Dziś mamy 16 sierpnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

13 sierpnia 2018 9

Biegł po ulicy z kawą w ręku. Towar szybko wrócił na sklepowe półki

I tym razem nie zawiodła dobra znajomość rejonu służbowego, jaką posiada nakielski dzielnicowy, #$ który podczas obchodu zwrócił uwagę na mężczyznę biegnącego jedną z ulic z kawą w dłoniach. Szybko okazało się, że 43-latek chwilę wcześniej ukradł towar z jednego z marketów.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2018 0

Kolejne policyjne działania na drogach powiatu. Ujawniono 26 wykroczeń

W sobotę (11.08.18r.) na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzili #działania „Prędkość”. Kontrole prowadzone były w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2018 7

Transmisje w internecie, głosowanie na tablecie i nie tylko. Powiat planuje zmiany

Starostwo Powiatowe w Nakle planuje zakup systemu elektronicznego do obsługi sesji #Rady Powiatu Nakielskiego. System będzie wyposażony w kilka funkcji.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2018 6

Dożynki w ROD „Jedność” w Nakle. Czasem słońce, czasem deszcz, ale zawsze uśmiech

Przy zmiennej pogodzie działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Jedność” w Nakle # bawili się na sobotnich dożynkach.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2018 60
Dąb Cup 2018

Nie zabrakło piłkarskich emocji

W dniach 11-12 sierpnia, Ludowy Zespół Sportowy Dąb Potulice zorganizował turniej piłkarski pn. „Dąb Cup 2018”. Młodzi piłkarze rywalizowali ze sobą w 4 kategoriach wiekowych.

(czytaj więcej)

Jako pierwsza wystąpiła OSP Kcynia

Rozpoczęły się sierpniowe soboty z orkiestrami dętymi. Pierwszy występ przeszedł już do historii.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2018 35

Gorzeń – Niedola. Zderzyły się dwa samochody osobowe

Przed godziną 19:00 na drodze powiatowej między Gorzeniem a Niedolą zderzyły się dwa # samochody osobowe.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2018 1

Uwaga rolnicy ekologiczni!

Wśród rolników ekologicznych rozpowszechniane są informacje o rzekomym powstaniu # Europejskiego Rejestru Ekologicznych Producentów Rolnych oraz o potrzebie uiszczenia opłaty w wysokości 280 zł za wpis do tego rejestru.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2018 0

To już rok od sierpniowej nawałnicy. Msza dziękczynna w Sipiorach

Wszyscy pamiętamy zeszłoroczną nawałnicę oraz jej katastrofalne skutki, z którymi musieliśmy się # zmagać.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2018 26

11 sierpnia 2017 przez powiat nakielski przeszła nawałnica. Rok po katastrofie

- W całej Europie nie ma odpowiednika kataklizmu jaki przeszedł przez nasz region w sierpniu # zeszłego roku – komentuje rok po wydarzeniach nadleśniczy Grzegorz Gust (Nadleśnictwo Szubin).

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 24

Jazda zakończona w rowie. Volkswagen wypadł z drogi

W piątek, 10 sierpnia po godzinie 11:00 za Gorzeniem doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 4

Wakacyjne spotkanie z dziećmi. Rozmawiano o bezpieczeństwie

Rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz tego, jak powinien być wyposażony # rower, a także na inne tematy związane z bezpiecznym spędzaniem wakacji przeprowadziła nakielska policjantka z dziećmi w świetlicy w Chrząstowie.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 0

Modernizacja ulicy zakończona. Dokonano odbioru prac

W dniu 9 sierpnia dokonano odbioru modernizacji ul. Armii Krajowej w # Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 0

Nie wszyscy piesi poruszają się zgodnie z przepisami. Ujawniono kilkanaście wykroczeń

Przestrzeganie przepisów przez pieszych, a także kierowców wobec pieszych, kontrolowali podczas # wczorajszych działań prowadzonych na terenie powiatu policjanci z nakielskiej „drogówki”. Na powiatowych drogach pracowali także policjanci z OPP Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 7

Nielegalny tytoń w aucie. 35-latek usłyszał już zarzuty

67 worków nielegalnego tytoniu przewoził w swoim aucie 35-latek, którego zatrzymała nakielska # „drogówka”. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmą się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 5

20-latek "połasił się" na perfumy. Odpowie za kradzież z włamaniem

Policjanci z szubińskiego komisariatu zatrzymali 20-latka podejrzanego o włamanie do jednego z # mieszkań na terenie miasta. Łupem złodzieja padły perfumy. Włamywacz już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 16
Ustalenia policji

Czołowe zderzenie w Szkocji. Trwały utrudnienia w ruchu

Przed godziną 15:00 na drodze krajowej nr 5 w Szkocji doszło do czołowego zderzenia pojazdu # ciężarowego z naczepą z pojazdem osobowym.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 4

Nieletni złodzieje rowerów zatrzymani na "dziesiątce". To nie wszystko

Policjanci z nakielskiej „drogówki”, jadąc do służby, zwrócili uwagę na trzech młodych cyklistów w # okolicy krajowej „dziesiątki”. Już po chwili okazało się, że wszyscy byli uciekinierami z ośrodka wychowawczego, a rowery po drodze ukradli. Ponieważ wszyscy są nieletni, będą tłumaczyć się przed sędzią rodzinnym.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 4

Pilne ostrzeżenie meteorologiczne. Wieczorem mogą wystąpić burze

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie Biura # Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni (źródło informacji IMGW – PIB), informuje że na terenie powiatu nakielskiego w dniu 09.08.2018 r. od godz. 19:15 do r. do godz. 22:00. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia: 85% Stopień zagrożenia : 1 w skali 3 – stopniowej.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Po intensywnych upałach mogą nadejść gwałtowne burze. Warto pamiętać o kilku zasadach

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią przypomina jak zachować się # podczas silnego wiatru oraz intensywnego frontu burzowego. Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. Te zjawiska, szybko się przemieszczają. Pamiętaj, żywioł zawsze jest niebezpieczny!

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Błąkał się bez nadzoru. Straż Miejska szuka właściciela psa

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie od mieszkanki Paterka o # błąkającym się psie podobnym do rasy pinczer o rudym umaszczeniu, bez nadzoru opiekuna.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)