Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

20 września 2021 0

Turniej piłki nożnej w Potulicach. Świetna forma młodych zawodników

Miniony weekend obfitował w wiele wydarzeń, również tych# sportowych.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Rozstrzygniecie konkursu AGROLIGA 2020 i 2021 – etap wojewódzki w województwie kujawsko-pomorskim

W Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie 19 września 2021 r. odbyło się# uroczyste seminarium podsumowujące konkurs AgroLiga 2021.

(czytaj więcej)
20 września 2021 5

Dzisiejsze dane epidemiczne. Mniej zakażeń niż wczoraj

20 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 363 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby nie zmarła żadna osoba zakażona koronawirusem.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Uczniowie nakielskiego liceum z wizytą w sądzie. Poznali m.in. pracę sędziego

16 września 2021r. moja klasa - III prawnicza wraz z# wychowawcą zamieniła szkolne ławki na ławę dla publiczności w Sądzie Rejonowym w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Uczniowie w bibliotece. Rozmawiano o ulubionych książkach

W miniony piątek bibliotekę publiczną w Ślesinie odwiedzili uczniowie# klasy 3 miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią, Panią Magdaleną Szykowną – Kiersznicką. W trakcie spotkania dzieci chętnie dzieliły się informacjami na temat swoich ulubionych książek oraz bohaterów literackich.

(czytaj więcej)
20 września 2021 1

Zanieczyszczenie rzeki! Działania strażaków trwały ponad 2 godziny

19 września 2021 roku Państwowa Straż Pożarna w Nakle otrzymała zgłoszenie o zanieczyszczonej# rzece Orla w Kaźmierzewie w gminie Mrocza.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Poszukiwania zagubionych grzybiarzy. Policjanci apelują o rozwagę

Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i# aktywny wypoczynek na łonie natury. Ostatnie dni pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policjanci apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

(czytaj więcej)
20 września 2021 1

Policjanci ujęli trzech poszukiwanych mężczyzn do odbycia kary

Trzech mężczyzn poszukiwanych do odbycia kar zatrzymali w# miniony weekend mundurowi z Nakła. Zgodnie z decyzjami sądów wszyscy już trafili za kraty.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Publikacja zgłoszeń. Do wygrania gęsia tuszka

Otrzymaliśmy już pierwsze zgłoszenia na# tegoroczny konkurs z udziałem gęsiny.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Święto Ziemniaka w Matyldzinie. Impreza wróciła po pandemicznej przerwie

18 września 2021 r., po przerwie spowodowanej pandemią# koronawirusa, po raz kolejny w Matyldzinie miały miejsce obchody Święta Ziemniaka.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Tworzenie grup producentów. Niedługo wystartuje nabór wniosków

Od 20 października do 30 listopada 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i# Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

(czytaj więcej)
20 września 2021 68

10-latek potrącony niedaleko szkoły. Na miejscu straż, karetka i policja

W poniedziałek, 20 września około godziny 8.00 w# Występie (gm. Nakło) samochód marki Citroen potrącił dziecko w okolicach przejścia dla pieszych przy ulicy Nakielskiej. Do zdarzenia doszło niedaleko miejscowej szkoły.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Zderzenie dwóch osobówek. Jeden z pojazdów uderzył w słup

W niedzielę, 19 września w godzinach popołudniowych, zderzyły się# dwa samochody osobowe na ulicy Jagiellońskiej w Bydgoszczy (niedaleko stacji benzynowej). Jeden z pojazdów uderzył w przydrożny słup. Wezwano służby ratunkowe. Nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
20 września 2021 3

Weekendowe zmagania biegaczy. Do domu wrócili z świetnymi wynikami

Drugi dzień weekendowych zmagań# naszych biegaczy.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Odznaczenia dla zasłużonych leśników. Skromna uroczystość

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył zasłużonym# pracownikom Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się podczas narady nadleśniczych w Ośrodku Szkoleniowo-Edukacyjnym w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
20 września 2021 2

Widoczność na drogach może być gorsza. Pamiętajmy o odblaskach!

Policjanci apelują, by pamiętać o odblaskach. Poranne mgły i# szybko zapadający zmrok powodują pogorszenie widoczności na drodze. Dlatego jeśli jesteś pieszym, czy rowerzystom pamiętaj o elementach odblaskowych.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Konkurs na Świętego Marcina. Wygraj gęsią tuszkę!

Zbliża się Dzień Św. Marcina, z tej okazji wraz z# Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego przygotowaliśmy dla Was konkurs.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Nauka języka angielskiego w filiach Szkoły International House w Nakle, Szubinie i Żninie!

Zapraszamy mieszkańców powiatu nakielskiego i okolic do uczestnictwa w# kursach języka angielskiego prowadzonych przez renomowaną szkołę języka angielskiego International House z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
19 września 2021 2

Modernizacja gospodarstw rolnych. Ostatni moment na otrzymanie pomocy

Jeszcze tylko do 20 września o wsparcie finansowe z# PROW 2014-2020 mogą ubiegać się rolnicy zainteresowani modernizacją gospodarstw. Wnioski przyjmowane są we wszystkich pięciu obszarach pomocy.

(czytaj więcej)
19 września 2021 0

Chętnie korzystamy z opcji rezerwowania wizyt w urzędzie skarbowym

Przypominamy, że urzędy skarbowe obsługują w# swoich budynkach osoby wcześniej umówione. Spotkanie najprościej można umówić poprzez internetowy system rezerwacji dostępny na podatki.gov.pl. Teraz o zaplanowanym przez internet spotkaniu przypomni SMS.

(czytaj więcej)
19 września 2021 11

Pierwsza porażka. Duża ilość strzałów nie przełożyła się na zdobycze bramkowe

W 5 kolejce rozgrywek piłkarskich bydgoskiej B – klasy, Czarni Nakło podejmowali na# własnym boisku lidera tabeli – Sportis II Łochowo. Jeden błąd zadecydował o tym, że po raz pierwszy w tym sezonie zeszli z boiska na tarczy.

(czytaj więcej)
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)