Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

20 października 2019 2

Sytuacja w leśnictwie. Zniszczone 80% lasów

Mimo że od pamiętnej nawałnicy minęły już ponad 2 lata, sytuacja w leśnictwie na terenie gminy nadal o niej przypomina. Chociaż uprzątnięto już wiatrołomy, nadal jest sporo do zrobienia.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Za nami gminne eliminacje. Poznaliśmy laureatów konkursu

W sobotę w świetlicy nakielskiej jednostki Ochotniczej Straży pożarnej zorganizowano gminne eliminacje 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Swoją wiedzę sprawdziło tego dnia łącznie 45 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Wyzwanie na nową kadencję. Wręczono czek na przedszkole

W sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie# ministra Łukasza Schreibera oraz wojewody Mikołaja Bogdanowicza pod nazwą ,, Wyzwania na nową kadencję".

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Roboty drogowe na DK10. Wprowadzono ruch wahadłowy

Dostaliśmy informację od naszych internautów, że na DK 10 w miejscowości# Trzeciewnica pomiędzy stacją Orlen a cmentarzem, na moście prowadzone są prace remontowe. W związku z tym ruch odbywa się wahadłowo. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

(czytaj więcej)
19 października 2019 7

Forum inicjatyw lokalnych. Poszerzyli wiedzę o fundraisigu

18 października w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy zorganizowano forum inicjatyw lokalnych i organizacji pozarządowych obszaru LSR.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Różaniec ulicami miasta. Uczestniczyło kilkaset osób

W piątkowy wieczór ulicami Nakła przeszła procesja różańcowa.

(czytaj więcej)
19 października 2019 8

Przedszkola mają problem. Zdrowe posiłki nie smakują dzieciom

Organizacje zajmujące się profilaktyką i ochroną zdrowia nie mają wątpliwości i biją na alarm. W # Polsce panuje epidemia otyłości. Rząd znalazł sposób, aby z nią walczyć, m.in. poprzez dość restrykcyjne metody żywienia w placówkach przedszkolnych. Nie wszyscy są z tego zadowoleni.

(czytaj więcej)
19 października 2019 27

Dobra wiadomość dla pacjentów. Pracownia RTG w szpitalu

Zarząd Powiatu Nakielskiego wyraził zgodę spółce Nowy Szpital na poddzierżawienie # na rzecz spółki Radiologia Grupa Nowy Szpital części pomieszczeń pracowni RTG w Nakle i Szubinie. Co to oznacza dla pacjentów?

(czytaj więcej)
19 października 2019 4

Nowy klub radnych. Konieczne były zmiany w komisji

W Radzie Powiatu Nakielskiego powstał nowy klub radnych. Jak się okazuje, # pociąga to za sobą zmiany w składzie jednej z komisji.

(czytaj więcej)
18 października 2019 9

Powstał wyczekiwany fragment chodnika. Będzie bezpieczniej

Ruch samochodowy oraz pieszych na ul. Mroteckiej w Nakle zwiększył się z chwilą powstania restauracji McDonald.

(czytaj więcej)
18 października 2019 10

Targowisko czynne już od poniedziałku. Czego nie można sprzedawać?

Budowa targowiska na ul. Łąkowej w Mroczy została zakończona, jednakże póki co jest ono nieczynne. W ostatnim czasie poznaliśmy wyłącznie oficjalny regulamin targowiska. Ile wynosi opłata targowa i sprzedaż czego jest zabroniona?

(czytaj więcej)
18 października 2019 0

Eliminacje wojewódzkie za nami. Finalistą policjant z KPP w Nakle

Podkom. Marek Zieliński z KMP w Bydgoszczy najlepszym policjantem na stanowisku kierowania w garnizonie kujawsko-pomorskim.# Teraz przed naszym reprezentantem nie lada wyzwanie. Liczymy bowiem na zwycięstwo w finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, który odbędzie się pod koniec listopada w Szkole Policji w Katowicach. Trzymamy kciuki!

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

Medal Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienie dla nauczyciela z Kcyni

W dniu 15 października 2019 r. nauczyciel historii w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni#– p. Marcin Lisiecki otrzymał z rąk wicewojewody Józefa Ramlau oraz Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Marka Gralika Medal Komisji Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
15 października 2019 20

Występy artystyczne i wręczenie nagród. Gmina Nakło świętowała Dzień Nauczyciela

14 października w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w # Nakle zorganizowano gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Burmistrz przyznał w tym roku nagrody 15 nauczycielom.

(czytaj więcej)
15 października 2019 7

Powiatowe obchody DEN. Nauczyciele otrzymali nagrody

We wtorek, 15 października w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych # im. Stanisława Staszica w Nakle odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
15 października 2019 4

Gdzie frekwencja w regionie była najwyższa, a gdzie najniższa?

Wybory parlamentarne 2019 są już historią. Swój głos oddało 18 mln Polaków, czyli 61 proc. spośród wszystkich uprawnionych. A jak wyglądała frekwencja w naszym powiecie?

(czytaj więcej)
15 października 2019 13

Posłami nie zostali. Ile głosów zebrali kandydaci z naszego powiatu?

Tego można się było spodziewać. Odległe pozycje na listach wyborczych jakie zajmowali kandydaci z naszego powiatu# nie dawały im większych szans na uzyskanie mandatu posła. Wyniki przez nich uzyskane okazał się dalece niewystarczający, aby zasiąść w przyszłej kadencji w sejmie.

(czytaj więcej)
15 października 2019 15

"Na naszego króla sikają psy". Niepokojący stan ławy

Prawie miesiąc temu w Parku 700-lecia w Nakle dokonano oficjalnego odsłonięcia ławy z królem# Władysławem Łokietkiem. Postawienie ławki kosztowało 140 tys. zł. Tak „drogocenna” ława – wydawać by się mogło, powinna być w miarę wytrzymała i odporna, ale czy tak w rzeczywistości jest?

(czytaj więcej)
14 października 2019 18

Kandydat KO z największą liczbą głosów. Krzysztof Brejza senatorem

Spośród kandydatów do Senatu na chwilę obecną najwyższą liczbę głosów z # bydgoskiego okręgu nr 1, obejmującego także nasz powiat uzyskał Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej.

(czytaj więcej)
14 października 2019 23

Wyniki wyborów w gminie Nakło. Sprawdź, jak głosowano

Głosy wyborców w gminie Nakło zostały już policzone. # Oddano ich 13 993.

(czytaj więcej)
14 października 2019 0

Oceniono porodówki. Wysokie miejsce Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie

Jak wynika z rankingu szpitali przeprowadzonego przez rządowe # Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita” województwo kujawsko-pomorskie jest drugim pod względem poziomu lecznictwa najlepszym województwem w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)