Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Konkursy

07 grudnia 2022 0

Makowiec na świąteczny stół. Konkurs!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, z tej okazji wraz z# cukiernią la Petite przygotowaliśmy dla Was konkurs.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Konkurs! Wygraj choinkę na święta

Wraz z marketem HIPPER.pl mamy do rozdania 8 choinek dla zwycięzców konkursu.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 1

Wojewódzki konkurs plastyczny. Wśród wyróżnionych uczennica z Paterka

Dziś (1 grudnia) odbyła się konferencja „Kiedy działasz, działaj z GŁOWĄ”. W wydarzeniu uczestniczyli #przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
1 grudnia 2022 0

Grudniowy konkurs. Wygraj choinkę!

Wraz z Plantacją Drzew i Krzewów Iglastych Stary Jarużyn mamy do rozdania pięć choinek dla zwycięzców konkursu.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. "Świąteczne pierniki"

Nakielski Ośrodek Kultury zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w Konkursie Plastycznym "Świąteczne pierniki".

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

"Z Kuferka Babuni zimowe wariacje". Konkurs rękodzieła

Zapraszamy na XV Powiatowo - Gminny Konkurs Rękodzieła Z Kuferka Babuni "zimowe wariacje".

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Kryminalny Debiut Roku 2021. Nagrody dla najlepszych autorów

Niebawem poznamy zwycięzcę pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego Kryminalny Debiut Roku 2021. #W sobotę (26 listopada) w toruńskim Teatrze Muzycznym podczas uroczystej gali marszałek Piotr Całbecki nagrodzi autora najlepszego kryminału wydanego w ubiegłym roku w Polsce. Debiutujący pisarz otrzyma 25 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Konkurs "Europa z naszej ulicy". Nagrodą wyjazd do Brukseli

Rok 2022 został przez Komisję Europejską ogłoszony Rokiem Młodzieży, dlatego też już po raz piąty zapraszamy młodzież ze szkół #ponadpodstawowych do udziału w konkursie w ramach projektu Europa z naszej ulicy, w którym nagrodą jest wyjazd do Brukseli i spotkanie z europosłami. Organizatorem konkursu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Nabór projektów trwa do 27 stycznia 2023.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Brak ograniczeń wiekowych

Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zapraszają #do wzięcia udziału w konkursie: "Ozdoba bożonarodzeniowa".

(czytaj więcej)
19 listopada 2022 0

Za nami etap powiatowy konkursu. Poznajmy zwycięzców!

19 listopada w świetlicy nakielskiej Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzono powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej# pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Kto będzie reprezentował powiat nakielski na szczeblu województwa?

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

„Smaki Krajny i Pałuk”. XVIII Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym, którego tematem przewodnim jest:# Wigilia na Krajnie i Pałukach.

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

Wraca po latach przerwy. Mini Playback Show z nagrodami

9 grudnia, po wielu latach przerwy odbędzie się Mini Playback Show.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

Rozstrzygnięcie konkursu Lasów Państwowych. Otrzymali dofinansowanie

W trybie ogłoszonego konkursu przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe pod nazwą „Drewno jest z lasu” dofinansowanie #otrzymał Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

"Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje?”. Nagrody finansowe dla laureatów

Członkinie kół gospodyń wiejskich, prowadzące swoją działalność w świetlicach, zapraszamy do udziału w konkursie #„Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje?”. W puli nagród blisko 10 tysięcy złotych. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada.

(czytaj więcej)
11 listopada 2022 0

Rozstrzygnięcie konkursów. Dzieci odebrały nagrody

Po zakończeniu piątkowego koncertu patriotycznego w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku, nastąpiło rozstrzygnięcie# szkolnego konkursu literackiego pt. „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą” oraz gminnego konkursu plastycznego pt. „Nigdy więcej” poświęconego ofiarom Zbrodni Pomorskiej.

(czytaj więcej)
11 listopada 2022 0

Konkurs plastyczny. „Moja ulubiona postać z bajki”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią Filia Dziecięca, zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 1

Turniej Słowa „Dzieci mają głos”. Poznaliśmy laureatów

10 listopada w Sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się Turniej Słowa „Dzieci mają głos”, w którym mogły uczestniczyć# dzieci ze szkół funkcjonujących na terenie powiatu nakielskiego. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 2

Dania z gęsiny na stole. Konkurs na relację ze świętowania

W ramach akcji "Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizujemy konkurs #na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości przy daniach z gęsiny. W tym roku zapraszamy do udziału rodziny, a także koła gospodyń wiejskich. Czekają atrakcyjne nagrody. Na relacje ze wspólnego świętowania czekamy do 21 listopada.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Konkurs dla sołectw. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych

Zapraszamy sołtysów, członków rady sołeckiej, wójtów i burmistrzów gmin do udziału w konkursie #„Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest promocja idei funduszu sołeckiego. Zgłoszenia można przesłać do 15 listopada. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych!

(czytaj więcej)
07 listopada 2022 0

"Moja Bożonarodzeniowa Choinka". Konkurs dla dzieci i młodzieży

Powiatowa Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z Powiatu Nakielskiego# do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Moja Bożonarodzeniowa Choinka".

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Dla pasjonatów astronomii. „Niebo nad astrobazami”

Pasjonuje cię astronomia? Weź udział w naszym konkursie! Uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego# regionu zapraszamy do uczestnictwa w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym. Na prace czekamy do 21 listopada. Zwycięzcy otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe.

(czytaj więcej)
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)