Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

20 stycznia 2020 0

Pierwsze spotkanie DKK w Nowym Roku. Omówiono powieść polskiej autorki

Na pierwszym w 2020 roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w # Trzeciewnicy, 9 stycznia omawiano książkę pt. „Tylko dobre wiadomości”.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Międzynarodowa wystawa prac. Zaprezentowali się artyści zawodowi

16 stycznia 2020 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej otwarto międzynarodową wystawę prac # artystów zawodowych.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 4

Zespół Prestige zagrał w Nakle. Koncert zachwycił publiczność

W dniu 19 stycznia 2020 roku w sali Konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się # koncert kwartetu smyczkowego Prestige.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Piękno kaszubskich kolęd. Było to niecodzienne wydarzenie

W niedzielę, 19 stycznia w parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle odbył się # koncert kolęd w wykonaniu kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca Krebane.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2020 8

Pierwsza okazja do zwiedzania. Wieża widokowa została otwarta dla mieszkańców

Mimo, że prace związane z przebudową wieży widokowej w # Parku im. Jana III Sobieskiego w Nakle zakończyły się już jakiś czas temu, a ich odbiór techniczny nastąpił w listopadzie ubiegłego roku, to dopiero w ostatnią niedzielę wieża widokowa została udostępniona mieszkańcom.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2020 4

Wielki Koncert Kolęd w nakielskiej Farze. Zaprezentowały się 3 chóry

Pomimo tego, że świąteczna atmosfera już dawno przeminęła, mieszkańcy # Nakła mieli możliwość posłuchania najpiękniejszych polskich kolęd. Na scenie wystąpiły trzy chóry: Semper Fidei, Soli Deo i Nadzieja.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2020 22

"Piosenka Ci nie da zapomnieć". Noworoczna gala teatru Broadway

Spędzenie piątkowego wieczoru murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w # Paterku było idealnym rozwiązaniem dla każdego miłośnika musicali oraz występów scenicznych.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

Środowe popołudnie z książką. Omawiano powieść Rhiannon Navin

W środowe popołudnie uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się, aby #porozmawiać o powieści Rhiannon Navin „Kolor samotności”. Narratorem książki jest 6-letni chłopiec. Jest to zabieg ciekawy i dość niecodzienny. Niektórym lektura może się przez to wydawać infantylna i dziwna.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

Rekord w potulickim sztabie: Zebrano 24.239,94 złotych!

W Potulicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała od czwartku. #Tego dnia odbył się maraton fitness.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

„Tylko dobre wiadomości”. Powieść Agnieszki Krawczyk na spotkaniu DKK

Na pierwszym w 2020 roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy, #dnia 9 stycznia omawiano książkę pt „Tylko dobre wiadomości”.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Jeszcze raz o WOŚP w Ślesinie. Nie brakowało ludzi wielkiego serca

28 Finał WOŚP już za nami, jak co roku Wiejski Dom Kultury wspólnie z# Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie zorganizował zbiórkę pieniędzy dla WOŚP.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 1

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączy ludzi. Ślesiński WDK wypełnił się po brzegi

Nie tylko w większych miastach ale również w mniejszych miejscowościach organizowane są # wieczory z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tak było chociażby w Ślesinie, gdzie mieszkańcy po raz kolejny spotkali się, aby wziąć udział we wspólnej zbiórce pieniędzy.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 27

Finał WOŚP w Nakle. Występy artystyczne, licytacje i światełko do nieba!

Tradycyjnie już w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano szereg występów #artystycznych kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego hasło to „Wiatr w żagle”. Nie zabrakło także licznych licytacji różnego rodzaju przedmiotów.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 2

Śpiewano kolędy i pastorałki. Koncert w kościele, a potem spotkanie na plebanii

Jeszcze w 2019 roku, 29 grudnia w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle odbył się koncert #chóru Soli Deo pod dyrygenturą Michała Gacki. Po mszy św. członkowie chóru zostali zaproszeni na plebanię.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 20

Zimna woda, ale serca gorące. Morsy wsparły Wielką Orkiestrę!

Tłum morsów oraz miłośnicy dobrej zabawy i chęci niesienia pomocy zebrali się 12 #stycznia nad jeziorem w Wąsoszu, by razem włączyć się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było bardzo wesoło!

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 19

Alpakoterapia i Retro Karawana. Moc atrakcji na nakielskim rynku

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Nakle rozpoczął się od atrakcji #skierowanych dla wszystkich fanów motoryzacji oraz miłośników zwierząt. Tego dnia zgromadzeni na nakielskim rynku mieszkańcy nie mogli się nudzić.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

Rozstrzygnięcie konkursu "Czytelnik miesiąca". Przyznano sześć nagród

W czwartek 9 stycznia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece przy ul Bartkowskiego 1 odbyło się # spotkanie z laureatami konkursu „Czytelnik Miesiąca”.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

Nakielski Koncert Noworoczny za nami. Gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska

To już nakielska tradycja, iż w pierwszy weekend nakielanie witają Nowy Rok prawdziwą #muzyczną ucztą. Gościem specjalnym wydarzenia była Natalia Kukulska.

(czytaj więcej)
06 stycznia 2020 2

Koncert kolędowo-noworoczny. Zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta

W poniedziałkowe popołudnie w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika #w Nakle zorganizowano tradycyjny już koncert kolędowo-noworoczny. Była to idealna okazja do posłuchania na żywo Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
06 stycznia 2020 38

Święto Trzech Króli w Nakle. Barwne orszaki zachwyciły mieszkańców

6 stycznia już po raz kolejny w Nakle zorganizowano Orszak Trzech Króli. Z nakielskich #parafii w stronę rynku wyruszyły reprezentacje Szkół Podstawowych nr 2, 3, 4 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2020 0

Spotkanie mikołajkowo-noworoczne. Zawodników odwiedził gwiazdor

W dniu 4 stycznia wszystkie grupy wiekowe szkółki piłkarskiej # LZS Dąb Potulice zebrały się na uroczystym spotkaniu Mikołajkowo-Noworocznym w sali Hrabiny Potulickiej.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)