Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

19 maja 2022 0

Dalekie podróże małych czytelników. Tydzień Bibliotek w Paterku

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to najważniejsze święto #dla bibliotekarzy oraz placówek bibliotecznych. To właśnie w tym czasie przygotowywane są wyjątkowe spotkania dla wszystkich czytelników. W szczególności jednak dla tych najmłodszych, którzy pierwszy raz odwiedzają bibliotekę i poznają książki.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Dzień Sportu w „Wesołej Piątce”. Do zabawy zaproszono rodziców

O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba# nikogo przekonywać. Uprawianie sportu, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywanie własnej słabości oraz wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji, a także współpracy w zespole.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Najmłodsi byli zachwyceni. Mogli zrobić sobie zdjęcia z alpakami

Kto ma dwa palce i jest podobny do# lamy? Oczywiście - alpaki!

(czytaj więcej)
10 maja 2022 0

Dzieci przyglądały się pracy policjantów. Wysłuchały też pogadanki

Dzieci z Przedszkola w Białośliwiu odwiedziły# nakielskich policjantów. Maluchy przyglądały się pracy mundurowych, dowiedziały się wiele na temat ich pracy i zwiedzały jednostkę. Wysłuchały także pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 0

Najmłodsi stworzyli piękne obrazki. Powstanie przedszkolna książka

W piątek do Biblioteki Dziecięcej przybyły# Jagódki z Przedszkola Katolickiego.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2022 0

Świat ekologii i recyklingu. Najmłodsi z „Donalda” na wycieczce

27 kwietnia grupy Jeżyków i Sówek z# Przedszkola Niepublicznego „Donald” w Nakle wyjechały do Balczewa, gdzie znajduje się Akademia Plastikowego Marka-Plast-Mar.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Bezpieczeństwo w przypadku różnych zagrożeń. Przedszkolaki odwiedziły straż

27 kwietnia 2022r. przedszkolaki z grupy „MAKI”, z placówki ZSP# nr 3 w Nakle nad Notecią wzięły udział w szkoleniu nt. bezpieczeństwa w przypadku różnych zagrożeń.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Zdobyli szczyt mysiej wieży. Przedszkolaki na wycieczce w Kruszwicy

Dnia 27 kwietnia 2022 roku grupa „Pszczółki” i „Żabki” z Przedszkola# Wesoła Piątka z Nakła nad Notecią wyjechała na wycieczkę do Kruszwicy.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2022 0

Poznali zawód strażaka od podszewki. Uczniowie zwiedzili komendę

25 marca Komendę Powiatową PSP w# Nakle nad Notecią odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie. W związku ze zbliżającym się świętem strażaków była to wyjątkowa okazja to bliższego zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy PSP.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Policjantki oprowadzały po komendzie. Dzieci były zachwycone

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z# Przedszkola „Wesoła Piątka” z Nakła. Gości oprowadzały po jednostce policjantki zajmujące się profilaktyką, które na zakończenie spotkania przeprowadziły krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2022 0

Wiosenna atmosfera w „Donaldzie”. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy

Okres poprzedzający Święta Wielkanocne upłynął w# Przedszkolu Donald w bardzo radosnej atmosferze.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2022 0

Wielkanocna atmosfera w „Wesołej Piątce”. Dzieci dostały upominki

12 kwietnia tradycyjnie w Przedszkolu Wesoła Piątka odbyło się# uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2022 0

O krasnoludkach w Dniu Książki. Ciekawa lekcja dla dzieci

„Czy to bajka, czy nie bajka, Myślcie sobie, jak tam chcecie, A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie” - M. Konopnicka.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2022 0

Międzynarodowy Dzień Książki. Przedszkolaki z Donalda w bibliotece

30 marca „Jeżyki” z Przedszkola Niepublicznego „Donald” wybrały# się z kolejną wizytą do Biblioteki Dziecięcej w Nakle. Pani Ania z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przeczytała dzieciom bajkę o „Księżniczce na ziarnku grochu”.

(czytaj więcej)
30 marca 2022 0

Światowy Dzień Wody w „Donaldzie”. Dzieci wiedzą, jak ją oszczędzać

22 marca dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Donald” obchodziły# Światowy Dzień Wody.

(czytaj więcej)
29 marca 2022 0

W trosce o bezpieczeństwo dzieci. Policjantka przekazała im wiele rad

Sierż. Monika Sobieszczyk z nakielskiej komendy spotkała się# dzisiaj z przedszkolakami w jednej z bibliotek. Mundurowa opowiadała o ostrożności w relacjach z nieznajomymi.

(czytaj więcej)
26 marca 2022 0

Było głośno i radośnie. Dzieci poznały sekrety biblioteki

Piękna słoneczna pogoda sprzyja spacerom, dlatego też dzieci z# nakielskiego Przedszkola Katolickiego wybrały się do Biblioteki Dziecięcej.

(czytaj więcej)
25 marca 2022 0

Wiersze, piosenki i świetna zabawy. Dzieci powitały wiosnę

21 marca dzieci z przedszkola Donald świętowały# pierwszy dzień wiosny.

(czytaj więcej)
22 marca 2022 0

Dzieci pożegnały zimę. Przez miasto przeszedł pochód

21 marca dzieci z przedszkola „Wesoła Piątka” świętowały# pierwszy dzień wiosny.

(czytaj więcej)
11 marca 2022 0

Najmłodsi gościli Nutkę Milutkę. Dzień pełen wrażeń i emocji

W minionym tygodniu oraz w# czwartkowe przedpołudnie w Przedszkolu „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią odbyły się audycje muzyczno-teatralne.

(czytaj więcej)
04 marca 2022 0

Dzień Przytulania Bibliotekarza. Była bajka, kolorowanki i słodki upominek

1 marca bibliotekarka z Biblioteki Dziecięcej odwiedziła Niepubliczne Przedszkole Katolickie, grupy: Biedronki, Krasnoludki i Jagódki oraz Centrum Rozwoju Dziecka „Reksio” - Puszatki, Jeżyki i Gagatki.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)