Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

04 grudnia 2020 1

Marszałkowski ratunek dla branży gastronomicznej i fitness

Do poniedziałku (7 grudnia) firmy gastronomiczne i branży fitness mogą# składać wnioski o dedykowane marszałkowskie granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Dostępne na naszej stronie internetowej formularze, które należy przesyłać drogą elektroniczną, zostały maksymalnie uproszczone. Wypłaty przewidujemy jeszcze w grudniu.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 1

Coraz więcej e-wizyt. Uruchomiono kolejne stanowiska

Już ponad 11,5 tys. osób skorzystało z rozmowy wideo z# ekspertami ZUS. W województwie kujawsko-pomorskim takie spotkanie online z pracownikami ZUS odbyło 562 klientów. Zainteresowanie taką formą kontaktu jest ogromne, dlatego od 4 grudnia uruchamiamy kolejne stanowiska do obsługi e-wizyt w 5 oddziałach: w Toruniu, Poznaniu, Zabrzu, Opolu i Chrzanowie. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 4

Liczba wypłaconych zasiłków pogrzebowych wzrosła

Rośnie liczba wypłaconych zasiłków pogrzebowych. Tylko we# wrześniu i październiku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił ponad 62,3 tys. zasiłków pogrzebowych. W województwie kujawsko-pomorskim liczba ta sięgnęła prawie 3,2 tys. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba wypłaconych zasiłków pogrzebowych w całym kraju była niższa o 11 proc., natomiast w naszym regionie o 10 proc. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 10

Uwaga! Prognozuje się opady marznącego deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzanie Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że dnia 3.12.2020 r.od godziny 16.00 do dnia 4.12.2020 r. do godziny 9.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Robert Makłowicz gościem klubu książki. Spotkanie odbędzie się online

Uprzejmie informujemy, że 9 grudnia 2020 r. o godz. 18.00, w ramach programu# Dyskusyjne Kluby Książki, odbędzie się Spotkanie online (Facebook WiMBP w Bydgoszczy) z Robertem Makłowiczem - najbardziej znanym i popularnym polskim krytykiem kulinarnym, dziennikarzem, pisarzem, podróżnikiem.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 4

Kiedy czynna jest kasa nakielskiego urzędu? Sprawdź, co się zmieniło!

Z informacji przekazanych przez Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią wynika#, że od 1 grudnia zmieniły się godziny pracy kasy w nakielskim urzędzie.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Wcześniejsza emerytura. Skorzystaj ze specjalnego dyżuru telefonicznego

Już w najbliższy wtorek, 8 grudnia bydgoski ZUS uruchamia# specjalny dyżur telefoniczny dla osób z rocznika 1953.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 1

PLK przygotowane na zimowe przejazdy. Bezpieczne perony i dojścia

Na sieci kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały# ponad 280 jednostek sprzętu odśnieżnego. Bezpieczne mają być perony i dojścia. Stały monitoring pogody pozwala na szybkie reakcje zespołów technicznych i 66 pociągów do naprawy sieci trakcyjnej. W trudnych warunkach zimowych przewidziano udział nawet 14 000 pracowników.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Trwa zbiórka dla osób bezdomnych. Jak można włączyć się w akcję?

Jesień i zima to szczególnie ciężki czas dla# osób bezdomnych. Jak co roku Caritas Diecezji Bydgoskiej zwraca się w tym okresie z prośbą o włączenie się w akcję zbiórki artykułów dla osób bezdomnych.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 1

ZUS zaprasza na bezpłatne webinarium. Odbędzie się 3 grudnia

Zasady poprawnego wypełniania i korygowania dokumentów# zgłoszeniowych i rozliczeniowych, to temat najbliższego webinarium organizowanego przez bydgoski oddział ZUS.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Ostatnie dni na złożenie wniosku o stypendium. „Młody Talent Krajny i Pałuk”

Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przypomina, iż w najbliższy# piątek (04.12.2020) mija termin składania wniosków o przyznanie stypendium w ramach Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

" Boże Narodzenie na Ludowo". Zapraszamy na dzisiejszy wykład online

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym tj. 1 grudnia br., o godz. 16:00 będzie# można wysłuchać wykładu online pt.: " Boże Narodzenie na Ludowo" pana Romana Skiby - dyrektora Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 1

Granty dla branży gastronomicznej i fitness. Ruszył już nabór wniosków

Wystartowały marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej# i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej mogą się również ubiegać o preferencyjne pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowujemy też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wypłacany będzie do 24 grudnia

Nadal można korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Okres, do kiedy będzie# wypłacany zasiłek został przedłużony do 24 grudnia. Można się o niego starać, m.in w razie zamknięcia placówek oświatowych z powodu COVID-19 lub gdy te placówki są otwarte, ale nie mogą zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania. Ze świadczenia mogą korzystać także medycy, którzy nie skorzystają z opieki zapewnionej przez szkołę.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

Tlenek etylenu w sezamie. Firma wycofuje dwa produkty

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez MAKRO Cash and #Carry Polska S.A. wycofaniu dwóch produktów ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tych produktów.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 2

Krwiobus w grudniu przyjedzie do gmin. Zobacz, gdzie stanie i kiedy

Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie chorych #oraz ofiar wypadków. W powiecie nakielskim systematycznie organizowane są zbiórki umożliwiające mieszkańcom oddanie krwi.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 0

Znów prognozowane są oblodzenia. IMGW wydało ostrzeżenie

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych #IMGW-PIB (Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni), informuje że na terenie gminy w dniach od 29.11.2020 r. od godz. 19.00 do dnia 30.11.2020 r. do godz. 09.00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3oC do -1oC, temperatura minimalna gruntu około -4oC.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 1

Zachowajcie ostrożność. Na drogach i chodnikach może być ślisko

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych #IMGW-PIB (Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni), informuje że na terenie gminy w dniach od 28.11.2020 r. od godz. 23.00 do dnia 29.11.2020 r. do godz. 08.00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -1oC do 1oC, temperatura minimalna gruntu około -2oC. Temperatura maksymalna na dzień 29.11.2020 r. od 1oC do 3oC

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 0

Trwa nabór na stypendia. Na złożenie wniosku pozostało kilka dni

Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza uzdolnione młode osoby z #powiatu nakielskiego do składania wniosków o przyznanie stypendium w ramach Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Termin składania wniosków mija 4 grudnia. Więcej informacji poniżej.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 3

Nakło przyzna dotacje na sport. Do rozdysponowania jest 120 tys. zł

Jak co roku burmistrz Miasta i Gminy Nakło ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie #zadania z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Nakło nad Notecią w 2021 r. Ile pieniędzy ma zostać rozdysponowane?

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Pokonałeś COVID-19? Możesz pomóc innym - oddaj osocze!

Każdego dnia służby medyczne walczą o zdrowie i życie osób chorych na# COVID-19. Zdajemy egzamin z solidarności i okazujemy wsparcie tym, którzy potrzebują naszej pomocy w tym szczególnym okresie.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)