Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

02 lipca 2022 0

Mieszkańcy pojechali na wycieczkę. Był czas na zwiedzanie i wspólną integracje

Za przyznaną nagrodę przyznaną przez Wojewodę# Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza za zorganizowanie Święta Niepodległości, mieszkańcy wsi Suchary pojechali na wycieczkę do Gdańska.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Jak wakacje w „dziczy” pomogły przyjrzeć się rzeczywistości z nowej perspektywy

Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku# odbyło się tym razem w plenerze. Miało miejsce u Państwa Marty i Eugeniusza Lepperów w Wieszkach, którzy wspaniale nas ugościli w swoim pięknym ogrodzie.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Lato w tytule książki! Mamy kilka dobrych propozycji

Rozpoczęły się wakacje, ten cudowny okres, w którym pogoda dopisuje, a beztroska już od dawna nas nie opuszcza.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Naleśnikowy festyn na rynku. Na dzieci czekały jeszcze inne atrakcje

W dniu 29 czerwca na nakielskim rynku odbył się festyn# naleśnikowy zorganizowany przez Fundację Teraz Wy w ramach projektu Małe Miasto Nakło nad Notecią. Współorganizatorem projektu jest Fundacja BGK.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 0

Ponad 100 dzieci wzięło udział w projekcie. Uczyły się edukacji finansowej

W dniu 27 czerwca nastąpiła długo wyczekiwana chwila. Z samego rana parada 108 dzieci otworzyła projekt Małe Miasto Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Na spotkaniu z młodymi sportowcami. O bezpiecznym spędzaniu wakacji

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz odpowiedziała na zaproszenie Uczniowskiego# Klubu Sportowego Judo z Nakła i podczas spotkania rozmawiała z młodymi sportowcami o bezpiecznym spędzaniu wakacji i profilaktyce uzależnień.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci na festynie profilaktycznym

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z nakielskiej# jednostki zaprezentowali swoją pracę podczas pikniku profilaktycznego organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na nakielskiej przystani wodnej.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Ostatnie spotkanie przed wakacjami. Panie omówiły nastrojową powieść

Ostatnie przed wakacyjną przerwą, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w # Trzeciewnicy poświęcone było powieści Kristin Hannah „Odległe brzegi”.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 9

Harcerska brać w Kowalwku. Najlepsi snajperzy otrzymali nagrody

W sobotnie przedpołudnie 25 czerwca br. Jednostkę Ratownictwa# Specjalnego odwiedzili nakielscy harcerze, którzy zaplanowali zajęcia szkoleniowe dla najmłodszych.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Maltańska przygoda. Uczestnicy skosztowali likier z owoców opuncji

Upalne czwartkowe popołudnie stało się okazją do spotkania w nakielskiej bibliotece. Jego tematem była podróż na Maltę, o której opowiedział pan Mariusz Skoczek.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Noc świętojańska. Mieszkańcy tradycyjnie i miło spędzili wieczór

Jak co roku tradycyjnie w Noc Świętojańską dzieci wraz z dorosłymi wiją #wianki i wrzucają je do falującej wody (zbiornik wodny w Karnowie). Jest to jedno z najbardziej barwnych spotkań dla dzieci i mieszkańców.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Zespół Folklorystyczny Sadkowianie na festiwalu. Zdobyli trzecie miejsce!

26 czerwca Zespół Folklorystyczny Sadkowianie uczestniczył w XI Festiwalu Pieśni Ludowej i Jarmarku Świętojańskim w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Czerwcowe spotkanie klubu książki. Uczestniczki omówiły biografię Niny Novak

Biografia „Taniec na gruzach. Nina Novak w rozmowie z Wiktorem Krajewskim” była omawiana w # czerwcu na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Wspólna biesiada przy ognisku. Panie rozpoczęły wakacje

W sobotnie gorące popołudnie, 25 czerwca panie z # Koła Gospodyń z Paterka postanowiły rozpocząć sezon wakacyjny na łonie natury.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 1

Zdrowie i bezpieczne wakacje. Profilaktyczny piknik na przystani

25 czerwca na Przystani Powiat Nakielski odbył się piknik # profilaktyczny pt. "Zdrowe i bezpieczne wakacje". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Morskie opowieści na nakielskiej przystani. Szantowy koncert spodobał się widowni

24 czerwca na terenie nakielskiej przystani zorganizowano #wydarzenie kulturalno–rekreacyjne w formie pikniku, który odbył się w ramach realizacji projektu pn. „Akceptuję III–formy aktywizacji mieszkańców powiatu nakielskiego”. Wydarzenie zwieńczył wyjątkowy koncert.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Na żołnierską nutę. VI Festiwal Piosenki Turystycznej za nami

VI Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych Więcbork, 22 czerwca 2022 r. odbył się pod hasłem: "Na żołnierską nutę".

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Spotkanie dla uczniów. Dzieci poznały zwyczaje Nocy Świętojańskiej

Z okazji zbliżającej się Nocy Świętojańskiej, Wiejski Dom Kultury i Powiatowa i Miejska # Biblioteka Publiczna – Filia w Ślesinie zorganizowały spotkanie dla uczniów z klas 1-3 miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 2

Zajęcia w plenerze. Dzieci malowały nakielską przystań

Dzisiaj, 22 czerwca uczniowie ze szkoły podstawowej nr 4 w # Nakle wybrali się na nakielską przystań, aby tam poćwiczyć malowanie w plenerze. Lekcje poprowadził Krzysztof Kamil Przygoda.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Wystawa otwarta. Zaprezentowano prace siedmiu artystów

19 czerwca br. w Muzeum otwarto wystawę fotografii „Dyplomy”. Na ekspozycji zaprezentowano # zdjęcia siedmiu artystów fotografów - absolwentów Bydgoskiej Akademii Fotografii.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2022 7

Rowerowa Stolica Polski. Uczestnicy rajdów dotarli na przystań

18 czerwca w ramach Rowerowej Stolicy Polski przeprowadzono# dwa rajdy rowerowe. Miejscem docelowym każdego z nich była Przystań Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)