Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

03 października 2023 0

Rozmowy o książce "Cała Prawda". Wrześniowe spotkanie DKK

W słoneczne wrześniowe popołudnie panie z# Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku spotkały się by porozmawiać o książce polskiej pisarki Kasi Bulicz – Kasprzak pt. „Cała Prawda”.

(czytaj więcej)
03 października 2023 0

Noc Bibliotek 2023. Na uczestników czekało wiele atrakcji

W dniach 30 września - 1 października 2023 r. Biblioteka oraz# Wiejski Dom Kultury w Ślesinie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, której hasłem przewodnim było tym razem: „Absurd nie czytać”.

(czytaj więcej)
02 października 2023 0

Wystawa z okazji jubileuszu Czarnych Nakło. Od dzisiaj dostępna w muzeum

W sobotę 23 września w Nakielski Ośrodek Kultury odbyła się #uroczystość z okazji 100-lecia klubu sportowego Czarni Nakło z tej okazji muzeum przygotowało wystawę posterową.

(czytaj więcej)
30 września 2023 19

Kultura w rytmie sportu. Małe zainteresowanie wydarzeniem

30 września na terenie nakielskiej przystani odbyło się #wydarzenie pt. "Kultura w rytmie sportu". Niestety, ale impreza nie cieszyła się większym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.

(czytaj więcej)
30 września 2023 0

Zakończenie lata i święto ziemniaka. Mieszkańcy Występu świetnie się bawili

30 września na terenie boiska do siatkówki plażowej w #Występie odbyła się integracyjna impreza z okazji zakończenia lata oraz święta ziemniaka. Na najmłodszych mieszkańców sołectwa czekało tego dnia naprawdę wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
30 września 2023 2

Małżeński wernisaż w NOK-u. Malarstwo sztalugowe państwa Banach

29 września w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się #wernisaż Krystyny i Mirosława Banach - małżeństwa specjalizującego się malarstwie sztalugowym.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Jan Matejko patronem 2023 roku. Opowieść Małgorzaty Jarocińskiej

Patronem 2023 r. jest m.in. Jan Matejko i z tej okazji 28 września w #nakielskiej książnicy gościliśmy Panią Małgorzatę Jarocińską, która przedstawiła nam postać jednego z najwybitniejszych polskich malarzy - człowieka o drobnej posturze, ze słabym wzrokiem, w którym mieścił się niebywały geniusz i ogromna wola działania.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiano powieść Beth Morrey

W środę 27 września, po przerwie wakacyjnej odbyło się# spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach. Tematem rozmów była powieść autorstwa Beth Morrey „Uratować Missy”.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Rozmowa z lokalnym twórcą zabawek drewnianych. Wizyta w warsztacie

Projekt "Zabawy i zabawki naszych przodków" to nie tylko trzy tematy# bezpłatnych warsztatów czy malowane place zabaw, ale także rozmowa z naszym lokalnym twórcą zabawek drewnianych i wizyta w jego warsztacie.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Zbrodnia Pomorska na terenie Krajny. Okolicznościowa wystawa

Uchwałą Sejmu RP dzień 2 października został ustanowiony #Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939r.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Podróż do krainy bajek. Nietypowa forma koncertu zaskoczyła odbiorców

W środowy wieczór podopieczni Judyty Wendy, uczęszczający na zajęcia #wokalne, zaprosili zgromadzonych w sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury w wyjątkową podróż do krain z bajek Disney'a i nie tylko. Nietypowa forma koncertu zaskoczyła odbiorców tak samo, jak frekwencja organizatorów.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Wyjątkowe zajęcia. Urodzinowa niespodzianka i wizyta niezwykłych gości

We wtorek, 26 września w# Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku miały miejsce wyjątkowe zajęcia. Wyjątkowe ponieważ, działy się w porze popołudniowo-wieczornej.

(czytaj więcej)
26 września 2023 0

Wyjazd do opery. Spektakl obejrzało ponad 100 uczestników projektu

Ponad 100 osób - uczestników projektu# "Człowiek siłą Krajny i Pałuk" - wzięło udział w spektaklu: "Sen Nocy Letniej" w Operze Nova w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
26 września 2023 0

Wystawa posterowa dotycząca historii klubu Czarni Nakło. Wiele wspomnień

W sobotę, 23 września odbyła się uroczystość #z okazji 100-lecia klubu sportowego Czarni Nakło.

(czytaj więcej)
25 września 2023 0

Kolejne spotkanie Koła Ceramików. Powstały ciekawe prace

W niedzielę, 24 września odbyło się kolejne #spotkanie Koła Ceramików.

(czytaj więcej)
25 września 2023 0

Dzień pieczonego ziemniaka. Na uczestników czekało wiele atrakcji

W sobotę, 23 września Wiejski Dom Kultury i Biblioteka w #Ślesinie zorganizowały „Dzień pieczonego ziemniaka”.

(czytaj więcej)
25 września 2023 0

Prelekcja Krzysztofa Krygiera. Podróżnik opowiadał o Izraelu

Prelekcja Krzysztofa Krygiera w #nakielskiej bibliotece była okazją do zapoznania się z tematyką dotyczącą Izraela i Zachodniego Brzegu Jordanu.

(czytaj więcej)
25 września 2023 0

Spotkanie po wakacjach. Klubowiczki DKK omawiały kolejną książkę

Po wakacyjnej przerwie klubowiczki DKK ponownie spotkały się #w nakielskiej Wypożyczalni Książek, by kolejny raz mogły podzielić się opinią na temat lektury. Tym razem była to książka pt.: „Dziewczyna z fotografii” autorstwa Anny Olszewskiej.

(czytaj więcej)
24 września 2023 5

Za nami nakielski EKO Festyn. Przygotowano wiele atrakcji

24 września na terenie przy krytej pływalni #Naquarius odbył się EKO Festyn. Na uczestników tego wydarzenia czekało wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
24 września 2023 0

Wyjazd do Skrzatusza. Uczestnicy wycieczki poznali historię Sanktuarium

W dniu 23 września 2023 r. Samorząd Mieszkańców #nr 1 w Nakle nad Notecią wraz z Parafią pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią zorganizowali wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

(czytaj więcej)
24 września 2023 0

Kolekcja szkła i ceramiki. Obecnie liczy około półtora tysiąca eksponatów

Pomysł na stworzenie kolekcji szkła i ceramiki nie pojawił się #od razu. Wszystko zaczęło się od przynoszonych przez mieszkańców gminy Nakło przedmiotów.

(czytaj więcej)
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)