Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

17 stycznia 2020 4

Najnowocześniejszy ośrodek badawczy w Polsce. Zajmie się uprawą pasową

W czwartek, 16 stycznia br. w Śmielinie w województwie kujawsko-pomorskim zostało #oficjalnie otwarte Centrum Badawczo-Rozwojowe Agro-Środki-Technika-Technologia, którego misją jest kompleksowe pogłębianie wiedzy na temat pasowej uprawy roli. Twórcą i jednostką prowadzącą Centrum Badawczo – Rozwojowe w Śmielinie jest firma Agro-Land Marek Różniak, natomiast sama inwestycja powstała przy wsparciu udzielonym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 0

"Rolnik Pomorza i Kujaw". Poznaliśmy laureatów konkursu

Rozwój sprzedaży bezpośredniej i detalicznej oraz produkcja żywności ekologicznej i # białka roślinnego – to szanse rozwoju gospodarstw rolnych, o których mówiono przy okazji gali finałowej Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Wsparcie dla hodowców krów i świń. Ustawa ma wejść w życie 15 marca

W 2020 r. rolnicy hodujący krowy i świnie będą mogli otrzymać dodatkowe # wsparcie finansowe, jeśli poprawią warunki utrzymania zwierząt ponad wymagane normy.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2020 0

Rozliczenie otrzymanego wsparcia. KGW mają czas do końca miesiąca

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że koła gospodyń # wiejskich, które w 2019 roku wykorzystały przyznaną pomoc, muszą ją rozliczyć do 31 tycznia 2020 r. Niedotrzymanie tego terminu spowoduje konieczność zwrotu przyznanych środków.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2020 0

Inwestycje na obszarach Natura 2000. Wpłynęło blisko 700 wniosków

30 grudnia 2019 r. minął termin składania wniosków o przyznanie pomocy na # „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 0

Szereg zmian od 2020 roku. W życie weszły nowe przepisy prawne

Z dniem 1 stycznia 2020 roku w życie weszły nowe przepisy prawne dotyczące m.in.: paliwa rolniczego, dopłaty do składek ubezpieczeniowych, maksymalnych sum ubezpieczenia, oznakowania produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów.

(czytaj więcej)
31 grudnia 2019 0

Straty spowodowane klęskami żywiołowymi. Ostatni dzień naboru wniosków

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi lub # wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) mogą składać do 31 grudnia 2019 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie pomocy.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2019 1

Ochrona wód przed zanieczyszczeniem azotanami. Rolnicy mogą składać wnioski

Od 30 grudnia 2019 r. do 28 stycznia 2020 r. ARiMR przyjmowała będzie wnioski od # rolników, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2019 0

Inwestycje na obszarach Natura 2000. Kończy się nabór wniosków

28 grudnia 2019 r. wypada termin zakończenia naboru wniosków o przyznanie pomocy na # „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2019 9

Ryszard Kamiński od dziś oficjalnie wiceministrem. Czym będzie się zajmował?

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Ryszarda Kamińskiego na stanowisko# podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Akt powołania wręczył dziś, 19 grudnia nowemu członkowi kierownictwa resortu minister Jan Krzysztof Ardanowski.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Konferencja w KPODR. Tematem prawa i obowiązki podatnika

3 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie #odbyła się konferencja pn. „Kontrola podatkowa – prawa i obowiązki podatnika”.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2019 0

Grupy i organizacje producentów. Kończy się nabór wniosków

Od 28 października do 13 grudnia 2019 r. oddziały regionalne ARiMR będą przyjmowały wnioski o # pomoc na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. To już szósty nabór tego typu w ramach PROW na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Uwaga! Ktoś podszywa się pod pracowników ARiMR

Do ARiMR zgłosiły się osoby, którzy otrzymały e-maile będące rzekomo wysyłane przez # pracowników ARiMR.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 1

Zaliczki na poczet dopłat. Na kontach rolników trafiło już 10,8 mld zł

Ponad 10,8 mld zł trafiło na konta rolników w ramach zaliczek na poczet płatności bezpośrednich# za 2019 r. oraz płatności obszarowych z PROW 2014 - 2020. 29 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła ich wypłatę.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 2

Pomoc suszowa dla rolników. Wnioski można było składać

Do piątku 29 listopada 2019 r. rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach z # powodu suszy lub innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogli składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o pomoc.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

"Jak legalnie zatrudnić pracownika w rolnictwie”. Konferencja w Minikowie

27 listopada w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w # Minikowie odbyła konferencja pn. „Jak legalnie zatrudnić pracownika w rolnictwie”.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 1

Rolniczy handel detaliczny. Można uzyskać wsparcie od ARiMR

Rolnicy i ich małżonkowie, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w # ramach rolniczego handlu detalicznego mogą ubiegać się o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski na tzw. małe przetwórstwo można składać od 21 listopada do 20 grudnia 2019 r.

(czytaj więcej)
20 listopada 2019 0

Inwestycje na nawadnianie gospodarstw. Kończy się nabór wniosków

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy program pomocy # z PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
20 listopada 2019 0

Zapobieganie klęskom żywiołowym. Skończył się nabór wniosków

Do 22 listopada 2019 r. w oddziałach regionalnych ARiMR można składać wnioski o # „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”.

(czytaj więcej)
19 listopada 2019 1

Inwestycje na obszarach Natura 2000. Niedługo rusza nabór wniosków

Od 29 listopada do 28 grudnia 2019 r. rolnicy gospodarujący na # obszarach cennych przyrodniczo będą mogli składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie pomocy na „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 0

Rozwój usług rolniczych. Wnioski można było składać do 20 listopada

Jesteś przedsiębiorcą? Świadczysz usługi na rzecz rolników i chcesz rozwijać swoją działalność?# Do 20 listopada w oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa możesz złożyć wniosek o pomoc na „Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych”. Wsparcie finansowane jest z PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)