Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

23 kwietnia 2019 0

W Kujawsko-Pomorskim sezon rolniczy rusza pełną parą

W województwie kujawsko-pomorskim w rolnictwie pracuje ponad 100 tys. osób, a powierzchnia# użytków rolnych wynosi ponad milion hektarów – to piąta największa powierzchnia w kraju.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2019 7

Spotkanie ministra rolnictwa z wojewodą. Rozmawiali o kierunkach rozwoju wsi

Szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie# kujawsko-pomorskim, to główny temat dzisiejszego spotkania, z udziałem m.in. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego i wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2019 0

Twoje gospodarstwo zostało poszkodowane? Złóż wniosek, możesz otrzymać wsparcie

W terminie 29 marca - 28 czerwca 2019 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty # spowodowane klęskami żywiołowymi, bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie wsparcia.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2019 0

Rozpoczął się sezon na wypalanie traw. Rolnikom grozi za to utrata dopłat

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na # wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych.

(czytaj więcej)
25 marca 2019 3

Czas kupić materiał siewny. Wysoka jakość gwarantuje uzyskanie wysokich plonów

Zbliża się wiosennym okresem siewu zbóż jarych i innych gatunków roślin uprawnych.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 0

XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza# właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

(czytaj więcej)
10 marca 2019 0

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na szkolenie

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia przyjmowania wniosków# o przyznanie płatności obszarowych na rok 2019, Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle nad Notecią zaprasza wszystkich zainteresowanych rolników na szkolenie poświęcone:

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 0

Zmiany w emeryturach i rentach rolniczych. Uchwała wejdzie w życie od 1 marca

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia # 1 marca 2019 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2019 r. podlegają podwyższeniu wskaźnikiem waloryzacyjnym wynikającym z ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, wynoszącym 102,86%, nie mniej niż o kwotę 70 zł.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 1

BIO-MĄKI z Dziewierzewa na światowych targach. Jakość przede wszystkim

W dniach od 13-16 lutego 2019r. odbyły się po raz 30 Międzynarodowe Targi żywności ekologicznej# BIOFACH .

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Eksport roślin z naszego województwa. Posiadamy coraz więcej paszportów roślin

Przedsiębiorcy muszą posiadać świadectwa fitosanitarne w przypadku # eksportu, lub reeksportu roślin, produktów roślinnych, lub przedmiotów z Polski do krajów trzecich (poza UE).

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 0

XVII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału# w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 0

Płatności bezpośrednie i obszarowe. Można składać wnioski

W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich # oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Właścicielom małych gospodarstw pozostawiono, tak jak było to w 2018 r., możliwość złożenia oświadczenia. Agencja będzie je przyjmowała od 15 lutego do 14 marca 2019 r.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 6

Obradowali rolnicy naszego województwa. Wnioski do ministra Ardanowskiego

Od szeregu lat Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza jest organizatorem obrad oraz współtwórcą# wniosków gremium - Porozumienia Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Przysieku.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 0

Wysoka jakość produktów roślinnych. Polska żywność na światowych rynkach

Żywność wysokiej jakości w przypadku produktów roślinnych nie może zawierać# przekroczeń dopuszczalnych pozostałości środków ochrony roślin. Spełnienie powyższego wymagania to nie tylko troska o konsumentów, to również warunek utrzymania wysokiej pozycji polskiej żywności na światowych rynkach.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 0

Oświadczenia zamiast wniosków o dopłaty również w tym roku

W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich# oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

(czytaj więcej)
08 lutego 2019 0

Straty po zeszłorocznej suszy. Zwiększenie środków na rekompensaty

ARiMR wznowiła 28 stycznia br. wydawanie decyzji przyznających jednorazową pomoc finansową # rolnikom poszkodowanym przez ubiegłoroczną suszę lub powódź.

(czytaj więcej)
06 lutego 2019 9

Protest na drodze krajowej nr 5. Możliwe utrudnienia na drodze

Dziś, 6 lutego na drodze krajowej nr 5 na odcinku Żnin - Jaroszew trwał protest rolników.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2019 0

Małe przetwórstwo. W najbliższy czwartek rusza nabór wniosków

Już od czwartku 31 stycznia oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa# będą przyjmowały wnioski na tzw. małe przetwórstwo. W tegorocznym naborze, który potrwa do 1 marca 2019 r, wprowadzono szereg korzystnych zmian i ułatwień, m. in. zwiększono kwotę dofinansowania oraz rozszerzono grono osób, które mogą ubiegać się o takie wsparcie.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2019 0

Informacja ważna dla rolników. Zaliczki i składki na ubezpieczenie zdrowotne

Zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne# z emerytur i rent rolniczych w 2019 r.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2019 0

Posiedzenie Rady Ministrów. W planach rozwój produkcji białka paszowego

Sprawy ważne dla Polski, w tym dotyczące strategii zwalczania afrykańskiego pomoru świń poprzez # depopulację dzików oraz plan rozwoju produkcji białka paszowego w Unii podczas wczorajszego posiedzenia Rady Ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa w Brukseli.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2019 0

"Restrukturyzacja małych gospodarstw". Od 28 lutego można składać wnioski

Od 28 lutego do 29 marca 2019 r. w oddziałach regionalnych ARiMR można składać wnioski o # przyznanie pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw".

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)