Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

24 czerwca 2019 1

Uczcili 130-lecie szkoły. Odsłonięto pamiątkową tablicę

W sobotę, 22 czerwca odbyło się 130-lecie istnienia szkoły im. Powstańców Wielkopolskich w Trzeciewnicy.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2019 4

Nowy wikariusz w parafii. Przywitanie ks. Igora Wichrowskiego

Dzisiaj na niedzielnej sumie o godzinie 10:00 proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca – Michał # Adamczyk powitał nowego wikariusza Igora Wichrowskiego, który przybył do Nakła z Solca Kujawskiego.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2019 60

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Poznaliśmy najlepsze drużyny

W dniu 22 czerwca 2019 roku na stadionie miejskim w Nakle zostały przeprowadzone # powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, w których wzięły udział 43 drużyny. Sędzią głównym zawodów był bryg. Sławomir Murawski.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2019 18

Pożegnanie ks. Roberta Lewandowskiego. Podziękowanie za 6 lat posługi

W dniu wczorajszym na mszy św. o godzinie 18:00 wierni pożegnali # ks. Roberta Lewandowskiego, który dekretem ks. biskupa Jana Tyrawy opuszcza parafię pw. św. Wawrzyńca w Nakle. Swoją posługę ks. Robert będzie pełnił teraz w parafii pw. Narodzenia NMP w Osielsku. Duszpasterza pożegnało wielu mieszkańców Nakła.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2019 12

500 plus na pierwsze dziecko. 1 lipca ruszy składanie wniosków online

Za ponad tydzień ruszy składanie wniosków online o świadczenie 500 +. Przypomnijmy, #od 1 lipca program ten będzie obejmował wszystkie dzieci w rodzinie – również pierwsze i jedynaków.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 3

Procesja do czterech ołtarzy. Udział wzięło wielu wiernych

20 czerwca w całej Polsce obchodzimy święto Bożego Ciała. Z tej okazji wierni uczestniczą w procesjach, na których wspólnie się modlą.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 20

Po sześcioletniej posłudze opuszcza parafię. Jutro pożegnanie

Ksiądz Robert Lewandowski nie będzie już wikariuszem w parafii pw. św. #Wawrzyńca w Nakle. Otrzymał dekret związany ze zmianą parafii.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 3

Uroczystość Bożego Ciała. Wierni przeszli ulicami miasta (film)

W dniu dzisiejszym z okazji święta Bożego Ciała, w Nakle tradycyjnie odbyły się # procesje ulicami miasta.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 16

Znęcała się nad trzema końmi i psem. Teraz usłyszała wyrok

W ubiegłym tygodniu szubiński Sąd Rejonowy wydał wyrok w sprawie # znęcania się nad trzema końmi i psem przez mieszkankę Małych Rud w gminie Szubin.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Policjanci z Szubina ruszyli z pomocą zrozpaczonej mamie niemowlaka

Niespełna trzy minuty zajęło policjantom z Szubina dotarcie na jedną z ulic gdzie#, jak wynikało ze zgłoszenia, maleńkie dziecko zostało samo w aucie, po tym, jak zatrzasnęły się w nim zamki. Pomoc mundurowych przyszła na czas.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

E-dowód. Milion wniosków w 106 dni

Średnio 9 474 Polaków każdego dnia, od 4 marca, składało wniosek o nowy dowód osobisty.# Efekt? Ponad milion wniosków w dokładnie 106 dni. Niemal 650 tysięcy osób zdążyło już odebrać nowy dokument.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Dbasz o swoje zdrowie? Warto korzystać z darmowych badań (sonda)

Wszyscy wiemy jak ważne jest nasze zdrowie, jednak nie zawsze dbamy o nie tak, #jak należy. Często powodem tego jest życie w nieustannym biegu, stres, brak czasu na odpoczynek i wykonywanie regularnie badań.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2019 0

Tragiczny bilans wypoczynku nad wodą. W czerwcu utonęło już 58 osób

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że wypoczywamy #chętnie nad wodą. Niestety jednak przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli lub wcześniej spożyty alkohol mogą doprowadzić do tragedii. Nad wodę zabierzmy więc przede wszystkim zdrowy rozsądek!

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Aby wakacje były bezpieczne. Kilka ważnych zasad

Jutro (19.06.19) uczniowie kończą rok szkolny i rozpoczynają długo wyczekiwane wakacje.# Wakacje to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Bardzo ważne jest, aby po powrocie wakacyjny czas młodzież wspominała z radością, a aby tak było wakacje muszą być bezpieczne.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie nowego zespołu

W siedzibie nakielskiej komendy odbyło się spotkanie osób zajmujących się na terenie gminy # Nakło przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Spotkanie miało na celu poznanie się, wymianę informacji i wypracowanie wspólnych rozwiązań.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 17

Od wyborów minęło już kilka miesięcy. Jak oceniacie pracę radnych?

Ponad pół roku minęło od wyborów samorządowych, podczas których wybieraliśmy #między innymi radnych kadencji 2018-2023. Przez ten czas mogliśmy już ich poznać, odbyło się kilka sesji, radni złożyli szereg interpelacji i zapytań. Jak oceniacie ich dotychczasową pracę?

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 9

Na prace przy polichromiach i remont dachu. Przyznano pieniądze dla parafii

Gmina Nakło przyznała kolejne pieniądze dla nakielskich parafii na prace #konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 1

Dzieci przyjęły Ciało Chrystusa. I Komunia Święta w Potulicach

Dzieci z Potulic jako jedne z ostatnich w gminie Nakło przyjęło w niedzielę sakrament I Komunii Świętej.# Uroczystość odbyła się w parafii pw. Zwiastowania NMP w Potulicach.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 12

W powiecie przybywa murali. Powinny powstać kolejne?

W ostatnich latach w powiecie nakielskim powstało kilka murali, czyli wielkoformatowych #malowideł ściennych w przestrzeni publicznej. Dla jednych to obrazy dodające okolicy uroku, ale są też i tacy, którzy nie pochwalają tego typu działań. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 20

Plaża zyskała na wyglądzie i funkcjonalności. Jak oceniacie zmiany?

Osoby spragnione kąpieli na świeżym powietrzu mogą już cieszyć się wakacyjną pogodą #i korzystać z upalnych dni. Jednak oficjalne otwarcie sezonu letniego dopiero przed nami. W Wąsoszu, do którego każdego lata zjeżdżają tłumy plażowiczów, zaplanowano sporo atrakcji.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 6

Upał daje się wszystkim we znaki. Tylko niektórzy pracują krócej (sonda)

W ostatnich dniach pogoda dopisuje, możemy cieszyć się długo wyczekiwanym #słońcem i wypoczywać na powietrzu. Z tych dobroci korzystają w dużej mierze dzieci, które już czują wakacje. Podczas upałów łatwo nie mają natomiast osoby pracujące..., ale i na to jest sposób.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)