Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

17 stycznia 2020 19

Śmiertelny wypadek w Nakle. Nie żyje kierowca osobówki

Przed południem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Staszica w Nakle #doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Śmierć poniósł kierowca osobówki.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

Seniorka nie dała się zwieść. Prawdopodobnie była to próba oszustwa

Mieszkanka Nakła nie dała się zwieść deklaracji o zwrocie gotówki z tytułu nadwyżki za pobór #wody. I bardzo słusznie, bo prawdopodobnie była to próba oszustwa. Policja apeluje do mieszkańców, by brać przykład z zachowania kobiety i dbać o swoje mienie.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 3

Nie stawił się sam, więc znaleźli go policjanci. Trafił do więziennej celi

Nakielscy „patrolowcy” w jednym z mieszkań w podnakielskiej wsi zatrzymali 45-latka #poszukiwanego do odbycia kary za kradzież. Zatrzymany jeszcze tego samego dnia trafił do więziennej celi, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Policja kontrolowała miejsca dystrybucji wyrobów pochodzenia zwierzęcego

Dzielnicowi z Szubina kontrolowali wczoraj punkty sprzedaży wyrobów pochodzenia #zwierzęcego pod kątem legalności wprowadzania ich do obrotu. Kontrole prowadzono z myślą o bezpieczeństwie konsumentów.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 4

Wyczuwalny zapach gazu z butli gazowej. Zadysponowano strażaków z Nakła

Kolejne zgłoszenie o wyczuwalnym gazie otrzymała nakielska straż. Nie było potrzeby ewakuacji.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 4

Licznik cofnięty o ponad 350 tys. km. Pamiętaj, że to przestępstwo!

Od 1 stycznia br. podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzają stan licznika pojazdu. #Na terenie powiatu radziejowskiego ujawniono już 5 aut z podejrzeniem cofniętego drogomierza. Rekordzista miał różnicę ponad 350 tys. kilometrów.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 5

Szkolenie funkcjonariuszy z transportu drogowego. Omówiono ważne kwestie

Funkcjonariusze ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych # woj. kujawsko-pomorskiego szkolili się z zakresu kontroli przestrzegania obowiązków i warunków związanych z przewozem drogowym, czasem pracy kierowców oraz przewozem drogowym materiałów niebezpiecznych.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 7

Posiadał niemal 1,5 kg narkotyków. 30-latek z Bydgoszczy aresztowany

Na dwa miesiące do aresztu trafił 30-latek z Bydgoszczy, którego zatrzymali bydgoscy # policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową. Mężczyzna posiadał niemal półtora kilograma różnego rodzaju narkotyków: kokainy, amfetaminy, marihuany, MDMA, tabletek extasy i dopalaczy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 36

40-latek potrącony na pasach. Policja ustaliła okoliczności zdarzenia

W dniu 14 stycznia br. na ulicy Bydgoskiej w # Nakle doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 43

Potrącenie na pasach. Pieszy przetransportowany do szpitala

We wtorek, 14 stycznia, około godz. 21.20 w Nakle na ul. Bydgoskiej doszło do # potrącenia pieszego przez auto osobowe.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 0

45-latek zatrzymany podczas spaceru. Okazało się, że był poszukiwany

Policjanci z Szubina podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na spacerującego # mężczyznę, który wyglądem przypominał poszukiwanego. Sprawdzenie personaliów 45-latka w policyjnych systemach potwierdziło, że podejrzenia mundurowych były słuszne.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 0

Prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd

14.01.20 usłyszał zarzuty mieszkaniec Kutna, którego zatrzymali szubińscy policjanci podczas # obsługi zdarzenia drogowego w Samoklęskach Małych (gm. Szubin). Kierowca iveco w chwili zatrzymania miał w organizmie aż 2 promile alkoholu i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego losach zdecyduje sąd.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 12

Jechała za szybko. Czasowo straciła prawo jazdy

19-letnia mieszkanka nakielskiej gminy czasowo straciła uprawnienia do # kierowania pojazdami po tym, jak nakielska drogówka zatrzymała ją, kiedy przez obszar zabudowany „gnała” z prędkością 104 km/h. Kierująca volkswagenem będzie musiała też zapłacić wysoki mandat.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 4

Kolejne wspólne posiedzenie komisji. Omówiono kilka ważnych tematów

14 stycznia na nakielskiej przystani zorganizowano wspólne posiedzenie # Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. O jakich tematach dyskutowano?

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 0

Kompletnie pijany prowadził samochód. 37-latek poniesie konsekwencje

Z poważnymi konsekwencjami musi się liczyć 37-letni mieszkaniec Żnina, który # kompletnie pijany prowadził samochód osobowy. Podczas swojej brawurowej jazdy popełnił szereg wykroczeń drogowych. Ponadto przewoził w pojeździe 9-letniego syna.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 0

Dachowanie w Mroczy. Kierująca trafiła do szpitala

14 stycznia br. około godziny 7.14 w Mroczy doszło do # dachowania samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 4

Prowadził auto wbrew sądowemu zakazowi. 21-latek został zatrzymany

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego podczas rutynowej kontroli # skody zatrzymali jej kierowcę. Sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach wykazało, że 21-latek prowadził auto wbrew sądowemu zakazowi.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 3

Kolejni nietrzeźwi kierowcy złapani. Obaj stracili prawa jazdy

Zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszą niebawem # kierowcy zatrzymani przez policjantów w Nakle i Łachowie. Obaj już stracili prawa jazdy, a decyzje w ich sprawie podejmie sąd.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 3

Prowadził będąc pod wpływem amfetaminy. 30-latek usłyszał zarzuty

Szubińscy kryminalni zatrzymali kierowcę, który prowadził bmw będąc pod # wpływem amfetaminy. Dodatkowo podczas sprawdzania auta mundurowi znaleźli w nim zabronione substancje. 30-letni kierowca po nocy spędzonej w areszcie usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 1

Pijany wjechał do rowu. Kierowca miał aż 2 promile alkoholu

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie # zdarzenia drogowego odpowie mieszkaniec nakielskiej gminy, który w nocy z soboty na niedzielę wjechał autem do przydrożnego rowu. Kierowca miał w organizmie aż 2 promile alkoholu.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 0

Hołd dla bohaterów. Złożono symboliczne wiązanki kwiatów

W minioną sobotę w Szubinie odsłonięto replikę pomnika # powstańców wielkopolskich. W tej ważnej historycznie uroczystości nie zabrakło policyjnego akcentu. Symboliczną wiązankę kwiatów w hołdzie powstańcom złożył także kom. Zbigniew Sperkowski, zastępca komendanta nakielskiej policji.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)