Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

20 października 2018 0

"Młody Talent Krajny i Pałuk". Trwa nabór wniosków

Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” serdecznie zaprasza szczególnie uzdolnione # młode osoby z obszaru powiatu nakielskiego do składania wniosków o przyznanie stypendium w ramach Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

Zawody pływackie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

18 listopada 2018r. na pływalni NAQUARIUS odbędą się zawody pływackie.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

Turniej im. Łucjana Dombka. To już dwudziesta edycja

W sobotę, 27 października na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle # odbędzie się XX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Początek rywalizacji o godzinie 09:00.

(czytaj więcej)
18 października 2018 10

Dzienne Domy Pobytu. Wkrótce powstaną kolejne placówki, sprawdź gdzie

Osoby starsze i niesamodzielne oraz ich rodziny mogą korzystać z usług opiekuńczych świadczonych przez działające w regionie domy dziennego pobytu. Marszałkowskie środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego umożliwiły utworzenie miejsc opieki w 41 takich placówkach. Wkrótce powstaną kolejne.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

ZUS ostrzega – uważaj na maile od oszustów

Oszuści, podszywający się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych chcąc uzyskać dostęp do danych # zgromadzonych na komputerach klientów ZUS tym razem wysyłają maile z informacją o zaległych składkach. ZUS przypomina, że nie wysyła maili do swoich klientów.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

W piątek i poniedziałek biblioteka nieczynna

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią uprzejmie informuje, że w piątek, # 19 października oraz w poniedziałek, 22 października 2018 r. biblioteka przy ul. Dąbrowskiego 20 będzie nieczynna z uwagi na konieczność przygotowania lokalu wyborczego, który mieścić się będzie w tejże placówce.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

"Stulecie niepodległości ziemi nadnoteckiej". Konferencji towarzyszyć będzie wystawa

24 października od godziny 17:00 w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie odbędzie się konferencja # historyczna pt. "Stulecie niepodległości ziemi nadnoteckiej". Szczegółowe informacje na plakacie.

(czytaj więcej)
16 października 2018 9

Hubertus w Samostrzelu. Jak zawsze nie zabraknie atrakcji

W sobotę, 20 października na samostrzelskich łąkach po raz kolejny odbędzie się Hubertus.# Poza pokazami jeźdźców i koni odbędzie się także wiele atrakcji dla dzieci. Nie zabraknie skoków przez przeszkody, wyścigów, konkursów i zabaw. Hubertus odbędzie się w godzinach od 12:00 do 15:00.

(czytaj więcej)
16 października 2018 2

Ostatnia sesja już w czwartek. Radni przedstawią sprawozdanie z działalności

W czwartek, 18 października o godzinie 10:00 w sali Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad # Notecią przy ulicy Mickiewicza 3 odbędzie się LIV sesja Rady Miejskiej w Nakle.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Rusza Nakielska Liga Pływania. Szkoły mogą zgłaszać uczestników

Uczniowski Klub Sportowy „Krzywousty” zaprasza uczniów szkół powiatu nakielskiego do udziału w # zawodach pływackich pn. Nakielska Liga Pływania. Szczegółowe informacje oraz regulamin zawodów znajduje się w pliku.

(czytaj więcej)
16 października 2018 1

Prace drogowe wiążą się z utrudnieniami. Wyznaczono objazd

Na terenie Nakła trwa modernizacja układu komunikacyjnego w rejonie ulic Armii Krajowej, Staszica, # Leśnej, Dąbrowskiego, Kościelnej, Dolnej i Placu Konopnickiej. Obecnie, rozpoczął się etap prac związany z budową ronda na ulicy Staszica. W związku z tym, od środy 17 października wprowadzono objazd. Przez okres około dwóch tygodni ulica Armii Krajowej od ulicy Staszica zostanie zamknięta. Kierowcy będą musieli poruszać się przez ulicę Polną.

(czytaj więcej)
15 października 2018 0

Mistrzostwa województwa w warcabach klasycznych. Udział może wziąć praktycznie każdy

Już 28 października br. o godzinie 10.00 rozpoczną się Mistrzostwa Województwa Kujawsko - # Pomorskiego w Warcabach Klasycznych. Zapraszamy na niego dzieci, rodziców i wszystkich chętnych. Zapisy trwają do godziny 9.45 w dniu rozgrywek.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Kolejna "Akcja z pieprzem". Przyjdź się zbadać

W ramach działań dotyczących profilaktyki pro zdrowotnej dnia 14.11.2018 r. (środa), w godzinach # od 12.00 zapraszamy na: bezpłatne, bezinwazyjne i bezbolesne badanie dermatoskopem zmian na skórze (pieprzyki, znamiona, plamki, przebarwienia, itp.) pod kątem czerniaka złośliwego!

(czytaj więcej)
12 października 2018 6

Zaginęła Natalia Ginter

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że Komisariat Policji # Bydgoszcz Śródmieście prowadzi poszukiwania za zaginioną osobą - poziom II.

(czytaj więcej)
11 października 2018 6

Opóźnienia w budowie skateparku. Zostanie otwarty ponad miesiąc po terminie

W sobotę, 13 października o godzinie 14:00 odbędzie się otwarcie nowo powstałego skateparku w # Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Znasz potrzebującą rodzinę? Zgłoś ją do Szlachetnej Paczki!

Jeśli chcesz pomóc rodzinom, które najbardziej potrzebują pomocy, już dziś możesz zgłosić# wybraną rodzinę z powiatu nakielskiego do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W ubiegłym roku pomoc od darczyńców otrzymały 23 rodziny z Nakła i okolic o łącznej kwocie ok. 30000 złotych.. Działało przy tym 18 wolontariuszy. W całej Polsce pomoc otrzymało 20073 rodziny, a wartość paczek wyniosła aż 53673499 złotych.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Plebiscyt „Młody Talent Krajny i Pałuk” . Zgarnij wartościowe nagrody

Od 28 września 2018 r., Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” rozpoczęło nabór zgłoszeń# do Plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk” w ramach Forum Inicjatyw Młodzieżowych, edycja 2018.

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Zgubiono klucze od auta. Miały charakterystyczny brelok

W dniu dzisiejszym, tj. 10 października zgubiono klucze do auta.

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

„Aktywnie i bezpiecznie”. Dzień Seniora w Nakle

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów# oraz Nakielskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na „Dzień Seniora”, który odbędzie się 14 października w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Womix NTS Trójka Nakło zmierzy się z SMS Police. Kibice mile widziani!

W najbliższą sobotę w sali ZSP nr 3 w Nakle rozegrany zostanie mecz pomiędzy# zespołami Womix NTS Trójka Nakło a SMS Police. Zapraszamy kibiców i sympatyków siatkówki! Start o godz. 17.00!

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Kolejne prace remontowe. Wystąpią przerwy w dostawie wody

Komunikat Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)