Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

04 grudnia 2020 0

Innowacja pedagogiczna w przedszkolu. Jak powstają emocje?

W ramach wprowadzonej w październiku innowacji pedagogicznej# „Wulkan emocji” Tęczowe Gwiazdeczki z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Nakle na listopadowych zajęciach miały okazję lepiej poznać emocję – złość.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 0

Andrzejki w "Donaldzie". Dzieci chciały poznać swoją przyszłość

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb znana od# najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj nie traktujemy andrzejkowych wróżb tak poważnie, jak robiono to dawniej. Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa. Do takiej zabawy zostały zaproszone dzieci z przedszkola Donald w piątek 29 listopada br.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2020 0

Doskonała zabawa przedszkolaków. Sprytne kotki obchodziły Barbórkę

Czarny ubiór Sprytnych Kotków z nakielskiego Słoneczka był# elementem wystroju dnia nietypowego, który odbył się w tej grupie, a mianowicie dnia górnika – Barbórka.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Listopad pełen atrakcji. Jak wyglądały zajęcia w grupie "Małych sówek"?

Dnia 5 listopada „Małe Sówki” obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Dzień ten# był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Podczas tego bajkowego spotkania, dzieci opowiadały o swoich ulubionych postaciach bajkowych, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach, prezentowały swoje bajkowe przebrania.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 0

Pasowanie w ,,Donaldzie”. Maluszki stały się prawdziwymi przedszkolakami

Dzień 26 listopada 2020 r. stał się ważną datą dla dzieci z grupy 3 – latków uczęszczających #do Przedszkola Niepublicznego ,,Donald”. Właśnie tego dnia maluszki stały się prawdziwymi przedszkolakami.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 0

Święto Pluszowego Misia w Donaldzie. Przygotowano wiele atrakcji

W związku z obchodami Święta Pluszowego Misia dnia 25 listopada br. w grupie #6-latków z Przedszkola Donald w Nakle odbyły się zajęcia z udziałem pluszowych misiów.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 0

Nietypowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Katolickim. Oj, działo się!

Pomimo sytuacji, w której się znaleźliśmy zorganizowaliśmy w środę Dzień Pluszowego Misia.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci otrzymały drobne upominki

W środę 25 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup obchodziły# Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta wyjątkowa zabawka to najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu. Bywa także powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Dzieci w Ślesinie obchodziły Święto Misia. Tegoroczne obchody były inne

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki z kokardką czy w kubraczku. Każde dziecko# posiada własnego ulubionego pluszowego misia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 0

Jak być życzliwym dla innych? Dzieci stworzyły wspólną pracę plastyczną

W piątek 20 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup obchodziły# Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. Symbolem tego święta jest słoneczko, więc, aby było jaśniej oraz radośniej w ubiorze najmłodszej grupy „Jeżyki” dominował kolor żółty.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

Zdrowe nawyki u przedszkolaków. Poznały piramidę zdrowego trybu życia

W minionym tygodniu grupa 5 latki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle #podczas zajęć realizowała tematykę „ O Zdrowie dbamy i zdrowo się odżywiamy”. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, jak w prawidłowy sposób dbać o zdrowie, poznały piramidę zdrowego trybu życia.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 0

Prawa i obowiązki dzieci. Ciekawe zajęcia w przedszkolu

Na czwartkowych zajęciach w najstarszej grupie nakielskiego# Słoneczka poruszony został ważny temat, zarówno dla dzieci jak i dorosłych – prawa i obowiązki dzieci.

(czytaj więcej)
16 listopada 2020 0

Sportowy dzień w Wesołej Piątce. Milusińskim bardzo się podobało!

Czwartek 12.11.2020 r. w Przedszkolu „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią był dniem #sportowym. Od samego rana przedszkolaki czekały z niecierpliwością na zapowiedziany sportowy pokaz mody.

(czytaj więcej)
15 listopada 2020 0

Patriotycznie u „Jagódek” w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim

W minionym tygodniu dzieci z grupy „Jagódki” realizowały na zajęciach tematykę #patriotyczną. Poznały symbole narodowe, legendę o Czechu ,Lechu i Rusie, wykonały prace plastyczne związane z tematem.

(czytaj więcej)
12 listopada 2020 0

Akcja "Szkoła do hymnu". Przedszkolaki zaśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego"

10.11.2020 r. o godzinie 11:11 przedszkolaki i pracownicy przedszkola #Wesoła Piątka wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”.

(czytaj więcej)
11 listopada 2020 0

Wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu". Wszystkim udzielił się patriotyczny nastrój

W środę 11 listopada obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.# Z tej okazji dzieci z Przedszkola w Ślesinie wzięły udział w akcji organizowanej przez MEN "Szkoła do hymnu".

(czytaj więcej)
10 listopada 2020 0

Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki w bajkowej krainie

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. #Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.

(czytaj więcej)
06 listopada 2020 0

Dzień Postaci z Bajek. Świętowała najstarsza grupa przedszkolaków

W czwartek 5 listopada 2020 roku najstarsza grupa przedszkolaków w #nakielskim „Słoneczku” obchodziła Dzień Postaci z Bajek.

(czytaj więcej)
05 listopada 2020 0

Przedszkolaki pamiętają o Święcie Zmarłych. Zapalono znicze

Dzieci z przedszkola w Ślesinie nie zapomniały o Święcie Zmarłych. Już kolejny rok zapalają #znicze przy pomniku poświęconym żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, wyzwolicielom ziemi ślesińskiej.

(czytaj więcej)
04 listopada 2020 0

U Małych Sówek nie ma nudy. Przedszkolaki poznały pracę sadownika

Kolejny miesiąc za nami, a wraz z nim nowe wydarzenia w grupie „Małe Sówki” z #nakielskiego „Słoneczka”.

(czytaj więcej)
02 listopada 2020 0

Bal Jesieni w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim. Był to dzień pełen wrażeń

W tym roku „Bal Jesieni” różnił się od poprzednich jakie były organizowane w #Niepublicznym Przedszkolu Katolickim w Nakle.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)