Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

07 grudnia 2022 0

Piknik integracyjny „Drewno jest z lasu”. Warsztaty, wystawy i konkurs

Dnia 6 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbyło się spotkanie integracyjne, na którym promowano drewno jako #główny surowiec budowlany. Wśród zaproszonych gości przybyli: wicestarosta nakielski - Tomasz Miłowski, przedstawiciele: Rady Sołeckiej Karnowa – Magdalena Grochowska, Rady Rodziców ZSS w Karnowie – Paulina Mazurek i Wiesław Wiśniewski, Koła Gospodyń Wiejskich w Karnowie – Bernadeta Zygmunt oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni – Agnieszka Maciejewska.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

Olimpiada Znajomości Afryki. Uczennice Krzywoustego w zawodach okręgowych

Wiktoria Kowalska, Agnieszka Bala i Aleksandra Świniarek z Krzywoustego pojadą na zawody okręgowe Olimpiady Znajomości Afryki.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

Taneczne sukcesy Aleksandry Kowalskiej. Ponad 13 lat na parkiecie

Ostatnie tygodnie pracowicie spędziła nasza Uczennica klasy 4a Aleksandra Kowalska, której pasją jest taniec.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

Świąteczne dekoracje z gliny. Uczniowie z wizytą w muzeum

Co można robić w muzeum w przeddzień Mikołajek (5 grudnia 2022 r.)? Już śpieszymy z odpowiedzią, otóż można na przykład wykonać# świąteczne dekoracje z gliny.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

"Żegluga”, "Staszic” i "Witosław” z pomocą mieszkańcom. Świąteczne paczki

Już od kilku lat uczniowie nakielskich szkół w okresie bożonarodzeniowym angażują się w pomoc ludziom potrzebującym.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Spotkanie z policjantami. O demoralizacji i przepisach ruchu drogowego

Zajęcia profilaktyczne na temat regulacji prawnych dotyczących nieletnich oraz bezpieczeństwa drogowego, przeprowadzili #w szkole w Potulicach nakielscy mundurowi. Policyjną profilaktyką objęto uczniów z klas VI-VIII i przedszkolaki.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Uczniowie Żeglugi w Porcie Lotniczym. Zajęcia praktyczne

W dniu 02.12.2022 r. kolejna już grupa uczniów Technikum nr 2, kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali #w ZSŻŚ, zrealizowała zajęcia praktyczne w poznańskim porcie lotniczym.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Rozmowy o cyberprzemocy. Policjanci ostrzegali przed zagrożeniami w sieci

Uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, podczas spotkań z policjantami, rozmawiali o bezpieczeństwie #w sieci. Mowa była o zagrożeniach, ale również o wykorzystywaniu Internetu do popełniania przestępstw i płynących z tego konsekwencji.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Olimpiada Przedsiębiorczości. Eliminacje szkolne ekonomistów Staszica

W czwartek (02.12.2022 r.) w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się eliminacje szkolne #do XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości 2020/2021. Tegoroczne hasło przewodnie olimpiady: „Biznes i zarządzanie”.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

XIV Konkurs Geograficzny Geo-Planeta w Krzywoustym. Aktywny udział młodzieży

Rozwijanie u uczniów pasji geograficznych oprócz kształtowania uzdolnień i zainteresowań, wiąże się również z aktywnym udziałem# młodzieży w rywalizacji konkursowej.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Ksiażki fantastyczne cieszyły się zainteresowaniem. Ulubione tytuły

W piątek 25 listopada Filia biblioteczna w Potulicach gościła dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej im. Dzieci Potulic. Tematem przewodnim# naszego spotkania było zachęcenie dzieci do czytania i poszerzania swojej wiedzy przy pomocy książek. Wraz z panią bibliotekarką ze szkoły wyszukiwaliśmy ulubione tytuły.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Magiczny dzień. Tradycje andrzejkowe, wróżby i znaczenie snów

Tradycje andrzejkowe, wróżby, znaczenie snów… Wiersza Wandy Chotomskiej „Andrzejki” oraz zarysu historycznego tego magicznego dnia, wysłuchali# uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią oraz Jeżyki z Przedszkola Donald.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Zwiedzanie izby regionalnej. Poznali dawne obyczaje i wróżby

W poniedziałek 28 listopada uczniowie kl.2a i 2b mieli okazję zwiedzić izbę regionalną, założoną przez panią #Iwonę Szopińską, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Występie.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Awans ekonomistów Staszica. Kolejny etap Olimpiady ZUS

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle, 22 listopada 2022 r. odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych #pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Dni Edukacji Ekologicznej. Konkurs „Odnawialne źródła energii”

W dniach 21 - 29 listopada 2022r. odbyła się czwarta edycja Dni Edukacji Ekologicznej organizowanych w ramach #europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w lekcjach dotyczących ekologii, kryzysu klimatycznego, zdrowego odżywiania i higieny osobistej.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

''Nowoczesna szkoła szansą dla małego miasteczka". Podsumowanie projektu

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem podsumowującym realizację projektu "Nowoczesna szkoła #szansą dla małego miasteczka" finansowanego ze środków programu PO WER.

(czytaj więcej)
27 listopada 2022 0

„Szlakiem ciekawych historii”. Weronika Stelmach w gronie laureatów

22 listopada w Delegaturze IPN w Bydgoszczy odbyła się gala finałowa konkursu „Szlakiem ciekawych historii”.

(czytaj więcej)
27 listopada 2022 0

Zebrali sporo Talenciaków. Szkoła zyskała pomoce naukowe

„Szkoły Pełne Talentów” - taki tytuł nosił projekt dedykowany polskim szkołom, zorganizowany przez# Lidl, w którym udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

W adwentowym Poczdamie. Podziwiali świat fauny i flory

25.11.2022r. pasjonaci języka i kultury Niemiec z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4, absolwenci tej szkoły, młodzież Zespołu #Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Not. oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej SPSK w Lisewie Kościelnym odwiedzili Poczdam – stolicę Brandenburgii.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Olimpiada Teologii Katolickiej. Wezmą udział w etapie diecezjalnym

17 listopada 2023 roku w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Krzywousty chce pomagać. Plan działania na najbliższy rok

18 listopada miało miejsce spotkanie osób pomagających w szkolnym wolontariacie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego. #Opiekun wolontariatu, ks. Igor Wichrowski, przestawił plan działania na najbliższy rok szkolny.

(czytaj więcej)
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)