Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

03 grudnia 2020 8

Renault megane wpadł do rowu. 31-latka została pouczona (ustalenia policji)

Jazda każdego kierowcy poruszającego się na drodze jest niezmiernie ważna i bywa czasem niebezpieczna.# Tym bardziej, że dzisiaj spadł śnieg i zrobiło się na drogach ślisko.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 10

Uwaga! Prognozuje się opady marznącego deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzanie Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że dnia 3.12.2020 r.od godziny 16.00 do dnia 4.12.2020 r. do godziny 9.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby nie wyprowadzono nas z Unii Europejskiej”

Radosław Sikorski o swojej pracy w Parlamencie Europejskim.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Rozpoczęły się kontrole miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne

Zbliża się zima. Ponieważ okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury są# niebezpieczne szczególnie dla osób bezdomnych, dzielnicowi z Nakła już podjęli działania mające na celu pomóc tym osobom. Kontrole miejsc gdzie szukają schronienia bezdomni dzielnicowi prowadzili wspólnie z pracownikiem MGOPS.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Robert Makłowicz gościem klubu książki. Spotkanie odbędzie się online

Uprzejmie informujemy, że 9 grudnia 2020 r. o godz. 18.00, w ramach programu# Dyskusyjne Kluby Książki, odbędzie się Spotkanie online (Facebook WiMBP w Bydgoszczy) z Robertem Makłowiczem - najbardziej znanym i popularnym polskim krytykiem kulinarnym, dziennikarzem, pisarzem, podróżnikiem.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 8

Koronawirus nie odpuszcza. Kolejne 52 zakażenia w naszym powiecie

3 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 838 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 109 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 511 osób – łącznie 620.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 4

Kiedy czynna jest kasa nakielskiego urzędu? Sprawdź, co się zmieniło!

Z informacji przekazanych przez Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią wynika#, że od 1 grudnia zmieniły się godziny pracy kasy w nakielskim urzędzie.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Wcześniejsza emerytura. Skorzystaj ze specjalnego dyżuru telefonicznego

Już w najbliższy wtorek, 8 grudnia bydgoski ZUS uruchamia# specjalny dyżur telefoniczny dla osób z rocznika 1953.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 1

PLK przygotowane na zimowe przejazdy. Bezpieczne perony i dojścia

Na sieci kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały# ponad 280 jednostek sprzętu odśnieżnego. Bezpieczne mają być perony i dojścia. Stały monitoring pogody pozwala na szybkie reakcje zespołów technicznych i 66 pociągów do naprawy sieci trakcyjnej. W trudnych warunkach zimowych przewidziano udział nawet 14 000 pracowników.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Trwa zbiórka dla osób bezdomnych. Jak można włączyć się w akcję?

Jesień i zima to szczególnie ciężki czas dla# osób bezdomnych. Jak co roku Caritas Diecezji Bydgoskiej zwraca się w tym okresie z prośbą o włączenie się w akcję zbiórki artykułów dla osób bezdomnych.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Wielkie zaangażowanie młodzieży z Lubaszcza. Przeprowadzono zbiórkę

Dnia 15 listopada 2020 roku obchodziliśmy# IV Światowy Dzień Ubogich. W naszej Diecezji Bydgoskiej odbywała się zbiórka Caritas dla podopiecznych bydgoskiego Betlejem.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Warsztaty ekologiczne dla uczniów. W szkole pojawił się eko-pojemnik

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa# Tysiąclecia w Nakle, w tym roku szkolnym stawia na EKO. Wszystko po to, aby podnosić świadomość ekologiczną społeczności szkolnej, przeciwdziałać zanieczyszczeniu środowiska, marnowaniu żywności, zmianom klimatu i propagować zmiany modelu konsumpcji.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2020 0

Listopad pełen atrakcji. Jak wyglądały zajęcia w grupie "Małych sówek"?

Dnia 5 listopada „Małe Sówki” obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Dzień ten# był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Podczas tego bajkowego spotkania, dzieci opowiadały o swoich ulubionych postaciach bajkowych, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach, prezentowały swoje bajkowe przebrania.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 0

Pasowanie w ,,Donaldzie”. Maluszki stały się prawdziwymi przedszkolakami

Dzień 26 listopada 2020 r. stał się ważną datą dla dzieci z grupy 3 – latków uczęszczających #do Przedszkola Niepublicznego ,,Donald”. Właśnie tego dnia maluszki stały się prawdziwymi przedszkolakami.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 23

Szczepionki przeciwko COVID-19 już niedługo dostępne dla Polaków. Podpisano umowy

Polska podpisała umowy na zakup ponad 45 mln dawek szczepionek, która #powstrzyma rozprzestrzenianie się COVID-19. To największa operacja logistyczna związana ze zdrowiem Polaków. Szczepionki będą darmowe i dobrowolne.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 0

Bibliotekarz poleca - „Małe ogniska” Celeste Ng. Książka dotyka trudnej tematyki

Z pełną odpowiedzialnością muszę stwierdzić, iż jest to jedna z najlepszych książek, które #ostatnio czytałem. Dotyka trudnej tematyki adopcji, walki o prawa rodzicielskie oraz zagmatwanych relacji rodzinnych.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 12

Kanapy, pralki, lodówki.. Za wystawianie tych odpadów można dostać grzywnę!

Nierzadko w miejscach publicznych na terenie Nakła zobaczyć można odpady #wielkogabarytowe i inne takie jak opony, mimo że w najbliższym czasie nie są organizowane zbiórki. Nie dosyć, że nie wygląda to zbyt dobrze, to osoby, które je wystawiają są narażone na otrzymanie grzywny.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 10

Nowy bilon nie jest przyjmowany przez parkomaty. Co jest tego powodem?

Wydawać by się mogło, że zasady korzystania z płatnych parkingów są niezwykle proste – #po prostu, wrzucamy monety do parkomatu i pobieramy bilet, który umieszczamy za przednią szybę auta. Okazuje się jednak, że czasami mimo chęci zapłacenia za postój, najnormalniej w świecie nie można tego zrobić. Jaki jest tego powód?

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 5

Zmiana organizacji ruchu na węźle Szubin Północ. Zachowajcie ostrożność!

W dniu 03.12.2020 r. (czwartek) planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji #ruchu na odcinku 6 drogi ekspresowej S5 w obrębie węzła Szubin Północ.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 30

W ciągu ostatniej doby w powiecie nakielskim zmarło aż 14 osób chorych na COVID-19!

2 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 855 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 89 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 520 osób – łącznie 609.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 1

Ulica Sportowa w Potulicach drogą gminną? "Trzeba się mocno zastanowić"

Ulica Sportowa w Potulicach prosi się o remont. Okazuje się jednak, że nie jest to takie #proste, jak mogłoby się wydawać. Póki co, droga ta nie ma statusu gminnej.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)