Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

28 lutego 2024 0

Poznali proces rekrutacji do Straży Granicznej. Duże zainteresowanie

W dniu 27.02.2024r uczniowie klasy 3 i 4 technikum eksploatacji# portów i terminali z ZSŻŚ w Nakle nad Notecią dzięki porozumieniu dyrekcji szkoły wraz z Zarządem Placówki SG w Poznaniu - Ławicy uczestniczyli w procesie rekrutacji do Straży Granicznej.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Walentynkowa lekcja biblioteczna. Nie zabrakło tańca w parach

Uczniowie klas 1-3, a także oddział przedszkolny z# Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy wzięli udział w walentynkowej lekcji bibliotecznej.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Funkcjonariusze zakładu karnego w szkole. Młodzież zadawała wiele pytań

Funkcjonariusze Zakładu Karnego #w Potulicach uczestniczyli w "Trafionych Feriach" zorganizowanych przez Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

"Zdrowe i szczęśliwe życie". Pierwszy tydzień ferii w nakielskiej Dwójce

W pierwszym tygodniu ferii zimowych pod hasłem# „Zdrowe i szczęśliwe życie” grupa pięćdziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w ciekawych i różnorodnych zajęciach.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 0

"Selfie z książką". Wyłoniono laureatów konkursu fotograficznego

9 lutego br. rozstrzygnięty został szkolny konkurs #fotograficzny "Selfie z książką", zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 0

Integracja zespołu klasowego. Udany pobyt w parku trampolin

5 lutego 2024 r. klasa Ia Zespołu Szkół# im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wybrała się do Jumpin Place w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 0

Studniówka uczniów szubińskiego technikum. Bal rozpoczęto polonezem

Wieczorem, 2 lutego 2024 r., w sali balowej #restauracji Stary Browar w Szubinie maturzyści naszej szkoły, klasa 5 Tp, rozpoczęli odliczanie dni do zbliżającego się wielkimi krokami egzaminu dojrzałości!

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 0

Nauczyciel geografii doceniony. Andrzej Kinderman w gronie najlepszych

Podczas zawodów II stopnia Jubileuszowej 50. Olimpiady Geograficznej przeprowadzonych #10 lutego 2024 r. w Toruniu, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej prof. dr hab. Zbigniew Podgórski oraz przewodniczący Komitetu Okręgowego w Toruniu prof. dr hab. Przemysław Charzyński podsumowali dotychczasowe edycje olimpiady w okręgu toruńskim.

(czytaj więcej)
17 lutego 2024 0

XV Olimpiada Policyjna. Paweł Kowalski z Krzywoustego z szansą na finał

W czwartek, 15 lutego 2024 r. Paweł Kowalski – uczeń #klasy 4 matematyczno-humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką merytoryczną Andrzeja Kindermana brał udział w zawodach II etapu XV Olimpiady Policyjnej. Do zawodów okręgowych Komitet Główny Olimpiady zakwalifikował z całej Polski jedynie 83 uczniów i tylko jednego z województwa kujawsko-pomorskiego – Pawła.

(czytaj więcej)
12 lutego 2024 0

Sto dni przed maturą! Uczniowie Staszica na uroczystym balu

"Spędziliśmy razem tyle czasu... Doświadczyliśmy tyle radości i satysfakcji#. Może czasem... smutków, rozterek i - może - gniewów naszego pokolenia. Ale dziś nadszedł szczególny dzień. Zostało nam... sto dni. Zostało nam więc zaufać tradycji i celebrować te symboliczne sto dni do matury." Takimi, między innymi, słowami młodzież nakielskiego Staszica powitała wszystkich gości, którzy w piątkowy wieczór, 9. lutego 2024, zgromadzili się w pałacu w Rzęszkowie.

(czytaj więcej)
12 lutego 2024 0

50 Olimpiada Geograficzna. Uczniowie Krzywoustego na zawodach okręgowych

Laura Pinkowska uczennica klasy 4 matematyczno-humanistycznej i Błażej Siuzdak #uczeń klasy 4 angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział 10 lutego 2024 r. w zawodach okręgowych (II stopnia) jubileuszowej 50 Olimpiady Geograficznej.

(czytaj więcej)
10 lutego 2024 0

Zabawa karnawałowo - walentynkowa. Pląsy, konkursy i pączki

8 lutego 2024 roku w Zespole Szkół #Specjalnych w Karnowie odbyła się zabawa karnawałowo - walentynkowa.

(czytaj więcej)
09 lutego 2024 0

Pokazy ratownictwa i pogadanki. Praktyczna lekcja w Laskownicy

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa #podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z Laskownicy policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Były pokazy ratownictwa oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

(czytaj więcej)
09 lutego 2024 0

"Prymus Pomorza i Kujaw II". Wśród stypendystów uczniowie Krzywoustego

Projekt stypendialny "Prymus Pomorza i Kujaw II" realizuje# Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

(czytaj więcej)
08 lutego 2024 0

"Krzywousty" z wyróżnieniem. Brązowa Odznaka Rankingu Perspektywy 2024

7 lutego 2024 r. w Wojewódzkim Urzędzie Marszałkowskim #w Bydgoszczy Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego pani Aleksandra Białka odebrała wyróżnienie z rąk Michała Sztybel-Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiej Kurator Oświaty pani Grażyny Dziedzic.

(czytaj więcej)
08 lutego 2024 0

Uczniowie z Samostrzela na wyjątkowym balu. Niespodzianką był pieczony indyk

W sobotni wieczór 3. lutego 2024 roku w murach Zespołu Szkół# Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odbyła się studniówka.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

O cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej. Pogadanki z uczniami

O zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem# z Internetu, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny niezgodne z prawem, rozmawiały z uczniami szkoły w Kcyni, aspirant Zofia Wrzeszcz i st. post Wiesława Ambrozik z nakielskiej Policji.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

Sukces ucznia Krzywoustego. Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym

3 lutego na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji# UKW w Bydgoszczy odbyły się zawody okręgowe 65. edycji Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

Wycieczka edukacyjna. Uczniowie Czwórki i Żeglugi w Bydgoszczy

Dnia 06 lutego br. uczniowie klasy #I TE Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz VII C Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
05 lutego 2024 0

Studniówka „Żeglugi”. Taki bal ma się tylko raz w życiu

W rozświetlonej sali bankietowej Pałacu w Sucharach# w piątek 2 lutego zabrzmiały dźwięki poloneza - tak się zaczęła studniówka uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 0

Licealiści włączyli się w akcję. "Góra Grosza" w Krzywoustym

Klasa III matematyczno-informatyczna #wraz z wychowawczynią, Iloną Świder, po raz trzeci przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

(czytaj więcej)
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)