Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

18 kwietnia 2024 3

Kolejne mecze piłkarskie za nami. Które zespoły odniosły zwycięstwa?

W miniony weekend odbyły się kolejne mecze# piłkarskie z udziałem zespołów z powiatu nakielskiego. Dąb Potulice po udanym początku przegrał bardzo ważne spotkanie z Łokietkiem Wierzchucin Królewski. A jak poszło innym drużynom?

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Czarni Nakło zainaugurowali rozgrywki. Zieloni Zalesie pokonani

Czarni Nakło jako ostatni zespół z powiatu# nakielskiego wznowił rozgrywki po przerwie zimowej. Na pierwszy ogień poszło starcie z Zielonymi Zalesie na ich terenie.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 1

Bezpieczeństwo produktów spożywczych. Kto za nie odpowiada?

Kiedy robimy zakupy, chcemy mieć pewność, że kupujemy# bezpieczną żywność. Co to oznacza?

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 3

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 1

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Mundurowi odpowiadali na pytania maturzystów. Policjanci w "Żegludze"

Policjanci przeprowadzili kolejne zajęcia# dla uczniów, tym razem z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła, podczas których zachęcali młodych ludzi, by po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Fundusz Ochrony Rolnictwa. Mija termin złożenia deklaracji

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina#, iż w dniu 26 kwietnia 2024 r. mija termin na złożenie kwartalnych deklaracji o wysokości naliczonych wpłat na Fundusz Ochrony Rolnictwa.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 2

Kontrola klasyfikacji tusz wieprzowych. Inspektorzy w ubojniach

Klasyfikacja tusz wieprzowych w systemie #EUROP (I, II, III i IV kwartał 2023 r.). Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki kontroli planowej w zakresie klasyfikacji tusz wieprzowych w systemie EUROP w 2023 r. dotyczące struktury tusz poddanych klasyfikacji oraz porównanie wyników z latami poprzednimi.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 1

Dyżury telefoniczne ZUS. Eksperci odpowiedzą na pytania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza #klientów na dyżury telefoniczne, które odbędą się jeszcze w kwietniu.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 6

Uroczysta sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Czas pożegnań

W środę, 17 kwietnia na nakielskiej przystani obradowała #Rada Powiatu Nakielskiego. Podczas sesji pożegnano m.in. ustępującego Starostę Powiatu Nakielskiego Tadeusza Sobola, który przechodzi na emeryturę.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Kolorowanki profilaktyczne dla najmłodszych. Pobierz plik do wydruku

Komendant Wojewódzki Policji #w Bydgoszczy insp. Jakub Gorczyński podpisał dzisiaj umowę z panią Alicją Werner o przeniesienie autorskich praw majątkowych do przygotowanych przez nią grafik, które znajdą się w kolorowance promującej szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Funkcjonariusze będą rozdawali te książeczki podczas spotkań z dziećmi w przedszkolach, szkołach, ale także na imprezach plenerowych. Bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w troskę o małych mieszkańców naszego województwa.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 2

Pijani rowerzyści zatrzymani przez policję. Poniosą konsekwencje

Kolejni nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego#, tym razem rowerzyści, zostali wyeliminowani z naszych dróg przez mundurowych w powiecie nakielskim. Ich nieodpowiedzialne zachowanie nie obyło się bez konsekwencji.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 3

Ekoschemat "Dobrostan zwierząt". Projektowane stawki płatności

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został #projekt rozporządzenia w sprawie stawek w ekoschemacie Dobrostan zwierząt za kampanię 2023 roku.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Wykład dr inż. Doroty Pierri. "Przemiany klimatu, a problematyka wodna"

Powiat Nakielski serdecznie zaprasza #wszystkich chętnych na wykład dr inż. Doroty Pierri dotyczący przemian klimatu i problematykę wodną, który odbędzie się 25 kwietnia 2024 r. o godzinie 15.30 w Sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski, zlokalizowanej przy ul. Noteckiej 4 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

"Z pasji do sportu gramy dla Marcina". Zbiórka na leczenie policjanta

W najbliższą sobotę# (20.04.2024), w hali sportowej I Liceum# Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie, odbędzie się turniej charytatywny piłki siatkowej pod hasłem „Z pasji do sportu gramy dla Marcina”. Nadrzędny celem jest zbiórka funduszy niezbędnych dla dalszego leczenia i rehabilitacji naszego Kolegi policjanta Marcina Przewłoki, zorganizowana przez komitet społeczny. Wydarzenie swym patronatem objął m.in. Komendant Powiatowy Policji w Żninie.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Turniej Pucharu Kujawiaka i Pomorzanki. Zawodniczki z Nakła na podium

Ostatnio nasz klub żyje rozgrywkami #młodzików, ale młodsze zawodniczki trenera Artura Sierzchuły też mają się czym pochwalić. W miniony weekend wywalczyły srebro w finałowym turnieju Pucharu Kujawiaka i Pomorzanki.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 1

Wzrost o ponad dziesięć procent. Coraz więcej ubezpieczonych cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do #ubezpieczeń społecznych w ZUS-ie wzrosła w ciągu roku o 65 tys. Na koniec marca br. wynosiła 1 mln 138 tys. osób. Największą grupę wśród obcokrajowców stanowią obywatele zza wschodniej granicy, czyli Ukraińcy, Białorusini i Gruzini.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Spotkanie autorskie z Borysem Tynką. Wstęp wolny

W środę, 24 kwietnia o godz. 17.00 w# bibliotece przy ul. Bartkowskiego w Nakle odbędzie się spotkanie autorskie z Borysem Tynką. Wstęp wolny!

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Wracają przymrozki. Ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle# nad Notecią informuje, że od dnia 17.04.2024 r. od godz. 23:00 do dnia 18.04.2024 r. do godz. 08:00 na obszarze powiatu nakielskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -3°C.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 2
Wiadomości z regionu

W mieszkaniu ukrywała narkotyki. Młoda kobieta aresztowana

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową# w naszym mieście po raz kolejny zatrzymali osobę za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Tym razem w rękach policjantów znalazła się 22-latka, która przechowywała ponad 100 gramów substancji odurzających we własnym mieszkaniu. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Motocyklowa Zbiórka Krwi. "Bądź bohaterem dla siebie i innych"

Już niedługo, 20 kwietnia zapraszam na# Motocyklową Zbiórkę Krwi C4 BEJMY która odbędzie się w Nakle nad Notecią przy Domu Kultury ul A.Mickiewicza 3 w godz.od 9-14.

(czytaj więcej)
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)