Dziś mamy 24 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

22 lutego 2019 0

„Podróże do granic”. Spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem

W czwartkowe popołudnie, 21 lutego 2019 r. biblioteka# przy ul. Bartkowskiego w Nakle gościła Roberta Czerniaka, podróżnika, autora książki „Podróże do granic”.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 0

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zapraszamy do wypożyczalni

Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.# Zapraszamy do Wypożyczalni, gdzie przygotowana została wystawa poświęcona językowi polskiemu, na której nie mogło oczywiście zabraknąć książek profesora Jerzego Bralczyka i profesora Jana Miodka – czołowych polskich językoznawców.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 0

Dyskusyjny Klub Książki. Omówiono książkę „Wszystkie dzieci Louisa”

Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece# w Nakle omawiana była książka z serii reporterskiej „Wszystkie dzieci Louisa” Kamila Bałuka. W serii tej można znaleźć książki o tym, co nas dziwi i szokuje, o czym nie mamy pojęcia, choć wydarzyło się tuż obok nas lub na odległym krańcu świata.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Niezapomniana zabawa karnawałowa. Gości nie opuszczała dobra zabawa

W sobotę 16 lutego br. w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie odbyła się # zabawa karnawałowa.

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 0

Ciekawa prelekcja wraz z pokazem zdjęć. Historia budowy "Kanału Bydgoskiego"

W pierwszy poniedziałek drugiej połowy lutego 2019 roku, członkowie # Nakielskiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów spotkali się na w sali "Cechu" by przy kawie i słodkościach wysłuchać prelekcji połączonej z pokazem zdjęć a dotyczącej historii naszego miasta Nakła nad Notecią, że szczególnym uwzględnieniem budowy "Kanału Bydgoskiego".

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 0

Spotkanie w sołectwie. Mieszkańcy miło spędzili czas

Jak w ubiegłych latach, na początku roku wraz z KGW i PZERiI w # Minikowie, organizujemy spotkanie dla mieszkańców.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 0

"Bajkowe poczytanki". Spotkanie w bibliotece dla najmłodszych

Na kolejne spotkanie „Bajkowych poczytajek” wybrały się, 6 lutego 2019 r., do biblioteki w # Potulicach przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 0

Walentynki w bibliotece. Specjalna wystawa z literaturą romantyczną

14 lutego obchodzimy Walentynki, czyli Dzień Zakochanych. Patronem zakochanych jest # św. Walenty – biskup i męczennik chrześcijański pochodzący z Włoch.

(czytaj więcej)
13 lutego 2019 0

14 lutego Dzień Zakochanych. Biblioteka zaprasza na randkę z książką

Patronem zakochanych jest św. Walenty – biskup i męczennik chrześcijański pochodzący z Włoch.# W Polsce Walentynki rozpowszechniły się dopiero pod koniec XX wieku. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie pocztówek lub listów zawierających wyznania miłosne. Jest to także okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 0

Akcja Charytatywna „Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę” zakończona sukcesem

Pod koniec stycznia zwracałam się do społeczności naszego miasta z prośbą o pomoc# i włączenie się do akcji charytatywnej na rzecz osób bezdomnych, które korzystają z pomocy centrum „Betlejem” w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
10 lutego 2019 5

Karnawał w Ślesinie. Goście niechętnie schodzili z parkietu

W Zajeździe WiK w Ślesinie zorganizowano w ostatnią sobotę niesamowitą imprezę karnawałową.# Kilkadziesiąt osób wspólnie bawiło się i tańczyło w rytm najpopularniejszych przebojów.

(czytaj więcej)
08 lutego 2019 4

Wspólne oglądanie filmu. Seans pełen wzruszeń

Dzisiaj swoją kinową premierę miała trzecia część "Planety singli". Z tej okazji społeczność # Środowiskowego Domu Samopomocy wybrała się po sąsiedzku do nakielskiego kina "Reaktywacja".

(czytaj więcej)
08 lutego 2019 0

Krajna Adventure Race 2019. Rajd przygodowy w Złotowie

Była Głomia, Kocunia, Gwda, Debrzynka, Piława, Łobżonka. Były też jeziora – Sławianowskie, # Miejskie, Zaleskie…

(czytaj więcej)
07 lutego 2019 0

Specjalna wystawa w bibliotece. Wyeksponowano książki o tematyce zdrowotnej

W nawiązaniu do Światowego Dnia Chorego obchodzonego corocznie 11 lutego, w Wypożyczalni # książek przy ul. Dąbrowskiego 20 przygotowano okolicznościową wystawę.

(czytaj więcej)
06 lutego 2019 5

Spotkanie opłatkowe już za nami. Nie zabrakło wspólnej zabawy

Dnia 26.01.2019 roku o godz.19:00 w Potulicach w sali OSP odbyło się # spotkanie opłatkowe.

(czytaj więcej)
05 lutego 2019 1

Międzypokoleniowy Bal Karnawałowy. Uczestnicy zapamiętają zabawę na długo

Po raz pierwszy ŚDS w Nakle nad Notecią wziął udział w III Międzypokoleniowym Balu # Karnawałowym zorganizowanym przez ŚDS, MGOPS i Świetlicę Środowiskową z Więcborka.

(czytaj więcej)
04 lutego 2019 6

Zabawa karnawałowa. Wybrano króla i królową parkietu

Przez dwa dni tj. 28 i 29 stycznia 2019r. w Dziennym Domu Pobytu Senior+# trwała zabawa karnawałowa dla Seniorów. Zabawa odbyła się dla 2 grup uczestników, którzy wymieniają się w kolejnych dniach tygodnia.

(czytaj więcej)
03 lutego 2019 0

Las i jego tajemnice. Historie lasem pisane

W czwartkowy wieczór 31 stycznia biblioteka szubińska gościła leśników. Zajmująca opowieść # nadleśniczego Grzegorza Gusta i komendanta Straży Leśnej Piotra Siudy przyciągnęła spore grono słuchaczy.

(czytaj więcej)
01 lutego 2019 0

Pierwsze spotkanie w nowym roku. Panie omówiły powieść robiącą duże wrażenie

We wtorek, 29 stycznia odbyło się pierwsze w Nowym Roku spotkanie Pań z Dyskusyjnego Klubu # Książki w bibliotece w Potulicach.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2019 0

Twórczość Magdaleny Witkiewicz na DKK w Ślesinie

29 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie. Dyskusja #poświęcona była powieści Magdaleny Witkiewicz pt „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2019 0

„Ferie w Muzeum”. Dzieci poznały kulturę innych krajów

W ferie zimowe 2019 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbyła się kolejna edycja warsztatów# dla dzieci z cyklu "Ferie w Muzeum". W tym roku tematem zajęć była kultura i sztuka Persji. Zajęcia trwały od 21 do 25 stycznia.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)