Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

28 lutego 2024 0

O kryzysie samobójczym. "Musimy mieć w sobie pewną wrażliwość i czujność"

„Jako psychiatrzy jesteśmy ostatnią bramką w całej tej odprawie#” – uważa lekarz Izabela Fadel, która była jedną z prelegentek spotkania zatytułowanego „Gdy życie traci sens. Kryzys samobójczy w rodzinie, duszpasterstwie i procesie terapii”, jakie zorganizowano w bydgoskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 1

Marcowe dyżury telefoniczne ZUS. Czego dotyczyć będzie tematyka?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w marcu eksperckie# dyżury telefoniczne.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Wyższe dodatki do emerytur i rent. Zmiany od 1 marca

Od 1 marca obowiązywać będą nowe wysokości dodatków i świadczeń pieniężnych wypłacanych #przez ZUS. W wyniku waloryzacji wzrosną o 12,12 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 330,07 zł.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Ważny termin dla wcześniejszych emerytów. Zaświadczenia do czwartku

Do 29 lutego osoby, które w 2023 roku #dorabiały do renty lub wcześniejszej emerytury, mają czas na dostarczenie do ZUS-u zaświadczenia o osiągniętych przychodach. Informacja potrzebna jest do rozliczenia wypłacanego świadczenia z uwagi na to, że wcześniejszych emerytów i rencistów obowiązują limity w dorabianiu.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 1

Prawidłowe żywienie ucznia. Drugie śniadanie powinno być wartościowe

Pakujesz dziecku drugie śniadanie? Świetnie - to nieodłączny element #prawidłowego żywienia ucznia.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 2

Kiedy przysługuje Ci bezpłatny transport sanitarny? Przewóz pacjenta z opieką

Transport sanitarny polega na przewiezieniu pacjenta #do podmiotu leczniczego (np. szpitala lub przychodni) lub z podmiotu do domu, jeśli pacjent nie może samodzielnie się poruszać. Transport sanitarny odbywa się karetką, w której pacjent ma zapewnioną opiekę personelu medycznego.

(czytaj więcej)
25 lutego 2024 2

Własny ogródek najpewniejszy. Czy spożywanie nowalijek jest bezpieczne?

Wiosna to para roku, kiedy pojawiają się w handlu pierwsze nowalijki. #Kuszą one nie tylko wyglądem, bo wygłodniały po zimie organizm domaga się nowego zastrzyku energii w postaci witamin i minerałów. Dlatego też mamy ochotę na pierwsze rzodkiewki, zieloną sałatę, szczypiorek, koperek, pietruszkę czy też inne młode warzywa. Nasuwa się tu pytanie, czy spożywanie świeżych nowalijek jest bezpieczne?

(czytaj więcej)
24 lutego 2024 0

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Czy znasz ten numer?

Anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny# telefon zaufania dla dzieci i młodzieży uruchomiony na podstawie program rządowego, a realizowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 1

Podwyżki dla nauczycieli akademickich. Planowany wzrost wynagrodzeń

Minister nauki podpisał rozporządzenie w sprawie określenia minimalnej wysokości wynagrodzenia #zasadniczego profesora uczelni publicznej. Przewiduje ono podniesienie płac od 1 stycznia 2024 r. o 30 proc. Oznacza to, że wynagrodzenie profesora wzrośnie z obecnego poziomu 7 210 zł do 9 370 zł. Środki na podwyżki pensji nauczycieli akademickich w uczelniach publicznych zostały zabezpieczone w ustawie budżetowej na 2024 r.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 6

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rozmawiano o rolnictwie

W Urzędzie Wojewódzkim na zaproszenie Wojewody# Michała Sztybla odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące bieżącej sytuacji w rolnictwie w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Rekrutacja do Młodzieżowego Sejmiku Województwa. Druga kadencja

Trwa nabór członków do Młodzieżowego Sejmiku #Województwa Kujawsko-Pomorskiego II kadencji. W skład gremium wejdzie 30 mieszkańców regionu w wieku od 16 do 21 lat.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 1

Dyżury telefoniczne ZUS. Eksperci udzielą informacji na kilka tematów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do skorzystania #z dyżurów telefonicznych.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Uwaga na oszustów! Oferują emeryturę w wieku 50 lat za wpłacenie 1000 zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega #przed fałszywym profilem ZUS-u na Facebooku. Oszuści oferują na nim emeryturę w wieku 50 lat, po zainwestowaniu 1000 zł. W ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 2

Podrobione środki ochrony roślin. Nie daj się oszukać

Rozpoczynamy szóstą edycję wspólnej kampanii #edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Policji oraz Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przestrzegającej przed oszustami oferującymi nielegalne, w tym podrobione, środki ochrony roślin. Kampanię prowadzimy pod hasłem „Kupując podróbki, tracisz wiele razy!”.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Zmiany od marca. Progi zarobkowe dla rencistów i wcześniejszych emerytów

Już niebawem, bo 1 marca zmienią się progi zarobkowe dla# rencistów i wcześniejszych emerytów. Będą wyższe. Niższy, bezpieczny próg osiąganych dodatkowych zarobków zwiększa się o niemal 242 zł brutto, a wyższy o 449 zł brutto.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Korzystanie ze smartfona może uzależniać. Stawiaj granice

Coraz młodsze dzieci korzystają z urządzeń mobilnych i poświęcają na to# coraz więcej czasu.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 14

Strajk rolniczy w regionie. Lista planowanych utrudnień

We wtorek, 20 lutego rolnicy zapowiadają protesty na drogach.# Od rana blokowane mają być drogi krajowe, w tym obwodnica Bydgoszczy. Mogą pojawić się utrudnienia w dostępności zjazdów z S5 czy A1 oraz spowolnienie ruchu. Prosimy kierowców, by wzięli to pod uwagę planując podróż.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 1

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. O pracy cudzoziemców

Rada jest platformą budowy porozumienia między rządem, samorządem, #pracodawcami i pracownikami. Podczas obrad z inicjatywy Wojewody Michała Sztybla, omówiono sprawy związane m. in. z budową drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz-Toruń oraz rozwiązaniami administracyjnymi w zakresie wydawania pozwoleń na pobyt i pracę cudzoziemców w Polsce.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 4

Wystąpienie marszałka województwa w Przysieku. "Solidaryzuję się z rolnikami"

Należy pilnie zatrzymać niekontrolowany import produktów rolnych z Ukrainy#, zweryfikować zasady Zielonego Ładu w odniesieniu do rolnictwa i zasady funkcjonowania rolniczych dopłat bezpośrednich, a finalnie zwołać w okrągły stół, który zaplanuje przyszłość europejskiego rolnictwa odrzucając obecną politykę Brukseli w tej dziedzinie – to główne tezy wystąpienia marszałka Piotra Całbeckiego, wygłoszonego podczas dzisiejszego (19 lutego) spotkania z rolnikami i samorządowcami w Przysieku. – Solidaryzuję się z rolnikami! – podkreśla gospodarz naszego województwa, który w Europejskim Komitecie Regionów pracuje nad opinią w sprawie polityki rolnej Wspólnoty po 2027 roku.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 1

Skorzystaj z e-usługi "Bezpieczny Autobus". Sprawdź pojazd przed podróżą

Ferie zimowe już trwają! Przypominamy, że dzięki e-usłudze #Bezpieczny Autobus jest możliwość sprawdzenia pojazdu, którym wybieracie się w podróż.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Załatwianie spraw w ZUS-ie. Pełnomocnictwo może być przydatne

Emeryci, renciści, którzy z różnych przyczyn nie mogą# bądź nie chcą samodzielnie załatwiać swoich spraw w ZUS-ie, mogą upoważnić do tego inną osobę. Wystarczy, że wypełnią formularz ZUS PEL i przekażą go do ZUS-u.

(czytaj więcej)
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)