Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

02 października 2023 4

Dwaj poszukiwani mężczyźni zatrzymani. Zostaną ukarani

Kolejnych dwóch poszukiwanych trafiło do zakładu# karnego po tym, jak ich miejsca pobytu ustalili mundurowi z Szubina i Kcyni. Każdy z nich miał na sumieniu przestępstwo z przeszłości, a do odbycia karę określoną przez sąd.

(czytaj więcej)
02 października 2023 3

Policjanci poszukują świadków zdarzenia. Sprawa dotyczy uszkodzenia ciała

Kryminalni z Komisariatu Policji w Szubinie poszukują osób#, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło 31 sierpnia br. na ul. Matejki w Szubinie.

(czytaj więcej)
02 października 2023 9

Zderzenie na skrzyżowaniu. Suzuki uderzyło w volkswagena (aktualizacja)

W poniedziałek, 2 października na skrzyżowaniu #ulic Gimnazjalnej i Mickiewicza w Nakle zderzyły się dwa samochody osobowe.

(czytaj więcej)
02 października 2023 6

Rowerzysta uderzył w naczepę ciężarówki. Był pod wpływem alkoholu

W miniony weekend doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. #Jedno z nich spowodowane zostało przez kierującego jednośladem, w dodatku był on nietrzeźwy.

(czytaj więcej)
02 października 2023 5
Wiadomości z regionu

W mieszkaniu ukrywał narkotyki. Poszukiwany listem gończym zatrzymany

Poszukiwany listem gończym miał ponad #kilogram narkotyków. Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nie odpuszczają nawet na krok. Tym razem przejęli ponad kilogram zabronionych środków. Ich 26-letni właściciel trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

(czytaj więcej)
02 października 2023 1
Wiadomości z regionu

Spłonęły dwa auta osobowe. Ruch odbywał się wahadłowo

W niedzielę, 1 października przed godziną 11:20 #zostaliśmy zadysponowani w sile dwóch zastępów do pożaru dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 10 na wysokości wysypiska śmieci w Wypaleniskach.

(czytaj więcej)
01 października 2023 4
Wiadomości z regionu

Akcja poszukiwawcza dziecka. Strażacy sprawdzili dno jeziora

W sobotę 30 września br., krótko przed godziną 6 nad ranem na Stanowisko Kierowania #Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o dziecku które wpadło do jeziora w okolicach Więcborskiej promenady.

(czytaj więcej)
30 września 2023 15

Mężczyzna spadł ze schodów. 65-latek nie żyje (ustalenia policji)

W sobotę, 30 września w godzinach rannych #w Paterku doszło do tragedii. 65-letni mężczyzna spadł ze schodów. Niestety nie udało się go uratować.

(czytaj więcej)
28 września 2023 2
Wiadomości z regionu

Zwłoki kobiety na działkach. Zatrzymano syna ofiary

Kryminalni Komendy #Miejskiej Policji w Bydgoszczy, pod nadzorem prokuratora, prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło w minioną sobotę (23.09.2023) na terenie ogródków działkowych na bydgoskim Błoniu. Policjanci ujawnili tam zwłoki 68-letniej kobiety. W sprawie zatrzymano 45-letniego syna ofiary. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

(czytaj więcej)
27 września 2023 93

Nagłe zasłabnięcie kilkunastu uczniów. Cztery osoby w szpitalu (ustalenia)

W środę, 27 września służby interweniowały w zespole szkół przy ulicy# Kochanowskiego w Szubinie po tym, jak zasłabło tam 15 uczniów. Cztery osoby trafiły do szpitala.

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Akcja na drogach powiatu

Nakielscy policjanci przeprowadzili #w minioną sobotę (23.09.23) działania pn. „Trzeźwy poranek”, w trakcie których sprawdzili stan trzeźwości ponad prawie 400 kierujących.

(czytaj więcej)
27 września 2023 3

Kobieta ukradła rower z podwórka. Zatrzymana w niespełna godzinę

Zaledwie godziny potrzebowali szubińscy mundurowi#, aby ustalić personalia sprawcy kradzieży roweru i odzyskać skradzione mienie. Podejrzana już usłyszała zarzut, a dalsze decyzje w sprawie podejmie sąd.

(czytaj więcej)
26 września 2023 22

Kobieta potrącona na pasach. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

We wtorek, 26 września w na ulicy #Dworcowej w Nakle, na przejściu dla pieszych potrącona została piesza. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

(czytaj więcej)
26 września 2023 1

Popołudniowy pożar na ulicy. Spłonął przód samochodu (aktualizacja)

We wtorek, 26 września w godzinach popołudniowych #w Szubinie palił się samochód osobowy.

(czytaj więcej)
26 września 2023 11

Scania wjechała w pracowników służby drogowej. Sprawca pijany(aktualizacja)

We wtorek, 26 września na drodze ekspresowej# S5, na odcinku Szubin-Żnin doszło do wypadku drogowego. Występowały utrudnienia w ruchu. Droga była zablokowana.

(czytaj więcej)
26 września 2023 1

Policja apeluje o ostrożność. Oszuści podszyli się pod pracowników banków

Coraz częściej do komisariatów policji zgłaszają się osoby pokrzywdzone# różnego rodzaju metodami wyłudzeń pieniędzy. Oszuści podszywają się pod pracowników banku, funkcjonariuszy policji, znajomych, a nawet członków rodziny. Poniżej opisujemy kilka przykładów oszustw, które miały miejsce minionej doby. Po raz kolejny apelujemy o czujność i ostrożność.

(czytaj więcej)
26 września 2023 2
Wiadomości z regionu

Auto spłonęło doszczętnie. Wieczorny pożar na drodze

W poniedziałek, 25 września w godzinach wieczornych# na drodze w miejscowości Smolary (gm. Sicienko) płonął samochód osobowy.

(czytaj więcej)
26 września 2023 17
Wiadomości z regionu

Policjanci zaatakowani przy interwencji. Awanturnik to zawodnik sztuk walki

W czwartek (21.09.2023) policjanci z #bydgoskich Wyżyn w trakcie trwania interwencji zostali zaatakowani przez mężczyznę, w stosunku do którego podejmowali czynności. 25-latek odpowie przed Sądem za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszanie do zaniechania czynności służbowych.

(czytaj więcej)
25 września 2023 14

Jeden zadany cios. Doszło do zabójstwa?

Przy ul. Tuwima w Nakle doszło do tragedii. Nie żyje 43-letnia kobieta.# Najprawdopodobniej było to zabójstwo. Kobieta była wcześniej ofiarą przemocy ze strony partnera, który teraz jest podejrzany o dokonanie zbrodni.

(czytaj więcej)
25 września 2023 2
Wiadomości z regionu

54-latek oszukany przy transakcjach internetowych. Stracił 45 tys. zł

Policjanci ostrzegają przed oszustwami w Internecie. Straty finansowe ponieśli mieszkańcy gminy# Janowiec Wielkopolski, którzy zostali zmanipulowani przez przestępców w sieci metodą na blika oraz inwestycje w kryptowaluty. Zachowajmy czujność.

(czytaj więcej)
25 września 2023 11
Wiadomości z regionu

Sprawcy rozboju aresztowani. 27-latek z kolegą zaatakowali seniora

Na 3 miesiące do aresztu trafił jeden ze sprawców #rozboju, do którego doszło na ulicy Modrakowej w Bydgoszczy. 27-latek wraz ze swoim kompanem, zaatakowali seniora i ukradli mu 3 tysiące złotych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)