Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

22 czerwca 2019 0

Strażnicy miejscy na festynie. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi

W dniu 19-06-2019 roku funkcjonariusze nakielskiej Straży Miejskiej w ramach akcji # „Bezpieczne wakacje 2019” przeprowadzili pogadankę z dziećmi podczas festynu Samorządu Mieszkańców numer 8 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2019 0

Występ nagrodzony brawami. Muzyczny duet oczarował widownię

21 czerwca w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano koncert dla # podopiecznych Domu Dziennego Pobytu „Senior Plus”. Na scenie można było usłyszeć Łukasza Przykłockiego, któremu towarzyszył Michał Gacka.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2019 2

Dzień Kolorów oraz festiwal mydlanych baniek. Wyjątkowe wydarzenie na przystani

Czwartkowe wydarzenie, w którym główną rolę odgrywały bańki mydlane oraz kolorowe proszki przyciągnęło bardzo wielu miłośników dobrej zabawy.# Na nakielskiej przystani można było tego dnia spotkać osoby w każdym wieku.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2019 0

Wakacyjne spotkanie DKK. Panie omawiały książkę znanej dziennikarki

13 czerwca 2019 r. panie z Dyskusyjnego Klubu Książki z Paterka spotkały się tym razem w # Cafe Przystań, by podyskutować na temat ostatnio przeczytanej książki.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

Zbliża się Noc Świętojańska. Dzieci poznały tradycje i obyczaje

Z okazji zbliżającej się Nocy Świętojańskiej, Wiejski Dom Kultury i Biblioteka Publiczna – Filia w # Ślesinie, zorganizowały spotkanie dla uczniów z klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 0

Wspólne śpiewanie i rodzinna atmosfera. Zespół Nakielanki ma już 15 lat!

16 czerwca w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano wyjątkową uroczystość.# Zgromadzeni goście wspólnie świętowali tego dnia jubileusz 15-lecia działalności zespołu „Nakielanki”.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 0

Spotkanie integracyjne na przystani. Na dzieci czekało wiele atrakcji

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią# wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Społecznej TWÓJ PRZYJACIEL jak co roku zorganizowała kolejne spotkanie integracyjne dla dzieci i osób dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami oraz dla ich rodzin.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2019 1

Dzień Sportu w Paterku. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach

W ostatnią sobotę na boiskach osiedla Jana Sobieskiego w Paterku# zorganizowano imprezę z okazji Dnia Dziecka pn. “Dzień Sportu”. Na najmłodszych czekało tego dnia wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2019 0

Warsztaty ceramiczne. Z gliny wykonano makietę Nakła

W naszym muzeum już od kilku lat prowadzimy warsztaty ceramiczne.# Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i przyciągają mieszkańców miasta, gminy, a nawet powiatu. Przeznaczone są dla osób w różnym wieku, a ich tematyka dostosowana jest zarówno do kalendarza świątecznego jak i pór roku.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2019 0

Szantowanie w Cafe Emilia. Publiczność była zachwycona występem

14 czerwca w restauracji Cafe Emilia zorganizowano koncert Grupy Trzymającej Ster# – poznańskiego zespołu grającego muzykę żeglarską. Frekwencja po raz kolejny dopisała, co stało się już chyba tradycją w przypadku koncertów w tym właśnie miejscu.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 0

Zakończenie sezonu sportowego. Teraz czas na wakacje!

W czwartek w świetlicy w Chrząstowie odbyło się zakończenie # sezonu sportowego.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 0

Młodzieżowy Tydzień Sztuki. Doskonalenie umiejętności plastycznych

We wtorek 11 czerwca odbył się wernisaż wystawy podsumowującej warsztaty # zorganizowane z okazji Młodzieżowego Tygodnia Sztuki. IX edycja Jugendkunstwoche odbyła się w dniach 29.07-5.08.2018 r. w Gut Saathain.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 0

Pomoc dla pszczół. Powstały łąki kwiatowe na terenie Przystani

W sobotę 8 czerwca odbyła się kolejna część projektu "Pszczoły - nasi mali przyjaciele" # realizowanego przez Rebel Lokalną Grupę Rozwoju przy współpracy z Muzeum Ziemi Krajeńskiej. W kilka osób założyliśmy łąkę kwiatową dla pszczół. Powstała na terenie nakielskiej Przystani.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 0

Dziewczyny z ŚDS na turnieju piłkarskim. Ogromna radość zawodniczek

Mamy dla Was obiecaną relację z SeniCup - czyli Turnieju Piłki Nożnej na którym # byłyśmy 5-7.06.2019 w Niechorzu/Pogorzelicy. Działo się!

(czytaj więcej)
13 czerwca 2019 0

Podróż do Ziemi Świętej. Spotkanie z Wojciechem Tyborskim

W środę 12 czerwca 2019 r. w nakielskiej bibliotece przy ul. Bartkowskiego 1 odbyło się spotkanie z nakielskim podróżnikiem Wojciechem Tyborskim.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2019 0

Studenci zakończyli rok akademicki. Teraz czas na wakacje!

11 czerwca w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury miało miejsce # zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2019 0

Majowe spotkanie DKK. Omawiano powieść Katie Fforde

W słoneczne czwartkowe popołudnie, 30 maja 2019 r. w bibliotece w # Trzeciewnicy odbyło się spotkanie DKK, na którym omawiano książkę Katie Fforde pt „Lato nad morzem”.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2019 0

„Jak nie czytam jak czytam”. IV edycja akcji czytelniczej

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam” jest już # IV edycją.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2019 0

Święto braci kurkowych. Wręczono medale „Zjednoczenia”

W ostatnią niedzielę nakielskie bractwo kurkowe miało powody do świętowania.# Wszystko za sprawą uroczystości, które rozpoczęły się w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2019 0

Wycieczka do filharmonii. Uczczono pamięć o Janie Pawle II

W piątek 7.czerwca 2019 roku mieszkańcy Ślesina wyjechali na kolejne # „Spotkanie z kulturą”, tym razem 40 osobowa grupa udała się do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na przepiękny koncert z okazji 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2019 2

Impreza z okazji Dnia Dziecka. Uczestnikom zabawy dopisała pogoda

W niedzielę, 9 czerwca w Karnówku sołtys wraz z radą sołecką i Paniami z KGW zorganizowali # imprezę dla dzieci z okazji Dnia Dziecka i kończącego się roku szkolnego.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)