Dziś mamy 24 października 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2024

Zakończenie dwóch przedsięwzięć. Spotkanie z wolontariuszami

fot. powierzone

fot. powierzone

17 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle odbyło się spotkanie pani Dobrosławy Jedynak, prezes Fundacji „Salus Homini”, z dyrekcją, nauczycielami i wolontariuszami naszej szkoły.

Celem spotkania było oficjalne zakończenie dwóch ważnych przedsięwzięć szkolnego wolontariatu: wręczenie certyfikatów i podsumowanie działalności.

Uczniowie z klasy 3 bch brali udział w Szkoleniu Podstawowym Wolontariuszy Hospicyjnych oraz Kursie Podstawowej Pomocy Przedmedycznej zorganizowanym dzięki współpracy z Fundacją „Salus Homini” w Nakle nad Notecią.

W ramach tego szkolenia odbył się szereg wykładów obejmujących filozofię i historię ruchu hospicyjnego oraz wybrane aspekty opieki medycznej w tym pielęgniarskiej, duchowe aspekty cierpienia, psychologiczne potrzeby chorych i ich rodzin w okresie choroby oraz zagadnienia z profilaktyki onkologicznej.

W edukację młodzieży z „Krzywoustego” zaangażowały się wyjątkowe osoby, które poświęciły swój czas wolny: Dobrosława Jedynak – psycholog, psychoonkolog, lek. med. Mirosława Walczyk-Małycha, Katarzyna Adamczewska – pielęgniarka, ks. Wiesław Straub z parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle, Zofia Fiałkowska – wolontariuszka Fundacji „Salus Homini”. Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej przeprowadził z uczniami pan Andrzej Pyszka z Maltańskiej Służby Medycznej w Bydgoszczy.

Podziękowano również pani Ewie Kistowskiej – dyrektor Domu Pomocy Społecznej za spotkanie z uczniami I LO oraz umożliwienie przeprowadzenia praktyk pod okiem opiekunów stażu w DPS w Nakle.

Serdeczne podziękowanie skierowano do pani Dobrosławy Jedynak za zaangażowanie, pasję i bezinteresowne poświęcenie czasu, które stały się wzorem do naśladowania dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S10. Co ustalono?

W centrali GDDKiA w Warszawie odbyło się #spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego w sprawie drogi ekspresowej S10 od gr. woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego do DK50 oraz drogi ekspresowej S50 od DK50 do S7. To wstęp do II tury spotkań informacyjnych ze społeczeństwem.

(czytaj więcej)
0

"Wołowina – kluczowy składnik diety". Wspomaga rozwój organizmu

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie# na składniki odżywcze ulega zmianom, jednak wołowina – spożywana w odpowiednich ilościach – stanowi ważny element zbilansowanej diety zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Dzięki zawartości kluczowych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, wołowina wspiera zdrowie i kondycję organizmu od najmłodszych lat po starość.

(czytaj więcej)
0

Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS

Muchomory czerwone są silnie trujące#, a ich spożycie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym: halucynacji, nudności, biegunek, bólu brzucha, zaburzeń widzenia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)