Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

07 grudnia 2022 0

Poznały utwory Marii Konopnickiej. Mikołajkowy Turniej Pięknego Czytania

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury uczniowie klas IV–VII zostali zaproszeni do udziału w Mikołajkowym Turnieju# Pięknego Czytania.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

Popołudnie pełne wrażeń. Dzieci bawiły się w NOK–u

Zabawa, tańce i spotkanie z Mikołajem – tak można w skrócie opisać wtorkowe popołudnie w Nakielskim Ośrodku Kultury. #Spora grupa dzieci wzięła udział w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 2

Katecheza, pierniki, ozdoby i dobra zabawa. Mikołajki w Ślesinie

W sobotę, 3 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie zorganizowano spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców sołectwa.# Trwająca ponad 2 godziny zabawa z pewnością zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników wydarzenia.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2022 0

Mikołajki w "Przeręblu”. Humor dopisywał wszystkim

W niedzielę, 4 grudnia Krajeńskie Morsy „Przerębel” uczciły nadchodzące Mikołajki kąpielą w bardzo zimnej wodzie.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 4

18 lat konkursu kulinarnego. Jak pyszna wigilia, to z KGW Wąsosz

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprosiło stowarzyszenia, sołectwa, fundacje, OSP do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym#, którego tematem przewodnim była „Wigilia na Krajnie i Pałukach”. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Wąsosza.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 4

Magiczne Mikołajki dla najmłodszych. Seans niespodzianka i inne atrakcje

Magiczne Mikołajki zorganizowane dzisiaj w Nakielskim Ośrodku Kultury cieszą się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Tańce, wróżby i konkursy. Andrzejki w miłej atmoseferze

W minionym tygodniu mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle obchodzili tradycyjne Andrzejki.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

"Andrzejki - przyszłość woskiem lana". Zajęcia w muzeum i w szkole

Jeśli jesteście ciekawi co robiliśmy 30. listopada 2022 r. to już spieszymy z odpowiedzią. Między innymi tego dnia w muzeum odbyły się# dwie lekcje "Andrzejki - przyszłość woskiem lana".

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

Powstały prace ceramiczne. Trwają przygotowania do kiermaszu

Co dziś słychać w muzeum? Jak większość z Was pamięta 6 grudnia 2022 r. otworzymy wystawę prac ceramicznych powstałych# w 2022 roku podczas spotkań Koła Ceramików# Nakielskich, a już 11 grudnia wszystkie prace będziecie mogli zakupić podczas kiermaszu, który odbędzie się w budynku muzeum od godziny 11:00 do 16:00.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

Prelekcja o żołnierzach Armii Krajowej z regionu. Ciekawe informacje

29 listopada br. gościliśmy Pana Mirosława Sprengera z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy, który przybliżył Mieszkańcom #informacje dotyczące żołnierzy Armii Krajowej pochodzących z naszego regionu w tym ppor. Bernarda Bzdawki pseudonim "Siekiera".

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Przeniesieni do świata baśni. Wyjazd do bydgoskiej Opery Nova

"Alicja w Krainie Czarów" w wykonaniu tancerzy z bydgoskiej Opery baletowej przeniósł Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Nakle do# świata baśni, która opowiada o losach małej Alicji Liddell podążającej śladem Białego Królika niosącego zegarek kieszonkowy.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Warsztaty ceramiczne dla uczniów. Tematyka bożonarodzeniowa

W czwartek 24 listopada 2022 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbyły się warsztaty ceramiczne o tematyce bożonarodzeniowej,# zorganizowane dla uczniów Zespołu Szkolnego w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
27 listopada 2022 2

Pierwsze w powiecie ze sztandarem. KGW w Ślesinie ma już 65 lat!

Miniona sobota była szczególnym dniem dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Ślesinie oraz całej lokalnej społeczności. #To właśnie wtedy zorganizowano bowiem oficjalne obchody jubileuszu 65–lecia wspomnianego Koła, połączone z nadaniem mu sztandaru. Co warte podkreślenia, KGW Ślesin jest pierwszym Kołem w powiecie nakielskim, które weszło w posiadanie własnego sztandaru!

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

"Kobieta w Watykanie". Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Na listopadowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach tematem rozmów była „Kobieta w Watykanie” autorstwa #Magdaleny Wolińskiej-Riedi.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

"Jeśli tylko Ty". Rozmowy o powieści Klaudii Bianek

W tym miesiącu, na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy rozmawiałyśmy o powieści Klaudii Bianek „Jeśli tylko Ty”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

„Jeszcze jeden dzień”. O tym, co w życiu najważniejsze

„Jeszcze jeden dzień” - to temu tytułowi było poświęcone listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Tematem książka Agnieszki Olejnik. Powieść, która skłania do refleksji

W listopadowe popołudnie, na kolejnym spotkaniu DKK w Paterku, omawiano książkę Agnieszki Olejnik pt. #„A potem przyszła wiosna”. Mimo lekko brzmiącego tytułu jest to powieść, która skłania do refleksji.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 1

Rehabilitacja przy muzyce. Seniorzy świetnie się bawili

23 listopada w nakielskiej kawiarni „Cechowa”, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odbyło się# tradycyjne spotkanie andrzejkowe nakielskiego Koła Emerytów i Rencistów.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Sezon andrzejkowy rozpoczęty. Różne sposoby wróżenia

W środę 23 listopada oficjalnie rozpoczęliśmy "sezon Andrzejkowy". Tego dnia odwiedziła nas grupa uczniów z #Zespołu Szkolno - Przedskolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Bike’owa podróż Daniela Kocuja. Australijska przygoda

Podróżować można na wiele sposobów. Gość, który zawitał do nakielskiej biblioteki 21 listopada wybrał jako swój wehikuł rower#. Daniel Kocuj w czerwcu 2015 r. wyruszył w podróż z Sydney do Szczecina.

(czytaj więcej)
21 listopada 2022 0

Sukcesy Chóru Dziecięcego „Intencja”. Utrzymują wysoki poziom

Chór Dziecięcy Intencja ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle przygotowuje się obecnie do konkursu kolęd i pastorałek. Grupa ma za sobą wiele# sukcesów.

(czytaj więcej)
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)