Dziś mamy 22 lipca 2017, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

21 lipca 2017 0

Podpisano umowę na wykonanie drogi. Wykonawca rozpocznie prace w sierpniu

W dniu 20 lipca w nakielskim ratuszu podpisano umowę na przebudowę drogi #gminnej w Gumnowicach (500 m). Wykonawcą jest firma P.H.U Rafał Szymczak z Nakła wyłoniona w przetargu.

(czytaj więcej)
21 lipca 2017 3

Ich celem jest Jasna Góra. Zobacz, jak wyruszali w drogę! (film)

Pielgrzymi z Nakła od wczoraj są w drodze. My natomiast zachęcamy do obejrzenia relacji #filmowej z ostatnich chwil przed wyruszeniem oraz rozpoczęcia wędrówki. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 31 lipca.

(czytaj więcej)
21 lipca 2017 0

Policjanci uroczyście obchodzili swoje święto. Wręczono awanse i nagrody

20 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią uroczyście obchodzili #swoje święto. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Artur Malinowski.

(czytaj więcej)
20 lipca 2017 17

Obniżono pensum dyrektorom szkół i przedszkoli. Sprawdź, ile teraz wynosi

Nakielscy radni podczas ostatniej przed wakacjami sesji rady miejskiej obniżyli #pensum, czyli liczbę godzin dydaktycznych nauczycielom, którzy, oprócz pracy z uczniami, pełnią w szkołach funkcje dyrektorów.

(czytaj więcej)
20 lipca 2017 7

Wyruszyli na pątniczy szlak. Przed nimi kilkanaście dni wędrówki

Grupa Srebrna z Nakła jest już w drodze. Pielgrzymi wyruszyli po Mszy św. odprawionej #w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle.

(czytaj więcej)
19 lipca 2017 33

Obwodnica służy nam już blisko dwa lata. Jak oceniacie jej funkcjonowanie?

We wrześniu miną dwa lata odkąd otwarto obwodnicę Nakła. Jak oceniacie funkcjonowanie #obejścia przez ten czas?

(czytaj więcej)
18 lipca 2017 14

Zainteresował się losem chłopca. Za swoją postawę otrzymał podziękowanie

Mł. insp. Krzysztof Stefaniak, Szef nakielskich policjantów, złożył podziękowania na ręce p. #Dariusza Grzybowskiego z Paterka, który zainteresował się losem małego chłopca stojącego samotnie przy drodze, na skraju lasu i przywiózł dziecko do komendy policji. Postawa wykazana przez obywatela zasługuje na słowa najwyższego uznania.

(czytaj więcej)
15 lipca 2017 23

Toaleta zamknięta na klucz. Chcesz skorzystać? Poproś pracownika

W jednym z nakielskich marketów dostęp do toalety jest utrudniony. Aby z niej skorzystać, klienci # muszą zwracać się z prośbą o klucz do pracownika.

(czytaj więcej)
13 lipca 2017 0

Zmieniła się kwota dotacji na żłobki. Nakielscy radni podjęli uchwałę

Zmieniła się kwota dotacji z uchwały w sprawie wysokości, zasad ustalania i rozliczania #dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki na obszarze miasta i gminy Nakło.

(czytaj więcej)
12 lipca 2017 13

Zmiana kierownictwa nakielskiej policji. Stery przejął mł. insp. Krzysztof Stefaniak

Mł. insp. Krzysztof Stefaniak od wczoraj (11.07) pełni obowiązki Komendanta Powiatowego #Policji w Nakle nad Notecią. Rozkaz o pełnieniu obowiązków, podczas uroczystej zbiórki, wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Paweł Spychała. Dotychczas Komendant Stefaniak pełnił służbę na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
11 lipca 2017 3

Wybory sołeckie. W Lubaszczu bez zmian

We wtorek, 11 lipca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu # odbyło się zebranie sołeckie, na którym dokonano wyboru sołtysa i rady sołeckiej.

(czytaj więcej)
11 lipca 2017 0

Magda Niemyjska przygotowuje się do mistrzostw Europy. "Zrobię wszystko, by ten tytuł zdobyć"

Dwukrotna mistrzyni Polski, uczestniczka mistrzostw świata – to tylko kilka sukcesów polskiej #nadziei w kickboxingu Magdy Niemyjskiej. Ile trzeba poświęcić i jaką drogę przebyć, aby stać się jednym z najlepszych?

(czytaj więcej)
11 lipca 2017 5

Po wakacjach uczniowie będą się cieszyć nowym boiskiem. Ruszyła przebudowa

Rozpoczęła się przebudowa boiska I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle. Od września #uczniowie będą cieszyć się nie tylko nową nawierzchnią. Powstanie także m.in. siłownia zewnętrzna.

(czytaj więcej)
11 lipca 2017 3

Mija 74. rocznica ludobójstwa ukraińskiego na Polakach

11 lipca mija 74 rocznica tzw. krwawej niedzieli – apogeum mordów Ukraińców na polskiej ludności #na Kresach Wschodnich. Najwięcej ofiar było na Wołyniu. Według badaczy szacunkowo zamordowano od 120 do 130 tys. ludzi. Nie mają pomników, mogił, bo palono ich ciała lub zasypywano w rowach.

(czytaj więcej)
09 lipca 2017 0

Uroczyście wprowadzono nowego proboszcza. Nie brakowało ciepłych słów

9 lipca odbyło się uroczyste wprowadzenie ks. Sławomira Bednarka w urząd proboszcza #parafii pw. św. Mikołaja w Ślesinie. Otrzymał kwiaty i liczne miłe słowa.

(czytaj więcej)
09 lipca 2017 2

Coraz mniej ludzi młodych. Społeczność gminy się starzeje?

Coraz większy jest procent osób starszych w stosunku do młodych zamieszkujących #w gminie Sadki. Oznacza to, że statystycznie społeczność gminy się starzeje.

(czytaj więcej)
08 lipca 2017 6

Jubilaci świętowali. Wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Pół wieku razem to nie lada jubileusz. Mogą się nim szczycić kolejne pary z gminy #Nakło, które w sobotę, 8 lipca odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

(czytaj więcej)
08 lipca 2017 14

Nie wszędzie można się kąpać bez obaw. Wodę w kilku jeziorach zbada sanepid

Niedawno rozpoczęły się wakacje i lato - czas, który tradycyjnie chętnie spędzamy #nad wodą, choć w tym roku aura wyjątkowo nie rozpieszcza. Jednak nie we wszystkich jeziorach na terenie powiatu woda została już przebadana.

(czytaj więcej)
07 lipca 2017 13

Najnowsze dane na temat bezrobocia. Spada liczba zarejestrowanych w PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Nakle nad Notecią opublikował kolejne dane na temat # bezrobocia w regionie.

(czytaj więcej)
07 lipca 2017 6

Kolejka rośnie z dnia na dzień. Szpital tłumaczy się kłopotami kadrowymi

Średnio 139 dni - tyle muszą czekać pacjenci, którzy chcą uzyskać poradę u okulisty. Rzecznik # prasowy Grupy Nowy Szpital - Marta Pióro wyjaśnia, że jest to efekt kłopotów kadrowych.

(czytaj więcej)
07 lipca 2017 9

Zarząd Powiatu zdecydował. Marek Durałek zastąpi Sebastiana Hałasa

Podczas ostatniego posiedzenia, Zarząd Powiatu podjął decyzję o zatrudnieniu nowego #dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią. Przypomnijmy, że poprzedni dyrektor – Sebastian Hałas – został zwolniony ze stanowiska z powodu m.in. nie przestrzegania zaleceń Sądu Rejonowego w Bydgoszczy w sprawie jednej z małoletnich podopiecznych.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Sześć koncertów za nami. Który był najlepszy? (sonda)

Kolejna edycja imprezy pn. „Przystań w kolorze blue” już za nami. Do grona koncertujących# w Nakle gwiazd dołączyła Cleo. To dobry moment, by sprawdzić, który z wszystkich występów najbardziej Wam się podobał.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)