Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

03 października 2023 0

"Aktywne przerwy" w liceum. Sprawdzony sposób na udaną zabawę

W tym roku szkolnym 2023/24 w I Liceum Ogólnokształcącym# im. Bolesława Krzywoustego będą odbywać się „Aktywne przerwy”. To sprawdzony i bardzo dobry pomysł na udaną zabawę i spożytkowanie energii, szczególnie między lekcjami.

(czytaj więcej)
03 października 2023 0

Konkurs geograficzny w Krzywoustym. Klaudiusz Sobczak zwycięzcą

W dniach 20 i 27 września 2023 roku #w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się dwuetapowy szkolny konkurs geograficzny skierowany wyłącznie do uczennic i uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
02 października 2023 0

"Jesień na talerzu". Trzecie warsztaty kulinarne uczniów

"Jesień na talerzu", to już trzecie warsztaty kulinarne# uczniów Branżowej Szkoły I stopnia ZS im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

"Ekopracownia 2023 – Zielone serce szkoły". Warsztaty dla licealistów

W związku z realizacją projektu „Ekopracownia 2023 – Zielone serce szkoły”, #12 i 26 września 2023 roku odbyły się warsztaty ornitologiczne i plastyczne dla uczniów klas pierwszych biologiczno-chemicznych I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę

21 i 28 września 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej# w Nakle nad Notecią został przeprowadzony cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, których uczestnikami byli uczniowie pierwszej klasy Technikum nr 2, kształcącego w zawodzie: technik eksploatacji portów i terminali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Wyjazd edukacyjno-rekreacyjny. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę

W dniach 19 – 22 września 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół #im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią brali udział w wyjeździe edukacyjno-rekreacyjnym, którego celem było zapoznanie się z praktyczną stroną prowadzenia usług w regionie turystycznym.

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie. Uczniowie usłyszeli wiele rad

W ostatnich dniach mundurowi #z Nakła i Szubina odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie i opowiadali im o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz innych ważnych tematach.

(czytaj więcej)
26 września 2023 0

Uczniowie tworzyli zabawki naszych przodków. Kolejne warsztaty

W poniedziałek 25 września 2023 r. gościliśmy w szkole podstawowej w# Ślesinie. Na miejscu przeprowadziliśmy warsztaty dla dwóch klas.

(czytaj więcej)
25 września 2023 0

Pogadanki profilaktyczne. Wizyta policjantki w szkole w Dziewerzewie

Policjantka omówiła wiele różnych tematów związanych z# bezpieczeństwem, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.

(czytaj więcej)
24 września 2023 0

Cenne informacje historyczne. Wycieczka uczniów Szlakiem Piastowskim

Jednym z celów oferty wyjazdów studyjnych i wycieczek, realizowanych w# Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią jest zaznajomienie uczniów z historią, kulturą materialną, tradycją oraz środowiskiem przyrodniczym najbliższej okolicy. Taki cel przyświecał organizatorom wycieczki, która odbyła się 19 września br.

(czytaj więcej)
22 września 2023 0

Warsztaty plastyczne dla dwóch klas. Zajęcia poprzedzał seans

W piątek 22 września 2023 r. gościliśmy #w szkole podstawowej w Paterku. Na miejscu przeprowadziliśmy warsztaty plastyczne dla dwóch klas.

(czytaj więcej)
22 września 2023 0

Stypendium dla ucznia Krzywoustego. Bartosz Odor w Kilonii

Bartosz jest finalistą 46. Olimpiady #Języka Niemieckiego.

(czytaj więcej)
22 września 2023 0

Spotkanie z podróżnikiem. Młodzież poznała kulturę Bliskiego Wschodu

W czwartkowe popołudnie 21 września 2023 r. uczennice i uczniowie# czwartej klasy angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział w interesującym spotkaniu z podróżnikiem Krzysztofem Krygierem.

(czytaj więcej)
18 września 2023 0

Spotkania profilaktyczne dla uczniów. Prelekcje na temat bezpieczeństwa

Policyjna profilaktyk i dzielnicowy odwiedzili w ostatnich dniach uczniów w dwóch #szkołach na terenie szubińskiej gminy. Podczas spotkań mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie, zachowaniu na jezdni oraz o kontaktach z osobami obcymi.

(czytaj więcej)
18 września 2023 0

Wycieczka do stolicy. Uczniowie Krzywoustego zwiedzali Warszawę

W dniach 14-15 września uczniowie klasy #2 angielsko-geograficznej B, 2 angielsko-geograficznej A oraz 3 biologiczno-chemicznej uczestniczyli wycieczce do Warszawy. Opiekę sprawowały nauczycielki Romana Jelińska i Wiesława Łojek.

(czytaj więcej)
17 września 2023 0

Policjanci w szkole. Tematyka pogadanek dostosowana do wieku odbiorców

Dzielnicowi i policyjna profilaktyk odwiedzili uczniów w #Niepublicznej Szkole Podstawowej w Anielinach. Podczas spotkań młodzież dowiedziała się jak przepisy regulują ich odpowiedzialność prawną. Natomiast najmłodsi uczyli się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
16 września 2023 0

Spływ kajakowy i ognisko z kiełbaskami. Wyprawa integracyjna uczniów

14 września 2023 r. zebraliśmy się wraz z opiekunami na #nakielskiej przystani - panią Katarzyną Łapińską, panią Beatą Tomaszewską, panem Bogusławem Rydzyńskim oraz wyspecjalizowanym ratownikiem, aby wypłynąć na spływ kajakowy w ramach promowania wycieczek sportowych i rekreacyjnych.

(czytaj więcej)
16 września 2023 0

"Bo warto być dobrym człowiekiem". Tydzień Wychowania w Dwójce

Od 10 – 16 września po raz XIII obchodzony jest #Tydzień Wychowania. Jest to czas i okazja by zatrzymać się nad problematyką wychowawczą dzieci i młodzieży i zastanowić się nad warunkami skuteczności działań wychowawczych.

(czytaj więcej)
15 września 2023 0

Mundurowi z wizytą w szkole. Dzieci usłyszały wiele na temat bezpieczeństwa

W bardzo miłej atmosferze przebiegło spotkanie policjantów z dziećmi z #najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Sadkach. Maluchy usłyszały wiele na temat bezpieczeństwa i dowiedziały się na czym polega praca policjanta.

(czytaj więcej)
14 września 2023 0

Obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Cenna wiedza dla uczniów

8 września uczniowie klasy pierwszej matematyczno-informatycznej I Liceum #Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy.

(czytaj więcej)
11 września 2023 0

Uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji. Narodowe Czytanie w Krzywoustym

Narodowe Czytanie zostało zainicjowane w 2012 roku wspólną lekturą #Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. 9 września  przypadła kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W ramach 12. odsłony  czytelnicy sięgną po Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

(czytaj więcej)
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)