Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

16 sierpnia 2019 0

Nakielscy strzelcy. Uczcili Święto Wojska Polskiego

Nakielscy Strzelcy nie zapominają o# żołnierzach Rzeczypospolitej, których już nie ma wśród nas. Święto Wojska Polskiego zobowiązuje do pamięci o nich.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2019 1

Zebranie w Olszewce. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

14 sierpnia w murach szkoły podstawowej w# Olszewce zorganizowano zebranie sołeckie.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 18

Święto Wojska Polskiego. Obchody w Nakle nad Notecią

W dniu dzisiejszym o 9:40 rozpoczęły się uroczystości związane z# Obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy "Cudu nad Wisłą".

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 2

Rozmowy o oświacie. Odbędzie się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda Józef Ramlau oraz # Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik zaprosili przedstawicieli uczniów, rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych oraz instytucji związanych z oświatą do udziału w rozmowach Kujawsko-Pomorskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 3

Będzie nowy dyrektor? Ogłoszono konkurs

Ogłoszono nabór na dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w # Nakle. Dotychczas funkcję pełniącego obowiązki dyrektora sprawuje Mariusz Skoczek.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 10

Zmiany w budżecie sołeckim. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Podczas zeszłorocznego zebrania mieszkańcy Występu przeznaczyli część # funduszu sołeckiego na projekt boiska sportowego, ale ostatecznie nie uda się zrealizować tego zadania. Kwota musiała zostać przeznaczona na inny cel, o czym mieli zdecydować mieszkańcy na zwołanym zebraniu wiejskim.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 28

Spór na linii burmistrz - starosta. Sprawę musiało rozstrzygnąć SKO

Samorządowe Kolegium Odwoławcze rozstrzygnęło tzw. spór o właściwość. Czego dotyczył?

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 11

Usuwanie skutków nawałnicy. 800 tys. zł na drogi w Polichnie

Kolejne 800 tys. zł ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał # wojewoda Mikołaj Bogdanowicz Gminie Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 0

Wyróżnimy najlepszych terapeutów zajęciowych. Zgłoszenia tylko do środy

Najskuteczniejsi, najbardziej zaangażowani, dochowujący w pracy najwyższych # standardów etycznych i zawodowych specjaliści terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz pierwszy uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 0

Remont sali gimnastycznej w szubińskim „Chroboczku”. Czas intensywnej pracy

Przerwa wakacyjna dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w # Szubinie to czas intensywnej pracy polegającej na remoncie sali gimnastycznej.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

Doskonalenie umiejętności. Szkoła przetrwania nakielskich strzelców

Dla nakielskich strzelców JS 2073 wakacje oznaczają doskonalenie nabytych # wcześniej umiejętności, w tym z zakresu survivalu. 10 sierpnia br. członkowie JS 2073 doskonalili m.in. umiejętności z zakresu rozpalania ognia, pozyskiwania wody oraz budowy schronień.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 6

Program "Czyste Powietrze". Wnioski można składać w gminach

Osiemnaście gmin z naszego województwa podpisało już porozumienia z # Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu o współpracy przy realizacji rządowego Programu Czyste Powietrze. W kolejce do zawarcia umów czekają już kolejne.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 6

Jazda chodnikiem. Co rowerzyści powinni wiedzieć?

Zgodnie z art. 33. 1. Kodeksu ruchu drogowego kierujący rowerem # jest zobowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

Nowy projekt: door-to-door. Likwidacja barier architektonicznych

Transport typu „door-to-door” dla osób o ograniczonej mobilności oraz dostosowania # architektoniczne w budynkach wielorodzinnych – to główne cele działań, które będzie realizował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

System viaTOLL. Wpływy do KFD wyższe niż rok wcześniej

Blisko 1,2 mld złotych przekazał już w tym roku Główny Inspektorat Transportu # Drogowego na konto Krajowego Funduszu Drogowego. To więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy ubiegłego roku.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2019 0

Wysokość barier ma znaczenie. Zadbanie o bezpieczeństwo podróżujących

Wysokość barier wzdłuż dróg ma znaczenie. Poniżej przedstawiamy # komunikat ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2019 0

Fundusz szkoleniowy dla pracowników. Możliwość podniesienia kwalifikacji

Nawet 5000 złotych na podniesienie kwalifikacji jednego pracownika mogą # otrzymać kujawsko-pomorskie małe i średnie przedsiębiorstwa.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2019 8

Przeładowane wywrotki. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego

Patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował dwie # przeciążone wywrotki. Kierowcy nie mieli badań lekarskich i szkoleń okresowych. Zastrzeżenia inspektorów wzbudził również stan techniczny jednego z pojazdów.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2019 0

Termomodernizacja szkoły w Lubaszczu. Prace trwają!

Zupełnie nowego oblicza nabiera Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w # Lubaszczu. Od października uczniowie będą przychodzić do szkoły, której modernizacja spełnia nie tylko ważną funkcję estetyczną, ale przede wszystkim termomodernizacyjną.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2019 19

Warianty przebiegu drogi ekspresowej S10. Są wyniki ankiety

Inwestycja budowy drogi ekspresowej S10 jest obecnie na# etapie wyboru jej konkretnej lokalizacji spośród pięciu proponowanych wariantów.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2019 39

Wyznaczono datę wyborów parlamentarnych. Będziecie głosować? (sonda)

Za nieco ponad 60 dni Polacy znów pójdą do urn. Prezydent # RP Andrzej Duda podał datę wyborów do polskiego parlamentu.

(czytaj więcej)
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)