Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

16 października 2019 0

Zakup nowości wydawniczych. Biblioteki otrzymały dodatkowe środki

Uprzejmie informujemy, że 12 czerwca 2019 roku Minister Kultury i # Dziedzictwa Narodowego zatwierdził podział środków na zakup nowości wydawniczych w 2019 roku w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Inauguracja Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wykład dr. Stefana Pastuszewskiego

Wykładem „Staroprawosławie jako wciąż bijące serce chrześcijaństwa” zainaugurowano w # nakielskiej bibliotece Dni Kultury Chrześcijańskiej.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Spotkanie DKK w Ślesinie. Omówiono powieść „Długa droga do domu”

Dnia 8 października 2019 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w # Ślesinie, na którym omawiano powieść Joanny Jax pt. „Długa droga do domu”.

(czytaj więcej)
13 października 2019 18

Hubertus 2019. Myśliwi świętowali na przystani

13 października na nakielskiej przystani zorganizowano uroczystości z okazji Święta Myśliwych # „Hubertus”. Na wszystkich sympatyków myślistwa czekało tego dnia wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
13 października 2019 1

Koncert w murach szkoły. Marcin Styczeń skradł serca publiczności

W sobotni wieczór w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle zorganizowano koncert Marcina Stycznia. Występ ten był jednocześnie inauguracją XVI ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też życie”.

(czytaj więcej)
12 października 2019 0

Magiczne popołudnie. Mieszkańcy wysłuchali wyjątkowego koncertu

W dniu 11 października 2019 r. w Domu Parafialnym przy # Parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią odbył się koncert „Polska liryka wokalna – Koncert pieśni Stanisława Moniuszki – w 200 rocznicę urodzin, oraz Zygmunta Noskowskiego i Fryderyka Chopina”.

(czytaj więcej)
12 października 2019 0

Pokaz ćwiczeń na trampolinach. Udane pierwsze zajęcia

11 października w Wiejskim Domu Kultury w Paterku odbył się pokaz ćwiczeń na trampolinach. # Prowadząca Anna Kwissa z EnergyJump przedstawiła swoją pasję oraz jak zakochała się w tym sporcie.

(czytaj więcej)
10 października 2019 0

Panie kontynuują kurs florystyczny. Dominowały kolory jesieni

Sekcja rękodzieła UTW kontynuuje kurs florystyczny. Na pierwszych po # wakacyjnej przerwie zajęciach dominowały kolory jesieni.

(czytaj więcej)
09 października 2019 0

„Ślesin – mała ojczyzna”. Spotkania które łączyły pokolenia

5 października w Wiejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące projekt# „Wspólne działania - wspólne korzyści’ napisany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ślesinie.

(czytaj więcej)
09 października 2019 0

Inauguracja roku UTW. Uroczystość uświetnił chór Soli Deo

8 października w Nakielskim Ośrodku Kultury studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki. Uroczysta inauguracja była doskonałą okazją do wręczenia legitymacji trzem nowym studentom.

(czytaj więcej)
09 października 2019 0

Zjazd Zwykły Hufca. Rozmawali o przyszłosci harcerstwa

W dniu 7 października odbył się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Nakło# im. Powstańców Wielkopolskich. Pełnomocnikiem Komendanta Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego był druh podharcmistrz Nikodem Dolata.

(czytaj więcej)
07 października 2019 0

„Znajdźmy wspólny język”. Noc Bibliotek 2019 za nami

V Ogólnopolska Noc Bibliotek już za nami - wzięło w niej udział # 1758 bibliotek, również Filia Dziecięca Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle, która zaprosiła dzieci w sobotę, 5 października 2019 r. na godz. 19.00.

(czytaj więcej)
07 października 2019 1

Klimatyczny koncert w Szubinie. Zwieńczenie jubileuszu SzDK

Jubileusz 60-lecia Szubińskiego Domu Kultury zwieńczony został wyjątkowym koncertem # Renaty Przemyk. Repertuar wokalistki przypadł do gustu widowni, która była wręcz zachwycona jej występem

(czytaj więcej)
06 października 2019 0

Spotkanie z Markiem Sikorskim. Tematów do dyskusji nie brakowało

Dnia 03.10.2019 w nakielskiej bibliotece odbyły się spotkania autorskie z # panem Markiem Sikorskim, historykiem sztuki, publicystą, autorem książek o różnorodnej tematyce.

(czytaj więcej)
06 października 2019 3

60-lecie Szubińskiego Domu Kultury. Za nami uroczysta gala

W sobotni wieczór w Szubińskim Domu Kultury zorganizowano # uroczystą galę z okazji 60-lecia jego działalności. Była to idealna okazja do podsumowania całego okresu działalności wspomnianej placówki kulturalnej.

(czytaj więcej)
06 października 2019 0

Aktywni seniorzy w powiecie nakielskim. Projekt trwa!

Klub Turystyki "Noteć" realizuje projekt "Seniorzy aktywnie", który trwać będzie do # końca marca 2020 r.

(czytaj więcej)
06 października 2019 0

„Śladami lokalnych produktów". Przyszedł czas na Karpia Nakielskiego

W ramach projektu „Śladami lokalnych produktów” dnia 04.10.2019 r. członkowie # Towarzystwa Przyjaciół Nakła odbyli wycieczkę do Ślesina, by posłuchać historii oraz posmakować Karpia Nakielskiego.

(czytaj więcej)
05 października 2019 1

Sala wypełniona aż po brzegi. Zespół Cheap Tobacco zachwycił publiczność

4 października w nakielskiej restauracji Cafe Emilia zorganizowano koncert zespołu # Cheap Tobacco. Po raz kolejny w sali trudno było znaleźć wolne miejsca,

(czytaj więcej)
02 października 2019 0

Zabawa z wierszami Juliana Tuwima. Uśmiechów nie brakowało

Dnia 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień # Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 przez Polską Izbę Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

(czytaj więcej)
01 października 2019 0

Wycieczka do Izby Regionalnej. Ciekawa lekcja lokalnej historii

27.09.2019 r. Grupa Love Walking powstała ze współpracy Towarzystwia Przyjaciół Nakła i # Samorządu Mieszkańców nr 4 odwiedziła niesamowite miejsce, które każdy mieszkaniec regionu powinien zobaczyć.

(czytaj więcej)
29 września 2019 1

Za nami III Jesienny Festiwal Chórów. Nie brakowało gromkich braw

Już po raz trzeci w Nakle zorganizowano koncert pt. „Jesienny Festiwal #Chórów Nakielsis Cantat”. Tegoroczne występy można było usłyszeć w ostatnią niedzielę w parafii pw. św. Wawrzyńca.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)