Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

29 listopada 2021 0

Komisja wyłoniła laureatów. Do konkursu zgłoszono ponad 120 prac

„Grzybobranie bez pomyłek”, to jeden z# podstawowych celów XIII edycji konkursu Jesień w lesie grzyby niesie. Tegoroczna odsłona konkursu zwróciła także uwagę na ogromne znaczenie lasów dla zdrowia człowieka oraz całej przyrody - ukazanie walorów lasu w naturalnym środowisku poprzez kształtowanie umiejętności obserwacji i fotografowania natury.

(czytaj więcej)
27 listopada 2021 0

Jubileusz Jesiennego Kwiatu. Świętowano 20 lat zespołu

Wczoraj, 26 listopada 2021 r. odbył się koncert jubileuszowy# Jesiennego Kwiatu w Szubińskim Domu Kultury. Atmosfera wydarzenia i zaśpiewane piosenki przeniosły słuchaczy w przeszłość 20 lat wstecz, do początków istnienia zespołu.

(czytaj więcej)
27 listopada 2021 0

Sobotnia wycieczka do Górki Klasztornej. Mieszkańcy poznali historię tego miejsca

W dniu 20 listopada 2021 r. Zarząd Samorządu Mieszkańców nr 1 w Nakle# nad Notecią wraz z Parafią pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią zorganizowali wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Brak pomysłów na weekend? Zobacz, jakie wydarzenia zaplanowano

Wspomnienia, nie zawsze miłe, ale# z reguły okraszone wachlarzem różnych emocji. To coś dla czego warto żyć. Dziś (26 listopada) na deskach Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu odbędzie się premiera spektaklu „September Songs”, w reżyserii Agnieszki Castellanos-Pawlak. Marszałkowskie instytucje kultury zapraszają w najbliższy weekend do udziału w atrakcyjnych wydarzeniach miłośników teatru, muzyki i sztuki.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Bez nich nie odbędą się tradycyjne dożynki. Najciekawsze witacze nagrodzone

Słomiane scenografie przy drogach i na skwerach to# wspaniała tradycja aktywizująca mieszkańców wsi do wspólnego działania. 23 sołectwa z naszego województwa wzięły udział w konkursie ,,Pomysłowy witacz dożynkowy 2021”. Wczoraj (25 listopada) w Pałacu Dąmbskich w Toruniu odbyło się podsumowanie wyników. Nagrody wręczył przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Pawlak.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omówiono książkę Grażyny Jagielskiej

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w# Ślesinie poświęcone było rozmowie na temat książki Grażyny Jagielskiej, pt.: „Wszystkie moje domy”.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 2

Spotkanie z Krzysztofem Gawkowskim. Akcja kryminału dzieje się w regionie

We wtorek 23 listopada w szubińskiej bibliotece odbyło się# spotkanie autorskie z Krzysztofem Gawkowskim liderem „Nowej Lewicy”, posłem na Sejm RP ale też autorem publikacji naukowych i…. kryminałów.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Najmłodsi omówili budowę książki. Dzieciom zajęcia się podobały

W poniedziałek 22 listopada w Filii Dziecięcej odbyła się# lekcja biblioteczna.

(czytaj więcej)
20 listopada 2021 0

Konkurs plastyczny dla uczniów. Poznaliśmy autorów najlepszych prac

Poznaliśmy wyniki konkursu plastycznego dla# klas I-III szkoły podstawowej „Czyste rączki mamy, bo o higienę dbamy”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2021 0

„Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”# – motto Oskara Kolbergera przyświecało zorganizowanemu w bibliotece wspólnemu śpiewaniu pieśni patriotycznych, które odbyło się w czwartek 10 listopada.

(czytaj więcej)
12 listopada 2021 0

Szopki bożonarodzeniowe z zapałek. Wystawę prac obejrzysz w bibliotece

Przemysław Kozłowski jest malarzem, artystą, rzeźbiarzem, a# przede wszystkim twórcą szopek bożonarodzeniowych wykonanych z zapałek.

(czytaj więcej)
12 listopada 2021 0

Koncert niepodległościowy w NOK–u. Wystąpili Pinky Loops oraz Chór Soli Deo

W czwartkowe popołudnie w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się# koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przed publicznością zaprezentowali się zespół Pinky Loops oraz Chór Soli Deo.

(czytaj więcej)
08 listopada 2021 0

Moc plastycznych atrakcji. Dzieci świetnie się bawiły

Kolejny miesiąc za nami. Kolejna plastyczna podróż za# naszymi Małymi Artystami. Co zwiedzili, gdzie byli i kogo poznali?

(czytaj więcej)
08 listopada 2021 0

Biblioteka zaprasza na wydarzenie. Program poetycko-muzyczny „Polacy”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza na# program poetycko-muzyczny "Polacy".

(czytaj więcej)
08 listopada 2021 0

Nowości wydawnicze czekają na czytelników. Idealne książki na jesień

Jesień to czas, kiedy dni stają się coraz krótsze, a# jesiennym wieczorom często towarzyszy nuda i poszukiwanie ciekawej formy wypoczynku.

(czytaj więcej)
08 listopada 2021 0

Droga do wolności była długa i trudna. W bibliotece przygotowano wystawę

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest# corocznie 11 listopada, by upamiętnić odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
06 listopada 2021 1

Młodzieżowy Bieg Niepodległości. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale

6 listopada w Sucharach odbył się Młodzieżowy Bieg Niepodległości#. Była to jedna z pierwszych imprez towarzyszących głównym obchodom tegorocznego gminnego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
05 listopada 2021 0

Powieść Anny Szafrańskiej. "Jeden błąd" czy to błąd...

Anna Szafrańska swoją przygodę z pisaniem zaczęła# w trzynastym roku życia. Do dziś przechowuje stare zeszyty z pierwszymi powieściami. Pod pseudonimem Anna Scott opublikowała w internecie : „Widmo grzechu”, „Grzech pierworodny”, "Właśnie tak”.

(czytaj więcej)
05 listopada 2021 0

Nie masz planów na weekend? Zobacz, jakie atrakcje zaplanowano w regionie

Koncert z okazji urodzin Ignacego Jana Paderewskiego w# Filharmonii Pomorskiej, balet na motywach baśni braci Grimm w Operze Nova, zajęcia z ceramiki i warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych. Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez marszałkowskie instytucje kultury. W ofercie na najbliższy weekend także spektakle i spotkania poświęcone lokalnym twórcom.

(czytaj więcej)
04 listopada 2021 0

Otwarcie wystawy „Siła kobiety”. Inspiracją był film „Avatar”

Nowotwór – z taką diagnozą mierzy się każdego dnia wiele# kobiet. Ich determinacja i walka, jaką toczą na drodze do zdrowia, są niezwykłe. Dwanaście z nich, mieszkanek naszego regionu, zmagających się z chorobą nowotworową, stanęło przed obiektywem artystów Madame Miko i Marcina Urzędowskiego. Efektem współpracy jest wystawa plenerowa „Siła kobieTy”, którą wczoraj (3 listopada) przed Urzędem Marszałkowskim otworzyli marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i bohaterki sesji zdjęciowej.

(czytaj więcej)
29 października 2021 0

Tematem zajęć była jesień. Na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw

Zajęcia w Nakielskim Ośrodku Kultury cieszą się ogromną popularnością.

(czytaj więcej)
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)