Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

07 grudnia 2022 0

Już 33 tysiace osób pobrało aplikację mZUS. Łatwiejszy dostęp do informacji

Od połowy listopada ruszyła aplikacja mZUS i przez ten krótki czas już 33 tys. razy ściągnięto ją na urządzenia mobilne.# Pobrać ją można ze sklepów Google Play i App Store

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym. Przejedzie kolumna pojazdów

W związku z organizacją Konwoju Mikołajów Gminy Szubin uprzejmie informujemy, że w 11 grudnia 2022 r. drogami publicznymi na trasie# Chomętowo–Królikowo przez Gąbin, Kowalewo, Słupy, Dąbrówka Słupska, Szubin, Kołaczkowo, Szkocja, Rynarzewo, Zamość, Tur, Samoklęski Małe, Wolwark, Pińsko, Zalesie przejeżdżać będzie kolumna blisko 40 pojazdów. Kolumna zatrzymywać się będzie w 16 miejscach postoju. Nadmieniamy, że na powyższe otrzymaliśmy zgodę Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy nr O/BY.Z-1.4330.85.2.2022.FD na wykorzystanie dróg w sposób szczególny. Konwój rozpocznie się o godzinie 14:00, a zakończy ok. godz. 20:00.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

„Nadnotecka Marka". Można zgłaszać produkty spożywcze

Do 12 grudnia 2022 r. można zgłaszać produkty spożywcze w ramach certyfikacji produktów regionalnych Związku Miast i Gmin #Nadnoteckich „Nadnotecka Marka”.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2022 9

Dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora. Wnioski do końca grudnia

Pamiętaj, że do 31 grudnia 2022 roku możesz skorzystać z programu dofinansowania zakupu dekodera telewizji naziemnej lub telewizora.# Jeśli planujesz zakup telewizora, możesz otrzymać dopłatę w wysokości 250zł, natomiast kupując dekoder, kwota dofinansowania wyniesie 100zł. Dowiedz się, gdzie złożyć wniosek i jak zrealizować świadczenie.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Uważajcie będzie ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega przed# marznącymi opadami.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Remont nadal trwa. Dostęp do filii bibliotecznej utrudniony

Z uwagi na nadal trwające prace remontowe w Wiejskim Domu Kultury w Paterku, informujemy o dużym utrudnienie w dostępie do filii #bibliotecznej w Paterku.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Poszukiwani właściciele psów. Biegały w okolicy ronda

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie o dwóch biegająch psach po ulicy Szubińskiej w rejonie ronda w Paterku.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 1

Zabawa Mikołajkowa dla dzieci. Tematem Święta Bożego Narodzenia

Wiejski Dom Kultury w Paterku oraz Filia Biblioteczna w Paterku zapraszają do udziału w Plastycznej Zabawie Mikołajkowej.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe. O funduszach europejskich

Zapraszamy mieszkańców powiatu nakielskiego na spotkanie organizowane na zlecenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. #Tematyką spotkania są fundusze unijne dla regionu w kolejnej perspektywie, tj. 2021-2027. Spotkanie skierowane jest m.in. do sołtysów, lokalnych liderów, przedsiębiorców, członków lokalnych organizacji: stowarzyszeń, fundacji, OSP, KGW, a także przedstawicieli władz, pracowników domów kultury, do seniorów i młodzieży.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Zapytaj o rentę socjalną. Dyżur ekspertów ZUS

O rentę socjalną będzie można zapytać ekspertów ZUS podczas telefonicznego dyżuru, który odbędzie się 7 grudnia.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 6

Wzrasta zapotrzebowanie na krew. Organizują kolejną zbiórkę

Rosnąca ilość wypadków drogowych i innych zdarzeń z udziałem osób poszkodowanych oraz szybki rozwój medycyny sprawiają,# że wciąż wzrasta zapotrzebowanie na bezcenny lek, jakim jest ludzka krew.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 2

Planowane wyłączenia. Kiedy i gdzie nie będzie prądu?

Referat Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje o planowanych wyłączeniach prądu na terenie #powiatu nakielskiego wg. załączonego harmonogramu.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 1

Obowiązkowy profil na PUE ZUS. Wystarczy kilka minut

Od 1 stycznia każdy płatnik składek, nawet najmniejszy będzie musiał posiadać aktywny profil na PUE ZUS. #Obowiązek obejmie także osoby, które podlegają dobrowolnie ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu, a także osoby, które zatrudniają nianie na umowie uaktywniającej.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Bezpłatne szkolenia ZUS. Dzisiaj ostatni dzień zapisów

Jeszcze tylko dziś można zapisać się na bezpłatne szkolenie online #„Platforma Usług Elektronicznych ZUS-obowiązek posiadania konta na PUE ZUS przez płatników składek”.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Pytania do ZUS. Eksperckie dyżury telefoniczne

Placówki ZUS w regionie organizują eksperckie dyżury telefoniczne.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Rodzinny kapitał opiekuńczy. Nadal można składać wnioski

Od 1 stycznia br. rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie #w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. Do tej pory do ZUS-u wpłynęło ich niemal 606 tys., w województwie kujawsko-pomorskim ponad 31 tys.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Wnioski o 300 plus. W środę ostateczny termin

30 listopada mija termin na złożenie wniosku o 300 plus na wyprawkę szkolną z programu „Dobry Start”. #Wnioski można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Przedszkolny Przegląd Jasełek. Zgłoszenia do 9 grudnia

16 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury odbędzie się Przedszkolny Przegląd Jasełek "Kolęda niech płynie na skrzydłach anioła".

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Marznące opady

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (PIB), informuje #że na terenie gminy w dniach od 26.11.2022 r. od godz. 19.00 do dnia 27.11.2022 r. do godz. 09.00 Prognozuje się wystąpienie okresami słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Zmiana terminu rozpoczęcia NHLPN. Rozgrywki od 4 grudnia

W dniach 19-20.11.2022 r. była zaplanowana ostatnia kolejka seniorska A klasy, która ze względu na złe warunki atmosferyczne została odwołana.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Wylądują sanie Świętego Mikołaja. NOK zaprasza wszystkie dzieci

6 grudnia zbliża się wielkimi krokami, niektóre dzieci z niecierpliwością czekają już na ten dzień, aby spotkać się z wyjątkową osobą#, oczywiście św. Mikołajem, który zapowiedział, że odwiedzi Nakło we wtorek.

(czytaj więcej)
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)