Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

29 maja 2023 4

1500 zł mandatu, punkty karne i utrata prawa jazdy. Kara dla kierowcy hondy

Mieszkaniec szubińskiej gminy, po spotkaniu z nakielską „drogówką”, na trzy miesiące stracił #prawo jazdy. Wszystko przez to, że w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowca otrzymał też wysoki mandat i punkty karne.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 5
Wiadomości z regionu

Wyrzuciła kartę płatniczą z ziemniakiem za okno. Kolejna seniorka oszukana

Kolejna seniorka padła ofiara oszustów telefonicznych. Zmanipulowali 83-letnią# bydgoszczankę, która wyrzuciła w torebce foliowej z ziemniakiem kartę płatniczą przez okno. Przekazała również pin do karty i straciła 22.000 złotych.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 28

Wyciek substancji ropopochodnej z kanalizacji. Na miejscu kierownik RZKO

W poniedziałek, 29 maja przy skrzyżowaniu ulic Hallera i Podgórnej w Nakle doszło do #wycieku substancji ropopochodnej z kanalizacji.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Zaginął Tomasz Celer. Policjanci prowadzą poszukiwania 14-latka

Policjanci ze Szwederowa prowadzą poszukiwania 14-latka, który w minioną sobotę #(27.05.2023) wyszedł z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do chwili obecnej do niego nie wrócił. Funkcjonariusze ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia nastolatka.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 8
Wiadomości z regionu

Motocyklista przewrócił się podczas jazdy. Mężczyzna trafił do szpitala

W niedzielę, 28 maja w Wojnowie (gm. Sicienko) motocyklista przewrócił #się na jezdnię podczas jazdy.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Wieczorna akcja strażaków. Pożar sadzy w przewodzie kominowym

W sobotę, 27 maja późnym wieczorem w# Małych Rudach (gm. Szubin) doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym jednego z domów mieszkalnych.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 3

Pożar dwóch samochodów ciężarowych. Auta doszczętnie spłonęły

W piątek, 26 maja w Rynarzewie doszło do pożaru dwóch samochodów ciężarowych. #Auta doszczętnie spłonęły.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 14

Pieszy potrącony na poboczu drogi. Mężczyzna trafił do szpitala

W piątek, 26 maja przy drodze krajowej nr 10 w Trzeciewnicy kierowca renault potrącił #idącego poboczem pieszego. Potrącony mężczyzna trafił do szpitala.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 14

Ciężarówka w płomieniach. Kierowca zdążył się ewakuować (aktualizacja)

W piątek, 26 maja na odcinku drogi szybkiego ruchu S5 na wysokości Rynarzewa płonął# samochód ciężarowy. Ruch w tym miejscu był utrudniony. Trwa usuwanie skutków zdarzenia.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 11

Zderzenia fiata z citroenem. Kolizja na krajowej dziesiątce

W piątek, 26 maja na Drodze Krajowej nr 10 w Ślesinie zderzyły się #dwa samochody osobowe.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 2

Zadymienie w kamienicy. Przyczyną... garnek z mięsem

W piątek, 26 maja w godzinach przedpołudniowych straż pożarna została zaalarmowana #o silnym zadymieniu w jednej z kamienic przy ulicy Pocztowej w Nakle.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 10
Wiadomości z regionu

Ukrył marihuanę w zamrażarce. Trudnił się też uprawą konopii (film)

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową #bydgoskiej komendy miejskiej zatrzymali 50-letniego solecczanina, który na działce miał uprawę konopi indyjskich oraz pojemniki z blisko 5 kilogramami marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 53

Dramat 12 dzieci. Rodzice zastępczy pochodzą z gminy Nakło

12 dzieci z rodziny zastępczej z Łęgowa pod Wągrowcem trafiło do szpitala ze śladami pobicia. #O stosowanie przemocy podejrzane są osoby sprawujące nad nimi opiekę - 49-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna. Małżeństwo niedawno sprowadziło się do gminy Wągrowiec z Trzeciewnicy. Rodzina zastępcza działała pod auspicjami Rodzinnego Domu Dziecka w Nakle.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 3

Pożar budynku gospodarczego. Nocna akcja gaśnicza

W czwartek, 25 maja przy ulicy Świętego Marcina w# Szubinie palił się budynek gospodarczy.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 6

Kamery zarejestrowały 2 niebezpieczne sytuacje. Działania policji (film)

Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Do obserwacji wykorzystali #mobilne centrum monitoringu, którego kamery zarejestrowały dwie bardzo niebezpieczne sytuacje. Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność, kiedy zbliżają się do przejść dla pieszych.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 15

25-latka pędziła w terenie zabudowanym. Na liczniku ponad 100 km/h

Czasowa utrata prawa jazdy i skierowany wniosek o ukaranie do sądu to konsekwencje dla 25-latki#, którą nakielska „drogówka” skontrolowała w Nakle. Kierująca audi jadąc przez obszar zabudowany miała na liczniku aż 102 km/h.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 4

Zderzenie chevroleta z peugeotem. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

We wtorek, 23 maja w Występie zderzyły się dwa samochody osobowe. Sprawcy zdarzenia #zatrzymano prawo jazdy.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 7

Ratownicy medyczni zaatakowani bronią palną. Pacjent celował z ok. 20 cm

21 maja 2023 roku podczas wykonywania medycznych czynności ratunkowych #w jednym z mieszkań na terenie Bydgoszczy ratownicy medyczni z Zespołu Ratownictwa Medycznego z Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy zostali zaatakowani i sterroryzowani przez pacjenta bronią krótką palną.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 6
Wiadomości z regionu

Policyjny pościg w polu rzepaku. Mężczyzna uciekał nie pierwszy raz

38-letni mieszkaniec gminy Gołańcz już w ubiegłym roku uciekał przed policyjnym #pościgiem, za co odpowiadał przed sądem… Teraz usłyszy szereg kolejnych zarzutów w tym - ucieczki przed policyjnym pościgiem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 6

Ukrywali ponad 4 tony "lewego” tytoniu. Zarzuty dla trzech mężczyzn (film)

Kilka ton krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli #bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonych podatków wynoszą ponad 3,5 miliona złotych.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 14

Działania pod kryptonimem "Prędkość”. Mandaty dla ponad 50 kierowców

Działania pod kryptonimem „Prędkość” prowadzili w miniony piątek (19.05.23) na powiatowych drogach #funkcjonariusze nakielskiej „drogówki”. Akcja miała na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych związanych z nadmierną prędkością oraz poprawę bezpieczeństwa na trasach.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)