Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

11 lipca 2020 0

Ponad 18 milionów złotych dla kujawsko-pomorskiego

Na wsparcie Domów Pomocy Społecznej w walce z# COVID-19 województwo kujawsko-pomorskie otrzyma dodatkowo ponad 18 mln zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 10

Przewrócił się i uderzył w krawężnik. Kierowca zabrany do szpitala

11 lipca 2020 roku o godz. 16.38 doszło do zdarzenia drogowego w# Występie na ul. Rybackiej z udziałem motoroweru marki Romet. Na miejscu przybyły dwa patrole policji, karetka pogotowia oraz śmigłowiec LPR.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 3

Poziom bezrobocia w naszym powiecie. Dane z czerwca

Nałożenie restrykcji w naszym kraju, których zadaniem było zatrzymanie rozwoju pandemii koronawirusa, zmusiło# wielu właścicieli firm do chwilowego zastoju pracy w swoich zakładach. Mimo pomocy, która płynęła do Polaków niektóre z przedsiębiorstw musiały redukować miejsca pracy. Fakt ten można dostrzec w statystykach Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 0

Nagrody Marszałka Województwa. Przedłużono termin składania wniosków

Po raz dwudziesty przyznamy# Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nasze prestiżowe wyróżnienia, będące wyrazem uznania za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej w roku 2019. Termin składania wniosków przedłużyliśmy do 7 września.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 1

Najnowszy raport! 2 kolejne osoby zarażone koronawirusem

Informujemy o 2 kolejnych osobach zarażonych koronawirusem w naszym województwie. Są to# mieszkańcy powiatów mogileńskiego i radziejowskiego. Mamy również 8 nowych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 0

Bezpieczne wakacje. O czym warto pamiętać?

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkie dzieci wakacje. Podczas letniego wypoczynku nie należy zapominać o# bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 0

Turniej szachowy Global Chess. Jarosław Wiśniewski na III miejscu!

Arch Bishops Chess Club prowadzi działalność w Dystrykcie Dżafna, położonym w #północnej części Prowincji Północnej Sri Lanki. Transfer do tak egzotycznego klubu mógł wymyślić tylko mieszkaniec Występu - prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski.

(czytaj więcej)
11 lipca 2020 0

Seniorzy z Nakła spędzili miło czas w Dźwirzynie. Zapamiętają to na długo

Wspaniały wypoczynek nad morzem dla Seniorów z Nakła przygotowała pani #Ewa Haberska, Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców Nr 11 w Nakle nad Notecią. Morze i słońce przywitało nas z uśmiechem, szum fal i zefirek działał jak masaż i ukojenie.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Miliony dla samorządów – pomogliśmy przedsiębiorcom, teraz czas na gminy i powiaty

Blisko 5 miliardów złotych to rządowe wsparcie jakie już trafiło do# przedsiębiorców i pracowników z województwa kujawsko-pomorskiego. Kolejne 330 milionów złotych dla regionu to Fundusz Inwestycji Samorządowych - największy program wsparcia rządu dla gmin i powiatów na realizację zadań kluczowych dla mieszkańców.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

UKS Czwórka wraca do wspomnień. Gala Sportu i wyróżnienia w innym wymiarze

Wakacje już się zaczęły, a UKS Czwórka Nakło wraca na chwilę do wspomnień o sukcesach #naszych pływaków. W tym roku z powodu pandemii nie odbyła się Gala Sportu, w której mieli uczestniczyć nasi pływacy wraz z trenerem.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 2

Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nagłym wzrostem stanu wód w #zlewni Noteci górnej w okresie od godz. 16:00 dnia 10 lipca 2020 roku do godz. 6:00 dnia 11 lipca 2020 roku.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Najnowsze ostrzeżenie o burzach. Bez parasola lepiej nie wychodzić z domu

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych #Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (PIB), Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, informuje że na terenie gminy w dniach od 10.07.2020 r. od godz. 15:30 do dnia 11.07.2020 r. do godz. 00:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 110 km/h. Miejscami grad. Stopień zagrożenia: 2

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 4

WOPRowcy zadbają o bezpieczeństwo. Kąpielisko w Wąsoszu oficjalnie otwarte!

9 lipca 2020 r. zostały umocowane bojki wyznaczające granice kąpieliska w #Wąsoszu, 10 lipca br. kąpielisko w Wąsoszu zostało oficjalnie otwarte.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 8

Od północy będzie obowiązywać cisza wyborcza. Jak długo potrwa?

Podczas ciszy wyborczej obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia# wszelkich czynności, które mają na celu przekonać, czy też odwieść zagłosowanie na danego kandydata.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 2

Nowe zasady w lokalach wyborczych. Kto zagłosuje w pierwszej kolejności?

Już w tę niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. 8 lipca weszły w życie nowe #przepisy regulujące to, kto będzie miał pierwszeństwo do wejścia do lokalu wyborczego i oddania głosu.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Kolejny dzień prac badawczych. "To najprawdopodobniej podwaliny domu"

10 lipca był kolejnym dniem prac badawczych prowadzonych przy okazji budowy gazociągu.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 1

Wątpliwości ws. VAT w rolnictwie. Wyjaśnienia ministerstwa

Od kilku dni trwa jakaś zorganizowana akcja# dezinformacji. Ilość kłamstw jakie się ukazują na temat VAT-u na produkty związane z rolnictwem jest przerażająca – stwierdził minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 7

Rowerem z Szubina do Berlina. Nie działał telefon, nie było mapy, a dojechał!

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie Mirosław Rzeszowski wybrał się #rowerem z Szubina do Berlina i z powrotem. Po drodze nie ominęły go liczne trudności, ale szczęśliwie wrócił do domu.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Działania nad jeziorem w Kamieniu Krajeńskim. Dbali o bezpieczeństwo

Sępoleńscy policjanci, woprowcy i strażacy prowadzili wspólne działania nad# Jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim. W trakcie patroli mundurowi dbali o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Bibliotekarz poleca. Recenzja książki "Struny pragnień"

W cyklu bibliotekarz poleca, dzisiaj recenzja książki# Moniki Chodorowskiej "Struny pragnień" .

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 4

Kolejna osoba zarażona koronawirusem! Jest nią mieszkanka Bydgoszczy

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnej osobie zarażonej koronawirusem w naszym województwie. Jest to mieszkanka Bydgoszczy. Mamy również 4 nowych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)