Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

27 marca 2023 0

Przy gruncie nawet -9°C. Synoptycy ostrzegają przed przymrozkami

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia# 27.03.2023 r. od godz. 21:00 do dnia 29.03.2023 r. do godz. 10:00 prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0°C. Temperatura minimalna w nocy od -6°C do -4°C, przy gruncie od -9°C do -5°C. Temperatura maksymalna we wtorek od 0°C do 3°C.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Dla kogo emerytura kapitałowa? Nawet kilkaset złotych więcej

Niektóre kobiety pobierające okresową emeryturę kapitałową po osiągnięciu męskiego wieku emerytalnego#, wynoszącego 65 lat będą miały z urzędu przeliczone świadczenie. Inne muszą złożyć wniosek. Na przeliczeniu mogą zyskać miesięcznie nawet kilkaset złotych.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Decyzja o przejściu na emeryturę. Kto może skorzystać z aktualnych tablic?

Osoby, które mimo ukończonego wieku emerytalnego odłożyły decyzję o przejściu na świadczenie, będą mogły skorzystać# z obecnie obowiązującej tablicy, o ile zakończą zatrudnienie do 30 marca 2023 r. i złożą wniosek o emeryturę do 31 marca 2023 r. Jeśli wniosek złożą później, to ZUS do wyliczenia emerytury przyjmie tablicę trwania życia obowiązująca w momencie wpływu wniosku i w momencie ukończenia wieku emerytalnego.

(czytaj więcej)
26 marca 2023 1

Ostrzeżenie meteorologiczne. Na terenie powiatu prognozowane są przymrozki

Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące prognozowanego wystąpienia #Przymrozków/ 1 stopnia na terenie 14 powiatów woj. kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
25 marca 2023 1

Zmiana czasu z zimowego na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?

W nocy, z soboty 25 marca na niedzielę, 26 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

(czytaj więcej)
25 marca 2023 0

Czy praca za granicą liczy się do emerytalnego stażu? Porady ekspertów

Mieszkańcy regionu często podejmują zatrudnienie poza granicami kraju, szczególnie na terenie Unii #Europejskiej. Wielu z nich zbliżając się do wieku emerytalnego, zastanawia się, czy praca za granicą liczy się do ich emerytalnego stażu, czy otrzymają polską, czy zagraniczną emeryturę.

(czytaj więcej)
25 marca 2023 0

Dwie wystawy plenerowe. Ekspozycja na nakielskim Rynku

Od 31 marca 2023 r. na nakielskim Rynku będzie można zwiedzać dwie wystawy plenerowe.

(czytaj więcej)
25 marca 2023 5

Uwaga! Dzisiaj na terenie powiatu możliwe burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące prognozowanego wystąpienia #Burz 1 stopnia na terenie 14 powiatów woj. kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 0

Konfrontacje Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Zaproszenie do udziału

Nakielski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne do# udziału w Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Maska”, które odbędą się 21 kwietnia.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 0

Spotkanie pt. "Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne”. Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Pawłem Skuteckim pt. „Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne”.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 0

Misterium Męki Pańskiej w Witosławiu. Widowisko w Niedzielę Palmową

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Państwa na kolejne już Misterium Męki Pańskiej w Witosławiu# organizowane przez Parafię p.w. Świętego Macieja Apostoła w Orlu.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 10

Wypłata trzynastek już w przyszłym tygodniu. Kilka terminów płatności

W przyszłym tygodniu ruszy wypłata dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla# emerytów i rencistów. Pierwsze trzynastki otrzymają osoby, których wypłata świadczenia podstawowego wypada na 1 kwietnia.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 1

Wierni przejdą ulicami miasta. Dzisiaj wieczorna Droga Krzyżowa

W piątek, 24 marca ulicami Nakła przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się #o godz. 19.00.

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Pies błąkał się rynku. Straż Miejska poszukuje właściciela czworonoga

Straż Miejska w Nakle nad Notecią w dniu 23.03.2023 roku otrzymała zgłoszenie o błąkających się psie# który przebywa na płycie Rynku w Nakle nad Notecią. Jest to mieszaniec o umaszczeniu brązowym z białym krawatem.

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Tematem przewodnim zmagań jest muzyka. Turniej Teatrów Jednego Aktora

29 kwietnia w Nakielskim Ośrodku Kultury odbędzie się Turniej Teatrów Jednego Aktora#, do udziału zapraszamy dzieci z przedszkoli oraz klas I – III.

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Profil na PUE ZUS trzeba jeszcze aktywować. Warto się pospieszyć

Płatnicy składek, którym ZUS założył z urzędu profil na PUE ZUS powinni dokończyć proces #rejestracji, aby móc z niego korzystać. Warto się pospieszyć, bo od 24 marca e-ZLA będą przekazywane na profil techniczny płatnika, nawet jeśli nie zdążył go aktywować.

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Planowane wyłączenia prądu. Gdzie nie będzie zasilania?

Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego #wg informacji zamieszczonej na stronie www.wylaczenia-eneaoperator.pl.

(czytaj więcej)
22 marca 2023 5

Uwaga Salmonella w kefirze! GIS wydał ostrzeżenie

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wykrycie obecności bakterii Salmonella spp. w jednej #partii produktu Kefir 200 g

(czytaj więcej)
21 marca 2023 4

Punkty Informacyjno-Doradcze dla obywateli Ukrainy. Jeden z nich w Nakle

W Inowrocławiu, Żninie, Świeciu i w Nakle nad Notecią Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz uruchomił #Punkty Informacyjno – Doradcze. Są one skierowane do obywateli Ukrainy, którzy wjechali do Polski jak i do obywateli innych krajów trzecich, którzy wjechali na terytorium Polski z Ukrainy od dnia 24 lutego 2022 r.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 0

Wyższe kwoty odszkodowań za wypadek w pracy. Zmiany od kwietnia

1 kwietnia zmieniają się kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadków przy pracy # i chorób zawodowych. Będą wyższe. Za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu będzie przysługiwać 1269 zł. To o 136 zł więcej niż obecnie.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 0

Filia nieczynna do 14 kwietnia. Będzie zmiana lokalizacji

Szanowni Państwo! W związku z koniecznością zmiany lokalizacji Filii Ogólnej, która dotychczas mieściła się# na os. Łokietka 15 w Nakle nad Notecią, placówka będzie nieczynna do 14 kwietnia 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)