Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

20 września 2021 0

Uczniowie nakielskiego liceum z wizytą w sądzie. Poznali m.in. pracę sędziego

16 września 2021r. moja klasa - III prawnicza wraz z# wychowawcą zamieniła szkolne ławki na ławę dla publiczności w Sądzie Rejonowym w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 września 2021 27

JRS Kowalewko z wizytą w szkole. Zapoznali młodzież z pierwszą pomocą

Na zaproszenie grona pedagogicznego 17 września br. ratownicy# JRS przeprowadzili zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Paterku im. Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

Zagraniczny staż dobiegł końca. Aktywny ostatni tydzień wyjazdu

Podczas naszego trzeciego tygodnia mobilności zorganizowanego w# ramach programu ERASMUS+ ,,Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą”, realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, popołudniami i wieczorami po praktykach, zwiedziliśmy Pesaro, Verucchio, San Leo oraz podziwialiśmy widoki spod Santuario Madonna del Faggio di Monte Carpegna.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

„Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”. Zofia Strzyżewska ponownie laureatką

Absolwentka Krzywoustego Zofia Strzyżewska z# klasy III angielskiej została laureatką 12 edycji Ogólnopolskiego konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

Rekrutacja do projektu Erasmus+. Profesjonalna praktyka twoją szansą

Informujemy, że Fundacja Staszica rozpoczyna rekrutacje# do projektu finansowanego z programu Erasmus+ „Professional practice is your chance”.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

Aktywnie na zakończenie lata. Rowerem drogami powiatu nakielskiego.

W dniu 13 września 2021 roku młodzież Zespołu Szkół# im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyła w Rajdzie Rowerowym na trasie: Nakło - Paterek - Gromadno - Samostrzel – Bielawy - Nakło.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Uczniowie podsumowali pierwszy wyjazd stażowy. Spotkanie w Więcborku

15.09.2021 w ramach projektu ERASMUS+ ,, Profesjonalna Praktyka Twoją# Szansą”, realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy pierwszych mobilności zrealizowanych w Rimini i w Sewilli spotkali się z Dyrekcją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku w celu podzielenia się doświadczeniami zdobytymi podczas wyjazdów.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Patrycja Michalik, nauczyciela z Nakła, nominowana do ogólnopolskiej nagrody

Patrycja Michalik, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr# 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia z Nakła nad Notecią, została nominowana do ogólnopolskiej Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich za stworzenie oraz prowadzenie Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!” skierowanego do młodzieży.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Zajęcia praktyczne w "Zelanie". Uczniowie uzyskali nowe kwalifikacje

Dnia 14.09.2021r. uczniowie I klasy Technikum# nr 2 kształcącego w zawodzie: technik eksploatacji portów i terminali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w ramach realizacji podstawy programowej odwiedzili zakład firmy „ZELAN” znajdujący się na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Uczniowie na spływie. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem

14 września br. uczniowie klasy III A Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka# w Lubaszczu uczestniczyli w spływie kajakowym, który odbył się w ramach projektu „Aktywni w pandemii – odkrywamy piękno regionu”.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

„Poznaj Polskę”. Wycieczka śladami Wyszyńskiego i Powstańców Warszawskich

W dniach 10-12 września 2021r. uczniowie i nauczyciele# Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią pojechali na wycieczkę do Warszawy i Zuzeli nad Bugiem. Celem wyjazdu było przybliżenie postaci błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz przebiegu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Weekend podczas wyjazdu stażowego. Zwiedzili m.in. Bolonię

Podczas naszego drugiego weekendu zorganizowanego z# ERASMUS+ ,, Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą” , realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku w sobotę 11.09 zwiedziliśmy Bolonię miasto pierwszego na świecie uniwersytetu, na którym kształciło się wielu wybitnych Polaków.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Uczniowie „Staszica” wzięli udział w konferencji. Ich wystąpienie było świetne

Troje wolontariuszy z Zespołu Szkół im. S. Staszica# Zosia Niedbała, Zuzia Gajewska i Mikołaj Wnuk dzięki swojemu projektowi „Pomagamy – odpowiedzi specjalistów na trudne pytania młodzieży”, który zrealizowany został przy współpracy z panią psycholog Dobrosławą Jedynak i z panem socjoterapeutką Arkadiuszem Szczepańskim przy wsparciu pani pedagog Małgorzaty Sass – Jakóbczyk, otrzymało zaproszenie na VIII Ogólnopolską Konferencję Uzależnienia – Polityka , Nauka, Praktyka.

(czytaj więcej)
13 września 2021 0

Napisały nową wersję „Czerwonego Kapturka” w języku angielskim

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego przy ZS im. S. Staszica wzięły udział w# zajęciach pozalekcyjnych, w ramach których napisały w języku angielskim nową wersję „Czerwonego Kapturka”. Książeczka dedykowana jest młodszym koleżankom i kolegom uczącym się w szkole podstawowej oraz przekazana zostanie nauczycielom języka angielskiego w szkołach podstawowych na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
13 września 2021 0

Początek roku szkolnego pełen atrakcji. Wycieczka do obserwatorium

W piątkowy wieczór 10 września br. uczniowie klas 5b i 5c Zespołu# Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina.

(czytaj więcej)
09 września 2021 0

Policjanci ponownie spotykają się uczniami. Przekazują im cenne rady

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem, mundurowi z# Nakła zajmujący się działalnością profilaktyczną, rozpoczęli wizyty w placówkach oświatowych na terenie gminy. Jako pierwsi policyjną profilaktyką objęci zostali najmłodsi uczniowie nakielskiej „dwójki”.

(czytaj więcej)
09 września 2021 0

Spacer nordic walking. Uczniowie z Lubaszcza chętnie wzięli w nim udział

7 września br. w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne# „ Aktywni w pandemii – odkrywamy piękno regionu”, uczniowie Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu uczestniczyli w spacerze nordic walking.

(czytaj więcej)
09 września 2021 0

Uczniowie z Samostrzela rozpoczęli praktyki. Odbywają je w Grecji

W niedzielę 5 września 18 uczniów technikum weterynarii z# Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu pod opieką lek. wet. Magdaleny Wyczańskiej –Jabłkowskiej i Małgorzaty Ciechanowskiej wyruszyło, w ramach programu Erasmus+, na dwutygodniowe staże zawodowe w Grecji. Uczestnicy projektu dobrymi wynikami w nauce w pełni zasłużyli na ten atrakcyjny wyjazd. Stażyści musieli odbyć długą, skomplikowaną podróż. Autokarem udali się na lotnisko w Berlinie, by przekonać się, że i ludzie potrafią latać oraz podziwiać ląd z lotu ptaka. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję podróżować takim środkiem transportu, co było ogromnym przeżyciem. Grecja przywitała uczniów piękną pogodą i wspaniałymi widokami. Staże zawodowe odbywają się w drugim co do wielkości mieście tego państwa – Salonikach, po których już pierwszego dnia spacerowali.

(czytaj więcej)
06 września 2021 0

Weekend poświęcili na zwiedzanie. Uczestnicy miło spędzili czas

Podczas naszego pierwszego weekendu zorganizowanego w# ramach projektu Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą” w sobotę 12.06.2021 r., realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy odwiedzili Urbino, Florencję, Arezzo i Monte Falco.

(czytaj więcej)
05 września 2021 0

Wycieczka integracyjna. Pełni pozytywnych emocji wrócili do domu

2-3 września 2021 uczniowie klas 4-8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 uczestniczyli w wycieczce integracyjnej.

(czytaj więcej)
02 września 2021 0

Kolejne zagraniczne staże uczniów. Tym razem pojechali do Rimini

Właśnie rozpoczęła się trzecia mobilność uczniów w# ramach projektu Erasmus+ Fundacji Staszica realizowanego w konsorcjum z dwoma szkołami: ZS im. Staszica w Nakle nad Notecią oraz CKZiU w Więcborku.

(czytaj więcej)
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)