Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

03 lipca 2020 2

Rozstrzygnięcie "Bitwy o wozy". MSWiA w drugiej turze rozda ich aż 49!

Dzisiaj, 3 lipca 2020 r. w siedzibie MSWiA odbyło się rozstrzygnięcie akcji „Bitwa o wozy”. #Promesy na zakup nowych wozów strażackich wręczył minister Mariusz Kamiński. Szef resortu zapowiedział również nową bitwę, tym razem nie o 16, lecz o 49 nowych wozów.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 8

Badania wykonane. Woda na kąpielisku w Wąsoszu przydatna do kąpieli

Dnia 3 lipca 2020 r. burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wydał komunikat w sprawie kąpieliska nad Jeziorem Wąsoskim.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 23

PKW zajęła stanowisko. Informacje te mogą wprowadzać wyborców w błąd

Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśnia, że pojawiające się w serwisach społecznościowych informacje o tym, jakoby wyborcy głosujący w dniu 28 czerwca 2020 r. na# kandydata, który uzyskał największą liczbę głosów, mieli nie uczestniczyć w ponownym głosowaniu w dniu 12 lipca 2020 r. (tzw. II turze wyborów), a w głosowaniu tym uczestniczą wyłącznie wyborcy, którzy oddali głosy na innych kandydatów, są nieprawdziwe.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 4

Dzisiejszy raport! Kolejna osoba zarażona koronawirusem

Informujemy o kolejnej osobie zarażonej koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to mieszkanka# Torunia. Mamy również 1 nowego ozdrowieńca.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 31

Środki finansowe z programu " Tarcza dla samorządowców". Przekazanie czeku w urzędzie

Poseł na Sejm RP Ewa Kozanecka na ręce# Burmistrza Szubina podczas brifingu prasowego w szubińskim ratuszu przekazała symboliczny czek o wartości 2 751 358 zł na Fundusz Inwestycji Samorządowych. Środki finansowe dla Gminy Szubin pochodzą z rządowego programu wsparcia inwestycji tzw. "Tarczy dla samorządów". W spotkaniu w Urzędzie Miejskim uczestniczyli:

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Czas podsumowań minionego roku szkolnego. Czy jesteś zadowolony ze szkoły swojego dziecka?

Koniec roku szkolnego już za nami. To dobry moment, by# podsumować działalność szkoły, do której uczęszcza dziecko i zastanowić się, czy dalsza edukacja w tej placówce będzie dla niego i jego przyszłości dobrą decyzją. Co zrobić jednak, gdy zdecydujemy się, by wraz z początkiem września, przenieść dziecko do innej szkoły? Należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 4

Najnowszy raport! 2 kolejne osoby zarażone koronawirusem

Informujemy o kolejnych 2 osobach zarażonych koronawirusem w# województwie kujawsko-pomorskim. Są to mieszkańcy powiatów inowrocławskiego i włocławskiego. Mamy również 1 nowego ozdrowieńca.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 2

Uwaga hodowcy ryb! Od 1 lipca można złożyć wniosek o dofinansowanie

Rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem# suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli szkody w hodowli ryb słodkowodnych mogą składać w ARiMR wnioski o dofinansowanie. Czas na ich złożenie jest krótki – nabór potrwa tylko do 15 lipca 2020 r.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 0

Dobre rozwiązania w ekoturystyce. Aktywna turystyka w naszym regionie

W Kujawsko-Pomorskiem nie brakuje atrakcji turystycznych, zarówno tych kulturowych, jak i# przyrodniczych. Praktycznym działaniem jest łączenie ich w ścieżki tematyczne. Takimi w naszym województwie są między innymi Szlak TeH2O, W Labiryntach Natury Borów Tucholskich, Kujawsko-Pomorskie Zakamarki i Konstelacje Dobrych Miejsc oraz Szlak Fortyfikacji.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 6

Światowy Dzień Psa. Czworonożni towarzysze policjantów

Wierny, oddany, a przede wszystkim niezwykle inteligentny – pies - prawdziwy #przyjaciel człowieka. Zawsze można na niego liczyć, bo ten w razie potrzeby skoczy w przysłowiowy ogień. Gdy spotka w swoim dość krótkim, jak na ludzkie warunki, życiu dobrą istotę zrobi dla niej wszystko, nie bacząc na przeciwieństwa. Wystarczy być dla niego partnerem!

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 0

Za więziennym murem. Dział finansowy w strukturze jednostki penitencjarnej

Prowadzenie rachunkowości, planowanie budżetu, dysponowanie środkami pieniężnymi, dbanie #o gospodarkę finansową, naliczanie wypłat i wynagrodzeń, rozliczenia zgodne z obowiązującymi przepisami… to tylko niektóre z zadań funkcjonariuszy działu finansowego! Każda jednostka organizacyjna, aby móc sprawnie i wydajnie funkcjonować, musi być właściwie zorganizowana także pod względem finansowym. Przyglądamy się bliżej zadaniom i organizacji pracy funkcjonariuszy działu finansowego.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 3

Sprawdź aktualny raport! 4 nowe zarażenia koronawirusem

Informujemy o kolejnych 4 osobach zarażonych koronawirusem w# województwie kujawsko-pomorskim. Są nimi mieszkańcy Torunia. Mamy również 1 nowego ozdrowieńca.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 0

Program "Dobry Start". Od dziś można składać wnioski

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To# 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,6 miliona uczniów.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 5

Raport z regionu. Kolejne 3 osoby zakażone

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól, informuję o kolejnych #3 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko pomorskim.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 0

Kiedy maleńkie życie potrzebuje pomocy…

Czy można pomagać zza więziennego muru? Czy można łączyć# oddziaływania resocjalizacyjne z działaniem na rzecz drugiego człowieka? Jak uczyć empatii osoby odbywające karę pozbawienia wolności?

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 0

Podmioty ekonomii społecznej. Szyją maski i gotują dla DPS-ów

4 miliony złotych to środki marszałkowskiego pakietu antykryzysowego#, które uruchomiliśmy na wsparcie przedsiębiorstw społecznych w ramach mechanizmu, który obejmuje też pomoc dla domów pomocy społecznej, zakładów aktywności zawodowej i dziennych ośrodków opieki.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2020 0

Skazani uszyli łącznie ok. 2000 maseczek. Trafiły do kolejnych placówek

W ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga potuliccy funkcjonariusze przekazali #450 sztuk maseczek ochronnych do Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Pomimo, iż obowiązek noszenia maseczek został poluzowany, to są miejsca, w których są one niezbędne. Nadal konieczna jest szczególna ostrożność.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2020 0

COVID-19 w Urzędzie Marszałkowskim. Komunikat marszałka Piotra Całbeckiego

Komunikat marszałka Piotra Całbeckiego z dnia 29 czerwca 2020 roku o sytuacji epidemiologicznej #w Urzędzie Marszałkowskim. Treść poniżej.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2020 3

Terytorialsi przysięgali w Toruniu! Bez udziału rodzin i mediów

W sobotę 27 czerwca br. o godzinie 10.00 na terenie 81 batalionu lekkiej piechoty# w Toruniu terytorialsi szkolenia podstawowego wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. Była to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich Terytorialsów w czasie pandemii COVID-19 bez udziału rodzin oraz mediów.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2020 6

Gdzie najwyższa frekwencja w wyborach? A gdzie najniższa?

W województwie kujawsko-pomorskim frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła# 61,03%. Sprawdzamy, jaka była frekwencja w poszczególnych gminach powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2020 50

Sprawdź, jak głosowaliśmy! Wyniki wyborów w powiecie nakielskim

Znane są już wyniki wyborów na Prezydenta RP ze wszystkich 78 komisji obwodowych #w powiecie nakielskim. Jak głosowali mieszkańcy naszego powiatu? Sprawdzamy.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)