Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

29 maja 2023 0

Uczniowie pod wrażeniem Teatru na Wyspie. Młodzież z Łokietka w Warszawie

"Jak przygoda to tylko w Warszawie". 23 maja 2023 r. uczniowie ZS im. Władysława Łokietka Lubaszczu wraz# z opiekunkami: p. Magdaleną Stałowską – Janke, p. Beatą Stasinowską i p. Agnieszką Michalak udali się na wycieczkę do Warszawy.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Uczniowie zwiedzali magazyn handlowy. Wizyta w nakielskiej hurtowni

Grupa sprzedawców z klasy IIb Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu pod opieką nauczyciela #przedmiotów zawodowych pani Grażyny Sokołowskiej oraz nauczyciela wspomagającego – pani Beaty Stasinowskiej odwiedziła Hurtownię Eurocash w Nakle. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z wyposażeniem i organizacją pracy magazynu handlowego.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Festyn w Dwójce. Piknik naukowy z okazji święta szkoły

Na ten dzień czekała cała szkoła! To dzień święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. #W piątek 26 maja boisko przy Dwójce zamieniło się w wielki plac zabawy, radości, nauki i wielu atrakcji! Wszystko to zostało przygotowane dla uczniów i rodziców Dwójki, a także innych mieszkańców naszego miasta.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Wyjazd edukacyjny. Maja Łuczon w Berlinie i Ravensbrück

W dniach 19 - 22 maja 2023 roku został zorganizowany wyjazd edukacyjny do Berlina i byłego #niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück. Uczestnikiem wyjazdu była finalistka ogólnopolskiego konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, uczennica kl. II angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Maja Łuczon wraz z opiekunem Violettą Hejzą.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mandaty dla uczniów Krzywoustego

26 maja 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się #uroczystość wręczenia mandatów poselskich na XXIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, której temat brzmi: „Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Uczniowie odwiedzili potulickie więzienie. Edukacja prawna młodzieży

W ramach programu "W Służbie Prawu" funkcjonariusze potulickiej jednostki penitencjarnej #poprowadzili zajęcia dla młodzieży z Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Wykład w Staszicu. Tematem spotkania była bankowość internetowa i mobilna

W dniu 23 maja 2023 roku w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbył się #wykład w ramach współpracy patronackiej obejmującej klasy technikum ekonomicznego i technikum rachunkowości. Głównym tematem spotkania była bankowość internetowa i mobilna.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

Pogadanka policjantki z uczniami. Spotkanie w ramach profilaktyki

O tym, jakie konsekwencje może ponieść nieletni, który wagaruje i łamie prawo, rozmawiała z #uczniami klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie policjantka.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Wycieczka uczniów do Gdańska. Walory turystyczne i historyczne miasta

W dniu 23. maja uczniowie technikum organizacji turystyki pojechali na wycieczkę przedmiotową do# Gdańska.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Cenne rady policjantów. Mundurowi przestrzegali przed niebezpieczeństwami

Nakielscy dzielnicowi przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego #w Paterku. Mundurowi przestrzegali przed niebezpieczeństwami i udzielali dzieciom wielu cennych rad na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I-III.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

O zasadach panujących w bibliotece. Uczniowie w Filii w Potulicach

Podczas Tygodnia Bibliotek przyszedł również czas na Filię w Potulicach, którą odwiedzili uczniowie# miejscowej szkoły podstawowej.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Dzieci chętnie zapisują się do biblioteki. Kolejna lekcja dla uczniów

Kolejni uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w #Nakle nad Notecią, odwiedzili Bibliotekę Dziecięcą.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Spotkanie uczniów z policjantami. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem

Policjanci przeprowadzili zajęcia dla uczniów Technikum Mundurowego z# Mroczy, podczas których zachęcali młodych ludzi do tego, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Wszystko dla zwierząt. Działania szkolnego koła wolontariatu

W maju Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka# w Lubaszczu zorganizowało zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, przyjaznego ludziom i zwierzętom.

(czytaj więcej)
17 maja 2023 0

Młodzież wysłuchała ciekawych historii. "Nakło miasto trzech kultur"

Uczniowie klasy 3 technikum organizacji turystyki 16. maja wzięli udział w lekcji z# nakielskim muzeum. W trakcie spaceru po mieście została młodym adeptom turystyki przybliżona historia miasta oraz legendy z nim związane.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Konkurs "Stop cyberprzemocy”. Wysokie lokaty uczennic Krzywoustego

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią uzyskały #najwyższe lokaty w II Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym „Stop cyberprzemocy” zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

"Kresy - polskie ziemie wschodnie XX w.". Humaniści w projekcie edukacyjnym

Projekt edukacyjny obejmował udział uczniów w sesji naukowej – wykładach i pokazach filmów – oraz przygotowanie pracy# pisemnej lub multimedialnej na wybrany temat. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich i uwrażliwienie na los Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Międzynarodowa konferencja w Krzywoustym. Świętowano Dzień Europy

9 maja uczniowie Krzywoustego wzięli udział w spotkaniu kilku europejskich szkół, aby wspólnie #świętować Dzień Europy.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Marcin Kotewa finalistą olimpiady. Sukces ucznia Krzywoustego

Uczeń klasy trzeciej biologiczno-chemicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego# w Nakle nad Notecią Marcin Kotewa odniósł wielki sukces olimpijski uzyskując tytuł finalisty 18 Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Atrakcyjna wycieczka do Trójmiasta. Zwiedzanie pełne emocji i wrażeń

W dniach 09-11 maja 2023 r. uczniowie klas IV a, IV c, V c i VI a wraz z opiekunami udali się na wycieczkę# do Trójmiasta.

(czytaj więcej)
14 maja 2023 0

Podróż w głąb galaktyki. Uczniowie wzięli udział w kosmicznym wydarzeniu

Niedawno (5 maja b.r.) obchodziliśmy Dzień Kosmosu. Z tej okazji, w Wiejskim Domu Kultury #w Paterku, miało miejsce "kosmiczne" wydarzenie.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)