Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

28 stycznia 2022 1

Ponad 700 mieszkańców powiatu na kwarantannie. Zobacz piątkowy raport

28 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 57 262 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 271 osób zakażonych koronawirusem. 186 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2022 4

Wojewódzkie inwestycje drogowe. Zaplanowano też w pow. nakielskim?

Blisko pół miliarda złotych zabezpieczył w tym roku samorząd województwa na# modernizację sieci kujawsko-pomorskich dróg. Pozwoli to na kontynuację prac na wielu trasach i rozpoczęcie nowych oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 10

Od dzisiaj możliwość testowania w aptekach. Ile przystąpiło do programu?

Zgodnie z zapowiedzią premiera, od dzisiaj w aptekach możliwe jest# wykonanie darmowego testu na koronawirusa. 

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 11

Budowa bloku w Nakle. Praca wre

Na styku ul. Dworcowej i Bydgoskiej w Nakle od kilkunastu miesięcy trwają# intensywne prace związane z budową bloku.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 6

Obrady rady miejskiej w Nakle. Podjęto kilkadziesiąt uchwał

W czwartek, 27 stycznia w trybie zdalnym przeprowadzono# pierwszą w tym roku sesję rady miejskiej w Nakle.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 6

Ponad sto zakażeń w powiecie nakielskim. W skali kraju kolejny rekord

27 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 57 659 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 262 osoby zakażone koronawirusem. 183 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 0

Mieszkanka Nakła wzbogaciła zbiory biblioteki. Uroczyste otwarcie wystawy

Kilka dni temu mieszkańcy Więcborka i okolic obchodzili# kolejną rocznicę powrotu ziem więcborskich do macierzy. Była to okazja do podjęcia refleksji nad wartością wolności, nad trudem z jakim przodkowie o nią walczyli, ale również do zastanowienia się jak z tej wolności mądrze i dobrze korzystać.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 4

Ponad 20 zajętych łóżek covidowych. Jak funkcjonuje szpital w dobie pandemii?

Z całą pewnością można powiedzieć, że wkroczyliśmy już w# piątą falę pandemii. Ostatnio przekraczamy kolejne bariery liczby nowych zakażeń. Przypomnijmy. Wczoraj odnotowaliśmy ich ponad 53 tys. w skali kraju.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 4

W regionie będzie się działo. Marszałek przekazał kilka przedmiotów na WOŚP

„Przejrzyj na oczy” – to hasło tegorocznego finału# Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 30 stycznia. Celem jubileuszowej edycji jest zbiórka funduszy na diagnostykę i leczenie wzroku dzieci. Urząd Marszałkowski, jak co roku, zagra razem z WOŚP. Marszałek Piotr Całbecki na licytacje przekazał własnoręcznie zrobione przetwory oraz fartuchy sygnowane autografami znanych kucharzy.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 0

Za więziennym murem. Jak wygląda terapia uzależnień?

Jak wyglądają zajęcia terapeutyczne za kratami? Ile czasu# trwa terapia uzależnień za więziennym murem? Jak można na nią trafić? Jaka jest motywacja skazanych do udziału w takich oddziaływaniach? Czy jest możliwa rzeczywista zmiana pacjentów? Ilu pacjentów w ciągu roku trafia do oddziału terapeutycznego? Jakie inne działania prowadzone są wobec osadzonych podczas trwania terapii?

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 12

Szybkie obrady w trybie zdalnym. Radni rozpatrzyli dwie skargi

W środę, 26 stycznia w trybie zdalnym obradowali# radni powiatowi. W czasie sesji podjęto kilka uchwał, w tym rozpatrzono dwie skargi.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 4

Wsparcie dla przewozów autobusowych. Na liście gminy z pow. nakielskiego

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podpisał 52 umowy z# samorządami, które w tym roku otrzymają łącznie 44 mln zł wsparcia rządowego na uruchomienie 450 linii autobusowych w województwie. To wielki krok w walce z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców regionu.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 12

Drastyczny wzrost zakażeń. Ponad 50 tys. przypadków w kraju

26 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 53 420 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 276 osób zakażonych koronawirusem. 214 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 1

Część uczniów wraca na naukę zdalną. Co z funkcjonowaniem przedszkoli?

Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas# 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 13

W gminie Nakło o jednego mieszkańca dziennie mniej. To kolejny spadek

Gmina Nakło to kolejna z gmin naszego powiatu, w której# systematycznie ubywa mieszkańców zameldowanych na pobyt stały. W ciągu dwóch ostatnich lat ubyło ponad pół tysiąca osób!

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 4

Pacjentów w szpitalach przybyło. Dodatkowe zespoły wymazowe

Ponad 12,5 mln zł rządowych środków przekazanych zostanie na# inwestycje związane z walką z Covid-19 w Kujawsko-Pomorskiem. To w sumie 27 zadań, dotyczących zabezpieczenia tlenowego, realizowanych niebawem w szpitalach w regionie.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 6

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym. 10 linii autobusowych

Gmina Mrocza aktywnie wspiera walkę z# wykluczeniem komunikacyjnym. Na koniec 2021 roku radni podjęli decyzję o transporcie zbiorowym na 2022 rok. Autobusy będą wozić mieszkańców aż na 10 liniach autobusowych.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 5

Zakażenia, zgony i kwarantanna. Wtorkowe dane covidowe

25 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 36 995 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 252 osoby zakażone koronawirusem. 189 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 2

Narada z kierownictwem szpitali. Spotkanie odbyło się w formie zdalnej

Piąta fala pandemii przybiera na tempie. Placówki medyczne są w# stałym kontakcie z wojewodą kujawsko-pomorskim. Dzisiaj odbyła się narada z kierownictwem szpitali z województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 0

Dotacja dla tych samych klubów. 40 tys. zł więcej na sport

Rozstrzygnięto pierwszy konkurs ofert na zadania z# zakresu sportu w gminie Nakło. Komisja ponownie wybrała dwie organizacje, które realizowały to zadanie w ubiegłym roku.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 34

Ćwiczenia ratowników na akwenach. Przeprowadzono je na Noteci

W miniony weekend rozpoczął się cykl szkoleń# zimowych ratowników z Kowalewka.

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)