Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

04 grudnia 2020 0

Eliminacje szkolne do olimpiady przedsiębiorczości. W tym roku zdalnie

W czwartek (03.12.2020 r.) w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się# eliminacje szkolne do XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości 2020/2021 . Tegoroczne hasło przewodnie olimpiady: „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”. W tym roku wyjątkowo eliminacje odbyły się w formie zdalnej.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 0

Hubert Olszewski w etapie okręgowym olimpiady wiedzy o UE

Zachowując wymagany bezpieczny odstęp zostały# przeprowadzone w „Krzywoustym” zawody szkolne VIII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. W największej sali lekcyjnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią zasiadło pięcioro uczniów z klas drugich i trzecich.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Wielkie zaangażowanie młodzieży z Lubaszcza. Przeprowadzono zbiórkę

Dnia 15 listopada 2020 roku obchodziliśmy# IV Światowy Dzień Ubogich. W naszej Diecezji Bydgoskiej odbywała się zbiórka Caritas dla podopiecznych bydgoskiego Betlejem.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Warsztaty ekologiczne dla uczniów. W szkole pojawił się eko-pojemnik

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa# Tysiąclecia w Nakle, w tym roku szkolnym stawia na EKO. Wszystko po to, aby podnosić świadomość ekologiczną społeczności szkolnej, przeciwdziałać zanieczyszczeniu środowiska, marnowaniu żywności, zmianom klimatu i propagować zmiany modelu konsumpcji.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 0

Internetowy Kiermasz Świąteczny na rzecz Fundacji Salus Homini. Możesz się przyłączyć!

Szkolne Koło Wolontariatu i uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią #zapraszają mieszkańców powiatu nakielskiego na Internetowy Kiermasz Świąteczny.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Zagraniczne staże dla uczniów. Uczestniczyć będą mogły 42 osoby

W dniu dzisiejszym oficjalnie rozpoczyna się realizacja projektu# Fundacji Staszica "Professional practice is your chance" zakładający sześć mobilności młodzieży na staże do Hiszpanii, Włoch i Portugalii.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

Wiele ciekawych zajęć w e-Szkole. Co zaplanowano na ten tydzień?

Wzory skróconego mnożenia, działania na potęgach i pierwiastkach w zadaniach testowych #z matematyki, spotkanie z twórczością Adama Mickiewicza, powtórki do matury z geografii i lekcja gramatyki języka angielskiego to tylko niektóre z wielu ciekawych zajęć, które proponujemy w tym tygodniu w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Zachęcamy też do oglądania materiałów archiwalnych.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 0

Uczniowie Krzywoustego na zdalnych wykładach z Ligi Starożytniczej

Uczniowie klasy II prawniczej I LO biorą udział w XIV edycji Ligi Starożytniczej. Wykłady odbywają się w formie zdalnej na platformie MS Teams.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 2

Uczniowie z Paterka składają petycję do ministra. Chodzi o gospodarowanie odpadami

Uczniowie i gromada zuchowa ze Szkoły Podstawowej w Paterku postanowili wziąć sprawy #dotyczące gospodarowania odpadami w swoje ręce. Zwrócili się z prośbą do burmistrza Sławomira Napierały o przekazanie petycji do ministra klimatu i środowiska.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 2

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r. Są jednak wyjątki

Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza #pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 0

Szkolne Koło Wolontariatu na rzecz PCK. Zebrano odzież i zabawki

Wolontariusze Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu przeprowadzili akcję #zbiórki odzieży i zabawek na rzecz oddziału PCK w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

E-szkoła w ostatnim tygodniu listopada. Jakie zajęcia zaplanowano?

Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? Jak poprawnie napisać #opowiadanie? Co kryje się pod pojęciem kolonializmu? Jak dokonać rozbioru gramatycznego zdania? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

„Skwerek u Wyszyńskiego”. Wspólna praca uczniów, rodziców i nauczycieli

Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Ekologicznego Szkolnych Kół Caritas w nakielskiej Dwójce dobiega# prawie końca. To już przedostatnie działanie projektowe, realizowane przez wolontariuszy. Jednym z obszarów tematycznych, których dotyczy projekt „SOS!!!To Ziemia woła nas”, jest punkt: ochrona i przywracanie bioróżnorodności.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 3

Uchwycili „Las w obiektywie”. Wpłynęło 14 kreatywnych i inspirujących zdjęć

Znamy wyniki Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Las w obiektywie". Do #komisji wpłynęło 14 zdjęć zgodnych z tematem, kreatywnych i inspirujących.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Znamy wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego. Kogo nagrodzono?

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny "Las wokół nas". Do komisji wpłynęło #39 prac plastycznych i wszystkie zakwalifikowano do konkursu.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Stypendystki Premiera z ZSP w Samostrzelu. Gratulacje!

Co roku o tej porze ogłaszana jest lista najlepszych polskich uczniów szkół #ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 6

Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 roku

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone #wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne, chcemy pokazać na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

(czytaj więcej)
16 listopada 2020 2

Kolejny tydzień Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły. W planach wiele ciekawych zajęć

Potęgi, procenty, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, a także nieodmienne części mowy #języka polskiego, czasowniki modalne i nowe słownictwo w języku angielskim – dla uczniów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej przygotowaliśmy popołudniowe powtórki do matury i egzaminu ósmoklasisty. W programie także lekcje o rzekach i ich rzeźbotwórczej działalności, sile bezwładności i chromosomowej teorii dziedziczenia.

(czytaj więcej)
16 listopada 2020 0

IV Światowy Dzień Ubogich w Nakle. Podsumowano akcję charytatywną

W niedzielę 15 listopada po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich zapoczątkowany przez papieża Franciszka.

(czytaj więcej)
11 listopada 2020 0

„Nakło – tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Wybór najlepszych prac był trudny

W październiku 2020 roku, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z opiekunem p. #Katarzyną Dobosz, ogłosili w szkole Ekologiczny Konkurs Fotograficzny.

(czytaj więcej)
11 listopada 2020 0

Uczniowie klasy 3a integracyjnej świętują. Warto brać z nich przykład!

Uczniowie klasy 3a integracyjnej z nakielskiej Dwójki włączyli się w szkolną akcję #świętowania Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)