Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

06 grudnia 2019 0

Jazda na suwak i korytarz życia obowiązkowe. Od dzisiaj nowe przepisy

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy #zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

Policzyliśmy wszystkich Andrzejów w Polsce! Przedstawiamy kilka ciekawostek

Z okazji nadchodzących andrzejek, specjalnie dla Was, podjęliśmy się # nie lada zadania. Policzyliśmy wszystkich polskich Andrzejów! Wyszukaliśmy też kilka innych andrzejowych ciekawostek…

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

mPojazd wjeżdża na iPhony. Wszystkie informacje "pod ręką"

Kierowcy, którzy używają telefonów komórkowych z systemem iOS czekali na # to od dawna. mPojazd, czyli jedna z najpopularniejszych usług aplikacji mObywatel, jest już dostępna w smartfonach z systemem iOS.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 5

Roczny egzamin terytorialsów. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności

Konieczność sprawdzenia swoich umiejętności i wyszkolenia indywidualnego # żołnierzy terytorialnej służby wojskowej jest egzaminem zwieńczającym pierwszy rok szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 1

Szykujesz się na Black Friday? Nie stań się ofiarą internetowych oszustów

Kto nie lubi wyprzedaży? Już jutro z każdej możliwej strony będą nas # atakowały oferty, promocje i niepowtarzalne okazje. To znak, że mamy Black Friday. Podpowiadamy jak zaoszczędzić, żeby na tym… nie stracić.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 5

Ochotnicy wstąpili do WOT. Kandydaci rozpoczęli szkolenie

W piątek 29 listopada br. kolejni ochotnicy zasilą szeregi 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady # Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 0

Modrzew wśród innych iglaków. Drzewo zrzuca igły na zimę

Modrzew na tle świerków wygląda jakoś blado. Na pierwszy rzut oka może # się wydawać, że drzewko jest suche, ale nic bardziej mylnego. Jak wiadomo modrzew to jedyne nasze drzewo iglaste, które zrzuca liście (igły) na zimę.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 0

Przedsiębiorca a zwolnienie chorobowe. Co trzeba wiedzieć!

Gdy lekarz wystawi Ci elektroniczne zwolnienie lekarskie automatycznie # zostanie ono przekazane do ZUS i na Twój profil PUE.

(czytaj więcej)
26 listopada 2019 0

Załatw to jesienią. Złóż online wniosek o dofinansowanie w programie „Mój prąd”

Minął miesiąc odkąd uruchomiliśmy naszą najnowszą e-usługę, czyli możliwość #złożenia online wniosku o dofinansowanie w programie „Mój prąd”. I? Jest świetnie – skorzystało z niej już ponad dwa tysiące osób.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Mieszkania w kujawsko-pomorskim. Porównanie z innymi województwami

W województwie kujawsko-pomorskim w październiku 2019 roku inwestorzy # indywidualni oddali do użytkowania 296 mieszkań.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Wiadukt w Bydgoszczy po remoncie. Zadbano o bezpieczeństwo pieszych

Sprawny i szybszy przejazd pociągów pasażerskich i towarowych zapewni # zrealizowana inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na wiadukcie kolejowym w Bydgoszczy. Zakończony remont obiektu nad ul. Grunwaldzką objął także kładkę dla pieszych. Prace kosztowały ponad 3 mln zł.

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 2

mLegitymacja coraz bardziej popularna. Korzysta z niej już 3000 szkół

Uczniowie chcą mieć mLegitymację, czyli legitymację szkolną w # telefonie. Szkoły o tym wiedzą i przystępują do naszego projektu. W nieco ponad miesiąc dołączyło do nas kolejnych tysiąc. Oby tak dalej!

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 2

Emeryci będą mogli sobie dorobić. Zmiany zaczną obowiązywać od grudnia

Wkrótce emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku # emerytalnego, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia. Od 1 grudnia 2019 roku limity znów zmieniają się, ale tym razem będą wyższe niż od września.

(czytaj więcej)
21 listopada 2019 0

Niemal 80% rodziców myśli o zabezpieczeniu przyszłości swoich dzieci

Aż 78% beneficjentów programu 500 plus na pierwsze dziecko rozważa podjęcie #kroków w celu zabezpieczenia przyszłości swoich pociech. Dla większości oznacza to oszczędzanie – za najlepsze sposoby odkładania pieniędzy uważamy przede wszystkim gromadzenie środków na rachunku oszczędnościowym, w przysłowiowej skarpecie czy na lokacie. Co ciekawe, młodzi rodzice zdecydowanie rzadziej niż inni martwią się o perspektywy swoich dzieci. To wnioski z badania zrealizowanego na zlecenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami przez ARC Rynek i Opinia.

(czytaj więcej)
21 listopada 2019 0

Ponad dwa miliony Polaków ma już e-dowód. Wniosek złożysz online

We wtorek 19 listopada ktoś w Polsce odebrał dwumilionowy e-dowód. Czy wiesz, #że są takie gminy, w których wszyscy pełnoletni mieszkańcy - odbierając nowy dokument - aktywowali jego warstwę elektroniczną?

(czytaj więcej)
20 listopada 2019 10

Terytorialność fundamentem formacji. Szkolenie dla ponad 150 terytorialsów

Terytorialność wpisana w nazwę naszego rodzaju sił zbrojnych ma dla nas # wymiar szczególny. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy.

(czytaj więcej)
19 listopada 2019 0

Ty i Twoje miasto w filmie. Konkurs dla sympatyków kina

Mroczny i pełen zagadek świat thrillera medyczno-szpiegowskiego może # zagościć w Twoim mieście. Amerykański producent, QUPI Inc., ogłosił konkurs, dzięki któremu każdy fan kina może stać się scenarzystą i wcielić się w jedną z filmowych ról.

(czytaj więcej)
19 listopada 2019 1

Narada pracowników Nadleśnictwa. Na zakończenie posadzono drzewa

Terenowa narada dla pracowników Nadleśnictwa Szubin zakończyła się # sadzeniem lasu na powierzchni zniszczonej przez nawałnicę w 2017 roku

(czytaj więcej)
18 listopada 2019 0

101. rocznica Odzyskania Niepodległości. Akcja Nadleśnictwa Runowo

Na Rynku w Więcborku nadleśnictwo Runowo rozdawało # pamiątkowe drzewka z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
17 listopada 2019 0

Dziś Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

17 listopada 2019 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków #Drogowych. W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 0

Twoje dziecko sprawcą cyberprzemocy? Sprawdź, jak reagować w takiej sytuacji

Żaden rodzic nie dopuszcza do siebie myśli, że jego dziecko może być sprawcą #cyberprzemocy. Nie warto się oszukiwać. Taka sytuacja może się zdarzyć. To od Twojej reakcji zależy jak zostanie rozwiązana.

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)