Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

02 lipca 2022 9

„Im rosną majątki, nam rosną ceny i podatki” . Pikieta na nakielskim rynku

Tradycyjnie w sobotnie południe na nakielskim Rynku zebrała# się grupka przedstawicieli Obywateli RP w Bydgoszczy. Ich zdaniem powodów do protestowania mieli sporo.

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 7

Starosta zgodził się tylko na lewoskręt! Dwie propozycje gminy zostały odrzucone

31 maja do starosty nakielskiego Tadeusza Sobola złożony został# wniosek burmistrza Nakła Sławomira Napierały o zatwierdzenie projektu zmian organizacji ruchu w centrum Nakła. W ramach tego projektu przywrócony miał zostać lewoskręt na nakielskim Rynku w stronę ul. Dąbrowskiego. Ponadto gmina do tego samego projektu zamierza również dokonać zmiany pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic Jackowskiego, Gimnazjalnej i Krzywoustego oraz wprowadzić zakaz wjazdu na ul. Powstańców Wielkopolskich od strony ul. Dąbrowskiego. Jak poinformował nas starosta nakielski Tadeusz Sobol, zatwierdził on wyłącznie pierwszą z wymienionych zmian.

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 5

Ogrodzenie przy przychodni. Naprawa nie w tym roku

Pacjenci przychodni w Ślesinie oraz mieszkańcy tej miejscowości# zwracają uwagę na fatalny stan ogrodzenia przy budynku, w którym znajduje się Medicus. Niestety, nie widać szans na naprawę szpecącego ogrodzenia jeszcze w tym roku.

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 9

Gwałtowne burze przeszły przez region. Straż pożarna interweniowała 900 razy

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwołał wczoraj wieczorem Wojewódzki Sztab Kryzysowy w związku z gwałtownymi burzami, które przeszły przez nasz region. Swoje raporty przedstawiły poszczególne służby.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Zakład Karny w Potulicach. Na mundurach funkcjonariuszy pojawiają się nowe stopnie służbowe

Aspiracje, ambicja, motywacja – to cechy funkcjonariuszy Zakładu# Karnego w Potulicach, którzy w najbliższym czasie przypną do koszuli nowe dystynkcje opatrzone wyższymi stopniami służbowymi. A wszystko to dzięki uporowi i ukończeniu kilkumiesięcznych szkoleń organizowanych przez Służbę Więzienną.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 72

Budowa Śródmiejskiego Centrum Targowego. Trwa wycinka drzew

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się budowa targowiska w # Nakle. Teren został ogrodzony.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 14

Radni zdecydowali. Żegluga przejdzie pod stery ministerstwa (sonda)

Uchwała podjęta w czasie dzisiejszej sesji przypieczętowała od dawna # poruszaną kwestię zmiany organu prowadzącego dla Zespołu Szkół żeglugi Śródlądowej w Nakle.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 3

Obradowała rada powiatu. Jest absolutorium dla Zarządu

W środę, 29 czerwca na nakielskiej przystani odbyła się # sesja rady powiatu. Podczas niej udzielono absolutorium dla Zarządu.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 1

Ratownikom życzymy bezpiecznych patroli! Dzień Ratownika WOPR

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czuwają, by nasz# wypoczynek nad wodą był bezpieczny. A ponieważ właśnie rozpoczęły się wakacje – czas, kiedy najwięcej osób decyduje się na wodne atrakcje – warto docenić ich wysiłki. Szczególnie, że obchodziliśmy dzisiaj (29 czerwca) Dzień Ratownika WOPR.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 25

Proces ws. nadużyć szkole zmierza ku końcowi. Wyrok zapadnie już w lipcu?

W minionym miesiącu Sądzie Rejonowym w Nakle odbyła się kolejna rozprawa# przeciwko byłemu już dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach Jackowi K., pracownicy nakielskiego ratusza Małgorzacie D. oraz jednemu z dostawców sprzętu do potulickiej szkoły Piotrowi Z. W ostatnią środę na pytania zadawane przez sąd oraz obrońców oskarżonych odpowiadał biegły sądowy, który badał okoliczności w zakresie technicznego zabezpieczenia szkoły.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 5

Przekazanie listów gratulacyjnych dla strażaków. Dofinansowanie otrzymały OSP z powiatu nakielskiego

52 jednostki OSP otrzymały dzisiaj dofinansowanie na zakup sprzętu#, 6 na termomodernizację budynków w ramach programu Eko-Strażak. Uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 17

Posiedzenie sejmiku województwa. O wsparciu dla Ukraińców i planie dotyczącym szpitali

Sejmik zdecydował w poniedziałek, 27 czerwca o udzieleniu # pomocy humanitarnej Obwodowi Chmielnickiemu na Ukrainie - naszym ukraińskim przyjaciołom wyślemy specjalistyczną odzież pożarniczą oraz gotowe racje żywnościowe do użycia w warunkach polowych - i przyjął stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 23

Młodzieżowe zawody OSP. Które drużyny były najlepsze?

Cyklicznie co dwa lata odbywają się w # powiecie nakielskim zawody sportowo-pożarnicze dla seniorów i młodzieży. Dorośli wystartowali rok temu, a w sobotę 25 czerwca młodzież na stadionie miejskim w Szubinie.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Spotkanie dyrektora z prezesami. Omówiono obszary współpracy

W Zakładzie Karnym w Potulicach odbyło się spotkanie informacyjne #z prezesami okolicznych OSP. Jednym z elementów spotkania było zaprezentowanie Służby Więziennej jako formacji mundurowej i omówienie obszarów współpracy.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 20

W poradniach pacjentów mniej. Powodem pandemia?

Poza leczeniem szpitalnym spółka leczy pacjentów w poradniach #w Nakle i Szubinie. W nich też bez zaskoczenia przez pandemię liczba świadczeń spadła.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Stypendia dla uzdolnionych uczniów. Kto w tym roku został wyróżniony?

23 czerwca 2022 roku Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Wicestarosta# Tomasz Miłowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią Ewa Szłapa, wręczyli stypendia uzdolnionym uczniom szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 2

Kończy się rok szkolny. Niech żyją wakacje!

Dla ponad 287 tysięcy uczniów z regionu kończy się rok szkolny. Świadectwa # odebrało blisko 187 tysięcy uczniów szkół podstawowych w Kujawsko-Pomorskiem. To był wyjątkowy rok, pełen wyzwań i sprawdzianów. Czas rozpocząć wakacje!

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 23

Ślubowali "służyć wiernie Narodowi". W szeregi garnizonu wstąpiło 53 funkcjonariuszy policji

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski #przyjął dzisiaj ślubowanie od nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiego garnizonu wstąpiło tym razem 53 funkcjonariuszy. Wszyscy już jutro rozpoczynają kurs podstawowy, po zakończeniu którego wrócą do rodzimych jednostek, by służyć na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 13

Plac zabaw i siłownia odebrane. Inwestycja kosztowała prawie 270 tys. zł

W ubiegłym tygodniu odebrano inwestycję polegającą na # budowie placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej w Występie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 26

Rozpoczęcie inwestycji. Nie wszyscy przestawili swoje auta

Zgodnie z zapowiedziami, w środę 22 czerwca rozpoczęła się # budowa targowiska w centrum Nakła.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 20

Sesja rady miejskiej. Nowy skarbnik gminy powołany

W środę, 22 czerwca w sali konferencyjnej # Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się kolejne obrady rady miejskiej w Nakle. Radni podjęli wiele uchwał.

(czytaj więcej)
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)