Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

30 września 2023 2

Małżeński wernisaż w NOK-u. Malarstwo sztalugowe państwa Banach

29 września w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się #wernisaż Krystyny i Mirosława Banach - małżeństwa specjalizującego się malarstwie sztalugowym.

(czytaj więcej)
30 września 2023 28

Ardanowski, Szrot i Bogdanowicz w Nakle. Rozmawiano o rolnictwie

29 września w sali konferencyjnej# Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyło się otwarte spotkanie z Janem Krzysztofem Ardanowskim, Mikołajem Bogdanowiczem i Pawłem Szrotem. Prowadzone tego dnia rozmowy dotyczyły głównie tematów związanych z rolnictwem.

(czytaj więcej)
29 września 2023 100

Co się wydarzyło w szkole? Prokuratura bada sprawę

Wszystko wskazuje na to, że w Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle doszło do# nadużyć. Działania prowadzi nakielska prokuratura. Sporo pytań i wątpliwości rodzi postawa organu prowadzącego, czyli powiatu.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Przepis na królewskie leczo. Potrawa z sezonowych warzyw

Leczo to jedna z ulubionych potraw serwowanych #latem i wczesną jesienią. Podobnie jak w przypadku bigosu – ilu kucharzy, tyle jest wariantów jego wykonania. Poniżej przedstawiamy autorską wariację przepisu, w którym nie zabrakło ani sezonowych warzyw, ani wyśmienitych wędlin.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Jan Matejko patronem 2023 roku. Opowieść Małgorzaty Jarocińskiej

Patronem 2023 r. jest m.in. Jan Matejko i z tej okazji 28 września w #nakielskiej książnicy gościliśmy Panią Małgorzatę Jarocińską, która przedstawiła nam postać jednego z najwybitniejszych polskich malarzy - człowieka o drobnej posturze, ze słabym wzrokiem, w którym mieścił się niebywały geniusz i ogromna wola działania.

(czytaj więcej)
29 września 2023 6

Dobra passa dobiegła końca. Wysoka porażka Czarnych

W 6. kolejce rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo# B – klasy na boisku w Brzozie doszło do starcia niepokonanych zespołów w grupie III. Miejscowy KS odprawił z kwitkiem Czarnych Nakło.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Funkcjonariusze Służby Więziennej na szkoleniu. Niezwykle ważne umiejętności

W dniach 25-29 września br. w Ośrodku Konferencyjnym# Krucze Skały w Karpaczu funkcjonariusze Służby Więziennej z okręgu poznańskiego zdobywali oraz doskonali swoje umiejętności z zakresu prowadzenia negocjacji w sytuacjach kryzysowych, mogących wystąpić w jednostkach organizacyjnych.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych. Klasyfikacja końcowa

27 września 2023 roku w parku miejskim w #Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

"Ekopracownia 2023 – Zielone serce szkoły". Warsztaty dla licealistów

W związku z realizacją projektu „Ekopracownia 2023 – Zielone serce szkoły”, #12 i 26 września 2023 roku odbyły się warsztaty ornitologiczne i plastyczne dla uczniów klas pierwszych biologiczno-chemicznych I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Cykl zajęć o tematyce ludowej. Dzieci poznały regiony Polski

"My jesteśmy Polakami i swoją kulturę ludową znamy", to cykl zajęć #o tematyce ludowej, gdzie dzieci mają okazję poznać różne regiony Polski.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiano powieść Beth Morrey

W środę 27 września, po przerwie wakacyjnej odbyło się# spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach. Tematem rozmów była powieść autorstwa Beth Morrey „Uratować Missy”.

(czytaj więcej)
29 września 2023 2

Jednostronnie w Tucholi. Piotrowski i Wolko bardzo skuteczni

W miniony weekend Dąb Potulice rozegrał kolejny #mecz w ramach rozgrywek piłkarskich na poziomie B – klasy. Tym razem podopieczni Krzysztofa Ksobiaka zmierzyli się w Tucholi z miejscowym TKP.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Przełamanie Skry Paterek. Bardzo dobry występ Igora Bączka

W 6. kolejce rozgrywek piłkarskich na poziomie# B – klasy Skra Paterek zmierzyła się na własnym boisku z Hutnikiem Tur. Zgromadzeni kibice zobaczyli bardzo ofensywne starcie, które przyniosło łącznie 9 bramek.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Nikodem Łęga i Filip Majchrzak powołani do Kadry Polski U15. Treningi w Pile

Nikodem Łęga i Filip Majchrzak z kolejnymi powołaniami do# Kadry Polski U15.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Prośba o pomoc w odnalezieniu właściciela. Czyj to pies?

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie #o biegającym psie rasy maltańczyk po ulicy Młyńskiej w Nakle nad Notecią. Był to samiec o białym umaszczeniu i wadze około 3 kg.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Finał Konkursu „Bitwa Regionów”. 16 KGW powalczy o tytuł najlepszej potrawy

7 października 2023 r. Finał Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

(czytaj więcej)
29 września 2023 8

Wybory ławników i szereg uchwał. Sesja rady miejskiej w Nakle

W czwartek, 28 września w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury przeprowadzone zostały# kolejne obrady rady miejskiej w Nakle.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Zmarł ks. prałat Bronisław Kaczmarek. Był wikariuszem generalnym diecezji

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. prałat Bronisław Kaczmarek, wikariusz #generalny diecezji bydgoskiej oraz proboszcz parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę

21 i 28 września 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej# w Nakle nad Notecią został przeprowadzony cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, których uczestnikami byli uczniowie pierwszej klasy Technikum nr 2, kształcącego w zawodzie: technik eksploatacji portów i terminali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

"Futbol w biało - czerwonych barwach". SF Junior Nakło zwycięzcą turnieju

Drużyna SF Junior Nakło rocznik 2013 wygrywa turniej# "Futbol w biało-czerwonych barwach".

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Pies bez nadzoru. Straż Miejska poszukuje właściciela

Dnia 28.09.2023r. Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie# o błąkającym się psie, bez nadzoru opiekuna przy os. Wichrowe Wzgórze w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)