Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

Ukryte zadania w bibliotece. Rozmowy o dobrym zachowaniu

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

„Zmień prawa smoków, Rubinko!” To pełna ciepła, wzruszająca#, pięknie ilustrowana książka, która zabiera nas do magicznej krainy baśni. Poznajemy Rubinkę – małą smoczycę, która tak bardzo chciała być dobrym smokiem, że z zapałem wypełniała wszystkie zalecenia zapisane w Księdze Praw Smoków: „Smoki straszą innych”, „Smoki zabierają wszystko innym”, „Smoki nie dzielą się z nikim”.

Rubinka była tym bardzo zmęczona i bardzo samotna. Pomogli jej przyjaciele, którzy zmienili prawa na lepsze.

Gwiazdki z Przedszkola Słoneczko wysłuchały opowiadania i rozpoczęły poszukiwania zadań schowanych w bibliotece. Dotyczyły one dobrych zachowań, empatii w stosunku do drugiego człowieka. Dzieci wypowiadały się na temat wpływu środowiska na nasze zachowanie, prawiły sobie komplementy, pomagały w różnych sytuacjach. Gwiazdki rozwiązały krzyżówkę z hasłem :Dobro wraca”, a następnie mówiły o swoich przeżyciach i odczuciach. Na zakończenie wykonały kartki urodzinowe dla niepełnosprawnej Wiktorii, której jeszcze raz życzymy wszystkiego najpiękniejszego.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)