Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

02 lipca 2022 0

,,Niech nam szumią knieje„. Biwak profilaktyczno – zuchowy

Rok szkolny już się skończył. Mimo to w Zespole Szkolno – Przedszkolnym# nadal słuchać wesoły gwar uczniów. 27 czerwca rozpoczął się biwak profilaktyczno- zuchowy i harcerski. Wzięło w nim udział 47 uczniów naszej szkoły, wśród nich większość stanowiły zuchy z Gromady Wesołe Urwisy oraz harcerze.

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 0

Wakacje – trzymaj się szkoło! Wakacje – będzie wesoło!

„Wakacje – dzwonek ostatni! Wakacje – biegiem do szatni! Wakacje – trzymaj się szkoło! Wakacje – będzie wesoło!”

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 0

Czas na podsumowanie. Która klasa okazała się najlepsza?

To już wakacje zakończył się rok szkolny 2021/2022 i zajęcia wychowawczo-dydaktyczne.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

„Żegluga” zakończyła rok szkolny. Dyrektor życzył udanych wakacji

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Współpraca na różnych obszarach. ZK w Potulicach przyjacielem szkoły

Na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Dzieci Potulic w # Potulicach, Pani Moniki Schulz-Krainskiej wzięliśmy udział w uroczystych obchodach zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, mjr Piotra Kijewskiego reprezentowała ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Powrót festiwalu Ster na Bydgoszcz. Wystąpiła szkolna orkiestra dęta

Po pandemicznej przerwie powrócił w # naszym regionie najważniejszy festiwal wodny „Ster na Bydgoszcz”. W XIII edycji tego festiwalu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 0

Wspólna wycieczka. Uczniowie zwiedzili Kłodawę i Chełmno

21 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle oraz Technikum Mundurowego w Mroczy odwiedzili kopalnię soli w Kłodawie oraz teren byłego obozu zagłady Kulmhof w Chemnie nad Nerem.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Pociągiem do Osieka. Dzieci poznały sposób wypiekania wafli

01.06.2022 r. uczniowie klas V B i V C Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Osieku.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Egzamin zawodowy uczniów klas trzecich Żeglugi. Przystąpili uczniowie klas trzecich

W połowie czerwca br. na Przystani Powiat Nakielski uczniowie klas trzecich# Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią, kształcący się w zawodzie technik żeglugi śródlądowej zdawali egzamin zawodowy.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Emocjonująca uroczystość. Podsumowano osiągnięcia uczniów

24 czerwca w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w # Lubaszczu odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Była to idealna okazja do dokonania podsumowania osiągnięć uczniów.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 1

Wakacje dla uczniów Staszica już się rozpoczęły. Zostały wręczone świadectwa

Tak jak w całej Polsce, 24 czerwca w # Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Nakle odbyły się uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 3

„Czas rozwinąć skrzydła...”. Ósmoklasiści opuścili mury SP 2

W tym roku gminne zakończenie roku szkolnego odbyło się w # szkole podstawowej nr 2 w Nakle. Była to też specjalna uroczystość, ponieważ dla wielu z nich były to ostatnie kroki w ich starej szkole.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Uczniowie na wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Widoki dostarczyły wrażeń

W dniach 06 – 10 czerwca 37 uczniów z # Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią (klasy V B, V C, VIII D) udało się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Wycieczka do Warszawy. Głównym punktem było zwiedzanie Sejmu

W piątek, 17 czerwca 2022r. uczniowie z nakielskiej Dwójki wyjechali do # Warszawy na jednodniową wycieczkę.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Uczniowie spotkali się z rodzicami na ranczu. Wspólny czas na długo pozostanie w pamięci

W poniedziałkowe popołudnie, 13 czerwca br. uczniowie # klasy 8a integracyjnej wraz z rodzicami spotkali się na Ranczu u Amadeusza.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Nagroda za całoroczną pracę. Wolontariusze odwiedzili park trampolin

W ramach nagrody za całoroczną pracę wolontariusze # Szkolnego Koła Caritas 21 czerwca 2022r. uczestniczyli w wycieczce do Jumpin Place w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 3

Pasjonaci historii nagrodzeni. Wśród nich uczniowie z naszego powiatu

Wczoraj (20 czerwca) w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyło# się uroczyste wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. W wydarzeniu udział wzięli marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 0

Z młodzieżą „Staszica” na PGE Narodowym. Uczniowie byli pod wrażeniem

Każdy z nas niejednokrotnie śledził piłkarskie mecze kibicując# wspólnie z rodziną i przyjaciółmi przed telewizorem. Zdecydowana mniejszość miała okazję oglądać na żywo reprezentację Polski z punktu krzesełka trybun.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 0

Tymoteusz został radnym i parlamentarzystą. Pierwsze posiedzenie już za nim

Tymoteusz Sobczak z I Liceum Ogólnokształcącego w # Nakle nad Notecią radnym I Kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz parlamentarzystą Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2022 0

Na rowerach do Brzózek. Zwieńczeniem rajdu było ognisko nad brzegiem Noteci

W przepięknych okolicznościach natury upłynął dzień klasy # 2 mh. Uczniowie wraz z opiekunami udali się na rajd rowerowy do miejscowości Brzózki.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2022 0

Wycieczka do Poczdamu. Uczniowie z Czwórki i Żeglugi w Parku Filmowym

15 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej,# Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle oraz absolwenci odwiedzili Park Filmowy Babelsberg w niemieckim Poczdamie.

(czytaj więcej)
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)