Dziś mamy 16 grudnia 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

15 grudnia 2018 1

To już 20 lat. Strażacy świętowali jubileusz

14 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie zorganizowano wyjątkową uroczystość z okazji # 20-lecia działalności Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nakle.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2018 6

Spotkanie opłatkowe. Złożyli sobie życzenia i podzielili opłatkiem

Dziś 14 grudnia o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej# w Sucharach odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia sołtysów gminy Nakło.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 9

W 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Uroczystości w Potulicach

Od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego minęło dokładnie 37 lat.# Aby upamiętnić ten dzień, przed zakładem karnym w Potulicach zgromadziły się liczne delegacje.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Wnioski przyjęte przez Komisję. "Bezpieczny Powiat Nakielski"

12 grudnia 2018 roku w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Nakle nad Notecią odbyło # się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK).

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 11

Nowe samochody dla strażaków. Wśród nich jednostka z powiatu nakielskiego

Do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie wchodzi właśnie siedem średnich # samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 10

Sporo przydatnych informacji dla inwestorów. Słuchacze z zaciekawieniem słuchali prelekcji

12 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano konferencję# pt. „Inwestuj w gminie Nakło z zyskiem dla firmy”, podczas której wygłoszono kilka ciekawych prelekcji.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 4

Na co dzień pomagają innym. Wolontariusze otrzymali wyróżnienia

11 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano IX edycję plebiscytu# „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego. Wyróżnienia otrzymało 14 wolontariuszy.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Strajk pracowników. Domagają się podwyżek płac

Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Nakle n.Not przystąpili do ogólnopolskiej akcji # protestacyjnej. To sprzeciw przeciwko niskim płacom, domagamy się podwyżek.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2018 35

Odpowiedzialne ogrzewanie = czyste powietrze. To nie koniec walki ze smogiem

7 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano konferencję „Odpowiedzialne ogrzewanie = czyste powietrze”.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 1

Mikołajkowy kiermasz. Uczestnicy warsztatu zapraszają

6 grudnia w nakielskim Domu Pomocy Społecznej#, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z terapeutami zorganizowali kiermasz świąteczny.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 7

Wsparcie finansowe na prace restauratorskie. Można składać wnioski o dotacje

Trwa nabór wniosków o wsparcie finansowe na prace restauratorskie i # remonty konserwatorskie w kujawsko-pomorskich zabytkach. Na wnioski czekamy do 17 grudnia.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 15

Budowa nowych ścieżek rowerowych. Bezpieczne i przyjazne trasy dla rowerzystów

W ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 rozdysponowaliśmy do tej pory środki # na utworzenie 39 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 150 kilometrów.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 4

Trudny okres dla osób bezdomnych. Nowa inicjatywa dla potrzebujących

Jesień i zima to czas, kiedy pomoc osobom bez dachu nad głową staje się jeszcze ważniejsza # niż w pozostałych miesiącach.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2018 0

5 grudnia. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wszystkim wolontariuszom z okazji Ich Święta najserdeczniej życzymy radości, satysfakcji, pięknych# przyjaźni, siły w pokonywaniu trudności.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2018 2

Mikołajkowa akcja oddawania krwi. Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli

3 grudnia 2018 r. odbyła się kolejna zbiórka krwi, tym razem w atmosferze Mikołajkowej. # Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami, a ich atmosfera udzieliła się już niemal każdemu.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 37

Od przyszłego roku wyższe podatki. Radni uchwalili stawki

Nakielscy radni podjęli uchwałę określającą wysokości stawek podatku od nieruchomości w gminie Nakło na rok 2019. Niestety znowu podwyżki.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 10

Wylewają asfalt. Zakorkowane miasto

Od kilku godzin na rondzie przy ul. Staszica w Nakle układana jest masa asfaltowa. Na czas trwania# prac przejazd w tym miejscu jest utrudniony.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Utrudnienia przy budowie S5. Podano nowy termin zakończenia prac

Pojawiły się kłopoty przy budowie czwartego odcinka S5 na trasie # Tryszczyn-Białe Błota.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 7

Drugi milion dla szkoły. Kolejne dofinansowanie na rozbudowę placówki

Kolejną umowę opiewającą na kwotę 1 mln złotych na dofinansowanie budowy # Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku podpisali dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2018 2

RPO na budowę dróg lokalnych. Gmina Nakło pozyskała środki zewnętrzne

Zarząd województwa rozstrzygnął konkurs w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, w# którym rozdysponował wsparcie na przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych i gminnych. Dofinansowanie w wysokości 44 milionów złotych trafi na realizację 10 inwestycji.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2018 3

Kilkanaście osób na zebraniu. Rozmawiano o planie zagospodarowania

30 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury# zorganizowano konsultacje w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego po zachodniej strony ul. Gimnazjalnej w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)