Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Pogadanka o strachu. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W ostatnim czasie Filię Dziecięcą odwiedziły #Pszczółki z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią.

Dzieci wysłuchały opowiadania pod tytułem „Nie bój się, misiu”, po czym wzięły udział w pogadance o strachu. Przedszkolaki opowiedziały czego się boją, kto lub co im pomaga w przezwyciężeniu lęku. Dzieci próbowały wyjaśnić znaczenie powiedzeń: „Strach ma wielkie oczy”, „Strach chwyta za gardło”, itp. Pszczółki narysowały czarną kredką, jak ich zdaniem wygląda strach, a następnie spróbowaliśmy wesołymi kolorami, odczarować go. To była bardzo ciekawa lekcja.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)