Dziś mamy 28 lipca 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

27 lipca 2017 9

Ceny żywności rosną. Najbardziej podrożało masło

Ekonomiści i eksperci ds. rynku handlu detalicznego co i rusz podają nowe przyczyny # takiego wzrostu cen żywności jaki można zanotować w ciągu ostatnich miesięcy. W wielu punktach handlowych ceny dosłownie galopują, a największą podwyżkę zanotowało masło. Co jest tego przyczyną?

(czytaj więcej)
26 lipca 2017 1

Ciekawe wydarzenie w sąsiedniej gminie. Wyścigi Samochodowych Wraków dostarczyły emocji

Ryk silników, pędzące samochody, błoto pryskające spod kół, odpadające błotniki, # pękające opony i ogromna dawka adrenaliny – tak było w niedzielę 23 lipca na Półwyspie Sielanka, gdzie odbyła się VI edycja Wyścigu Samochodowych Wraków. Pierwsze miejsce i telewizor zdobył team Bartłomiej Sas z Sypniewa.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

Nowa ustawa o kredycie hipotecznym. Jakie zmiany wprowadzono?

22 lipca weszła w życie znowelizowana ustawa o kredycie hipotecznym. Doprecyzowuje ona #przepisy związane z udzielaniem kredytów hipotecznych, zapewnia klientom większe bezpieczeństwo i sprawia, że mogą podejmować swoje decyzje bardziej świadomie. Co konkretnie zmienia nowy akt prawny?

(czytaj więcej)
20 lipca 2017 1

Profilaktyka, pomoc uzależnionym. Jakie zadania mają członkowie tej komisji?

W każdej gminie powoływane są gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych. Jakie # zadania mają jej członkowie w gminie Nakło?

(czytaj więcej)
13 lipca 2017 0

Okazja czyni złodzieja. Policja apeluje o ostrożność

Chwila nieuwagi w sklepie wystarczy, aby paść ofiarą złodzieja, dlatego też, # nakielscy policjanci apelują o ostrożność. Warto stosować się do rad, które mogą pomóc uchronić się przed kieszonkowcami.

(czytaj więcej)
08 lipca 2017 1

Czy na urlopie jesteśmy w stanie odciąć się od pracy? Przeprowadzono badania

Jak wynika z badania „Praca, moc, energia w polskich firmach”, 50% pracowników dużych #organizacji myśli o pracy, będąc w domu. Ponad 40% – już po wyjściu z firmy sprawdza zaś służbową skrzynkę mejlową.

(czytaj więcej)
07 lipca 2017 1

Chcesz otrzymywać ważne ostrzeżenia? Zainstaluj bezpłatną aplikację

Od około tygodnia osoby, które w smartfonach mają zainstalowaną aplikację RSO otrzymują #ważne ostrzeżenia. Dotyczą one oszustw na „wnuczka” i „ na policjanta”. To wynik współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

(czytaj więcej)
07 lipca 2017 1

Latem miej oko na swoje oczy. Słońce to niejedyne zagrożenie

Nie tylko nasza skóra, lecz także oczy są narażone latem na negatywne działanie słońca. #Promienie ultrafioletowe (UV) mogą powodować uszkodzenia narządu wzroku i zaburzenia widzenia. Skutki promieniowania czasami ujawniają się dopiero po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach. Dlatego o oczy należy dbać przez całe życie. Jak chronić je w okresie letnim?

(czytaj więcej)
29 czerwca 2017 5
Ostrożności nigdy za wiele

Jak nie dać się nabić w butelkę

Chcąc powiększyć domowy budżet, coraz częściej inwestujemy# pieniądze na lokatach lub kontach oszczędnościowych. Często jesteśmy wabieni kilkunastoprocentowym zyskiem decydują się oddać pieniądze w ręce finansowych oszustów. Na co jednak zwrócić uwagę przy ich inwestowaniu, by nie dać się nabić w butelkę oszustom?

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 2

Zakupy internetowe nie zawsze są bezpieczne. Policja apeluje

W dalszym ciągu do nakielskiej policji zgłaszają się pokrzywdzeni, którzy zostali oszukani przez # osoby oferujące sprzedaż produktów za pośrednictwem Internetu. Jak najbardziej tego rodzaju transakcje są legalne, jednak należy zwracać szczególną uwagę na historię sprzedawcy oraz opinie klientów. Warto także płacić za przesyłkę przy odbiorze.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2017 4

Sezon na kleszcze w pełni. Jak się przed nimi chronić?

W niektórych regionach Polski nawet kilkadziesiąt procent kleszczy może być nosicielami #boreliozy. Część pajęczaków przenosi także inne groźne choroby, między innymi kleszczowe zapalenie mózgu i babeszjozę. Zobacz, jak chronić siebie oraz swoich najbliższych.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2017 2

Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu. Jak im poszło?

Opracowano wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego. Średnia jest zbliżona do tej z zeszłego roku.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2017 2

"Łapki na kierownicę"! Akcja policji potrwa kilkanaście dni

„Łapki na kierownicę” pod taką nazwą rusza dzisiaj ogólnopolska kampania ukierunkowana na # zintensyfikowanie kontroli kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonu komórkowego trzymając go w ręku.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2017 7

W soboty i święta za darmo? Jest projekt nowelizacji ustawy

Z początkiem czerwca senatorzy wnieśli projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych. Chcą, aby # w sobotę, niedzielę i święta gminy nie mogły pobierać opłat za parkowanie.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2017 0

"Osoby niepełnosprawne to pełnoprawni pracownicy". ZUS zwiększy ich zatrudnienie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób # Niepełnosprawnych będą współdziałać na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością.

(czytaj więcej)
12 maja 2017 4

Trwa okres pierwszych komunii. SANEPID przypomina o kilku zasadach

Sezon pierwszych komunii w pełni. Przygotowując poczęstunek dla bliskich i gości należy # pamiętać o pewnych zasadach, które pozwolą nam uniknąć zatruć pokarmowych.

(czytaj więcej)
12 maja 2017 4

Cieszą się szacunkiem i zaufaniem. Dziś święto pielęgniarek i położnych

Są najbliżej pacjentów, niezmiennie cieszą się w naszym kraju szacunkiem i zaufaniem #społecznym. - Wielka w tym zasługa wszystkich tych wspaniałych osób, które z wielkim zaangażowaniem wykonują swoje trudne i odpowiedzialne obowiązki – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Dziękujemy za trud, za ofiarność, za troskę, która łagodzi cierpienie i pomaga powracać do zdrowia. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej serdeczne życzenia satysfakcji zawodowej.

(czytaj więcej)
08 maja 2017 1

Zakupy w Internecie. Sprawdź, co warto wiedzieć, aby były bezpieczne

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności podczas dokonywania # zakupów za pośrednictwem Internetu. Pamiętajmy, że nie każdy sprzedawca jest wiarygodny i dokonując zakupów warto wybrać ofertę, która pozwala na zapłatę przy odbiorze.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2017 0

Jak czcić barwy narodowe? Dowiesz się z poradnika

Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, #bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw oraz powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań, w prosty i przystępny sposób, odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2017 28

Z myślą o zdrowiu. Trwa Europejski Tydzień Szczepień

W dniach 24-30 kwietnia obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2017 10

Światowy Dzień Książki. Czytacie? (sonda)

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Sześć koncertów za nami. Który był najlepszy? (sonda)

Kolejna edycja imprezy pn. „Przystań w kolorze blue” już za nami. Do grona koncertujących# w Nakle gwiazd dołączyła Cleo. To dobry moment, by sprawdzić, który z wszystkich występów najbardziej Wam się podobał.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)