Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

23 maja 2024 0

Policjanci rozpoczęli znakowanie rowerów. Grawerowanie jest bezpłatne

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre# i policjanci zachęcają użytkowników jednośladów do ich znakowania. W nakielskiej komendzie rowery grawerowali dzielnicowi.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 8

Obrady rady powiatu. Sesja trwała kilka minut

We wtorek, 21 maja w sali konferencyjnej nakielskiej przystani odbyła się# II sesja rady powiatu.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Spotkanie z burmistrzami i wójtem. Omawiano sprawy bieżące

Dzisiaj, 22 maja 2024 roku odbyło się spotkanie #Starosty Nakielskiego Krzysztofa Błońskiego, Wicestarosty Nakielskiego Michała Dubkowskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Tomasza Miłowskiego z burmistrzami i wójtem gmin położonych w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 35

Posłowie PiS przyjechali do Nakła. Konferencja przed dworcem kolejowym

Posłowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w osobach #Krzysztofa Szczuckiego i Marcina Horały w miniony wtorek wzięli udział konferencji prasowej, która odbyła się na terenie nakielskiego dworca PKP. Głównym tematem rozmów była budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego dla regionu – w tym dla Nakła nad Notecią.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 30

Trwa kampania wyborcza. Europoseł Kosma Złotowski z wizytą w Nakle

20 maja w nakielskiej restauracji Cafe Emilia odbyło się# otwarte spotkanie z Kosmą Złotowskim – europosłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyła zaledwie kilkunastoosobowa grupa sympatyków PiS, jednakże tematów do dyskusji nie brakowało.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 3

Budynek szkoły zostanie wyposażony w windę. Podpisano umowę

Już wkrótce w Szkole Podstawowej #nr 2 w Nakle zamontowana zostanie winda. Budynek zostanie przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Odpust ku czci Królowej Krajny. Nie zabrakło wiernych z naszego powiatu

„Maryja jest Niewiastą modlitwy wytrwałej oraz #jednomyślnej. Potrzebujemy Matki, która będzie nas dopingowała, by w zaangażowaniu nie opadać z sił, nie poddawać się, nie zamykać się też w „swojej skorupce” wiary” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, przypominając za św. Pawłem, że Kościół jest organizmem, w którym ważne są wszystkie członki.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 4

Uroczystości w Kcyni. 80. rocznica Bitwy o Monte Cassino

Z okazji 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino#, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel wziął udział w uroczystościach upamiętniających to niezwykle ważne wydarzenie historyczne. Bitwa o Monte Cassino, stoczona w maju 1944 roku, była jednym z kluczowych momentów II wojny światowej, w którym polscy żołnierze odegrali heroiczną rolę w przełamywaniu linii obronnych wojsk niemieckich.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 3

Wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycie. Hufcowy rajd

18 maja 2024 roku był wyjątkowym dniem dla uczestników #Hufcowego Rajdu Szlakiem Przedmościa Bydgoskiego. W imprezie wzięło udział 80 zuchów i harcerzy z 7 drużyn Hufca Nakło, którzy mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile pełne przygód i wspólnych emocji.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

25-lecie kapłaństwa. Srebrny jubileusz ks. Romana Sosnowskiego

W sobotę, 18 maja w parafii# w Występie ks. proboszcz Roman Sosnowski obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Do fary zawitał jej patron

19 maja przez ulice Nakielską, Dworcową i Sądową #w Kcyni przeszła uroczysta procesja, która kierowała się prosto do kcyńskiej fary. Wierni nieśli ze sobą figurę św. Michała Archanioła z Gargano

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Uroczystość w nakielskiej farze. Dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej

W niedzielę, w samo południe - dzieci z parafii pw. św. #Wawrzyńca w Nakle przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Zanim jednak rozpoczęła się msza święta, dzieci wraz ze swoimi rodzicami stawili się przed murami świątyni, gdzie zostali powitani przez księży - proboszcza Michała Adamczyka oraz wikariusza Radosława Wnuka.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Zajęcia pt. "Studio urody". Seniorzy w nowych fryzurach

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle pojechali z wizytą #do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu w ramach współpracy i zajęć pt. "Studio urody" podczas których wykonywane były fryzury na głowach Seniorów.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Pielgrzymka do Górki Klasztornej. Nakielscy pątnicy rozpoczęli wędrówkę

Licząca ponad 100 osób piesza pielgrzymka wyruszyła #w sobotę o 6:30 spod kościoła pw. św. Wawrzyńca w Nakle do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej. Licząca ok. 30 km trasa wiedzie m.in. przez takie miejscowości jak Olszewka, Dębowo oraz Liszkowo.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Podpisano porozumienie. Wzajemna współpraca obu podmiotów

15 maja 2024 r. w Zakładzie Karnym #w Potulicach podpisano porozumienie pomiędzy Klubem Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią, a Stowarzyszeniem Oficerów Więziennictwa dotyczące współpracy obu podmiotów w ramach działalności statutowej.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Zmiany w kierownictwie kujawsko-pomorskiej policji. Uroczysta zbiórka

Wczoraj (15.05.2024 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której kadra garnizonu pożegnała wieloletniego Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektora Mirosława Elszkowskiego, obecnie kierującego Policją w województwie warmińsko-mazurskim. Była to także okazja do przedstawienia nowego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, którym został inspektor Jacek Witas. Środa, to także dzień zmian na stanowiskach Komendantów Powiatowych Policji w naszym garnizonie.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Renowacja zabytkowego ogrodzenia cmentarza. Aktualny stan prac

Projekt pn. "Renowacja zabytkowego ogrodzenia# cmentarza przykościelnego (krata forteczna) przy parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Świętego Wita w Słupach" jest w trakcie realizacji.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Egzamin ósmoklasisty 2024. Na początek język polski

We wtorek, 14 maja uczniowie klas ósmych szkół podstawowych przystąpili# do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

I Regionalna Wystawa Królików Rasowych. Nagrodzono hodowców

Tegorocznym targom w Minikowie towarzyszyła #I Regionalna Wystawa Królików Rasowych oraz Pokaz Drobnego Inwentarza. Komu przyznano nagrody?

(czytaj więcej)
12 maja 2024 0

Tłumy w Minikowie. Wystawcom i zwiedzającym dopisała pogoda

Drugi dzień targów w Minikowie przyciągnął tłumy# zwiedzających. Plenerowa wystawa podobnie jak w sobotę, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dopisała pogoda.

(czytaj więcej)
12 maja 2024 0

Wzmożony ruch na "dziesiątce". Utrudnienia na drodze

Spory korek tworzy się dziś od rana na drodze #krajowej nr 10, na odcinku Nakło-Bydgoszcz. Wzmożony ruch pojazdów związany jest z trwającymi od wczoraj targami w Minikowie.

(czytaj więcej)
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)