Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

19 czerwca 2018 0

Sezon na Wielką Pętlę Wielkopolski otwarty. Starosta z wizytą u wielkopolskich przyjaciół

Dnia 16 czerwca na marinie Stowarzyszenia Wodniacy Śrem w Śremie odbyło się oficjalne # otwarcie sezonu wodnego Wielkiej Pętli Wielkopolski.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 6

Poruszono kilka istotnych spraw

17 czerwca w nakielskiej restauracji „Cafe Emilia” zorganizowano spotkanie otwarte z Kosmą Złotowskim - posłem do Parlamentu Europejskiego.

(czytaj więcej)

Manifestacja na nakielskim rynku

16 czerwca na nakielskim rynku, grupa protestujących dała wyraz swojemu niezadowoleniu, sprzeciwiając się reformom w systemie sądowniczym.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 68

Po pięciu latach opuszcza parafię. Ksiądz Wojciech Ciołek żegna się z nakielską farą

Wikariusz nakielskiej parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle - ks. Wojciech Ciołek przechodzi # do innej wspólnoty parafialnej.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 9

Międzynarodowa konferencja naukowa. Starosta uczestniczył w prelekcjach

Dnia 14 czerwca 2018 r. Starosta Nakielski - Tomasz Miłowski uczestniczył w pierwszym dniu # konferencji naukowej pn. Międzynarodowe drogi wodne - bezpieczeństwo i rozwój pod auspicjami Komisji Hydrologicznej Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Międzynarodowego Stowarzyszania Badań Erozji Rzeki i Procesów Ujściowych przy Moskiewskim Państwowym Uniwersytecie im. Łomonosowa.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Lotnicze zabiegi ochronne zakończone. Nadal obowiązuje zakaz wstępu do lasu

W związku z zakończeniem wykonywania zabiegu wielkoobszarowego, chemicznego ograniczenia # liczebności gąsienic brudnicy mniszki i strzygoni choinówki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Szubin odwołuje okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz wstępu w leśnictwach, gdzie trwa uprzątanie skutków zeszłorocznej nawałnicy.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Trwa remont drogi powiatowej w Małocinie. Sprawdzono postęp prac

Już niebawem mieszkańcy Małocina oraz przejezdni będą mogli w pełni korzystać #ze zmodernizowanej drogi powiatowej nr 1920C.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 3

Czas na wyposażenie. Nie udało się rozstrzygnąć całego przetargu

Nie udało się rozstrzygnąć całego postępowania przetargowego na dostarczenie #wyposażenia do dziennego domu pobytu seniorów powstającego w budynku gospodarczym przy Nakielskim Ośrodku Kultury.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 1

Kolejny wspaniały jubileusz. Civitas Christiana świętowała 30-lecie działalności

50 członków zebrało się w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie, aby świętować kolejny wspaniały # jubileusz organizacji.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Goście z Holandii w Nakle. Przeprowadzili wykłady dla młodzieży i pedagogów

Na zaproszenie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, do Nakła #przyjechali przedstawiciele holenderskiej Policji oraz funkcjonariusz z Komendy Głównej Policji. Goście przeprowadzili bardzo interesujące wykłady dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, pedagogów, psychologów, kuratorów i policjantów.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Kolejne kroki ku budowie Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej

Jedna z najbardziej kluczowych inwestycji Powiatu Nakielskiego – budowa CAiAS #nabiera coraz większego rozmachu. 12 czerwca br. na placu budowy pojawił się Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski wraz z Andrzejem Kindermanem – Wicestarostą Nakielskim oraz Jackiem Kwasigrochem – Dyrektorem Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Dobra lokata „patrolowców” z powiatu nakielskiego na etapie wojewódzkim

Para patrolowa post. Mateusz Chełmiński i st. post. Arkadiusz Lemke reprezentująca policję #powiatu nakielskiego, zajęła dobrą lokatę podczas etapu wojewódzkiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Mundurowi ostatecznie zakończyli rywalizację na 6 miejscu. W etapie wojewódzkim rywalizowało ze sobą 20 drużyn.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 1

Granty na szkolenia sportowe. Wsparcie otrzymały 3 kluby z powiatu

Kluby i stowarzyszenia sportowe z regionu otrzymają w tym roku 1,6 miliona złotych #z budżetu województwa na organizację treningów, szkoleń i obozów dla młodych zawodników.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 57

Transparenty i flagi pod nakielskim sądem. Strajk kobiet przeciwko reformie sądownictwa

Od poniedziałku w ponad 80 miastach całej Polski trwają protesty przed siedzibami sądów. W Nakle,# w obronie sędziów stanęły kobiety, zdaniem których jedyną nadzieją jest już tylko Unia Europejska.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 4

Inwestycja w drogi lokalne. Dodatkowe pieniądze dla dwóch gmin powiatu

W puli 433 inwestycji w drogi lokalne, które rząd wesprze dodatkowymi 500 milionami zł, znalazło się # 20 zadań realizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna wartość przebudowy i modernizacji dróg w regionie to 66,5 mln zł. O szczegółach mówili dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz posłowie Joanna Borowiak i Tomasz Latos.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 25

Burzliwa dyskusja w Ślesinie. Mieszkańcy są przeciwni budowie masztów

12 czerwca w Ślesinie zorganizowano zebranie wiejskie w sprawie budowy w centrum #sołectwa dwóch masztów telefonii komórkowej.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Tytuł Samorząd Serca dla gminy Nakło. Wyróżnienie odebrała Anna Biniakowska

W dniu 6 czerwca w biurowcu Warsaw Spire w Warszawie Gmina Nakło nad Notecią została # wyróżniona tytułem Samorząd od Serca.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2018 27

Kolejny etap ścieżki pieszo-rowerowej otwarty. Przetestowano nową trasę

Podobnie jak w ubiegłym roku, wszyscy lubiący jazdę na rowerze i rolkach, jak i Ci #preferujący piesze wędrówki, wzięli udział w otwarciu nowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2018 0

Debata na przystani. Mówiono o obowiązkach młodych kierowców

O obowiązkach młodych kierowców i zmianach w przepisach, jakie ich czekają, a także innych # kwestiach związanych z bezpieczeństwem debatowali na nakielskiej przystani policjanci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 5

Niepełnosprawni rywalizowali na stadionie. Nakło najlepsze!

17 drużyn wzięło udział w tegorocznej, XII edycji Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych. # Zawodnicy wzięli udział w wielu zróżnicowanych konkurencjach.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 0

Posiedzenie w trybie pilnym. Ważne ustalenia dotyczące składowisk odpadów

W związku z odnotowywanymi kolejnymi przypadkami pożarów składowisk odpadów, w tym # szczególnie odpadów niebezpiecznych na obszarze całego kraju, Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski w trybie pilnym na polecenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 6 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)