Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

20 października 2018 0

Forum inicjatyw lokalnych. Ciekawe wykłady, głosowanie i spotkanie z folklorem

19 października w „Zajeździe WiK” w Ślesinie zorganizowano forum inicjatyw i organizacji pozarządowych # powiatu nakielskiego. Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Krajna”.

(czytaj więcej)
20 października 2018 4

Jasnogórska Pani zawitała do nakielskiego dekanatu. Paterek pierwszym przystankiem

Podobnie jak w innych sołectwach, mieszkańcy Paterka przygotowali się na powitanie Cudownego # Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – dekorując krzyże i figury, a także swoje posesje. W parafii pojawiły się tłumy, aby wziąć udział w modlitwie.

(czytaj więcej)
19 października 2018 7

Pozyskiwanie funduszy unijnych w gminie Nakło. Sprawdzamy oficjalne dane

Fundusze unijne są dla wielu samorządów szansą na przeprowadzenie zmian. Dzięki pozyskanym # środkom zewnętrznym gminy zmieniają się, poprawia się stan infrastruktury, czy poziom integracji mieszkańców.

(czytaj więcej)
18 października 2018 38

Ostatnia sesja tej kadencji. Radni otrzymali podziękowania i wzięli udział w poczęstunku

W czwartek, 18 października w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się ostatnia # LIV sesja tej kadencji Rady Miejskiej w Nakle.

(czytaj więcej)
17 października 2018 25

To miała być sztandarowa inwestycja obecnych władz. Przebudowa stadionu "nie wypaliła"

Ratusz miał w planach gruntowną przebudowę stadionu miejskiego. Z końcem ubiegłego roku # mieszkańcy usłyszeli, że za prawie 20 milionów złotych powstanie stadion, który będzie miał takie same warunki i parametry techniczne do uprawiania lekkiej atletyki jak Zawisza w Bydgoszczy. Dlaczego plan "nie wypalił"?

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Policjanci wspólnie z Nadleśnictwem zorganizowali naradę służbową

Bezpieczeństwo na terenach leśnych było tematem przewodnim narady służbowej#, jaką zorganizowali nakielscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Nadleśnictwa Szubin. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono między innymi władze samorządowe oraz członków ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
17 października 2018 4

Iwno-Chwaliszewo. Znaleziono beczki z nieznaną cieczą

W okolicy Iwna znaleziono plastikowe beczki z nieznaną zawartością . Jak dowiedzieliśmy się w # Komendzie Powiatowej Policji w Nakle w dniu 14 października będący na obchodzie rejonu dzielnicowi z Komisariatu w Kcyni, na terenie nieużytków znajdujących się przy drodze z Iwna – Chwaliszewa, zauważyli 41 beczek plastikowych wypełnionych nieznaną cieczą.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Pamięci zmarłym nauczycielom i wychowawcom. Odsłonięto obelisk z tablicą

W dniu 15 października na nakielskim cmentarzu poświęcono i odsłonięto obelisk z tablicą # pamiątkową poświęconą zmarłym nauczycielom i wychowawcom.

(czytaj więcej)
16 października 2018 28

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Starosta wręczył nagrody 6 nauczycielom

15 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w # Szubinie zorganizowano Powiatowy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wyróżnieni nauczyciele odebrali nagrody starosty nakielskiego.

(czytaj więcej)
15 października 2018 4

"Aktywnie i bezpiecznie". Niedzielne popołudnie pod znakiem święta seniorów

„Aktywnie i bezpiecznie” pod takim hasłem, ZUS wspólnie z PZERiL oraz Nakielskim# Ośrodkiem Kultury zorganizował tegoroczne obchody Dnia Seniora.

(czytaj więcej)
14 października 2018 33

Skatepark w Nakle oddany do użytku. Inwestycja pochłonęła ponad 1,6 mln zł

Powiat nakielski doczekał się trzeciego skateparku. W sobotnie popołudnie dokonano# oficjalnego otwarcia i od teraz młodzież może w pełni korzystać z możliwości jakie ze sobą niesie.

(czytaj więcej)
13 października 2018 17

Procesja różańcowa w Nakle. Wiele osób wzięło udział

W ostatni piątek ulicami Nakła przeszła procesja różańcowa. Uczestnicy wyruszyli z parafii pw. św. Wawrzyńca.

(czytaj więcej)
13 października 2018 2

Mamma Mia na Dzień Nauczyciela. Występ uczniów zachwycił publiczność

12 października po zakończeniu uroczystości związanej z wręczeniem nagród z okazji Dnia# Edukacji Narodowej, publiczność została zaproszona na wyjątkowy występ artystyczny.

(czytaj więcej)
13 października 2018 11

Dzień Edukacji Narodowej w NOK-u. Nauczyciele zostali nagrodzeni

12 października w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano uroczystość#, podczas której nauczyciele odebrali nagrody przyznane przez burmistrza, wojewódzkiego kuratora oświaty oraz Komisję Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
12 października 2018 12

Co ważniejsze - pytają mieszkańcy

Część mieszkańców Bielaw uważa, że ich kosztem zrobiono nową asfaltową drogę z chodnikiem, a # w ich miejscowości, na głównej ulicy jest dziura na dziurze. Rzeczywiście ulica Młyńska ma obecnie nowy asfalt.

(czytaj więcej)
09 października 2018 5

Ich praca została doceniona. Wyróżnienie dla wolontariuszy ze Ślesina

W ramach XIII Anielskiego Spotkania w Toruniu grupa wolontariuszy Ave Team ze Ślesina i okolic, # zdobyła statuetkę Toruńskiego Anioła, w kategorii regionalnej.

(czytaj więcej)
08 października 2018 15

„Sokół” ma nowe Gniazdo. Uroczyste odebranie obiektu

Z przyjemnością informujemy, że największa i najbardziej wyczekiwana inwestycja na #obiektach Nakielskiego Towarzystwa Tenisowego „Sokół”, jaką była budowa nowego budynku socjalno-biurowego właśnie dobiegła końca.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Kolejne postanowienia w sprawie funkcjonowania szpitali powiatowych

W minionym tygodniu na zaproszenie Przewodniczącego Sejmiku Wojewódzkiego# - Ryszarda Bobera w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się debata starostów oraz dyrektorów i prezesów szpitali powiatowych.

(czytaj więcej)
07 października 2018 22

Urząd miejski odrzucił budżet sołectwa. Na co tym razem mieszkańcy przeznaczyli pieniądze?

W sobotnie popołudnie mieszkańcy przy okazji festynu, spotkali się po raz drugi, aby jeszcze raz # podzielić fundusz sołecki na przyszły rok. Dlaczego urząd miejski odrzucił pierwszą propozycję podziału?

(czytaj więcej)
06 października 2018 22

Kasa zamknięta "na głucho". Na biletomat nie ma co liczyć

Od kilku lat kasa biletowa na dworu kolejowym w Nakle jest zamknięta. Niektórzy podróżni uważają, # że tak być nie powinno. Niestety, PKP Intercity nie planuje uruchomienia kasy, ani innych udogodnień dla pasażerów.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Szkolenie obronne. Uczestnicy spotkali się na przystani

W miniony czwartek, 4 października 2018 roku, w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski# odbyło się szkolenie obronne organizowane przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)