Dziś mamy 28 lipca 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

25 lipca 2017 0

Drugi letni koncert już w najbliższą niedzielę. Wystąpią muzycy z Danii

Przed nami drugi koncert w ramach IX Letnich Koncertów Organowych w Nakle.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 8

Kto powinien otrzymać Stalowego Anioła? Trwa nabór wniosków

Ruszył nabór wniosków w XI edycji Nagród Stalowy Anioł, przyznawanych przez zarząd #województwa osobom wyróżniającym się w pomocy społecznej.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 0

Powstanie zespół szkolno-przedszkolny? Dzisiaj nadzwyczajna sesja rady

Nakielscy radni spotkają się dzisiaj na XXXVII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Jednym z #punktów obrad będzie powstanie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ślesinie.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 0

Obóz piłkarski żaków LZS Skra Paterek. Plan zajęć był bardzo napięty

W minionym tygodniu najmłodsi piłkarze LZS Skra Paterek uczestniczyli w obozie piłkarskim, który odbył się w Wąsoszu.

(czytaj więcej)
25 lipca 2017 4

Tańce, zabawy z chustą i inne atrakcje. Dzieci uczestniczyły w półkoloniach

Nakielski Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci z Potulic i Gorzenia tygodniowe #półkolonie. W zajęciach brały udział dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

Synoptycy ostrzegają. Może mocno popadać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że # od godz. 02:00 dnia 25.07.2017 do godz. 20:00 dnia 25.07.2017 prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

Pies schwytany w Karnowie. Straż Miejska prosi o informacje

Straż Miejska w Nakle nad Notecią prosi o informacje dotyczące psa, który # w dniu 24 lipca 2017 roku został schwytany w Karnowie.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Piknik integracyjny już za miesiąc. Na przystani będzie się działo

Już za miesiąc - 24 sierpnia 2017, w czwartek, spotkamy się na pikniku integracyjnym # "DRZWI OTWARTE". Impreza realizowana jest w ramach projektu "Aktywni - szansą na rozwój i pracę.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Pracowity tydzień strażaków. Dysponowani przede wszystkim do zdarzeń drogowych

Wybrane informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w # okresie 17.07.2017r – 23.07.2017r

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

Wypadki, kolizje, ofiary śmiertelne, ranni. Podsumowujemy I półrocze 2017 roku

Pierwsze półrocze 2017 roku już za nami. To dobry moment, by podsumować sytuację #na drogach powiatu nakielskiego. Ile osób zginęło, a ile zostało rannych?

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

75. rocznica śmierci ks. Gepperta. Będzie reprint książki Jego autorstwa

W tym roku przypada 75. rocznica śmierci wieloletniego proboszcza nakielskiej fary oraz #pierwszego proboszcza parafii pw. św. Stanisława w Nakle, zamęczonego w KL Dachau. Znakomity kaznodzieja zapisał się także jako aktywny działacz społeczny i badacz dziejów Krajny oraz Nakła.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 1

Nowa ustawa o kredycie hipotecznym. Jakie zmiany wprowadzono?

22 lipca weszła w życie znowelizowana ustawa o kredycie hipotecznym. Doprecyzowuje ona #przepisy związane z udzielaniem kredytów hipotecznych, zapewnia klientom większe bezpieczeństwo i sprawia, że mogą podejmować swoje decyzje bardziej świadomie. Co konkretnie zmienia nowy akt prawny?

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 11

98 lat temu powstała Policja Państwowa. Policjantom składamy najserdeczniejsze życzenia

Lipiec to szczególny miesiąc dla Policji. W 1919 roku 24 lipca powołano Policję Państwową, #która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji. W tym roku obchodzimy 98 rocznicę jej powstania.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Zabrzmią instrumenty smyczkowe i akordeon. Koncert w najbliższą niedzielę

30 lipca o godzinie 17:00 zapraszamy Państwa do Nakielskiego Ośrodka Kultury na kolejny #koncert z cyklu Muzyczne lato nad Notecią.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Kolejny pies złapany przez strażników miejskich. Biegał po ul. Sienkiewicza

Straż Miejska w Nakle nad Notecią prosi o informacje dotyczące psa, rasy mieszaniec, #o czarno-brązowym umaszczeniu z białym krawatem pod szyją, który w dniu 23.07.2017 roku, w godzinach nocnych został złapany na ulicy Sienkiewicza w Nakle.

(czytaj więcej)
24 lipca 2017 0

Artes Ensemble oczarował słuchaczy. Była to wspaniała podróż po Europie

W niedzielne popołudnie w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się drugi z zaplanowanych koncertów #w ramach cyklu Muzyczne lato nad Notecią. W podróż po Europie zabrał słuchaczy zespół Artes Ensemble.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 51

500+ w pytaniach i odpowiedziach. Idą zmiany w przyznawaniu świadczeń

Jak już informowaliśmy, rodziny, które nadal chcą pobierać od Państwa 500 zł na dziecko, #muszą w sierpniu złożyć nowy wniosek. Poniżej wyjaśniamy niektóre wątpliwości wywołane nadchodzącymi zmianami zasad przyznawania świadczeń.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 4

Od początku kwietnia utonęły 153 osoby. Nad wodą wypoczywaj z głową

Wypoczynek nad wodą może skończyć się tragicznie, szczególnie jeśli nie przestrzegamy #zasad bezpieczeństwa. Od początku kwietnia w Polsce utonęły 153 osoby.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 0

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne. Mogą pojawić się burze z deszczem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu ostrzega przed wystąpieniem burz na #terenie województwa kujawsko-pomorskiego dnia 23 lipca do godz. 22.00. Prognozuje się okresami wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 13

Impresje cieszyły się zainteresowaniem. Gwiazdą wieczoru był zespół Duo Fenix

W Parku Dworskim w Witosławiu po raz jedenasty odbyły się Witosławskie Impresje Ludowe #pn. „Łączą nas impresje”. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
23 lipca 2017 18

Volkswagen uderzył w drzewo. Kierujący na szczęście bez obrażeń

Tuż po wypadku na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej z DK 10, doszło do drugiego zdarzenia #drogowego na drodze wojewódzkiej nr 243 w Drzewianowie.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Sześć koncertów za nami. Który był najlepszy? (sonda)

Kolejna edycja imprezy pn. „Przystań w kolorze blue” już za nami. Do grona koncertujących# w Nakle gwiazd dołączyła Cleo. To dobry moment, by sprawdzić, który z wszystkich występów najbardziej Wam się podobał.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)