Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

22 sierpnia 2019 2

Wybory do Sejmu i Senatu. Koalicja Polska przedstawiła listę

W dniu wczorajszym to jest 21 sierpnia PSL i Kukiz’15 przedstawiły# pełne listy wyborcze w okręgu bydgoskim w wyborach do Sejmu i Senatu.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2019 13

Bydgoski Kukiz 15 i Konfederacja. Razem przeciwko "siłą ciemności"

Kandydaci Kukiz'15 w poprzednich wyborach samorządowych stają wspólnie do# walki z układem. "Zawsze się wspieraliśmy i będziemy się wspierać i nie obchodzą nas warszawskie przepychanki. To są ich konflikty i nie mamy zamiaru brać w tym udziału" - powiedział Damian Gastoł były członek Kukiz'15, aktualnie Rzecznik prasowy Konfederacji Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2019 44

Pomóż w wyborze koncepcji. Przedstawiono trzy projekty (sonda)

Nakielski rynek ma zmienić wygląd. Ratusz przygotował trzy koncepcje.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2019 0

Omówiono ważne kwestie. Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Dzisiaj, w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski, odbyło się spotkanie dla # przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu nakielskiego poprowadzone przez animatorki Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2019 45

Lewica podała lidera w okręgu bydgoskim. Piotr Hemmerling szefem sztabu

Podczas dzisiejszej konferencji Lewica podała nazwisko lidera # listy w okręgu bydgoskim. „Jedynką” połączonych partii SLD, Wiosny i Razem będzie Krzysztof Gawkowski.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2019 4

Specjalne spotkanie dla sołtysów. Rozmawiano o wirusie ASF

20 sierpnia w Nakle i Szubinie zorganizowano spotkania dotyczące # ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Sołtysi z obszaru powiatu nakielskiego mieli okazję do porozmawiania m.in. z wojewódzkim lekarzem weterynarii Jerzym Dymkiem.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2019 2

Dokonali zmian i podzielili fundusz. 19 osób na zebraniu

We wtorek, 13 sierpnia, dziewiętnaścioro mieszkańców sołectwa Lubaszcz wzięło # udział w zebraniu. Głównym tematem spotkania był fundusz sołecki.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2019 16

Wybory do Sejmu i Senatu. Koalicja Obywatelska przedstawiła listę

W dniu wczorajszym Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła pełną # listę Koalicji Europejskiej w wyborach do Sejmu i Senatu.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2019 7

Projekt okazał się sukcesem. 8K-PBOT ma już ponad 1000 żołnierzy!

W dniu 16 sierpnia br. odbyło się wcielenie ochotników do # 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2019 27

Poszerzanie jezdni na Placu Konopnickiej w Nakle. Prace trwają!

Rozpoczęto prace drogowe na Placu Konopnickiej w Nakle. Efektem końcowym tych # działań ma być poszerzenie jezdni. W dniu dzisiejszym „Drogowcy” usunęli ziemię oraz zdemontowali część krawężników.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2019 0

Akcja „Sierpniowy Weekend". Działania w naszym powiecie

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Policja prowadziła działania # „Sierpniowy Weekend”, które rozpoczęły się w środę (14.08.19), a zakończyły wczoraj w nocy (18.08.19). Na terenie powiatu nakielskiego odnotowano w tym czasie 10 kolizji drogowych.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2019 0

Gminno-Powiatowo-Parafialne Dożynki. Sylwetki dożynkowych Starostów

Już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia na Stadionie Miejskim w # Mroczy, przyjdzie nam świętować dożynki. W tegoroczne gminno-powiatowo-parafialne święto plonów włączyła się Gmina Mrocza, Powiat Nakielski oraz Parafia pw. Św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2019 1

Wzmożone nocne kontrole. Sprawdzono blisko 100 ciężarówek

Blisko 100 skontrolowanych ciężarówek i 10 ujawnionych przypadków fałszowania # czasu pracy kierowców – to efekt nocnej akcji kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A1. Jeden z kierowców nie zatrzymał się do kontroli i został zatrzymany po pościgu.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2019 2

Nocny transport wagi ciężkiej. Przewoźnikom grożą kary pieniężne

Pięć przeładowanych ciężarówek zatrzymali kujawsko-pomorscy inspektorzy # Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A1 podczas wspólnych działań z policją.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2019 63

Wybory do Sejmu i Senatu. PiS przedstawiło listę kandydatów

W dniu dzisiejszym Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swoich kandydatów w# wyborach parlamentarnych. W okręgu bydgoskim nie ma większego zaskoczenia - pierwsze miejsca przypadły obecnym posłom.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2019 0

Nakielscy strzelcy. Uczcili Święto Wojska Polskiego

Nakielscy Strzelcy nie zapominają o# żołnierzach Rzeczypospolitej, których już nie ma wśród nas. Święto Wojska Polskiego zobowiązuje do pamięci o nich.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2019 2

Zebranie w Olszewce. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

14 sierpnia w murach szkoły podstawowej w# Olszewce zorganizowano zebranie sołeckie.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 18

Święto Wojska Polskiego. Obchody w Nakle nad Notecią

W dniu dzisiejszym o 9:40 rozpoczęły się uroczystości związane z# Obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy "Cudu nad Wisłą".

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 2

Rozmowy o oświacie. Odbędzie się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda Józef Ramlau oraz # Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik zaprosili przedstawicieli uczniów, rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych oraz instytucji związanych z oświatą do udziału w rozmowach Kujawsko-Pomorskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 3

Będzie nowy dyrektor? Ogłoszono konkurs

Ogłoszono nabór na dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w # Nakle. Dotychczas funkcję pełniącego obowiązki dyrektora sprawuje Mariusz Skoczek.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 10

Zmiany w budżecie sołeckim. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Podczas zeszłorocznego zebrania mieszkańcy Występu przeznaczyli część # funduszu sołeckiego na projekt boiska sportowego, ale ostatecznie nie uda się zrealizować tego zadania. Kwota musiała zostać przeznaczona na inny cel, o czym mieli zdecydować mieszkańcy na zwołanym zebraniu wiejskim.

(czytaj więcej)
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)