Dziś mamy 16 grudnia 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

13 grudnia 2018 0

Światowe Mikołajki. Obyczaje i tradycje w innych krajach

Pierwsza gwiazdka na niebie, kolędowanie, 12 wigilijnych potraw i pasterka - jeśli myślisz, że # Boże Narodzenie wszędzie wygląda tak samo-jesteś w błędzie!

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Okręgowy etap Olimpiady już za nimi. Wyniki już niebawem

Dnia 7 grudnia 2018 roku odbył się etap okręgowy XI. Ogólnopolskiej Olimpiady # Logistycznej. Organizatorem zawodów okręgowych był w tym roku Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 2

Gwiazdkowy Turniej w Fifę 16. Zapraszamy sympatyków do udziału!

Zapraszam na Gwiazdkowy Turniej w Fifę 16 o Puchar Sołtysa. Zawody przewidziane są tylko # dla osób z Paterka.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Warsztaty z pieczenia pierników. Idealne smakołyki na święta

W przedszkolu w Ślesinie zapachniało świętami. Przybyli do nas piernikarze z Torunia. Zadaniem # każdego dziecka miało być wykonanie pod fachowym okiem piernikarzy swojego niepowtarzalnego piernika.

(czytaj więcej)

Idealny prezent pod choinkę!

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego ? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 10

Sporo przydatnych informacji dla inwestorów. Słuchacze z zaciekawieniem słuchali prelekcji

12 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano konferencję# pt. „Inwestuj w gminie Nakło z zyskiem dla firmy”, podczas której wygłoszono kilka ciekawych prelekcji.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

„Bankowcy dla edukacji”. Odbyło się spotkanie warsztatowe

W dniach 10 i 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych# im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się spotkania warsztatowe w ramach Projektu "BAKCYL"- Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Inicjatorem tego projektu jest Warszawski Instytut Bankowości. Głównym celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt "BAKCYL" jest częścią jednego z największych niekomercyjnych projektów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy p.n. "Bankowcy dla edukacji"

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Przedświąteczna pomoc na rzecz PCK. Przeprowadzono zbiórkę odzieży

Pomagając bezinteresownie sprawiamy, że świat, w którym żyjemy staje się bardziej ludzki oraz przyjazny.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Poszerzanie wiedzy młodych ludzi. Warsztaty doskonalące umiejętności

Młodzież zaczęła 11 grudnia 2018 roku cykl warsztatów w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy. Ich celem jest # poszerzanie wiedzy i doskonalenie takich umiejętności, które są adekwatne do wyznań, z jakimi młodzi ludzie zmierzą się, rozpoczynając studia lub wchodząc na rynek pracy.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 1

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Ekscytująca rywalizacja młodych zawodników

7 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie odbyły się Mistrzostwa # Miasta i Gminy Nakło w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w kategorii – Igrzyska dzieci (2006 i młodsi).

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

II Turniej Baśki. Zapraszamy chętnych do udziału w zawodach!

W dniu 15.12.2018 roku o godzinie 14.00 w Sypniewie odbędzie się II turniej Baśki w ramach Krajeńskiej Ligi Baśki. Szczegóły organizacji turnieju baska.com.pl

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Wolontariusze nagrodzeni. Pomaganie innym sprawia im przyjemność

11 grudnia br. podsumowano IX edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego” # ogłaszanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią i Fundację „Salus Homini”.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Wycieczka do biblioteki. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza

W piątek 7 grudnia br. 4-latki z Przedszkola Niepublicznego# Donald wybrały się na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle- Filia Dziecięca.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Piłka siatkowa dziewcząt. W zawodach wzięły udział trzy drużyny

Dnia 11.12.2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle# odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003 do 2005).

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

„Moja opowieść wigilijna”. Rozstrzygnięcie konkursu

9 grudnia 2018 na nakielskim rynku rozstrzygnięty został# Konkurs Plastyczny „Moja opowieść wigilijna”.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 4

Na co dzień pomagają innym. Wolontariusze otrzymali wyróżnienia

11 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano IX edycję plebiscytu# „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego. Wyróżnienia otrzymało 14 wolontariuszy.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Strajk pracowników. Domagają się podwyżek płac

Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Nakle n.Not przystąpili do ogólnopolskiej akcji # protestacyjnej. To sprzeciw przeciwko niskim płacom, domagamy się podwyżek.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 1

Środki na innowacje dla firm. Niedługo ruszają konkursy

Jeszcze do 14 stycznia trwają konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego # Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w których mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu będą mogły uzyskać środki na innowacje.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Spotkanie z piłkarzami. Kształtowanie pozytywnych wartości

03.12.2018 roku na zaproszenie płk. Jarosława Nurkiewicza, Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach przybyli piłkarze klubu # Zawisza Bydgoszcz oraz przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

"Jest taki dzień". Spotkanie przy wigilijnym stole i historia cudu narodzin Jezusa

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle i Nakielski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają # w sobotę 15 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie przy wigilijnym stole.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Mikołajkowe zawody pływackie. Rywalizacja na wysokim poziomie

Dnia 9.12.2018 roku po raz kolejny na bydgoskiej Bryzie braliśmy udział w XIII Mikołajkowych # Zawodach Pływackich.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)