Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

14 października 2019 0

Rekompensata za przekazanie gospodarstwa. Trwa nabór wniosków

Właściciel gospodarstwa uczestniczącego w tzw. systemie dla małych # gospodarstw, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię innemu rolnikowi, może do 29 października br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
12 października 2019 0

Wyższe stawki dopłat bezpośrednich. Jest kilka wyjątków

Dzięki korzystnemu kursowi wymiany euro na złotówki, tegoroczne stawki # płatności bezpośrednich są w większości wyższe od ubiegłorocznych. To dobra informacja dla rolników, choć pojawiają się komentarze, że to i tak minimalna pomoc dla gospodarstw.

(czytaj więcej)
11 października 2019 0

Rozwój usług rolniczych. Można ubiegać się o dotację

Jesteś przedsiębiorcą? Świadczysz usługi na rzecz rolników i chcesz rozwijać # swoją działalność?

(czytaj więcej)
11 października 2019 0

Pomoc dla rolników. Można składać wnioski do 31 grudnia

Po raz drugi w tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia z # PROW 2014-2020 pomoc dla rolników, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi lub wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

(czytaj więcej)
11 października 2019 3

Najlepsi rolnicy regionu. Laureatem mieszkaniec powiatu nakielskiego

Jerzy Fik i Mirosław Gaczyński to zwycięzcy tegorocznego konkursu Agricola – Syn Ziemi dla przedsiębiorczych i aktywnych# społecznie rolników. Wczoraj (10 października) w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odbyła się gala wręczenia nagród. W uroczystości uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

(czytaj więcej)
10 października 2019 0

Zapobieganie klęskom żywiołowym. Nowy projekt pomocy dla rolników

Od 28 października do 22 listopada 2019 r. w oddziałach regionalnych # ARiMR można składać wnioski o „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”.

(czytaj więcej)
10 października 2019 0

KGW składają wnioski. Nabór będzie trwał do 31 października

Od maja do końca września Koła Gospodyń Wiejskich złożyły do # Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski na blisko 24,8 mln zł pomocy finansowej przeznaczonej na rozwój ich działalności.

(czytaj więcej)
06 października 2019 0

Wsparcie na tworzenie grup producentów. Nowy nabór wniosków

Od 28 października do 13 grudnia 2019 r. oddziały regionalne ARiMR będą # przyjmowały wnioski o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów".

(czytaj więcej)
05 października 2019 0

Wsparcie ekosystemów leśnych. Pomoc skierowana do właścicieli lasów

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia drugi nabór wniosków o # przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska w 2019 r.

(czytaj więcej)
04 października 2019 1

„Wieś dla wsi”. Podsumowanie VII Kujawsko-Pomorskiego Forum Turystyki Wiejskiej

24-26 września już po raz siódmy odbyło się Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej, pod hasłem: „Wieś dla Wsi” w Pałacu Romantycznym w Turznie.

(czytaj więcej)
02 października 2019 0

Rozpoczyna się nabór wniosków. Ważna informacja dla rolników

W związku z rozpoczynającym się 3 października naborem # „Wniosków dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi”.

(czytaj więcej)
02 października 2019 1

Uwaga na anonimowe wiadomości SMS. Warto zachować ostrożność

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że nie ma nic # wspólnego z wiadomościami SMS, w których przekazywana jest błędna i nieprawdziwa informacja jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli.

(czytaj więcej)
28 września 2019 1

Pomoc suszowa. Nabór wniosków od 3 października

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi pomoc dla gospodarstw rolnych# poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Rekompensaty pochodzić będą z budżetu krajowego. Wnioski można składać w terminie 3 - 31 października 2019 r. w biurach powiatowych ARiMR.

(czytaj więcej)
23 września 2019 0

Wystawa drobnego inwentarza w Minikowie. Hodowcy wyróżnieni

W trakcie „Jesieni w Ogrodzie” zaprezentowano # drób ozdobny, króliki, gołębie rasowe, alpaki, ptaki egzotyczne, szynszyle oraz kucyki.

(czytaj więcej)
22 września 2019 0

KGW składają wnioski. Nabór wniosków trwa do 31 października

6751 wniosków na łączną kwotę 23 334 000 zł złożyły do 31 sierpnia # koła gospodyń wiejskich, które w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ubiegają się o wsparcie finansowe. Na pomoc dla kół przeznaczonych jest w 2019 r. 40 mln zł.

(czytaj więcej)
21 września 2019 0

Nowy program pomocy dla rolników. Wnioski można składać od 25 września

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy program # pomocy z PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
20 września 2019 0

Pomoc dla gospodarstw rolnych. Poszkodowanych w wyniku suszy, huraganu, gradu

Po siedmiu dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw przyjętego przez Radę Ministrów i podpisanego# przez Prezesa Rady Ministrów rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tj. 26 września 2019 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosi termin składania wniosków o pomoc do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (planowany termin 3 października br.) oraz stawki pomocy.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Krajowy Dzień Kukurydzy i Dzień Soi. Impreza plenerowa w Chrząstowie

W dniu 15 września 2019 roku na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w # Chrząstowie odbył się Krajowy Dzień Kukurydzy i Dzień Soi. Impreza zorganizowana została przez Polski Związek Producentów Kukurydzy i SDOO w Chrząstowie.

(czytaj więcej)
12 września 2019 1

ASF coraz bliżej województwa. Potrzebne są konkretne działania

11 września 2019 w biurze powiatowym KPIR w Bydgoszczy odbyło się spotkanie # Zarządu Izby z Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii. Tematem dyskusji było omówieni sytuacji związanej z zagrożeniem ASF. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem po tym spotkaniu.

(czytaj więcej)
12 września 2019 0

Krajowy Dzień Kukurydzy. Już w ten weekend

Zapraszamy 15 września 2019 roku na Krajowy Dzień Kukurydzy, który odbędzie się na polu Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie (przy ulicy Karnowskiej).

(czytaj więcej)
11 września 2019 2

Pismo do ministra. Rolnicy zaniepokojeni

Porozumienie Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Przysieku wystosowało pismo do ministra rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Treść publikujemy poniżej.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)