Dziś mamy 24 kwietnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

24 kwietnia 2017 1

Kolejna szkoła otworzyła swoje drzwi. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą

W poniedziałek, 24 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka #w Lubaszczu odbyły się Drzwi otwarte.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Kolejne spotkanie z logistyką w praktyce

20. kwietnia ZSP Staszic odwiedził dyrektor bydgoskiego magazynu wielkopowierzchniowego #ID Logistic, pan Piotr Chojnacki, który opowiedział przyszłym logistykom o działalności firmy oraz jej pozycji na rynku.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Młodzi informatycy uczestniczyli w warsztatach. Chętnie wykonywali zadania

Dnia 10 kwietnia 2017 r. młodzież klasy I oraz III technikum informatycznego ZSP Staszic po #raz kolejny uczestniczyła w warsztatach, prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Finał Jedenastek Piłkarskich. Która szkoła była najlepsza?

21 kwietnia 2017 roku na orliku przy stadionie w Nakle odbył się Finał Mistrzostw #Powiatu Nakielskiego Jedenastek Piłkarskich Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Nowe możliwości dla informatyków. Szkoła podpisała umowę z uczelnią

ZSP im. Stanisława Staszica podpisał umowę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania #w Rzeszowie na wsparcie w programie Akademii Sieciowej Cisco.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2017 0

Jednodniowy spływ dla uczniów. Fundacja Staszica czeka na zgłoszenia

Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica realizuje projekt dofinansowany #przez Powiat Nakielski: „Z nurtem i pod prąd – po raz trzeci”, czyli jednodniowy spływ kajakowy po rzece Noteć dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2017 1

Finał Olimpiady ZUS coraz bliżej. Wezmą w nim udział uczniowie Staszica

Do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło # 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finaliści zmierzą się w trzecim etapie Olimpiady już 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2017 0

Nakielska Dwójka pomaga budować szkołę w Czadzie

Każdego roku, w okresie Wielkiego Postu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze #Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, prowadzą w klasach zbiórkę „Jałmużnej Wielkopostnej”.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 3

Sukces Młodych Przedsiębiorców. Uczniowie dziękują za każdy głos!

Młodzież Technikum Obsługi Turystycznej z ZSP im. S. Staszica, biorąca udział w ogólnopolskim #konkursie na Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo zajęła 1 miejsce w województwie, a 3 w całej Polsce!

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 4

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Na pierwszy ogień poszły historia i WOS

Uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę zdobytą #w ciągu ostatnich lat i nie tylko. 19 kwietnia rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminacyjny.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 0

Uczniowie ZSŻŚ o zajęciach praktycznych na wysokości 10 kilometrów

5. kwietnia 2017r. dwudziestu dziewięciu uczniów pierwszych klas II Technikum #kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali brało udział w zajęciach praktycznych z zakresu obsługi pasażera.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2017 1

Fizyka to jego pasja. Miłosz Kraiński finalistą konkursu

Uczeń Gimnazjum nr 3 w Nakle - Miłosz Kraiński - został finalistą Wojewódzkiego# Konkursu Przedmiotowego z Fizyki.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2017 0

W I LO też działa miniprzedsiębiorstwo. Gazele Biznesu proszą o Wasze głosy!

W I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Nakle funkcjonuje firma Gazele #Biznesu prowadzona przez 6 uczennic z klasy 1 prawniczej, która obecnie bierze udział w Ogólnopolskim konkursie na Film-Wizytówkę Miniprzedsiębiorstwa i prosi o Wasze głosy!

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2017 0

Gratka dla fascynatów motoryzacji. Na uczniów czekało wiele atrakcji

7 kwietnia grupa uczniów – fascynatów motoryzacji z ZSŻŚ w Nakle udała się do #Poznania na wystawę „Motor Show”.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2017 0

Gimnazja rywalizowały w piłkę nożną. Grę utrudniały warunki atmosferyczne

W dniu 13.04.2017 roku na boisku sportowym ORLIK przy Gimnazjum nr 3 w Nakle nad #Notecią, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłkę Nożną Dziewcząt.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2017 1

Dwa zespoły walczyły o puchar. Mecz był wyrównany i zacięty

Dnia 12 kwietnia 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Paterku #zostały rozegrane gminne eliminacje do turnieju piłkarskiego „Euro Metropolia 2017” o Puchar Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz organizowanego przez CWZS Zawisza Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2017 0

Szkolenie dla fryzjerów. Swoje umiejętności zaprezentował uczeń ZSP

Mikołaj Marcińczyk, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka #w Lubaszczu, kształcący się w zawodzie fryzjer uczestniczył w pokazie fryzjerskim w Bydgoszczy 9.04.2017r.

(czytaj więcej)

Młodzi przedsiębiorcy proszą o wsparcie. Liczy się każdy głos!

Szkolne Symulacyjne Biuro Podróży S.cool Tour, którego założycielami są uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej ZSP im. S. Staszica, bierze #udział w ogólnopolskim konkursie Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2017 1

Powiatowy konkurs matematyczny. Znamy laureatów

12 kwietnia br., w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle, odbyło się # wręczenie dyplomów i nagród laureatom Powiatowego Konkursu Matematycznego.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2017 0

Akcja szukania jajek w Czwórce. W nagrodę dzieci spędziły czas na pływalni

Wzorem z ubiegłego roku w Szkole Podstawowej nr 4 z Nakła nad Notecią z inicjatywy nauczycieli #Pni Darii Kulińskiej i Joanny Kotewy przeprowadzona została przedświąteczna akcja szukania „jajek z niespodzianką”.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2017 0

Praca spedytora oczami praktyków. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu

Dnia 10. kwietnia w ZSP Staszic odbyło się niecodzienne wydarzenie, odwiedzili nas #przedstawiciele firmy spedycyjnej - Pani Luiza Wiland i Pan Grzegorz Konicki.

(czytaj więcej)
0

Co robić, gdy plecy się „odezwą”? Fizjoterapeuta podpowiada

Przez dziesiątki tysięcy lat nasz kręgosłup ewoluował, przystosowywał się do dźwigania i zginania się. Staw kolanowy czy biodrowy do chodzenia, poruszania się, tak samo nasz kręgosłup sprawia #wrażenie „zaprojektowanego” do przenoszenia ciężaru, trzymania naszego ciała w pozycji pionowej. Jednak nie jest to struktura idealna i w naszym interesie jest o nią dbać.

(czytaj więcej)
0

Kontenery na wiślanym szlaku. Zaplanowano atrakcje dla mieszkańców

Wisła może być ekonomicznym, ekologicznym i bezpiecznym szlakiem transportowym, #którym popłyną towary z przeładowanych portów trójmiejskich. O szansach związanych z gospodarczym wykorzystaniem rzeki będziemy rozmawiać podczas współorganizowanego przez samorząd województwa promocyjno-badawczego rejsu kontenerowego z Gdańska do Warszawy, który odbędzie się między 19 a 27 kwietnia. W naszym regionie barka odwiedzi Grudziądz, Bydgoszcz, Solec Kujawski, Toruń i Włocławek.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)