Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

04 grudnia 2020 0

Regał bookcrossingowy pojawił się w naszej gminie. Sprawdź, gdzie!

Miło nam poinformować, że w dniu 04 grudnia przekazaliśmy# pierwszy regał bookcrossingowy w gminie Nakło. Znajduje się on w Centrum Aktywności Wsi w Wieszkach, a jego opiekunem została pani sołtys Gabriela Leppert. Powiatowa i Miejska biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią na wyposażenie regału przekazała ponad sto książek, pochodzących z kiermaszu książki przeczytanej.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 0

Czy Święty Mikołaj chowa się w książkach? Warto czytać książki

Grudzień to najbardziej zaskakujący miesiąc w roku. Czasami bywa# zimny i mroźny, ale najpiękniejszy jest wtedy, gdy świat zakrywa śnieżna kołderka. Kiedy na zewnątrz jest zimno atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkich rozgrzewa od środka.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

„Moje fascynacje”. Prace Katarzyny Nowak i Anity Suchomskiej

Wypożyczalnia książek dla dorosłych przy# ulicy Dąbrowskiego 20 zaprasza lokalnych artystów, pasjonatów sztuki i kolekcjonerów do prezentowania swojej twórczości i zbiorów w oknach wystawowych nakielskiej biblioteki.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 0

Bibliotekarz poleca - „Małe ogniska” Celeste Ng. Książka dotyka trudnej tematyki

Z pełną odpowiedzialnością muszę stwierdzić, iż jest to jedna z najlepszych książek, które #ostatnio czytałem. Dotyka trudnej tematyki adopcji, walki o prawa rodzicielskie oraz zagmatwanych relacji rodzinnych.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Jakie są zalety czytania dzieciom? Propozycje biblioteki dla najmłodszych

Zalety czytania dzieciom powinien poznać# każdy z rodziców. Warto poświęcić naszemu dziecku kilkanaście minut dziennie, aby poprzez czytanie rozwijać dziecięcą wyobraźnie.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

Biblioteka wzbogaciła się o pozycje poświęcone diecie bezglutenowej

Miło nam poinformować, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle wzbogaciła #się o kilka pozycji poświęconych diecie bezglutenowej:

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

Święty Mikołaj nie zapomni o gminie Nakło. Atrakcje, choć inne, ale będą!

Tegoroczne święta będą inne niż zwykle i nie tylko ze względu na sytuację w Polsce i na #świecie, ale także na propozycje, które przygotowuje Nakielski Ośrodek Kultury dla dzieci oraz dorosłych.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 0

Przed nami wieczór wróżb. Jak się bawić w Andrzejki?

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego #Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

„Z lekturą za pan brat”. Ciekawa inicjatywa nakielskiej biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza do# wysłuchania kolejnej książki z cyklu „Z lekturą za pan brat”.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 0

NOK szykuje się na święta! Będą atrakcje dla najmłodszych

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie znałaby opowieści o Świętym Mikołaju. Niemniej #jednak wyłącznie nieliczni zdają sobie sprawę z tego, kto jest odpowiedzialny za samą produkcję prezentów dla wszystkich dzieci na całym świecie i w czyje ręce trafiają listy do Świętego Mikołaja, tuż po przeczytaniu takowych przez samego adresata.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 0

Poeta, o którym powiedziano, że „stał się duszą Polski”. 165 lat temu zmarł Adam Mickiewicz

26 listopada przypada 165 rocznica śmierci Adama Mickiewicza.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

Zamknięcie bibliotek nie jest przeszkodą. Zamów książki na wynos!

W związku z czasowym zamknięciem bibliotek uruchamiamy dla Państwa wypożyczenia na #zewnątrz w ramach nowej usługi pod nazwą „Książka na wynos”.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Panie należące do DKK nie mogą się spotkać, ale mogą czytać nowe książki. Co polecają?

Kolejny raz pandemia spowodowała, że nie mogą się odbywać comiesięczne spotkania #Dyskusyjnych Klubów Książki. Nie przeszkadza to jednak, by klubowiczki w ramach DKK, poznawały kolejne ciekawe książki. Ostatnio Panie z DKK w Paterku przeczytały „Karminowe serce” Doroty Gąsiorowskiej, które polecają wszystkim czytelnikom.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Bibliotekarz poleca. Niezwykła historia kobiet, które połączył Holokaust

Mateusz Madejski „Zosia z Wołynia Prawdziwa historia dziewczynki, która ocaliła #żydowskie dziecko”, wydana przez ZNAK HORYZONTY” w 2020 roku.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 0

Książki z serii Moja kolekcja Montessori. Warto do nich zajrzeć

Seria książek dedykowana dzieciom w wieku 4-7 lat, przedstawiających scenki z #codziennego życia Artura i Basi. Towarzyszymy im podczas zabawy, porządkowania pokoju, obserwacji przyrody i nie tylko.

(czytaj więcej)
17 listopada 2020 0

Dostęp do lektur bez wychodzenia z domu. Katalog on-line nakielskiej biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią oferuje dostęp do #lektur bez wychodzenia z domu. W prosty i szybki sposób można pobrać całkowicie za darmo treści lektur, ebooki i audiobooki. Idealne rozwiązanie, gdy biblioteki są tymczasowo nieczynne, a Twoje dziecko przerabia lektury w szkole.

(czytaj więcej)
16 listopada 2020 0

Wirtualna ekspozycja zdjęć z projektu na zajęcia pozalekcyjne

W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni od września do listopada #2020 roku realizowany był projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2020 0

96 lat temu Literacka Nagroda Nobla trafiła do Władysława Reymonta

13 listopada 1924 roku Władysław Reymont został ogłoszony laureatem #Literackiej Nagrody Nobla. "To nie tylko berło literackie dla wielkiego artysty, to pokłon dla Polski i deklaracja, że najpiękniejsze perły w skarbach ludzkości noszą polskie nazwisko".

(czytaj więcej)
13 listopada 2020 0

Watykan – państwo, w którym historia przeplata się z codziennością

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Ślesinie, w listopadzie #br. czytano książkę Magdaleny Wolińskie - Riedi „Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata”. Koronawirus nie pozwolił nam spotkać się w bibliotece, dlatego skorzystaliśmy z kontaktu telefonicznego, żeby podzielić się opiniami na temat lektury.

(czytaj więcej)
11 listopada 2020 0

„W zdrowem ciele zdrowy duch”. Nowa wystawa na nakielskim rynku

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości od wczoraj na nakielskim rynku #dostępna jest wystawa plenerowa pn. "W zdrowem ciele zdrowy duch". Wystawa poświęcona jest Towarzystwu Gimnastycznemu "Sokół”.

(czytaj więcej)
05 listopada 2020 0

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt mianowicie Międzynarodowy #Dzień Postaci z Bajek.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)