Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

18 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Rowerzysta doznał urazu głowy. Wypadek na skrzyżowaniu

W czwartek, 18 lipca w godzinach rannych na skrzyżowaniu ulic# Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy doszło do wypadku z udziałem rowerzysty.

(czytaj więcej)
18 lipca 2024 4

Skradziono ciągnik. 10 tys. zł za pomoc w ustaleniu sprawcy (aktualizacja)

Skradziono ciągnik rolniczy Deutz Fahr z leśniczówki# Drogosław (gm. Szubin).

(czytaj więcej)
18 lipca 2024 3

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Podejrzany o popełnienie przestępstwa

Policjanci z Komisariatu Policji #Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
18 lipca 2024 1

Nietrzeźwi na drogach powiatu. Amatorzy jazdy "na podwójnym gazie"

W miniony weekend funkcjonariusze z powiatu nakielskiego# mieli „ręce pełne roboty” z osobami, które postanowiły, po spożyciu alkoholu, wyjechać na ulice. Dzięki reakcji mundurowych kolejni amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” zostali wyeliminowani z ruchu.

(czytaj więcej)
17 lipca 2024 1
Wiadomości z regionu

Burze na Kujawach i Pomorzu. 320 interwencji w regionie

Na Kujawach i Pomorzu znowu burze! #Zwłaszcza na Pomorzu.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Drzewo przewróciło się na samochód. Liczba zdarzeń rośnie

We wtorek 16 lipca br., po godzinie 15 #nad powiat sępoleński dotarł silny front burzowy, który zostawił po sobie m.in. powalone drzewa i zalane piwnice.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Burze nad naszym regionem. Liczne interwencje strażaków

Dzisiejsze porywy wiatru przyczyniły się do licznych interwencji #na terenie gminy Solec Kujawski oraz powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 15

Zderzenie na skrzyżowaniu. Ford uderzył w forda (ustalenia policji)

We wtorek, 16 lipca w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu# ulicy Mroteckiej z DK 10 w Nakle zderzyły się dwa samochody osobowe.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 1
Wiadomości z regionu

Włamanie na konto bankowe. Rozpoznajesz tych mężczyzn?

Policjanci z Komisariatu Policji# Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 5
Wiadomości z regionu

Marihuana, kryształ 2-CB oraz inne środki przejęte. Policyjna akcja

Kryminalni z komisariatu w #bydgoskim Fordonie sukcesywnie eliminują narkotyki z rynku. Tym razem przejęli 155 gramów różnego rodzaju zabronionych środków. Ich 38-letni właściciel usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
15 lipca 2024 9

Doszło do kradzieży roweru. Policjanci poszukują właściciela

Policjanci z białobłockiego komisariatu poszukują właściciela #roweru koloru czarnego, z czerwonymi elementami i napisem „TeamRaider”. Jednoślad został zabezpieczony przez funkcjonariuszy w miejscowości Kruszyn Krajeński.

(czytaj więcej)
14 lipca 2024 1
Wiadomości z regionu

Wzmożony ruch w regionie. Jedna z dróg zablokowana

W wakacje na drogach panuje wzmożony #ruch. Lipiec to czas urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą. Zachowajmy ostrożność. Dziś w godzinach popołudniowych w naszym regionie doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

(czytaj więcej)
14 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Tragiczny poranek. Ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj rano #w Antoniewie w powiecie żnińskim. Ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny.

(czytaj więcej)
13 lipca 2024 2

Wysokie kary pieniężne dla pracodawcy. Szamba musiały zostać rozładowane

Wszczęcie postępowań o nałożenie kar pieniężnych# na firmę, mandat karny i wniosek o ukaranie kierowcy przez Sąd oraz rozładunek części towaru – to efekty kontroli zespołu pojazdów zatrzymanego przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

(czytaj więcej)
13 lipca 2024 2
Wiadomości z regionu

Skoda wpadła do rowu. Autem podróżowała kobieta z dzieckiem

W sobotę 13 lipca br., po godzinie 10 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej# Państwowej Straż Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 25 w m. Siedlisko.

(czytaj więcej)
13 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Runęła część dachu starego dworca. Mieszkańcy ewakuowani

W piątek kilka minut przed godziną 22:00 #nasza jednostka otrzymała zgłoszenie dotyczące zarwania się części poszycia dachowego starego dworca kolejowego w Solcu Kujawskim. Po dostaniu się do budynku potwierdzono zarwanie się części dachu.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 0

Zderzenie na skrzyżowaniu. Dwie osoby poszkodowane

W piątek, 12 lipca na skrzyżowaniu dróg w #Dąbrówce Słupskiej zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby trafiły do szpitala.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Znaleziono zwłoki w Brdzie. Policja ustala szczegóły

Dzisiaj, 12 lipca 2024 roku doszło do tragicznego utonięcia #młodego mężczyzny w Bydgoszczy na wysokości mostu pomorskiego.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 2

Nie brakuje interwencji. Duża aktywność owadów błonkoskrzydłych

Co roku wraz z przyjściem wiosny i lata wzrasta aktywność# os, pszczół i szerszeni. Na terenie naszego powiatu nie brakuje interwencji.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 2
Wiadomości z regionu

Konar blokował przejazd. Działania po burzy

W ostatnich dniach burze nie ominęły także mieszkańców #Wapna. Konieczna była interwencja strażaków.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 9

Dachowanie seata. Kierowca ukarany mandatem karnym

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś# (11 lipca 2024 r.) przed godziną 21:00, w miejscowości Wieszki. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem osobowym.

(czytaj więcej)
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)