Dziś mamy 28 lipca 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

27 lipca 2017 6

Udało się zdobyć środki na budowę szkoły. "To jest poważne wyzwanie"

- To jest poważne wyzwanie, jestem przekonany, że temu wyzwaniu Państwo w stu #procentach sprostacie – podkreślał Łukasz Schreiber w kwestii dokończenia budowy szkoły w Paterku. Szkoła była „na tapecie” podczas wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Nakle.

(czytaj więcej)
27 lipca 2017 0

Wiadomo, kto zrobi projekt. Przetarg na wykonawcę jest w toku

Wiemy, kto wykona dokumentację dotyczącą przebudowy ulicy Młyńskiej w Nakle. Ponadto #ukazało się już również ogłoszenie o przetargu na wykonanie prac.

(czytaj więcej)
26 lipca 2017 10

Nowe boisko oficjalnie odebrane. Pierwsze mecze rozegrane zostaną wiosną

Dobiegła końca wymiana murawy na boisku w Paterku. 26 lipca w niesprzyjającej aurze #odbył się oficjalny odbiór. Wiosną na nowe boisko wkroczą piłkarze.

(czytaj więcej)
26 lipca 2017 3

Połączenie szkoły i przedszkola rozwiąże problem? Będzie nowy konkurs

Radni podjęli uchwałę o powstaniu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Ma to #rozwiązać problem ze stanowiskiem dyrektora szkoły, o które w ogłoszonym konkursie nikt się nie ubiegał. Niebawem zostanie ogłoszony kolejny.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 74

Mieszkańcy zdecydowali. Wybrano sołtysa Potulic

25 lipca w sali OSP w Potulicach odbyło się zebranie sołeckie, podczas którego dokonano #wyboru sołtysa. Frekwencja dopisała.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 22

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni jednogłośnie przyjęli uchwały

25 lipca o godzinie 15:00, w Urzędzie Miasta i gminy Nakło odbyła się nadzwyczajna # sesja Rady Miejskiej.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 5

Wspominamy św. Krzysztofa. Patronuje kierowcom i podróżującym

25 lipca w kościele katolickim wspominamy jest św. Krzysztof – patron kierowców i #bezpiecznej jazdy.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 0

Powstanie zespół szkolno-przedszkolny? Dzisiaj nadzwyczajna sesja rady

Nakielscy radni spotkają się dzisiaj na XXXVII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Jednym z #punktów obrad będzie powstanie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ślesinie.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

Wypadki, kolizje, ofiary śmiertelne, ranni. Podsumowujemy I półrocze 2017 roku

Pierwsze półrocze 2017 roku już za nami. To dobry moment, by podsumować sytuację #na drogach powiatu nakielskiego. Ile osób zginęło, a ile zostało rannych?

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

75. rocznica śmierci ks. Gepperta. Będzie reprint książki Jego autorstwa

W tym roku przypada 75. rocznica śmierci wieloletniego proboszcza nakielskiej fary oraz #pierwszego proboszcza parafii pw. św. Stanisława w Nakle, zamęczonego w KL Dachau. Znakomity kaznodzieja zapisał się także jako aktywny działacz społeczny i badacz dziejów Krajny oraz Nakła.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 11

98 lat temu powstała Policja Państwowa. Policjantom składamy najserdeczniejsze życzenia

Lipiec to szczególny miesiąc dla Policji. W 1919 roku 24 lipca powołano Policję Państwową, #która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji. W tym roku obchodzimy 98 rocznicę jej powstania.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Artes Ensemble oczarował słuchaczy. Była to wspaniała podróż po Europie

W niedzielne popołudnie w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się drugi z zaplanowanych koncertów #w ramach cyklu Muzyczne lato nad Notecią. W podróż po Europie zabrał słuchaczy zespół Artes Ensemble.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 51

500+ w pytaniach i odpowiedziach. Idą zmiany w przyznawaniu świadczeń

Jak już informowaliśmy, rodziny, które nadal chcą pobierać od Państwa 500 zł na dziecko, #muszą w sierpniu złożyć nowy wniosek. Poniżej wyjaśniamy niektóre wątpliwości wywołane nadchodzącymi zmianami zasad przyznawania świadczeń.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 4

Od początku kwietnia utonęły 153 osoby. Nad wodą wypoczywaj z głową

Wypoczynek nad wodą może skończyć się tragicznie, szczególnie jeśli nie przestrzegamy #zasad bezpieczeństwa. Od początku kwietnia w Polsce utonęły 153 osoby.

(czytaj więcej)
22 lipca 2017 19

Nie wszyscy szczepią swoje dzieci. Co sądzicie na ten temat? (sonda)

Jednym z głównych zadań Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Nakle. jest kontrola #stanu szczepienia dzieci i młodzieży. Ma to zapewnić maksymalną ochronę przed zakażeniem i w dalszej perspektywie doprowadzić do zlikwidowania poszczególnych chorób zakaźnych. Rośnie jednak liczba osób uchylających się od szczepień.

(czytaj więcej)
22 lipca 2017 3

Interwencji dotyczących zwierząt wciąż jest wiele. Jak poważny jest to problem?

Opieka nad bezpańskimi zwierzętami to jedno z zadań własnych gminy. Po tym, jak kilka lat #temu zmieniły się zapisy ustawy o ochronie zwierząt (na bardziej restrykcyjne), gminy do tematu musiały zacząć podchodzić nieco bardziej poważnie, choćby organizując punkt czasowego przetrzymywania zwierząt.

(czytaj więcej)
22 lipca 2017 4

Prace na boisku dobiegają końca. Niebawem zostanie oddane do użytku

Dobiega końca wymiana murawy na boisku w Paterku. Już niebawem oficjalne #oddanie do użytku.

(czytaj więcej)
22 lipca 2017 3

Gęstość zaludnienia. Sprawdź, ile wynosi w gminach powiatu nakielskiego

Najgęściej zaludnioną gminą w Polsce jest podwarszawskie Legionowo - na 1 km2 przypada #tam prawie 4 tys. osób. To blisko 1000-krotnie więcej niż w gminie wiejskiej Lutowiska w woj. podkarpackim, która ma najniższą gęstość zaludnienia w kraju. Jak w tym zestawieniu wypadają gminy w powiecie nakielskim?

(czytaj więcej)
21 lipca 2017 0

Podpisano umowę na wykonanie drogi. Wykonawca rozpocznie prace w sierpniu

W dniu 20 lipca w nakielskim ratuszu podpisano umowę na przebudowę drogi #gminnej w Gumnowicach (500 m). Wykonawcą jest firma P.H.U Rafał Szymczak z Nakła wyłoniona w przetargu.

(czytaj więcej)
21 lipca 2017 7

Ich celem jest Jasna Góra. Zobacz, jak wyruszali w drogę! (film)

Pielgrzymi z Nakła od wczoraj są w drodze. My natomiast zachęcamy do obejrzenia relacji #filmowej z ostatnich chwil przed wyruszeniem oraz rozpoczęcia wędrówki. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 31 lipca.

(czytaj więcej)
21 lipca 2017 0

Policjanci uroczyście obchodzili swoje święto. Wręczono awanse i nagrody

20 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią uroczyście obchodzili #swoje święto. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Artur Malinowski.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Sześć koncertów za nami. Który był najlepszy? (sonda)

Kolejna edycja imprezy pn. „Przystań w kolorze blue” już za nami. Do grona koncertujących# w Nakle gwiazd dołączyła Cleo. To dobry moment, by sprawdzić, który z wszystkich występów najbardziej Wam się podobał.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)