Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Konkursy

19 września 2023 1

Konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów. Jak zgłosić swój udział?

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają do# udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na sportowo”. W drodze do wielkiego finału uczniowie szkół podstawowych sprawdzą swoją wiedzę związaną z historią piłki nożnej. Laureaci konkursów wojewódzkich 15 listopada powalczą o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział ponad 2,5 tys. uczniów, a tytuł zwycięskiej drużyny wywalczyła reprezentacja województwa zachodniopomorskiego.

(czytaj więcej)
19 września 2023 0

Publikacja zgłoszeń. Do wygrania gęsia tuszka

Otrzymaliśmy już pierwsze zgłoszenia na tegoroczny konkurs z udziałem gęsiny.

(czytaj więcej)
11 września 2023 0

Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina. Wygraj gęsią tuszkę!

Dzień Św. Marcina już za miesiąc, z tej okazji wraz z# Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego przygotowaliśmy dla Was konkurs.

(czytaj więcej)
08 września 2023 0

XIV edycja konkursu. "Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego"

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią ogłasza #XIV edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

(czytaj więcej)
07 września 2023 2

Konkurs "Świat się kręci wokół wsi". Zgłoszenia do 22 września

Przypominamy! Trwa III ogólnopolski, amatorski konkurs# filmowy „Świat się kręci wokół wsi” zorganizowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerami w organizacji konkursu są: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

(czytaj więcej)
06 września 2023 0

Konkurs pieśni patriotycznej. Przesłuchania odbędą się 8 października

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w konkursie #pieśni patriotycznej.

(czytaj więcej)
03 września 2023 0

Konkurs dla KGW. Najlepszy projekt zostanie wyróżniony nagrodą

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez #Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka”. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2023 0

"Kobiety dla Polskiej Wsi". Jak zgłosić kandydatkę do konkursu?

Dziś startuje konkurs dla kobiet zaangażowanych w działalność na rzecz# rozwoju obszarów wiejskich „Kobiety dla Polskiej Wsi”.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2023 0

"Pomysłowy witacz dożynkowy". W puli nagród 6 tysięcy złotych

Dożynki wojewódzkie 2023 coraz bliżej. Tradycyjnie zapraszamy sołectwa do udziału w konkursie #„Pomysłowy witacz dożynkowy”. W puli nagród 6 tysięcy złotych. Na zgłoszenia czekamy do 26 września.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2023 0

"Polska wieś jakiej nie znasz". Termin składania zgłoszeń przedłużony

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu pod tytułem# „Polska wieś jakiej nie znasz”. Jego ideą jest przedstawienie polskiej wsi nie tylko jako narodowego spichlerza, ale także miejsca atrakcyjnego do życia i spędzania wolnego czasu.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2023 0

"Pomysłowy witacz dożynkowy". Nagrody pieniężne dla laureatów

Dożynki wojewódzkie 2023 coraz bliżej. Tradycyjnie zapraszamy sołectwa do udziału w konkursie# „Pomysłowy witacz dożynkowy”. W puli nagród 6 tysięcy złotych. Na zgłoszenia czekamy do 26 września.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2023 0

Konkurs Lokalne Ekopraktyki. Nagrodzą najciekawsze inicjatywy

Konkurs "Lokalne Ekopraktyki" skierowany jest do organizacji działających w gminach wiejskich# i miejsko-wiejskich. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych inicjatyw ekologicznych (zrealizowanych w ciągu ostatniego roku, licząc od daty ogłoszenia konkursu), przez organizacje lokalne.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2023 0

"Geologia w Obiektywie 2023”. Do konkursu można zgłosić pięc fotografii

Do 11 sierpnia można przesyłać zgłoszenia w konkursie #Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Geologia w Obiektywie 2023”. Do udziału w przedsięwzięciu w sposób szczególny zachęcamy uczniów, którzy podczas roku szkolnego odkrywali bogactwo przyrodnicze naszego kraju w ramach programu „Poznaj Polskę”.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2023 0

"Krzyżówka z nakielską Policją”. Wyłoniono laureatów konkursu

„Krzyżówka z nakielską Policją” to konkurs, jaki funkcjonariusze nakielskiej komendy#, ogłosili w trakcie wakacji. Przedsięwzięcie skierowane było do dzieci w wieku od 6 do 9 lat z terenu powiatu nakielskiego. Z ogromną radością doliczyliśmy się blisko 100 krzyżówek rozwiązanych przez dzieci. Wielkie brawa!

(czytaj więcej)
17 lipca 2023 0

"Krzyżówka z nakielską Policją". Konkurs dla dzieci z nagrodami

Policjanci zachęcają dzieci mieszkające na terenie powiatu nakielskiego do #udziału w konkursie pn.: „Krzyżówka z nakielską Policją”. Na zwycięzców czekają nagrody.

(czytaj więcej)
06 lipca 2023 0

Kreatywny konkurs dla KGW. Kubek, dzbanek czy makatka…

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez #Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka”. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR.

(czytaj więcej)
06 lipca 2023 0

Konkurs fotograficzny "Wakacje z naturą". Na zwycięzców czekają nagrody

„Wakacje z naturą” to temat pierwszej edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez #Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Zapraszamy do przesyłania zdjęć polskich krajobrazów przyrodniczych. Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia 2023 roku.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2023 0

"Moje wiejskie wakacje". Konkurs skierowany jest do młodzieży

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez# Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pt. „Moje wiejskie wakacje”. Konkurs adresowany jest do młodzieży z obszarów wiejskich.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2023 0

Konkurs "Mierzymy się ze smogiem”. Do wygrania ekrany edukacyjne

Troskę o najbliższe środowisko można doskonale połączyć z rozwojem kompetencji #cyfrowych – i to zarówno uczniów, jak i dorosłych. Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz NASK-PIB zapraszają wszystkie szkoły w Polsce do udziału w konkursie, w którym do wygrania są pakiety urządzeń do prowadzenia cyfrowej edukacji ekologicznej. Już dziś pomyślcie o tym, co możecie zrobić dla jakości powietrza w Waszych miejscowościach.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2023 0

"Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram” . Wyniki konkursu

"Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”, to hasło przewodnie konkursu #ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło ponad 370 uczniów z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2023 0

Chór Intencja doceniony po raz kolejny. Sukces w ogólnopolskim konkursie

W miniony weekend w Bydgoszczy odbył się V Ogólnopolski Konkurs i Festiwal #Chóralny Musica in Urbe, którego celem jest między innymi propagowanie muzyki chóralnej kompozytorów związanych ze środowiskiem Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)