Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

20 października 2018 0

Głosowanie w "czwórce". Uczniowie wybrali samorząd uczniowski

Jak co roku wrzesień minął w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w atmosferze gorączki # przedwyborczej. W tym roku szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,Młodzi głosują”. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość włączenia się do kampanii przedwyborczej kandydatów do Samorządu Uczniowskiego.

(czytaj więcej)
20 października 2018 0

"Czytamy ze słodziakami". Uczniowie wzięli udział w spotkaniu czytelniczym

Dnia 17 października 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie, dla uczniów # klas I – III szkoły podstawowej, odbyło się Spotkanie czytelnicze pod hasłem „Czytamy ze Słodziakami”.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

Muzyczna podróż. Dzieci miały okazję posłuchać i porozmawiać o włoskiej operze

W czwartek, 11 października nakielska Dwójka po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościła muzyków z # Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

Uroczysty dzień dla pierwszaków. Zostali pasowani na uczniów

Środa, 17 października 2018 r. był bardzo uroczystym dniem dla wszystkich pierwszaków nakielskiej # Dwójki.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

Dzień Edukacji Narodowej w "dwójce". Najmłodsi uczniowie przygotowali akademię

W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w Dwójce, w młodszej grupie # wiekowej została zorganizowana uroczysta akademia.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

Konkurs Pięknego Czytania w ZSP w Lubaszczu. Recytowano poezję patriotyczną

Z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.# Wł. Łokietka w Lubaszczu odbył się Konkurs Pięknego Czytania Poezji Patriotycznej, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i nauczycieli polonistów.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

"Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie ze Ślesina zajęli trzy pierwsze miejsca

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią 13 października 2018 roku odbyły się # 46. gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Uczniowie Staszica na turnieju wiedzy pożarniczej. Awansowali do kolejnego etapu

W sobotę, 13 października 2018 r. w świetlicy OSP w Nakle nad Notecią odbyły się eliminacje # gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Tydzień Wielkich Polaków. W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

Data 16 października dla Polaków jest datą szczególną. To właśnie w 1978 roku na Stolicy Piotrowej# zasiadł Papież Polak – Karol Wojtyła.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

VIII Regionalny Konkurs Orki. Sukces Michała z ZSP w Samostrzelu

4 i 5 października 2018 roku w Bielicach odbył się VIII Regionalny Konkurs Orki.# W zmaganiach uczestniczyło 26 zawodników z 13 szkół trzech województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Ślubowanie i przysięga klas I wojskowej w ZSP im. prof. E. Chroboczka w Szubinie

Dnia 13 października 2018 r., miała miejsce piąta w historii szkoły uroczystość ślubowania# i przysięga uczniów kadetów klasy wojskowej.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Świętowali w Lubaszczu. „Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce”

Takie motto przyświecało uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół# Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Nowoczesna pracownia gastronomiczna w ZSP w Lubaszczu. Odbyło się otwarcie

12 października br. nastąpiło oficjalne otwarcie pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół# Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu, połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
13 października 2018 3

Po raz 42 zorganizowano gminne zawody „OTWP – Młodzież zapobiega pożarom”

Tradycyjnie już w salce OSP Nakło, odbyła się kolejna edycja zawodów.# Uczniowie szkół z gminy Nakło po raz kolejny wykazali się wiedzą nt. pożarnictwa.

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Szkolenie dla kucharzy. Odbyło się w nowej pracowni

2 października 2018 r. uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz, odbyli szkolenie obsługi# sprzętu w nowej pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Europejski Dzień Języków Obcych. Sprawdź kto zwyciężył w szkolnym konkursie

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, 26 września br. nauczyciele języków obcych# zorganizowali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu konkurs multimedialny „Miasta i kraje anglo – lub niemieckojęzyczne”.

(czytaj więcej)
12 października 2018 6

Żegluga świętowała. To szczególny dzień dla całej szkoły

W piątek 12 października w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława# Romanowskiego w Nakle nad Notecią obchodzono Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Wycieczka do cukrowni. Praktyczne poznanie zawodu

Dnia 10.10.2018r. uczniowie III klasy II Technikum kształcącego w zawodzie: technik eksploatacji # portów i terminali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odwiedzili Oddział Krajowej Spółki Cukrowej S.A. ,,Cukrownia Nakło".

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Stumilowy Las w SP nr 2. Urodziny Kubusia Puchatka

Książka o Kubusiu Puchatku, A.A. Milne’a, należy już do klasyki literatury dziecięcej.

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Piknik Niepodległościowy. Różnorodnych atrakcji było wiele

W sobotę, 6 października odbył się Piknik Niepodległościowy, którego organizatorem była Rada # Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce, Grono Pedagogiczne oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza.

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Wielobój Rzeczny. Uczniowie z Samostrzela obronili mistrzowski tytuł

W środę, tj. 26.09.2018 r. na terenie Nakielskiej Przystani odbył się kolejny Wielobój Rzeczny, # zorganizowany przez Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)