Dziś mamy 18 stycznia 2017, środa, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

13 stycznia 2017 4
Notowania rolnicze

Noworoczne zróżnicowania cen. Wiele artykułów podrożało

Zgodnie z raportem Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, w tym roku # ceny zaczęły się różnicować. Wiele produktów podrożało.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2017 1

Targi, jarmarki, dni otwarte. KPODR planuje kilka imprez w 2017 roku

Rok 2017 zapowiada się na bogaty w wydarzenia rolnicze. KPODR Minikowo ogłosiło #terminy imprez.

(czytaj więcej)
30 grudnia 2016 0

Jest szansa dla rolników dotkniętych klęskami żywiołowymi i katastrofami

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała dla rolników specjalny program, # dzięki któremu poszkodowani rolnicy będą mogli uzyskać nawet 80% poniesionych kosztów.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2016 2

Zmiany w identyfikacji i rejestracji świń

Ustawa z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczana #chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. poz. 1605) zmieniła przepisy ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz. U. z 2015 r. poz. 1172, z późno zm.), przede wszystkim w zakresie identyfikacji świń, m.in.:

(czytaj więcej)
15 grudnia 2016 4
Notowania rolnicze

W hurtowniach ceny wyjątkowo stabilne. Drożej za to na targowiskach

Tak spokojnie na rynku hurtowym dawno nie było. Ceny produktów rolnych niemalże nie różnią się od tych, jakie # obowiązywały w ubiegłym tygodniu.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2016 6

Obradowała Powiatowa Izba Rolnicza. Poruszano ważne kwestie

W poniedziałek po raz ostatni w tym roku obradowała Powiatowa Izba Rolnicza. Wiodącym #tematem były zmiany prawa w zakresie hodowli trzody chlewnej. Dyskutowano także o konfliktach sąsiedzkich na wsiach na tle lokalizacji przemysłowego tuczu trzody.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2016 1
Notowania rolnicze

Konkretne wahania cen. Spokojnie jedynie w punktach skupu zbóż

Ceny produktów rolnych w przeważającej większości idą w górę. Kończy się sezon, zaczyna okres # świąteczny. Stąd też, podwyżki niektórych produktów mogą mocno zaskoczyć.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2016 0
Notowania rolnicze

Ceny niektórych produktów mocno poszły w górę

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie opracował kolejny cotygodniowy # raport cenowy.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2016 0

Nowe kwoty przychodów. Obowiązują od 1. grudnia

Od 1 grudnia 2016 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub # zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

(czytaj więcej)
30 listopada 2016 5

Poszkodowani rolnicy mogą ubiegać się o pomoc. Składanie wniosków do 5. grudnia

Możliwa jest pomoc dla rolników poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych. Wnioski należy # składać do 5 grudnia 2016r. w Biurze Powiatowym ARiMR.

(czytaj więcej)
25 listopada 2016 2

Kujawsko-pomorska wieprzowina bez GMO

Znakomici uczeni, specjaliści, posłowie i szefowie różnych instytucji oraz firm wzięli udział w # konferencji podsumowującej szkolenia pt. „Kujawsko-pomorska wieprzowina produkowana z wykorzystaniem polskiego białka pochodzenia roślinnego”. Zachęcano rolników do korzystania z polskich roślin bobowatych.

(czytaj więcej)
17 listopada 2016 1
notowania rolnicze

Niewielkie wahania cen. Na targowiskach drożej

W ubiegłym tygodniu ceny były niższe. Teraz przyszedł czas na niewielkie podwyżki.

(czytaj więcej)
17 listopada 2016 6

Olimpiada Wiedzy Rolniczej. Udział wzięło 25. rolników

17 listopada w Sali Urzędu Gminy w Sadkach odbyły się powiatowe eliminacje XVI Olimpiady Wiedzy #Rolniczej. Organizatorem imprezy był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
17 listopada 2016 1

Rolnicy wzięli udział w szkoleniu. Dotyczyło nowego programu

Od tego roku rolnicy mogą pozyskać wsparcie unijne w ramach programu #rolno – środowiskowo - klimatycznego. Jest on nieco trudniejszy od dotychczasowego programu rolno – środowiskowego.

(czytaj więcej)
10 listopada 2016 1
Notowania rolnicze

Ceny niższe niż przed tygodniem

Z tygodniowego raportu cen zadowoleni będą szczególnie klienci targowisk bowiem ceny # na nich są niższe niż przed tygodniem.

(czytaj więcej)
05 listopada 2016 0

Nawet pół miliona złotych na rozwój. Składanie wniosków trwa

Od 31 października do 29 listopada 2016 r. w Oddziałach Regionalnych ARiMR można składać # wnioski o przyznanie pomocy finansowej na "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" finansowane ze środków PROW 2014 - 2020.

(czytaj więcej)
05 listopada 2016 0
Notowania rolnicze

Jesień na targowiskach. Ceny stabilne

Zgodnie z notowaniami rolniczymi opracowanymi przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa # Rolniczego w Minikowie, ceny artykułów rolnych oraz życwa utrzymują się na podobnym poziomie od dłuższego czasu.

(czytaj więcej)
13 października 2016 2

Widmo CETA przeraża rolników. Szykują się protesty

Umowa gospodarczo- handlowa (CETA) między Unią Europejską a Kanadą ma zapewnić swobodne # prowadzenie działalności gospodarczej w Kanadzie oraz zwiększyć liczbę miejsce pracy w Europie. Przeciwko jej ratyfikowaniu przez polski rząd są rolnicy.

(czytaj więcej)
06 października 2016 0

Ceny produktów rolnych rosną. Najdrożej jest w hurtowniach

Tendencja wzrostu cen utrzymuje się od ubiegłego tygodnia. W tym tygodniu jednak, wiele wartości # cenowych wzrosło znacząco, w niektórych przypadkach przekraczając nawet 30 czy więcej procent.

(czytaj więcej)
05 października 2016 3

Pomoc klęskowa. Rolnicy mogą ubiegać się o środki na pokrycie szkód

Rolnicy mogą składać wnioski na otrzymanie pomocy na pokrycie szkód powstałych w # 2016 roku w wyniku wystąpienia gradu, huraganu, deszczu nawalnego lub suszy.

(czytaj więcej)
30 września 2016 2

W hurtowniach stabilnie, na targowiskach ceny idą w górę

Notowania rolnicze z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie wyraźnie # wskazują, że wiele produktów rolnych podrożało.

(czytaj więcej)
0

Dziś obchodzimy Dzień Wegetarian. To dieta czy styl życia? (sonda)

Dzisiaj swoje święto obchodzą wegetarianie. Jak wiadomo, to osoby, które świadomie wyłączają #ze swojej diety mięso. Czy wegetarianizm to sposób odżywiania, czy styl życia?

(czytaj więcej)
0

Nowy banknot w obiegu już od lutego. Będzie miał nominał 500 zł

Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu banknot z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego. Będzie # miał nominał 500 zł. Niektórzy eksperci są zdania, że nie jest to dobre posunięcie. dobre posunięcie.

(czytaj więcej)
0

Dermokonsultacje w Studio Urody Lidii Gwóźdź

Zapraszamy na specjalistyczną konsultację i diagnostykę skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

(czytaj więcej)
0

Jest powód, dla którego się obudzili

Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie.

(czytaj więcej)