Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

30 listopada 2021 0

Wygrali etap szkolny olimpiady. Teraz będą reprezentować szkołę

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle, 23 listopada 2021 r. odbył się# I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Geograficzny konkurs w „Krzywoustym”. Uczniowie czekają na wyniki

Ideą Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta jest# poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu geografii Polski i świata oraz rozwijanie u młodzieży pasji geograficznych.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Uczniowie nakielskiego liceum w kolejnym etapie konkursu historycznego

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów Krzywoustego zakwalifikowało się do# drugiego etapu 8 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

„Krzywousty” z Europejską Odznaką Jakości. Praca została doceniona

Niezmiernie miło nam poinformować, iż decyzją europejskiego jury# projektów eTwinning I LO im. B. Krzywoustego w Nakle otrzymało Europejską Odznakę Jakości za wspaniałą pracę w projekcie „ IWB – Innovation without Boundaries”. Oznacza to, że wysiłek naszych nauczycieli, praca uczniów i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Otrzymaliśmy stosowny certyfikat, a ponadto nasz projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net.

(czytaj więcej)
28 listopada 2021 0

Próbny egzamin maturalny. 120 uczniów sprawdzało swoją wiedzę

W dniach 22 – 25 listopada 2021 roku uczniowie# klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią przystąpili do próbnego egzaminu maturalnego.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

„Praktyka czyni mistrza”. Wręczenie certyfikatów

Nasz pobyt w Granadzie dobiegł końca. Dziś po ostatnim dniu #czterotygodniowych praktyk, uczestnikom zostały wręczone certyfikaty.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Kiermasz Charytatywny. Wychowankowie przygotowali ozdoby bożonarodzeniowe

Okres przedświąteczny to wzrastająca ilość akcji charytatywnych#. Wolontariusze Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu pomagają na różne sposoby.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

„Wesele” Wyspiańskiego na konkursie. Uczniowie chętnie wzięli udział

Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego# „Fraszka” polega na zaznaczeniu 30 odpowiedzi w kategorii „Historia literatury”, „Teoria literatury” i „Wiedza o języku”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Wolontariusze się zaangażowali. Zbierali słodycze dla dzieci

„Dzieciaki Słodziaki” to akcja Diakonii Miłosierdzia Ruchu# Światło Życie zainicjowana przez młodzież.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Sprawdzili swoją wiedzę o Afryce. W „Krzywoustym” przeprowadzono konkurs

W ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pn.# „Holistyczne podejście do geografii w Krzywoustym” został przeprowadzony w piątek 19 listopada 2021 r. Licealny Konkurs Wiedzy o Afryce, do którego zgłosiło się 20 uczennic i uczniów z różnych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Ostatni weekend w Hiszpanii. Uczniowie biorą udział w stażach

Przez ostatnie dwa tygodnie nie spadła ani kropla deszczu, a# nasze zwiedzanie Alhambry odbywało się w strugach deszczu. Nie mniej piękno tej twierdzy, a w szczególności pałacu Narsydów, wynagrodziło brak pogody. Natomiast niedziela w Maladze była już słoneczna, jakkolwiek przelotny deszcz nas również nie ominął. Wizytę w Maladze rozpoczęliśmy od Muzeum Automobilizmu i Mody. Później przemieściliśmy się do centrum by podziwiać widoki „360º” ze wzgórza Gibralfaro oraz twierdzy Alcazaba. Nie zabrakło wizyty w katedrze, porcie i na plaży. Organizatorem niedzielnej wycieczki był nasz partner w Hiszpanii Universal Mobility, a w trakcie wyjazdu oprowadzała nas Ania.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Przygotowali kolejny kiermasz. Uczniowie zaangażowali się w akcję

Po raz kolejny, tym razem uczniowie klasy I PS, upiekli ciasta na# kiermasz "Dla Pauliny".

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Nauczyciele podnoszą kwalifikacje. Za nimi kolejne szkolenie

W ubiegłym tygodniu kolejna grupa nauczycieli Staszica wróciła z# kursu doskonalącego realizowanego w ramach międzynarodowej mobilności kadry.

(czytaj więcej)
21 listopada 2021 2

Trwa akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Ciekawe zajęcia w szkołach

Nabiera tempa kolejna edycja akcji edukacyjnej prowadzonej przez# Krajową Administrację Skarbową, skierowanej do najstarszych uczniów szkół podstawowych i wszystkich uczniów szkół średnich.

(czytaj więcej)
20 listopada 2021 0

„Żeby Polska była Polską”. Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej w Potulicach

19 listopada br. odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i# Pieśni Patriotycznej w Potulicach.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Ramię w ramię. Wspólne działania z zakresu profilaktyki na rzecz młodzieży

Funkcjonariuszka z Zakładu Karnego w Potulicach oraz funkcjonariuszka# Policji z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odwiedziły Zespół Szkół im. Stanisława Staszica. Podczas spotkania poruszono tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zawarto elementy profilaktyki uzależnień.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Rodzinny Konkurs Fotograficzny. „Chcę być taki, jak mój święty patron”

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych# dzieci z nakielskich szkół podstawowych z klas I – III i przedszkoli, zostały zaproszone do Rodzinnego Konkursu fotograficznego.

(czytaj więcej)
16 listopada 2021 0

35. edycja Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Uczniowie rozwiązali test

Czworo uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im.# Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią – Lara Doiczman, Amelia Minda, Jan Darul (wszyscy z klasy 3pol) oraz Julia Murawiec (klasa 3oa) wzięło udział w zawodach szkolnych XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zawody I etapu odbyły się w środę 10 listopada 2021 r. i miały formę pisemną, obejmującą pytania testowe jednokrotnego wyboru, zadania z podstaw ekonomii oraz pytanie o charakterze ogólnym.

(czytaj więcej)
16 listopada 2021 0

„Praktyka czyni mistrza”. Kolejny tydzień stażowy za nimi

Pierwszy weekend spędziliśmy nad morzem. Natomiast w# miniony podziwialiśmy widoki gór południowej Hiszpanii.

(czytaj więcej)
16 listopada 2021 0

„Jeden uczeń, jeden produkt”. W akcję zaangażowali się uczniowie z Witosławia

Wraz z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr.# Bolesława Romanowskiego oraz z Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica dołączyliśmy do akcji charytatywnej dla osób starszych i samotnych z powiatu nakielskiego "Jeden uczeń, jeden produkt".

(czytaj więcej)
16 listopada 2021 0

Dzień Niepodległości w „Żegludze”. Były mecze, dyplomy i lekcja historii

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w# Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się dwa turnieje piłki siatkowej.

(czytaj więcej)
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)