Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2024

Wycieczka szlakiem piastowskim. Uczniowie czwórki poznali Kujawy

fot. pow.

fot. pow.

11 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. Notecią odwiedzili Kujawy.

W programie wycieczki znalazło się m.in. Strzelno, gdzie uczniowie odwiedzili Muzeum Romańskie, a potem zobaczyli przykłady sztuki romańskiej: Rotundę św. Prokopa z oryginalną XII – wieczną kropielnicą oraz kościół Świętej Trójcy. To tutaj znajdują się słynne romańskie kolumny z personifikacją cnót i przywar ludzkich oraz relikwiarzowy ołtarz Krzyża Świętego z gotyckim krucyfiksem. Przykładem sztuki romańskiej jest również odwiedzona Kolegiata św. Piotra i Pawła w Kruszwicy.

Kruszwica to przede wszystkim Mysia Wieża – fragment ruin gotyckiego zamku, pobudowanego za panowania Kazimierza Wielkiego. Z wysokości 32 metrów roztacza się przepiękna panorama na Jezioro Gopło – przykład jeziora rynnowego.

Ostatnim punktem wycieczki był Inowrocław – miasto soli i uzdrowisk.
Oprócz Parku Solankowego z tężniami uczniowie odwiedzili Ogrody papieskie oraz chatę kujawską. w Parku Solankowym. Wycieczkę zorganizował p. Michał Wiśniewski, a poprowadziła p. Jola Dymel - właścicelka toruńskiego biura podróży „Jolka Tours”. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Beata Taczyńska - Milczarek i p. Brygida Majewska.

Wycieczka została dofinansowana z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii i Uzależnieniom Behawioralnym dla Gminy Nakło nad Notecią. Przed wyjazdem uczniowie realizowali zajęcia profilaktyczne.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)