Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Pomagamy

25 maja 2023 0

Druga zbiórka dla Natalii. Pomoc dla uczennicy SP w Kcyni

Zachęcamy do wsparcia drugiej zbiórki prowadzonej na rzecz mieszkanki gminy# Kcynia, uczennicy Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni Natalii Kalka.

(czytaj więcej)
04 maja 2023 5

Poszkodowani w pożarze potrzebują wsparcia. Stracili dorobek życia

Ruszyła zbiórka dla rodziny poszkodowanej w środowym pożarze domu #w Sicienku. Rodzice czetromiesięcznej Amelii stracili dorobek swojego życia.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2023 2

Toczy się walka o życie Mikołaja. Pilnie potrzebny Dawca szpiku

Mikołaj kilka dni temu obchodził 15 urodziny. Spędził je z mamą w miejscu, w którym od ponad dwóch# miesięcy toczy się Jego życie – na oddziale Onkologii dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy. W lutym zdiagnozowano u Niego ostrą białaczkę limfoblastyczną typu T. Choroba mutowała i dziś już wiadomo, że do wyzdrowienia niezbędne jest Mu przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Chcesz zrobić Mikołajowi urodzinowy prezent? Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku – daj nadzieję, uratuj życie!

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2023 0

Młode małżeństwo straciło w pożarze mieszkanie. Potrzebna pomoc

W niedzielę, 2 kwietnia w jednym z bloków przy ulicy Dąbrowskiego #w Szubinie doszło do pożaru mieszkania. Najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

(czytaj więcej)
14 lutego 2023 5

Ponad 35000 ofiar trzęsienia ziemi. UNICEF uruchomił zbiórkę

Minął tydzień od dwóch niszczycielskich trzęsień ziemi, które dotknęły południowo-wschodnią Turcję i Syrię. Z powodu kataklizmu# zginęło ponad 35 000 osób. Całkowita liczba dzieci, które zginęły lub ucierpiały podczas katastrofy oraz jej następstw pozostaje nieznana. Natychmiastowej pomocy potrzebuje 4,6 mln tureckich i 2,5 mln syryjskich dzieci. Przedstawiciele UNICEF są na miejscu od samego początku i pracują przez całą dobę, aby zapewnić im odpowiednią pomoc.

(czytaj więcej)
07 lutego 2023 7

Zbiórka środków na pomoc dzieciom w Turcji i Syrii. Akcja UNICEF

Trzy niszczące trzęsienia ziemi i dziesiątki wstrząsów wtórnych dotknęły południowo-wschodnią Turcję i Syrię. W obu krajach zginęło ponad# 5000 osób, w tym dzieci. Liczba ofiar i rannych ciągle rośnie. UNICEF niesie pomoc humanitarną wszystkim pokrzywdzonym przez kataklizm, w szczególności dzieciom.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 0

Zbiórka dla zawodnika klubu Orzeł. Potrzebna operacja i rehabilitacja

Zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na operację oraz rehabilitację dla naszego zawodnika Miłosza Woźniaka#, który podczas meczu ligowego doznał zerwania więzadła przedniego krzyżowego oraz uszkodzenia łąkotki.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2023 0

Zbiórka na leczenie i rehabilitację. Michał walczy z nowotworem

Trwa zbiórka na leczenie i rehabilitację 22-letniego Michała Dzikowskiego z Szubina.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 0

Gala „Walecznych Serc” w Paterku. Każdy z nas może pomóc malutkiej Zosi

Już w najbliższy piątek, tj. 9 grudnia w Paterku odbędzie się gala kickboxingu pn. Waleczne Serca, której celem jest #wsparcie malutkiej Zofii Szcześniewskiej, która choruje na SMA. Na przybyłych czeka wiele atrakcji!

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 1

Dla Igora! Przedświąteczna gorączka niesienia pomocy

Igor Jabłoński z Łachowa był całkowicie zdrowym chłopcem. Jedna chwila zamieniła życie jego i jego rodziny w istny koszmar!# W jednej chwili Igor ze zdrowego chłopca stał się dzieckiem niepełnosprawnym ruchowo i intelektualnie. W wieku 7 lat u Igora doszło do nagłego zatrzymania krążenia i ogromnego niedotlenienia mózgu. Aby pomóc w leczeniu chłopca, dziś w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie odbywa się świąteczny kiermasz.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 7

Świąteczna zbiórka dla schroniska. Pomoc dla psów i kotów

Hej wszystkim! Organizujemy świąteczną zbiórkę na schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy na Osowej Górze.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

OSP Potulice i przyjaciele dla Kubusia. Chłopiec odwiedził jednostkę

Kolejna akcja i kolejna pomoc niesiona przez naszych strażaków oraz zaprzyjaźnione instytucje !

(czytaj więcej)
17 listopada 2022 1

Przekażą misie i zabawki pacjentom. Poszukiwani wolontariusze

W Dzień Pluszowego Misia, czyli 25 listopada, Fundacja Mam Marzenie już po raz dziewiąty przekaże pacjentom #dziecięcych oddziałów szpitalnych tysiące misiów i zabawek. W ten sposób wolontariusze chcą udzielić wsparcia psychologicznego oraz dać ogromną radość małym pacjentom i pomóc w dźwiganiu trudów leczenia.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

Zbiórka dla utalentowanego kolarza. Potrzebne 6000 złotych

W internecie uruchomiono zbiórkę środków na dalszy rozwój utalentowanego sportowca z kcyńskiej gminy - Kacpa Gieryka.# Cel to 6000 złotych.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 1

Zbiórka dla polskiego trenera. Wyrokiem choroba wściekłych krów

Miał udział w wychowaniu wielu zawodników reprezentacji piłkarskiej naszego kraju. #Szczęsny, Kupisz, Jankowski, Teodorczyk, Kucharczyk oraz kilkunastu innych. W maju u byłego trenera kadry Mazowsza – Jacka Kitlińskiego – wykryto chorobę wściekłych krów! Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Mecze halowej piłki nożnej. Z udziałem pięciu drużyn

Nakielski Sport Sp. z o.o., Rada Miejsko-Gminna Ludowych Zespołów Sportowych w Nakle nad Notecią oraz #Ludowy Zespół Sportowy Skra Paterek zapraszają do udziału w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów LZS z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

(czytaj więcej)
24 września 2022 0

Podziękowania dla proboszcza i parafian. Pomogli w zakupie agregatu

Otrzymaliśmy podziękowania dla proboszcza# nakielskiej parafii i parafian. Treść publikujemy poniżej.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2022 0

Środki z 1% na koncie Fundacji. Otrzymaliśmy ponad 19 tys. zł

Bardzo dziękujemy podatnikom, którzy zdecydowali o przekazaniu # 1 % za rok 2021 na konto Fundacji „Salus Homini”. Otrzymaliśmy 19 816 zł!

(czytaj więcej)
13 marca 2022 10

Wichura zerwała dach. Każdy może pomóc

Wichury, jakie przeszły przez nasz region w połowie lutego niestety nie oszczędziły bloku w # Górkach Dąbskich. Wiatr całkowicie zniszczył poszycie dachowe. Mieszkańcy proszą ludzi dobrej woli o pomoc.

(czytaj więcej)
09 marca 2022 0

Po wybuchu w domu. Straty są duże. Mieszkańcy potrzebują pomocy

W minionym tygodniu doszło do wybuchu w jednym z domów w# Sępólnie Krajeńskim. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Straty materiale są ogromne, a mieszkańcy potrzebują pomocy.

(czytaj więcej)
21 lutego 2022 0

Potrzebna pomoc dla małej Nadii. Jak można wesprzeć jej leczenie?

Mundurowy Klub Strzelecki funkcjonujący w# OSP Jednostce Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku zwraca się z apelem o wsparcie akcji mającej na celu pomoc małej Nadii Stępniewskiej.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)