Dziś mamy 16 grudnia 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

14 grudnia 2018 1

Dyżur telefoniczny z ekspertem. Wątpliwości związane z e-zwolnieniami

Aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z dokumentowaniem wniosku o zasiłek w przypadku # wystawienia elektronicznego zwolnienia lekarskiego bydgoski oddział ZUS zorganizował dyżur telefoniczny z ekspertem.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Profilaktyka raka jelita grubego. Dowiedz się więcej!

Trwa finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego wojewódzki program profilaktyki i # wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego, z bezpłatnymi badaniami kolonoskopowymi, którymi obejmujemy blisko 25 tysięcy osób.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2018 1

W kujawsko- pomorskim lekarze wystawiają e-zwolnienia. Lekarze byli przygotowani

Niemal 11 tys. w weekend, blisko 151 tys. w poniedziałek i ponad 103,5 tys. we wtorek – to bilans # pierwszych dni obowiązywania elektronicznych zwolnień lekarskich. W szczytowym momencie do systemu wpływało nawet 19 e-zwolnień na sekundę.

(czytaj więcej)
30 listopada 2018 0

Chorobowe bez papierka. Od 1 grudnia wchodzi w życie nowa ustawa

Koniec z tradycyjnymi, papierowymi zwolnieniami. Od 1 grudnia zastąpią je # e-zwolnienia.

(czytaj więcej)
22 listopada 2018 4

Groźna bakteria w regionie. Czy mamy się czego obawiać?

Od jakiegoś czasu media informują o groźnej dla zdrowia bakterii New Delhi. Dwa przypadki odnotowano # także w szpitalu w Żninie. Czym jest ta bakteria i czy wkroczy do naszego powiatu?

(czytaj więcej)
22 listopada 2018 3

Co robić w przypadku wychłodzenia organizmu? Przypominamy ważne zasady

W okresie zimowym należy mieć zwiększoną czujność w przypadku zauważenia osób # bezdomnych, dzieci, osób w podeszłym wieku, osób pod znacznym działaniem alkoholu i wszystkich, których stan świadczy że mogą potrzebować pomocy.

(czytaj więcej)
21 listopada 2018 24

Święto w cieniu strajku. Czarny Protest pracowników socjalnych

Jak już pisaliśmy, w środę, 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracowników Socjalnych. Tego dnia # pracownicy wszelkiego typu placówek opiekuńczych otrzymują życzenia od obywateli, podopiecznych i przedstawicieli władz. Jednak praca w instytucjach zajmujących się szeroko pojętą pomocą społeczną tak naprawdę nie jest usłana przysłowiowymi różami.

(czytaj więcej)
21 listopada 2018 0

Pasowanie uczniów w ZSP w Lubaszczu. Życzymy sukcesów w nauce

Dnia 19 listopada br. zgodnie z tradycją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka # w Lubaszczu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 36

Spada liczba szczepień. Grożą nam zakaźne choroby? (sonda)

Od jakiegoś czasu słyszymy w mediach, że wzrasta liczba zachorowań na choroby zakaźne takie jak # np. odra. Prawie wszystkie przypadki zachorowań dotyczyły osób nieszczepionych. Odra przekroczyła już w granice naszego województwa. Co prawda nie ma mowy o epidemii, ale liczba zachorowań wzrasta w przeciwieństwie do liczby zaszczepionych dzieci, która z kolei maleje.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Kilkanaście pożarów sadzy, obecność czadu w budynkach. Straż pożarna ostrzega

Okres grzewczy charakteryzuje się zwiększoną ilością pożarów, zwłaszcza w budynkach # mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych. Na terenie powiatu nakielskiego od początku października 2018 już kilkanaście pożarów sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych, jak również stwierdzono kilka przypadków podwyższonego stężenia TLENKU WĘGLA!.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 23

Protest służb zakończony. Udało się dojść do porozumienia

W czwartek, 8 listopada br. minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej # podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 4

Za niewypełnienie tych obowiązków grozi kara. O czym należy pamiętać?

O czym powinni pamiętać właściciele, zarządcy, użytkownicy obiektów budowlanych w sezonie # jesienno-zimowym? Publikujemy komunikaty Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Treść komunikatów.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10-tego października obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO, dlatego też # Poradnia każdego roku w październiku organizuje jednodniowe Punkty Konsultacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych oferując wsparcie dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

(czytaj więcej)
03 listopada 2018 3

Nowa szata graficzna, lepsze zabezpieczenia. Zmiany w paszportach od poniedziałku

5 listopada br. zostaną wprowadzone nowe wzory paszportów. Tego dnia wejdzie w życie zmiana # rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentów paszportowych. Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą się motywy graficzne związane z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
19 października 2018 5

Program Mieszkanie plus cieszy się zainteresowaniem. Uruchomiono specjalną infolinię

W związku z ogromnym zainteresowaniem Programem Mieszkanie Plus, Krajowy zasób Nieruchomości # uruchomił Ogólnopolski numer telefonu 801-801-596, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, pod którym można uzyskać wszelkie informacje o tym programie.

(czytaj więcej)
18 października 2018 7

Metropolitalna Karta Seniora 60+. Sprawdź, co zrobić by ją otrzymać

Seniorzy będą mogli korzystać z szeregu zniżek i atrakcji przygotowanych dla nich przez partnerów # programu w ramach „Metropolitalnej Karty Seniora 60+”. Karta będzie obejmować wszystkie gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz. Od wtorku, 16 października można składać wnioski o wydanie kart.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Studencie uważaj by nie stracić renty rodzinnej. Sprawdź o czym musisz pamiętać

Studencie, jeśli pobierasz rentę rodzinną przeczytaj uważnie, co musisz zrobić by nie stracić prawa # do renty albo nie zwracać nadpłaconego świadczenia.

(czytaj więcej)
11 października 2018 10

Plaga azjatyckich biedronek. Są nie tylko uciążliwe, ale i groźne

Coraz częściej możemy spotkać je w naszych domach, gdzie usilnie szukają kryjówek, aby móc # przeżyć zimę. Azjatyckie biedronki, inaczej nazywane arlekinowymi w niektórych miejscach są prawdziwą plagą. Co warto wiedzieć o tych owadach?

(czytaj więcej)
10 października 2018 1

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zobacz (film) przygotowany przez ŚDS

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w # Środowiskowym Domu Samopomocy w Nakle nad Notecią powstał film, który przybliża istotę zdrowia psychicznego i jego roli w naszym życiu. Zachęcamy do jego obejrzenia.

(czytaj więcej)
03 października 2018 6

Nowe przepisy ruchu drogowego. Warto się z nimi zapoznać

Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów # zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem.

(czytaj więcej)
29 września 2018 10

Na te zmiany czekało wielu kierowców. Od 1października dowód rejestracyjny i OC może zostać w domu

Nadszedł dzień, na który od dawna czekało wielu kierowców! W poniedziałek 1 października dowód # rejestracyjny i polisę OC możesz zostawić w domu. W razie kontroli – za brak przy sobie tych dokumentów - nie dostaniesz mandatu.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)