Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2024

Wycieczka do Grecji. Niesamowita przygoda i niezapomniane wrażenia

fot. powierzone

fot. powierzone

Pod opieką pań: Katarzyny Łapińskiej, Beaty Tomaszewskiej#, Aleksandry Wybrańskiej, dyrektor Aleksandry Białki oraz księdza Igora Wichrowskiego i pana Wojtka Tyborskiego z biura podróży MagTravel – wyruszyliśmy (uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle) w podróż na południe Europy, aby zdobyć nowe doświadczenia, poznać bliżej kulturę i historię Grecji oraz wypocząć w promieniach pięknego, greckiego słońca.

Zanim jednak dojechaliśmy do Grecji, udało nam się zwiedzić stolicę Serbii - Belgrad i wypocząć w hotelu z widokiem na panoramę tego miasta. Następnego dnia odwiedziliśmy także Skopje w Macedonii Północnej, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez jej mieszkańców. Wielu z nich znakomicie znało podstawowe zwroty w naszym języku.

Zwiedzanie Grecji zaczęliśmy od wizyty w Salonikach oraz miejscowości Lito Choro z widokiem na mityczny Olimp. Wieczorem udaliśmy się na prawdziwą grecką ucztę, w trakcie której mieliśmy okazję zobaczyć, jak bawią się Grecy oraz zatańczyć bardzo charakterystyczny grecki taniec - zorbę.

Kolejnego dnia wypłynęliśmy w rejs na wyspę Skiathos, która była jednym z miejsc, gdzie kręcono słynny film "Mamma Mia". Czuć było tę niesamowitą atmosferę. Następnie odwiedziliśmy plażę Kokounaries, gdzie nie zabrakło czasu na relaks. Zwiedziliśmy także słynne klasztory grekokatolickie tzw. "Meteory" w miejscowości Kalambaka. Oczywiście odwiedziliśmy również Ateny, gdzie wraz z panią przewodnik zobaczyliśmy Akropol, grecki parlament, stadion oraz centrum miasta. Ostatni dzień w Grecji spędziliśmy na plaży, pozwalając sobie na odpoczynek i dobrą zabawę. Podczas wyjazdu nie zabrakło okazji do spróbowania tradycyjnych greckich potraw.

Bardzo dziękujemy organizatorom i opiekunom za tę niesamowitą przygodę, która wzbogaciła nas w wiele pięknych doświadczeń oraz dostarczyła niezapomnianych wspomnień.

Materiał: Wiktoria Pinkowska z klasy III ag I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notcią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)