Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Konkursy

25 maja 2023 0

Policjanci organizują konkurs plastyczny dla dzieci. Czekają nagrody

Zespół ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy organizuje konkurs# plastyczny pn.: „Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Konkurs! Wygraj torcik na Dzień Mamy

Zbliża się Dzień Mamy, z tej okazji wraz z cukiernią la Petite przygotowaliśmy dla Was konkurs.

(czytaj więcej)
13 maja 2023 0

Międzyszkolny Turniej Logopedyczny. Wszystkie drużyny zajęły I miejsce

11 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbył się# VII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny „Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku”.

(czytaj więcej)
09 maja 2023 0

Zwierzęta chronione w Polsce. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Jakie gatunki zwierząt występują w Polsce? Które z nich są objęte ochroną? #Jak wyglądają? Dowiedz się, sprawdź, zobrazuj i zgłoś pracę do konkursu plastycznego.

(czytaj więcej)
02 maja 2023 0

"Agricola – Syn Ziemi”. Konkurs dla przedsiębiorczych rolników z regionu

Wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników, promocja i prezentacja różnorodnej aktywności kobiet #w zakresie działalności gospodarczej oraz promowanie nowoczesnego rolnictwa naszego regionu - takie cele przyświecają organizatorom konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2023 0

Konkurs wiedzy o profilaktyce uzależnień. Zwyciężył Filip Świtniewski

Po raz kolejny policjanci z Nakła zorganizowali Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień.# Swoją wiedzę sprawdzali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2023 0

Konkurs dla dzieci z okazji Dnia Matki. Prace można składac do 26 maja

Dzień mamy już niebawem, warto się do niego przygotować, bo wszyscy dobrze wiemy, że #"nie ma jak u mamy".

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2023 0

Konkurs "Dziedzictwo wieków". Wręczą medale za ochronę zabytków

Do piątku (28 kwietnia) czekamy na zgłoszenia w marszałkowskim konkursie #„Dziedzictwo wieków”, w ramach którego przyznajemy wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków w naszym regionie.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Międzywojewódzki konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Ponad 50 uczestników

Ponad 50 uczestników z 17 placówek wzięło udział w międzywojewódzkim konkursie wiedzy #o św. Janie Pawle II, jaki odbył się w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2023 14

II edycja Konkursu "Razem dla Seniorów”. Nagrodzą ciekawe inicjatywy

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda zaprasza do udziału w II edycji Konkursu# „Razem dla Seniorów”. Organizatorem Konkursu, promującego najbardziej wartościowe i ciekawe inicjatywy na rzecz osób starszych, jest Kancelaria Prezydenta RP.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2023 0

Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej. Zwyciężyła drużyna z Krzywoustego

21 kwietnia 2023 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbył się XXV Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej #Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2023 0

Gminny konkurs matematyczno-przyrodniczy. Kto stanął na podium?

19 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ślesinie odbyła się już 11 edycja #gminnego konkursu Matematyka + Przyroda = Sukces pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2023 0

SzuFLA w tegoroczną majówkę! Wygraj bilety

Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu SzuFLA już w tegoroczną majówkę.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2023 0

Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Rywalizowano o Pióro Starosty

13 kwietnia w I LO w Nakle nad Notecią odbył się XVI Powiatowy Konkurs #Ortograficzny o Pióro Starosty Nakielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół imienia Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół imienia Wincentego Witosa w Samostrzelu, I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2023 0

Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej. Tematem Powstanie Wielkopolskie

W piątek 21. kwietnia 2023 r. odbędzie się XXV Powiatowy Konkurs Wiedzy# Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych. Rozpoczynamy o godzinie 10.00.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2023 0

Konkurs "Policjant, który mi pomógł”. Zgłoszenia kandydatów do końca maja

Nakielscy policjanci przypominają o trwającym konkursie "Policjant, który mi pomógł”. #Kandydatów zgłaszać można do 31 maja br.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2023 0

Konkurs "Rodzynki z pozarządówki". W puli 40 tysiecy złotych

Do 11 kwietnia czekamy na zgłoszenia w konkursie „Rodzynki z pozarządówki", w którym wyróżnimy #najlepsze inicjatywy organizacji pozarządowych z regionu, przyznając ich twórcom i realizatorom nagrody marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W puli 40 tysięcy złotych. Zapraszamy do udziału!

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2023 1

"Mur,ale historia Wojska Polskiego". Trzecia edycja konkursu MON

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do udziału w III edycji konkursu pod hasłem# „Mur, ale historia Wojska Polskiego”. Dzięki konkursowi można otrzymać dofinansowanie na działania patriotyczno-edukacyjne i mural. Na ich realizację MON zaplanowało w sumie 1.500.000 zł

(czytaj więcej)
31 marca 2023 4

Konkurs dla aktywnych. Pomysły na rozwój gospodarczy i społeczny

Zarząd województwa ogłosił konkurs! Do 7 czerwca zapraszamy do składania Waszych pomysłów na rozwój lokalny#, realizowany przez organizacje pozarządowe, niesformalizowane grupy mieszkańców, samorządy, lokalne instytucje i przedsiębiorców.

(czytaj więcej)
31 marca 2023 0

Konkurs ekologiczny na Politechnice Bydgoskiej. Laureaci z powiatu

W piątek, 24 marca nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu "Ekologicznie zakręceni" #zorganizowanego przez Wydział Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
30 marca 2023 0

Konkurs fotograficzny. Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego

Wojewoda Kujawsko-Pomorski serdecznie zaprasza miłośników przyrody i fotografii do udziału# w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)