Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

21 czerwca 2018 0

Wspólne działania edukacyjne policjantów i strażaków na rzecz bezpieczeństwa dzieci

Nakielska przystań gościła wczoraj dzieci na festynie edukacyjnym współorganizowanym przez policję. Na dzieci, które przyszły na przystań czekało wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Dzieci i Mamy z Wieszek w Parku Rozrywki

Jak co roku sołtys wsi Wieszki p. Andrzej Szmańda wraz z radą sołecką i KGW, zorganizowali w dniu# 16.06.2018 wycieczkę autokarową do Parku Rozrywki w Myślęcinku dla dzieci i ich rodziców z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Matki.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 4

„Kręci mnie bezpieczeństwo”. Festyn edukacyjny obfitował w atrakcje

19 czerwca na nakielskiej przystani zorganizowano festyn edukacyjny dla dzieci oraz młodzieży # pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

Łączy nas Noteć. Trzy dni pełne atrakcji

W miniony weekend Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Nasza Krajna i Pałuki” realizowała # 3 dniowe wydarzenie pod tytułem „Łączy nas Noteć – organizacja wydarzenia promującego lokalne zasoby Doliny Noteci.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

Wspólne odkrywanie starych miejsc. Nordic walking z TPN

Dnia 15.06.2018 roku odbył się kolejny spacer nordic walking zorganizowany przez Towarzystwo # Przyjaciół Nakła, realizowany w ramach projektu "Historia ze sportem w parze".

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 0

Ostatnie zajęcia aerobiku. Przed uczestniczkami wakacje

14 czerwca w sali Wiejskiego Domu Kultury w Ślesinie, odbyły się ostatnie przed wakacjami # zajęcia aerobiku. Wszystkim Paniom uczestniczącym w zajęciach oraz prowadzącej Ksymenie Lizoń bardzo dziękujemy. Życzymy słonecznych wakacji, a na kolejne zajęcia zapraszamy od września.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 0

Zwiedzili Licheń i Inowrocław. Wycieczka Samorządów Mieszkańców

Samorządy Mieszkańców nr 5 i 6 w Nakle nad Notecią 17 czerwca zorganizowały wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu oraz do Parku Solankowego z tężniami w Inowrocławiu.# W wycieczce wzięła również udział grupa krwiodawców z Klubu Honorowych Dawców Krwi działająca przy nakielskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 1

Jan Skubiszewski ze statuetką złotego karpia. Zakończyło się 3 – dniowe wydarzenie promujące Dolinę

3,73 kg wystarczyło do zwycięstwa w zawodach wędkarskich o statuetkę złotego karpia na łowisku# w Ślesinie. Do rywalizacji przystąpiło 15 zawodników.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2018 6
Weekend Seniora z Kulturą

Chór „Soli Deo” najlepszy

W ostatni weekend w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano wydarzenie pn. „Weekend Seniora z Kulturą”. Była to doskonała okazja do rozwijania swoich pasji oraz nabywania umiejętności w dziedzinach śpiewania i malarstwa.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2018 1

X Festiwal Piosenki Religijnej za nami. Oceniono ponad 70 występów

15 czerwca w Olszewce zorganizowano X Międzydekanalny Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 1

Michał Wójcik z wizytą w bibliotece. Opowiadał o bohaterce swej książki

14 czerwca gościem nakielskiej biblioteki był historyk i dziennikarz Michał Wójcik, #który barwnie i ze swadą opowiadał o bohaterce swej ostatniej książki Wandzie Kronenberg. „Baronówna".

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 11

Festyn szkolny z udziałem policjantów. Stoisko cieszyło się zainteresowaniem

Do udziału w festynie przy Szkole Podstawowej w Olszewce zaprosili organizatorzy #nakielskich policjantów. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, prezentowali policyjny sprzęt oraz pojazdy służbowe, a także promowali kampanię MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

„Ciapkiem” na zlot. Przystań była przystankiem w podróży

13 czerwca na Przystani Powiat Nakielski gościła Pani Milena Klimczak, która 11 czerwca wyruszyła # ciągnikiem rolniczym Ursus C 328 z Jaworzna nad morze.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 1

Helena Kwadrans opowiedziała o swojej książce. Nie zabrakło gromkich braw

11 czerwca w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle wszyscy sympatycy literatury mieli #okazję poznać autorkę książki pt. „Błękit Nieba”.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Na Przystani zorganizowano konferencję naukową. Prelekcje dotyczyły doświadczenia mistycznego

W dniach 10 – 11 czerwca Nakło nad Notecią było miejscem obrad IV Ogólnopolskiej Konferencji # Naukowej z cyklu Filozoficzne Aspekty Doświadczenia Mistycznego.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Spacer połączony z poznawaniem historii. Uczestnicy zwiedzili muzeum w Paterku

W piątek 8 czerwca odbył się spacer nordic walking organizowany przez Towarzystwo #Przyjaciół Nakła w ramach projektu „Historia ze sportem w parze” finansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 4

Policjanci z Nakła i Kcyni na festynie. Przygotowali różne atrakcje

W miejscowości Sipiory odbył się festyn rodzinny, do udziału w którym zostali #zaproszeni policjanci z Nakła i Kcyni. Mundurowi przygotowali dla uczestników przedsięwzięcia różne atrakcje.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Otwarcie wystawy, zabawy, biegi i inne atrakcje. W Potulicach było wesoło

2 czerwca w Potulicach miały miejsce wydarzenia kulturalno-sportowe związane z #obchodami Dnia Dziecka.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2018 0

Integracyjny Dzień Dziecka. Świętowano przy muzyce i pięknej pogodzie

9 czerwca odbył się Integracyjny Dzień Dziecka dla dzieci z Suchar.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2018 0

IV Ogólnopolska Noc Bibliotek za nami. Atrakcji nie brakowało

W sobotę, 9 czerwca w 1873 bibliotekach w Polsce odbyła się IV Ogólnopolska Noc Bibliotek. #Wśród tak licznej grupy znalazła się również Filia Dziecięca Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2018 0

Poznawały przyrodę Kujaw i Pomorza bawiąc się i eksperymentując

Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa w Minikowie, zorganizował 5 czerwca br. kolejną, #6 edycję spotkań plenerowo- edukacyjnych pn. „Święto Łąk” dla dzieci szkół podstawowych naszego województwa.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)