Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

02 lipca 2022 0

Poniedziałkowe spotkanie z premierem Piotrem Glińskim. Odwołane

Z przykrością informuję, iż poniedziałkowe spotkanie z premierem# Piotrem Glińskim w Nakle nad Notecią zostało odwołane, z uwagi na wyjazd zagraniczny w związku z obowiązkami służbowymi.

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 0

Zapytaj o świadczenia rodzinne. ZUS uruchamia kolejne dyżury telefoniczne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchamia kolejne dyżury telefoniczne# dotyczące świadczeń rodzinnych. W trakcie dyżurów będzie można zapytać ekspertów o „Dobry start 300 plus”, 500 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy, a także o żłobkowe- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Weekend, Daria, Kalwi Remi oraz Bayera. Już jutro wystąpią w Kcyni!

Weekend, Daria, Kalwi Remi oraz Bayera wystąpią podczas kulminacyjnego# koncertu z okazji jubileuszu 760-lecia nadania praw miejskich Kcyni.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 4

Utrudnienia na drodze krajowej nr 10. W ten weekend targi w Minikowie

W dniach 2-3 lipca br., w związku z targami, które odbędą się# w Minikowie, kierowcy spodziewać mogą się wzmożonego ruchu na DK 10. O zapewnienie płynności ruchu dbać będą policjanci.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Sławy ze świata muzyki klasycznej zagrają w regionie. Weekend koncertów organowych

W powiecie nakielskim wystąpią słynne sławy z desek filharmonii #i światowych estrad. Trójka wybitnych muzyków: Asanaliev, Skudlik i Grubba zagrają koncerty organowe w kościołach pw. Św. Stanisława w Nakle i Św. Michała Archanioła w Dębowie.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

P. Gliński, Ł. Schreiber oraz B. Kownacki. Zapraszamy na spotkanie otwarte

Zapraszam na spotkanie otwarte z premierem Piotrem Glińskim#, ministrem Łukaszem Schreiberem oraz posłem Bartoszem Kownackim, które odbędzie się w poniedziałek 4 lipca o godz.18.00 w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Pies biegał po ul. Długiej. Poszukiwany właściciel czworonoga

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie od mieszkanki #Nakła o psie który 30.06.2022 roku biegał ulicą Długą w Nakle nad Notecią. Jest to małej wielkości samiec. Na szyi parciana obroża.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Dzisiaj będzie gorąco ! Meteorolodzy przewidują wysokie temperatury

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 3

Zapowiadane są silne opady. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle wydało kolejne ostrzeżenie. Tym razem to ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące wysokich stanów wód.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 0

Cykl turniejów w tenisa ziemnego. Niedługo drugi z nich

Trwa cykl turniejów pod nazwą Grand Prix o Puchar Starosty Nakielskiego w # tenisie ziemnym mężczyzn.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 0

To będą upalne dni. W piątek nawet 35 stopni Celsjusza

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle wydało ostrzeżenie meteorologiczne.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 1

Witosławskie impresje. Zapraszamy na wspólne biesiadowanie

Serdecznie zapraszamy na Witosławskie Impresje, które w tym roku# odbędą się w dniu 16 lipca w Parku Dworskim w Witosławiu.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Turniej Siatkówki Plażowej. Nakielski Sport Open już w ten weekend!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju Siatkówki# Plażowej "Nakielski Sport OPEN", który odbędzie się dnia 03.07.2022 r. na Przystani Powiat Nakielski, ul. Notecka 4, Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Agricola-Syn Ziemi. Wnioski do czwartku!

Wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników, promocja i prezentacja #różnorodnej aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej oraz promowanie nowoczesnego rolnictwa naszego regionu - takie cele przyświecają organizatorom konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi. Na zgłoszenia czekamy do czwartku (30 czerwca).

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Znaleziono słuchawkę bluetooth. Urządzenie można odebrać od policjantów

W nakielskiej komendzie odebrać można słuchawkę bluetooth#, która została znaleziona na jednej z ulic w mieście. Zguba czeka na właściciela w nakielskiej jednostce policji.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 5

Emilka nadal czeka na operację. Możesz pomóc i zaangażować się w turniej charytatywny

Emilka Rybarczyk czeka na poważną # operację serduszka w USA. Niestety gdy cel był bliski osiągnięcia okazało się, że przez rosnącą inflację, cena operacji wzrosła o ponad 40 tysięcy dolarów.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Drozdowskim. Wstęp wolny!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w#Nakle nad Notecią serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Drozdowskim, które odbędzie się 29 czerwca o godz. 16.30 w bibliotece przy ul. Bartkowskiego 1.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Będą przerwy w dostawach prądu. Sprawdź gdzie

W przyszłym tygodniu zaplanowano przerwy w dostawach prądu.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 1

Kolejny upalny dzień. Jest ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało # ostrzeżenie dotyczące upału.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Zaproszenie na spacer historyczny. Poznaj historię społeczności żydowskiej w Kcyni

Pójdź z nami na spacer i dowiedz się, jaka jest historia społeczności żydowskiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)