Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

27 marca 2023 0

Promocja czytelnictwa. Dyskusja o zadaniach współczesnej biblioteki

W piątek, 24 marca biblioteka w Ślesinie zorganizowała zajęcia dotyczące promocji czytelnictwa dla #uczniów klasy 4 miejscowej szkoły. Spotkanie rozpoczęła dyskusja o zadaniach współczesnej biblioteki i różnorodności dostępnych w niej materiałów. Uczniowie przedstawiali swoje argumenty odnośnie korzystania z tradycyjnej książki papierowej oraz audiobooków.

(czytaj więcej)
25 marca 2023 1

Drzwi otwarte w nakielskim liceum. Młodzież zapoznała się z ofertą szkoły

25 marca w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle zorganizowano# coroczne "Drzwi Otwarte". Wydarzenie to skierowane było do uczniów zainteresowanych podjęciem nauki w nakielskim "Ogólniaku".

(czytaj więcej)
24 marca 2023 0

Zajęcia profilaktyczne. Policjantka spotkała się z czwartoklasistami

Asp. Zofia Wrzeszcz spotkała się z uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej w Turze. #Mundurowa opowiadała o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 0

Uczniowie Staszica na kursie stewardesy i stewarda. Egzamin z certyfikatem

W dniu 20.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią  uczestniczyli #w Kursie stewardesy/stewarda linii lotniczych, przeprowadzonym przez wykładowcę akademickiego i stewarda linii lotniczych Norwegian Airlines, Radosława Szafranowicza-Małozięcia, reprezentująceco firmę szkoleniową Kadry Turystyki z Warszawy. Celem kursu było pokazanie, jak wygląda praca stewardesy i stewarda.

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Ogólnopolski teleturniej "Sukces na bank”. Awans ekonomistów ze Staszica

W środę, 22 marca 2023 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się# eliminacje do ogólnopolskiego teleturnieju „Sukces na bank”.

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Ogólnopolski Konkurs "Od technika do logistyka". Udział uczniów Żeglugi

Dnia 23.03.2023 r. uczniowie Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali wzięli udział# w Ogólnopolskim Konkursie Logistycznym „Od Technika do Logistyka” .

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Uczniowie uczcili pierwszy dzień wiosny. Kolorowe stroje, taniec i śpiew

21 marca uczniowie przyszli do szkoły ubrani kolorowo, wesoło i wiosennie#, wszak to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

(czytaj więcej)
22 marca 2023 0

Krzywousty zaprasza na Drzwi Otwarte. Ósmoklasiści odwiedzą szkołę

22 marca 2023 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego przedstawiło swoją ofertę #edukacyjną na Targach Edukacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 0

Pogadanka o wagarach i bezpieczeństwie w sieci. Mundurowi w szkole

O tym, jakie konsekwencje może ponieść nieletni, który wagaruje i łamie prawo, rozmawiali z uczniami# klas V-VII Szkoły Podstawowej w Mroczy policjanci.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 0

Uczniowie wysłuchali prelekcji o cyberprzemocy. Spotkanie z policjantką

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu spotkali się# z nakielską policjantką i wysłuchali prelekcji na temat cyberprzemocy oraz przepisów regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich.

(czytaj więcej)
19 marca 2023 0

Pokaz samoobrony i stosowania kajdanek. Uczniowie za murami więzienia

Młodzież za murami więzienia - Służba Więzienna Uczniowie ze szkoły Technicznej #Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach odwiedzili Zakład Karny w Potulicach.

(czytaj więcej)
18 marca 2023 3

Ósmoklasiści w gościnnych progach Staszica. Poznali szkołę "od środka”

W sobotę, 18 marca Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle licznie odwiedzili ósmoklasiści.# Uczniowie przybyli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Ogólnopolska olimpiada "Gwiezdny Krąg”. 18 uczniów w etapie okręgowym

Celem olimpiady „Gwiezdny Krąg” jest popularyzacja wiedzy o systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej#, jej wartościach oraz historii integracji europejskiej. Organizatorem XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

(czytaj więcej)
15 marca 2023 0

Ogólnopolski Konkurs Zawodowiec Roku 2022. Magdalena Wyczańska - Jabłkowska laureatką

14 marca 2023 roku podczas uroczystej Gali w Warszawie przedstawiono #wyniki I edycji konkursu organizowanego wspólnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź pod nazwą Zawodowiec Roku 2022.

(czytaj więcej)
14 marca 2023 0

Drzwi otwarte w Staszicu. Szkołę odwiedzą ósmoklasiści

Kończysz szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? A może już wiesz, że to ma być# Staszic i chcesz poznać naszą ofertę? A może jesteś rodzicem, który zastanawia się nad przyszłością swojego dziecka?

(czytaj więcej)
13 marca 2023 0

Kolejne zajęcia profilaktyczne. Spotkanie uczniów z policjantami

Policyjna profilaktyk i dzielnicowy odwiedzili w ostatnich dniach uczniów w dwóch szkołach na terenie# nakielskiej gminy. Podczas spotkań młodzież dowiedziała się jak przepisy regulują ich odpowiedzialność prawną. Natomiast najmłodsi uczyli się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
13 marca 2023 0

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Eliminacje z udziałem uczniów Żeglugi

Jak co roku uczniowie technikum Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle uczestniczyli w #eliminacjach internetowych XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników 2023.

(czytaj więcej)
12 marca 2023 0

Wycieczka uczniów do filharmonii. Uczucia wyrażone na wiele sposobów

Serduszko puka w rytmie cha–cha. Taki właśnie był temat szkolnego koncertu w Filharmonii #Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, w którym wzięli udział uczniowie klasy VI B, VI C i VIII B Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Olimpiada ZUS. Ekonomiści Staszica w etapie wojewódzkim

7 marca 2023 r. ekonomiści z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią #uczestniczyli w etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” , która odbyła się w X Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Stefana Banacha w Toruniu. Uczniowie zmierzyli się z 23 szkołami z województwa kujawsko-pomorskiego, rozwiązując test wielokrotnego wyboru o ubezpieczeniach społecznych. Do Olimpiady uczniów przygotowywały: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

(czytaj więcej)
08 marca 2023 1

Olimpiada Znajomości Afryki. Uczennice Krzywoustego w zawodach II stopnia

Do udziału w zawodach II stopnia XXI Olimpiady Znajomości Afryki w okręgu kujawsko-pomorskim #Komitet Główny zakwalifikował 58 uczniów z 28 szkół średnich województwa. Wśród nich znalazły się reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią: Agnieszka Bala z klasy 3 matematyczno-humanistycznej, Wiktoria Kowalska z klasy 4 matematyczno-humanistycznej i Aleksandra Świniarek z klasy 3 angielsko-geograficznej.

(czytaj więcej)
08 marca 2023 0

Stypendyści Ministra Edukacji i Nauki. Alan Jagodziński i Monika Marach na gali

7 marca 2023 roku Alan Jagodziński, uczeń szubińskiego liceum, otrzymał z rąk #Marii Mazurkiewicz, Kujawsko-Pomorskiej Wicekurator Oświaty, stypendium Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)