Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

06 grudnia 2019 0

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. I LO reprezentowało 110 uczniów

Dnia 6.12.2019 roku w Nakielskim Ośrodku kultury została przeprowadzona X #Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” skierowana do uczniów szkół średnich.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 0

Afryka nieobca uczniom Krzywoustego. W marcu zawody okręgowe

Dwunastu uczniów „Krzywoustego” wzięło udział 2 grudnia 2019 r. w szkolnym #etapie XVIII Olimpiady Znajomości Afryki, z tego 6 osób reprezentowało klasy III, 4 uczniów klasy II oraz 2 uczniów klasy I.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 0

Nauka i integracja. Uczniowie dwóch klas udali się do Torunia

Klasy I angielska i I politechniczna z I LO Nakło udały się 4 grudnia 2019r. do Torunia. #W programie wyjazdu znalazł się wykład dr Zdzisława Preisnera, który jest wykładowcą WSB w Toruniu oraz znanym podróżnikiem.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 0

Uczniowie świętowali Dzień Wolontariusza. Zorganizowano apel

„To do Ciebie dzisiaj należy zainicjowanie kręgu radości, miłości i dobra”. Tymi słowami #opiekun Szkolnego Koła Caritas – Katarzyna Dobosz rozpoczęła apel z okazji święta wolontariuszy. To już po raz trzeci w nakielskiej Dwójce w tak uroczysty sposób uczniowie świętują Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 0

Ekonomiści Staszica na warsztatach finansowych w ramach projektu

W dniach od 25 listopada do 3 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią #odbył się cykl spotkań warsztatowych w ramach Projektu “BAKCYL”- Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 0

O profilaktyce i wspieraniu rozwoju. Funkcjonariusze edukują uczniów

Czy bez emocji da się przeżyć? Co emocje mają wspólnego z naszym zachowaniem? #Jak sobie radzić kiedy się złościmy? Co złość ma wspólnego z agresją? Jakie mogą być konsekwencje agresywnych i przemocowych zachowań? Czy można wyrządzić komuś krzywdę w wirtualnym świecie? Na te i szereg innych pytań funkcjonariuszka z potulickiej jednostki penitencjarnej udzieliła odpowiedzi uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 0

Pomoc dla małych pacjentów. Akcję wsparli uczniowie ZS w Lubaszczu

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki „Sąsiedzi” po raz kolejny #zorganizowało akcję na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 0

Konkurencyjni na rynku pracy. Uczniowie wzięli udział w warsztatach

26.11.2019 uczniowie klas trzecich i czwartych ZS im. S. Staszica uczestniczyli w# warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy w ramach projektu „SzOK – nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” wspartego finansowo przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

Policjanci z wizytą w szkole. Uczyli dzieci najważniejszych przepisów

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle policjanci spotkali się z dziećmi. W trakcie spotkań rozmawiali przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

Forum Inicjatyw Młodzieżowych. Rozmawiano o mowie nienawiści

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” wraz z # partnerami: Powiatową Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną oraz Komendą Powiatową Policji w Nakle nad Notecią zorganizowało dla uczniów i nauczycieli Forum Inicjatyw Młodzieżowych.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

Wolontariusze znów w akcji. Przekazano kolejne dary

Pomagając bezinteresownie, sprawiamy, że świat, w którym żyjemy, staje się # bardziej ludzki oraz przyjazny.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 0

Konkurs kulinarny rozstrzygnięty. Poznaliśmy autora najlepszego deseru

Celem konkursu „Najlepszy deser” było kształtowanie postaw kreatywnych w # gastronomii, zachęcanie do rozwijania umiejętności z zakresu technologii gastronomicznej, rozbudzanie wrażliwości estetycznej i podnoszenie poziomu efektywności kształcenia zawodowego.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2019 0

Duża sportowa impreza. Do Nakła zjechali pływacy z kilku miejscowości

Dnia 28 listopada na krytej pływalni Naquarius w Nakle nad Notecią odbył się Finał #Wojewódzki w Pływaniu Drużynowym dzieci urodzonych w latach 2007 -2009. Jest to jedna z największych szkolnych imprez sportowych organizowana w województwie kujawsko – pomorskim z ramienia Kujawsko-Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2019 0

Dzielnicowi na spotkaniach w szkołach. Mówiono o odpowiedzialności prawnej

Nakielscy dzielnicowi spotkali się z młodzieżą w dwóch szkołach na terenie miasta i #rozmawiali na temat odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji oraz cyberprzemocy.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2019 0

Geo – Planeta w Krzywoustym. Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe

Ciekawą rozrywką umysłową, a jednocześnie sprawdzianem wiedzy i umiejętności #geograficznych jest Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2019 0

Olimpiada Solidarności. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z historii Polski

Dnia 26 listopada 2019 roku odbył się w I LO etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu #„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Wydarzenie organizowane przez Fundację Centrum Solidarności odbyło się po raz siódmy.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 0

Uczniowie z dwóch szkół w Poczdamie i Berlinie. Zwiedzili kilka miejsc

29.11.2019r pasjonaci języka i kultury Niemiec z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego #nr 4, absolwenci tej szkoły oraz uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Not. odwiedzili Poczdam – stolicę Brandenburgii.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 0

Moc atrakcji w Toruniu. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni

W minionym tygodniu uczniowie klas 0-IV NSP w Olszewce wraz z wychowawcami #wybrali się na wycieczkę do Torunia. Po przyjeździe na miejsce był czas na spacer po pięknym, starym mieście.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 0

W Olszewce zawitał wyjątkowy gość. Szkoła gościła Mistrza Świata!

W każdym z nas drzemie jakiś talent. Czasami się z nim rodzimy, #a czasami musimy go odnaleźć sami. Należy pamiętać o jednym - o tym, że każdy talent należy rozwijać.

(czytaj więcej)
30 listopada 2019 0

Zjednoczeni przez sztukę! Odbyło się podsumowanie projektu

W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią zakończył się projekt #„Zjednoczeni przez sztukę!”, który dofinansowany został przez Powiat Nakielski ze środków na zajęcia pozalekcyjne.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

Każdy mógł stać się św. Mikołajem. Wspólna akcja przyniosła efekty

„Dzieciaki Słodziaki” to akcja Diakonii Miłosierdzia Ruchu # Światło Życie zainicjowana przez młodzież.

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)