Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

26 marca 2023 0

Warsztaty ceramiczne w muzeum. "Wielkanocne Inspiracje"

26 marca w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbyło się kolejne spotkanie# Koła Ceramików Nakielskich oraz prowadziliśmy warsztaty ceramiczne "Wielkanocne Inspiracje".

(czytaj więcej)
25 marca 2023 0

Wyjątkowi goście odwiedzili seniorów. Paweł Wegner zachwycił grą i śpiewem

W czwartek, 23 marca w naszym Domu gościliśmy wyjątkowych gości - uczestników #Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mroczy wraz z terapeutami i Panią kierownik Zofią Woźniak.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 0

Spotkanie w Światowy Dzień Poezji. Członkinie DKK omawiały "Białą elegię"

W przypadający 21 marca Światowy Dzień Poezji, w bibliotece w Ślesinie zorganizowano spotkanie #Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem był bardzo osobisty utwór autorstwa koreańskiej pisarki Han Kang "Biała elegia".

(czytaj więcej)
24 marca 2023 0

Spotkanie poświęcone książce "Wrony". Lektura realna i wstrząsająca

Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Nakle nad Notecią poświęcone było książce# „Wrony” autorstwa czeskiej pisarki i scenarzystki Petry Dvorakovej.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 0

Powieść nie zachwyciła czytelniczek. Panie uznały książkę za zbyt chaotyczną

W czwartkowe popołudnie, 23 marca w filii bibliotecznej w Paterku odbyło się kolejne spotkanie #Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiano na nim książkę, która odniosła międzynarodowy sukces i została przetłumaczona na ponad 30 języków. Powieść „Gdzie jesteś, Bernadette?” Marii Semple została również zekranizowana.

(czytaj więcej)
22 marca 2023 0

Jak do Wielkanocy przygotowywali się nasi pradziadowie? Wykład i prezentacja

Dnia 21 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach gościliśmy panią Annę Sergott #z Muzeum Ziemi Krajeńskie w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
20 marca 2023 0

Wielkie zaangażowanie i kreatywność dzieci. Warsztaty wielkanocne

Wiosna już zagląda do naszych ogródków, a zające wystawiają nieśmiało ze swoich norek uszy, to oznacza że# czas rozpocząć przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji, we wtorkowe popołudnie 14 marca, WDK oraz biblioteka w Paterku przygotowały dla dzieci specjalne warsztaty, na których mali artyści przygotowywali wielkanocne dekoracje.

(czytaj więcej)
20 marca 2023 0

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Najlepsi Czytelnicy 2022 roku

16 marca w filii Bibliotecznej w Paterku nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród# Najlepszym Czytelnikom 2022 roku.

(czytaj więcej)
19 marca 2023 0

Uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Panie obdarowane kwiatami i życzeniami

17 marca Samorząd Mieszkańców nr 7 zorganizował uroczystość #z okazji Dnia Kobiet. Panie spotkały się w restauracji "Cafe Emilia” w Nakle.

(czytaj więcej)
19 marca 2023 0

Kachna i Antek odwiedzili seniorów. Ależ było wesoło!

We wtorek, 14 marca w Dziennym Domu Pobytu Senior+ w Nakle miała miejsce niezwykle przyjemna# terapia – terapia śmiechem.

(czytaj więcej)
18 marca 2023 1

Nowy rok, nowi artyści. Wernisaż Aliny Gordon

W Nakielskim Ośrodku Kultury w ramach Galerii 4 odbył się wernisaż Aliny Gordon. Było to pierwsze# tego typu wydarzenie, a w kolejnych miesiącach swoje prace wystawią również inni artyści.

(czytaj więcej)
17 marca 2023 0

Pokaz mody i występ na wesoło. Niespodzianki z okazji Dnia Mężczyzny

W Dziennym Domu Pobytu Senior+ w Nakle nie zapomniano o Dniu Mężczyzny. Grupa Seniorów# obchodziła to święto już 9 marca.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

"Wielkanocne inspiracje". Niedzielne warsztaty ceramiczne

W niedzielę 12 marca w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbyło się kolejne spotkanie Koła Ceramików Nakielskich#, a po nim pracownik muzeum Krzysztof K. Przygoda poprowadził warsztaty ceramiczne pt. "Wielkanocne Inspiracje".

(czytaj więcej)
15 marca 2023 0

Kobiety z nakielskiego samorządu świętowały. Były życzenia, kwiaty i tańce

W dniu 11 marca 2023 roku na przystani rzecznej " Marina" Samorząd Mieszkańców nr 4 zorganizował uroczystość z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
14 marca 2023 6

"Muzyka jest kobietą”. Krzysztof Filasiński oczarował publiczność

14 marca w sali kinowo–widowiskowej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert Krzysztofa Filasińskiego# pt. „Muzyka jest kobietą”. Tego popołudnia rozbrzmiały najpopularniejsze piosenki dedykowane płci pięknej i nie tylko.

(czytaj więcej)
11 marca 2023 0

Wypożyczyli najwięcej książek. Najbardziej oddani czytelnicy nagrodzeni

W czwartek, 9 marca w filiach bibliotecznych w Ślesinie i Trzeciewnicy wręczono nagrody najbardziej# oddanym Czytelnikom, którzy w 2022 roku uzyskali największy wynik wypożyczonych książek.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Panowie obdarowani słodkim upominkiem. Miła niespodzianka

W piątek mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Nakle nie zapomniały o Dniu Mężczyzny.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 1

Podziwiali zasypane śniegiem Bieszczady. Wędrują zimą od 23 lat

Na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku turyści Kcyńskiego koła Turystów Górskich im. Klimka #Bachledy zwiedzili zimowe Bieszczady.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Goździk na powitanie. Mieszkańcy DPS odwiedzili muzeum

9 marca 2023 r. odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie uczestniczyliśmy w wykładzie #p. Anny Sergott pt. "Dzień Kobiet w PRL - wykład i mini wystawa".

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

"Dzień Kobiet w PRL”. O realiach życia w minionej epoce

9 marca 2023 roku zorganizowaliśmy spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wydarzeniu towarzyszył wykład# Anny Sergott "Dzień Kobiet w PRL".

(czytaj więcej)
09 marca 2023 0

Uśmiech na twarzach seniorów. Dzień Kobiet świętowano aż dwa dni

Dzień Kobiet chociaż jest już świętem troszkę mniej popularnym jak dawniej dla nas jest kolejną #świetną okazją do dobrej zabawy.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)