Dziś mamy 23 listopada 2017, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 listopada 2017 0

Klasa IIa w świecie nauki i eksperymentu. "Poczuliśmy się jak dzieci"

„Młodzi aktywni dla siebie i regionu” to forum inicjatyw młodzieżowych, które odbyło #się 21 listopada 2017r. w Nakielskim Ośrodku Kultury. Tegoroczne hasło brzmiało: Młodzi w świecie techniki i eksperymentów.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 0

Dzień Życzliwości zintegrował wszystkich uczniów szkoły i nauczycieli

21 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle obchodzono Światowy #Dzień Życzliwości. Mottem organizatorów szkolnego projektu była rymowanka „Nieważne czy jesteś mały, czy duży, życzliwość na pewno Ci służy!".

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 0

Bogata oferta zabiegów laserowych w Studio Urody Lidii Gwóźdź

Laser sPTF+ jest to najnowsza opatentowana technologia. Łączy w sobie wiele funkcji dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 5

Dzień Pracownika Socjalnego. Podopieczni przygotowali miłą niespodziankę

21 listopada to Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji, w Środowiskowym Domu Samopomocy # w Nakle nad Notecią odbyła się uroczystość.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 0

Mikołajkowy seans filmowy. Przyjdź i odbierz darmowy bilet

Nakielski Ośrodek Kultury organizuje mikołajkowy seans filmowy, na który zaproszone są dzieci.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 0

Bądźmy ostrożni. Oszust dzwoni po domach i podszywa się pod ZUS

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały, że osoby podszywające się # pod pracowników ZUS proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 14

Mleko w rowie. Przewróciła się cysterna

Dzisiaj, po godzinie 10:00 na drodze wojewódzkiej nr 247 w miejscowości # Ameryczka przewróciła się cysterna wioząca mleko.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 13

Policja ustaliła okoliczności kolizji. Kierująca fordem uderzyła w cztery auta

Znamy ustalenia policji z kolizji, do której doszło na ulicy Dąbrowskiego w # Nakle.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 2

Forum Inicjatyw Młodzieżowych pod znakiem nauki. Eksperymenty spotkały się z dużym zainteresowaniem

Po raz kolejny Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk zorganizowało Forum Inicjatyw # Młodzieżowych. Temat przewodni brzmiał: Młodzi w świecie nauki i eksperymentów. I rzeczywiście, w Nakielskim Ośrodku Kultury nie brakowało dzisiaj eksperymentów.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 2

Pogrzeb śp. Zofii Ramion. Emerytowana nauczycielka spoczęła na nakielskim cmentarzu

We wtorek, 21 listopada najbliżsi, znajomi, współpracownicy, uczniowie pożegnali # emerytowaną nauczycielkę języka polskiego z Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni śp. Zofię Ramion. Ceremonia pogrzebowa odbyła się na nakielskim cmentarzu.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 21

Plebiscyt Młody Talent Krajny i Pałuk 2017 zakończony. Znamy laureatów

We wtorek, 21 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury rozstrzygnięto # plebiscyt pn. "Młody Talent Krajny i Pałuk 2017". Nagrody wręczała wiceprezes Barbara Jasińska oraz Medard Jakś z Zarządu Stowarzyszenia.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 1

Rozgrywki jesienne w B – klasie dobiegły końca. Rozegrano ostatnie mecze

Po emocjonujących spotkaniach w rundzie jesiennej, czas na przerwę zimową. Zespoły z #naszego powiatu w ostatniej 13 kolejce zaprezentowały solidny poziom, co pozwoliło na udane zamknięcie obecnego roku.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 0

Internowani w Potulicach. Rozpoczęto produkcję filmu dokumentalnego

13 października 2017 roku na terenie Zakładu Karnego w Potulicach gdański oddział Telewizji #Polskiej rozpoczął produkcję filmu dokumentalnego o osobach internowanych ze względu na ich działalność opozycyjną w czasie stanu wojennego.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 23

Kolizja na skrzyżowaniu. Ford zderzył się z hondą

Około godz. 10.30 doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Strażackiej i Dąbrowskiego #w Nakle. Nikt nie został poszkodowany.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 0

Ćwiczenia ratownictwa wodnego zakończyły projekt

Zajęciami praktycznymi ratownictwa wodnego na nakielskiej pływalni uczniowie I LO im #B. Krzywoustego w Nakle kończą projekt zajęć pozalekcyjnych pn. „VIII ŻEGLARSKA PRZYGODA – TRZYMAM KURS NA WIATR”.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 0

Szlachetna Paczka poszukuje darczyńców. Sprawdź, jak możesz pomóc

Trafiamy do rodzin żyjących w trudnej sytuacji materialnej. Chcemy reagować na prawdziwą #biedę, zwłaszcza tę ukrytą. Wolontariusze Paczki docierają do osób, które straciły wiarę w lepsze jutro i dają im impuls do zmiany"

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Pogadanka w szkole. Mówiono nie tylko o bezpieczeństwie nieletnich

O odpowiedzialności prawnej nieletnich, bezpieczeństwie w ruchu drogowym w ramach # Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, a także innych zagrożeniach nakielska policjantka wspólnie z przedstawicielką Sanepidu rozmawiały z uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Działania profilaktyczno-edukacyjne na drogach. Policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe

Wczoraj (19.11) w ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych policjanci z # nakielskiej „drogówki” przestrzegali kierowców, jak tragiczne skutki przynosi łamanie przepisów. Mundurowi profilaktykę skierowali także do pieszych, którym rozdawali kamizelki odblaskowe.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Mikołajkowy turniej piłki halowej. Zagrają chłopcy z rocznika 2002 i młodsi

K.S. Czarni w Nakle nad Notecią organizują turniej halowy piłki nożnej, który odbędzie się w Mroczy.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 1

Konferencja ekologiczna. Rozstrzygnięto konkurs dla rolników

7 listopada 2017 roku w Minikowie w ramach programu „Ekologizacja wsi woj. kujawsko-pomorskiego, # kształtowanie postaw i zachowań społeczeństwa wiejskiego, poprzez wdrażanie w życie tzw. Dobrej Kultury Rolnej” odbyła się konferencja podsumowująca konkurs pn. „Ekologiczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej”.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Sukces na wojewódzkim konkursie recytatorskim. Paweł Hejza w gronie najlepszych

„Zobaczyć świat w ziarenku piasku…” to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla # uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 16 listopada 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)