Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

20 września 2021 0

„Jesienne Dni”. Startuje czwarta edycja konkursu fotograficznego

Powiat nakielski serdecznie zaprasza na# IV część Konkursu Fotograficznego 2021 pt. „Jesienne Dni”. Do wygrania zestawy gadżetów promocyjnych oraz voucher do sklepu ze sprzętem elektronicznym o wartości 500 zł!

(czytaj więcej)
19 września 2021 4

Będą obradować radni powiatowi. Jakie tematy poruszą podczas sesji?

W środę, 22 września o godzinie 12.00 rozpoczną się# obrady radnych powiatowych. Odbędą się one w sali konferencyjnej na nakielskiej przystani. Znamy już porządek obrad.

(czytaj więcej)
19 września 2021 0

Wszystko o emeryturach czerwcowych. Eksperci będą czekać na pytania

18 września weszły w życie przepisy, które na# stałe zmienią zasady wyliczania czerwcowych emerytur na korzystniejsze. Pytań i wątpliwości jest wiele, dlatego toruński i bydgoski oddział ZUS organizują dyżur telefoniczny poświęcony tej tematyce.

(czytaj więcej)
18 września 2021 2

Stalowe Anioły 2021. Zostały ostatnie dwa tygodnie na zgłoszenia

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i# ofiarnością, rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz możemy ich nagrodzić za te działania. Trwa nabór wniosków w konkursie samorządu województwa Stalowy Anioł. Wnioski przyjmujemy do 30 września.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

Jesienna Wystawa Ogrodnicza już jutro. Znamy harmonogram

Na terenach wystawowych Minikowa po raz ósmy odbędzie się# Jesienna Wystawa Ogrodnicza pn. BARWY LATA - JESIENIĄ W OGRODZIE połączona z promocją karpia nakielskiego pn. „KARP NIE TYLKO NA ŚWIĘTA”.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

Realizacja projektu „Aktywni dla siebie”. Zapraszamy na jutrzejsze spotkanie

Klub Turystyki "Noteć" zaprasza mieszkańców powiatu nakielskiego na# wydarzenie integracyjne w ramach projektu „Aktywni dla siebie”, które odbędzie się w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Not w dn. 19.09.2021 r. o godz. 10.30.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

Co zrobić, aby dostać rentę socjalną? Dyżur eksperta ZUS

22 września placówki ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu oraz# Sępólnie Krajeńskim organizują dyżury telefoniczne z ekspertami. Będzie można zapytać o rentę socjalną, poprawne wypełnianie pełnomocnictw ZUS PEL, a także jak dokonać zmiany sposobu wypłaty świadczenia. Dzwonić można w godzinach od 9 do 11.00.

(czytaj więcej)
17 września 2021 1

Ruszył konkurs ZUS. Weź w nim udział i wygraj nagrodę!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zachęcić seniorów# do korzystania z konta w banku. W tym celu zaprasza młodzież do wzięcia udziału w konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

Planowane wyłącznie prądu. Sprawdź kiedy i gdzie!

Referat Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego# w Nakle nad Notecią informuje o planowanych włączeniach prądu na terenie powiatu nakielskiego wg. załączonego harmonogramu.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

"Nauka i doskonalenie gry w tenisa ziemnego". Nabór dodatkowy na zajęcia

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 5 lat do uczestnictwa w zajęciach tenisa ziemnego.

(czytaj więcej)
17 września 2021 1

Intensywne opady deszczu. Miejscami mogą wystąpić burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje# że dnia 17 września od godziny 13:00 do 23:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 30 mm do 40 mm.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Dzisiaj może znowu popadać. Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w# Gdyni wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Zaszczep się z KGW Paterek. Rodzinny festyn w ten weekend

18 września 2021 r. od godz. 14.00 odbędzie się# festyn rodzinny w Paterku #SZCZEPIMY SIĘ z KGW.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

„Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości”. Złóż wniosek o stypendium

Jeszcze przez dwa tygodnie najzdolniejsi uczniowie# kujawsko-pomorskich szkół mogą ubiegać się o stypendia przyznawane w ramach trzech marszałkowskim programów. Do najbardziej pracowitych i utalentowanych może trafić nawet do 5 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
16 września 2021 3

Jakie ulgi na początku nowej działalności? Ekspert wyjaśni wątpliwości

Bydgoski oddział ZUS organizuje telefoniczny dyżur ekspercki dla# osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Wybiorą wolontariuszy roku. To już kolejna edycja konkursu

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią we współpracy z# Fundacją „Salus Homini” ogłasza XII edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że od dnia 15.09.2021 r. od godz. 23:00 do dnia 16.09.2021 r. do godz. 23:00 prognozowane są opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

WOTGames w Szubinie. Darmowy, rodzinny piknik sportowy we wrześniu

26 września, w niedzielę w całej Polsce odbędą się "WOTGames"# – rodzinne, darmowe pikniki sportowe z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W województwie kujawsko-pomorskim impreza odbędzie się w Szubinie na stadionie bocznym przy ul. Orzeszkowej.

(czytaj więcej)
14 września 2021 9

Mobilny punkt szczepień ponownie w gminie Nakło. Zobacz szczegóły!

Wychodząc naprzeciw społecznemu oczekiwaniu oraz# mając na uwadze ułatwienie dostępu do szczepionki wszystkim zainteresowanym, ponownie został uruchomiony mobilny punkt szczepień.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Rowerzyści długo czekali na ten dzień. Rajd już w najbliższą niedzielę

Ścieżka pieszo-rowerowa łącząca Nakło z Bydgoszczą została# ukończona! Rowerzyści długo czekali na ten dzień. Nowo powstała ścieżka pieszo-rowerowa, wiedzie z Nakła przez Występ, Potulice, Gorzeń aż do granicy powiatu nakielskiego. Teraz całość drogi z Nakła do Bydgoszczy można pokonać bezpiecznie na jednośladzie.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Uwaga! Szykują się zmiany w lokalizacji departamentów urzędu

Od dziś (13 września) siedziba Departamentu Kontroli# Wdrażania Funduszy Europejskich oraz Departamentu Edukacji znajduje się w budynku przy Szosie Bydgoskiej 52 w Toruniu.

(czytaj więcej)
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)