Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

13 lipca 2020 0

Labrador bez nadzoru opiekuna. Straż Miejska szuka jego właściciela

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie o błąkającym się psie rasy labrador,# bez nadzoru opiekuna przy ul. Mickiewicza w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
13 lipca 2020 0

W lipcu rozegrane zostaną zawody strzeleckie o Puchar Prezesa GWARD

Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie „GWARD”, oddział Szubin organizuje #zawody strzeleckie o Puchar Prezesa GWARD, które odbędą się 17 lipca. Poniżej regulamin.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 1

Czarni Nakło zmierzą się dzisiaj z Victorią Niemcz. Kto wygra mecz?

Dzisiaj, 12 lipca rozegrany zostanie sparing pomiędzy Czarnymi Nakło a Victorią Niemcz/Osielsko na# nakielskim stadionie miejskim.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 0

Nagrody Marszałka Województwa. Przedłużono termin składania wniosków

Po raz dwudziesty przyznamy# Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nasze prestiżowe wyróżnienia, będące wyrazem uznania za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej w roku 2019. Termin składania wniosków przedłużyliśmy do 7 września.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 2

Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nagłym wzrostem stanu wód w #zlewni Noteci górnej w okresie od godz. 16:00 dnia 10 lipca 2020 roku do godz. 6:00 dnia 11 lipca 2020 roku.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Najnowsze ostrzeżenie o burzach. Bez parasola lepiej nie wychodzić z domu

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych #Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (PIB), Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, informuje że na terenie gminy w dniach od 10.07.2020 r. od godz. 15:30 do dnia 11.07.2020 r. do godz. 00:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 110 km/h. Miejscami grad. Stopień zagrożenia: 2

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Do Mochla zjadą malarze i rzeźbiarze. Zaplanowano plener

Latem do gminy Sicienko zjadą malarze i rzeźbiarze. W lipcu odbędzie się plener.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Wznowione zawody w darta. Zapraszamy wszystkich miłośników

Po dłuższej przerwie wznawiamy zawody w darta. Zapraszamy wszystkich miłośników gry w darta na 1 z 3 Letnich Turniejów w Steel Darta.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Przed nami burzowe popołudnie. Nie zabraknie wiatru i deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że dnia #10 lipca od godz. 14:00 do godz. 21:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 0

Grand Prix o Puchar Starosty Nakielskiego w tenisie ziemnym mężczyzn

Nakielskie Towarzystwo Tenisowe Sokół oraz Powiat Nakielski organizują# cykl turniejów pod nazwą Grand Prix o Puchar Starosty Nakielskiego w tenisie ziemnym mężczyzn.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 8

Spotkanie z liderem Konfederacji. Grzegorz Braun odwiedzi Bydgoszcz

Konfederacja zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Braunem - reżyserem, posłem i #liderem Konfederacji. Spotkanie odbędzie się 14 lipca o godzinie 20:00 w Przystani Bydgoszcz (Tamka 2).

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

W trosce o bezpieczeństwo. Jarmark Cysterski w Koronowie odwołany

Gmina Koronowo odwołała tegoroczny Jarmark Cysterski wraz z Inscenizacją #Bitwy pod Koronowem.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

"Położna na medal". Wydłużenie czasu nominacji do konkursu

Trwa konkurs na najlepszą położną w Polsce i w# województwach. Organizatorzy kampanii społeczno-edukacyjnej "Położna na medal" i prowadzonego w jej ramach konkursu postanowili wydłużyć termin składania nominacji położnych z końca lipca na koniec września. Powód wydłużenia składania zgłoszeń to czas pandemii, który dość mocno zmienił bieg wydarzeń w kraju.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

W wakacje zawsze brakuje krwi. Gdzie i kiedy będzie można ją oddać?

Okres wakacyjny już trwa. Dla publicznej służby zdrowia to bardzo# trudny czas, gdyż w tym czasie rezerwy krwi drastycznie spadają. Stąd Ministerstwo Zdrowia apeluje do krwiodawców, aby oddali oni krew jeszcze przed wyjazdem na urlop.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 79

Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim w Radziczu już dzisiaj

Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu kandydata na Prezydenta RP Rafała #Trzaskowskiego z rolnikami w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 0

"Malarstwo i rysunek". Muzeum Kultury Ludowej w Osieku zaprasza

Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią zaprasza na# wystawę pod tytułem #"Malarstwo i rysunek - 5 lat spotkań plenerowych w skansenie". Zwiedzający będą mogli ją zobaczyć w dniach 5 lipca - 23 sierpnia 2020 roku w Galerii "Obróbka". Więcej informacji znajduje się na plakacie.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 102

Informacja z ostatniej chwili. Mateusz Morawiecki przyjedzie do Nakła

W dniu dzisiejszym premier Mateusz Morawiecki odwiedzi kilka miejscowości w #województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. Spotka się z mieszkańcami m. in. Chełmna, Świecia, Tucholi i Więcborka. Uzyskaliśmy informacje, że przyjedzie także do Nakła. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w Nakielskim Ośrodku Kultury.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Uhonorują najlepszych z najlepszych. Urząd czeka na wnioski do 13 lipca

Po raz dwudziesty Urząd Marszałkowski w Toruniu przyzna Nagrody Marszałka #Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nasze prestiżowe wyróżnienia, będące wyrazem uznania za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej w roku 2019. Na wnioski czekamy do 13 lipca.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 1
(sonda)

Basen rekreacyjny otwarty. Skorzystacie w najbliższym czasie z pływalni?

Za nami pierwsze dni działania nakielskiej pływalni po długiej przerwie spowodowanej #koronawirusem. Od dzisiaj można korzystać nie tylko z basenu sportowego, ale także z basenu rekreacyjnego.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 61

Rafał Trzaskowski spotka się z rolnikami w Radziczu. Spotkanie już jutro

Już jutro rolnicy z powiatu nakielskiego i nie tylko będą mieli okazję spotkać się z kandydatem #na prezydenta RP Rafałem Trzaskowskim, który przyjedzie do Radzicza. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.30 w gospodarstwie rolnym Juliusza Młodeckiego.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 1

Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Kto zasłużył na Stalowego Anioła?

Nagrodzimy najbardziej zaangażowanych, rzetelnych i twórczych w działaniach w dziedzinie #pomocy społecznej. Kandydatury mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jaki i zespoły. Na wnioski w ramach XIV edycji naród Stalowy Anioł czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)