Dziś mamy 23 listopada 2017, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

22 listopada 2017 1

Wystartowała Liga Zadaniowa. Do zmagań przystąpiło 38 uczniów

W sobotę 18 listopada w ZS-P 4 w Nakle odbyło się pierwsze z trzech spotkań etapu rejonowego #Ligi Zadaniowej - konkursu matematycznego dla klas VI i VII szkół podstawowych oraz II gimnazjalnych organizowanego przez UMK w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Warto zaznaczyć, że jest to już XXXI edycja tego konkursu.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 0

Klasa IIa w świecie nauki i eksperymentu. "Poczuliśmy się jak dzieci"

„Młodzi aktywni dla siebie i regionu” to forum inicjatyw młodzieżowych, które odbyło #się 21 listopada 2017r. w Nakielskim Ośrodku Kultury. Tegoroczne hasło brzmiało: Młodzi w świecie techniki i eksperymentów.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 0

Dzień Życzliwości zintegrował wszystkich uczniów szkoły i nauczycieli

21 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle obchodzono Światowy #Dzień Życzliwości. Mottem organizatorów szkolnego projektu była rymowanka „Nieważne czy jesteś mały, czy duży, życzliwość na pewno Ci służy!".

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 0

Ćwiczenia ratownictwa wodnego zakończyły projekt

Zajęciami praktycznymi ratownictwa wodnego na nakielskiej pływalni uczniowie I LO im #B. Krzywoustego w Nakle kończą projekt zajęć pozalekcyjnych pn. „VIII ŻEGLARSKA PRZYGODA – TRZYMAM KURS NA WIATR”.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Pogadanka w szkole. Mówiono nie tylko o bezpieczeństwie nieletnich

O odpowiedzialności prawnej nieletnich, bezpieczeństwie w ruchu drogowym w ramach # Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, a także innych zagrożeniach nakielska policjantka wspólnie z przedstawicielką Sanepidu rozmawiały z uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Sukces na wojewódzkim konkursie recytatorskim. Paweł Hejza w gronie najlepszych

„Zobaczyć świat w ziarenku piasku…” to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla # uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 16 listopada 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Turystyczne święto w Staszicu. Uczniowie wysłuchali wykładów i nie tylko

"Idealny podróżnik to ten, kto potrafi wejść w kontakt z przyrodą, ludźmi, ich historią — #a także sztuką, i dopiero poznanie tych trzech elementów przenikających się wzajemnie jest początkiem wiedzy o badanym kraju".

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

„Lepsza szkoła” na lekcjach historii u gimnazjalistów

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego #nr 4 w Nakle n. Not. kontynuują projekt edukacyjny „Lepszej szkoły” Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego na lekcjach historii.

(czytaj więcej)
19 listopada 2017 2

Uroczyste pasowanie na uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe odznaki i dyplomy

16 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Potulicach odbyło się uroczyste pasowanie # uczniów klasy I.

(czytaj więcej)
18 listopada 2017 0

Wieczornica patriotyczna. Wspólnie śpiewano pieśni

W czwartek, 16 listopada br. w świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią # odbyła się WIECZORNICA PATRIOTYCZNA zorganizowana przez Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Projekt polsko-holenderski dobiegł końca. Odbył się premierowy pokaz filmu

Kolejny projekt polsko-holenderski I LO im. Bolesława Krzywoustego dobiegł końca. Jego uczestnicy # spotkali się jednak ponownie. Młodzież szkoły partnerskiej PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis odwiedziła Nakło po raz drugi w tym roku.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 7

Powstało kolejne szkolne biuro podróży. Dziewczyny mają głowy pełne pomysłów!

Trip Dreams jest to szkolne symulacyjne biuro podróży reprezentujące Zespół #Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią biorące udział w Młodzieżowym Miniprzedsiębiorstwie "Produkcik".

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 3

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 wyróżniony. Szkoła otrzymała certyfikat

Z początkiem 2017 roku została uruchomiona kolejna edycja programu Wiarygodna #Szkoła. Z naszego powiatu ogólnopolskie wyróżnienie otrzymał Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

By ułatwić wejście na rynek pracy. Uczniowie wyjechali na targi

16 listopada uczniowie klas III A i III B z ZSP w Lubaszczu wyjechali na Targi Pracy do #Bydgoszczy wraz z opiekunami: p. A. Andrzejewską i p. A. Kamińskim. Wyjazd zorganizował nauczyciel podstaw przedsiębiorczości – p. G. Sokołowska.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Licealiada piłki ręcznej. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny

15 listopada na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. #Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią #odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w piłce ręcznej chłopców.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Urodzinowa niespodzianka dla pani dyrektor. Jubilatka nie kryła łez wzruszenia

"Certyfikat 50 - letniej Jakości" dla Pani Dyrektor - Taką miłą niespodziankę przygotowało Grono # Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, dla swojej "Szefowej" w Dniu Urodzin.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 1

Walczyli o mistrzostwo powiatu i awans do rozgrywek wojewódzkich

W dniu 15 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica rozegrano #turniej piłki ręcznej o mistrzostwo powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

O wolności i niepodległości. Uczniowie zaprezentowali specjalny program

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości – obchodzone corocznie dla #upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Uczniowie wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. Panowała wesoła i przyjazna atmosfera

Dnia 15 listopada 2017 r. w odpowiedzi na zaproszenie pani Iwony Jagodzińskiej – nauczyciela ZSP # nr 4, nastąpiło kolejne już w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klasy II a integracyjnej SP nr 2 oraz uczniów klasy II a ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Debata w Żegludze. Tematem było znaczenie kompetencji w karierze zawodowej

Dnia 14 listopada 2017 roku Młodzieżowe Centrum Kariery we współpracy z Zespołem Szkół # Żeglugi Śródlądowej w Nakle zorganizowało debatę pod nazwą „Kompetencje- od wiedzy do działania”.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Zapoznano uczniów z działalnością MCK

13 listopada pośrednik pracy oraz doradca zawodowy zorganizowali w siedzibie #Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią zajęcia dla młodzieży z technikum logistycznego w Więcborku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)