Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Sport

19 maja 2022 0

GLZS raził nieskutecznością. Pomimo tego pewnie wygrał

W 16. kolejce rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo# B – klasy LKS Szubinianka II/Victoria Kołaczkowo podejmowała na własnym boisku GLZS Sadki. Goście przed 90 minut gry dominowali ale mieli bardzo rozregulowane celowniki.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

FA Mezar liderem w LIGA D1. W meczu padło 8 bramek

Nakielska drużyna Football Academy Mezar Nakło nad Notecią z powodzeniem rywalizuje w Lidze Młodzika starszego.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Trójbój LA dziewcząt. SP Mrocza Wicemistrzem Powiatu

Dnia 17 maja 2022 roku na boisku ,,Orlik" przy SP nr 3# w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w Trójboju La dziewcząt i chłopców.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 2

Piłkarskie emocje przy pięknej pogodzie. Rozgrywki w Paterku

Za nami kolejny turniej naszych najmłodszych zawodników w# ramach rozgrywek Od Pasji do Futbolu, tym razem to my byliśmy organizatorami!

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Mityng Lekkoatletyczny w Słupsku. 16-osobowa drużyna z Nakła

14 maja na Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w# Słupsku juniorzy i młodzieżowcy LUKS Start Nakło zainaugurowali sezon letni 2022. Do rywalizacji na Kaszubach zgłoszona została grupa 16 osób. Zawodnicy naszego klubu wywalczyli kilka czołowych lokat.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 12

Mrotecka lokomotywa nie zwalnia tempa. Dobry mecz Felippe Eduardo

Chyba już nikt i nic nie zatrzyma mroteckiego Tarpana w drodze po# awans do A – klasa. Tym razem o sile podopiecznych Pawła Mądrzejewskiego przekonał się Myśliwiec Gostycyn.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Pierwsza połowa załatwiła sprawę. Wygrana Dębu w Turze

Podbudowany ubiegłotygodniową wygraną w# Nakle zespół Hutnika Tur w 16. kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy podejmował na własnym boisku Dąb Potulice. Goście już w pierwszej połowie zapewnili sobie 3 punkty.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Świetne mecze w wykonaniu młodych piłkarzy. Drużyna z Nakła gospodarzem

Drużyna SF Junior Nakło rocznik 2013 była# w niedzielę, 15 maja, gospodarzem turnieju w ramach rozgrywek Od Pasji do Futbolu.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Igrzyska dzieci w trójboju. Za nami gminna rywalizacja

12 maja na bieżni i boisku „Orlik” przy# Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci (roczniki 2011 i młodsi). Na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową 150 g, skok w dal ze strefy lub skok wzwyż dla całego zespołu. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Weekend pełen sportowych emocji. Football Academy Nakło podsumowuje

Football Academy Nakło podsumowuje weekend.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 3

Tenisiści zainaugurowali nowy sezon. Turniej przebiegał w dobrej atmosferze

Miłośnicy Tenisa Ziemnego uroczyście rozpoczęli# tegoroczny sezon na kortach Nakielskiego Towarzystwa Tenisowego "Sokół". Z tej okazji w sobotę 14 maja zorganizowano Otwarty Turniej, w którym wystartowały w osobnej klasyfikacji pary deblowe żeńskie oraz pary deblowe męskie. W rywalizacji tenisistek najlepsza okazała się para w składzie Mariola Knioła/Justyna Mrotek, a srebro wywalczyły Iwona Armknecht/Aldona Benenowska. Złota para męska to Andrzej Armknecht/Paweł Wąsowicz, którzy pokonali w finałowym pojedynku duet w składzie Jacek Ratajczak/Jacek Szamlewski.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Mecz ligowy w Dąbrowie Chełmińskiej. Młodzi piłkarze ponieśli porażkę

W ten weekend trampkarze SF Junior Nakło wybrali się# na mecz ligowy do Dąbrowy Chełmińskiej.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zapasach Kobiet. Dwa starty dwa medale

W Suwałkach dobiegła końca rywalizacja XXXVIII OOM - PODLASKIE 2022 w zapasach kobiet.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Puchar Kujawiaka i Pomorzanki! NTS Trójka Nakło tuż za podium

Wczoraj, 14 maja 2022 roku odbył się finał Pucharu Kujawiaka i Pomorzanki ‼

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Czwartki Lekkoatletyczne trwają w najlepsze. Zobacz nowe wyniki!

12 maja 2022 roku na boisku Orlik przy# Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyło się trzecie spotkanie w rundzie wiosennej zawodów dziecięcych XXVIII edycji imprezy pn. „Czwartki Lekkoatletyczne".

(czytaj więcej)
13 maja 2022 10

Kolejny krok zrobiony. Popis strzelecki Tarpana Mrocza

Pewnie zmierzający po awans do# A – klasy mrotecki Tarpan na kolejny mecz w rozgrywkach piłkarskich B – klasy wybrał się do Skarpy. Miejscowy KS Gryf nie miał wiele do powiedzenia i uległ aż 0:16.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Zawody wędkarskie w Ślesinie. Paweł Janowiak zajął I miejsce

7 maja 2022 r. w Ślesinie, odbył się konkurs wędkarski dla# mieszkańców samorządu nr 10 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Młodzi powalczyli. Piłkarze zdobyli komplet punktów

W mocno okrojonym składzie piłkarze Szubinianki przystąpili #do meczu 20. kolejki piłkarskiej A-klasy. Młodzi zawodnicy spisali się jednak doskonale i w starciu z Zagłębiem Piechcin przed własną publicznością zdobyli komplet punktów.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Mistrzostwa w czwórboju. Która drużyna okazała się najlepsza?

11 maja na bieżni i boisku „Orlik” przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 # w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 0

Lekkoatletyczne mistrzostwa gminy. Znamy klasyfikację zawodów

Na obiekcie sportowym przy ZS-P nr 3 w Nakle odbyły się# Indywidualne Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Lekkiej Atletyce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 1

Gościnni nakielanie. Wystąpiło 9 par z trzech powiatów

Goście z Więcborka zwyciężyli w turnieju brydżowym w# Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)