Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 kwietnia 2024 0

Pokaz sprzętu policyjnego w Staszicu. Mundurowi spotkali się z uczniami

Nakielscy policjanci przedstawili# ofertę służby w Policji przyszłym absolwentom Zespołu Szkół im. St. Staszica w Nakle. To już kolejne, ale nie ostatnie z cyklu zaplanowanych spotkań, z zakresu doboru do służby w naszej formacji.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Mundurowi odpowiadali na pytania maturzystów. Policjanci w "Żegludze"

Policjanci przeprowadzili kolejne zajęcia# dla uczniów, tym razem z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła, podczas których zachęcali młodych ludzi, by po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Młodzież ze Słowenii ponownie w Samostrzelu. Atrakcyjny program pobytu

Od 02. do 11. kwietnia br. w Polsce przebywała trzydziestoosobowa# grupa młodzieży wraz z opiekunami z Biotechnologicznego Centrum w Naklo w Słowenii.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Policjantki w "Krzywoustym". Spotkanie z tegorocznymi maturzystami

Na spotkaniu, zorganizowanym przez #nakielską komendę, tegoroczni maturzyści „Krzywoustego”, mogli uzyskać informacje na temat wymogów, jakie muszą spełnić oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Weronika Piotrowska w finale konkursu matematycznego. Sukces licealistki

Weronika Piotrowska, uczennica klasy #4 mh, została finalistką XXV edycji Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół średnich organizowanego przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Aula wypełniona po brzegi. Różne aspekty szkoły

Staszic - Drzwi Otwarte 2024.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Wizyta licealistów w muzeum. Niezwykle wartościowa lekcja

15 kwietnia 2024 roku klasa III mi wraz z wychowawcą# miała przyjemność odwiedzić Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie znajduje się fascynująca wystawa poświęcona pradawnym dziejom Nakła. Wizyta w muzeum była niezwykle interesująca i wartościowa edukacyjnie; dała możliwość zgłębienia historii i kultury naszych przodków.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

X Wielki Test Wiedzy Geograficznej. Nie zabrakło reprezentacji Krzywoustego

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej #Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu był w sobotę 13 kwietnia 2024 r. organizatorem jubileuszowego ogólnopolskiego X Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 0

Spotkanie ze specjalistką zdrowego odżywiania. Rozstrzygnięto konkurs

W ramach projektu na organizację zajęć pozalekcyjnych#, dnia 11 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbyło się spotkanie ze specjalistkę zdrowego odżywiania p. Marzeną Karakiewicz.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 0

Drzwi otwarte w nakielskim "Staszicu". Duże zainteresowanie szkolną ofertą

W okresie wiosennym uczniowie ósmych klas szkół podstawowych# poważnie zastanawiają się nad wyborem nowej szkoły, w której będą kontynuować swoją naukę. Aby ułatwić im wybór, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Nakle zorganizował tradycyjne wydarzenie pn. Drzwi Otwarte. W sobotę, od samego rana szkoła została otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego. Bartosz Odor finalistą

Uczeń I LO im. Bolesława Krzywoustego uczestniczył #w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego na UAM w Poznaniu.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 0

Spotkanie z doradcą zawodowym PUP. Realizacja projektu w Staszicu

Niezmiernie istotnym dla młodych ludzi, szczególnie kończących szkołę #średnią jest aktualna sytuacja na rynku pracy. Aby jak najlepiej rozeznać się w tendencjach zatrudnienia na lokalnym i regionalnym rynku pracy, w dniu 9 kwietnia 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią spotkali się w auli szkolnej z doradcą zawodowym – pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią – panią Moniką Piotrowską.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 0

Co przygotowali organizatorzy? Drzwi Otwarte w Staszicu

Kończysz szkołę podstawową i zastanawiasz się #nad wyborem szkoły średniej? Nie ma na co czekać!!! Ósmoklasiści i ich szacowni Rodzice!!! Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią!

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2024 0

Z myślą o przyszłych pokoleniach. Wspólnie posadzili las

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego# im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią uczestniczyli w przedsięwzięciu zainicjowanym przez nauczyciela biologii – Kamilę Stasiewską w sadzeniu lasu w Studzienkach, należących do Leśnictwa Nakło nad Notecią, Nadleśnictwo Szubin.

(czytaj więcej)
30 marca 2024 0

Wizyta w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. Poniedziałkowa wycieczka

22 grudnia 1992 r. w czasie konferencji Szczyt Ziemi #w Rio de Janeiro w Brazylii ustanowiono Światowy Dzień Wody, który obchodzi się każdego roku dnia 22 marca.Z tej okazji 25 marca br. 40 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. Not. odwiedziła miejsca, w których woda jest szeroko pojętym dominantem.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Powitanie wiosny i Wielkanocny Turniej Gier. Wiele się działo

W piątek, 22 marca w ZSS #Karnowo wiele się działo. Tego dnia świętowaliśmy Powitanie Wiosny oraz uczestniczyliśmy już po raz drugi w Wielkanocnym Turnieju Gier i Zabaw.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Upominki wielkanocne dla seniorów. Dzieci przygotowały niespodziankę

W poniedziałek 25 marca br. gościliśmy grupę #Biedronki i Pszczółki oraz przedstawicieli klas: IV b, VI b oraz VII b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, które zaprezentowały krótkie przedstawienie muzyczne, wręczyli upominki wielkanocne naszym Seniorom oraz wraz z Mieszkańcami wykonali wielkanocne dekoracje.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Kibicowali polskiej reprezentacji. Radości nie było końca

We wtorkowy wieczór zawodnicy, trenerzy i rodzice przybyli do sali #hrabiny Potulickiej w Potulicach na mecz Walia - Polska, w której zorganizowaliśmy Strefę Kibica Reprezentacji Polski.

(czytaj więcej)
27 marca 2024 0

Rywalizowano o tytuł najlepszego mówcy. Alex Baliniak w finale konkursu

23 marca odbył się ogólnopolski finał konkursu# International Public Speaking Competition 2024.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

Zajęcia praktyczne. Pierwszoklasiści w bydgoskim porcie lotniczym

W dniu 21.03.2024 r. uczniowie pierwszej klasy #II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali ZSŻŚ w Nakle nad Not. uczestniczyli w całodziennych zajęciach praktycznych, w bydgoskim porcie lotniczym.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

"Rywalizujemy i pomagamy". Sportowo-charytatywny turniej w Żegludze

21 marca 2024 w Żegludze klasy pierwsze z okazji# 1 Dnia wiosny brały udział w turnieju sportowo-charytatywnym na rzecz absolwenta szkoły Rafała Kropskiego.

(czytaj więcej)
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)