Dziś mamy 24 lutego 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

23 lutego 2024 0

100 tys. zł na przebudowę pomostu. Umowa podpisana

Dzisiaj starosta nakielski Tadeusz Sobol wraz z wicestarostą# nakielskim Tomaszem Miłowskim w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisali umowę o dofinansowanie w wysokości ponad 100 tysięcy złotych na przebudowę istniejącego pomostu na Przystani Powiat Nakielski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 6

Wzniesiono toast. Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody w Nakle

6 par zamieszkujących gminę Nakło nad Notecią obchodziło #w dniu 23 lutego złote, szmaragdowe i diamentowe gody. W uroczystości parom towarzyszyli członkowie ich rodzin – w tym dzieci i wnuczęta.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 27

Korki na trasie Szubin-Bydgoszcz. Protest zakończyć ma się w nocy

W czwartek, 22 lutego o godz. 23.59 zakończyć ma się protest rolników #na odcinku drogi S5 w Białych Błotach.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych. Jakie kwoty przyznano placówkom?

19 lutego 2024 r. Zarząd Powiatu Nakielskiego rozstrzygnął konkurs na organizację zajęć #pozalekcyjnych dla szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Nakielski w 2024 roku.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Kolejne umowy podpisane. Dotacje dla stowarzyszeń z powiatu

Kolejne umowy na dofinansowanie realizacji zadań publicznych# związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2024 r. zostały podpisane 20 lutego w gabinecie Starosty Nakielskiego. Umowy dotacyjne z ramienia Powiatu Nakielskiego podpisali: starosta nakielski Tadeusz Sobol, wicestarosta Tomasz Miłowski oraz skarbnik Natalia Zmudzińska.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 30

Takiego protestu nie było od lat. Rolnicy nie odpuszczają

Na drodze ekspresowej S5 w Białych Błotach cały czas trwa jeszcze protest #rolników. Do kiedy potrwają utrudnienia?

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 4

105. rocznica bitwy o pociąg pancerny. Podniosła uroczystość w Zamościu

18 lutego 2024 roku wzięliśmy udział w obchodach #105. rocznicy bitwy o pociąg pancerny pod Rynarzewem-Zamościem. Organizatorami wydarzenia było Sołectwo Zamość, Liga Kobiet Polskich w Zamościu i Stowarzyszenie Nasz Zamość.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 14

Rolnicy spotkali się z wojewodą. Protestujący przedstawili postulaty

Rolnicy nadal nie schodzą z blokowanych dróg. Wczoraj przedstawiciele strajkujących# spotkali się z wojewodą. Protestujący przedstawili swoje postulaty.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 48

Rolnicy zostają na noc. Blokada drogi na trzy doby

Dzisiaj od rana w całej Polsce odbywa się ogólnopolski strajk# rolników. Kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Na węźle w Białych Błotach droga zablokowana będzie trzy doby.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 15

Rolnicy przybyli pod urząd wojewódzki. Ruchem kieruje policja

We wtorek, około godziny 13.00 delegacje protestujących rolników przybyły# do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy na spotkanie z wojewodą. Głośny dźwięk klaksonów niesie się po mieście.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 1

Powyborczy chaos. "Gdzie jest państwo, gdzie jest obywatel?"

Bieżąca sytuacja polityczna, z którą mamy do czynienia# po październikowych wyborach parlamentarnych jest dynamiczna i wymaga ciągłej uważnej analizy. Radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Jerzy Gawęda stara się wyjaśnić pewne mechanizmy w kolejnej naszej rozmowie.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 89

Ruszyli z Trzeciewnicy i Zamościa! Rolnicy biorą udział w strajku (film)

20 lutego od samego rana rozpoczęły się ponowne ogólnopolskie protesty rolników# na drogach. Blokowane są m.in. drogi krajowe i ekspresowe. Mieszkańcy powiatu nakielskiego muszą w szczególności spodziewać się sporych utrudnień na drogach prowadzących do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży. Podziękowania od komendanta

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach w czasie wolnym# od służby dokonał ujęcia sprawcy kradzieży. Dyrektor potulickiej jednostki penitencjarnej, ppłk Piotr Kijewski wyróżnił szer. Wojciecha Sarneckiego za postawę godną naśladowania.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 55

Rolnicy walczą dalej. Jutro blokady na odcinku Nakło-Bydgoszcz

We wtorek, 20 lutego rolnicy po raz kolejny wyjadą# na ulice polskich miast i wsi, by wyrazić swoje niezadowolenie przeciwko polityce Unii Europejskiej, Zielonego Ładu oraz niekontrolowanemu napływowi towarów z Ukrainy. Utrudnienia wystąpią m.in na odcinku drogi Nakło-Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Druhowie spotkali się w remizie. Czas podsumowań w OSP Potulice

W miniony piątek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej# w Potulicach zorganizowano zebranie sprawozdawcze miejscowej jednostki. Druhowie podsumowali tego dnia cały miniony rok.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 3

Skontrolowano tylko dwie stacje w powiecie. Jakość paliw sprawdzona

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrolę #jakości paliwa na stacjach benzynowych w całym kraju. Jak wypadły tzw. CPN-y w naszym powiecie?

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 1

Odbiór inwestycji był, ale... Czy da się już wynająć świetlicę w Karnowie?

Mieszkańcy Karnowa czekali na remont świetlicy wiejskiej naprawdę wiele lat# i w końcu się doczekali – obiekt został już całkowicie zmodernizowany, niemniej jednak nie można z niego jeszcze korzystać. Jaki jest powód takiego stanu rzeczy i czy da się określić termin oficjalnego otwarcia świetlicy?

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 12

Cyfrowe prędkościomierze. Aktywne znaki dla bezpieczeństwa

Na koniec ubiegłego roku, w Kcyni pojawiły się cyfrowe prędkościomierze.# Ich zadaniem jest informowanie kierowców o tym, z jaką prędkością jadą. Takie rozwiązanie podoba się mieszkańcom.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 0

Zebranie sprawozdawcze OSP Polichno. Jednostka ma nowego naczelnika!

W świetlicy wiejskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze #Ochotniczej Straży Pożarnej Polichno. Po 25 latach służby w roli naczelnika jednostki rezygnację złożył dh Zdzisław Angielczyk.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 0

Podsumowano miniony rok. Damian Mylcarek z największą liczbą wyjazdów

W salce WDK Paterek odbyło się zebranie sprawozdawcze# kolejnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Nakło. Druhowie z Paterka po raz kolejny pokazali, że w razie wystąpienia zagrożenia można na nich liczyć.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 0

Stowarzyszenia podpisały umowy. Na co przeznaczone zostaną dotacje?

Pierwsze umowy na dofinansowanie realizacji zadań publicznych związanych# z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2024 r. zostały podpisane wczoraj - 13 lutego - w gabinecie Starosty Nakielskiego. Umowy dotacyjne z ramienia Powiatu Nakielskiego podpisali: starosta nakielski Tadeusz Sobol, wicestarosta Tomasz Miłowski oraz skarbnik Natalia Zmudzińska.

(czytaj więcej)
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)