Dziś mamy 16 sierpnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

07 sierpnia 2018 0

Uczniowie z SP 2 na wakacjach w stolicy. Nie było czasu na nudę

Przez cały tydzień od 28 lipca do 4 sierpnia grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. #St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle przebywała na wspaniałym wypoczynku w stolicy.

(czytaj więcej)
30 lipca 2018 0

Dwójka już po termomodernizacji. Wyremontowano budynek szkoły oraz salę gimnastyczną

Dokonano odbioru inwestycji pn. „Termomodernizacja obiektów Szkoły Podstawowej nr 2 w # Nakle nad Notecią – budynek szkoły oraz budynek sali gimnastycznej i zaplecza wraz z biblioteką”.

(czytaj więcej)
26 lipca 2018 0

Wakacje w Sosnowcu pełne wrażeń. Uczestnicy poznali nowe miejsca i ludzi

W dniach 15-22 lipca 18-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z SP nr 2 im. Kardynała #Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią spędziła wakacyjny czas w Sosnowcu.

(czytaj więcej)
16 lipca 2018 0

Najlepsi znawcy ortografii i matematyki wyłonieni. Nagrody wręczał burmistrz

Miniony rok szkolny składnia nadal do podsumowań. Krótko przed zakończeniem roku szkolnego #w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle n. Not. odbyło się wręczenie nagród Gminnego Konkursu Ortograficznego i Matematycznego dla klas III szkół podstawowych, których dokonał Burmistrz Sławomir Napierała.

(czytaj więcej)
06 lipca 2018 0

Dofinansowanie na doposażenie pracowni. Sprawdź, które szkoły otrzymały środki

Powiat Nakielski realizuje projekt pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, # współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry, Działania 6.3 Inwestycja w infrastrukturę edukacyjną, Pod działania 6.3.2 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Partnerem projektu jest Gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
01 lipca 2018 0

Na zielonej trawie. Stowarzyszenie zakończyło realizację projektu

Stowarzyszenie Razem Raźniej, działające przy szkole podstawowej nr 2 w Nakle nad #Notecią, zakończyło realizację projektu unihokeja ’’Na zielonej trawie” –współfinansowanego przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2018 0

Uczeń Staszica na pokładzie Daru Młodzieży. "Wrażenia są nie do opisania"

Moja przygoda z Rejsem Niepodległości zaczęła się niepozornie. To koleżanka namówiła #mnie, abym wziął udział w kwalifikacjach... I teraz mogę za to wszystko Jej podziękować.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

Pożegnali rok szkolny z piosenką na ustach. Wrócą po wakacjach

"Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz plecak swój i gitarę..." Z piosenką na ustach pożegnali #się tuż przed wakacjami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

Turniej o puchar dyrektora szkoły. Rywalizowały 4 drużyny

W sobotę 23 czerwca odbył się turniej z elementami koszykówki o Puchar Dyrektora #Szkoły Podstawowej w Paterku. Do Paterka przyjechały drużyny z Sępólna Krajeńskiego, Szubina oraz Więcborka.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2018 0

Podróż poprzez zmysły do świata komiksów. Wykładowcy KUL - u w Dwójce

14 czerwca uczniowie szkoły SP nr 2 w Nakle oraz ZS Wojnowo, SP Strzelewo i ZS Kruszyn #mieli przyjemność gościć wykładowców z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dzięki współdziałaniu z Uniwersytetem Otwartym Kul-u .

(czytaj więcej)
27 czerwca 2018 0

Finał Olimpiady Obrony Cywilnej. Zobacz, jak poszło naszym reprezentantom

W miejscowości Rytebłota na Pojezierzu Brodnickim w dniach 19-20 czerwca 2018 roku rozegrany # został finał VII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Obrony Cywilnej.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2018 0

„Turystycy” znowu w podróży. Tym razem udali się z wizytą do KPWiK

W poniedziałek 11 czerwca uczniowie klasy trzeciej technikum obsługi turystycznej #w nakielskim Staszicu wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2018 0

Gimnazjaliści na spacerze edukacyjnym. Była to niesamowita lekcja historii

21 czerwca br gimnazjaliści klasy II e Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią # wraz z wychowawcą p. Michałem Wiśniewskim uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz spacerze edukacyjnym pt. „Nakło – miasto trzech kultur”.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Zakończenie roku szkolnego w "czwórce". Nagrodzono najlepszych uczniów

W piątek, 22 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle odbyło się uroczyste # zakończenie roku szkolnego.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Rejs po mazurskich jeziorach. Pogoda dopisała uczestnikom

W dniach 10 – 16 czerwca 2018 roku młodzież z Szkolnego Koła Żeglarskiego # I LO im. B. Krzywoustego w Nakle uczestniczyła w rejsie po Jeziorach Mazurskich.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Pożegnanie absolwentów ZSP Lubaszcz. Odebrali świadectwa i nagrody

O godzinie 8.00, 22 czerwca br. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów # klas trzecich: IIIA i IIIB.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Sukces Karoliny Nowak. Została laureatką wojewódzkiego konkursu

Dnia 12 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się finał wojewódzki konkursu # wiedzy z historii polskiego żeglarstwa morskiego pn. Kurs na Horn.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 0

Żeglarska przygoda na Mazurach. Załoga zdobyła wiele nowych umiejętności

W dniach 10-16 czerwca młodzież z nakielskiego Staszica w sześcioosobowym składzie wybrała się # na wycieczkę żeglarską na największe jeziora w Polsce. Już drugi raz uczniowie naszej szkoły poznali region Warmii i Mazur z perspektywy łodzi żaglowej. Oprócz uczniów ze Staszica była obecna młodzież z I LO w Nakle oraz z LO w Szubinie.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 0

Uczniowie na warsztatach kulinarnych. Własnoręcznie przygotowali pizzę

Dzięki uprzejmości właściciela pizzerii, „Na talerzu”, pana Waleeda Abu-Hmaida, uczniowie # klasy V c Zespołu Szkolno –Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 9

Zakończenie roku szkolnego. Przed uczniami dwa miesiące wakacji

Podobnie jak w pozostałych placówkach w całej Polsce, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych # im. Stanisława Staszica zorganizowano uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 11

Wakacje czas start! Zakończenie roku szkolnego w "Żegludze"

22 czerwca w uczniowie oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w # Nakle zgromadzili się na dziedzińcu, by wspólnie zakończyć rok szkolny 2017/2018.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)