Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

24 czerwca 2019 0

Powiatowy konkurs fotograficzny. Zgłoszone zostały 24 prace

„Powiat Nakielski oczami czwartoklasisty” pod takim hasłem został ogłoszony Powiatowy konkurs fotograficzny# dla uczniów klas czwartych Powiatu Nakielskiego przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Razem Raźniej. Jednak do konkursu przystąpiły tylko dzieci z SP nr 2.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2019 0

"Wakacje, znowu są wakacje". Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle rozpoczęli czas odpoczynku i relaksu.# Młodzież klas VIII na dobre opuściła szkolne mury, by od września rozpocząć naukę w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2019 0

Żeglarze „Staszica” ponownie odwiedzili Warmię i Mazury

W dniach 9-15 czerwca 2019 roku trwała żeglarska przygoda uczniów nakielskiego Staszica.# W ośmioosobowym składzie wybraliśmy się na wycieczkę żeglarską na największe jeziora w Polsce.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2019 0

Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Teraz czas na wakacje!

Uroczystość pożegnania absolwentów klas trzecich: IIIA i IIIB oraz zakończenie # roku szkolnego odbyły się 19 czerwca o godzinie 8.00 w ZSP im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2019 4

Zakończenie roku szkolnego. Najlepsi uczniowie nagrodzeni

W dniu 19 czerwca 2019 r. odbył się w szkole uroczysty apel z okazji # zakończenia roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Nakielski Pan Tomasz Miłowski, zaproszeni goście oraz społeczność szkolna.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2019 0

Zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie miało miejsce w sali gimnastycznej.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 0

Nagrody za osiągnięcia sportowe. Odbyło się uroczyste wręczenie

Dnia 18.06.2019 roku podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego # Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią zostały wręczone Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią za osiągnięcia sportowe w rywalizacji międzyszkolnej.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 0

Egzaminy zawodowe w szkole. Młodzież sprawdziła swoją wiedzę

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława # Łokietka w Lubaszczu przystąpili 18 czerwca br. o godzinie 10.00 do pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach: sprzedawca, kucharz i rolnik.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Konkurs o Unii Europejskiej. Uczniowie rywalizowali między sobą

17 czerwca 2019r. uczniowie klas III gimnazjalnych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr # 4 w Nakle n. Not. rywalizowali między sobą w ramach konkursu pt. „Jestem Polakiem. Jestem Europejczykiem”.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Nadszedł czas wakacji. Młodzież odebrała karnety na basen

Dnia 18 czerwca 2019r. w auli ZSP im. S. Staszica odbyło się spotkanie dotyczące # odbioru karnetów do wykorzystania w czasie wakacji na Krytej Pływalni "NAQUARIUS"

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 2

Mury szkoły opuścili uczniowie ósmych klas i gimnazjum. Nagrodzono najlepszych uczniów

Ośmioklasiści i ostatnia klasa gimnazjum mieli swoje zakończenie #nauki w nakielskiej "czwórce" nieco później niż reszta uczniów.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 1

Zakończenie roku szkolnego w Staszicu. Uczniowie odebrali świadectwa

Rok szkolny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Nakle# zakończyła uroczystość w sali gimnastycznej szkoły. Wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy wyróżnili się najwyższymi wynikami w nauce.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 11

Koniec roku szkolnego. Wyróżnienia dla uczniów

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4# w Nakle dla klas 1-4 odbyło się przed budynkiem szkoły. Dyrektor Tomasz Rompalski wręczył liczne wyróżnienia dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Lekcja przyrody w terenie. Wycieczka do wodociągów

5 czerwca klasa IV c oraz 12 czerwca IV b ze szkoły Podstawowej nr 2# im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią miała niecodzienną lekcję przyrody w Komunalnym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Bezpieczne wakacje 2019. Straż miejska na spotkaniu z uczniami

W dniu 17-06-2019 roku funkcjonariusz Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią#, st. inspektor Dariusz Chróściński, gościł w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Przeprowadził tam pogadanki w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019” z uczniami klas I, II i III.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już po # raz szósty, Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego zorganizowano w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Przyjaźń polsko-holenderska. Uczniowie poznali historię Nakła

Uczestnicy projektu „Let’s Go Exploring” realizowanego przez I LO im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle z holenderską szkołą PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis wspólnie poznawali historię Nakła – Miasta Trzech Kultur.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 0

"Zabytki naszego regionu". Sukces Magdy i Julii w konkursie wojewódzkim

Dnia 14 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w # Bydgoszczy odbył się uroczysty finał XV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 0

Jak ludzie dawniej żyli? Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Osieka

Czerwiec to znakomity czas, by wyjechać na wycieczkę po całorocznym trudzie nauki. I choć # pierwszoklasiści nie pojechali zbyt daleko to wrócili zadowoleni i pełni wrażeń!

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 0

Tydzień Integracji w nakielskiej Dwójce. Podczas finału odbył się pokaz mody

W dniach od 3 czerwca do 7 czerwca zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 2# w Nakle nad Notecią Tydzień Integracji. Nadrzędnym celem było szerzenie idei tolerancji, zrozumienia, poszanowania i akceptacji drugiego człowieka, takim, jaki jest.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 0

Obóz sportowy w Borowicach. Uczniowie Dwójki wrócili pełni wrażeń!

W dniach 03.06.2019 do 07.06.2019 uczniowie z klas sportowych nakielskiej Dwójki# przebywali na obozie sportowym w Borowicach koło Karpacza.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)