Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

31 stycznia 2023 0

"Ostatni śnieg tej zimy”. Spotkanie poświęcone książce Natalii Sońskiej

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku zostało poświęcone książce polskiej pisarki - Natalii Sońskiej.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Dzieci bawiły się kolorem. Ferie w nakielskim muzeum

Na pierwszy tydzień ferii przygotowaliśmy dla grup zorganizowanych specjalną ofertę "Zabawy kolorem. Spotkanie z malarstwem Weroniki Dyląg".

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Spotkanie poświęcone książce “Dworska tancerka”. Opowieść zachwyciła

Pierwsze w tym roku spotkanie DKK w Nakle nad Notecią poświęcone było książce „Dworska tancerka” autorstwa wybitnej koreańskiej #pisarki Shin Kyling Sook.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Trwają przygotowania do nowej wystawy. Od 1 marca "Wodą połączeni”

Już niedługo koniec stycznia, więc powoli zaczynamy przygotowywać się do montażu nowej wystawy. Już 1. marca 2023 roku otworzymy #nową wystawę czasową „Wodą połączeni. Wystawa z okazji 250. rocznicy rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego”. Data nie jest przypadkowa. 1 marca 1773 r. wbito pierwszą łopatę.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Uczniowie z miłą niespodzianką. Uśmiech na twarzach mieszkańców

Dzieci wraz z gronem pedagogicznym z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ze Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie# dnia 26 stycznia br. odwiedzili Mieszkańców naszego Domu by występem artystycznym uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka wywołując uśmiech na ich twarzach.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

"A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W nowym roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach, omawialiśmy książkę „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” autorstwa# Genki Kawamura.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Uświetnili Dzień Babci i Dziadka. "Pod Dębem” gościnnie w DPS

Z występami z okazji "Dnia Babci i Dziadka" w poniedziałek 23 stycznia br. odwiedziły nas Warsztaty Terapii Zajęciowej "Pod Dębem" z Paterka.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 47

Występy, pokazy i licytacje. W NOK-u działo się naprawdę wiele

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które obchodzone było także w Nakle. Tego dnia w miejscowym ośrodku #kultury atrakcji nie brakowało!

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 0

"Podwieczorek z historią i sztuką". Tematem wykładu "Sedes"

W czwartek, 26 stycznia 2023 r. miał miejsce kolejny "Podwieczorek z historią i sztuką". Tym razem w ramach cyklu #"Niezwykła historia zwykłych rzeczy" Anna Sergot opowiedziała o "Sedesie", jakże niezbędnym elemencie wyposażenia każdej ubikacji.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 0

Uczniowie gościnnie w muzeum. Lekcja i warsztaty plastyczne

W czwartek, 26 stycznia w muzeum gościliśmy grupę młodzieży z 1 LO w Nakle nad Notecią. Uczniowie wysłuchali lekcji "Moda w Polsce".

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 10

"Starość nie jest dla mięczaków”. Piotr Bałtroczyk wystąpił w Nakle

27 stycznia sali widowiskowo–kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury wystąpił jeden z najpopularniejszych polskich konferansjerów# i satyryków – Piotr Bałtroczyk. Jego stand–up pt. „Starość nie jest dla mięczaków” bez większych problemów i zgodnie z przewidywaniami – rozbawił nakielską widownię do łez.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 1

"Głód Wolności - Hunger for Freedom". Film Towarzystwa Historycznego w Kcyni

Wkrótce, po miesiącach prac będzie można obejrzeć wspólną produkcję Towarzystwa Historycznego w Kcyni. Premiera filmu# "Głód Wolności - Hunger for Freedom" jeszcze w lutym.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 3

Mieszkańcy Suchar biesiadowali w świetlicy. Występy, wiersze i degustacje

We wtorek, 24 stycznia 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Sucharach spotkali się mieszkańcy z okazji Dnia Babci i Dziadka #oraz spotkania Noworocznego zorganizowanego przez Radę Sołecką Koło Gospodyń "Sucharzanka" i Ochotniczą Straż Pożarną.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Kolejne czytelnicze wyzwania. Dyskusja na temat książki "Jeszcze jeden dzień”

Dyskusyjny Klub Książki w Trzeciewnicy w Nowym Roku podejmuje kolejne czytelnicze wyzwania. Podczas styczniowego spotkania# dyskutowaliśmy o książce Kristin Harmel „Jeszcze jeden dzień”.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

W świecie norweskich legend. Pierwsze spotkanie DKK w nowym roku

Pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Ślesinie poświęcone było książce# Larsa Myttinga „Siostrzane dzwony”.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Nietypowy gość w DPS. Kubuś Puchatek rozbawił mieszkańców i pracowników

W środę 16 stycznia br. ochodzono dwa nietypowe święta: Dzień Kubusia Puchatka oraz Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 10

Świąteczny koncert w NOK-u. Goście wypełnili salę aż po brzegi

22 stycznia w sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano świąteczny koncert pt. "Do Betlejem!" w wykonaniu# Zespołu Pieśni i Tańca Krajna oraz Zespołu Pieśni i Tańca Młoda Krajna. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 0

Tradycyjne wydarzenie. Rodzinno-Parafialne Kolędowanie w farze

22 stycznia w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle odbyła się kolejna odsłona Rodzinno-Parafialnego Kolędowania. #Tego popołudnia w świątyni ponownie rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 0

Niestraszne im opady śniegu. Sobotnia integracja morsów

W sobotę, 21 stycznia morsy z trzech klubow spotkały się nad jeziorem Mochel w powiecie sępoleńskim. Humory dopisywały.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 0

Piękne życzenia i podarunki. Jasełka dla mieszkańców

19 stycznia 2023 r. Grupa Pszczółki z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią zagościła z jasełkami dla Mieszkańców naszego Domu.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 11

Muzyczna uczta w Paterku. To już XII odsłona wydarzenia

20 stycznia w sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku zorganizowano wyjątkowy# koncert noworoczny. Piątkowe wydarzenie oglądało na żywo kilkaset osób.

(czytaj więcej)
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)