Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

19 maja 2022 0

Niech moda na czytanie nie przeminie. Szereg zajęć w Trzeciewnicy

W ramach Tygodnia Bibliotek Filia w Trzeciewnicy zorganizowała dla uczniów klas 1-3 oraz przedszkola miejscowej szkoły zajęcia z animatorem.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Biblioteka - świat w jednym miejscu. Nocne spotkanie w Filii Dziecięcej

Już tradycyjnie w Tygodniu Bibliotek, przypadającym w dniach# 8-15 maja, Noc w Bibliotece organizowana przez Filię Dziecięcą, była zwieńczeniem licznych przedsięwzięć sieci placówek Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Razem przez świat. Wielkie święto po 2 latach przerwy!

We wtorek, 18 maja, odbył się w Mroczy XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy bawili się wyśmienicie!

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

„Za kółkiem” radiowozu. Policjanci przygotowali kilka atrakcji dla dzieci

Ciekawe atrakcje przygotowali policjanci dla# uczestników pikniku zorganizowanego na nakielskiej przystani. Najmłodsi uczestnicy imprezy usiedli „za kółkiem” policyjnego radiowozu, grali w grę edukacyjną, a dorośli mogli spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód w tzw.: „alkogoglach” i „narkogoglach”.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

„Skrzaty” i „jeżyki” opanowały bibliotekę. Tego dnia nie było nudy

Pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” jak# co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek, czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek. W sposób szczególny podkreśla on rolę czytania i bibliotek oraz zwiększa prestiż zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerszych kręgów społeczeństwa.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

O bajkach z różnych stron świata. Każdy otrzymał mały prezent

W dniach od 8 do 15 maja obchodzimy# XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Święto to jest corocznie organizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po to, by promować czytelnictwo oraz biblioteki i bibliotekarzy. W tym roku hasło przewodnie to: „Świat w jednym miejscu”.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Wesoły i ciekawy tydzień. Na uczestników zajęć czekało wiele atrakcji

„Biblioteka – świat w jednym miejscu”, pod takim hasłem# obchodziliśmy kolejny już Tydzień Bibliotek.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

I Chóralny Konkurs Pieśni Maryjnej. Kilkugodzinne przesłuchania zespołów

Żeński Chór Kameralny „Iuvenes Corda” z# Białegostoku pod dyr. Anny Olszewskiej zdobył Złote Pasmo i Grand Prix I Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej w podbydgoskim Niemczu.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 2

Integracyjny Piknik Rodzinny. Dobry czas na nakielskiej przystani

W niedzielny poranek dla wszystkich przybyłych na nakielską# przystań czekało wiele atrakcji. Wszystko za sprawą "Integracyjnego Pikniku Rodzinnego", którego organizatorem był Nakielski Klub Abstynenta.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 1

Noc muzeów w Nakle. Na przybyłych czekało kilka ciekawych atrakcji

Po kilkuletniej przerwie w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle #odbyła się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Wydarzenie poprowadzili Tomasz Pasieka i Krzysztof Przygoda.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Wernisaż Bożeny Sobieszczyk-Redlak. Wystawę wzbogacił duet gitar

W szubińskiej bibliotece odbył się wernisaż kilimów i batików artystki #Bożeny Sobieszczyk-Redlak.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 1

Przygody w Niedźwiadach. Uczniowie zanocowali w obserwatorium

Sezon na wycieczki szkolne do# Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach trwa w najlepsze. Tylko w ostatnim tygodniu gościli w nim uczniowie ze szkół podstawowych w Szubinie, Kończewicach, Kosztowie, Wyrzysku i Kowalewie.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

W bibliotece działo się wiele. Dzieci świetnie się bawiły

Z okazji Tygodnia Bibliotek w Filii w Potulicach zagościły# dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Dzieci Potulic. W progach biblioteki przywitaliśmy „Biedroneczki” z przedszkola, klasę podstawową oraz dzieci z zerówki.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Warsztaty, rozmowy i nie tylko. Aktywna Kcynia realizowała kolejny projekt

Dbaj o siebie i o innych to kolejny projekt dofinansowany przez# Zarząd Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Rysowanie piaskiem na szkle. Zapraszamy do obejrzenia pokazu lokalnej artystki

Trwa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, program mający na celu szeroko pojętą promocję czytelnictwa.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

„O Krajeńską Gąskę". I Powiatowy Przegląd Pieśni Ludowej

Dnia 10 maja 2022 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury# w Nakle nad Notecią odbył się I Powiatowy Przegląd Pieśni Ludowej „ O Krajeńską Gąskę” . Konkurs został połączony z wystawą prac fotograficznych pt. „Sielsko” Pani Lidii Koniec. Na wydarzenie zgłosiło się mnóstwo uczestników między innymi z Paterka, Mroczy, Szubina, Występu, Trzeciewnicy, Wyrzyska i oczywiście Nakła nad Notecią. Młodzi wykonawcy zaprezentowali się znakomicie dając tym samym radość dla ucha i oka wszystkim siedzącym na widowni.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 1

Aktywny weekend z „Naszymi Brzózkami”. Wybrali się do Potulic

Za nami aktywna sobota ze# stowarzyszeniem „Nasze Brzózki”.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 0

Piknik astronomiczny w Niedźwiadach. Frekwencja dopisała

W sobotę, 7 maja w obserwatorium astronomicznym w# Niedźwiadach odbył się piknik naukowy. Mimo niekorzystnej aury impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nie wszyscy chętni pomieścili się na sali wykładowej. Piknik rozpoczął się od wykładu Przemysława Mazura pt. „Astronomia w Niedźwiadach” ilustrowanego zdjęciami, wykonanymi właśnie w Niedźwiadach.

(czytaj więcej)
08 maja 2022 8

Majowy rajd rowerowy. Uczestnicy mieli do pokonania 30 kilometrów

8 maja z nakielskiego Rynku wyruszył majowy rajd rowerowy. Uczestniczyło w nim # 14 osób, które miały do pokonania trasę liczącą ok. 30 km.

(czytaj więcej)
08 maja 2022 0

Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Dlaczego warto czytać?

W dniach od 8 do 15 maja obchodzimy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Święto to, jest corocznie # organizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po to, by promować czytelnictwo oraz biblioteki i bibliotekarzy Pierwszy raz obchodzono je w 2004 roku. W tym roku jego hasło przewodnie brzmi: „ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU”. Nadarza się więc szczególna okazja by wyruszyć w fascynującą podróż po bibliotece, wybrać książkę i zatopić się w historii ukrytej na jej kartach.

(czytaj więcej)
07 maja 2022 0

Książki, które warto przeczytać. Bogata kolekcja w nakielskiej bibliotece

Reportaż, to seria książek publikowana przez Wydawnictwo Czarne, które specjalizuje się w # publikacjach z tematu współczesnego reportażu, literatury podróżniczej, dokumentalnej, biografiach i książkach historycznych.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)