Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Sport

04 grudnia 2020 0

Spotkania z ratownictwem wodnym. Młodzież chętnie wzięła udział

Od października do listopada 2020 roku uczniowie ZS im. S. Staszica w Nakle brali udział w# zajęciach pozalekcyjnych związanych z ratownictwem wodnym. Szkolenie młodych adeptów ratownictwa wodnego możliwe było dzięki realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, którego autorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Marcin Kuliński i Michał Stachowski.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Mistrzostwa w Podnoszeniu Ciężarów już w ten weekend. Znamy harmonogram

W tę sobotę (5 grudnia) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy będą miały# miejsce wydarzenia sportowe rangi krajowej: Indywidualny Puchar Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów oraz Finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Ogólnopolskie Zawody Halowe LDK. Iga Jankowska zwyciężyła w skoku w dal

29 listopada 2020 roku w Arenie Toruń odbyły się# Ogólnopolskie Zawody Halowe LDK, w których udział wzięła 13-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Konsultacje zawodników SF Junior Nakło na kadrze K-P ZPN

Nasz klub delegował na zaprezentowanie swoich# umiejętności dwóch zawodników

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Rozgrywki młodzików w weekend. Filip Nowak królem strzelców

Zostaliśmy zaproszeni na mocno obsadzony turniej w# Bydgoszczy. Graliśmy pod balonem, a organizatorem był Budowlany KS Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

IV Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło LZS w Darta. Rywalizowało 6 drużyn

Dnia 28 listopada 2020 r. w NSP im. "Józefa Blechacza" w Olszewce odbyły się IV #Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło LZS w Darta.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 1

Niedzielne zmagania w I lidze. Jak zaprezentowały się zespoły?

W Paterku rozegrano 2 kolejkę tegorocznych zmagań w Nakielskiej Halowej I Lidze #Piłki Nożnej. Sąsiedzi Sipiory i Dąb Potulice nadal niepokonani.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 24

Udany powrót mistrza. Adrian Zieliński najlepszy w Biłgoraju!

Mroczanin Adrian Zieliński bardzo udanie powrócił na pomosty po 4-letniej #dyskwalifikacji. W niedzielę, 29 listopada, w Biłgoraju został mistrzem Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów w kat. 96 kg. Atakował rekord Polski w podrzucie, ale nie udało mu się go pobić.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 1

Trzeci medal dla Tarpana Mrocza. Brąz zdobył Jakub Wiatrowicz

Trzeci medal dla Tarpana Mrocza podczas Mistrzostw Polski do 23 lat/Seniorek i #Seniorów w podnoszeniu ciężarów w Biłgoraju (woj. lubelskie). W sobotę, w przedostatnim dniu mistrzostw brązowym medalistą w kat. wagowej do 73 kg został Jakub Wiatrowicz.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 1

Wielki sukces Dominiki Pochowskiej. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski!

W dniach 20-22 listopada 2020 w Nowinach k/Kielc odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodziczek #w zapasach kobiet. Impreza zgromadziła na starcie 158 zawodniczek z 60 klubów z całej Polski.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 3

Zawodnicy z powiatu nakielskiego opanowali całe podium

28 listopada odbył się I Turniej Szachowy Koronowo Arena zorganizowany przez #Grzegorza Galińskiego - administratora klubu Koronowo Chess Team 2020.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 4

Wiktoria Wołk mistrzynią Polski. Pobiła rekord w podrzucie i dwuboju

Świetnie spisała się Wiktoria Wołk z Tarpana Mrocza podczas Mistrzostw Polski do# 23 lat i Seniorek w podnoszeniu ciężarów w Biłgoraju (woj. lubelskie). Została mistrzynią Polski w kat. wag. 64 kg. Do tego dorzuciła rekord Polski w podrzucie i dwuboju.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

III miejsce dla zawodników Chess Team Jasiu. Wywalczyli awans do 14. Bundesligi

26 listopada szachiści Chess Team Jasiu zajęli# 3. miejsce w rozgrywkach 15. Bundesligi niemieckiej i tym samym wywalczyli awans do 14. Bundesligi. Zawody rozegrano na portalu lichess.org.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 1

Szachiści znów w akcji. Duży sukces osiągnęła Ewa Karkowska

Szachiści z naszego regionu przyzwyczaili już wszystkich do coraz ciekawszych #pomysłów. 24 listopada zespół złożony głównie z zawodników z powiatu nakielskiego reprezentował Zambię w turnieju szachów błyskawicznych online „Šarić Arena”, który odbył się na portalu lichess.org.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Wiele goli i radości. Drużyny SF Junior Nakło grają w zimowej lidze

Drużyny SF Junior Nakło grają w zimowej lidze pod balonem organizowanej przez #Juventus Academy Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Sukces drużyny Młodzik SF Junior Nakło i awans do ligi wojewódzkiej

Zawodnicy SF Junior Nakło z rocznika 2008 i młodsi pieczętują awans do Ligi Wojewódzkiej!

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Dobry występ NTS-u na turnieju w Połczynie-Zdroju. Sprawdź wyniki

W sobotę 21.11.2020r. na obiektach sportowych przy ulicy Mieszka I w Połczynie-Zdroju odbył #się turniej mini siatkówki w kategoriach trójek i czwórek siatkarskich.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

LUKS Start Nakło w Białych Błotach. Najlepiej pobiegła Weronika Kunicka

21 listopada 2020 roku w Białych Błotach odbyły się Mistrzostwa Województwa #Kujawsko – Pomorskiego pionu LZS w biegach przełajowych, w których udział wzięła 24 osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

I – ligowcy rozpoczęli rozgrywki. Kto bierze w nich udział?

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się 1 kolejka nakielskiej halowej I #ligi piłki nożnej 2020/2021. Tytułu sprzed roku broni Olimpia Tupadły.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

Staszic biega dla Niepodległej. Realizacja projektu zajęć pozalekcyjnych

Dnia 19.11.2020 roku na miejskim stadionie im. K. Biniakowskiego w Nakle odbył się# trening biegowy z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycieli ZS im. S. Staszica w Nakle w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, który otrzymał wsparcie z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 1

Zawody Karate WKF. Nie zabrakło zawodników z Klubu „Yamabushi”

W dniu 21 listopada 2020 r. w Inowrocławiu odbyła się# kolejna edycja zawodów Karate WKF pn. „SOLNO CUP” w zawodach wzięła maksymalna ilość 250 zawodników - dozwolona w okresie pandemii – reprezentujących 25 Klubów z terenu całej Polski.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)