Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

17 października 2019 0

"Życie ludzkie w moich rękach". Warsztaty dla licealistów

14 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyły się kolejne zajęcia z projektu „Życie ludzkie w moich rękach”.

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

Turniej "Familiada". Uczniowie rywalizowali z nauczycielami

Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela to szczególnie ważna uroczystość w życiu szkoły.# Na tę okazję, 11 października klasa 2TR na czele z Panią Bernadetą Sobierajską przygotowała II edycję turnieju Familiada.

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

„Kinderuni” – jesteśmy studentami. Dodatkowe zajęcia z niemieckiego

10 uczennic z klasy 6b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle dołączyło do międzynarodowego projektu Goethe- Institut, który stworzył niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy – Kinderuni.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Szkolny pokaz talentów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności

W środowe popołudnie 9 października w Szkole Podstawowej nr 2 # im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w auli odbył się niecodzienny występ.

(czytaj więcej)
15 października 2019 0

"Uczenie jest niekończącą się podróżą”. Uroczystości DEN w Lubaszczu

Taka sentencja przyświecała uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w # Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
14 października 2019 0

Wyprawa w przeszłość. Szkolna rzeczywistość sprzed lat

4 października uczniowie klasy V c i VI c Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w # Nakle nad Notecią wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Szkoła naszych dziadków i pradziadków” w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 października 2019 1

Rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim. Rozstrzygnięcie konkursu

Uczniowie klas VII i VIII Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 wzięli udział w # szkolnym konkursie „Co wiemy o krajach niemieckojęzycznych”.

(czytaj więcej)
11 października 2019 0

Uczniowie Żeglugi w Gdańsku. Młodzież wzięła udział w szkoleniu

Uczniowie dwóch Technikum kształcącego w zawodzie technik # pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Żeglugi śródlądowej im. kmdr Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią 10 października 2019 roku uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Gdańska, w ramach której mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu „Programowanie robotów przemysłowych”.

(czytaj więcej)
11 października 2019 0

Wycieczka do Bydgoszczy. Uczniowie zwiedzili Teatr Polski

W dniach 23 września i 24 września uczniowie klas VIIb, VIIc, VId , Vb, Vd, Va udali się na # wycieczkę do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
10 października 2019 0

Tropem przyrody. Uczniowie wzięli udział w warsztatach ornitologicznych

Uczniowie klas czwartych pod opieką p. Joanny Czajkowskiej i p. Marii Lach-Kuśnierkiewicz ze # Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych pod hasłem „Animacje przyrodnicze – Tropem przyrody” przygotowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
08 października 2019 0

Spływ kajakowy rzeką Brda. Uczniowie "Staszica" realizują projekt

3 X 2019 r. Młodzież Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica wraz z # harcerzami Drużyny Harcerskiej im. Ireny Sendlerowej, uczestniczyli w spływie kajakowym Brdą do Brdyujścia.

(czytaj więcej)
07 października 2019 0

Spotkanie profilaktyczne z szkole. Rozmowy o bezpieczeństwie

Dzielnicowy z Szubina mł. asp. Damian Ziółkowski spotkał się ostatnio z # uczniami w Zespole Szkół Specjalnych. Policjant rozmawiał na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
07 października 2019 0

Światowy Dzień Turystyki. Nastąpiło podsumowanie konkursu

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki, w piątek 27 września 2019 roku w # I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyła się podniosła uroczystość.

(czytaj więcej)
07 października 2019 0

Kolejny etap projektu. Tym razem młodzież wybrała się do Nakła

Kolejnym etapem, podczas realizowania projektu na zajęcia pozalekcyjne # "Wilczym tropem - nie taki wilk straszny jak go malują" finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, było spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 października 2019 0

Rozmawiali o odpowiedzialności prawnej nieletnich i używkach

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowymi mł. asp. Łukaszem Szczepaniakiem #i mł. asp. Maciejem Mróz spotkali się z uczniami klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle. Prowadzący zajęcia opowiadali uczniom o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeniach związanych z używkami.

(czytaj więcej)
04 października 2019 0

Wizyta na komendzie. Dzieci poznały policyjny fach

Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 2# z Nakła miały niebywałą okazję poznać arkana policyjnej służby. O specyfice pracy mundurowych opowiadała im policjantka zajmująca się w nakielskiej komendzie nieletnimi.

(czytaj więcej)
04 października 2019 0

Podróże kształcą. Jesienna przygoda w Karkonoszach i Pradze

Początek roku szkolnego to dla ekonomistów Staszica czas realizacji zobowiązań podjętych# w zeszłym roku w ramach projektu ,,Szok - nowoczesna szkoła drogą do sukcesu’’. Koordynatorami tego projektu są p. Grażyna Kinderman i p. Justyna Jamnik- Bojewska.

(czytaj więcej)
02 października 2019 0

Uczniowie uczcili Dzień bez Samochodu. Odbył się rajd rowerowy

W dniu 23 września Klub Turystyki Rowerowej PTTK „Żegluga” Nakło zorganizował dla # uczniów szkoły rajd rowerowy.

(czytaj więcej)
02 października 2019 0

Pamiętać i ocalić od zapomnienia. Rozpoczęcie projektu historycznego

01 października br. uczniowie klasy VIII A i VIII C Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle n. Not. wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Kwaśniewską i p. Michałem Wiśniewskim odwiedzili Muzeum Oświaty w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
01 października 2019 0

Europejski Dzień Języków Obcych 2019. Innowacyjna nauka j. niemieckiego

26.09 2019 w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyła się # lekcja języka niemieckiego za pośrednictwem Skype’a.

(czytaj więcej)
30 września 2019 1

Spotkanie z policjantami w szkole. Uczniowie chętnie zadawali pytania

W Szkole Podstawowej w Ślesinie nakielscy policjanci spotkali się z # dziećmi. W trakcie spotkania rozmawiali z uczniami przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)