Dziś mamy 16 grudnia 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

15 grudnia 2018 0

Ważna rola wolontariuszy w społeczeństwie. Podziękowania za pomoc

11 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury podsumowano IX edycję konkursu „Wolontariusz Roku # Powiatu Nakielskiego 2018”.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2018 0

Wycieczka do Poznania. Uczniowie na spektaklu „Bombka z gwiazdą”

W czwartek 13 grudnia 2018 r. uczniowie klasy IVb sportowej i Va integracyjnej# ze Szkoły Podstawowej nr 2 W Nakle nad Notecią wybrali się na wycieczkę do Poznania.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Światowe Mikołajki. Obyczaje i tradycje w innych krajach

Pierwsza gwiazdka na niebie, kolędowanie, 12 wigilijnych potraw i pasterka - jeśli myślisz, że # Boże Narodzenie wszędzie wygląda tak samo-jesteś w błędzie!

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Okręgowy etap Olimpiady już za nimi. Wyniki już niebawem

Dnia 7 grudnia 2018 roku odbył się etap okręgowy XI. Ogólnopolskiej Olimpiady # Logistycznej. Organizatorem zawodów okręgowych był w tym roku Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

„Bankowcy dla edukacji”. Odbyło się spotkanie warsztatowe

W dniach 10 i 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych# im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się spotkania warsztatowe w ramach Projektu "BAKCYL"- Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Inicjatorem tego projektu jest Warszawski Instytut Bankowości. Głównym celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt "BAKCYL" jest częścią jednego z największych niekomercyjnych projektów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy p.n. "Bankowcy dla edukacji"

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Przedświąteczna pomoc na rzecz PCK. Przeprowadzono zbiórkę odzieży

Pomagając bezinteresownie sprawiamy, że świat, w którym żyjemy staje się bardziej ludzki oraz przyjazny.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Poszerzanie wiedzy młodych ludzi. Warsztaty doskonalące umiejętności

Młodzież zaczęła 11 grudnia 2018 roku cykl warsztatów w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy. Ich celem jest # poszerzanie wiedzy i doskonalenie takich umiejętności, które są adekwatne do wyznań, z jakimi młodzi ludzie zmierzą się, rozpoczynając studia lub wchodząc na rynek pracy.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 1

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Ekscytująca rywalizacja młodych zawodników

7 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie odbyły się Mistrzostwa # Miasta i Gminy Nakło w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w kategorii – Igrzyska dzieci (2006 i młodsi).

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Wolontariusze nagrodzeni. Pomaganie innym sprawia im przyjemność

11 grudnia br. podsumowano IX edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego” # ogłaszanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią i Fundację „Salus Homini”.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Piłka siatkowa dziewcząt. W zawodach wzięły udział trzy drużyny

Dnia 11.12.2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle# odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003 do 2005).

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

I Mistrzostwa Krajny i Pałuk w Tchoukball

30.11.2018 r. na Sali sportowej w Ślesinie odbyły się I Mistrzostwa Krajny i Pałuk w Tchoukball, które # były podsumowaniem projektu powiatowego na zajęcia pozalekcyjne pt. "Sport i Zabawa", realizowany przez I LO w Szubinie.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Finał Wojewódzki w mini piłce ręcznej

Dnia 4.12.18. w hali sportowej w Brodnicy odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w # mini piłce ręcznej.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Zajęcia z policjantami. Lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Policjant z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wspólnie z # dzielnicowym, odwiedzili dzieci w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 1

Niezwykły Dzień Marynarza Śródlądowego. Tej zabawy uczniowie nie zapomną

Na zaproszenie pana Dariusza Gańczy uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią w dniu 07.12.2018 roku # gościli w Tawernie Żeglarskiej „Buchta” w Charzykowach.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Pomoc dla potrzebujących. Uczniowie wzięli udział w akcji

7-8 grudnia br. Szkolne Koło Wolontariatu „Radość serca” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. # Władysława Łokietka w Lubaszczu przeprowadziło akcję CARITAS „Tak pomagam!” w supermarkecie TESCO w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Mikołajkowa nocka w szkole. Niespodziewana wizyta gości

Noc z 7 na 8 grudnia uczniowie klasy szóstej i siódmej pod opieką pań mgr M. Biciutko i mgr M. # Mistrzak spędzili w szkole.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Następne rodziny obdarowane. Zaangażował się Samorząd Uczniowski

Już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w bardzo znanej ogólnopolskiej akcji, a mianowicie w # Szlachetnej Paczce.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Kolejny raz pomagali bezdomnym. Dzięki ludziom wielkich serc

W całej Polsce w dniach 7 – 8 grudnia 2018 roku trwała Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas. #W nakielskich marketach było można zobaczyć wielu wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas zbierających żywność.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 8

Informatycy po raz szósty w akcji “Szlachetna Paczka”. Obdarowano kolejną rodzinę

W ramach ogólnopolskiej akcji “Szlachetna paczka”, uczniowie Staszica z klas informatycznych już po# raz szósty brali udział w obdarowywaniu potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2018 0

Wizyta Mikołaja. Nie zabrakło piosenek i humoru

Jak co roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce, 6 grudnia dominuje kolor czerwony i# mikołajkowe czapeczki na głowach.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Akcja „Dar serca”. Zebrano dary dla szpitala

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki „Sąsiedzi” zorganizowało po raz kolejny# akcję na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)