Dziś mamy 23 września 2017, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

22 września 2017 0

O bezpieczeństwie i przemocy. Strażnik miejski przeprowadził pogadanki

Z początkiem roku szkolnego 2017/2018, st. inspektor Dariusz Chróściński ze # Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią na zaproszenie Pani Dyrektor odwiedził uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy, gdzie przeprowadził pogadanki.

(czytaj więcej)
22 września 2017 0

Wyjątkowy gość w ZSP3. Jeszcze raz o wizycie minister

Środa, 20 września br. przejdzie do historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w # Nakle nad Notecią. Do placówki przybyli wyjątkowi goście - przedstawiciele władz państwowych i samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
22 września 2017 0

Festyn sportowy po raz piętnasty. Panowała wesoła atmosfera

W środę 20 września br. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie, na boisku sportowym „ORLIK” # zorganizował XV Powiatowy Festyn Rekreacyjno-Sportowy, zawody sportowe i konkurencje sportowe.

(czytaj więcej)
21 września 2017 0

Wirtualna podróż do Szkocji. Były barwne opowieści i szkocka muzyka

Dnia 18 września w naszej szkole odbyła się wirtualna podróż do # Aberdeen. Jim McWhirter i Wesley Gibson przybliżyli młodzieży kulturę Szkocji.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

Przyszedł czas na pożegnanie. Uczestnicy wymiany spotkają się dopiero w czerwcu

W minionym tygodniu zakończył się projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży # I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią i Elsterschlossgymnasium z Elsterwerdy.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

Wyjazd integracyjny. Wybór padł na kręgle

Dnia 15 września 2017 uczniowie klasy 1e Technikum Informatycznego wraz z # wychowawcą p. Maciejem Danielem i p. Anną Otrembską integrowali się na klasowej wycieczce.

(czytaj więcej)
17 września 2017 0

Koncert edukacyjny. Rozpoczął się nowy sezon spotkań z artystami

Muzyka i wiedza nie jest nam obojętna. Tak jak w latach ubiegłych tak i w roku szkolnym # 2017/2018 uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie mają okazję uczestniczyć w audycjach słowno - muzycznych odbywających się na terenie szkoły.

(czytaj więcej)
17 września 2017 0

Sukces Justyny Talarczyk. Jej praca otrzymała wyróżnienie w konkursie wojewódzkim

Justyna Talarczyk uczennica klasy II politechnicznej I LO w Nakle została nagrodzona w # Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Zabytki Naszego Regionu”.

(czytaj więcej)
16 września 2017 0

Zajęcia z kreatywności. Powstały już pierwsze prace

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ślesinie w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie mają # okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach organizowanych w ramach projektu „Innowacyjna edukacja dla szkół w Mieście i Gminie Nakło nad Notecią”.

(czytaj więcej)
15 września 2017 0

Uczniowie wzięli udział w kursie akademickim. Na zakończenie otrzymali certyfikat

Jednym z popularniejszych kierunków, na którym można się kształcić w # Staszicu jest Technik Informatyk.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Targi w Gdańsku. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z technologicznymi nowinkami

W dniu 13 września 2017 roku uczniowie klasy I i III Technikum Żeglugi Śródlądowej z # Nakła nad Notecią wraz z opiekunami udali się do Gdańska, gdzie wzięli udział w Międzynarodowych Targach Morskich BALTEXPO 2017 Gdańsk.

(czytaj więcej)
11 września 2017 13

Rozpoczęcie roku inne niż zwykle. W części szkoły nadal trwa remont

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle jest jedną z trzech szkół, które rozpoczęły rok szkolny #tydzień później. Uczniów oraz rodziców, którzy zebrali się na placu, powitała dyrektor Anna Maćkowska.

(czytaj więcej)
11 września 2017 0

Uzupełnij swoje kwalifikacje. Pozostały ostatnie wolne miejsca

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Samostrzelu oferuje możliwość nauki na #nieodpłatnych, kwalifikacyjnych kursach zawodowych dla dorosłych uprawniających do prowadzenia gospodarstwa w warunkach Unii Europejskiej oraz do nabycia ziemi rolnej. Pozostały ostatnie wolne miejsca.

(czytaj więcej)
09 września 2017 0

Sprzedawcy na targach w Poznaniu. Mogli zapoznać się z ofertami wielu firm

W czwartek 7 września grupa uczniów klasy II i III ZSP w Lubaszczu wyjechała do Poznania. #Był to kolejny etap realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Rozwój zawodowy - moją szansą” finansowanych przez Starostwo Powiatu, tym razem przeznaczony dla grupy zawodowej – Sprzedawca.

(czytaj więcej)
06 września 2017 0

Kolonie na zaproszenie Prezydenta Kielc. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół

W dniach od 28.08.2017 do 03.09.2017 czterdzieścioro dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego #nr 3 w Nakle nad Notecią przebywało na koloniach w Kielcach.

(czytaj więcej)
05 września 2017 0

Filie zapewniły atrakcje. Były zajęcia sportowe, plastyczne i nie tylko

Czas wakacji i wesołej zabawy dobiegł końca. Najmłodsi czytelnicy uczestniczyli w #różnorodnych zajęciach, jakie przygotowały w drugiej ich części filie biblioteczne: Dziecięca przy ul. Bartkowskiego 1, w Trzeciewnicy oraz Potulicach.

(czytaj więcej)
05 września 2017 0

Uczniowie wrócili do szkoły. Spotkali się z nauczycielami i rówieśnikami

4 września rozpoczął się kolejny rok szkolny 2017/2018. To rok ważny, bowiem #oświatę objęła reforma. Powróciła ośmioklasowa szkoła podstawowa, wygaszane są gimnazja.

(czytaj więcej)
05 września 2017 0

Uczniowie pamiętają. Oddali hołd ofiarom II wojny światowej

Podczas II wojny światowej szkoła i żwirowisko w Paterku było miejscem kaźni #Polaków z całego dawnego powiatu wyrzyskiego.

(czytaj więcej)
04 września 2017 6

Gminne rozpoczęcie roku szkolnego. Powitano nową dyrektor

Wakacje były gorącym okresem w Ślesinie. W związku z nową reformą szkolnictwa #utworzono zespół szkolno – przedszkolny oraz powołano nowego dyrektora.

(czytaj więcej)
04 września 2017 4

Rok szkolny czas zacząć. Uczniom i nauczycielom składano życzenia

4 września uczniowie rozpoczęli rok szkolny. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych #im. S. Staszica w Nakle uroczystość z tej okazji otworzył dyrektor Michał Hopfinger.

(czytaj więcej)
04 września 2017 0

Koniec wakacji. W „Żegludze” rozpoczęto rok szkolny

Po ponad dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle #wrócili do szkoły. Rozpoczęcie roku, z uwagi na niesprzyjającą aurę, odbyło się w sali gimnastycznej kilka minut później niż planowano.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)