Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

29 maja 2023 0

Zespół Vołosi w Cafe Emilia. Nowa jakość na scenie muzycznej

02.06.2023 VOŁOSI wystąpi w Cafe Emilia. „VOŁOSI to jeden z #najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej scenie muzycznej” — Gerald Seligman, Dyrektor Generalny WOMEX Zespół Vołosi wyznacza zupełnie nową jakość na europejskiej scenie muzycznej.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 6

Festyn z okazji dnia dziecka. Na dzieci czekało wiele atrakcji

Dwie imprezy biegowe i festyn dla mieszkańców z okazji dnia dziecka – to wszystko miało miejsce w #dniu wczorajszym w Potulicach. Mieszkańcy, i ci starsi i młodsi mogli spędzić aktywnie czas, a przy okazji dobrze się bawić.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Akcja "Mała Książka-Wielki Człowiek”. Młodzi czytelnicy zasłużyli na uznanie

Czytelnicy, którzy odwiedzają bibliotekę systematycznie, zasługują na uznanie. #W Bibliotece Dziecięcej w ostatnim czasie wręczono dyplomy, w związku z akcją Mała Książka-Wielki Człowiek.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Przygotowania do Jarmarku św. Wawrzyńca. Informacje organizacyjne

XIII Jarmark św. Wawrzyńca odbywa się w Nakle nad Notecią przy# ul. Powstańców Wielkopolskich, na jej północnej nitce, 28 maja 2023 r. w godzinach 10-15.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 1

"Zdrowie to podstawa". Uczniowie ze szkół powiatu na pikniku profilaktycznym

To była ogromna przyjemność, móc przygotować dla uczniów szkół podstawowych z terenu #Starostwa Powiatowego w Nakle zajęcia edukacyjno-informacyjne ze szczególnym uwzględnieniem #higiena oraz #profilaktyka chorób i uzależnień.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Spotkanie DKK w Trzeciewnicy. Omawiano powieść "To nie jest mój mąż”

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy już za nami. Omawiana przez nas #lektura to powieść Olgi Rudnickiej „To nie jest mój mąż”. Autorka skonstruowała komedię kryminalną, która trzyma w napięciu do samego końca.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

"Zobacz więcej". Film o Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku #bierze udział w projekcie fotograficznym Magdy Rdest-Nowak "Zobacz więcej", który jest jednocześnie kampanią społeczną.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Kabaret "Luzik" rozbawił publiczność. Spektakl z dużą dawką humoru

22 maja na scenie Nakielskiego Ośrodka Kultury wystąpił Kabaret "Luzik", który zaprezentował #spektakl zatytułowany "Komedia małżeńska".

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Nowe metody działania oszustów. Nakielski dzielnicowy na spotkaniu

Dzielnicowy nakielskiej komendy wziął udział# w spotkaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Olszewce. Podczas spotkania policjant przeprowadził pogadankę na temat nowych metod działania oszustów. Świadomi zagrożeń mieszkańcy mogą lepiej dbać o swoje oszczędności.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 1

Integracja na rowerze. Zwiedzali powiat nakielski na dwóch kółkach

W dniu 20 maja 2023 roku odbył się drugi rajd #rowerowy "Pałac Samostrzel" z cyklu "Nakielskie Rajdy dla Frajdy", organizowany przez Nakielski Sport.

(czytaj więcej)
21 maja 2023 0

"Danie Wspólnych Chwil”. KGW Olszewka uczestnikiem programu

Koło Gospodyń Wiejskich w Olszewce zorganizowało w sobotę#, 13.05.2023r. pierwsze spotkanie w ramach programu Fundacji Biedronki „Danie Wspólnych Chwil”. Nasz akces do udziału w programie został potwierdzony.

(czytaj więcej)
20 maja 2023 0

61. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk. Poznajmy laureatów!

20 maja w Szubińskim Domu Kultury rozstrzygnięty został Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk im. Wandy Szkulmowskiej. #Była to już 61 odsłona tego wydarzenia.

(czytaj więcej)
20 maja 2023 11

Zabawa w stylu PRL-u. Kiedyś to było!

W piątkowy wieczór w Muzeum Ziemi Szubińskiej zorganizowano cieszące się bardzo dużym #zainteresowaniem wydarzenie pt. "Noc Muzeów - Perły PRL-u!". Uczestnicy imprezy mogli tego dnia na chwilę dosłownie przenieść się w czasie do przeszłości.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 0

Jubileuszowe spotkanie. Dwanaście lat istnienia Dyskusyjnego Klubu Książki

W czwartek, 18 maja w bibliotece w Ślesinie zorganizowano jubileuszowe spotkanie# - 12 lat istnienia Dyskusyjnego Klubu Książki.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

Chętnych nie brakuje. Trasa turystyczna cieszy się zainteresowaniem

Nasza trasa turystyczna "Nakło - Miasto Trzech Kultur" wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem #mieszkańców, turystów i grup szkolnych.

(czytaj więcej)
17 maja 2023 0

"Noc w Bibliotece" pełna atrakcji. Udana zabawa aż do północy

12 maja w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 w Nakle odbyła się kolejna# "Noc w Bibliotece". To ostatnia impreza zamykająca cykl spotkań w Tygodniu Bibliotek organizowanych w sieci bibliotek gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 15

Majówka z Gminą Sicienko. Zenek Martyniuk rozgrzał publiczność

Koncert Zenka Martyniuka podczas majówki #w Sicienku przyciągnął tłumy!

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Wycieczka do Chełmży i okolic. Wyjazd sekcji turystycznej UTW

Korzystając z pięknej słonecznej pogody sekcja turystyczna działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Nakle# nad Notecią wybrała się na jednodniową wycieczkę do Chełmży i okolic.

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

Powstały różnorodne naczynia. Ceramiczne zajęcia w muzeum

7. maja 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie #Koła Ceramików Nakielskich.

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

"Noc w Bibliotece”. W piątek na dzieci czeka wiele atrakcji

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza dzieci w wieku# szkoły podstawowej na Noc w Bibliotece. Pełną atrakcji imprezę promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać.

(czytaj więcej)
04 maja 2023 0

Robert Gondek o spotkaniu z Afryką. Podróżnik gościem biblioteki

Robert Gondek - podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki – zagościł do nakielskiej biblioteki po raz #czwarty w ostatni kwietniowy czwartek. Tym razem opowiedział o wyprawie do Gabonu i na Wyspy Św. Tomasza, która została zorganizowana w ramach piątego etapu projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Celem wyprawy było zdobycie najwyższych szczytów Gabonu i Wysp Św. Tomasza i Książęcej.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)