Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

31 stycznia 2023 3

Kolizja samochodów dostawczych i osobówki. Uszkodzona lampa (aktualizcja)

We wtorek, 31 stycznia na skrzyżowaniu przy ulicy Olszewskiej w Nakle doszło do kolizji trzech samochodów #- dwóch dostawczych i jednego osobowego.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Kierujący fiatem zatrzymany przez drogówkę. Kontrola trzeźwości

Trzeźwość 964 kierowców skontrolowali podczas porannych działań mundurowi w powiecie nakielskim. Zatrzymano #jedną osobę, która ruszyła w trasę nietrzeźwa.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 3

Poranna kolizja. Ciężarowe volvo zderzyło się z bmw

Dzisiaj w godzinach rannych w Samoklęskach Dużych (gm. Szubin) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autem osobowym.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Nakielska "drogówka” na trasach naszego powiatu. Ponad 50 wykroczeń

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili w miniony piątek działania pn. „Bezpieczny pieszy”. #Mundurowi zwracali uwagę na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych i jak do przepisów stosują się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Korzystajmy z uroków zimy z rozsądkiem. Policjanci z apelem

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkie dzieci ferie. Dla wielu, to czas wyjazdów. Policjanci przypominają, by z uroków zimy# korzystać z rozsądkiem i pamiętać o bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o ostrożność

Opady śniegu i występująca miejscowo gołoledź powodują, że przemieszczanie się po trasach powiatu nakielskiego może być utrudnione.# Policjanci apelują do kierowców, by w tak niekorzystnych warunkach pogodowych zachowali szczególną ostrożność.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 6

Pożar garażu. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji

W sobotę, 28 stycznia przy ulicy Paderewskiego w Nakle doszło do pożaru w garażu budynku mieszkalnego.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 45

Kawałek tynku z kamienicy spadł na kobietę. 20-latka trafiła do szpitala

Na ulicy Pocztowej w Nakle kawałek tynku jednej z kamienic spadł na idącą chodnikiem młodą kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 2

Mniej zdarzeń, więcej ofiar. Bilans nie jest optymistyczny

Zeszłoroczny bilans zdarzeń drogowych w powiecie nakielskim wcale nie jest optymistyczny. Mimo, że ogólnie spadła liczba# wypadków jak i kolizji, to w porównaniu do lat poprzednich pochłonęły one więcej ofiar.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Policjanci odnotowali 57 wykroczeń. Działania pn. "Pierwszeństwo"

W czwartek, 26 stycznia policjanci nakielskiej „drogówki” prowadzili na trasach działania pn.: „Pierwszeństwo”, które miały na celu #poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 1

Pożar mieszkania na I piętrze. Ewakuacja mieszkańców

W piątek 27 stycznia br, krótko po godzinie 5 nad ranem na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej #w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym w miejscowości Pęperzyn gm. Więcbork. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku oraz zastęp z Sitna.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 7

Rozpoznajesz tę kobietę? Można przekazać informacje

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach.# Wszyscy, którzy rozpoznają kobietę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Pił w parku pod okiem monitoringu. Ostatecznie dostał dwa mandaty

W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku obserwator Miejskiego Monitoringu Wizyjnego zauważył na jednym z #ustronnych miejsc w Parku 700-lecia przy ulicy Sądowej w Nakle nad Notecią mężczyznę pijącego z butelki alkohol.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 15

Rozpoznajesz tego mężczyznę. Poinformuj policję

Policjanci z Posterunku Policji Osowa Góra zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciu#. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 23
(ustalenia policji)

Zderzenie dwóch osobówek! Toyota zderzyła się z kią picanto

Dzisiaj, 25 stycznia około godz. 12 doszło do kolizji drogowej przy torach na jednym ze skrzyżowań# w Nakle.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 18

Poranny pożar! Rozpoczął się od wiadra a zakończył na ścianie

Dzisiaj, 24 stycznia o godzinie 4.32 zaalarmowano straż o pożarze #w budynku gospodarczym w Modrakowie (gm. Mrocza).

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 3

Pożar w komorze silnika samochodu. Najprawdopodobniej doszło do usterki

W poniedziałek, 23 stycznia w godzinach wieczornych w Paterku doszło do niegroźnego pożaru samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Korzystali z telefonów podczas jazdy. Blisko 40 mandatów

W miniony piątek policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania pn.: „Telefony”, przypominając kierowcom, że #używanie telefonu komórkowego podczas jazdy jest niebezpieczne, ale też stanowi wykroczenie.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 15

Strażacy musieli otworzyć mieszkanie. Zastano osobę martwą

Dzisiaj rano w jednym z mieszkań w Paterku (gm. Nakło) musiały interweniować służby ratunkowe. Po dostaniu się do środka#, w mieszkaniu zastano osobę martwą.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 7

Volkswagen w rowie. Uważajmy, na drogach nadal ślisko!

Wczorajsze, intensywne opady śniegu, dały sie we znaki szczególnie kierowcom. Na drogach nie brakowało kolizji.# Uważajmy! W niektórych miejscach nadal jest ślisko.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 9

Pożar sadzy w kominie. Poranna akcja strażaków

W sobotę, 21 stycznia w godzinach rannych doszło do zapalenia sadzy w przewodzie kominowym w jednym z budynków mieszkalnych #w Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)