Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Na sygnale

04 grudnia 2020 6

Dachowanie mercedesa. Kierowca ukarany mandatem (ustalenia policji)

Warunki, jakie panują na drodze nie zawsze są łaskawe dla# kierowców. W ostatnim czasie dochodzi bardzo często do wypadków, dlatego warto zachować szczególną ostrożność.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 0

Na drogach zrobiło się ślisko. Policjanci apelują o ostrożność

Zimowa aura nie sprzyja kierowcom. Drogi w wielu# miejscach są śliskie i niebezpieczne. W takich warunkach pogodowych szczególnie należy zachować ostrożność.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 5

Ukradli alkohol w nakielskim markecie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

Policjanci z komendy w Nakle zwracają się z prośbą o# pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają sprawców kradzieży bądź posiadają o nich jakiekolwiek informacje proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 6

Wszystkie służby w akcji. Zasłabnięcie mężczyzny na chodniku

Dzisiaj dnia 4 grudnia około godziny 11:40 na Placu Konopnickiej mężczyzna w średnim wieku potknął się.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 160

Śmiertelny wypadek! 16-latka miała przed sobą całe życie (ustalenia)

Wczorajszy dzień nie tyle był pechowy dla drogowców, co stał się tragiczny w skutkach# dla 16-latki, która poniosła śmierć biorąc udział w wypadku pomiędzy Śmielinem a Sadkami dn. 3 grudnia 2020 roku około godz. 23.20.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 11

Karambol na Bielawach! Podróżowało pięć osób, w tym dwoje dzieci

Dzisiejszy dzień utwierdził nas w przekonaniu, że tegoroczny śnieg zaskoczył drogowców. Niestety nie wszyscy kierowcy# przygotowani są na takie warunki pogodowe, co świadczy o kolejnym zdarzeniu drogowym w dniu dzisiejszym.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 4

Bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Działania "drogówki"

W ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” policjanci# nakielskiej "drogówki" kontrolowali sprawność oświetlenia aut przemieszczających się po drogach powiatu. Mundurowi pamiętali też o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 21

Dachowanie mercedesa. Kierująca ukarana (ustalenia policji)

Na drogach spotykamy się z różnymi sytuacjami, z którymi musimy się zmierzyć. #Czasem jest to trudne, kiedy w grę wchodzi prędkość i brawura, dlatego apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo dla wszystkich poruszających się na drogach, tym bardziej kiedy na drogach pojawił się śnieg i jest bardzo ślisko.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 8

Renault megane wpadł do rowu. 31-latka została pouczona (ustalenia policji)

Jazda każdego kierowcy poruszającego się na drodze jest niezmiernie ważna i bywa czasem niebezpieczna.# Tym bardziej, że dzisiaj spadł śnieg i zrobiło się na drogach ślisko.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Rozpoczęły się kontrole miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne

Zbliża się zima. Ponieważ okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury są# niebezpieczne szczególnie dla osób bezdomnych, dzielnicowi z Nakła już podjęli działania mające na celu pomóc tym osobom. Kontrole miejsc gdzie szukają schronienia bezdomni dzielnicowi prowadzili wspólnie z pracownikiem MGOPS.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 1

31-latek wjechał do rowu. Miał prawie dwa promile alkoholu

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie# mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który został zatrzymany po tym, jak kompletnie pijany wsiadł za kierownicę i wjechał do przydrożnego rowu. Decyzje w sprawie 31-latka podejmie niebawem sąd.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 1

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Zostali już zatrzymani

Policjanci z powiatu nakielskiego jednego dnia zatrzymali# dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Obaj trafili już do więziennych cel, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 10

Dachowanie w Paterku. Tym razem z udziałem fiata doblo (ustalenia policji)

W okresie jesienno - zimowym na drodze jest mokro i ślisko. W tym okresie warto zachować #szczególną ostrożność na drodze, zarówno dla swojego bezpieczeństwa, jak i dla bezpieczeństwa pozostałych.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 5

Przeładowany zestaw z maszynami drogowymi na krajowej „dziesiątce”

W dniu 27 listopada br. na krajowej „dziesiątce” w Nakle nad Notecią, inspektorzy z# Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd członowy, którym przewożone były dwie maszyny: walec drogowy oraz rozściełacz asfaltu.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 18

Odcinek drogi problematyczny dla kierowców. Dachowało kolejne auto

Wypadki i kolizje drogowe na drodze wojewódzkiej nr 246 w Wieszkach to w ostatnim #czasie już niestety norma. Nie ma niemalże tygodnia bez zdarzenia w tym miejscu.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 6

Wypadek w Prosperowie. Kierowca był uwięziony w pojeździe

28 listopada około godz. 10.00 doszło do wypadku samochodu osobowego w #miejscowości Prosperowo (gmina Sicienko).

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 43

Kierująca volvo uderzyła w dziecko na pasach (ustalenia policji)

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na dworze szybko się ściemnia należy# zwrócić uwagę na nasze zachowanie na drodze. W dniu dzisiejszym po godz. 16 na alei Mickiewicza w Nakle samochód osobowy marki Volvo uderzył w dziecko z hulajnogą, które przechodziło przez przejście dla pieszych.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 76

Potrącenie mężczyzny na pasach ze skutkiem śmiertelnym (ustalenia policji)

W dniu dzisiejszym około godziny 10.45 samochód marki Nissan śmiertelnie potrącił# mężczyznę z rowerem, który przechodził przez przejście dla pieszych w Paterku. Ruch z Nakła w kierunku Paterka był ograniczony. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, karetkę pogotowania oraz policję.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Wypalali miedziane kable w ognisku. Zostali ukarani wysokimi mandatami

26 listopada 2020 roku Straż Miejska otrzymała zgłoszenie od# zaniepokojonej mieszkanki, o tym, że widzi ogień wydobywający się z terenów ogródków na ul.Dąbrowskiego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 3

Był poszukiwany przez prawie 2 miesiące. Namierzyli go dzielnicowi z Nakła

Dzielnicowy z Nakła zatrzymał 44-latka poszukiwanego do odbycia# 4-letniej kary pozbawienia wolności za dwa przestępstwa. Poszukiwania za mężczyzną prowadzone były od blisko dwóch miesięcy.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 1

Policjantów z Mroczy nie zawiodła czujność. Kierował wbrew zakazowi

Zarzut za jazdę wbrew sądowemu zakazowi oraz mandat za# udostępnienie kierowcy auta. Tak zakończyła się kontrola przeprowadzona na jednej z mroteckich ulic przez policjantów z miejscowego komisariatu.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)