Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Na sygnale

09 grudnia 2023 1

Byli poszukiwani za przestępstwa. Zatrzymano mężczyznę i kobietę

Kolejni poszukiwani trafili do zakładu karnego po tym, jak #ich miejsca pobytu ustalili mundurowi z Nakła. Oboje mieli na sumieniu przestępstwa z przeszłości, a do odbycia karę określoną przez sąd.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2023 3

Pożar beli siana. Wieczorna akcja gaśnicza

W piątek, 8 grudnia w godzinach wieczornych strażacy interweniowali #w Występie.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 3
Wiadomości z regionu

Po kłótni zabrał sznur i wybiegł do lasu. Policjanci zapobiegli tragedii

Koronowscy dzielnicowi udaremnili próbę samobójczą# 37-letniego mieszkańca gminy Koronowo. Ich szybka i zdecydowana reakcja, a do tego znajomość terenu, pozwoliły zapobiec tragedii i otoczyć mężczyznę fachową opieką.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 1

KAS skontrolowała jedną ze spółek. Firmy wpłaciły zaległy podatek

Pracownicy KAS z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu #ustalili podczas kontroli jednej ze spółek, że podatnik obniżył kwoty należnego podatku VAT posługując się tzw. fikcyjnymi fakturami, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji gospodarczych.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 2
Wiadomości z regionu

Dwaj złodzieje zatrzymani. Ukradli rowery i kilka butli z gazem

Kryminalni z Komisariatu Policji w #Białych Błotach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w krótkim odstępie czasu dokonali kradzieży dwóch rowerów oraz kradzieży z włamaniem do kosza na butle propan-butan. Usłyszeli zarzuty. Czeka ich sprawa w sądzie.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Jest podejrzany o kradzież w sklepie (film)

Policjanci z Komisariatu Policji #Bydgoszcz-Wyżyny zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Szczęśliwy finał poszukiwań. Mężczyzna odnaleziony w zaroślach

Fordońscy policjanci poszukiwali 76-latka. Mężczyzna wyszedł z domu #i do niego nie powrócił. Poszukiwali go bydgoscy funkcjonariusze wspierani przez inne służby i ochotników. Odnaleźli go policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej. Po zbadaniu przez wezwaną na miejsce załogę pogotowia, przekazali Seniora pod opiekę rodziny.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 6

Pożar domu. Na miejscu pięć zastępów straży pożarnej (aktualizacja)

W czwartek, 7 grudnia około godz. 20.30 doszło do pożaru #domu jednorodzinnego na osiedlu Wodociągowe Wzgórze w Nakle. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 1

Silne zadymienie na klatce schodowej. Akcja w budynku wielorodzinnym

W środę, 6 grudnia w godzinach popołudniowych mieszkańcy jednego z budynków #wielorodzinnych w Żurawi musieli ewakuować się na zewnątrz. Wszystko za sprawą silnego zadymienia na klatce schodowej.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 2

Mężczyzna wyszedł na pocztę. Co się stało z Julianem Ogonowskim?

Policjanci z komisariatu #w bydgoskim Fordonie prowadzą poszukiwania 76-latka, który wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia seniora.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 5
Wiadomości z regionu

Policjanci uratowali kobietę. 57-latka z odmrożeniami nóg trafiła do szpitala

Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji policjanci #z bydgoskich Wyżyn uratowali 57-letnią kobietę, która leżała w pustostanie nie mogąc się przemieszczać, mając odmrożenia nóg oraz gorączkę spowodowaną zapaleniem płuc. Kontrola opuszczonego budynku, a tym samym znalezienie kobiety i udzielenie jej natychmiastowej pomocy prawdopodobnie przyczyniły się do uratowania jej życia.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 16

Cysterna z gazem w rowie. Droga była zablokowana (ustalenia policji)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartkowy poranek# na drodze w Krukówku. Cysterna z gazem wpadła do rowu.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 2

Zaginęła 39-letnia kobieta. Policja poszukuje Joanny Leszkiewicz

Policjanci #ze Szwederowa prowadzą poszukiwania 39-latki, która wczoraj (5.12.2023) wyszła z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do chwili obecnej do niego nie wróciła. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia bydgoszczanki.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 5
Wiadomości z regionu

Nocny pożar dostawczaka. Mercedes spłonął doszczętnie

W środę 6 grudnia br, po godzinie 3 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na jednej z posesji przy ulicy Gdańskiej w Więcborku.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 13
Wiadomości z regionu

W mieszkaniu 1 st. C. Mężczyźni uratowani przed zamarznięciem

Termometr wewnątrz mieszkania wskazywał na #1 stopień Celsjusza, a temperatura ciała jednego z nich wynosiła niecałe 34 stopnie Celsjusza. Więcborscy dzielnicowi uratowali dwóch mężczyzn przed zamarznięciem.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 4

Poszukiwania nastolatka. Szczęśliwy finał akcji (aktualizacja)

W poniedziałek, 4 grudnia w godzinach wieczornych strażacy i policjanci wspólnie prowadzili# poszukiwania osoby zaginionej na terenie gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 5

Pożar w piwnicy. Zarzewie ognia powstało przy piecu

W poniedziałek, 4 grudnia w pomieszczeniu piwnicznym #jednego z budynków mieszkalnych w Kcyni wybuchł pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 7
Wiadomości z regionu

Wypadek podczas prac. Łyżka ładowarki przygniotła nogę mężczyzny

3 grudnia br. o godzinie 8. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego# PSP przyjął zgłoszenie o wypadku podczas prac na terenie przedsiębiorstwa rolniczego w miejscowości Siedleczko, gmina Wągrowiec.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 1
Wiadomości z regionu

Kobiety znalazły niepokojący list. Ośmiolatka wołała w nim o pomoc

Takich konsekwencji #swojej zabawy dziewczynki się nie spodziewały. Teraz już wiedzą, jak poważne jest wołanie „POMOCY” i nie wolno tego robić dla zabawy.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 7

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Podejrzany o uszkodzenie auta (film)

Policjanci z Komisariatu Policji #Bydgoszcz – Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 1
Wiadomości z regionu

Pożar w nietypowym miejscu. Działania w aparatach chroniących

Dziś o godzinie 15:08 przy ulicy #Kujawskiej w Solcu Kujawskim doszło do pożaru w dość nietypowym miejscu. Ogniem objęte zostały materace oraz pozostawione odpady w przepuście rowu.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)