Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

05 grudnia 2022 0

Turniej Mikołajkowy dla dzieci. Gry i zabawy tenisowe

W dniu 3.12.2022 roku w hali ZSZŻŚ w Nakle odbył się Turniej Mikołajkowy dla dzieci trenujących w sekcji tenisa Nakielskiego Sportu. #Dzieci najmłodsze brały udział w grach i zabawach tenisowych.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Spotkanie z policjantami. O demoralizacji i przepisach ruchu drogowego

Zajęcia profilaktyczne na temat regulacji prawnych dotyczących nieletnich oraz bezpieczeństwa drogowego, przeprowadzili #w szkole w Potulicach nakielscy mundurowi. Policyjną profilaktyką objęto uczniów z klas VI-VIII i przedszkolaki.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 7

Zamontował magnes, żeby nie naliczać kilometrów. Wysoki mandat i zarzuty

Wysoki mandat, utrata prawa jazdy i zarzuty za złamanie przepisów drogowych to konsekwencje dla kierowcy #ciężarówki, który wyruszył w trasę, wcześniej montując magnes, zakłócający prawidłowe działanie drogomierza i tachografu.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 2

Katecheza, pierniki, ozdoby i dobra zabawa. Mikołajki w Ślesinie

W sobotę, 3 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie zorganizowano spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców sołectwa.# Trwająca ponad 2 godziny zabawa z pewnością zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników wydarzenia.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym. Przejedzie kolumna pojazdów

W związku z organizacją Konwoju Mikołajów Gminy Szubin uprzejmie informujemy, że w 11 grudnia 2022 r. drogami publicznymi na trasie# Chomętowo–Królikowo przez Gąbin, Kowalewo, Słupy, Dąbrówka Słupska, Szubin, Kołaczkowo, Szkocja, Rynarzewo, Zamość, Tur, Samoklęski Małe, Wolwark, Pińsko, Zalesie przejeżdżać będzie kolumna blisko 40 pojazdów. Kolumna zatrzymywać się będzie w 16 miejscach postoju. Nadmieniamy, że na powyższe otrzymaliśmy zgodę Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy nr O/BY.Z-1.4330.85.2.2022.FD na wykorzystanie dróg w sposób szczególny. Konwój rozpocznie się o godzinie 14:00, a zakończy ok. godz. 20:00.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

„Nadnotecka Marka". Można zgłaszać produkty spożywcze

Do 12 grudnia 2022 r. można zgłaszać produkty spożywcze w ramach certyfikacji produktów regionalnych Związku Miast i Gmin #Nadnoteckich „Nadnotecka Marka”.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Wicemarszałek odwiedził strażaków w Paterku. Pokazali mankamenty remizy

1 grudnia 2022 r. podczas swojej wizyty w powiecie nakielskim wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski# spotkał się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paterku.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem

Dnia 3 grudnia 2022 roku KSSK GWARD oddział Szubin wraz z Stowarzyszenie GODAWIANIE przeprowadził na terenie strzelnicy# sportowej w Godawach Turniej Mikołajkowy w konkurencjach pistolet boczny zapłon 25 m, pistolet centralny zapłon 25 m, karabin centralny zapłon 100 m oraz strzelba

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 2

I kolejka Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Jakie padły wyniki?

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się I kolejka kolejnej edycji NHLPN. Bardzo dobrze zmagania rozpoczęły# drużyny Sąsiedzi Sipiory i P.W Robac, odnosząc pewne i wysokie zwycięstwa.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Pierwsze miejsce dla LZS "Zorza" Ślesin. Turniej Mikołajkowo-Gwiazdkowy

W sobotnie popołudnie 3 grudnia 2022 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie odbył się# kolejny XI halowy Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej LZS.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2022 0

Mikołajki w "Przeręblu”. Humor dopisywał wszystkim

W niedzielę, 4 grudnia Krajeńskie Morsy „Przerębel” uczciły nadchodzące Mikołajki kąpielą w bardzo zimnej wodzie.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2022 0

Dwa spotkania siatkarek w Koronowie. Młodziczki bez zwycięstwa

W sobotę 3 grudnia w Koronowie odbył się turniej grupy V w ramach ligi wojewódzkiej młodziczek.# Spartakus Koronowo podejmował COL-MAR NTS Trójkę Nakło i Pałac Bydgoszcz. Niestety nakielanki przegrały oba spotkania.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2022 1

Widowiskowy i trudny mecz. Zdobyli upragnione zwycięstwo

Handball Pyzdry 29:34 MKS Krajna Nakło - kolejny widowiskowy i trudny mecz na wyjeździe!

(czytaj więcej)
04 grudnia 2022 9

Dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora. Wnioski do końca grudnia

Pamiętaj, że do 31 grudnia 2022 roku możesz skorzystać z programu dofinansowania zakupu dekodera telewizji naziemnej lub telewizora.# Jeśli planujesz zakup telewizora, możesz otrzymać dopłatę w wysokości 250zł, natomiast kupując dekoder, kwota dofinansowania wyniesie 100zł. Dowiedz się, gdzie złożyć wniosek i jak zrealizować świadczenie.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Ludowcy spotkali się z wicemarszałkiem. Wizyta Zbigniewa Sosnowskiego

W czwartek 1 grudnia 2022 r. w Występie w gminie Nakło nad Notecią odbyło się spotkanie członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa# Ludowego z powiatu nakielskiego oraz zaproszonych gości, z prezesem wojewódzkim Stronnictwa, wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniewem Sosnowskim na czele.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 9

Dachował volkswagen. Kolejne zdarzenie drogowe

W sobotę 3 grudnia br, po godzinie 16 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej #w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Trzciany – Włościbórz.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Uczniowie Żeglugi w Porcie Lotniczym. Zajęcia praktyczne

W dniu 02.12.2022 r. kolejna już grupa uczniów Technikum nr 2, kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali #w ZSŻŚ, zrealizowała zajęcia praktyczne w poznańskim porcie lotniczym.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 4

18 lat konkursu kulinarnego. Jak pyszna wigilia, to z KGW Wąsosz

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprosiło stowarzyszenia, sołectwa, fundacje, OSP do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym#, którego tematem przewodnim była „Wigilia na Krajnie i Pałukach”. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Wąsosza.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 8

Trudne warunki atmosferyczne. Auto wpadło w poślizg

Dziś o godzinie 9:20 wskutek intensywnych opadów śniegu doszło do wypadku drogowego na 290 kilometrze DK 10.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 2

Pogoda nie sprzyja kierowcom. Volkswagen wypadł z drogi

Dzisiejsza pogoda nie sprzyja kierowcom. Trudne warunki na drogach sprawiają, że dochodzi do wielu kolizji.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 2

Niebezpiecznie na drogach. Zderzenie dwóch osobówek

W sobotę 3 grudnia br, przed godziną 11 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w #Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Koronowskiej w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)