Dziś mamy 16 sierpnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

15 sierpnia 2018 0

Błąkał się na trasie Nakło-Występ. Straż Miejska prosi o informacje w sprawie psa

Straż Miejska w Nakle nad Notecią prosi o informacje dotyczące psa, który w dniu # 14 sierpnia 2018 roku został złapany przy trasie Nakło - Występ.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 4

Zgubiłeś prawo jazdy? Skontaktuj się ze znalazcą

Nasz Czytelnik znalazł prawo jazdy. Dokument jest wystawiony na Krzysztofa K. z Potulic. Więcej # informacji można uzyskać pod nr telefonu: 604 446 528

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 12

Służby mundurowe po raz trzeci wezmą udział w pielgrzymce. Zostanie odprawiona uroczysta msza święta

W sobotę, 1 września w Potulicach odbędzie się III Pielgrzymka Służb Mundurowych.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 33

Skoki na trampolinach zyskują na popularności. Zorganizowano bezpłatne warsztaty

Fitness na trampolinach zdobywa coraz więcej zwolenników. To nie tylko świetny sposób na # poprawienie wydolności swojego organizmu, ale także okazja do dobrej zabawy.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 0

Aleksandra Stasiak wystawi swoje prace. Wernisaż 24. sierpnia

24 sierpnia w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbędzie się wernisaż prac Aleksandry Stasiak.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 0

Turniej Strzelecki już w najbliższą sobotę. Rywalizacja toczyć się będzie o puchar starosty

18 sierpnia w Godawach rozegrany zostanie Wojewódzki Turniej Strzelecki z #KBK AK o #Puchar Starosty nakielskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 16

Konkurs bez rozstrzygnięcia. Nie ma chętnych na stanowisko dyrektora

Nie ma chętnych do objęcia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Występie, a #rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Co w takiej sytuacji zrobi gmina, która jest organem prowadzącym szkołę?

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 0

Święto Wojska Polskiego w Nakle. Sprawdź program uroczystości

Już w najbliższą środę 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2018 7

Transmisje w internecie, głosowanie na tablecie i nie tylko. Powiat planuje zmiany

Starostwo Powiatowe w Nakle planuje zakup systemu elektronicznego do obsługi sesji #Rady Powiatu Nakielskiego. System będzie wyposażony w kilka funkcji.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 4

Pilne ostrzeżenie meteorologiczne. Wieczorem mogą wystąpić burze

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie Biura # Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni (źródło informacji IMGW – PIB), informuje że na terenie powiatu nakielskiego w dniu 09.08.2018 r. od godz. 19:15 do r. do godz. 22:00. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia: 85% Stopień zagrożenia : 1 w skali 3 – stopniowej.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Po intensywnych upałach mogą nadejść gwałtowne burze. Warto pamiętać o kilku zasadach

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią przypomina jak zachować się # podczas silnego wiatru oraz intensywnego frontu burzowego. Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. Te zjawiska, szybko się przemieszczają. Pamiętaj, żywioł zawsze jest niebezpieczny!

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Błąkał się bez nadzoru. Straż Miejska szuka właściciela psa

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie od mieszkanki Paterka o # błąkającym się psie podobnym do rasy pinczer o rudym umaszczeniu, bez nadzoru opiekuna.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

W sobotę święto na działkach. ROD Jedność zorganizowały dożynki

W sobotę, 11 sierpnia na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych Jedność w # Nakle odbędą się dożynki.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 10

"Ofiary zbrodni". Ekspozycja na Rynku nawiązuje do antypolskiej operacji NKWD

W dniach 9-16 sierpnia 2018 r. zapraszamy do zapoznania się z wystawą: „Ofiary zbrodni. # Operacja antypolska NKWD 1937-1938”, która jest prezentowana na Rynku w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Nie przeceniajmy swoich możliwości. Tylko w sierpniu utonęło 49 osób

Wysokie temperatury w Polsce nie odpuszczają. Kolejne dni to również prognozowane #rekordowo wysokie wskazania termometrów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy apeluje o niebagatelizowanie ostrzeżeń o upałach i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Aleksandra Stasiak zaprezentuje swoje prace. Wernisaż odbędzie się w muzeum

24 sierpnia odbędzie się wernisaż wystawy mieszkanki Nakła #nad Notecią Aleksandry Stasiak. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Bezpłatna kolonoskopia. Badania realizuje 14 placówek medycznych

Trwa finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego wojewódzki program #profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego, z bezpłatnymi badaniami kolonoskopowymi, którymi obejmujemy blisko 25 tysięcy osób.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 1

Kto dowiezie dzieci do szkół? Rozpoczęto poszukiwania przewoźnika

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Zakład Robót Publicznych rozpoczął #poszukiwania przewoźnika, który dowiezie dzieci do szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych na terenie gminy Nakło oraz odwiezie do domów.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2018 0

Po dyżurze telefonicznym. O co głównie pytali mieszkańcy województwa?

Wiele osób otrzymało listy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z informacją o stanie #konta emerytalnego z prognozowaną wysokością emerytury. By wyjaśnić jak została wyliczona emerytura i podpowiedzieć, co zrobić by była wyższa, zorganizowaliśmy dyżur telefoniczny z ekspertem ZUS.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 4

Jesteś organizatorem imprez masowych? Koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią zaleca zapoznanie się z ulotką dotyczącą # afrykańskiego pomoru świń (ASF). Niniejsza informacja dotyczy sposobu zakażenia zwierząt w kontakcie pośrednim lub bezpośrednim ze zwierzętami zakażonymi i skierowana jest do organizatorów imprez masowych, w tym: jarmarków, wystaw, kiermaszów, festynów na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 6

Nadciąga kolejna fala upałów. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie Biura # Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni (źródło informacji IMGW – PIB), informuje że na terenie powiatu nakielskiego w dniach od 08.08.2018 r. od godz. 12:30 do dnia 10.08.2018 r. do godz. 15:30. Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 22°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia: 80% (Upał) Stopień zagrożenia : 2 w skali 3 – stopniowej.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)