Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2024

"Rodzina i bezpieczeństwo". Realizacja projektu w szkole

fot. powierzone

fot. powierzone

13 czerwca 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym #nr 4 w Nakle nad Notecią w ramach realizacji projektu „Rodzina i bezpieczeństwo” odbyły się pogadanki na temat zasad zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji oraz zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego zachowania w sieci.

Pogadankę dla klas  IV-V przeprowadziła dzielnicowa  rejonu nr I młodsza aspirant Ewa Kołodziej-Rutkiewicz z Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Pogadanki z klasami VI i VII przeprowadzili dzielnicowy rejonu nr IV aspirant Maciej Mróz i starsza posterunkowa Wiesława Ambrozik również z Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Funkcjonariusze w klasach starszych poruszyli także temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeń związanych z przyjmowaniem narkotyków i substancji psychoaktywnych.

Uczniowie dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy i jak się zachować w sytuacjach zagrożenia zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Warto przypomnieć wszystkim młodym ludziom z naszego miasta, że zawsze mogą zgłosić się po pomoc do policjantów z Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Jak podkreśliła starsza posterunkowa Wiesława Ambrozik  młodzi ludzie zawsze zostaną poważnie potraktowani oraz zostanie udzielone im wsparcie.

Materiał: Beata Taczyńska - Milczarek

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)