Dziś mamy 24 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

23 lutego 2019 2

Kolejna jednostka OSP podsumowała rok. Nagrodzono wyróżniających się druhów

W Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie kolejna jednostka z gminy # Nakło podsumowała ubiegły rok. Była to doskonała okazja do nagrodzenia wyróżniających się druhów.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 5

Zebranie sprawozdawcze OSP. Jednostka przyjęła 3 nowych członków

W sali OSP Potulice odbyło się kolejne w gminie Nakło zebranie sprawozdawcze za # ubiegły rok. Jednostka przyjęła w swoje szeregi 3 nowych członków.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 0

Zmiany w nakielskiej policji. Przywitano nowego Komendanta Powiatowego

Mł. insp. Krzysztof Zawołański od dzisiaj (22.02.19) kieruje nakielską # jednostką Policji.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 43

Duże zanieczyszczenie powietrza. Dlaczego jest pozwolenie na takie sytuacje?

Do naszej redakcji wpłynął głos internauty, który jest zaniepokojony jakością # powietrza w Nakle. Treść wiadomości poniżej.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 2

Gigantyczne wsparcie rządu. Sprawdź, na co przeznaczą środki

Rekordowa kwota 250 mln zł rządowych środków zostanie przekazana# na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu gminnych i powiatowych dróg w województwie kujawsko-pomorskim. Rząd podjął decyzje dotyczące tegorocznego podziału środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 0

Uroczyste pożegnanie. Na emeryturę odeszli Zastępcy Dyrektora Zakładu Karnego

21 lutego 2019 roku w tutejszej jednostce odbyło się uroczyste# pożegnanie odchodzących na zaopatrzenie emerytalne ppłk. Wojciecha Dziubana oraz ppłk. Pawła Granowskiego.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 0

Mieszkanka Bydgoszczy podziękowała za profesjonalizm policjanta służby dyżurnej

W często niełatwej, policyjnej służbie zdarzają się momenty przynoszące satysfakcję i świadczące o# tym, że policjanci są potrzebni obywatelom, a ci z kolei są wdzięczni za okazaną pomoc. Przykładem takiej właśnie wdzięczności są podziękowania, jakie na ręce Zastępcy Szefa nakielskich policjantów złożyła mieszkanka Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 0

Walne zebranie OSP. Uhonorowano zasłużonych druhów

Członkowie kolejnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zgromadzili się w # remizie na walnym zebraniu.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 0

Szkody na drogach po nawałnicy. Zarząd Powiatu powołał komisję

18 lutego Zarząd Powiatu Nakielskiego podjął uchwałę w sprawie powołania komisji #do spraw ustalenia szkód i oszacowania strat powstałych na drogach powiatowych w wyniku nawałnicy w 2017 roku.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Posiedzenie Sejmiku NGO województwa Kuj.-Pom. Reprezentacja piątej kadencji

Rozpoczyna się piąta kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa# Kujawsko-Pomorskiego, gremium tworzonego przez reprezentantów sektora ngo-sów z całego województwa.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 35

Jeden kandydat na sołtysa. Mieszkańcy Paterka zdecydowali

19 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Paterku zorganizowano drugie w gminie Nakło# zebranie wyborcze. Mieszkańcy wybrali nowego sołtysa oraz rozmawiali o bieżących sprawach z przedstawicielami władz samorządowych.

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 6

Zmiany w zarządzie ZOSP RP. Wybrano nowego wiceprezesa

18 lutego 2019 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego # ZOSP RP w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 11

Dodatek funkcyjny dla dyrektorów szkół. Jakie kwoty przyznano?

W gminie Nakło określono wymiar dodatku funkcyjnego dla dyrektorów placówek #oświatowych, prowadzonych przez nakielski samorząd. Burmistrz wydał w tej sprawie zarządzenie.

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 3

Kolejne umowy na realizację zadań. Na co zostaną przeznaczone środki?

Kolejne organizacje pożytku publicznego mają już przyznane środki. W ubiegłym # tygodniu 12 i 13 lutego w nakielskim Urzędzie Miejskim przedstawiciele trzech stowarzyszeń podpisali umowy na realizację zadań.

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 0

Narada koordynacyjna. Poruszono ważne tematy

W piątek, 15 lutego w Nadleśnictwie Szubin odbyła się # narada koordynacyjna. Omówiono ochronę przeciwpożarową, szkodnictwo leśne oraz postęp prac związanych z usuwaniem skutków nawałnicy z 2017 roku.

(czytaj więcej)
16 lutego 2019 24

Spotkanie z europosłem na koniec kadencji. Poruszono kilka istotnych tematów

15 lutego w restauracji Cafe Emilia zorganizowano spotkanie z posłem do # Parlamentu Europejskiego Kosmą Złotowskim. Jakie tematy poruszono?

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 24

Żałoba narodowa. Żegnamy wyjątkowego człowieka

"Był człowiekiem o wymiarze męża stanu” - tak wspominał na antenie TVP# Info zmarłego premiera Jana Olszewskiego Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

(czytaj więcej)
15 lutego 2019 3

Wspólne działania na rzecz osób bezdomnych

Kontrole pustostanów, ogródków działkowych oraz innych miejsc, gdzie grupują się osoby# pozostające bez dachu nad głową, prowadzili wraz z pracownikami opieki społecznej policjanci z Nakła i Kcyni. Działania przeprowadzono w ramach ogólnopolskiego badania ilości osób bezdomnych.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 17

W Chrząstowie bez zmian. Ewa Kelm na kolejną kadencję

Nieco ponad 2 godziny potrwało pierwsze w gminie Nakło zebranie sprawozdawczo-wyborcze.# Poza dokonaniem wyboru sołtysa, mieszkańcy Chrząstowa mieli okazję do porozmawiania z burmistrzem oraz pracownikami urzędu gminy.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 0

Rekrutacja na kolejny rok szkolny. Sprawdź, kiedy złożyć dokumenty

Rok szkolny 2018/2019 trwa, a tymczasem znany jest już harmonogram terminów #postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas I i klas sportowych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Nakło na kolejny rok szkolny. Sprawdź, kiedy należy złożyć dokumenty.

(czytaj więcej)
13 lutego 2019 0

Kontrole straży miejskiej z MGOPS. Sprawdzali miejsca pobytu bezdomnych

W dniu 13.02.2019 , w godzinach porannych, jak co roku strażnicy miejscy# wraz z pracownikami socjalnymi Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych na terenie gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)