Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

21 października 2019 0

Działania „Truck & Bus”. Nie obyło się bez mandatów

Nakielska „drogówka” prowadziła na drogach powiatu działania kontrolno – prewencyjne # „Truck & Bus”, podczas których sprawdzała, jak kierowcy, szczególnie aut ciężarowych, przestrzegają przepisy dotyczące przewozu drogowego rzeczy i osób. Nie obyło się bez mandatów.

(czytaj więcej)
21 października 2019 5

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej. O jego losie zadecyduje sąd

22-letni nakielanin usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, po tym jak # podczas kontroli auta którym podróżował, mundurowi znaleźli przy nim zabronione środki. Podejrzanemu grożą 3 lata pozbawienia wolności. Decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

(czytaj więcej)
21 października 2019 6

Samochód ciężarowy wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło w Starym Jarużynie

W poniedziałek, 21 października około godziny 11:00 w # Starym Jarużynie doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
21 października 2019 2

Zdarzenie dwóch motocykli. 58-latek ukarany mandatem

W niedzielę, 20 października około godziny 15:00 na ulicy Poznańskiej w # Kcyni doszło do zdarzenia dwóch motocykli.

(czytaj więcej)
21 października 2019 9

Zatrzymano poszukiwanego 18-latka. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Nakielski dzielnicowy, w jednym z mieszkań na terenie miasta, zatrzymał poszukiwanego # przez sąd 18-latka. Zatrzymany już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące w związku z włamaniami jakich dokonał.

(czytaj więcej)
20 października 2019 1

Zderzenie na skrzyżowaniu. Niezbędny był sprzęt hydrauliczny

O godzinie 13:00 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu w miejscowości Prosperowo.

(czytaj więcej)
20 października 2019 0

Włamał się na stację paliw, ale nie tylko

Zarzuty sześciu włamań, kradzieży przewodu czynnej linii telekomunikacyjnej oraz prowadzenia# pojazdu mimo cofniętych przez sąd uprawnień usłyszał zatrzymany, przez koronowskich policjantów, 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany tuż po włamaniu na stację paliw. Skradziony łup policjanci odzyskali i przekazali właścicielowi.

(czytaj więcej)
20 października 2019 12

Policyjna psycholog zamordowana. Zatrzymano byłego męża kobiety

Jak podają bydgoskie media, w nocy 19 października znaleziono ciało poszukiwanej od poniedziałku policjantki. Nie żyje 38-letnia kobieta, która była psychologiem w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Zatrzymano byłego męża kobiety.

(czytaj więcej)
19 października 2019 1

Pożar stodoły. Akcja gaśnicza trwała 3 godziny

Wczoraj o godzinie 21:21 do punktu alarmowego OSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły na ulicy Wiejskiej w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
18 października 2019 7

Karambol w Bydgoszczy. Są osoby poszkodowane

W piątek, 18 października na ulicy Focha w Bydgoszczy doszło do zderzenia pięciu pojazdów. Policjanci zostali wezwani na miejsce o godzinie 10:00.

(czytaj więcej)
18 października 2019 3

Pokrzywdzeni nie wiedzieli, że biorąc pożyczki tracą domy czy mieszkania

Policjanci CBŚP ustalili, że w umowach dotyczących wysoko oprocentowanych pożyczek znajdował się zapis dotyczący przewłaszczenia nieruchomości.

(czytaj więcej)
17 października 2019 32

Zderzenie busa z ciężarówką. Mandat dla 24-latka

W czwartek, 17 października doszło do kolejnej, typowej już w tym miejscu kolizji. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ulicą Mrotecką w Nakle zderzyły się dwa pojazdy.

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

Odpowiedzą za szereg przestępstw. Usłyszeli już zarzuty

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg przestępstw#, do których doszło na terenie powiatu żnińskiego w ostatnich miesiącach.

(czytaj więcej)
17 października 2019 31

Włamał się do szkoły. Grozi mu 10 lat więzienia

Nawet 10 lat więzienia grozi 18-latkowi, który włamał się do jednej z nakielskich szkół.# Sprawca nie pozostanie bezkarny dzięki natychmiastowej reakcji pracownika pobliskiego internatu, który ujął włamywacza na gorącym uczynku.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Zawalił się budynek gospodarczy w Pakości. Nie było osób poszkodowanych

We wtorek, 15 października w miejscowości Pakość doszło do # zawalenia się części dawnego budynku gospodarczego.

(czytaj więcej)
16 października 2019 11

Nielegalna produkcja alkoholu zlikwidowana. 34-latek został zatrzymany

Aparaturę do produkcji alkoholu etylowego, około 50 litrów gotowego alkoholu i # półprodukty służące do jego wyrobu zabezpieczyli policjanci w jednej z miejscowości na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. Do sprawy został zatrzymany 34-latek, który miał na koncie jeszcze inne przewinienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Poranne kontrole trzeźwości. Sprawdzono ponad 1000 kierowców

Działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu pijanych kierowców prowadzili # dzisiaj na drogach całego powiatu nakielskiego policjanci. Podczas działań sprawdzono trzeźwość ponad 1000 użytkowników dróg. Cieszy fakt, że wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.

(czytaj więcej)
16 października 2019 3

Prowadził mimo cofniętych uprawnień. Zachowanie kierowcy oceni sąd

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, który został zatrzymany w # Sadkach, kiedy prowadził volkswagena mimo iż, decyzją administracyjną miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

(czytaj więcej)
16 października 2019 11

Wycieczki po darmowe zakupy. Działania 42-latka ukrócili policjanci

Kryminalni z Nakła zatrzymali złodzieja, który jednego dnia urządził sobie kilka # wycieczek na darmowe zakupy do jednego ze sklepów odzieżowych w centrum miasta. Złodziej już usłyszał zarzuty. Skradzione mienie częściowo odzyskano, a sprawą zajmie się sąd.

(czytaj więcej)
16 października 2019 1

Nietypowa interwencja policjantów. Na drodze leżały bochenki chleba

Mandatem karnym zakończyło się spotkanie 44-letniego mieszkańca Torunia z # łabiszyńskimi funkcjonariuszami. A to wszystko przez bochenki chleba rozrzucone na jezdni.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Kierowcy pod okiem policyjnych kamer. Działania w Bydgoszczy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy po raz kolejny # obserwowali ruch pojazdów na ulicy Armii Krajowej w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego przejeżdżając na czerwonym świetle przez skrzyżowanie.

(czytaj więcej)
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)