Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

28 stycznia 2022 0

Dzieci poznały pracę strażników miejskich. Uczestnicy dostali odblaski

W związku z trwającymi w naszej gminie feriami zimowymi dla# dzieci i młodzieży, w dniu 26.01.2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią złożyli wizytę w Wiejskim Domu Kultury w Paterku.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 0

Młodzież kolędowała z biskupem. Pomysłodawcą spotkania była nakielanka

W środę 26 stycznia grupa dzieci z parafii św. Stanisława BM w# Nakle nad Notecią, uczniów z SP 2, razem z panią katechetką Katarzyną Dobosz, uczestniczyła w „Kolędowaniu z Biskupem”.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 0

O bezpieczeństwie podczas zimowego szaleństwa. Zajęcia z policjantami

Nakielscy policjanci odwiedzili uczestników# zajęć feryjnych organizowanych w WDK w Paterku. Policjanci przekazali wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowy wypoczynek będzie bezpieczniejszy.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 0

Tydzień ferii już za nami. W Paterku działo się wiele

W piątek zakończyły się tygodniowe zajęcia dla dzieci zorganizowane przez# Wiejski Dom Kultury oraz placówkę biblioteczną PiM Biblioteki Publicznej w Nakle - Filię w Paterku.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 5

Konkurs fotograficzny. Mieszkaniec powiatu nakielskiego nagrodzony

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w# Bydgoszczy wraz z Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej, Oddziałem Terenowym w Bydgoszczy była organizatorem XIII edycji wojewódzkiego konkursu fotograficznego "Jesień w lesie grzyby niesie" podjętego w ramach prowadzonej już od 1972 roku jesiennej akcji dotyczącej grzyboznawstwa i profilaktyki zatruć grzybami.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 0

Ognisko Nadnoteckich Sokołów. Wszyscy miło spędzili czas

W  miniony weekend członkowie klubu „Nadnoteckie Sokoły” spotkali się# po raz pierwszy w 2022 roku. Mimo pandemii takich tradycyjnych spotkań w miłej atmosferze nie może zabraknąć. „Sokoły” miło spędziły czas przy ognisku. Piekli przy tym kiełbaski. Tego dnia poruszono wiele tematów, a najmłodszym nie schodził uśmiech z twarzy.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 0

Moc ciekawych warsztatów. Dzieci i młodzież chętnie bierze w nich udział

Styczeń w „Akademii Różności” w Olszewce rozpoczął się# Warsztatami Rozwoju Osobistego, które poprowadziła Pani Marta Kamińska.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 0

Styczniowe spotkanie klubu książki. Ten utwór wywołał wiele emocji

Sylwia Trojanowska jest autorką książki, którą omawialiśmy na# styczniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku. „Powiedz mi, jak będzie” to już kolejna powieść tej szczecińskiej pisarki, która poza pisaniem książek fascynuje się Włochami i słucha muzyki filmowej.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 0

Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej. Mieszkańcy miło spędzili czas

W miniony piątek świętowaliśmy# Dzień Babci i Dziadka.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2022 0

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w tym roku. Klubowiczki były zachwycone lekturą

19 stycznia w Wypożyczalni Książek dla Dorosłych odbyło się # pierwsze w 2022 roku spotkanie DKK. Tematem dyskusji była książka pt.: „Kobieta w białym kimonie” autorstwa Any Johns.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2022 14

Kabaret Ani Mru Mru. Rozbawił nakielską publiczność do łez

21 stycznia w sali kinowo-widowiskowej Nakielskiego# Ośrodka Kultury pojawili się miłośnicy dobrego humoru. Wszystko za sprawą kabaretu Ani Mru Mru, który po 2 latach przerwy postanowił ponownie odwiedzić Nakło i rozbawić do łez nakielską publiczność.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2022 0

Samotność i sens życia tematem spotkania dyskusyjnego klubu książki

20 stycznia odbyło się kolejne spotkanie# Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2022 0

Potrzeba wolności i miłości. Panie rozmawiały o powieści Wysockiego

Pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w# Ślesinie poświęcone było powieści obyczajowej Marcina Michała Wysockiego „Baku, Moskwa, Warszawa”.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2022 0

"Mała Książka - Wielki Człowiek". Nowi uczestnicy projektu

Do Biblioteki Dziecięcej dołączyli kolejni czytelnicy: Jakub, Wojciech, Leon, Alicja i Jakub.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2022 0

Rozbrzmiały kolędy i pastorałki. Publiczność była oczarowana występami

Mroźne, niedzielne popołudnie rozbrzmiało# najpiękniejszymi, polskimi kolędami i pastorałkami. W sali widowiskowej Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią zgromadzona publiczność mogła uczestniczyć w wyjątkowym koncercie bożonarodzeniowym. Zespoły Pieśni i Tańca “Krajna” oraz “Młoda Krajna” przygotowały bowiem niezwykle bogaty program artystyczny, pod tytułem „A nadzieja niech wstąpi w nas”.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2022 0

Wpływ pandemii na społeczeństwo. Ostatni wykład w zimowym semestrze

Wraz z początkiem pandemii COVID-19 mierzyliśmy się jako# społeczeństwo z różnymi czynnikami mającymi znaczny wpływ na zdrowie psychiczne.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2022 0

Projekt ma kolejnych uczestników. Milena, Bartek i Franciszek dołączyli do grona czytelników bibliot

Pierwsi w tym roku nowi uczestnicy projektu w Filii Ogólnej to: Milena Białczyk, Bartek Bureta i Franciszek Kopij.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2022 0

Pani Agnieszka obchodzi 95. urodziny. Składamy najlepsze życzenia!

Dzisiaj kończy 95 lat Pani Agnieszka Barbara Ziółkowska, najstarsza# mieszkanka Anielin.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2022 0

Zabawki trafiły do przedszkola. Najmłodsi nie kryli radości

W dniu dzisiejszym Rada Sołecka przekazała zabawki dla# dzieci przedszkola Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2022 0

Jasełka inne niż zawsze. Na uczestników czekają dyplomy i niespodzianki

Przedszkolny Przegląd Jasełek „Kolęda niech płynie na# skrzydłach anioła...” za nami.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2022 0

Sobotnie spotkanie miłośników zimnych kąpieli. Miło spędzili czas

W sobotnie popołudnie na zaproszenie Lodołamów nad jeziorem w# Sępólnie Krajeńskim spotkały się morsy „Przerębla”, „Kormoranów” i „Lodołamów”.

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)