Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 czerwca 2018 0

„Z Matematyką Za Pan Brat”

W dniu 22.05.2018 r. odbyła się XVII edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „Z matematyką za pan brat”. Gospodarzem konkursu był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

Wrocławska wyprawa ślesińskich uczniów

Wypoczynek, integracja, wiedza, sztuka, kultura, relaks, przyroda, radość, historia...rzeczowników z # naszej wycieczki można by wymieniać w nieskończoność.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

Uczniowie zdobywali kartę rowerową

18 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Potulicach odbył się egzamin na kartę rowerową.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

„Jestem Polakiem. Jestem Europejczykiem”

14 czerwca 2018r. uczniowie klas III gimnazjalnych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle# n. Not. rywalizowali między sobą w ramach konkursu pt. „Jestem Polakiem. Jestem Europejczykiem”.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 0

„ Balladyna. Wojna wewnętrzna”.Uczniowie SP w Paterku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

07 czerwca uczniowie klasy II gimnazjum Szkoły Podstawowej w Paterku obejrzeli w #Teatrze Polskim w Bydgoszczy spektakl „ Balladyna. Wojna wewnętrzna”.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 0

Karkonoska Przygoda. Wrocław- Karpacz- Szklarska Poręba- Drezno

W dniach 08-11.06. 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku uczestniczyli # w wycieczce krajoznawczo- profilaktycznej do Wrocławia, Karpacza, Szklarskiej Poręby i Drezna.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 1

Uczniowie ZSP nr 3 w Berlinie. Wykorzystano posiadane umiejętności językowe

Uczniowie klas 7a i 7 b ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią w dniach 13-15 czerwca 2018r. brali udział w wycieczce do Niemiec.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2018 0

Teatralnie, naukowo i smakowicie na festynie w Trzeciewnicy

W sobotę 16 czerwca w Trzeciewnicy odbył się festyn rodzinny.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2018 0

Uczniowie z Czwórki w Berlinie

15 czerwca br. 40 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. Not. odwiedziła Dom Konferencji Wannsee w Berlinie.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Uczniowie laureatami ogólnopolskiego konkursu. Opracowali sylwetkę ofiary katyńskiej

Uczniowie klasy I pol: Aleksandra Kaczmarek, Wiktoria Szpyra, Jacek Sobierajski i # Wiktor Kubalewski zostali laureatami IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Katyńskiego „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”. Ich zadaniem było opracowanie karty z albumu w wersji elektronicznej poświęconej sylwetce ofiary zbrodni katyńskiej.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Wojewódzki Konkurs Plastyczny. Uczennica Staszica zajęła I miejsce

Jak groźny jest smog dla człowieka i środowiska? Na taki temat, jakże aktualny w obecnych #czasach, próbowali odpowiedzieć a właściwie przygotować konkursowe prace uczestnicy cyklicznego wojewódzkiego konkursu plastycznego „Obrona cywilna wokół nas”.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Uczniowie pracowali nad realizacją filmu. W czerwcu odbyła się projekcja

Od kilku miesięcy uczniowie ZSP im. S Staszica w Nakle w ramach projektu z języka polskiego # pracowali nad realizacją filmu na podstawie ballady Lilije Adama Mickiewicza.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. Nie lada atrakcją były kamienne labirynty

W dniach 14 – 18 maja 2018 r. klasy VIIA i IIIB Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. # Not. oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy przebywali w Kotlinie Kłodzkiej.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Walczyli o puchar dyrektora szkoły. Turniej wygrała drużyna z Paterka

29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora #Szkoły. Na boisku rywalizowały 4 drużyny chłopców z ZSP 3, ZSP4, ZSP w Paterku i SP 2, którzy przybyli wraz z opiekunami.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

XII Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie. Uczniowie musieli rozwiązać test

12 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 Nakle nad Notecią odbył się Konkurs #Wiedzy o Sporcie dla Szkół Podstawowych w kategorii dzieci i młodzieży (kl. VI i młodsi )oraz igrzysk młodzieży szkolnej (kl.VII i II-III gim.).

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Kolejne egzaminy na kartę rowerową. Prawie wszyscy zdali

Policjant z Referatu Ruchu Drogowego z Nakła egzaminował dzieci na kartę rowerową. Tym razem # swoje umiejętności jazdy rowerem sprawdzali uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Wolontariusze Staszica z wyjątkowymi olimpijczykami

7 czerwca 2018 roku wolontariusze Staszica tradycyjnie wsparli organizatorów #XII Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Zacięta walka i gorący doping. W zawodach wystartowało 56 zawodników

5 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 rywalizowali w Szkolnych Zawodach #Pływackich dla klas III-VII zorganizowanych na nakielskiej pływalni Naquarius.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Wysoka lokata Justyny Talarczyk w Lidze Starożytniczej

26 maja w Collegium Maius UMK w Toruniu odbył się finał XI edycji Ligi Starożytniczej. #Uczennica klasy II politechnicznej I LO w Nakle zajęła zaszczytne miejsce na ponad 200 uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Gimnazjalisto, zapraszamy cię do szkół prowadzonych przez powiat nakielski!!!

POWIAT NAKIELSKI jest organem prowadzącym dla 12 jednostek oświatowych, w tym 7 ogólnodostępnych, które czekają na głodnych wiedzy i chętnych przeżycia ciekawych przygód uczniów.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Praktyki w Świnoujściu. Uczennice wykazały się zaangażowaniem

Uczniowie II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali w # Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią odbyli w maju 2018 roku miesięczną praktykę zawodową w OT Port Świnoujście oraz w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)