Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

24 czerwca 2024 0

Edukacyjne wydarzenie. Podsumowali wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody

19 czerwca edukacyjnym wydarzeniem prowadzonym #przez Fundację Większe Mniejsze w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Paterku podsumowaliśmy wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody i biologii w kończącym się roku szkolnym.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

Uroczysta Gala Ucznia Zdolnego. "Sokratesi Księcia Krzywoustego"

19 czerwca 2024r. w zabytkowej auli I Liceum #Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyła się uroczysta Gala Ucznia Zdolnego „Sokratesi Księcia Krzywoustego” dedykowana laureatom i finalistom  olimpiad przedmiotowych, konkursów, turniejów i zawodów sportowych.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 38

Gminne zakończenie roku szkolnego. Pożegnano dyrektor Maćkowską

W piątek, 21 czerwca w auli Szkoły Podstawowej# nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle uroczyście zakończono rok szkolny 2023/24.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 4

Wręczenie świadectw w "Staszicu". Rozpoczęły się wakacje

W piątek, 23 czerwca zakończono rok szkolny w Zespole Szkół #im. Stanisława Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

Gratulacje i podziękowania. Zakończenie roku szkolnego w "Żegludze"

21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie #roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzono sztandar Szkoły i odśpiewania hymnu narodowego.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 2

Licealiści pożegnali rok szkolny. Uroczysty apel w "Krzywoustym"

W piątek, 21 czerwca uczniowie# I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle uroczyście pożegnali rok szkolny 2023/2024.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

Uczniowie na polu golfowym. Relaks na łonie natury

Nagroda za pierwsze miejsce na „Super Klasę” była okazją do wyjazdu #na pole golfowe Mini Golf Jogo w Karnowie.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

Nauczyciele pożegnali absolwentów. Zakończenie roku w muzycznej szkole

19 czerwca w sali widowiskowo-kinowej #Nakielskiego Ośrodka Kultury miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nakle. Tego dnia oprócz wręczenia świadectw młodym adeptom muzyki – pogratulowano również tegorocznym absolwentom szkoły.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

Dzień pełen wrażeń i atrakcji. Trzecioklasiści z Dwójki w Bydgoszczy

Port lotniczy, Muzeum Farmacji i RoboProjekt to główne cele #wycieczki trzecioklasistów z nakielskiej dwójki do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

Występ Cup 2024. Sobotni turniej piłki nożnej

W sobotę 15.06.2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# w Występie odbył się pierwszy turniej piłki nożnej pod nazwą Występ Cup 2024. Udział w nim wzięli uczniowie ze szkół w naszej gminie.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 4

Zielone Nakło... w Paterku. Edukacja poprzez zabawę

19 czerwca na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego# w Paterku zorganizowano wyjątkowe, edukacyjne wydarzenie plenerowe pt. „Zielone Nakło", na które zaproszenie otrzymali uczniowie szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

Dzieci dowiedziały się o życiu pszczół. Tydzień pełen wydarzeń

Ostatni tydzień nauki w ZSS# Karnowo jest pełen ciekawych wydarzeń. W poniedziałek uczniowie uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, które poprowadził pan Łukasz Gonia.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Zakończenie dwóch przedsięwzięć. Spotkanie z wolontariuszami

17 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle odbyło się spotkanie pani Dobrosławy Jedynak, prezes Fundacji „Salus Homini”, z dyrekcją, nauczycielami i wolontariuszami naszej szkoły.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Wycieczka szlakiem piastowskim. Uczniowie czwórki poznali Kujawy

11 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. Notecią odwiedzili Kujawy.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Wycieczka do Grecji. Niesamowita przygoda i niezapomniane wrażenia

Pod opieką pań: Katarzyny Łapińskiej, Beaty Tomaszewskiej#, Aleksandry Wybrańskiej, dyrektor Aleksandry Białki oraz księdza Igora Wichrowskiego i pana Wojtka Tyborskiego z biura podróży MagTravel – wyruszyliśmy (uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle) w podróż na południe Europy, aby zdobyć nowe doświadczenia, poznać bliżej kulturę i historię Grecji oraz wypocząć w promieniach pięknego, greckiego słońca.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

"Rodzina i bezpieczeństwo". Realizacja projektu w szkole

13 czerwca 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym #nr 4 w Nakle nad Notecią w ramach realizacji projektu „Rodzina i bezpieczeństwo” odbyły się pogadanki na temat zasad zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji oraz zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego zachowania w sieci.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Wycieczka profilaktyczna. Uczniowie Dwójki udali się w góry

W dniach od 11 do 14 czerwca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej #Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce profilaktycznej do Kotliny Kłodzkiej.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Nauczyciele "Krzywoustego" na igrzyskach. Zdobyli trzy medale!

14 czerwca 2024 roku na Wojewódzkich Igrzyskach Lekkoatletycznych #dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, nauczyciele po mistrzowsku reprezentowali I LO w Nakle.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Wolontariusze na festynie. Uczennice prezentowały swoje umiejętności

7 czerwca br. w Paterku odbył się #XII Festyn Środowiskowy na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Nie zabrakło na nim fundacji Salus Homini, a zarazem wolontariuszek.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Powiatowy Konkurs "Globtroter". Uczniowie Krzywoustego laureatami

Konrad Lamprecht i Mikołaj Wiliński z I Liceum Ogólnokształcącego #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle zajęli III miejsce w X Powiatowym Konkursie Językowo-Krajoznawczym „Globtroter” zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Pozostali uczestnicy konkursu z I LO w Nakle, Karol Białczyk, Jeremiasz Nowacki i Szymon Lewandowski, otrzymali wyróżnienia.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Pobyt w parku rozrywki. Młodzież skorzystała z wielu atrakcji

Słońce, ciemne chmury, deszcz, wysoka temperatura#, wiatr: taka aura spotkała uczniów ZS im. Wł. Łokietka w Lubaszczu na wycieczce szkolnej do Energylandii 10 czerwca br.

(czytaj więcej)
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)