Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

29 stycznia 2023 1

Przedszkolaki jako bohaterowie bajek. Bal dostarczył wiele radości

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci#, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było Przedszkolu Wesoła Piątka, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 0

W Donaldzie obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Wiersze, piosenki i poczęstunek

Jak co roku w Przedszkolu Niepublicznym "Donald" obchodzono Dzień Babci i Dziadka# i przedszkolaki zaprosiły na uroczystość swoich najbliższych.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Dzień Wiedzy o Pingwinach. Zabawy edukacyjne w Donaldzie

W poniedziałek 23 stycznia br. 3-latki z Przedszkola Donald w Nakle obchodziły Dzień Wiedzy o Pingwinach.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 0

Uczcili Święto Kubusia Puchatka. Wyjątkowy dzień w bibliotece

W styczniu swoje święto obchodzi dobrze wszystkim znany Kubuś Puchatek. Jest to postać bardzo przez dzieci lubiana, dlatego też biblioteka# w Trzeciewnicy wraz z przedszkolakami postanowiła uczcić ten wyjątkowy dzień.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 0

Dużo wiedzą na temat przyrody. Jeżyki poznały zwyczaje ptaków

Wokół nas zmienia się krajobraz, nikną pola uprawne i łąki, pojawiają się zarośla, zagajniki. Coraz częściej spotykamy w pobliżu# naszych domów ptaki i słyszymy ich śpiew. Warto zachęcić dzieci do obserwacji życia ptaków, poznawania ich zwyczajów.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Babcia Stenia opowiedziała o dawnych czasach. "Żabki" z wizytą w bibliotece

Babcia‍ i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Zagadki, zabawy, ciasteczka z miodem i lemoniada. Święto Kubusia Puchatka

Miś o małym rozumku, lubiący małe co nieco, wszystkie dzieci go znają i kochają… Tak to Kubuś Puchatek. Święto tego przemiłego# niedźwiadka hucznie obchodziliśmy w Bibliotece Dziecięcej.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

"Kubusiowe" medale dla przedszkolaków. Pomysły na zimowe zabawy

We wtorek, 17 stycznia w bibliotece w Ślesinie było gwarno i wesoło, a wszystko to za sprawą przedszkolaków z grupy# „Słoneczek”. Okazją do spotkania był Światowy Dzień Śniegu oraz Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. "Dziecięce kolędowanie”

W środę, 18.01.2023 r. o godzinie 10:00 w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się już poraz kolejny# Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Dziecięce kolędowanie”.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2022 0

Niska temperatura nie przeszkodziła w wizycie. Przedszkolaki w bibliotece

Mimo niskiej temperatury dzielne Jeżyki, Misiaczki i małe Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka przybyły do Biblioteki Dziecięcej.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2022 0

Radosne Święta w Donaldzie. Czas upłynął w miłej atmosferze

Grudzień w Przedszkolu Niepublicznym# Donald upłynął pod znakiem przygotowań do najpiękniejszych świąt w roku – Bożego Narodzenia. W oknach przedszkola pojawiły się świąteczne dekoracje a w salach zapachniały zielone świerki i sosny udekorowane kolorowymi bobkami, łańcuchami i błyszczącymi lampkami.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2022 0

Miła niespodzianka. Opowiedziały o swoich marzeniach świątecznych

20 grudnia przedszkolaki z Przedszkola „Bajkowa łąka” wraz z opiekunem panią Natalią zrobiły miłą niespodziankę odwiedzając #Filię Ogólną na oś. Łokietka.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2022 0

Warsztaty Bożonarodzeniowe. Powstały piękne łańcuchy i bombki choinkowe

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dnia 9 grudnia br. w grupie 3-larków z Przedszkola Niepublicznego Donald w Nakle# odbyły się zajęcia otwarte połączone z Warsztatami Bożonarodzeniowymi.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2022 0

Mikołajki w Donaldzie. Pojawił się długo oczekiwany gość

Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. W Przedszkolu Niepublicznym DONALD święto to trwało dwa dni.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2022 0

"Krasnoludki" odwiedziły starostę. Przedszkolaki poznały pracę urzędu

W czwartek, 8 grudnia w starostwie mieliśmy przyjemność ugościć jednych z najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.# Przedszkolaki z grupy "Krasnoludków" Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle odwiedziły Starostwo Powiatowe, gdzie mogły poczuć się jak starosta siadając na jego miejscu za biurkiem lub jak pracownicy urzędu przybijając pieczątki w Wydziale Komunikacji.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

"Idą nutki od Betlejem". Przedszkolaki przygotowują się do świąt

Po raz kolejny w Przedszkolu Wesoła Piątka gościła Nutka Milutka. Tym razem przedszkolaki miło i radośnie spędzali czas na przedstawieniu# pt. "Idą nutki do Betlejem".

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Głośne czytanie dzieciom. Rozpoczęli cykl spotkań

W poniedziałek 28 listopada rozpoczęliśmy w Filii bibliotecznej w Potulicach cykl spotkań dla przedszkolaków miejscowego Zespołu Szkół #Szkolno-Przedszkolnych im. Dzieci Potulic. Spotkania będą poświęcone głośnemu czytaniu dzieciom.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

Wspólne wróżenie z rodzicami. Andrzejkowe czary-mary

Andrzejki to jedna z najbardziej tajemniczych nocy w roku, kiedy to staramy się uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości.# Obrzędy andrzejkowe w naszym kraju mają bardzo długą tradycję, pierwsze wzmianki o nich pochodzą z XVI wieku.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

List do Świętego Mikołaja. Wycieczka przedszkolaków na pocztę

W oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja, dzieci z grupy "MAKI" Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią napisały list#, który prosto do wioski Laponii zostanie dostarczony dzięki ekspresowej nakielskiej Poczcie Polskiej.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Jak właściwie postępować z książkami? Przedszkolaki gośćmi biblioteki

W piątek, 24 listopada gośćmi biblioteki w Ślesinie były dwie, miejscowe grupy przedszkolne.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Nie zapomniały o Dniu Pluszowego Misia. Zabawy z rodzicami

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochaną podusia do snu.

(czytaj więcej)
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)