Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 lutego 2020 43

Małgorzata Kidawa-Błońska w Nakle

18 lutego w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z kandydatką Platformy Obywatelskiej na# prezydenta RP Małgorzatą Kidawą-Błońską. Przybyło liczne grono mieszkańców powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
18 lutego 2020 2

Beneficjenci odebrali umowy w ramach RPO i PROW. Sprawdź, na jakie projekty

Umowę RPO na 7 milionów odebrała dziś (18 lutego) państwowa spółka PKP #Polskie Linie Kolejowe, która przystępuje do opracowania dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej nr 207 na odcinku Grudziądz – granica województwa. Łączna wartość wszystkich przekazanych umów o dofinansowanie, z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, wynosi 27 milionów złotych.

(czytaj więcej)
18 lutego 2020 0

Dwugodzinne zebranie w Chrząstowie. O czym rozmawiano?

Sołectwo Chrząstowo jako pierwsze w gminie Nakło podsumowało miniony rok. W #zorganizowanym w poniedziałek zebraniu sprawozdawczym uczestniczyło ponad 20 mieszkańców, którzy spotkali się z pracownikami urzędu gminy w Nakle na czele z burmistrzem Sławomirem Napierałą.

(czytaj więcej)
15 lutego 2020 1

Średni wóz gaśniczy dla OSP Szubin. Wsparcie RPO

Siedem kujawsko-pomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej odebrało dziś (15 lutego) kluczyki# do nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Ceremonia odbyła się przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej i prezesa Zarządu Głównego OSP Waldemara Pawlaka. Samochody zostały zakupione dzięki wsparciu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

(czytaj więcej)
15 lutego 2020 0

Zakochany ŚDS. Zabawa w rytmie miłosnych piosenek

W piątek, 14 lutego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku odbyła się zabawa z okazji# Walentynek. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom.

(czytaj więcej)
14 lutego 2020 17

30 osób na zebraniu. Mała ilość miejsc parkingowych głównym tematem

13 lutego w jednej z sal lekcyjnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle odbyło się #zebranie sprawozdawcze Samorządu Mieszkańców nr 2, w skład którego wchodzą następujące ulice: Bydgoska, Dworcowa, Pocztowa oraz Ks. Skargi.

(czytaj więcej)
14 lutego 2020 0

Straż Miejska skontrolowała „potykacze”. Wielu właścicieli nie posiadało zezwoleń

Straż Miejska w Nakle nad Notecią w ubiegłym tygodniu przeprowadziła kontrole nakielskich ulic.

(czytaj więcej)
14 lutego 2020 0

Policjantka szkoliła pracowników Starostwa Powiatowego

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy przeprowadziła szkolenie dla pracowników #Starostwa Powiatowego z zakresu zagrożeń terrorystycznych oraz postępowania na wypadek wtargnięcia do placówki uzbrojonego napastnika.

(czytaj więcej)
14 lutego 2020 0

S10 w woj. kujawsko-pomorskim. Jaki jest stan zaawansowania drogi?

Obecnie najszybsza trasa spod Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie pod Zamek #Królewski w Warszawie prowadzi drogą ekspresową S3 i autostradą A2. Taka trasa liczy ok. 570 km długości i jest dłuższa o około 50 km od bezpośredniej drogi z Pomorza Zachodniego do stolicy - DK10. W przyszłości, gdy obecną DK10 zastąpi droga ekspresowa S10, nie będzie trzeba już nadkładać drogi, by dotrzeć do celu szybko i wygodnie. Trasa połączy nie tylko Szczecin z Warszawą, ale również Piłę, Bydgoszcz, Toruń i Płock.

(czytaj więcej)
13 lutego 2020 20

Rada ds. Osób Niepełnosprawnych powołana. Znamy skład

Wczoraj, 12.02.2020 r. Starosta Nakielski Tadeusz Sobol wręczył akty powołania w skład #Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Nakle nad Notecią na kadencję 2020 - 2023.

(czytaj więcej)
11 lutego 2020 45

Zgoda na bloki w centrum Nakła. Czas budowy jeszcze nieznany

Na jednej z sesji radni jednogłośnie uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego dla części# Nakła. Daje to jednocześnie zgodę na budowę bloków mieszkalnych w tym miejscu, bo takie warunki ujęto w uchwalonym planie.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 39

Nakło „połączy się” z Bydgoszczą. Ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej #z Nakła do granic powiatu nakielskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w czerwcu 2021 inwestycja zostanie zakończona.

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 12

W budynku PUP szykują się spore zmiany. W planach termomodernizacja i winda

Powiat Nakielski przygotowuje się do termomodernizacji, przebudowy i rozbudowy o #windę budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle. 7 lutego upłynął termin składania ofert w przetargu.

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 0

Nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje. Część kosztów ponosi Powiat

Ile w tegorocznym budżecie Powiatu Nakielskiego przeznaczonych zostanie #pieniędzy na dokształcanie nauczycieli pracujących w szkołach, które Powiat prowadzi? Już spieszymy z informacją.

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 9

Muzeum z tym samym włodarzem. Tomasz Pasieka ponownie dyrektorem

Kolejne 5 lat dyrektorem nakielskiego muzeum będzie Tomasz Pasieka. Tak #wynika z przeprowadzonego konkursu na to stanowisko.

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 2

Podzielono środki na dokształcanie nauczycieli. Ile otrzymała każda ze szkół?

W budżetach organów prowadzących szkoły wyodrębnia się środki na dofinansowanie #doskonalenia zawodowego nauczycieli. Jakie to kwoty w obecnym roku?

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 4

Staś potrzebuje naszej pomocy. Czeka go wiele zabiegów i miesiące rehabilitacji!

Staś Wróblewski z Szubina jest po ciężkiej operacji usunięcia guza w kolanie i #przeszczepie kości udowej, czeka go długa i ciężka rehabilitacja i jeszcze nie jeden zabieg... Potrzebuje naszej pomocy!

(czytaj więcej)
08 lutego 2020 9

Wzrosły dodatki dla dyrektorów szkół w gminie Nakło. Ile obecnie wynoszą?

Określono wysokość dodatków funkcyjnych dla dyrektorów szkół, które prowadzi #gmina Nakło. Są one wyższe od kwot, jakie przyznano im w ubiegłym roku.

(czytaj więcej)
07 lutego 2020 5

Garstka osób na zebraniu. Omówiono istotne sprawy

5 lutego 2020 roku w jednej z sal I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle zorganizowano zebranie# sprawozdawcze Samorządu Mieszkańców nr 5. Jakie tematy poruszono?

(czytaj więcej)
05 lutego 2020 0

Pożegnano odchodzącego w stan spoczynku nadbryg. Janusza Halaka

31 stycznia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się #oficjalne pożegnanie Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Janusza Halaka. Za 30 lat ofiarnej służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli szefowi kujawsko-pomorskich strażaków dziękowali Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb, inspekcji, jednostek administracyjnych, organizacji oraz strażacy.

(czytaj więcej)
05 lutego 2020 10

Ważny dzień dla terytorialsów. Przysięgę na sztandar złoży ponad 160 ochotników

W sobotę 08 stycznia br. o godzinie 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego #w Inowrocławiu terytorialsi z projektu „Ferie w WOT” wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej. Będzie to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich Terytorialsów zrealizowana w trybie szkolenia podstawowego projektu „Ferie w WOT” w inowrocławskim batalionie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)