Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

07 grudnia 2022 0

Obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku. Plany na przyszły rok

6 grudnia 2022 roku w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. #Obradom przewodniczył Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 0

Modernizacja dobiega końca. Remont drogi pomiędzy Wielem a Więcborkiem

Kończy się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Wielem (powiat nakielski) i Więcborkiem w powiecie sępoleńskim. #Inwestycja o wartości ponad 12 mln złotych finansowana jest z budżetu samorządu województwa. Z zakresem wykonanych prac zapoznali się wczoraj (6 grudnia) marszałek Piotr Całbecki i radny województwa Tadeusz Pogoda.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 4

Uroczystość na nakielskiej przystani. Poznajmy Wolontariuszy Roku!

We wtorkowe popołudnie w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem wolontariuszy. #Była to idealna okazja do wręczenia pamiątkowych statuetek oraz tytułów „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”, które każdego roku nadawane są przez Zarząd Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 2

Mikołajkowa zbiórka. Oddano ponad 10 litrów krwi

6 grudnia na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle przeprowadzono mikołajkową zbiórkę krwi #– najcenniejszego leku. Specjalny krwiobus oczekiwał na przybycie krwiodawców w godzinach od 9:00 do 12:30.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 3

Remontu nie było i póki co nie będzie. Pominięty odcinek

Ominięcie fragmentu drogi ul. Długiej podczas przeprowadzanego w 2020 roku remontu spowodowało niezadowolenie wśród niektórych mieszkańców.# Z jakiego powodu gmina nie ujęła w inwestycji całej ul. Długiej?

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 12

Temperatura zgodna z zaleceniami. O jeden stopień mniej

Dla jednych za zimna, dla innych za ciepła. Mowa o wodzie na nakielskim basenie. Pojawiły się skargi, że woda w basenie# w Nakle jest za zimna. Co ciekawe, kilka miesięcy temu temperatura została obniżona. Powód? Woda była za ciepła!

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 6

Trwa sprzedaż węgla w powiecie nakielskim. Najtaniej w Kcyni

W gminach ruszyła sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. Praktycznie w każdym samorządzie cena tony jest inna.# Różnice wynoszą nawet kilkadziesiąt złotych. Mieszkańcy zaczynają się zastanawiać, z czego to wynika.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

Wicemarszałek z wizytą. Zbigniew Sosnowski odwiedził parafię i dwie szkoły

Podczas czwartkowej wizyty Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski wraz z Wicestarostą Nakielskim Tomaszem Miłowskim odwiedzili# parafię pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 3

Węgiel i zboże przewożone sprawniej i bezpieczniej. Po remoncie linii kolejowej

Dzięki pracom na torach w woj. kujawsko – pomorskim towary jadą sprawniej i bezpieczniej. Remont linii między Kcynią a Więcborkiem #służy m.in. transportowi z Dolnego Śląska do portów nad Bałtykiem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonały prace za ponad 16 mln zł netto ze środków budżetowych.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

Upominki dla najmłodszych. Mikołajki z funkcjonariuszami Służby Więziennej

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, gdyż kojarzy się ze świątecznym okresem. Dlatego też i w tym roku nie mogło zabraknąć świątecznego akcentu #w ten mikołajkowy dzień. Odwiedziliśmy nakielskie przedszkolaki. Powodów było kilka, ale ten najważniejszy to wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych. To z pewnością nam się udało.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Wicemarszałek odwiedził strażaków w Paterku. Pokazali mankamenty remizy

1 grudnia 2022 r. podczas swojej wizyty w powiecie nakielskim wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski# spotkał się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paterku.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Ludowcy spotkali się z wicemarszałkiem. Wizyta Zbigniewa Sosnowskiego

W czwartek 1 grudnia 2022 r. w Występie w gminie Nakło nad Notecią odbyło się spotkanie członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa# Ludowego z powiatu nakielskiego oraz zaproszonych gości, z prezesem wojewódzkim Stronnictwa, wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniewem Sosnowskim na czele.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Dotacje dla dwóch parafii. Na prace konserwatorsko-restauratorskie

Dwie parafie z gminy Nakło otrzymają dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy #obiekcie wpisanych do rejestru zabytków.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Wicemarszałek odwiedził powiat. Tematem drogi i czystość powietrza

W czwartek 1 grudnia gościliśmy w murach Starostwa Powiatowego Wicemarszałka Województwa Zbigniewa Sosnowskiego.# Podczas spotkania w gabinecie Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola, w którym towarzyszyli także Wicestarosta Tomasz Miłowski oraz Radny Rady Powiatu Nakielskiego Ryszard Bagnerowski, poruszono wiele tematów ważnych dla społeczności naszego powiatu.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Krajowy System e-Faktur. Publiczne konsultacje projektu ustawy

Krajowy System e-Faktur coraz bliżej. Projekt powszechnego fakturowania elektronicznego jest aktualnie w konsultacjach publicznych.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Uroczyste nadanie imienia. "Dom Pod Bocianim Gniazdem"

W poniedziałek, 28 listopada miało miejsce szczególne wydarzenie - symboliczne nadanie Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Paulinie #imienia "Domu Pod Bocianim Gniazdem".

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 16

Święta coraz bliżej. Trwa montaż choinki na Rynku

Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. Dzisiaj, 2 grudnia na Rynku w Nakle odbywa się montowanie i ustawianie choinki. Przywieziono# także ozdoby.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 5

Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia. Co to się na tej wsi porobiło?

To pytanie, które warto sobie zadać przy tak zacnym jubileuszu. To m.in. dzięki działalności stowarzyszenia, Olszewka i Lubaszcz rozwijają się #od 20 lat. A życzenia od zaproszonych gości były takie, aby wioski rozwijały się jeszcze przez kolejne lata.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Podzielili się doświadczeniami. Funkcjonariusze na UKW w Bydgoszczy

O wyzwaniach jakie stoją przed funkcjonariuszami Służby Więziennej usłyszeli studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. #Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach zaprezentowali procedurę kwalifikacyjną i podzielili się doświadczeniami zza więziennego muru.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 3

Jubileusze małżeńskie. Kochać i być kochanym

12 par zamieszkujących gminę Nakło świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości parom towarzyszyły ich rodziny #– dzieci, wnuczęta i prawnuczęta.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 1

"My też potrafimy". Kiermasz rękodzieła osób niepołnosprawnch

Dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne kartki będzie można znaleźć na corocznej wystawie# połączonej z kiermaszem rękodzieła osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”. Stoiska dostępne będą w gmachu Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 i w budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 w poniedziałek (5 grudnia) od godziny 10. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)