Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

06 grudnia 2022 0

"Idą nutki od Betlejem". Przedszkolaki przygotowują się do świąt

Po raz kolejny w Przedszkolu Wesoła Piątka gościła Nutka Milutka. Tym razem przedszkolaki miło i radośnie spędzali czas na przedstawieniu# pt. "Idą nutki do Betlejem".

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Głośne czytanie dzieciom. Rozpoczęli cykl spotkań

W poniedziałek 28 listopada rozpoczęliśmy w Filii bibliotecznej w Potulicach cykl spotkań dla przedszkolaków miejscowego Zespołu Szkół #Szkolno-Przedszkolnych im. Dzieci Potulic. Spotkania będą poświęcone głośnemu czytaniu dzieciom.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

Wspólne wróżenie z rodzicami. Andrzejkowe czary-mary

Andrzejki to jedna z najbardziej tajemniczych nocy w roku, kiedy to staramy się uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości.# Obrzędy andrzejkowe w naszym kraju mają bardzo długą tradycję, pierwsze wzmianki o nich pochodzą z XVI wieku.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

List do Świętego Mikołaja. Wycieczka przedszkolaków na pocztę

W oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja, dzieci z grupy "MAKI" Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią napisały list#, który prosto do wioski Laponii zostanie dostarczony dzięki ekspresowej nakielskiej Poczcie Polskiej.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Jak właściwie postępować z książkami? Przedszkolaki gośćmi biblioteki

W piątek, 24 listopada gośćmi biblioteki w Ślesinie były dwie, miejscowe grupy przedszkolne.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Nie zapomniały o Dniu Pluszowego Misia. Zabawy z rodzicami

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochaną podusia do snu.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Magiczne koperty z zadaniami. Zabawy z okazji Święta Kredki

Kredki to wspaniała rzecz, pozwalająca wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenia fantazyjnych obrazów. Z okazji #przypadającego Święta Kredki Filię Ogólną odwiedziły dzieci z przedszkola nr 3.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Odznaki Pluszowego Misia. Wspaniała zabawa przy muzyce

25 listopada obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji Żabki oraz Misiaki z Wesołej Piątki zawitały do Biblioteki Dziecięcej.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zabawy, zagadki i prezentacja maskotek

W czwartkowe przedpołudnie w Ślesinie dzieci z miejscowego przedszkola uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony# corocznie 25 listopada.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Hucznie obchodzili Dzień Kredki. Upominki i dyplomy za współpracę

Dzień Kredki hucznie obchodziliśmy w Bibliotece Dziecięcej, bo przecież dzięki kredce dzieci mogą wyrazić emocje. #Narysować swoje ulubione postacie bajkowe, laurki dla kochanych osób, obrazki w podziękowaniu i wiele innych. Taki mały przedmiot, a tyle zastosowań.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Projekt „Mała książka - wielki człowiek". Przybyło czytelników

„Mała książka - wielki człowiek” to projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym, który ma zachęcić rodziców i ich pociechy# do odwiedzania biblioteki i wyrobienia nawyku czytania.

(czytaj więcej)
22 listopada 2022 0

„Poznaję Polskę”. Bohater zabrał dzieci w ciekawą podróż

Dnia 18 listopada w bibliotece w Ślesinie gościły „Słoneczka” z miejscowego przedszkola.

(czytaj więcej)
17 listopada 2022 0

Przedszkolaki odwiedziły DPS. Ciekawy występ artystyczny

Grupa Biedronki wraz z nauczycielami z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią z okazji obchodzonego niedawnie Dnia Niepodległości zawitała #w środę 16 listopada 2022 r. do naszego Domu z występem artystycznym dla Mieszkańców.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 0

Lekcja o Polsce. Legenda i pouczająca rozmowa

Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko uczestniczyły w lekcji o Polsce, zorganizowanej przez# Bibliotekę Dziecięcą. Na samym początku bibliotekarka odczytała legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 0

Ciekawy program patriotyczny. Kształtują pozytywne postawy

Dzień 11 listopada to najważniejsze święto narodowe w naszej ojczyźnie. Po wieloletniej niewoli Polska wyzwoliła się #rąk zaborców i odzyskała wolność. Aby uczcić ten dzień, w środę 9 listopada w przedszkolu Niepublicznym "DONALD" odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez grupę 5-latków pod kierunkiem swoich wychowawczyń K. Geppert i A. Kotowska-Kowalskiej.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 0

Pasowanie na przedszkolaka. Na zakończenie tort i poczęstunek

Dzień 8 listopada 2022r. pozostanie na długo w pamięci 3-latków z Przedszkola Niepublicznego Donald w Nakle.# Tego właśnie dnia odbyła się ważna uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”.

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

Bajkowa przygoda. Przedszkolaki poradziły sobie doskonale

Miejsce, w którym można spotkać najwięcej bajkowych bohaterów, to niezaprzeczalnie Biblioteka Dziecięca.# Bardzo dobrze wiedzą o tym Misiaki, Jeżyki i Żaby z Przedszkola Wesoła Piątka.

(czytaj więcej)
11 listopada 2022 0

Marsz z flagami. Wspólnie odśpiewały hymn

Jak co roku nasze Przedszkole wzięło udział w akcji Szkoła/Przedszkole do Hymnu, gdzie nasze pociechy #odśpiewały hymn wraz ze swoimi paniami.

(czytaj więcej)
11 listopada 2022 0

„Czy to bajka, czy nie bajka?” Zgadywanki w bibliotece

Międzynarodowy dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do przypominania bajek, które są nieodzownym elementem #każdego dzieciństwa i z tej właśnie okazji dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku wzięły udział w bajkowym spotkaniu zorganizowanym przez Filię Biblioteczną oraz Wiejski Dom Kultury w Paterku i Ślesinie.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Oddały szacunek symbolom narodowym. Wyjątkowy dzień

Dnia 10 listopada w Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko” odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. #Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zabawa taneczna i zagadki

W piątkowe przedpołudnie Wiejski Dom Kultury i Biblioteka w Ślesinie zaprosiły dzieci# z miejscowego przedszkola, aby świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

(czytaj więcej)
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)