Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

22 sierpnia 2019 2

Aplikacja mObywatel. Zainstaluj przed ostatnim turnusem

Wyjeżdżając na ostatni wakacyjny wyjazd można czegoś zapomnieć, ale nie# telefonu. Jeśli masz go pod ręką, zainstaluj naszą aplikację.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2019 0

Program PFRON. Nowy model rehabilitacji kompleksowej

Z budżetem ponad 85 mln zł rusza nowy program# rehabilitacji kompleksowej, który ma pomóc powrócić na rynek pracy osobom, które w wyniku wypadku utraciły zdrowie i nie są w stanie już wykonywać swojego zawodu.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2019 0

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Już niedługo rusza nabór

Nawet 500 złotych miesięcznie mogą otrzymać utalentowani i# pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach marszałkowskich programów stypendialnych.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2019 0

Lipiec na trasie. Najpopularniejsze zarejestrowane samochody

Volkswageny, Mercusy i Solarisy – to najpopularniejsze, a nawet jedyne w swojej # kategorii, marki samochodów, autobusów i trolejbusów, które w lipcu zarejestrowano w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Sprawdzamy, co jeszcze kryje jedna z najpopularniejszych baz danych.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2019 1

Wakacje na finiszu. Bezpieczeństwo podczas ostatniego turnusu

Przed nami i naszymi dziećmi ostatnie wakacyjne wyjazdy. Nie zepsujmy sobie letnich # wspomnień przez niedopatrzenie. Wiele spraw możemy załatwić online, w tym te najważniejsze – związane z bezpieczeństwem. Sprawdźcie, jak to zrobić.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2019 4

Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie. Dane z lipca 2019 roku

W województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2019 roku przeciętne miesięczne # wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 9,8% niż rok wcześniej.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2019 0

Sukces e-ZLA. Spada liczba papierowych zwolnień lekarskich

Od grudnia ubiegłego roku do końca lipca tego roku lekarze w województwie # kujawsko-pomorskim wystawili prawie 803 tys. elektronicznych zwolnień lekarskich.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2019 0

Wsparcie dla początkujących eksporterów. Ruszył nabór wniosków

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego mogą # uzyskać dofinansowanie na opracowanie strategii, która ułatwi wprowadzenie swoich produktów na rynki zagraniczne.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2019 2

Utrzymanie bezpiecznego odstępu na drodze. Co powinniśmy wiedzieć?

Niestety, jazda na zderzaku to wciąż bardzo często spotykany styl # jazdy wśród polskich kierowców. Nawet na autostradach i drogach ekspresowych.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2019 1

BiT City II. Będą komfortowe podróże z Torunia Miasta i Torunia Wschodniego

Na stacjach Toruń Miasto i Toruń Wschodni PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują # perony i przejścia podziemne.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2019 0

Młodzi w województwie kujawsko-pomorskim. Dane z IV kwartału 2018 roku

Sytuacja ludzi młodych na kujawsko-pomorskim rynku pracy w # IV kwartale 2018 r. była trudniejsza niż ogółu populacji w wieku produkcyjnym. Świadczyły o tym niższe wartości współczynnika aktywności zawodowej oraz wskaźnika zatrudnienia, a także wyższa stopa bezrobocia.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2019 0

Podejmij OSEWyzwanie. Rusza wielki konkurs dla szkół

800 mobilnych pracowni multimedialnych składających się z # 16 laptopów każda – to nagrody, które można zdobyć w konkursie #OSEWyzwanie. Nie przegapcie takiej okazji! Zadanie konkursowe jest bardzo proste.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2019 30

Niski stan wody w Noteci. Efekty trwającej suszy

W wyniku braku opadów i trwające już od# tygodni suszy rzeka Noteć ma katastrofalnie niski stan wody.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2019 0

„Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Akcja w Zakładzie Karnym w Potulicach

Akcja prowadzona jest przez Fundację Małych Serc, która ma na# celu wyposażenie oddziałów noworodkowych w szydełkowe ośmiorniczki. W Zakładzie Karnym w Potulicach powstają bawełniane ośmiorniczki, które już niebawem trafią do wcześniaków z bydgoskiego szpitala.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2019 0

Nowa e-usługa. Narodziny dziecka można zgłosić online

Kolejny ważny etap osiągnęła e-usługa umożliwiająca zgłaszanie online# narodzin dziecka. Dzięki niej zarejestrowano narodziny 50 tysięcy maluchów.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2019 0

Bezpieczeństwo nad wodą. Powstała aplikacja „Ratunek”

Z myślą o bezpieczeństwie osób wypoczywających nad# jeziorami i rzekami powstała specjalna, bezpłatna aplikacja „Ratunek”, umożliwiająca lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb ratowniczych.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2019 16

Przystań w Kolorze Blue. Ile kosztowała sztandarowa impreza powiatu?

13 lipca tego roku odbyła się już# ósma edycja największej imprezy organizowanej przez powiat nakielski, która i tym razem przyciągnęła dużą publiczność.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 1

Trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich. ZUS kwestionuje coraz więcej świadczeń

Zakład Ubezpieczeń Społecznych coraz skuteczniej wychwytuje# nieprawidłowości w zakresie wystawiania i korzystania ze zwolnień lekarskich.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 0

Generalny Pomiar Ruchu 2020. Ogłoszono już wszystkie przetargi

Przyszłoroczny Generalny Pomiar Ruchu (GPR) będzie przeprowadzony głównie z # wykorzystaniem kamer wideo. Ogłoszono już wszystkie postępowania przetargowe związane z pomiarem. Łącznie prowadzonych jest 17 postępowań przetargowych - 16 w poszczególnych Oddziałach GDDKiA oraz jedno w Centrali GDDKiA.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 2

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych. Porównanie z zeszłym rokiem

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 r. utrzymały się przeciętnie na # poziomie zbliżonym do zanotowanego przed miesiącem (przy wzroście cen usług – o 0,6% i spadku cen towarów – o 0,2%). W porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 2,9% (w tym usług – o 4,2% i towarów – o 2,4%).

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 4

Internet dla każdego! Rusza konkurs dla gmin

120 000 000 złotych - to kwota, którą Ministerstwo Cyfryzacji chce przeznaczyć na nowy # projekt – „Internet dla każdego”. Hotspoty, czyli punkty z bezpłatnym WiFi pojawią się m.in. w parkach, na skwerach, dworcach, w domach kultury i bibliotekach.

(czytaj więcej)
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)