Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

06 grudnia 2019 0

„Bezpieczny i przyjazny region”. Około 200 uczniów wzięło udział w olimpiadzie!

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano pierwszy #etap X edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku z terenu powiatu nakielskiego w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział ok. 200 osób.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 1

Policjanci z Nakła szkolili pedagogów. Tematem były środki odurzające

Policjanci z nakielskiej komendy wspólnie z przedstawicielką Powiatowej #Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadzili wczoraj (04.12.19) szkolenie dla pedagogów z terenu powiatu. Szkolenie dotyczyło problematyki środków odurzających.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 13

"Stawki nie wywołują pożądanej rotacji”. Opłata parkingowa w górę (sonda)

2020 rok zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim liczne podwyżki opłat m. in. #za podatki i śmieci. Z podwyżką muszą liczyć się także osoby korzystające z płatnych parkingów na terenie Nakła. Opłata wzrośnie aż o 50%.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 37

Nakło w świątecznej oprawie. Jak Wam się podoba? (sonda)

Wraz z początkiem grudnia w Nakle zagościły świąteczne ozdoby i choinka. Czuć już zbliżające się święta!

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

Nowi obywatele Rzeczypospolitej. Wojewoda wręczył akty nadania

15 osób dorosłych i troje dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego odebrało dzisiaj akty nadania # obywatelstwa polskiego. Dokumenty oraz egzemplarz Konstytucji RP otrzymali z rąk wojewody Mikołaja Bogdanowicza oraz Zastępcy Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Roberta Góreckiego.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 3

Policjanci debatowali. Tematem bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów działań Policji.# Aby przybliżyć problematykę bezpiecznego korzystania z dróg szczególnie przez pieszych i rowerzystów, wczoraj nakielscy policjanci zorganizowali dla mieszkańców miasta i gminy debatę społeczną.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 18

Propozycja poprawy bezpieczeństwa. Czy zarządca zamontuje „Minutniki" ?

Wyjątkowo często na skrzyżowaniu ulicy Mroteckiej w Nakle z DK nr 10 dochodzi do różnych kolizji#, a nawet wypadków. Po raz kolejny padła propozycja, aby przy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu zamontować wyświetlacze czasu z informacją o tym, ile sekund pozostało do zmiany świateł. Co na to zarządca drogi?

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 8

„Młodzi bez nienawiści”. Interesujące wykłady i prezentacje

Tegoroczne Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbyło się w # Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Aktywnie uczestniczący w wydarzeniu uczniowie z zainteresowaniem słuchali przedstawianych tego dnia wykładów oraz prezentacji.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 20

Młody Talent Krajny i Pałuk. Poznaliśmy zwycięzcę konkursu!

3 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle ogłoszono # tegorocznych laureatów konkursu „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 1

Wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. Odbyła się uroczysta gala

2 grudnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z # Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralikiem spotkał się ze Stypendystami Prezesa Rady Ministrów z terenu Miasta Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, mogileńskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 24

Solidarnie z sędziami. Ochotnicy pikietowali w Nakle

1 grudnia br. odbyła się ogólnopolska manifestacja pod hasłem # „Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami”. Akcja miała na celu obronę niezawisłości sędziów.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2019 16

W Nakle widać nadchodzące święta. Pierwsze dekoracje już są

W Nakle czuć już klimat zbliżających się świąt. Rozpoczęto montaż świątecznych iluminacji.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 0

Spotkanie w sprawie budowy Dino

3 grudnia 2019 roku odbędzie się #zebranie mieszkańców w sprawie budowy w Nakle marketu Dino.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 7

Budynek PSSE po termomodernizacji. Prace wykonała firma z Karnówka

Zakończono termomodernizację budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-#Epidemiologicznej w Nakle. Prace poprawiły funkcjonalność obiektu.

(czytaj więcej)
30 listopada 2019 14

Szkoła przejdzie termomodernizację. Jakie prace zaplanowano?

Kolejna szkoła na terenie nakielskiej gminy przejdzie termomodernizację. Prace mają zostać zakończone #we wrześniu 2020 roku. Obecnie gmina Nakło podpisała umowę z wykonawcą.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

Awans na nauczyciela mianowanego. Wręczono akty nadania

29 listopada 2019 r. w Nakle miało miejsce miłe wydarzenie, mianowicie wręczenie # aktów nadania kolejnego stopnia zawodowego – nauczyciela mianowanego.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 31

Kolejne obrady. Radni podwyższyli podatki i opłaty (sonda)

W czwartek, 28 listopada, w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się # XIV sesja Rady Miejskiej w Nakle. Podczas niej radni podjęli wiele uchwał. Kilka z nich dotyczyło podwyżek opłat oraz podatków.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 0

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Pogadanka z maluchami

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach przeprowadzili zajęcia dla # dzieci z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 0

Straż Miejska apeluje. Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

Coraz niższe temperatury, które obecnie odczuwamy, są szczególnie trudne dla #osób bezdomnych. W okresie zimowym osoby te są narażone na wiele niebezpieczeństw, takich jak: wychłodzenie organizmu, odmrożenia części ciała, a w rezultacie utratę zdrowia, a nawet i życia.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 39

Temat likwidacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na pierwszym planie

Środa 27 listopada to kolejna sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Została ona #zdominowana przez temat likwidacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Szubinie.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 0

Pożar i barykada celi. Na szczęście to tylko ćwiczenia

W Zakładzie Karnym w Potulicach odbyły się ćwiczenia specjalistyczne, które #miały na celu sprawdzenie współdziałania funkcjonariuszy różnych służb mundurowych w sytuacji zagrożenia wewnętrznego jednostki penitencjarnej oraz prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. W ćwiczeniach oprócz funkcjonariuszy Służby Więziennej wzięli udział również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Przeprowadzono trening praktyczny na podstawie dwóch scenariuszy zagrożenia bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)