Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

08 grudnia 2022 0

Pół miliarda złotych dla lokalnych organizacji. Kolejne rozdanie wkrótce

W obecnej perspektywie finansowej dzięki instrumentowi RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność) do lokalnych organizacji# i przedsiębiorstw w naszym województwie trafiło łącznie blisko pół miliarda złotych. Wkrótce kolejne unijne rozdanie 2021-2027. Marszałek Piotr Całbecki spotkał się we wtorek (6 grudnia) z przedstawicielami LGD Nasza Krajna i LGD Bory Tucholskie w Więcborku (powiat sępoleński).

(czytaj więcej)
08 grudnia 2022 2

Niezwykła szopka z zapałek. Dzieło zdobi Urząd Wojewódzki

Bożonarodzeniową szopkę wykonaną z 82 665 zapałek można zobaczyć w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.# W czasie świąteczno-noworocznym, foyer sali konferencyjnej Bydgoskiego Marca 1981 ozdabiać będzie dzieło przekazane wojewodzie przez pana Przemysława Kozłowskiego.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2022 0

Świecące prezenty dla policjantów. Pomogą w działaniach profilaktycznych

100 kamizelek odblaskowych i 250 opasek otrzymali nakielscy policjanci ze Starostwa Powiatowego. Świecące elementy będą wykorzystywane# podczas działań profilaktycznych prowadzonych przez mundurowych na terenie powiatu.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 1

Fundusze europejskie. Jedna czwarta budżetu dla lokalnych społeczności

Komisja Europejska zaakceptowała dziś (7 grudnia) Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027#, nasz nowy program regionalny będący podstawą inwestowania w naszym województwie unijnych środków nowej perspektywy. Decyzję KE przekazał marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu szef Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej KE (DG Regio) Marc Lemaître, podczas spotkania w Brukseli.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 0

Policjanci włączyli się w honorową akcję. Zebrano ponad 10 litrów krwi

Policjanci z nakielskiej komendy powiatowej włączyli się w akcję honorowego oddawania krwi, zorganizowaną przez #Klub HDK działający przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle. Łącznie zebrano ponad 10 litrów tego najcenniejszego leku

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 1

Kolejne próby oszustwa. Tym razem „na pracownika ZUS”

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały o kolejnych próbach oszustwa „na pracownika ZUS”#. Tym razem naciągacze dzwonią i proszą o podanie danych potrzebnych do wypłaty środków z subkonta. W ten sposób chcą wyłudzić informacje, które mogą posłużyć im np. do kradzieży lub zaciągnięcia kredytu.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 0

Dyplomy Prezesa Rady Ministrów. Dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce

Dzisiaj, 7 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom #Prezesa Rady Ministrów. Na gali nie zabrakło uczniów ze szkół z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 3

Debatowali po raz czwarty. Uchwały młodzieżowego sejmiku

Dziś (7 grudnia) po raz czwarty obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. #W trakcie sesji młodzież wysłuchała informacji o pracy dwóch departamentów Urzędu Marszałkowskiego, podjęto także szereg uchwał.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 0

Obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku. Plany na przyszły rok

6 grudnia 2022 roku w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. #Obradom przewodniczył Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 3

Modernizacja dobiega końca. Remont drogi pomiędzy Wielem a Więcborkiem

Kończy się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Wielem (powiat nakielski) i Więcborkiem w powiecie sępoleńskim. #Inwestycja o wartości ponad 12 mln złotych finansowana jest z budżetu samorządu województwa. Z zakresem wykonanych prac zapoznali się wczoraj (6 grudnia) marszałek Piotr Całbecki i radny województwa Tadeusz Pogoda.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 9

Uroczystość na nakielskiej przystani. Poznajmy Wolontariuszy Roku!

We wtorkowe popołudnie w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem wolontariuszy. #Była to idealna okazja do wręczenia pamiątkowych statuetek oraz tytułów „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”, które każdego roku nadawane są przez Zarząd Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 4

Mikołajkowa zbiórka. Oddano ponad 10 litrów krwi

6 grudnia na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle przeprowadzono mikołajkową zbiórkę krwi #– najcenniejszego leku. Specjalny krwiobus oczekiwał na przybycie krwiodawców w godzinach od 9:00 do 12:30.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 4

Remontu nie było i póki co nie będzie. Pominięty odcinek

Ominięcie fragmentu drogi ul. Długiej podczas przeprowadzanego w 2020 roku remontu spowodowało niezadowolenie wśród niektórych mieszkańców.# Z jakiego powodu gmina nie ujęła w inwestycji całej ul. Długiej?

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 13

Temperatura zgodna z zaleceniami. O jeden stopień mniej

Dla jednych za zimna, dla innych za ciepła. Mowa o wodzie na nakielskim basenie. Pojawiły się skargi, że woda w basenie# w Nakle jest za zimna. Co ciekawe, kilka miesięcy temu temperatura została obniżona. Powód? Woda była za ciepła!

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 6

Trwa sprzedaż węgla w powiecie nakielskim. Najtaniej w Kcyni

W gminach ruszyła sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. Praktycznie w każdym samorządzie cena tony jest inna.# Różnice wynoszą nawet kilkadziesiąt złotych. Mieszkańcy zaczynają się zastanawiać, z czego to wynika.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

Wicemarszałek z wizytą. Zbigniew Sosnowski odwiedził parafię i dwie szkoły

Podczas czwartkowej wizyty Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski wraz z Wicestarostą Nakielskim Tomaszem Miłowskim odwiedzili# parafię pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 3

Węgiel i zboże przewożone sprawniej i bezpieczniej. Po remoncie linii kolejowej

Dzięki pracom na torach w woj. kujawsko – pomorskim towary jadą sprawniej i bezpieczniej. Remont linii między Kcynią a Więcborkiem #służy m.in. transportowi z Dolnego Śląska do portów nad Bałtykiem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonały prace za ponad 16 mln zł netto ze środków budżetowych.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

Upominki dla najmłodszych. Mikołajki z funkcjonariuszami Służby Więziennej

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, gdyż kojarzy się ze świątecznym okresem. Dlatego też i w tym roku nie mogło zabraknąć świątecznego akcentu #w ten mikołajkowy dzień. Odwiedziliśmy nakielskie przedszkolaki. Powodów było kilka, ale ten najważniejszy to wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych. To z pewnością nam się udało.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Wicemarszałek odwiedził strażaków w Paterku. Pokazali mankamenty remizy

1 grudnia 2022 r. podczas swojej wizyty w powiecie nakielskim wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski# spotkał się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paterku.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Ludowcy spotkali się z wicemarszałkiem. Wizyta Zbigniewa Sosnowskiego

W czwartek 1 grudnia 2022 r. w Występie w gminie Nakło nad Notecią odbyło się spotkanie członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa# Ludowego z powiatu nakielskiego oraz zaproszonych gości, z prezesem wojewódzkim Stronnictwa, wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniewem Sosnowskim na czele.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Dotacje dla dwóch parafii. Na prace konserwatorsko-restauratorskie

Dwie parafie z gminy Nakło otrzymają dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy #obiekcie wpisanych do rejestru zabytków.

(czytaj więcej)
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)