Z życia szkół
Uroczyste pożegnanie. Maturzyści odebrali świadectwa

W piątek, 26 kwietnia 2025 r., w Zespole Szkół Centrum # Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas piątych technikum weterynarii i technikum rolniczego. Z rąk swoich wychowawców – pani Ewy Makowskiej oraz pana Bartłomieja Wojciechowskiego – świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie, którzy przez pięć lat tworzyli wyjątkową społeczność naszej placówki.
(czytaj więcej)Sprawdzili swoją wiedzę. Liliana w gronie laureatów powiatowego konkursu

Z przyjemnością informujemy, że w # XIX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, uczennica naszej szkoły- Liliana Gawron, zajęła III miejsce.
(czytaj więcej)Drzwi Otwarte w „Żegludze”. Uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły

W sobotę 26 kwietnia odbyły się Drzwi Otwarte w #Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.
(czytaj więcej)Przed młodzieżą nowy rozdział. Uroczyste pożegnanie maturzystów

W piątek, 25 kwietnia, w murach I Liceum #Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas maturalnych. Było to wydarzenie pełne wzruszeń, refleksji i dumy – zarówno dla samych absolwentów, jak i całej społeczności szkolnej.
(czytaj więcej)Zakończenie roku maturzystów. „To symboliczny moment zamknięcia pewnego rozdziału”

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Emila #Chroboczka w Szubinie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych. Był to szczególny dzień pełen wzruszeń, refleksji, a także podziękowań – zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy V technikum oraz słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, a gościem honorowym był starosta nakielski Krzysztof Błoński.
(czytaj więcej)Uroczyste nadanie sztandaru. Historyczny dzień dla szkoły w Występie

25 kwietnia w murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego# im. Przyjaciół Przyrody w Występie miała miejsce szczególna uroczystość nadania szkole podstawowej sztandaru. W wydarzeniu uczestniczyła zarówno szkolna społeczność, jak i zaproszeni goście oraz delegacje z zaprzyjaźnionych szkół.
(czytaj więcej)Pożegnanie tegorocznych absolwentów. To już ostatnia prosta przed maturą!

25 kwietnia w Zespole Szkół im. Stanisława# Staszica w Nakle odbyła się wyjątkowa uroczystość, w trakcie której szkolna społeczność oficjalnie pożegnała tegorocznych absolwentów.
(czytaj więcej)Pożegnanie absolwentów w nakielskim liceum. Wyróżniono najlepszych uczniów

W piątek 25 kwietnia w nakielskim I Liceum# Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego uroczyście pożegnano tegorocznych absolwentów szkoły.
(czytaj więcej)Pożegnanie maturzystów w „Żegludze”. Przekazano listy i podziękowania

25 kwietnia 2025 r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyła się uroczystość# pożegnania absolwentów klas maturalnych. Uroczystość zaczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu.
(czytaj więcej)„Zmiana zaczyna się od działania”. Dzień Ziemi w Krzywoustym

W ramach współpracy z Fundacją Nasza Ziemia #oraz Urzędem Miasta i Gminy Nakło nad Notecią uczniowie klasy 3 bchB I LO razem z wychowawcą Aleksandrą Wybrańską wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata - Polska.
(czytaj więcej)Konkurs wiedzy o Polsce i symbolach narodowych. Wręczono nagrody

24 kwietnia 2025r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce i Symbolach Narodowych dla klas młodszych szkoły podstawowej. Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu pt. "Historia w tradycji-tradycja w historii - edycja II", który współfinansują Gmina Nakło nad Notecią oraz Stowarzyszenie Razem dla Trójki.
(czytaj więcej)Gala Laureatów Kuratora Oświaty. Wyróżnienia dla ucznia i nauczyciela

16 kwietnia 2025r. w Auditorium Novum Politechniki# Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kuratora Oświaty 2024/2025.
(czytaj więcej)Uczniowie wzięli udział w kampanii. Złożyli symboliczny hołd ofiarom

Z okazji 82. rocznicy powstania w getcie warszawskim #uczniowie klasy 2 Technikum Architektury Krajobrazu ZSCKR w Samostrzelu wzięli udział w kampanii społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum POLIN.
(czytaj więcej)Czas pracowity, ale owoce ogromne. Akcje wolontariuszy

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana # Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle wolontariat kwitnie, a wszystko za sprawą wspaniałych wolontariuszy Caritas. Czas Wielkiego Postu był bardzo pracowity dla dzielnych uczniów, ale owoce ogromne.
(czytaj więcej)Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu

W dniu 15.04.2025 roku w Centrum Nauki Kopernik w # Warszawie odbył się finał XII edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, którego celem jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.
(czytaj więcej)III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią

Ważnym wydarzeniem w ramach obchodów Światowego #Dnia Meteorologii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią był konkurs wiedzy.
(czytaj więcej)Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje

W dniach 8-10 kwietnia odbyła się wycieczka zawodowa # grupy młodzieży z kl. II a i II b Technikum Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią. Celem wycieczki była Gdynia i Gdańsk i ich walory turystyczne z dużym akcentem na atrakcje "morskie".
(czytaj więcej)Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów

Z radością informujemy o powstaniu nowoczesnej # pracowni matematycznej w ramach projektu „Moje liceum II - program wsparcia uczniów szkół ogólnokształcących na terenie powiatu nakielskiego” realizowanego przez Powiat Nakielski w ramach Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
(czytaj więcej)"Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego

Po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym # im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla szkół podstawowych pod tytułem „Cztery żywioły”. Była to już X edycja konkursu zatytułowana „Tajemnice w ogniu zaklęte”.
(czytaj więcej)Konferencja na temat Zbrodni Katyńskiej. Rozstrzygnięto wojewódzki konkurs

11 kwietnia w Kujawsko-Pomorskim # Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się Wojewódzka Konferencja Historyczna zatytułowana „Katyń. Zbrodnia, która nie może być zapomniana”, zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.
(czytaj więcej)Nakielski „Staszic" otworzył swe drzwi! Idealna okazja do poznania szkoły

12 kwietnia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica #w Nakle odbyło się coroczne wydarzenie, tzw. Drzwi Otwarte. Była to idealna okazja do poznania szkoły, jej uczniów oraz nauczycieli. Z tej jedynej w swoim rodzaju możliwości postanowiła skorzystać ogromna grupa ósmoklasistów.
(czytaj więcej)Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)