Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

29 maja 2023 0

Uroczysty jubileusz. DKK w Paterku świętowało 10-lecie działalności

25 kwietnia to szczególna data dla Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku. Tego dnia bowiem #obchodziliśmy 10-lecie działania DKK. Uroczysty jubileusz świętowaliśmy w Cafe Emilia w Nakle nad Notecią. Rozpoczęliśmy go od życzeń i podziękowań dla Klubowiczek, które od 10 lat spotykają się w każdy ostatni czwartek miesiąca, aby podyskutować o kolejnej książce.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Spotkanie członków PSL. Podziękowanie dla Ryszarda Bagnerowskiego

Wczoraj, 28 maja 2023 r. w Święto Zesłania Ducha Świętego (drugie pod względem ważności w #kościele katolickim), w powiecie nakielskim członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego obchodzili Święto Ludowe. To tradycja sięgająca aż 1904 roku, a jego pierwsze obchody odbywały się pod hasłem „żywią i bronią”, które przetrwało na niektórych zielonych sztandarach do dzisiaj.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Służba Więzienna na "Dniach Psychologa" w Bydgoszczy. Spotkanie na UKW

Zakład Karny w Potulicach oraz Filia w Wyrzysku Powiatowego Urzędu Pracy w Pile zainicjowali #spotkanie z potencjalnymi kandydatami do Służby Więziennej. Podczas spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie wymagania stawiane są kandydatom na poszczególne stanowiska.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Policjanci na przystani. Z atrakcji chętnie korzystali dzieci i dorośli

Policjanci z Nakła gościli na festynie, który odbył się w miniony weekend na nakielskiej przystani. #Policyjne stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i dzieci.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Mieszkańcy DPS w Górce Klasztornej. Miłe wspomnienia i pamiątkowy dyplom

W piątek 26 maja br. Mieszkańcy Domu uczestniczyli w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości #Religijnej Osób Niepełnosprawnych "Spotkanie u Matki", który odbył się w Górce Klasztornej.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Wojewódzkie Zawody MDP. OSP Drzewianowo na podium!

W dniu 27 maja w Czernikowie (powiat toruński) odbyły się# XXI Wojewódzkie Zawody MDP-CTIF woj. Kujawsko-Pomorskiego. Dwie jednostki OSP z gminy Mrocza wystawiły swoje drużyny, które rywalizowały z licznymi drużynami MDP z terenu województwa.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 19

Bezrobotnych w powiecie ubywa. Tylko jedna gmina ze wzrostem

Statystyki lokalnego rynku pracy wskazują na to, że wbrew pesymistycznym zapowiedziom, bezrobocie #spada. W ubiegłym miesiącu liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne zmniejszyła się.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

XIII Jarmark św. Wawrzyńca. Fotorelacja z wydarzenia

28 maja na ul. Powstańców Wielkopolskich w Nakle miała miejsce XIII odsłona jednego z# najbardziej lubianych przez mieszkańców wydarzeń, jakim jest Jarmark św. Wawrzyńca. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 10

Ruszyła modernizacja ogrodzenia. Prace przy nakielskim szpitalu

Ruszyła modernizacja ogrodzenia frontowego nakielskiego szpitala. Przedsięwzięcie kosztować ma# 344 050,50 zł brutto.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Nabożeństwo majowe na „ Łokietku”. O oprawę zadbała orkiestra ZSŻŚ

27 maja 2023 roku tradycyjnie odbyło się# coroczne nabożeństwo majowe na statku szkolnym „Wł. Łokietek”, który zacumował u wybrzeża Noteci przy wylocie z ul. Hallera w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Święcenia kapłańskie. "Do serca ks. Alberta Grudzki Bóg trafił poprzez rap"

„Jezus was pyta: czy kochasz Mnie? Odpowiedź, jakiej udzielicie Mu dzisiaj, będzie obowiązywać do# końca życia” – mówił w Katedrze św. Marcina i Mikołaja bp Krzysztof Włodarczyk.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 12

Sportowo-pożarnicza rywalizacja w Potulicach. Kto okazał się najlepszy?

27 maja na stadionie w Potulicach przeprowadzono zawody sportowo-pożarnicze #gminy Nakło nad Notecią. W rywalizacji wzięło udział 20 drużyn.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Rodzinny rajd rowerowy pamięci św. Jana Pawła II. Blisko 400 uczestników

Blisko czterystu rowerzystów wystartowało w rodzinnym rajdzie pamięci #świętego Jana Pawła II. Uczestnicy wyruszyli spod Zespołu Szkół Katolickich, który jest żywym pomnikiem papieża Polaka w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 31

Wybuduje firma z Koronowa. Powstanie biblioteka za 4,7 mln zł

Przetarg na nową siedzibę biblioteki został rozstrzygnięty. W ciągu nieco ponad #roku, powstanie nowy budynek połączony z Nakielskim Ośrodkiem Kultury.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 12

"Dzieci zostały objęte pomocą". Współpraca między województwami

Z uwagi na sygnały dotyczące odebrania 12 dzieci z rodzinnego domu dziecka z Łęgowa (pow. wągrowiecki) wojewoda #wielkopolski Michał Zieliński natychmiast podjął działania w związku z zaistniałą sytuacja i zwołał sztab kryzysowy w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu, celem ustalenia przebiegu podjętych działań.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 11

Wojewoda uczestnikiem sesji. Mikołaj Bogdanowicz z wizytą w Nakle

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył dziś w sesji Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, #podczas której podsumował ostatnie 8 lat współpracy strony rządowej z samorządową.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Dziś ostatni dzień zmagań. Ósmoklasiści rozwiązywali test z języka angielskiego

Ósmoklasiści mogą odetchnąć z ulgą... Dziś odbył się ostatni z egzaminów.# Uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie rozwiązywali test z języka angielskiego.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Wiosenny Turniej Tenisa dla dzieci. Zawodnicy w doskonałej formie

W dniu 20.05.2023 r. odbył się Wiosenny Turniej Tenisa dla dzieci trenujących w sekcji #Nakielskiego Sportu.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 46

Otwarcie II części Aura Parku. Kolejne sklepy rozpoczęły swą działalność

25 maja nastąpiło otwarcie kolejnych sklepów na terenie nakielskiego Aura Parku przy ul. Mroteckiej. #Mieszkańcy Nakła i okolic już od samego rana robili zakupy zarówno w nowo otwartych, jak i tych funkcjonujących już wcześniej placówkach handlowych.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 2

Prawie 450 działań. Podsumowanie ubiegłorocznych akcji strażaków

W ubiegłym roku jednostki ochotniczej straży pożarnej z terenu gminy Nakło brały udział w prawie# 450 działaniach. To ponad sto działań więcej niż w 2021 roku.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 6

Dzisiaj ósmoklasiści mierzą się z matematyką. Drugi dzień egzaminu

W środę, 24 maja uczniowie klas ósmych przystąpili do obowiązkowego egzaminu z# matematyki.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)