Dziś mamy 23 listopada 2017, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

23 listopada 2017 4

Spotkanie dotyczące rozwoju regionalnego. Starosta reprezentował samorząd powiatu

16 listopada w pałacu w Lubostroniu odbyło się spotkanie poświęcone # społeczno-kulturowym uwarunkowaniom rozwoju regionalnego.

(czytaj więcej)
23 listopada 2017 3

Lipno dla Nakła. Przekazano sprzęt za ponad 8 tys. zł

Od sierpniowej nawałnicy minęło już kilka miesięcy. Tej feralnej nocy żywioł wyrządził wiele #szkół m.in. na terenie naszego powiatu. Strażacy mogli jednak liczyć na pomoc z innych powiatów w usuwaniu skutków nawałnicy. Jednak nie tylko w tej kwestii.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 0

Szkolenie obronne na przystani. Poruszono kilka zagadnień

21 listopada w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się szkolenie #obronne zorganizowane przez Powiat Nakielski. Przeprowadzenie szkolenia było możliwe dzięki dotacji Wojewody Kujawsko – Pomorskiego oraz wynikało z wcześniej ustalonego Planu Szkolenia Obronnego.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 5

Dzień Pracownika Socjalnego. Podopieczni przygotowali miłą niespodziankę

21 listopada to Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji, w Środowiskowym Domu Samopomocy # w Nakle nad Notecią odbyła się uroczystość.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 20

Plebiscyt Młody Talent Krajny i Pałuk 2017 zakończony. Znamy laureatów

We wtorek, 21 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury rozstrzygnięto # plebiscyt pn. "Młody Talent Krajny i Pałuk 2017". Nagrody wręczała wiceprezes Barbara Jasińska oraz Medard Jakś z Zarządu Stowarzyszenia.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 0

Internowani w Potulicach. Rozpoczęto produkcję filmu dokumentalnego

13 października 2017 roku na terenie Zakładu Karnego w Potulicach gdański oddział Telewizji #Polskiej rozpoczął produkcję filmu dokumentalnego o osobach internowanych ze względu na ich działalność opozycyjną w czasie stanu wojennego.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Pełni funkcję sołtysa już 25 lat. Z tej okazji zorganizowano uroczystość

W minioną sobotę (18.11.2017 r.) obchodziliśmy 25-lecie pełnienia funkcji sołtysa przez #naszego kolegę Wacława Mroczkowskiego – sołtysa Karnówka.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Strażacy wchodzący w skład pocztów sztandarowych przeszli szkolenie

18 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią miało miejsce nietypowe #szkolenie dedykowane dla strażaków wchodzących w skład pocztów sztandarowych.

(czytaj więcej)
19 listopada 2017 0

80-lecie KPZSzach. Zorganizowano jubileuszowy turniej i uroczysty bankiet

Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy w Nakle nad Notecią świętował 80-lecie istnienia. Z tej okazji, # w niedzielę 19 listopada zorganizowano turniej jubileuszowy oraz uroczysty bankiet.

(czytaj więcej)
19 listopada 2017 9

Chcesz wiedzieć czym oddychasz? Zagłosuj!

Wszyscy wiemy jaki mamy w Nakle stan powietrza w okresie grzewczym. Wiemy, bo widzimy i # czujemy, ale czy zdajemy sobie sprawę jak bardzo wpływa to na nasze zdrowie i życie? Czy dopuszczamy myśl, że w Nakle stan powietrza może być jednym z najgorszych w Polsce? Może warto byłoby to zmierzyć?

(czytaj więcej)
19 listopada 2017 4

Hodowcy gołębi podsumowali rok. Nagrodzono mistrzów oraz przodowników oddziału

W sobotnie popołudnie w nakielskiej restauracji Ekspresja, spotkali się członkowie Polskiego # Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddziału nr 039 w Nakle nad Notecią w celu podsumowania działalności za bieżący rok oraz wręczenia dyplomów i pucharów dla hodowców.

(czytaj więcej)
19 listopada 2017 9

Ćwierć wieku działalności LZS Skra Paterek. Były podziękowania i gratulacje

18 listopada 1992 roku odbyło się pierwsze zebranie członków LZS Skra Paterek. Otworzyło ono # piękny, sportowy rozdział, który trwa po dziś dzień. Od początku roku trwały różnego rodzaju imprezy podsumowujące 25 – lecie działalności.

(czytaj więcej)
18 listopada 2017 23

Stadion w końcu doczeka się przebudowy? "Jesteśmy na etapie składania wniosku"

O potrzebie przebudowy nakielskiego stadionu mówi się od dawna. Stopniowo plany rozbudowania # bazy sportowej zaczynają się krystalizować. Gmina stara się o środki z zewnątrz.

(czytaj więcej)
18 listopada 2017 0

Starosta i dyrektor PCPR na konferencji w Bydgoszczy. Omawiano politykę senioralną

14 listopada w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy # odbyła się konferencja pt. „Działania programowe Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wspierające jednostki samorządu terytorialnego w realizacji zadań własnych w obszarze polityki społecznej”, na którą wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zaprosił starostów powiatów województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 12

Kolejne wspólne posiedzenie. Mówiono o nawałnicy i zimowym utrzymaniu dróg

16 listopada w salce konferencyjnej „Przystań Powiat Nakielski” miało miejsce posiedzenie #Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nakle.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Kolejni więźniowie pójdą do pracy. Umowę podpisano w Śmiłowie

Na terenie Zakładów Mięsnych w Śmiłowie doszło do podpisania umowy pomiędzy #Dyrektorem Zakładu Karnego w Potulicach płk Jarosławem Nurkiewiczem a Prezesem Zakładów Mięsnych Danutą Żynda w sprawie odpłatnego zatrudnienia skazanych.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Kolejne materiały dla poszkodowanych. Firmy przekazują je nieodpłatnie

Powiat Nakielski nadal prowadzi działania związane z pomocą osobom poszkodowanych #w wyniku nawałnicy, która miała miejsce na terenie powiatu nakielskiego w nocy z 11/12 sierpnia 2017 r.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 14

Decyzja ws. Adriana Zielińskiego nadal nie podjęta. Panel rozpatrzy jeszcze jeden ważny dowód

We wtorek, 14 listopada odbyło się kolejne posiedzenie w sprawie sztangisty Adriana Zielińskiego z # Mroczy. Panel dyscyplinarny rozpatrzył wszelkie dostarczone dowody, wygłoszone zostały mowy końcowe, ale decyzja jeszcze nie została podjęta. Najprawdopodobniej na następnym posiedzeniu zostaną rozpatrzone nowe, niezwykle istotne dowody w sprawie.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 18

Nie milkną pytania o budowę ścieżek rowerowych. Czy jest na to szansa?

Czy jest szansa na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż krajowej dziesiątki? Zarówno władze #gminy jak i GDDKiA mówią o analizie zasadności ich budowy. Rowerzyści nie mają takich wątpliwości. Konkretów jednak póki co nie ma.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Starosta na wojewódzkich obchodach. Został odznaczony brązowym medalem

14 listopada starosta nakielski Tomasz Miłowski uczestniczył w wojewódzkich obchodach #Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 0

Sanacja "Czarnych" trwa trzeci rok. Jaki jest aktualny stan klubu?

Właśnie dobiega końca trzeci rok sanacji Klubu Sportowego "Czarni" rozpoczęty w 2015 roku. Nie # sposób więc nie dokonać podsumowania tego okresu i nie przedstawić aktualnego stanu Klubu będącego ikoną miasta i wyznacznikiem polskości na tych terenach, bowiem powstał od w 1923 r. jako przejaw ogromnej radości po niedawnym odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)