Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Konkursy

08 grudnia 2023 0

Konkurs "Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś". Nagrodzono 50 osób

IV Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu #Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś” zakończony!

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Konkurs! Wygraj makowiec z lokalnej cukierni

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, z tej okazji wraz z cukiernią la Petite przygotowaliśmy dla Was konkurs.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Konkurs profilaktyczny rozstrzygnięty. Kto znalazł się w gronie laureatów?

6 grudnia w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nakle #nad Notecią odbyło się uroczyste wręczenie nagród w profilaktycznych konkursach plastycznych "W zdrowym ciele zdrowy duch" oraz "Energetyki - niebezpieczna energia" organizowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nakle nad Notecią oraz Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie, Nakle, Sadkach i Mroczy.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

"Powstanie Wielkopolskie na Pałukach i Krajnie". Wyłoniono laureatów konkursu

W niedzielę 3 grudnia 2023 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się# podsumowanie projektu pt. „DZIEŃ PO DNIU. POWSTANIE WIELKOPOLSKIE NA PAŁUKACH I KRAJNIE”.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

Konkurs z okazji nadchodzących świąt. Wygraj choinkę

Wraz z marketem HIPPER.pl mamy do rozdania 10 choinek dla zwycięzców konkursu.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 0

Czarnina z królika, makowiec i flaczki z lina. Co jeszcze urzekło jury?

W piątek, 1 grudnia w murach Gminnego Centrum# Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się konkurs Smaki Krajny i Pałuk zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

"Gęś w kosmosie". Wyniki konkursu plastycznego

Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny "Gęś w kosmosie", zorganizowanym przez #samorząd województwa w ramach akcji ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Jury oceniło kilkaset prac, które nadesłano z całego regionu. Poniżej publikujemy listę laureatów i wyróżnionych. Wszystkim wymienionym osobom gratulujemy i zapraszamy 12 grudnia do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na uroczyste wręczenie nagród.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Finał Wojewódzki Turnieju Słowa. Sukces recytatorów z powiatu

Wspaniałe wieści napływają do nas. Dzisiaj w #Kujawsko – Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Turnieju Słowa „Dzieci mają głos”.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Konkurs "Smaki Krajny i Pałuk". Zostało kilka dni na złożenie zgłoszeń

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do# udziału w XIX Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 1

Poznajmy laureatów konkursu. Kto będzie reprezentował powiat?

18 listopada w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej #w Nakle odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

(czytaj więcej)
17 listopada 2023 0

Konkurs plastyczny. Pokaż, jak powinna wyglądać wymarzona biblioteka

Narysuj, namaluj, wyklej i pokaż nam jak powinna wyglądać #wymarzona biblioteka. Kto wie... Może Twój pomysł pomoże nam w urządzeniu nowo wybudowanej książnicy.

(czytaj więcej)
17 listopada 2023 0

Konkurs Wiedzy Patriotycznej. "Roman Dmowski – Idea Wszechpolska"

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału# w XII Konkursie Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim. Głównym założeniem inicjatywy jest krzewienie patriotyzmu wśród młodzieży, popularyzowanie historii Polski, a także przybliżenie dorobku intelektualnego jednego z „Ojców Niepodległości”. Zgłoszenia można przesyłać do 2 lutego 2024 r. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
12 listopada 2023 0

Konkurs "Moja opowieść wigilijna". Zostały 2 tygodnie na złożenie prac

Kto jeszcze nie napisał opowieści wigilijnej lub jeszcze #nie rozpoczął tworzenia pracy plastycznej, to już ostatni dzwonek, zostały dwa tygodnie, aby dostarczyć swoje dzieła do Nakielskiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem Konkursu Plastyczno – Literackiego zatytułowanego „Moja opowieść wigilijna.”

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

"Smaki Krajny i Pałuk". IX Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do udziału# w XIX Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
09 listopada 2023 1

"Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina". Zawalcz o atrakcyjne nagrody

Jak co roku w ramach akcji "Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” zachęcamy mieszkańców #regionu do rodzinnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Relację z tego wydarzenia warto przysłać na nasz doroczny konkurs i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada.

(czytaj więcej)
09 listopada 2023 0

Wyróżniono młodych artystów. Wyniki konkursu plastycznego

8 listopada odbyły się obrady komisji konkursowej w ramach# Turnieju Słowa „Dzieci mają głos”, którego organizatorem jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 listopada 2023 0

Turniej Słowa "Dzieci mają głos". Laureaci eliminacji powiatowych

8 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje# powiatowe Turnieju Słowa 'Dzieci mają głos”, którego organizatorem jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
07 listopada 2023 0

Konkurs "Gęś w kosmosie". Uczestnicy mogą puścić wodze fantazji

Jak co roku w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” organizujemy konkursy# z nagrodami. Dzieci i młodzież zapraszamy do uruchomienia wyobraźni i kreatywności – i udziału w konkursie plastycznym "Gęś w kosmosie". Na prace czekamy do piątku, 10 listopada. Ogłosiliśmy też konkurs na relacje z rodzinnego celebrowania dnia 11 listopada przy gęsinie.

(czytaj więcej)
05 listopada 2023 1

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. „Zioła dla zdrowia”

30 września ruszył nabór zgłoszeń do udziału w Konkursie# zielarskim promującym wiedzę z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa na obszarach wiejskich.

(czytaj więcej)
03 listopada 2023 0

"Moja bożonarodzeniowa szopka". Zaproszenie do udziału w konkursie

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zaprasza# dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny z Powiatu Nakielskiego do udziału w konkursie plastycznym "Moja bożonarodzeniowa szopka".

(czytaj więcej)
02 listopada 2023 0

Konkurs dla KGW i stowarzyszeń wiejskich. "Ambasadorki Zdrowia"

Zachęcamy Panie w wieku od# 45 do 74 lat z Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń wiejskich do udziału w wyjątkowym konkursie. Warunkiem zgłoszenia jest chęć wykonania bezpłatnej mammografii przez minimum 50 kobiet z danej organizacji. Organizacje o największej liczbie przebadanych kobiet otrzymają atrakcyjne nagrody. Konkurs organizuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Ministerstwem Zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)