Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

28 stycznia 2022 0

Sztab w Nakle już prawie gotowy do finału. Przypominamy, co zaplanowano

Nakielski sztab WOŚP przygotował wiele atrakcji na# tegoroczny finał.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2022 0

Uwaga! Zmiana godzin pracy kasy

Od poniedziałku, 31 stycznia zmieniają się godziny pracy# kasy nakielskiego urzędu. Od poniedziałku do czwartku kasa będzie czynna w godzinach 8.00-14.30, a w piątki od godziny 8.00 do 13.00.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 6

Elektroniczny PIT-11, PIT-40A/11A. Mało czasu na złożenie

Elektroniczny PIT-11, PIT-40A/11A za 2021 r. płatnicy składają w# najnowszej wersji. Przypominamy, że termin ich złożenia upływa z 31 stycznia br.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 2

W nocy prognozowany jest silny wiatr. Meteorolodzy ostrzegają

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że# od 27 stycznia od godziny 21.00 do 28 stycznia do godziny 7.00 prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 3

Retro Karawana zawita do Nakła. Kiedy będzie można ją zobaczyć?

Już w niedzielę zawita do Muzeum Garaż PRL-u Retro Karawana z okazji# 30. finału WOŚP.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 0

Finał WOŚP nad jeziorem. Krajeńskie Morsy „Przerębel” zapraszają

30 stycznia o godz.13.00 morsy Krajeńskiego "Przerębla" zapraszają# wszystkich chętnych nad jezioro w Zabartowie, gdzie organizują zbiórkę pieniędzy na WOŚP połączoną z morsowaniem.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 0

Kwestować będzie 76 wolontariuszy. Przez gminę przejedzie wóz strażacki

Już 30. stycznia 2022 r. odbędzie się# 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia na terenie całego kraju jak i na świecie pracować będą Sztaby WOŚP założone specjalnie na tę okazję. Cel i hasło tegorocznego finału to: “Przejrzyj na oczy” - czyli zbiórka dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W gminie Nakło nad Notecią jak co roku sztab zawiązał się przy Nakielskim Ośrodku Kultury. W związku z tym przedstawiamy kilka ważnych informacji na temat tego dnia.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 0

Na Skrzydłach Pegaza. Biblioteka czeka na utwory literackie

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie organizuje# międzypowiatowy konkurs literacki pod tytułem „Na Skrzydłach Pegaza”. Adresowany jest dla młodzieży i osób dorosłych. Zgłoszenia trwają do 20 czerwca.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 1

Fragmenty szkła w buraczkach. Firma wycofuje partię produktu

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku ze# skargą konsumenta na obecność fragmentów szkła w produkcie pn. Buraczki pasteryzowane wiórki, firma VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. postanowiła wycofać partię produktu określoną poniżej.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 0

Rodzinny turniej dwójek już w sobotę. Grając wspierasz WOŚP

Zabierz mamę, tatę, brata, dziadka lub innego członka rodziny i# zagraj z nami z WOŚP! Stwórzcie zgrany duet i wspólnie pomagajcie przez zabawę!

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 0

Gdzie w najbliższych dniach nie będzie prądu? Planowane są wyłączenia

W najbliższych dniach w kilku miejscowościach# powiatu nakielskiego nie będzie prądu. Poniżej zamieszczamy szczegółową rozpiskę.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 7

„Wieś silna razem”. Spotkanie z liderem Agrounii Michałem Kołodziejczakiem

W najbliższy poniedziałek, tj. 31 stycznia o godzinie 19 w# sali wiejskiej w Kościerzynie Wielkim (gm. Wyrzysk) odbędzie się spotkanie otwarte z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii. Tematem spotkania jest hasło „Wieś silna razem”. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 1

W parafii odbędą się spotkania z przedstawicielami fundacji Orla Straż

Serdecznie zapraszamy 29 stycznia (sobota) oraz# 30 stycznia (niedziela) do Parafii pw św Stanisława w Nakle nad Notecią na spotkanie z przedstawicielami fundacji Orla Straż.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 0

Maseczki dla mieszkańców. Można je odebrać w siedzibie straży miejskiej

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje# mieszkańców Gminy Nakło nad Notecią o możliwości odbioru maseczek medycznych jednorazowych trzywarstwowych.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 2

WOŚP również w Ślesinie. Można jeszcze przekazać przedmioty

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się# wielkimi krokami. W akcję zaangażowało się też sołectwo Ślesin.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 2

Twoja nieruchomość zawiera azbest? Pamiętaj o informacji dla urzędu

Mieszkańcy gminy Nakło, którzy nie są przedsiębiorcami mają# obowiązek złożyć do Urzędu Miasta i Gminy w Nakle informacje nt. wyrobów zawierających azbest.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 0

To już ostatni dzień zgłoszeń. Pieniądze dla organizacji pozarządowych

Blisko 7 milionów złotych znalazło się w# puli środków, które zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przekaże organizacjom pozarządowym na realizację zadań w 2022 roku. Nabór wniosków w większości uruchomionych otwartych konkursów ofert trwa do dziś (24 stycznia). Wnioski można składać za pomocą internetowego generatora dziś do północy.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 7

Polski Ład budzi jakieś wątpliwości? Skorzystaj z dyżuru w urzędzie

Od poniedziałku, 24 stycznia br., urzędy będą pracowały w# normalnych godzinach. Dodatkowo przypominamy, że w poniedziałki urzędy są otwarte do godz. 18:00.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 1

Pomoc przy składaniu wniosków. Można ją uzyskać na poczcie

W województwie kujawsko-pomorskim do tej pory rodzice złożyli# 19,5 tys. wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i niespełna 1,5 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 0

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu już od jutra

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24.01.2022 r. w Rynarzewie, na# starodrożu DK5 nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 0

Planujesz usunąć azbest? Złóż wniosek, aby otrzymać dotację

W gminie Nakło rozpoczął się nabór wniosków o dotację na# usunięcie wyrobów zawierających azbest. Do kiedy trzeba załatwić formalności?

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)