Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2024

Zakończenie dwóch przedsięwzięć. Spotkanie z wolontariuszami

fot. powierzone

fot. powierzone

17 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle odbyło się spotkanie pani Dobrosławy Jedynak, prezes Fundacji „Salus Homini”, z dyrekcją, nauczycielami i wolontariuszami naszej szkoły.

Celem spotkania było oficjalne zakończenie dwóch ważnych przedsięwzięć szkolnego wolontariatu: wręczenie certyfikatów i podsumowanie działalności.

Uczniowie z klasy 3 bch brali udział w Szkoleniu Podstawowym Wolontariuszy Hospicyjnych oraz Kursie Podstawowej Pomocy Przedmedycznej zorganizowanym dzięki współpracy z Fundacją „Salus Homini” w Nakle nad Notecią.

W ramach tego szkolenia odbył się szereg wykładów obejmujących filozofię i historię ruchu hospicyjnego oraz wybrane aspekty opieki medycznej w tym pielęgniarskiej, duchowe aspekty cierpienia, psychologiczne potrzeby chorych i ich rodzin w okresie choroby oraz zagadnienia z profilaktyki onkologicznej.

W edukację młodzieży z „Krzywoustego” zaangażowały się wyjątkowe osoby, które poświęciły swój czas wolny: Dobrosława Jedynak – psycholog, psychoonkolog, lek. med. Mirosława Walczyk-Małycha, Katarzyna Adamczewska – pielęgniarka, ks. Wiesław Straub z parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle, Zofia Fiałkowska – wolontariuszka Fundacji „Salus Homini”. Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej przeprowadził z uczniami pan Andrzej Pyszka z Maltańskiej Służby Medycznej w Bydgoszczy.

Podziękowano również pani Ewie Kistowskiej – dyrektor Domu Pomocy Społecznej za spotkanie z uczniami I LO oraz umożliwienie przeprowadzenia praktyk pod okiem opiekunów stażu w DPS w Nakle.

Serdeczne podziękowanie skierowano do pani Dobrosławy Jedynak za zaangażowanie, pasję i bezinteresowne poświęcenie czasu, które stały się wzorem do naśladowania dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)