Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

10 lipca 2020 0

Bibliotekarz poleca. Recenzja książki "Struny pragnień"

W cyklu bibliotekarz poleca, dzisiaj recenzja książki# Moniki Chodorowskiej "Struny pragnień" .

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 1

Ostatni koncert w tym roku chóralnym. Soli Deo uświetnił mszę w Paterku

W niedzielę 5 lipca 2020 Chór Soli Deo pod dyrygenturą Michała Gacki oprawił muzycznie #Liturgię Eucharystii w Paterku, podczas której odbyły się 2 chrzty.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu. Zobacz zdjęcia z tej wyjątkowej imprezy

Wojowie z całej Polski zaprezentowali swoją waleczność i kunszt podczas trzydniowego #(3-5 lipca) 44. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 3

Wakacje z NOK-iem. Z twarzy dzieci nie znikał uśmiech

Wakacyjne spotkania z Nakielskim Ośrodkiem Kultury to kolejna akcja przeznaczona dla# dzieci w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem pracownicy NOK-u nieprzerwanie od 29 czerwca do 9 lipca odwiedzają poszczególne sołectwa z gminy Nakło, zapraszając ich najmłodszych mieszkańców do wspólnej zabawy w wesołej atmosferze.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 3

Rodzinny festyn w Kosowie. Atrakcje dla najmłodszych

W minioną sobotę w Kosowie odbył się jak co roku# festyn rodzinny.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 2

Alpakoterapia LasAlpakas. Zajęcia z psychologiem i peruwiańskie stroje

30 czerwca w Rozwarzynie odbyły się zajęcia w# ramach projektu pt. " Peruwiańska historia w Dolinie Noteci " prowadzonym przez Alpakoterapia LasAlpakas. W zajęciach brali udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Paterku.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 0

Zajęcia wakacyjne dla dzieci. Biblioteka zaprasza

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle zaprasza dzieci w wieku szkolnym na# zajęcia wakacyjne.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Bibliotekarz poleca. Recenzja książki „Felix i niewidzialne źródło”

„Ten, kto dobrze patrzy, w końcu zobaczy” – tym przysłowiem afrykańskim zaczyna #się najnowsza powieść Érica-Emmanuela Schmitta należąca do „Cyklu o Niewidzialnym”.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2020 0

Światowy Dzień Smerfa. Historia i ciekawostki

Chyba każdy z nas pamięta bajkę o niebieskich stworzeniach mieszkających w #domkach z muchomorów. Ich przygody bawią polskie dzieci od listopada 1987 roku.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2020 0

Odwiedzili uroczy zakątek. Pogoda i humory dopisały

W miniony wtorek gościliśmy na Ranczo wyjątkowych gości z Dziennego Domu Pobytu w Paterku. Pokażemy Wam co napisali o tym dniu:

(czytaj więcej)
19 czerwca 2020 0

W niedzielę Święto Muzyki. Na czytelników czekają liczne książki i płyty

W najbliższą niedzielę, 21 czerwca, na całym świecie obchodzone będzie Święto Muzyki. To #cykliczna impreza odbywająca się w pierwszy dzień lata, a wywodzi się z Francji. Warto wspomnieć, że święto powstało w 1981 r. z inicjatywy Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2020 0

Jego przygody od lat bawią małych i dużych. Dziś Dzień Kota Garfielda

Leniwy, narcystyczny, tłusty snob, przekonany o własnej wyższości, wredny i rudy…. #O kim mowa? To opis charakterystyczny tylko dla jednego stworzenia – kota Garfielda. Jego przygody już od wielu lat bawią małych i dużych.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2020 0

Jakie książki warto przeczytać? Nakielska biblioteka poleca

Drodzy Czytelnicy! W naszym nowym cyklu będziemy prezentowali książki, które naszym #zdaniem są warte przeczytania. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi recenzjami. Przekrój tematyczny jest bardzo szeroki dlatego wśród prezentowanych pozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
16 czerwca 2020 0

Święto Wolnych Książek. Co to jest bookcrossing?

16 czerwca 2020 r. przypada 17. edycja ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Cóż to #takiego ten bookcrossing?

(czytaj więcej)
16 czerwca 2020 0

Historyczne ciekawostki w drugim odcinku "Opowieści Bizantyjskich"

Jak wyglądała cesarska audiencja? Skąd się wziął jedwab w Bizancjum? Kim byli# „zrodzeni w purpurze”? O tym i o wielu innych historycznych ciekawostkach, dowiedzą się Państwo w drugim odcinku „Opowieści Bizantyjskich”.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2020 0

Jak blisko, jak fajnie! Ponad 80 ofert atrakcji i noclegów w województwie

Przejazd kolejką wąskotorową, zwiedzanie muzeów, wypoczynek w uzdrowiskach, nocleg #w malowniczym zakątku Borów Tucholskich, spływ kajakiem, wycieczki piesze i rowerowe – na mieszkańców regionu, turystów i gości, którzy chcą spędzić wakacje na Kujawach i Pomorzu czeka ponad 80 różnych atrakcji i miejsc noclegowych. Oferty zebrała i rekomenduje Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2020 7

A jednak pojedziemy do Minikowa! W czerwcu odbędzie się wystawa rolnicza

Tegoroczne Targi Agro-Tech w Minikowie zostały odwołane, ale już niebawem, #w ramach Krajowych Dni Pola, #odbędzie się wystawa rolnicza. Co w programie?

(czytaj więcej)
09 czerwca 2020 4

Objazdowy Dzień Dziecka. NOK odwiedził kolejne sołectwa

Nakielski Ośrodek Kultury we wtorek 9 czerwca kontynuował rozpoczęte #dzień wcześniej wydarzenie pt. „Objazdowy Dzień Dziecka”. Tego dnia pracownicy NOK-u odwiedzili takie sołectwa jak: Karnowo, Karnówko, Suchary, Michalin, Gumnowice, Kazin, Ślesin, Minikowo oraz Trzeciewnica.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2020 0

2020 rokiem Leopolda Tyrmanda. Jego teksty pełne są miłości do Warszawy

„Tyrmand warszawski” to zbiór felietonów Leopolda Tyrmanda o Warszawie pod #redakcją Doroty Koman. Teksty te nigdy nie były wydane w formie książkowej. Autor drukował je głównie w „Stolicy”, „Przekroju” oraz „Tygodniku Powszechnym”, czasami również pod pseudonimem „Jan Andrzej”.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2020 0

150 rocznica śmierci Charlesa Dickensa. Sięgnij po książki pisarza

Angielski powieściopisarz Charles Dickens urodził się 7 lutego 1812 r. w# Landport. Jego ojciec był urzędnikiem. Niestety został uwięziony za długi. Rodzina popadła w nędzę.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2020 0

Wykazali się wiedzą o organach władzy. Alan Jagodziński zwycięzcą turnieju

Pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się VII Turniej #Wiedzy Quizizz pod tytułem "Organy władzy publicznej w Polsce". Tradycyjnie należało rozwiązać 50 zadań w czasie 10 sekund.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)