Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

21 września 2021 0

"Letni czas". Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym

Wczoraj, w poniedziałek 20 września 2021 r.# o 12:00 autorzy prac biorących udział w III etapie Konkursu Fotograficznego 2021 pn. "Letni Czas" otrzymali nagrody.

(czytaj więcej)
20 września 2021 8

Już 140 raz rusza kampania cukrownicza! Nowe oczekiwania, nowe nadzieje

W poniedziałkowe popołudnie w nakielskiej Cukrowni odbyło się uroczyste rozpoczęcie kampanii cukrowniczej. Symboliczne rozpalenie pieca wapiennego miało tu miejsce po raz 140.

(czytaj więcej)
20 września 2021 4

Dzisiejsze dane epidemiczne. Mniej zakażeń niż wczoraj

20 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 363 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby nie zmarła żadna osoba zakażona koronawirusem.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Święto Ziemniaka w Matyldzinie. Impreza wróciła po pandemicznej przerwie

18 września 2021 r., po przerwie spowodowanej pandemią# koronawirusa, po raz kolejny w Matyldzinie miały miejsce obchody Święta Ziemniaka.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Odznaczenia dla zasłużonych leśników. Skromna uroczystość

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył zasłużonym# pracownikom Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się podczas narady nadleśniczych w Ośrodku Szkoleniowo-Edukacyjnym w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
19 września 2021 0

Chętnie korzystamy z opcji rezerwowania wizyt w urzędzie skarbowym

Przypominamy, że urzędy skarbowe obsługują w# swoich budynkach osoby wcześniej umówione. Spotkanie najprościej można umówić poprzez internetowy system rezerwacji dostępny na podatki.gov.pl. Teraz o zaplanowanym przez internet spotkaniu przypomni SMS.

(czytaj więcej)
19 września 2021 2

Zmiany w pieczy zastępczej. Bardziej rodzinna i mniej instytucjonalna

Ułatwienie tworzenia nowych rodzin zastępczych, wyższe# wynagrodzenia, a także krok milowy w kierunku deinstytucjonalizacji pieczy – wprowadzenie zakazu tworzenia nowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. To najważniejsze założenia projektu zmiany w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

(czytaj więcej)
19 września 2021 2

Jesienna Wystawa Ogrodnicza przyciągnęła wielu zwiedzających

W niedzielę, 19 września mieszkańcy powiatu nakielskiego tłumnie zjechali się do# Minikowa. O godzinie 10 rozpoczęła się Jesienna Wystawa Ogrodnicza pod nazwą „Barwy Lata – jesienią w ogrodzie”. To już ósma edycja takiego wydarzenia.

(czytaj więcej)
19 września 2021 15

Rajd z okazji otwarcia ścieżki pieszo-rowerowej. Pokonali trasę z Nakła do Gorzenia

W związku z ukończeniem ścieżki pieszo – rowerowej, która połączyła# Nakło z Bydgoszczą, sympatycy jednośladów mieli możliwość wzięcia udziału w rajdzie. Pomimo nie najlepszej pogody, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
19 września 2021 7

Bez nowych zakażeń w powiecie nakielskim. Zobacz niedzielny raport

19 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 540 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarła jedna osoba. Miała ona choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
19 września 2021 15

Spadek bezrobocia. Jak te dane wyglądają w powiecie nakielskim?

Zarówno w kraju, w naszym województwie, jak i w# powiecie nakielskim na koniec sierpnia odnotowano wyraźny spadek bezrobocia. Jest ono niższe nie tylko w porównaniu do lipca tego roku, ale również w porównaniu do danych z ubiegłego roku. Nie brakuje również ofert pracy.

(czytaj więcej)
19 września 2021 0

Lokalne inicjatywy dostaną wsparcie w wysokości niemal miliona złotych

Przedstawiciele 14 organizacji wybranych przez# Stowarzyszenie Bydgoska Lokalna Grupa Działania „Dwie Rzeki” odebrali umowy grantowe pozwalające na realizację projektów w dziedzinie działania na rzecz integracji i aktywizacji młodzieży, osób starszych oraz niepełnosprawnych. 16 września symboliczne czeki wręczył grantobiorcom wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wspólnie z wiceprezydent Bydgoszczy Marią Wasiak. Środki zostały rozdysponowane w ramach mechanizmu rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS).

(czytaj więcej)
18 września 2021 8

Prawie 800 nowych zakażeń. Jak sytuacja wygląda w powiecie nakielskim?

18 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 797 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 14 osób. Z czego 13 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
18 września 2021 3

Przetarg ogłoszony. Wyłoni operatorów przewozów pasażerskich w regionie

Ogłoszenie o postępowaniu przetargowym, które wyłoni# operatorów regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich obsługujących linie w naszym regionie w okresie od 12 grudnia 2021 do 14 grudnia 2030, zostało wczoraj (17 września) opublikowane w internetowym suplemencie Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

82. rocznica agresji rosyjskiej na Polskę. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów

Delegacja funkcjonariuszy Zakładu Karnego w# Potulicach 17 września 2021 roku złożyła kwiaty na nakielskim Rynku upamiętniając 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

(czytaj więcej)
17 września 2021 15

Raport zakażeń. W powiecie nakielskim odnotowano 7 przypadków

17 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało# o 652 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 8 osób. Z czego 6 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
16 września 2021 7

Zmiany w programie „Rodzina 500+” coraz bliżej. Co trzeba wiedzieć?

Powierzenie obsługi programu Zakładowi Ubezpieczeń# Społecznych, składanie wniosków wyłącznie online oraz odejście od wypłat świadczenia w gotówce – to najważniejsze proponowane zmiany w programie „Rodzina 500+”. W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy w tej sprawie.

(czytaj więcej)
16 września 2021 6

Dla zasłużonych medyków. Ceremonia wręczenia odznaczeń honorowych

Szczególne zasługi w ochronie zdrowia powinny być# nagradzane. Tak też się stało w środę 15 września w Sali Bankietowej pod Solankami w Grudziądzu, w której odbyła się poświęcona temu uroczystość.

(czytaj więcej)
16 września 2021 16

Pandemia ciągle trwa. Kolejny dzień z dużą liczbą nowych zakażeń

16 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 722 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 10 osób. Z czego 6 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
16 września 2021 17

Nieważne zebranie w Trzeciewnicy. Mieszkańcy nie dopisali

Zbyt niska frekwencja podczas zebrania spowodowała, że# Trzeciewnica nie podzieliła funduszu sołeckiego.

(czytaj więcej)
16 września 2021 1

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz obchodziło 5-lecie swojej działalności

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz świętuje# 5-lecie swojej działalności! Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział członkowie zarządu Stowarzyszenia: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, starosta bydgoski Wojciech Porzych, starosta nakielski Tadeusz Sobol, wójt Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski, wójt Osielska Wojciech Sypniewski oraz przedstawiciel burmistrza Żnina Paweł Sikora.

(czytaj więcej)
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)