Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

04 grudnia 2020 10

Oskarżony pod wpływem alkoholu! Zeznania świadków (film)

3 grudnia w sądzie rejonowym w Nakle odbyła się druga już rozprawa przeciwko# oskarżonemu Marcinowi K. w sprawie afery finansowej, do której doszło we wrześniu 2019 roku. Przypominamy, że chodzi o placówkę przy ul. Gimnazjalnej w Nakle, gdzie działało tzw. okienko kasowe, w którym mieszkańcy dokonywali przelewów za swoje bieżące rachunki. Jak się później okazało, wpłacane przez nich pieniądze nie docierały do adresatów.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 0

W Nakle coraz bardziej świątecznie. Na choince pojawiły się ozdoby

Pracownicy na nakielskim rynku dekorują# świąteczne drzewko, które wczoraj postawili.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 34

Jak będą wyglądać wizyty duszpasterskie? Trzy warianty

Kuria Diecezji Bydgoskiej podjęła decyzję, w jaki sposób# po Świętach Bożego Narodzenia będą odbywały się wizyty duszpasterskie. O tym, jak będzie wyglądać kolęda będą decydować proboszczowie poszczególnych parafii. Przy podjęciu decyzji będą musieli kierować się sytuacją epidemiczną w swoim rejonie.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 3

Punkt szczepień w każdej gminie. Zasady ich realizacji

Rząd ogłasza narodowy program szczepień ochronnych przeciwko# wirusowi SARS-CoV-2. Jednocześnie zaprasza podmioty wykonujące działalność leczniczą, których zadaniem będzie przeprowadzenie szczepień w populacji. Celem jest punkt szczepień w każdej gminie. W aglomeracjach i dużych miastach przewidziano dodatkowe lokalizacje w szpitalach rezerwowych. Razem minimum 8 000 punktów.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 4

Najnowsze dane o koronawirusie. 76 zakażeń w powiecie

4 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 239 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 110 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 431 osób – łącznie 531.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 13

Na ulicach Nakła zrobiło się świątecznie (zdjęcia)

W Nakle rozpoczęły się już przygotowania do świąt. Od samego rana# trwały prace, które wprowadziły świąteczną atmosferę na ulicach naszego miasta.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 8

Koronawirus nie odpuszcza. Kolejne 52 zakażenia w naszym powiecie

3 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 838 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 109 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 511 osób – łącznie 620.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 23

Szczepionki przeciwko COVID-19 już niedługo dostępne dla Polaków. Podpisano umowy

Polska podpisała umowy na zakup ponad 45 mln dawek szczepionek, która #powstrzyma rozprzestrzenianie się COVID-19. To największa operacja logistyczna związana ze zdrowiem Polaków. Szczepionki będą darmowe i dobrowolne.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 12

Kanapy, pralki, lodówki.. Za wystawianie tych odpadów można dostać grzywnę!

Nierzadko w miejscach publicznych na terenie Nakła zobaczyć można odpady #wielkogabarytowe i inne takie jak opony, mimo że w najbliższym czasie nie są organizowane zbiórki. Nie dosyć, że nie wygląda to zbyt dobrze, to osoby, które je wystawiają są narażone na otrzymanie grzywny.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 10

Nowy bilon nie jest przyjmowany przez parkomaty. Co jest tego powodem?

Wydawać by się mogło, że zasady korzystania z płatnych parkingów są niezwykle proste – #po prostu, wrzucamy monety do parkomatu i pobieramy bilet, który umieszczamy za przednią szybę auta. Okazuje się jednak, że czasami mimo chęci zapłacenia za postój, najnormalniej w świecie nie można tego zrobić. Jaki jest tego powód?

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 5

Zmiana organizacji ruchu na węźle Szubin Północ. Zachowajcie ostrożność!

W dniu 03.12.2020 r. (czwartek) planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji #ruchu na odcinku 6 drogi ekspresowej S5 w obrębie węzła Szubin Północ.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 30

W ciągu ostatniej doby w powiecie nakielskim zmarło aż 14 osób chorych na COVID-19!

2 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 855 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 89 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 520 osób – łącznie 609.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 1

Ulica Sportowa w Potulicach drogą gminną? "Trzeba się mocno zastanowić"

Ulica Sportowa w Potulicach prosi się o remont. Okazuje się jednak, że nie jest to takie #proste, jak mogłoby się wydawać. Póki co, droga ta nie ma statusu gminnej.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 10

Chodniki na ul. Powstańców Wlkp. w Nakle doczekają się modernizacji

Chodniki na ul. Powstańców Wielkopolskich w Nakle jeszcze w tym roku mają #doczekać się modernizacji. Na to zadanie podczas ostatniej sesji przeznaczono dodatkowe środki.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 0

Przy ZK powstało serce na nakrętki dla Celinki. W kilka dni wypełniło się po brzegi!

Kilka dni. Tyle wystarczyło, aby powstało serce. Kilka dni. Tyle wystarczyło, by wypełniło się #po brzegi! Potuliccy funkcjonariusze kolejny raz włączyli się w działania pomocowe na rzecz Celinki z Szubina – to nasza mała sąsiadka, która walczy z najcięższą postacią SMA (rdzeniowym zanikiem mięśni). Szansą jest terapia genowa warta ponad 9 milionów złotych! Maleńkie życie mierzy się z wyrokiem.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 12

55 zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź najnowsze dane!

1 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 9105 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 68 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 381 osób – łącznie 449.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 6

Pacjenci z COVID-19 będą objęci zdalną opieką medyczną. Otrzymają pulsoksymetry

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło w całej Polsce projekt Domowej Opieki Medycznej (DOM), #czyli system zdalnego monitoringu pacjentów z COVID-19. W jego ramach każdy, kto ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, może otrzymać pulsoksymetr. To urządzenie bada poziom saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem i przekazuje dane do centrum monitoringu. Dzięki temu, w razie pogorszenia parametrów, do pacjenta szybko zostanie wezwane pogotowie ratunkowe.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 7

Liczba zakażonych znacznie spadła. W naszym powiecie 7 nowych przypadków

30 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o „zaledwie” 5 733 nowych #potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. To dużo mniej niż w ostatnich dniach. Z powodu COVID19 zmarło 21 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 100 osób – łącznie 121.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 1

Rozegrano 4 spotkania w ramach 3. kolejki NLS. Sprawdź wyniki

29 listopada w sali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle rozegrano III kolejkę #Nakielskiej Ligi Siatkówki sezonu 2020/2021. Rywalizowały zespoły: Stara Gwardia NTS, CNA Polley, Covidy, NTS Młodzicy i Aligator Nakło.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 10

Do wiosny potrwają prace na ul. Puchacza. To tereny dla inwestorów

O ul. Puchacza w Nakle, która jest stosunkowo nowa, niewiele się mówi, a zdaniem #burmistrza MiG Nakło Sławomira Napierały, powstaje tam bardzo ważna inwestycja. Mowa o terenach inwestycyjnych.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 6

Przedłuża się przebudowa ul. Nowy Świat. Wykonawca ma problemy

Przebudowa ul. Nowy Świat w Nakle miała trwać do końca października. I choć jutro ostatni #dzień listopada, to remont nadal trwa, a końca wcale nie widać. Z utrudnieniami muszą sobie radzić mieszkańcy.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)