Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

20 stycznia 2022 0

Kubuś Puchatek w przedszkolu. Dzieci wysłuchały opowieści o misiu

W związku z przypadającym 18 stycznia Międzynarodowym# Dniem Kubusia Puchatka bibliotekarka z Biblioteki Dziecięcej udała się z bajką do Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2022 0

Sto lat dla Puchatka. Na zakończenie były medale i słodkości

W czwartek, 13 stycznia w bibliotece w Ślesinie# było gwarno i wesoło, a wszystko to za sprawą przedszkolaków z grupy „Słoneczek”. Okazją do spotkania był Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2021 0

„Paczuszka dla maluszka”. W akcję włączyło się całe przedszkole

O tym, że warto pomagać wiedzą bardzo dobrze dzieci z# Przedszkola nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

Boże Narodzenie tuż tuż. Najmłodsi poznali świąteczne tradycje

W dniach 14 i 15 grudnia Filię Ogólną odwiedziły:# Stokrotki, Żabki, Motylki, Biedronki i Zajączki z przedszkola nr 3 „Bajkowa Łąka” przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4. Gości przywitała Mikołajka.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2021 0

Najmłodsi w konkursie recytatorskim. Iga Golec z wyróżnieniem

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w# Bydgoszczy ogłosiła wojewódzki konkurs recytatorski "Wiersze i wierszyki Juliana Tuwima", w którym 3 dzieci z nakielskiego przedszkola Słoneczko wzięło udział.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2021 0

Ciekawy dzień w przedszkolu. Podczas zbiórki zebrano ponad tysiąc złotych

Dzień Piżamy to Dzień Zdrowia i Dzień Solidarności z# chorymi dziećmi.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2021 1

„To był wspaniały dzień”. Wigilijne spotkanie przy dźwiękach kolęd

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, na które czekają# nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta, którym towarzyszy zawsze niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2021 0

Przenieśli się w magiczny świat wróżb. Zabawa andrzejkowa w „Donaldzie”

30 listopada br. dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Donald" przeniosły się w# magiczny świat wróżb. Dbając i pielęgnują tradycje, panie w przedszkolu zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2021 0

„Miś Maciek" z wizytą w przedszkolu. Dzieci poznały rodzaje książek

Podczas środowego spotkania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# nr 4 w Nakle, którego tematem była biblioteka dziecięca i jej zbiory, dzieci poznały rodzaje książek dla najmłodszych.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2021 0

Z wizytą w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka

W środę przed południem w gościnnych progach Przedszkola w Paterku odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Tego dnia dzieci się nie nudziły. Najmłodsi dostali upominki

Jak co roku w listopadzie dzieci z Przedszkola "Donald” wzięły udział w# obchodach "Święta Pluszowego Misia”.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2021 0

Magicznie w „Wesołej Piątce”. Dzieci były zachwycone występem

Odwiedziny prawdziwego magika w przedszkolu to# na pewno wielka atrakcja.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na dzieci czekała słodka niespodzianka

W czwartkowe przedpołudnie w Ślesinie dzieci z miejscowego# przedszkola uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony corocznie 25 listopada.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii. Dzień Niepodległości

11 listopada to najważniejsze święto narodowe, dlatego# 10.11 w Przedszkolu Niepublicznym DONALD odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez grupę 6-latków pod kierunkiem swoich wychowawczyń K. Kotowskiej-Kowlaskiej i A. Krzemkowskiej.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Czytelnicze atrakcje dla najmłodszych. Dzień wypełniony dobrą zabawą

W grupie "Pszczółek” z Przedszkola Niepublicznego "Donald" zrealizowany# został blok tematyczny zatytułowany:"Nasze ulubione książki".

(czytaj więcej)
18 listopada 2021 0

Funkcjonariusz odwiedził przedszkolaki. Rozmawiano o bezpieczeństwie

15.11.2021 roku starszy inspektor Dariusz Chróściński gościł# w Niepublicznym Przedszkolu Anglojęzycznym Zakątek Przedszkolaka w Łochowie, gdzie przeprowadził pogadanki z dziećmi w 3 grupach.

(czytaj więcej)
13 listopada 2021 5

Piękna nasza polska cała. Strój ludowy wybranego regionu Naszej Ojczyzny

Z okazji upamiętnienia 103-rocznicy Święta Niepodległości, w ramach projektu# “Klio inspiracją dla młodych twórców – edycja 2”, a celem zaangażowania i zintegrowania dzieci z miejscowości Nakło nad Notecią i ich rodzin oraz głębszego poznania walorów piękna polskiej kultury ludowej, przeprowadzono konkurs pt.:„Piękna nasza Polska cała; Strój ludowy wybranego regionu Naszej Ojczyzny”.

(czytaj więcej)
12 listopada 2021 0

Przedszkolaki bawiły się przy znanych rytmach. Bal postaci z bajek

Jak co roku na początku listopada w przedszkolu ,,Donald” odbył się# ,,Bal Postaci Z Bajek”, który dostarczył naszym małym milusińskim mnóstwa pozytywnych emocji.

(czytaj więcej)
11 listopada 2021 0

Przedszkolaki pamiętają! Najmłodsi uczcili Dzień Niepodległości

11 listopada, obchodzimy bardzo ważne dla# nas, Polaków święto – Święto Niepodległości.

(czytaj więcej)
02 listopada 2021 0

Przedszkolaki odwiedziły gospodarstwo. Czekało na nich mnóstwo atrakcji

W czwartek 22 października odbyła się pierwsza w# tym roku szkolnym wycieczka autokarowa.

(czytaj więcej)
02 listopada 2021 0

Dzieci odmówiły modlitwę i zapaliły znicze. Z wizytą na cmentarzu

W nawiązaniu do obchodzonego Święta Zmarłych w# dniu 30.10.2021 roku dzieci z przedszkola „Wesoła Piątka” odwiedziły Cmentarz Ofiar Faszyzmu w Potulicach.

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)