Dziś mamy 18 stycznia 2017, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

18 stycznia 2017 0

Przygotowania uczestników wyjazdu do Portugalii idą pełną parą!

Od poniedziałku 16 stycznia, szóstka uczniów kształcących się z zawodzie technik ekonomista, #która 30 stycznia 2017 roku wylatuje jako pierwsza na dwutygodniowy staż do Portugalii rozpoczęła przygotowania językowe, które prowadzi pani mgr Lucyna Majcher.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2017 0

Do rozmowy kwalifikacyjnej trzeba się przygotować. Uczestnicy projektu wzięli udział w metmorfozach

W ubiegłym tygodniu uczestnicy projektu „Obudź swój potencjał YEI” prowadzonego przez # MCK zakończyli udział w zajęciach z zakresu kreowania wizerunku. 

(czytaj więcej)
15 stycznia 2017 0

Odliczanie do matury rozpoczęte. Młodzież bawiła się na studniówce

14 stycznia 2017r o godz. 19.00 uczniowie klasy IV technikum w ZSP w Samostrzelu rozpoczęli studniówkę #tradycyjnie od poloneza, do którego choreografię przygotowała pani Michalina Damska.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2017 0

Uczestnicy wyjazdów do Portugalii wzięli udział w szkoleniu. Zajęcia były bardzo przydatne

Przez 3 dni uczniowie, którzy dostali się na staż do Portugalii uczestniczyli #w zajęciach pedagogiczno-kulturowych prowadzonych przez panie z INTER International Education & Training z Warszawy w auli ZSP im. ks. Stanisława Staszica oraz nowej Sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2017 1

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Udział wzięło 23 dzieci. Kto spisał się najlepiej?

Po raz trzeci dla społeczności Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Blechacza #odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2017 0

XXX edycja Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Przed jednym z uczniów etap okręgowy

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2017 0

Uczniowie Staszica uczestnikami projektu „Od ucznia do mistrza”

W dniu 10.01.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle nad Notecią #odbyło się kolejne spotkanie rekrutacyjne do projektu „Od ucznia do mistrza".

(czytaj więcej)
07 stycznia 2017 0

Staszic podnosi kwalifikacje. Uczniowie wzięli udział w kursie barmańskim

W minionym miesiącu w Staszicu odbył się kurs barmański I-go stopnia. Zajęcia prowadzone były # przez p. Marka Ojczyka – międzynarodowego sędziego pokazów barmańskich oraz właściciela firmy szkoleniowej. Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej mieli okazję zgłębiać tajniki sztuki barmańskiej.

(czytaj więcej)
02 stycznia 2017 2

Kolejne spotkanie policjantów z dziećmi. Głównym tematem było bezpieczeństwo na drodze

O tym, jak należy zachowywać się podczas korzystania z dróg, aby być bezpiecznym, opowiadali na # spotkaniach z dziećmi nakielscy policjanci. Dzieci miały okazję poćwiczyć poznane przepisy w praktyce. Poznały także pracę przewodnika policyjnego psa oraz zasady zachowania się w kontaktach ze zwierzętami.

(czytaj więcej)
31 grudnia 2016 0

Biblioteki szkolne wzięły udział w akcji czytelniczej. Książki trafią do pacjentów szpitala

Biblioteka szkolna w Staszicu oraz biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle wzięły # udział w akcji: Książka pod choinką.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2016 0

Idą Święta… w Gimnazjum nr 4. Dzielono się opłatkiem i składano życzenia

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną zdominowany był w Gimnazjum nr 4 w #Nakle n. Not. przez zbliżające się Świąt Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2016 15

Cztery kroki w przód, obrót, cztery kroki w tył... (film)

Cztery kroki w przód, obrót, cztery kroki w tył, cztery kroki w przód i znowu obrót i kolejne #cztery kroki w tą samą stronę tyłem, doskok, odskok, obrót z zamianą miejsc, doskok, odskok i znowu obrót z zamianą miejsc i zamianą partnera. Brzmi skomplikowanie? To tylko pozory. Zobaczcie sami, jak na nakielskim rynku 22 grudnia belgijkę tańczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2016 0

III Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim. Poziom występów przerósł oczekiwania organizatorek

Tradycyjnie w ofercie edukacyjnej zespołu germanistek I LO w Nakle znajduje się konkurs #kolęd w języku niemieckim. Nasi uczniowie chętnie biorą w nim udział wykazując się coraz większą kreatywnością.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2016 0

Jasełka w ZS Paterek. Śpiewano także kolędy

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku #odbyły się jasełka bożonarodzeniowe.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2016 0

Z życzeniami u chorych. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci

To już tradycja, że przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie nakielskiej Dwójki udają się #z życzeniami do osób starszych i chorych z Domu Pomocy Społecznej w Nakle.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2016 0

Ile kartek tyle pomysłów. Wpłynęło ponad 150 prac

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w #Nakle nad Notecią w grudniu, katecheci ogłosili plastyczny konkurs dla wszystkich uczniów na Kartkę Bożonarodzeniową.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2016 0

Gimnazjaliści z Czwórki w Poczdamie. Zwiedzili ciekawe miejsca

16 grudnia 2016r pasjonaci języka i kultury Niemiec z Gimnazjum nr 4 w Nakle n. #Not. odwiedzili Poczdam – stolicę Brandenburgii.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2016 29

To już tradycja! Uczniowie tańczyli belgijkę na rynku

Skoczny, żywiołowy taniec zwany belgijką stał się już tradycją. Co roku na nakielskim #rynku tańczą go uczniowie nakielskich szkół ponadgimnazjalnych.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2016 0

Jasełka w „Krzywoustym”. Panowała świąteczna atmosfera

Świąteczna atmosfera zapanowała w I Liceum Ogólnokształcącym w #Nakle. 22 grudnia uczniowie z klasy I medycznej przedstawili Jasełka.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2016 0

Międzynarodowa integracja uczniów Staszica. Ich zadaniem było wspólne wykonanie ozdób

O tym, że znajomość języków obcych łączy ludzi, nie trzeba nikogo przekonywać.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2016 1

Wyjazd w ramach projektu. Zobacz relację filmową (film)

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z wyjazdu studyjnego uczniów Zespołu #Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle na UMK w Toruniu w ramach Projektu „Przedsiębiorczość bez granic”.

(czytaj więcej)
0

Dziś obchodzimy Dzień Wegetarian. To dieta czy styl życia? (sonda)

Dzisiaj swoje święto obchodzą wegetarianie. Jak wiadomo, to osoby, które świadomie wyłączają #ze swojej diety mięso. Czy wegetarianizm to sposób odżywiania, czy styl życia?

(czytaj więcej)
0

Nowy banknot w obiegu już od lutego. Będzie miał nominał 500 zł

Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu banknot z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego. Będzie # miał nominał 500 zł. Niektórzy eksperci są zdania, że nie jest to dobre posunięcie. dobre posunięcie.

(czytaj więcej)
0

Dermokonsultacje w Studio Urody Lidii Gwóźdź

Zapraszamy na specjalistyczną konsultację i diagnostykę skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

(czytaj więcej)
0

Jest powód, dla którego się obudzili

Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie.

(czytaj więcej)