Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

20 września 2021 6

Już 140 raz rusza kampania cukrownicza! Nowe oczekiwania, nowe nadzieje

W poniedziałkowe popołudnie w nakielskiej Cukrowni odbyło się uroczyste rozpoczęcie kampanii cukrowniczej. Symboliczne rozpalenie pieca wapiennego miało tu miejsce po raz 140.

(czytaj więcej)
20 września 2021 3

Dzisiejsze dane epidemiczne. Mniej zakażeń niż wczoraj

20 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 363 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby nie zmarła żadna osoba zakażona koronawirusem.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Święto Ziemniaka w Matyldzinie. Impreza wróciła po pandemicznej przerwie

18 września 2021 r., po przerwie spowodowanej pandemią# koronawirusa, po raz kolejny w Matyldzinie miały miejsce obchody Święta Ziemniaka.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Odznaczenia dla zasłużonych leśników. Skromna uroczystość

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył zasłużonym# pracownikom Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się podczas narady nadleśniczych w Ośrodku Szkoleniowo-Edukacyjnym w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
19 września 2021 0

Chętnie korzystamy z opcji rezerwowania wizyt w urzędzie skarbowym

Przypominamy, że urzędy skarbowe obsługują w# swoich budynkach osoby wcześniej umówione. Spotkanie najprościej można umówić poprzez internetowy system rezerwacji dostępny na podatki.gov.pl. Teraz o zaplanowanym przez internet spotkaniu przypomni SMS.

(czytaj więcej)
19 września 2021 2

Zmiany w pieczy zastępczej. Bardziej rodzinna i mniej instytucjonalna

Ułatwienie tworzenia nowych rodzin zastępczych, wyższe# wynagrodzenia, a także krok milowy w kierunku deinstytucjonalizacji pieczy – wprowadzenie zakazu tworzenia nowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. To najważniejsze założenia projektu zmiany w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

(czytaj więcej)
19 września 2021 2

Jesienna Wystawa Ogrodnicza przyciągnęła wielu zwiedzających

W niedzielę, 19 września mieszkańcy powiatu nakielskiego tłumnie zjechali się do# Minikowa. O godzinie 10 rozpoczęła się Jesienna Wystawa Ogrodnicza pod nazwą „Barwy Lata – jesienią w ogrodzie”. To już ósma edycja takiego wydarzenia.

(czytaj więcej)
19 września 2021 15

Rajd z okazji otwarcia ścieżki pieszo-rowerowej. Pokonali trasę z Nakła do Gorzenia

W związku z ukończeniem ścieżki pieszo – rowerowej, która połączyła# Nakło z Bydgoszczą, sympatycy jednośladów mieli możliwość wzięcia udziału w rajdzie. Pomimo nie najlepszej pogody, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
19 września 2021 7

Bez nowych zakażeń w powiecie nakielskim. Zobacz niedzielny raport

19 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 540 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarła jedna osoba. Miała ona choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
19 września 2021 15

Spadek bezrobocia. Jak te dane wyglądają w powiecie nakielskim?

Zarówno w kraju, w naszym województwie, jak i w# powiecie nakielskim na koniec sierpnia odnotowano wyraźny spadek bezrobocia. Jest ono niższe nie tylko w porównaniu do lipca tego roku, ale również w porównaniu do danych z ubiegłego roku. Nie brakuje również ofert pracy.

(czytaj więcej)
19 września 2021 0

Lokalne inicjatywy dostaną wsparcie w wysokości niemal miliona złotych

Przedstawiciele 14 organizacji wybranych przez# Stowarzyszenie Bydgoska Lokalna Grupa Działania „Dwie Rzeki” odebrali umowy grantowe pozwalające na realizację projektów w dziedzinie działania na rzecz integracji i aktywizacji młodzieży, osób starszych oraz niepełnosprawnych. 16 września symboliczne czeki wręczył grantobiorcom wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wspólnie z wiceprezydent Bydgoszczy Marią Wasiak. Środki zostały rozdysponowane w ramach mechanizmu rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS).

(czytaj więcej)
18 września 2021 8

Prawie 800 nowych zakażeń. Jak sytuacja wygląda w powiecie nakielskim?

18 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 797 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 14 osób. Z czego 13 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
18 września 2021 3

Przetarg ogłoszony. Wyłoni operatorów przewozów pasażerskich w regionie

Ogłoszenie o postępowaniu przetargowym, które wyłoni# operatorów regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich obsługujących linie w naszym regionie w okresie od 12 grudnia 2021 do 14 grudnia 2030, zostało wczoraj (17 września) opublikowane w internetowym suplemencie Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

82. rocznica agresji rosyjskiej na Polskę. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów

Delegacja funkcjonariuszy Zakładu Karnego w# Potulicach 17 września 2021 roku złożyła kwiaty na nakielskim Rynku upamiętniając 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

(czytaj więcej)
17 września 2021 15

Raport zakażeń. W powiecie nakielskim odnotowano 7 przypadków

17 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało# o 652 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 8 osób. Z czego 6 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
16 września 2021 7

Zmiany w programie „Rodzina 500+” coraz bliżej. Co trzeba wiedzieć?

Powierzenie obsługi programu Zakładowi Ubezpieczeń# Społecznych, składanie wniosków wyłącznie online oraz odejście od wypłat świadczenia w gotówce – to najważniejsze proponowane zmiany w programie „Rodzina 500+”. W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy w tej sprawie.

(czytaj więcej)
16 września 2021 6

Dla zasłużonych medyków. Ceremonia wręczenia odznaczeń honorowych

Szczególne zasługi w ochronie zdrowia powinny być# nagradzane. Tak też się stało w środę 15 września w Sali Bankietowej pod Solankami w Grudziądzu, w której odbyła się poświęcona temu uroczystość.

(czytaj więcej)
16 września 2021 16

Pandemia ciągle trwa. Kolejny dzień z dużą liczbą nowych zakażeń

16 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 722 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 10 osób. Z czego 6 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
16 września 2021 17

Nieważne zebranie w Trzeciewnicy. Mieszkańcy nie dopisali

Zbyt niska frekwencja podczas zebrania spowodowała, że# Trzeciewnica nie podzieliła funduszu sołeckiego.

(czytaj więcej)
16 września 2021 1

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz obchodziło 5-lecie swojej działalności

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz świętuje# 5-lecie swojej działalności! Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział członkowie zarządu Stowarzyszenia: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, starosta bydgoski Wojciech Porzych, starosta nakielski Tadeusz Sobol, wójt Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski, wójt Osielska Wojciech Sypniewski oraz przedstawiciel burmistrza Żnina Paweł Sikora.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Wypłacono ponad 63 mln zł z „Dobrego Startu” w kujawsko-pomorskim

Większość uprawnionych złożyła wnioski o 300 plus z# programu „Dobry Start”. Najwięcej wniosków złożono w mazowieckim, bo blisko 422 tys., a najmniej w opolskim, bo 64,5 tys. W województwie kujawsko-pomorskim do ZUS trafiło 159 tys. wniosków.

(czytaj więcej)
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)