Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

28 września 2022 0

Za mundurem...Funkcjonariuszka podzieliła się wiedzą i doświadczeniami

Służba Więzienna Kobieta i mundur. To połączenie zainteresowało# kadetki klas mundurowych z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, a tym samym zapoczątkowało cykl spotkań pn. "Za mundurem chłopcy sznurem". Funkcjonariuszka potulickiego zakładu karnego podzieliła się wiedzą i doświadczeniami zza wysokiego, więziennego muru.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Całodniowa wycieczka do stolicy. Uczniowie kibicowali Reprezentacji

Dnia 22 września 2022 roku uczniowie nakielskiego# „Staszica” wzięli udział w szkolnej wycieczce do Warszawy. Główną atrakcją dnia był wieczorny mecz piłki nożnej w ramach ligi narodów Polska – Holandia na stadionie PGE Narodowy.

(czytaj więcej)
27 września 2022 2

Cztery szkoły stanęły w szranki. Która była najlepsza?

Na terenie nakielskiej przystani uczniowie ze # szkół ponadpodstawowych rywalizowali przeciwko sobie w wieloboju rzecznym na Noteci. Konkurencja była zacięta, ale puchar mogła wygrać tylko jedna grupa.

(czytaj więcej)
27 września 2022 0

Wycieczka w nagrodę. Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc

Młodzież z technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół # im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią w ramach projektu „Ekonomia i rachunkowość szansą na lepszy start w dorosłość”, finansowanego przez Powiat Nakielski poznała praktyczne podejście do zagadnień ekonomicznych, rachunkowych i przedsiębiorczych.

(czytaj więcej)
26 września 2022 0

Spacerowali i podziwiali lokalną przyrodę. Uczniowie na obozie sportowym

Grupa uczniów ZS im. S. Staszica w # Nakle nad Notecią uczestniczyła w trzydniowym obozie sportowym, zorganizowanym w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „Mam focus na zdrowie. Mistrzowskim krokiem przez życie”.

(czytaj więcej)
26 września 2022 0

Rajd rowerowy. Młodzież odwiedziła Brzózki

12 września grupa młodzieży naszej szkoły (15 osób) brała udział w rajdzie rowerowym na trasie Nakło-Łochowo-Zamość-Tur-Brzózki-Potulice

(czytaj więcej)
25 września 2022 0

Ślubowanie uczniów. Oficjalnie przyjęci do grona szkolnej społeczności

Dnia 20. września uczniowie klas pierwszych ZS im. S. Staszica zostali oficjalnie przyjęci do grona naszej szkolnej społeczności.

(czytaj więcej)
25 września 2022 0

Dwójka na Festiwalu Nauki w Lublinie. Integrująca wycieczka uczniów

Już po raz siódmy w dniach 10 – 15 września uczniowie Szkoły# Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w XVIII Lubelskim Festiwalu Nauki pod hasłem „Ogrody Nauki”.

(czytaj więcej)
23 września 2022 1

Warsztaty BRD „Mistrzowie w drodze”. Trzecia edycja programu edukacyjnego

20 września na terenie województwie kujawsko-pomorskiego odbyły# się jesienne warsztaty brd „Mistrzowie w drodze” dla młodzieży ostatnich klas szkół średnich. Ci z nich, którzy posiadają już prawo jazdy mają szansę przejść treningi z doskonalenia techniki jazdy z wykwalifikowanymi instruktorami na specjalnych torach.

(czytaj więcej)
23 września 2022 0

„Płynie Wisła płynie”. Audycja muzyczna w szkole podstawowej

W czwartek 22 września w auli nakielskiej dwójki #młodsza grupa wiekowa została zaproszona w niezwykłą podróż po Polsce, wzdłuż najdłuższej naszej rzeki Wisły.

(czytaj więcej)
21 września 2022 0

Wybór padł na Pałuki. Uczniowie z "czwórki" na wycieczce

14 września br. uczniowie klas: IV b, IV c oraz VIII d Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr # 4 w Nakle nad Notecią wraz ze swoimi wychowawcami: p. Brygidą Majewską, p. Kamilą Troczyńską oraz p. Michałem Wiśniewskim udali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Wybór padł na Pałuki.

(czytaj więcej)
17 września 2022 0

Uczniowie na festynie archeologicznym. Poznali dawne zwyczaje

W czwartek, 15 września klasy piąte i szósta sportowa wzięły udział w # XXVII Festynie Archeologicznym w Biskupinie.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Spływ kajakowy w ramach projektu. Zakończony ogniskiem i pyszną kiełbaską

Dnia 8 września 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół# im. Stanisława Staszica wzięli udział w spływie kajakowym na rzece Orla. Poszerzenie wiedzy o turystyce kajakowej regionu odbyło się w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sportowo i turystycznie wracamy do formy po Covidowym roku szkolnym II”, który otrzymał wsparcie finansowe Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
10 września 2022 0

Uczniowie spotkali się z mundurowymi. Przypomnieli zasady bezpieczeństwa

Nakielscy policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej w Występie# i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne. Policyjnych prelekcji wysłuchały dzieci z klas I-VIII.

(czytaj więcej)
03 września 2022 0

Przyjemny i radosny dzień. Społeczność uczniowska integrowała się na przystani

2 września 2022 dla uczniów # Żeglugi stał się dniem integracji i dobrej, zdrowej rywalizacji. Dziewczęta spędziły dzień rozwijając się sportowo, społecznie i zdobywając oprócz umiejętności także wiedzę na temat możliwości rozwoju, jakie daje przynależność do społeczności naszej szkoły.

(czytaj więcej)
03 września 2022 11

Nakielska "trójka" skończyła 60 lat. Przez ten czas wiele się zmieniło

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w # Nakle istnieje od 60 lat.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Witaj szkoło! Szczególnie ciepło przywitano nowych uczniów

1 września o godzinie 9:00 spotkaliśmy się przed budynkiem#szkoły im. Przyjaciół Przyrody w Występie, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Wielu uczniom, zwłaszcza pierwszoklasistom, towarzyszyli rodzice.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Witaj szkoło! Blisko 500 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny

1 września 2022r Szkoła Podstawowa nr 2# znów zapełniła się uczniami. Rozmowom i powitaniom nie było końca. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, wszystkich powitała pani dyrektor A. Maćkowska.

(czytaj więcej)
01 września 2022 0

Żegluga zainaugurowała nowy rok szkolny. Wystąpiła szkolna orkiestra

1 września 2022 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej #im. kmdr. B.Romanowskiego w Nakle nad Notecią zainaugurowano nowy rok szkolny.

(czytaj więcej)
01 września 2022 2

Przywitano nowych pierwszoklasistów. Wspólne rozpoczęcie roku szkolnego

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Paterku odbyło się gminne# rozpoczęcie roku szkolnego. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice i samorządowcy, aby uroczyście rozpocząć kolejny rok szkolny.

(czytaj więcej)
01 września 2022 5

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania. Inauguracja w nakielskim liceum

W I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w # Nakle również odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

(czytaj więcej)
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)