Dziś mamy 24 lutego 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

24 lutego 2018 0

Akcja Straży Miejskiej. Nie wszyscy właściciele sprzątają po pupilach

Straż Miejska w Nakle nad Notecią w dniach 22-24.02.2018 r. w godzinach rannych oraz # popołudniowych przeprowadziła działania pod nazwą "Posprzątaj po swoim psie".

(czytaj więcej)
24 lutego 2018 0

Kontrole miejsc przebywania bezdomnych. Strażnicy Miejscy oferowali pomoc

W dniu 23.02.2018, w godzinach popołudniowych, strażnicy miejscy wraz z pracownicą socjalną # Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych na terenie gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
24 lutego 2018 2

Spotkanie z policjantami. Głównym tematem było bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym było głównym tematem spotkań, jakie przeprowadzili nakielscy # policjanci. Spotkania zorganizowano dla dzieci biorących udział w zajęciach feryjnych w Nakle i Potulicach.

(czytaj więcej)
24 lutego 2018 1

Zebranie sprawozdawcze KŻR. Miły akcent na spotkaniu

23 lutego w restauracji „Cechowa” zorganizowano zebranie sprawozdawcze Klubu Żołnierzy # Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią za 2017 rok.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Trzygodzinne posiedzenie. Omawiano zagrożenie wystąpienia ognisk ASF

21 lutego 2018 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się posiedzenie Powiatowego # Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Nowa wykaszarka już wyruszyła na drogi. Pracuje na trasie Karnówko – Kosowo

Na drogi powiatowe wyruszyła nowa wykaszarka łańcuchowa do wykaszania krzaków, #którą od stycznia dysponuje Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Skrzyżowanie w Karnówku z usterkami. Zostanie poprawione do końca marca

W czwartek na wniosek radnego powiatowego Jerzego Wdowiaka, który zgłosił uwagi do #stanu wykonania prac, które pod koniec roku 2017 r. były prowadzone na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Karnówku 1922 oraz 1925 odbyło się spotkanie z przedstawicielem wykonawcy robót.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 2

Mieszkańcy Michalina na zebraniu. Najdłużej dyskutowano o stanie dróg

Kolejne zebranie sołeckie za nami. Tym razem mieszkańcy sołectwa Michalin spotkali się #w świetlicy wiejskiej z przedstawicielami władz.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 27

Temat zmiany organizacji ruchu zdominował sesję. Zdania są podzielone

22 lutego w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyła się XLV Sesja Rady Miejskiej.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 4

Długie i burzliwe zebranie. Mieszkańcy poruszyli nurtujące ich tematy

21 lutego w sali Centrum Ekologiczno – Kulturowego w Trzeciewnicy o godzinie #18:00 rozpoczęło się zebranie sołeckie.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 0

73. rocznica powrotu Dzieci Potulic z obozu. Uroczystości odbyły się w Czeladzi

W poniedziałek, 19 lutego, odbyły się miejskie uroczystości, upamiętniające 73. rocznicę #powrotu Dzieci Potulic z hitlerowskiego obozu.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 3

O inwestycjach i bezpieczeństwie. Kolejny samorząd już po zebraniu

We wtorek 20 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle odbyło się zebranie #samorządu mieszkańców nr 10. Zebranie rozpoczęło się o godzinie 17:00 w szkolnej świetlicy.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 7

Zakaz handlu w niedzielę to fikcja? Znaleziono sposoby, by go obejść

Głośno dyskutowany ostatnio w mediach zakaz handlu to w obecnej formie jedynie #ograniczenie prowadzenia działalności, i to tylko niektórych sklepów. Niestety ustawa zawiera wiele luk, które co sprytniejsi przedsiębiorcy już starają się wykorzystać. Kto i kiedy będzie mógł handlować? A kto jednak „dzień święty” będzie święcić?

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 7

Kradzieże, włamania, samobójstwa. Sprawdź, ile odnotowano ich w 2017 roku

Mniej samobójstw, ale więcej kradzieży - tak w skrócie można podsumować policyjne #statystyki za 2017 rok w odniesieniu do roku 2016. Wygląda na to, że praca policji przynosi efekty.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 18

Nowe prawo wodne. Wśród regulacji pojawia się. „podatek od deszczu"

Od początku roku w życie weszło nowe prawo wodne. Jego kwintesencją jest #przekazanie kompetencji dotyczących gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce nowemu podmiotowi o nazwie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Wśród nowych regulacji pojawia się też tzw. „podatek od deszczu".

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 13

Droga do powstania hospicjum jest daleka, ale podjęto już pierwsze kroki

O planach budowy hospicjum w Olszewce mówi się już od jakiegoś czasu. Kilkakrotnie #zbierano na ten cel środki choćby poprzez akcję Kilometry Caritas. Hospicjum powstać ma na terenie 2,5-hektarowego parku, na którym znajduje się stary pałacyk.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 19

Ul. Gepperta doczeka się przebudowy. Zadanie będzie wykonywane w tym roku

W 2018 roku poprawiona zostanie nawierzchnia kilku ulic w gminie Nakło. Jedną z nich #będzie ul. Gepperta. Gmina już ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i robót w formie „Zaprojektuj i wybuduj”.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 2

Wkrótce ruszy rekrutacja do przedszkoli. Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Wiadomo już, jak będzie wyglądała tegoroczna rekrutacja do #przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w placówkach prowadzonych przez gminę Nakło.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 5

Więcej zdarzeń, mniej ofiar. Sprawdzamy policyjne statystyki

Za nami prawie dwa miesiące nowego roku. To dobry czas, by podsumować ten miniony. #Jak wyglądał w statystykach policyjnych dotyczących zdarzeń drogowych? Przyjrzyjmy się.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 24

Dobre wieści dla emerytów i rencistów. Tak wysokiej waloryzacji nie było od 5. lat

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podpisała w miniony piątek #komunikat w sprawie wskaźnika waloryzacji rent i emerytur w 2018 roku. Wskaźnik ten wynosi 102,98%. W efekcie najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – o ok. 67,28 zł. Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 36

Plaża w Wąsoszu wypięknieje. Prace prowadzone będą w tym roku

O planach rewitalizacji plaży w Wąsoszu mówiło się już od jakiegoś czasu. Latem z tego #miejsca korzysta mnóstwo osób, nie tylko z powiatu nakielskiego. Niebawem warunki nad jeziorem się polepszą.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)