Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

23 czerwca 2019 17

Wynagrodzenie minimalne w górę. Podano nową propozycję

Minimalne wynagrodzenie za pracę w przyszłym roku – 2 450 zł. Rada Ministrów przyjęła w środę # propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r. zaproponowaną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2019 0

Czas letnich wyprzedaży. Uwaga na internetowych oszustów!

-50%, -70%, taka okazja już nigdy się nie powtórzy! – dasz się skusić? Koniec czerwca to # czas łowów dla fanów wyprzedaży, ale i jeden z najaktywniejszych momentów roku dla internetowych złodziei. Nie daj się puścić z torbami.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2019 0

Urlop macierzyński także dla taty. Coraz więcej ojców z niego korzysta

Z roku na rok rośnie liczba ojców, którzy decydują się na wykorzystanie urlopu ojcowskiego. W # województwie kujawsko-pomorskim w ubiegłym roku na urlop ojcowski zdecydowało się ponad 10,1 tys. ojców, w całym kraju 196 tys.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2019 0

Sezon ślubny w pełni. Jak uzyskać online odpis aktu małżeństwa?

Małżeństwo to oczywiście same przyjemności, ale… i kilka formalności. Nasze zadanie w # tym związku? Ułatwiać!

(czytaj więcej)
22 czerwca 2019 1

Żołnierze WOT zdali egzamin. Podsumowanie działań kryzysowych

W ostatniej dekadzie maja żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zdali swój pierwszy sprawdzian, # wykazali się gotowością i zaangażowaniem udzielając pomocy mieszkańcom terenów dotkniętych skutkami trąby powietrznej i powodzi.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2019 1

Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego. ZUS wysyła listy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął największą masową wysyłkę # Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU).

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 1

Praca w czasie upałów. Zobacz co możesz zrobić!

Gdy słupek rtęci pnie się coraz wyżej, wydajność pracy może maleć. Jak temu # zapobiec? Wskazówki znajdziemy w przepisach prawa pracy. Pamiętajmy – w czasie upałów na pracodawcy spoczywają dodatkowe obowiązki.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 3

Bezrobocie w Polsce coraz niższe. W maju było lepiej niż w kwietniu

Szacowana przez MRPiPS stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w # maju br. 5,4 proc. i była o 0,7 pkt proc. niższa niż rok temu.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 0

Rewolucyjne zmiany. Działania na rzecz rodziny i sytuacji na rynku pracy

Ponad 3,5 roku pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej to okres # rewolucyjnych zmian w działaniach na rzecz rodziny i znaczna poprawa sytuacji na rynku pracy.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2019 0

Aktualne konkursy RPO. Trwa przyznawanie środków unijnych

Województwo kujawsko-pomorskie dysponuje kwotą 9,5 miliarda złotych środków # unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2019 5

Zespół Działań Cyberprzestrzennych. Formatowanie struktury WOT

W czwartek, 6 czerwca br. formalnie ruszyło formowanie Zespołu Działań Cyberprzestrzennych w # strukturze Wojsk Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2019 1

Kiedy przejść na emeryturę? Każdy sam musi zdecydować

Przejście na emeryturę nie jest obowiązkiem, lecz naszym przywilejem. To my # sami decydujemy, kiedy z tego prawa skorzystać. Nie musimy decydować się na emeryturę od razu po ukończeniu wieku emerytalnego, który wynosi dla kobiet 60 lat, a dla mężczyzn - 65 lat.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2019 0

Świadczenie "Mama+". Złożono już ponad 50 tys. wniosków

Do 30 kwietnia 51 423 osób złożyło wnioski o rodzicielskie świadczenie # uzupełniające – wynika z najnowszych danych MRPiPS. – Do tej pory przyznano ponad 44 236 świadczeń.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2019 7

Nastroje Polaków w górę. Przeprowadzono badania

Coraz więcej osób jest zadowolonych z rozwoju sytuacji w kraju. W ostatnim badaniu CBOS # powiedziała tak niemal połowa ankietowanych Polaków. Lepiej oceniamy sytuację na lokalnym rynku pracy, a nieco ponad dwie trzecie z nas przyznaje, że żyje im się dobrze.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2019 8

Wypłacono świadczenia "Emerytura+". Otrzymało ją ponad 9 mln emerytów

Zarówno ZUS jak i KRUS zlecił do dzisiaj wypłatę wszystkich świadczeń # „Emerytura+” z majowych terminów wypłaty świadczeń – poinformowała podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami minister Elżbieta Rafalska. To w sumie 9,3 mln świadczeń na łączną kwotę 8,2 mld zł netto.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2019 5

Szybsza pomoc z urzędu pracy. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o # promocji zatrudnienia, zgodnie z którą powiatowe urzędy pracy nie będą już musiały ustalać profilu pomocy dla każdego bezrobotnego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2019 0

Być aktywnym zawodowo. Podpisano nowe porozumienia

Aktywność zawodowa znajduje się w czołówce oczekiwań i potrzeb osób # niepełnosprawnych – mówił w środę wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2019 17

Płaca minimalna w górę. Nowe propozycje wynagrodzenia

2450 złotych w 2020 roku – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedkłada Radzie # Ministrów propozycję minimalnego wynagrodzenia.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2019 0

Najważniejszy pierwszy (k)rok! Pierwsza rocznica aplikacji dla rodziców

Wychuchane, wyczekane, a zanim człowiek się obejrzy ma już rok. Świetnie sobie radzi, postępy # widać nawet z dnia na dzień.

(czytaj więcej)
30 maja 2019 0

Młodzi twórcy w sieci. Przeprowadzono badania

Takich badań jeszcze nie było! Eksperci NASK przygotowali i przeprowadzili badanie # dotyczące młodych twórców internetowych.

(czytaj więcej)
30 maja 2019 3

Aplikacja mObywatel – warto ją mieć. Zobacz co musisz zrobić!

Ponad ćwierć miliona Polaków zainstalowało i korzysta z aplikacji # mObywatel. Jeśli nie ma Cię w tej grupie, ściągnij ją na swój telefon. Jest bezpłatna i bezpieczna. A przede wszystkim – przydaje się.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)