Dziś mamy 26 marca 2017, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

25 marca 2017 0

Irlandzkie rytmy w Potulicach. Było zielono i wesoło

Zespół Szkół im. Dzieci Potulic w dniu 20.03.2107r. zamienił się w przedmieścia Dublina.

(czytaj więcej)
25 marca 2017 5

Drzwi otwarte w "Krzywym". Zaprezentowano ofertę edukacyjną

Dla gimnazjalistów swoje drzwi otworzył dzisiaj Krzywousty.

(czytaj więcej)
23 marca 2017 0

O rozmowach kwalifikacyjnych na spotkaniu z uczniami „Żeglugi”

22 marca 2017 roku uczniowie 4. klasy Technikum Żeglugi Śródlądowej spotkali się z #doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią. W czasie spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się jak prezentować siebie w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

(czytaj więcej)
23 marca 2017 3

Gimnazjaliści rywalizowali w kilku konkurencjach. Było wiele śmiechu!

23 marca w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle odbył się V Turniej Sprawnościowo-Użyteczny #dla Gimnazjalistów pn. „Aktywnie i bezpiecznie”. W zabawie wzięły reprezentacje poszczególnym szkół: Gimnazjum nr 4 i 3 w Nakle, Gimnazjum w Paterku i Gimnazjum w Potulicach..

(czytaj więcej)
22 marca 2017 2

Mówiono o pseudohodowli w Dobrczu. Szkoła organizuje zbiórkę dla uratowanych zwierząt

W I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Pogotowia #dla Zwierząt w Nakle Joanną Urbanowicz i Anną Lustig. Wiele mówiono o pseudohodowli w Dobrczu (powiat bydgoski) i zorganizowanej na rzecz uratowanych zwierząt zbiórki.

(czytaj więcej)
21 marca 2017 0

Matematyka + Przyroda = Sukces. W konkursie wzięło udział 25 uczniów

20 marca 2017 o godzinie 13.00 w Zespole Szkół im. Kpt. W. Rossy w Ślesinie odbył się VI #gminny konkurs „Matematyka + Przyroda = Sukces”.

(czytaj więcej)
20 marca 2017 0

O odpowiedzialności prawnej nieletnich i nie tylko na spotkaniu z młodzieżą

Nakielscy policjanci spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. #Stanisława Staszica. Rozmawiano głównie o odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane przez nich czyny, demoralizacji oraz cyberprzemocy.

(czytaj więcej)
20 marca 2017 0

Pięć drużyn walczyło o udział w finale. Zobacz, które były najlepsze

Dnia 17 marca 2017 roku na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle odbył się #Półfinał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego Szóstek Piłkarskich Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców.

(czytaj więcej)
19 marca 2017 0

Obchody Dnia Świętego Patryka. Dzieci dowiedziały się wielu informacji na temat tego święta

Z okazji Dnia Świętego Patryka w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce, w #ramach dodatkowych zajęć języka angielskiego, dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o tym dniu jak i kraju zwanym zieloną wyspą.

(czytaj więcej)
18 marca 2017 0

Wykład dr Roberta Brudnickiego. O plusach i minusach współczesnej turystyki

Dnia 14 marca uczniowie klas Technikum kształcącym w zawodzie technik obsługi #turystycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica wzięli udział w wykładzie przeprowadzonym przez dr Roberta Brudnickiego nt. “Plusów i minusów współczesnej turystyki”.

(czytaj więcej)
17 marca 2017 0

Wiosna tuż tuż. Przedszkolaki i uczniowie mogą powitać tę porę roku na przystani

Za kilka dni powitamy wiosnę. Jak co roku z tej okazji na nakielskiej przystani spotkają #się uczniowie szkół i przedszkoli z powiatu nakielskiego

(czytaj więcej)
17 marca 2017 0

Targi Edukacji i Pracy. Odwiedzający zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół i nie tylko

17 marca 2017 roku Młodzieżowe Centrum Kariery w Nakle nad Notecią zorganizowało #Targi Edukacji i Pracy.

(czytaj więcej)
17 marca 2017 0

Spotkanie z przedstawicielami MCK. Przedstawiono założenia dwóch projektów

Dnia 14 marca br. w klasach trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole #Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
17 marca 2017 0

Jeszcze raz o akcji krwiodawstwa. Nie wszyscy mogli poodzielić się bezcennym lekiem

Informowaliśmy już o akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się 15 marca 2017r. w I #Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Nakle. Poniżej zamieszczamy dodatkowo relację organizatorów.

(czytaj więcej)
16 marca 2017 0

Cały świat w jednym miejscu. Uczniowie na targach w Berlinie

Szkolne Symulacyjne Biuro Podróży S. cool Tour tym razem zorganizowało wycieczkę #zagraniczną. Uczniowie mieli możliwość wyjazdu na największe w Europie Targi Turystyczne ITB, które odbyły się w Berlinie 11 marca.

(czytaj więcej)
16 marca 2017 0

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. Uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą

I LO im. Bolesława Krzywoustego już od 16 lat posiada w swojej ofercie konkurs języka #niemieckiego dla uczniów gimnazjum. 12 pierwszych edycji obejmowało swoim zasięgiem gminę. Od czterech lat rozszerzyliśmy zasięg konkursu proponując uczniom udział w konkursie powiatowym.

(czytaj więcej)
16 marca 2017 0

Fryzjerki sprawdziły swoje umiejętności. ZSP Lubaszcz reprezentowały 2 uczennice

W siedzibie Kujawsko - Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy #odbył się konkurs dla uczniów klas I, II i III zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie fryzjer.

(czytaj więcej)
16 marca 2017 0

Biblioteczny Dzień Kobiet. Nagrodzono autorki najlepszych prac

13 marca w bibliotece szkolnej ZSP Staszic w Nakle nastąpiło podsumowanie plastycznego #konkursu ogłoszonego w związku ze świętem 8 marca: „Dziewczęca – kobieca bohaterka literacka” .

(czytaj więcej)
15 marca 2017 0

Drugi etap olimpiady ZUS. Ekonomiści Staszica najlepsi w województwie

Troje uczniów Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w # Nakle nad Notecią odniosło wielki sukces na II etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
15 marca 2017 1

Uczniowie oddali krew potrzebującym. To już XVII akcja organizowana w szkole

15 marca do I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle przyjechali przedstawiciele #Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy, by przeprowadzić zbiórkę krwi.

(czytaj więcej)
15 marca 2017 0

Młodzież poznawała działalność MCK. Pośrednik przekazał wiele informacji

W dniach 10-14 marca 2017 roku pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w #Nakle uczestniczył w spotkaniach z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych.

(czytaj więcej)
0

Chcesz uniknąć tych dolegliwości? Po prostu się ruszaj!

W moim gabinecie bardzo często spotykam się z dolegliwością określaną przez pacjentów jako „ból kręgosłupa”. Statystyki pokazują, że przynajmniej 84% z nas przynajmniej raz w życiu go odczuje.

(czytaj więcej)
0

Gdzie w regionie rodzi się najwięcej dzieci? Sprawdzamy statystyki

Najwięcej dzieci rodzi się w naszym regionie w rodzinach dobrze wykształconych #matek – wynika z danych przygotowanych przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Dermokonsultacje w Studio Urody Lidii Gwóźdź

Zapraszamy na specjalistyczną konsultację i diagnostykę skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

(czytaj więcej)
0

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków.

(czytaj więcej)