Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

28 stycznia 2022 2

Tragedia w Bydgoszczy. 38-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają# dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. 38-letni kierowca mazdy najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i zjechał z drogi, uderzając w barierki ochronne oraz drzewo. W wyniku uderzenia poniósł śmierć na miejscu. Miał orzeczony dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2022 1

Połasił się na stalowe felgi z oponami. 26-latek odpowie za swoje zachowanie

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi# 26-latkowi podejrzanemu o włamanie do auta zaparkowanego przed jednym z szubińskich bloków. Włamywacz wpadł w ręce mundurowych już po kilku godzinach.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2022 0

Zderzenie bmw z oplem. 64-latek ukarany mandatem

Mandatem zakończyła się wczorajsza kolizja na jednym z# nakielskich skrzyżowań.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 3

Akcja „Bezpieczny pieszy” w powiecie. Nie zabrakło mandatów i pouczeń

Działania pn. „Bezpieczny pieszy” prowadzili wczoraj na# powiatowych drogach policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych i jak do przepisów stosują się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 41

Znieważył policjantów i groził im podczas transmisji. 37-latek aresztowany

Sąd w Nakle aresztował na trzy miesiące 37-latka, który podczas# transmisji na żywo na jednym z portali społecznościowych znieważał funkcjonariuszy publicznych, w tym policjantów i im groził. Mieszkaniec Bełchatowa nawoływał też do łamania prawa. Za swoje czyny odpowie, a grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 0

Policyjna akcja w województwie. Ujawniono ponad 400 wykroczeń

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili# wczoraj działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Bezpieczny pieszy". Czynności te ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa właśnie tej grupie niechronionych uczestników dróg. W związku z powyższym aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy wobec pieszych.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 0

Inspektorzy WITD w akcji. Zły stan techniczny zagranicznych ciężarówek

Jeden zespół kontrolny kujawsko-pomorskiej Inspekcji# Transportu Drogowego tego samego dnia (25.01.br) wyeliminował z dróg trzy zagraniczne ciężarówki w złym stanie technicznym.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 5

Schował się pod wieszakiem z kurtkami. Nie umknęło to uwadze policjantów

Realizując polecenie sądu, dotyczące zatrzymania# 19-latka poszukiwanego za kradzież, „patrolowcy” sprawdzili lokal, w którym miał przebywać nakielanin. Mężczyzna spodziewał się, że zostanie zatrzymany i szukał schronienia pod kurtkami wiszącymi za drzwiami.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 6

Pobicie mężczyzny w Szubinie. Sprawca usłyszał już zarzuty

Policjanci z komisariatu w Szubinie ustalili personalia podejrzanego o# spowodowanie uszczerbku na zdrowiu mieszkańca miasta i groźby. 45-latek już usłyszał zarzuty, a po analizie materiałów zgromadzonych przez śledczych, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 0

Na właścicielu posesji ciążą obowiązki. Straż miejska przypomina

Straż Miejska w Nakle nad Notecią przypomina o# obowiązku utrzymania czystości chodników oraz jezdni na terenie miasta i gminy.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 2

Osobówką w drzewo. Kierowca chciał uniknąć zderzenia ze zwierzyną

W poniedziałek 24 stycznia br, około godziny 19 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sypniewo na drodze wojewódzkiej nr 189 – wyjazd w kierunku Więcborka.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 1

Kolejny sposób oszustów. Aby wyłudzić pieniądze wykorzystują pandemię

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą# „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2022 4

34-latek prowadził audi pod wpływem amfetaminy. Konsekwencje go nie ominą

Kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy, a dodatkowo miał przy# sobie narkotyki. 34-letni mieszkaniec Żnina został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2022 5

Uciekły podczas spaceru. Mundurowi nie potrzebowali wiele czasu, aby je znaleźć

Niespełna dwie godziny zajęło mundurowym z posterunku w# Sadkach zatrzymanie nastolatek, których ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie zgodnie z decyzją sądu trafiły pod opiekę wychowawców.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2022 6

Szereg zdarzeń na S5. Policjanci ustalili wstępne okoliczności

20 stycznia na drodze S5 w okolicach miejscowości# Rynarzewo (gm. Szubin) w krótkim odstępie czasu doszło do trzech zdarzeń drogowych.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2022 6

Karetka wjechała do rowu. Przewoziła pacjenta

Warunki na drogach cały czas są trudne, a kierowcy powinni pamiętać, aby# zachować ostrożność. Warto też wyjechać z domu trochę wcześniej niż zawsze. Przekonała się o tym wczoraj załoga karetki pogotowia ratunkowego.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2022 2

Osobówka kontra samochód dostawczy. Były utrudnienia w ruchu

W czwartek 20 stycznia br., około godziny 16 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Więcbork-Zabartowo.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2022 1

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Zachowanie 28 i 47-latka oceni sąd

Minionej doby nakielscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców#, którzy prowadzili pojazdy wbrew sądowym zakazom. Dodatkowo jeden z mężczyzn okazał się być osobą poszukiwaną, celem odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze występki.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2022 17

Wypadek na DK 10. Samochód ciężarowy zablokował drogę (ustalenia)

Dzisiejszy śnieg i bardzo trudne warunki na drodze nie rozpieszczają kierowców, dlatego #pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność

(czytaj więcej)
20 stycznia 2022 0

Bezpieczne ferie. Spotkania z nakielskimi policjantami

Mundurowi z nakielskiej komendy oraz posterunku# w Sadkach w trakcie trwających ferii rozmawiają z dziećmi, o tym jak bezpiecznie spędzać zimowy wypoczynek. Uczestnicy pogadanek, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowiska będą bezpieczniejsze.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2022 16

Pożar budynku! Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej (ustalenia)

Dzisiaj, 20 stycznia 2022 roku doszło do pożaru budynku mieszkalnego# w Rościminie, w którym paliło się poszycie dachowe.

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)