Dziś mamy 26 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

24 czerwca 2024 0

Tematem przewodnim były Hawaje. Powitanie lata z niespodzianką

"Powitanie lata" w Domu Pomocy Społecznej #w Nakle nad Notecią odbyło się w piątek 21 czerwca.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

"Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat". Wystawa okolicznościowa

"Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat". Pod takim hasłem #została przygotowana wystawa okolicznościowa w oknach nakielskiej biblioteki poświęcona rodzinie Ulmów, należącej do licznego grona bohaterskich Polaków, którzy podczas II Wojny Światowej ratowali polskie rodziny żydowskie skazane przez Niemców na zagładę.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Czerwcowe spotkanie DDK w Nakle. Omawiano powieść "Aktoreczka"

Podczas czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki# w nakielskiej bibliotece, mieliśmy przyjemność zgłębić powieść Barbary Wysoczańskiej pt. „Aktoreczka”. Książka ta zyskała ogromne uznanie wśród naszych klubowiczek, co w pełni odzwierciedla jej walory literackie i poruszającą fabułę.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Wycieczka do Skorzęcina. Wymarzona pogoda i moc atrakcji

Jak Samorząd Mieszkańców nr 5 #planuje wycieczkę to pogoda jest idealna. W dniu 23 czerwca 2024 roku Samorząd Mieszkańców nr 5 zorganizował wycieczkę do Skorzęcina nad piękne, czyste, cieplutkie jezioro.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2024 0

Wyjątkowe eksponaty. Meble trafiły do muzeum

W tym tygodniu do muzeum trafiły wyjątkowe eksponaty#, a mianowicie meble kuchenne wykonane około 1947 r. Ich twórcą był stolarz, mieszkaniec Nakła pan Roman Stucki.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2024 0

Panie korzystały z zabiegów upiększających. Wakacyjna przerwa

Rok szkolny dobiegł końca. Również dziewczęta #z MOW w Samostrzelu wkrótce wyjeżdżają na wakacyjną przerwę.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2024 0

Seniorzy poznali ciekawostki o Krajnie. Strój zaciekawił mieszkańców

Czwartkowy ranek 20 czerwca br. #Seniorzy spędzili poznając ciekawostki o Krajnie, a dokładnie o "Krajeńskim stroju".

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

To już tradycja. Świętojańska Noc w Karnowie

21 czerwca w Karnowie odbyło się tradycyjne już tradycyjne #wydarzenie połączone z obchodami Dnia Dziecka oraz Nocy Świętojańskiej. Dzieci po raz kolejny wykonały wianki, które chwilę później wrzuciły do falującej wody.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

Rejs po Noteci. Wspólna biesiada w wyjątkowej scenerii

W czwartek, 20 czerwca# cała Społeczność Dziennego Domu miała przyjemność płynąć w Rejs po Noteci.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

"Muzykoterapia przy pianinie". Cykl spotkań dobiegł końca

Poniedzialek 17 czerwca - to kolejne spotkanie z muzyką #na żywo. Cykl spotkań pt. "Muzykoterapia przy pianinie" dobiegło końca.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Wycieczka mieszkańców do Torunia. Spektakl teatralny skłonił do refleksji

W dniu 16 czerwca Samorząd Mieszkańców# nr 4 po raz kolejny zorganizował wyjazd do teatru Wilama Horzycy w Toruniu na spektakl pod tytułem " Mistrz i Małgorzata" Michała Bułhakowa.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Opowieść, która łączy ludzi. Czytelniczki omawiały ciekawą książkę

W środę, 12 czerwca w bibliotece w# Ślesinie odbyło się spotkanie #Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem rozmów była powieść niemieckiego pisarza, dziennikarza i krytyka kulinarnego - Carstena Henna „Spacerujący z książkami”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Wycieczka turystyczno-integracyjna. Wieczorek taneczny i ognisko

W dniach od 7 do 13 czerwca grupa członków Koła Powiatowego# Polskiego Związku Niewidomych w Nakle nad Notecią wraz z opiekunami i przyjaciółmi Koła udała się na wycieczkę do Dźwirzyna do OW „Helios”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Przekazano 70 książek. Podarunek w większości od czytelników

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna przekazała #w darze 70 książek, które trafiły do biblioteki szkolnej Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 7

Kcyńska noc muzeów. Inscenizacja operacji Market Garden

15 czerwca przy dworcu PKP w Kcyni odbyło się #tradycyjne już wydarzenie - VII odsłona Nocy Muzeów. Tym razem mieszkańcy mogli obejrzeć inscenizację operacji Market Garden, po której nastąpiło otwarcie wystawy historycznej w izbie muzealnej.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 7

Dzień Dziecka w Paterku. Moc atrakcji dla najmłodszych

15 czerwca w godzinach od 10:00 do 13:00 na osiedlu #Sobieskiego w Paterku zorganizowane zostało wydarzenie dedykowane wszystkim najmłodszym mieszkańcom sołectwa. Mowa tu rzecz jasna o imprezie z okazji Dnia Dziecka.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 6

Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej. Wyłoniono laureatów

W piątek, 14 czerwca w Olszewce odbył się# XIV Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

"Witajcie w świecie Bajek". Festiwal z udziałem mieszkańców Paterka i Mroczy

Dnia 12 czerwca 2024 roku w Muszli Koncertowej #w więcborskim Lasku Miejskim odbył się VIII Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Witajcie w świecie bajek”.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Kolejne zajęcia z arteterapii. Oczekiwanie na efekt końcowy prac

W środę, 12 czerwca w Domu Pomocy Społecznej #w Nakle przeprowadzono kolejne zajęcia z arteterapii.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 9

Ratownicze pokazy i wiele innych atrakcji. Bezpieczne wakacje na przystani

12 czerwca na terenie Przystani Powiat Nakielski zorganizowano festyn# pn. „Bezpieczne wakacje”. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy nakielskiego sanepidu, a prowadzone działania były koordynowane przez Komendę Wojewódzką Policji.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Występ teatralno-muzyczny. Pozytywna energia na kolejne dni

Składamy serdeczne podziękowania dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej# Stowarzyszenia KMK Kos w Kosowie, pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu, rodzicom oraz dzieciom, bez których dzisiejszy występ teatralno-muzyczny poświęcony "Dniu Mamy i Taty" nie mógłby się odbyć. Wasze zaangażowanie I profesjonalizm widać na każdym kroku.

(czytaj więcej)
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)