Dziś mamy 22 września 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

18 września 2020 0

Warsztaty kulinarne sushi. Młodzież otrzymała dyplomy

Uczniowie klasy II i III ZS im Wł. Łokietka w Lubaszczu kształcący się w# zawodzie kucharz, w dniach 14 i 15 września 2020 r. uczestniczyli w warsztatach kulinarnych SUSHI.

(czytaj więcej)
16 września 2020 0

„Kultura Bezpieczeństwa". Ekonomiści Staszica uczestniczyli w spotkaniu

W dniu 16 września 2020 roku w ramach kampanii edukacyjnej „Kultura bezpieczeństwa” w #Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, przedstawicielka Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy pracownica Sekcji Prewencji i Promocji Marta Wiśniewska przeprowadziła szkolenie dla młodzieży.

(czytaj więcej)
11 września 2020 0

"Pomóżmy czworonogom - karma wraca”. Akcja charytatywna

Wzorem ubiegłego roku szkolnego w ramach# akcji charytatywnej „Pomóżmy czworonogom - karma wraca” w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Rozwarzynie zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu ZS. im. S. Staszica.

(czytaj więcej)
09 września 2020 0

Laureatki konkursu katyńskiego z Krzywoustego. Gratulujemy!

Uczennice I LO Martyna Sroka z klasy II med i Aleksandra Otto z klasy II ang zostały #laureatkami XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”.

(czytaj więcej)
03 września 2020 0

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Muzycznej. Powitano nowych uczniów!

2 września 2020 roku o godzinie 17.00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w #Nakle nad Notecią odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego Szkoły Muzycznej I stopnia.

(czytaj więcej)
01 września 2020 4

Powrót do nauki w czasach pandemii. Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w I Liceum# Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego było inne niż zwykle. Pandemia koronawirusa spowodowała, że dyrekcja zrezygnowała z organizacji uroczystego apelu.

(czytaj więcej)
01 września 2020 9

Apel na dziedzińcu. Rozpoczęcie roku szkolnego w nakielskiej Żegludze

1 września na dziedzińcu Zespołu Szkół Żeglugi# Śródlądowej w Nakle zorganizowano uroczysty apel, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych oraz świeżo upieczeni absolwenci. W roku szkolnym 2020/2021 do nakielskiej Żeglugi dołączyło 85 nowych uczniów.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2020 10

Nowi nauczyciele mianowani. Uroczystość w Sadkach

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Gminy w Sadkach odbyła się uroczystość# wręczenia aktów nadania kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczycielom zatrudnionym w Szkole Podstawowej w Sadkach.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 6

1 września uczniowie wrócą do szkół. Jak będzie wyglądała nauka?

Na dzisiejszej konferencji prasowej Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego i #Zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego Izabeli Kucharskiej przedstawiono zasady bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 0

Wakacje w e-Szkole. Z historią za pan brat

Kim byli wikingowie? Jak żyli pradawni mieszkańcy Kujaw i ziemi dobrzyńskiej? Kto rozszyfrował# kod Enigmy? Czym był Cud nad Wisłą i jaką rolę w wojnie polsko-bolszewickiej odegrały formacje wojsk balonowych? Odpowiedzi na pytania poznacie podczas letnich spotkań z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. W programie na ten tydzień także zajęcia ruchowe dla całej rodziny oraz wirtualna wycieczka do grudziądzkiego planetarium, gdzie wspólnie z astronomami spoglądać będziemy w rozgwieżdżone niebo.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 1

Stypendia dla najlepszych uczniów. 1 września ruszy na nabór wniosków

Nawet 5 tysięcy złotych rocznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie #kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wsparcie trafi w tym roku do ponad półtora tysiąca młodych mieszkańców regionu. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 1 września.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2020 0

Prace konserwatoryjne w "Krzywoustym". Pełne odrestaurowanie auli

Z początkiem lipca 2020 roku zespół konserwatorów wrócił do# auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

Podróżuj po regionie razem z e-Szkołą. Sprawdź plan na ten tydzień

Przez całe lato razem z Kujawsko-Pomorska Szkołą Internetową podróżujemy po #regionie, odwiedzamy paki krajobrazowe, astrobazy, muzea i instytucje kultury, skąd nadajemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia. W tym tygodniu z naszą kamerą pojawimy się m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Ostromecku.

(czytaj więcej)
23 lipca 2020 0

Nowe książki wzbogacą szkolne biblioteki. Dotacje dla czterech szkół

Dofinansowanie w łącznej kwocie 11 460,00 zł, które Powiat Nakielski otrzymał w ramach #Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na 2020 rok już wkrótce wpłynie na konto 4 szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat.

(czytaj więcej)
22 lipca 2020 0

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Znamy finalistów!

Uczennice z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią zostały finalistkami# tegorocznej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Pierwszy raz w historii naszej Olimpiady etap wojewódzki odbył się online. Wzięło w nim udział 288 zespołów z całej Polski, w tym 15 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
21 lipca 2020 0

Zajęcia poświęcone kometom i wiele innych. Trwają wakacje z e-Szkołą

Wirtualna wycieczka do planetarium w Grudziądzu, zwiedzanie atrakcji turystycznych #Ziemi Chełmińskiej, historia mody ludowej, toruńskie legendy, joga i gra w krokieta dla całej rodziny – te i wiele innych ciekawych zajęć proponujemy w tym tygodniu w ramach wakacyjnych spotkań z naszą e-Szkołą. Wszystkie filmy dostępne do obejrzenia także poza godzinami emisji.

(czytaj więcej)
05 lipca 2020 0

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa nie zamyka się na wakacje

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa nie zamyka się na wakacje. Plany na lipiec i sierpień #to interesujące zajęcia, ciekawa alternatywa na dni z gorszą pogodą. 3 lipca między innymi pokazaliśmy, jak całe rodziny mogą dobrze się bawić grając w boule.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 0

Zagraniczne staże Staszica. Program Erasmus+ ogłosił wyniki

W dniu 26 czerwca 2020 r. Narodowa Agencja programu# Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursów w 2020 r. dotyczące mobilności związanych z kształceniem zawodowym młodzieży oraz doskonaleniem kadry.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 0

Przygoda i praktyka nad Bałtykiem. Uczniowie Staszica w Grzybowie

Uczniowie klasy drugiej technikum kształcącym w zawodzie# technik obsługi turystycznej odbywają obecnie miesięczną praktykę zawodową w ośrodku wypoczynkowym SZEKLA w Grzybowie.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 0

Ekonomistki Staszica finalistkami ogólnopolskiej Olimpiady ZUS

Uczennice Technikum Ekonomicznego Julia Iwanek (kl. IIc) i Natalia Stepka (kl. IIc) oraz #Technikum Logistycznego Julia Ziarnek (kl. Ia), które zajęły pierwsze miejsce w województwie kujawsko-pomorskim zostały finalistkami ogólnopolskiej Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach”. Organizatorem olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 0

Zakończenie roku szkolnego. Tytuł „Primus inter pares” dla Agnieszki Bali

26 czerwca br. w nadzwyczajnych okolicznościach w Zespole Szkolno – Przedszkolnym #nr 4 w Nakle n. Not. miało miejsce zakończenie roku szkolnego.

(czytaj więcej)
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)