Dziś mamy 24 lutego 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

24 lutego 2018 0

Konkurs, wykłady i warsztaty. Muzeum przygotowało ciekawą ofertę

W marcu, w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 1

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski coraz bliżej. Ustalono kolejność meczów

NTS Trójka Nakło w dniach od 1 do 4 marca br. będzie gospodarzem rozgrywek ćwierćfinałowych o # Mistrzostwo Polski kadetów. Zgodnie z wytycznymi z komunikatu PZPS ustalono kolejność rozgrywanych meczów.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Idą mrozy. Nie bądź obojętny!

W związku z prognozowanymi ujemnymi temperaturami powietrza Straż Miejska zwraca się z # prośbą do mieszkańców naszego miasta o zwrócenie szczególną uwagę na osoby, które mogłyby potrzebować pomocy.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Cytologia, mammografia i kolonoskopia. W marcu odbędzie się wyjazd na badania

Dnia 21 marca odbędzie się zorganizowany wyjazd na badania profilaktyczne do Zakładu #Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Fordonie.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 0

ARMiR organizuje cykl szkoleń z aplikacji eWniosekPlus. Sprawdź terminy

W związku z obowiązkiem składania przez rolników wniosków o przyznanie płatności na 2018 r. #drogą internetową, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle nad Notecią wraz z pracownikami serdecznie zapraszają rolników powiatu nakielskiego do udziału w cyklu szkoleń związanych z aplikacją eWniosekPlus.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 6

Powiat wesprze finansowo gminy w realizacji zadań. Za tydzień sesja

W ostatni dzień lutego na przystani obradować będą radni Rady Powiatu Nakielskiego. #Sesja rozpocznie się o godz. 12.00.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 0

Klub Żołnierzy Rezerwy podsumuje miniony rok. Zebranie w najbliższy piątek

23 lutego członkowie Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle spotkają się na #zebraniu sprawozdawczym, które odbędzie się o godz. 18.00 w Restauracji "Cechowa" w Nakle.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 1

Masz zadłużenie w ZUS? Wkrótce otrzymasz list

ZUS rozpoczął wysyłkę listów do przeszło 581 tys. przedsiębiorców o rozliczeniu wpłat, #jakich dokonali na zmienionych zasadach. W listach klienci znajdą szczegółową informację, w jaki sposób ZUS rozliczył wpłaty, które wpłynęły na indywidualne rachunki składkowe przedsiębiorców.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 25

Która OSP zasłużyła na strażackiego Oscara? Na zgłoszenia pozostał tydzień

Trwa druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności #Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2018, organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcję miesięcznika „Strażak”. Marszałek Piotr Całbecki objął konkurs honorowym patronatem.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 3

Internauta zgubił telefon. Na znalazcę czeka nagroda

W dniu 17 lutego między godziną 02.20 a 03.00 rano na ulicy Dworcowej w Nakle zgubiono #telefon marki Lenovo k8.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 4

Otwarto oferty na przebudowę kilku ulic. O roboty ubiegają się 4 firmy

Gmina Nakło w najbliższym czasie planuje remont kilku ulic. 19 lutego w ratuszu #odbyło się otwarcie ofert. O roboty ubiegają się cztery firmy.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 0

Konsultacje nt. e-ZLA w każdy poniedziałek. Sprawdź, co zyskasz

Jeśli jesteś lekarzem już dziś umów się na indywidualne konsultacje z pracownikiem ZUS nt. e-ZLA.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 0

Spotkanie tematyczne w ramach projektu EDN. Należy potwierdzić obecność

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” serdecznie zaprasza mieszkańców #powiatu nakielskiego na spotkanie tematyczne dot. rozwijania turystyki, rekreacji i dziedzictwa kulturowego na obszarze LSR w ramach produktu turystycznego Ekomuzeum Doliny Noteci (EDN).

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 0

Straż schwytała kolejnego psa. Tym razem na osiedlu W. Łokietka

Straż Miejska w Nakle nad Notecią prosi o informacje dotyczące suczki, która #w dniu 19 lutego 2018 roku została znaleziona na osiedlu W. Łokietka w Nakle

(czytaj więcej)
19 lutego 2018 4

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 19.02.2018r. – 25.02.2018r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad #Notecią pełnić będąc dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

(czytaj więcej)
19 lutego 2018 2

Rusza 3-rundowa faza play-off. Zobacz rozpiskę spotkań

W niedzielę, 4 lutego zakończyła się runda zasadnicza nakielskiej ligi siatkówki sezonu #2017/2018. Po zakończonej rundzie, odbędzie się 3-rundowa faza play-off.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 2

Startuje marszałkowski program wsparcia seniorów. Sprawdź szczegóły

Ruszył wojewódzki pilotażowy program opieki senioralnej, którym obejmujemy 386 #niesamodzielnych osób starszych w trzydziestu gminach w całym regionie. Wśród proponowanych rozwiązań opiekun domowy, sieć wsparcia sąsiedzkiego, wolontariat opiekuńczy i wsparcie opieki rodzinnej.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 0

Straż schwytała kolejnego psa. Zwierzę czeka na właściciela

Straż Miejska w Nakle nad Notecią prosi o informacje dotyczące małej suczki, która w #dniu 17 lutego 2018 roku została znaleziona na ulicy Karnowskiej w Nakle.

(czytaj więcej)
16 lutego 2018 18

Grupa MoCarta wystąpi w Nakle. Koncert odbędzie się w kościele św. Wawrzyńca

Parafia Świętego Wawrzyńca w Nakle nad Notecią, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad #Notecią, Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury zapraszają mieszkańców miasta i okolic na koncert Grupy MoCarta.

(czytaj więcej)
16 lutego 2018 0

Edukacyjne wtorki. Znamy tematy najbliższych dyżurów telefonicznych

Już w najbliższy wtorek, 20 lutego odbędzie się kolejny wtorkowy dyżur telefoniczny. Tematem #będą: „Zasady rozliczania wpłat dokonanych po 1 stycznia 2018r. na indywidualny numer rachunku składkowego.

(czytaj więcej)
16 lutego 2018 0

Zbliża się sesja Rady. Sprawdzamy, co znalazło się w porządku obrad

Luty powoli zmierza ku końcowi. Jak zawsze pod koniec każdego miesiąca radni #wszystkich gmin spotykają się na sesji. Nie inaczej będzie w gminie Nakło.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)