Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

21 czerwca 2024 0

Rejs po Noteci. Wspólna biesiada w wyjątkowej scenerii

W czwartek, 20 czerwca# cała Społeczność Dziennego Domu miała przyjemność płynąć w Rejs po Noteci.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

"Muzykoterapia przy pianinie". Cykl spotkań dobiegł końca

Poniedzialek 17 czerwca - to kolejne spotkanie z muzyką #na żywo. Cykl spotkań pt. "Muzykoterapia przy pianinie" dobiegło końca.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Wycieczka mieszkańców do Torunia. Spektakl teatralny skłonił do refleksji

W dniu 16 czerwca Samorząd Mieszkańców# nr 4 po raz kolejny zorganizował wyjazd do teatru Wilama Horzycy w Toruniu na spektakl pod tytułem " Mistrz i Małgorzata" Michała Bułhakowa.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Opowieść, która łączy ludzi. Czytelniczki omawiały ciekawą książkę

W środę, 12 czerwca w bibliotece w# Ślesinie odbyło się spotkanie #Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem rozmów była powieść niemieckiego pisarza, dziennikarza i krytyka kulinarnego - Carstena Henna „Spacerujący z książkami”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Wycieczka turystyczno-integracyjna. Wieczorek taneczny i ognisko

W dniach od 7 do 13 czerwca grupa członków Koła Powiatowego# Polskiego Związku Niewidomych w Nakle nad Notecią wraz z opiekunami i przyjaciółmi Koła udała się na wycieczkę do Dźwirzyna do OW „Helios”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Przekazano 70 książek. Podarunek w większości od czytelników

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna przekazała #w darze 70 książek, które trafiły do biblioteki szkolnej Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 7

Kcyńska noc muzeów. Inscenizacja operacji Market Garden

15 czerwca przy dworcu PKP w Kcyni odbyło się #tradycyjne już wydarzenie - VII odsłona Nocy Muzeów. Tym razem mieszkańcy mogli obejrzeć inscenizację operacji Market Garden, po której nastąpiło otwarcie wystawy historycznej w izbie muzealnej.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 7

Dzień Dziecka w Paterku. Moc atrakcji dla najmłodszych

15 czerwca w godzinach od 10:00 do 13:00 na osiedlu #Sobieskiego w Paterku zorganizowane zostało wydarzenie dedykowane wszystkim najmłodszym mieszkańcom sołectwa. Mowa tu rzecz jasna o imprezie z okazji Dnia Dziecka.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 6

Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej. Wyłoniono laureatów

W piątek, 14 czerwca w Olszewce odbył się# XIV Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

"Witajcie w świecie Bajek". Festiwal z udziałem mieszkańców Paterka i Mroczy

Dnia 12 czerwca 2024 roku w Muszli Koncertowej #w więcborskim Lasku Miejskim odbył się VIII Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Witajcie w świecie bajek”.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Kolejne zajęcia z arteterapii. Oczekiwanie na efekt końcowy prac

W środę, 12 czerwca w Domu Pomocy Społecznej #w Nakle przeprowadzono kolejne zajęcia z arteterapii.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 9

Ratownicze pokazy i wiele innych atrakcji. Bezpieczne wakacje na przystani

12 czerwca na terenie Przystani Powiat Nakielski zorganizowano festyn# pn. „Bezpieczne wakacje”. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy nakielskiego sanepidu, a prowadzone działania były koordynowane przez Komendę Wojewódzką Policji.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Występ teatralno-muzyczny. Pozytywna energia na kolejne dni

Składamy serdeczne podziękowania dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej# Stowarzyszenia KMK Kos w Kosowie, pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu, rodzicom oraz dzieciom, bez których dzisiejszy występ teatralno-muzyczny poświęcony "Dniu Mamy i Taty" nie mógłby się odbyć. Wasze zaangażowanie I profesjonalizm widać na każdym kroku.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Poranny spacer. Poniedziałkowa niespodzianka dla seniorów

Seniorzy z Domu Pomocy #Społecznej w Nakle w poniedziałkowy poranek 10 czerwca odbyli spacer - niespodziankę.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

"Trzeźwi ciałem i duchem". Trzecia edycja pikniku rodzinnego

W sobotę policjanci z nakielskiej komendy wzięli udział #w zorganizowanym integracyjnym pikniku rodzinnym pt. „Trzeźwi ciałem i duchem”. W trakcie mundurowi uświadamiali uczestnikom pikniku jak dużym zagrożeniem jest nadmierne spożywanie alkoholu oraz zapewnili atrakcje dla najmłodszych.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2024 0

Szereg atrakcji i niespodzianek. Dzień Dziecka ze służbą więzienną

Na terenie Potulic odbył się festyn z okazji #Dnia Dziecka, który jest już tradycją! Funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach zapewnili najmłodszym szereg atrakcji i niespodzianek.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2024 0

Dzień Dziecka w Występie. Najmłodsi bawili się na placu zabaw

8 czerwca na placu zabaw #przy ul. Goździkowej w Występie odbyła się coroczna impreza z okazji obchodzonego tydzień wcześniej Dnia Dziecka. Najmłodsi mieszkańcy wsi ochoczo brali udział w sobotnim wydarzeniu.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0

To już trzecia odsłona wydarzenia. Za nami Integracyjny Piknik Rodzinny

8 czerwca na nakielskiej przystani zorganizowano #trzecią edycję Integracyjnego Pikniku Rodzinnego. Na przybyłych gości czekało tego dnia wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0

Najnowsze wystawy. Jedna znajduje się na rynku, druga w muzeum

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia naszych dwóch najnowszych# wystaw! Od kilku dni wystawa pt. "60 lat Muzeum Ziemi Krajeńskiej" znajduje się na nakielskim Rynku.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

Wyjątkowy piknik rodzinny w Sucharach. Integracja mieszkańców

W miniony wtorek w #Sucharach odbył się wyjątkowy piknik rodzinny, podczas którego świętowaliśmy zarówno Dzień Dziecka, jak i Dzień Mamy. Uczestnicy mogli cieszyć się piękną pogodą oraz szeregiem atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

"Najlepsza przyjaciółka" tematem DKK. Powieść o toksycznej przyjaźni

Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki #w Potulicach, tematem rozmów była powieść „Najlepsza Przyjaciółka” autorstwa Izabeli Krasińskiej.

(czytaj więcej)
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)