Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

19 maja 2022 7

Dachowanie skody. 4 osobowa rodzina przetransportowana do szpitala

Komenda Powiatowa Policji w Nakle otrzymała zgłoszenie 19 maja 2022# o godz. 14.04 o tym, że na trasie pomiędzy Potulicami a Gorzeniem doszło do dachowania samochodu osobowego marki Skoda Octavia.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 7

18-letni kierowca stracił prawo jazdy. Zapłaci 2 tys. zł mandatu

O 70 km/h więcej niż w obszarze zabudowanym zezwalają przepisy#, miał na liczniku kierowca mitsubishi skontrolowany w Karnowie przez nakielską „drogówkę”. 18-latek za łamanie przepisów słono zapłaci.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

7 zastępów straży walczyło z pożarem. 2 osobom udzielono pomocy medycznej

7 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem dachu i poddasza w jednym z budynków gospodarczych w Dobieszewie.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 2

Przywłaszczył portfel z pieniędzmi i dokumentami. Długo się nim nie cieszył

Policjanci z Mroczy zatrzymali 42-latka, który# przywłaszczył portfel z pieniędzmi i dokumentami na terenie jednej z placówek handlowych w mieście. Mienie częściowo odzyskano, a podejrzany już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 9

Wyrzucił odpady w Gorzeniu. Sprawca został namierzony i ukarany

Mandat karny i uprzątnięcie terenu to# kara, jaka spotkała mieszkańca powiatu bydgoskiego, który swoje odpady wyrzucił w Gorzeniu.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 3

Był poszukiwany od ubiegłego roku. Wpadł po ustaleniach dzielnicowego

W jednym z mieszkań w powiecie pilskim mundurowi z# Kcyni i Nakła zatrzymali 33-latka, który od ubiegłego roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad trzy lata.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 1

Ciągnik rolniczy w ogniu! Sprawna akcja gaśnicza

Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami podczas# akcji gaśniczej w Chrząstowie, gdzie doszło do pożaru ciągnika rolniczego.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 3

Paliły się trawy na nieużytkach. Strażacy wezwani do Paterka

We wtorek, 17 maja około godziny 7.30, straż otrzymała# zgłoszenie o tym, że w Paterku płoną trawy na nieużytkach. Początkowo na miejsce wezwano dwa zastępy straży. Potem zadysponowano dodatkowy jeden zastęp. Ogień udało się szybko opanować. Spłonęło około 300 metrów kwadratowych trawy na nieużytkach.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 1

Kujawsko-pomorskie drogi. Ponad tysiąc wykroczeń wobec pieszych

W dniach 13-14 maja 2022 r. kujawsko-pomorscy policjanci# przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", które ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. W związku z tym aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Szereg nieprawidłowości na posesji w Gumnowicach. Trwają kontrole

Nieustannie trwają prowadzone kontrole prywatnych posesji przez# Straż Miejską w Nakle nad Notecią. W minionym roku wykonano aż 846 kontroli nieruchomości. Z kolei od początku bieżącego roku przeprowadzono ich 68.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 11

Nerwowe zachowanie 35-latka. Pod nosem miał pozostałość białego proszku

Ponad 30 gramów amfetaminy zabezpieczyli od# kontrolowanego kierowcy policjanci z komisariatu w Kcyni. 35-latek usłyszał też zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem zabronionych środków. Teraz decyzje w jego sprawie zapadną w sądzie.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 2

Mieszkaniec gminy Szubin pijany ruszył w trasę. Niedługo usłyszy zarzuty

W miniony piątek policjanci żnińskiego garnizonu zatrzymali# dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne. Wkrótce usłyszą zarzuty z kodeksu karnego.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 4

Motocyklem wjechał do rowu. 68-latek pouczony

Służby zostały wezwanie do Krukówka, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 1

Policja szuka pokrzywdzonych. „Działali w sposób szczególnie bulwersujący”

Policjanci Wydziału dw. z PG KWP w Bydgoszczy szukają# pokrzywdzonych w kolizjach drogowych kierowców! Jeśli opisany poniżej sposób postępowania oszustów przypomina Ci Twoją kolizję – skontaktuj się z policjantami!

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Pili alkohol w miejscach publicznych. Kara ich nie ominęła

Od początku maja strażnicy miejscy z# Nakła nad Notecią podejmują czynności w ramach akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”. W tym celu patrole Straży Miejskiej regularnie kontrolują miejsca publiczne chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszej gminy. Choć z przypadkami spożywania napojów alkoholowych funkcjonariusze zmagają się na co dzień, nieustannie wzrasta ich liczba.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Policyjne działania na drogach. Nałożono 18 mandatów

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów było# celem nadrzędnym działań „NURD”, prowadzonych wczoraj przez policjantów „drogówki” na drogach powiatu. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 2

Ukradli artykuły drogeryjne. Teraz poszukują ich policjanci

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się# z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach i filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają parę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Utrudnienia na „dziesiątce”. Targi w Minikowie w ten weekend

W dniach 14-15 maja br., w związku z targami# „Lato na wsi”, które odbędą się w Minikowie, kierowcy spodziewać mogą się wzmożonego ruchu na DK 10. O zapewnienie płynności ruchu dbać będą policjanci z nakielskiej komendy.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 36

Mercedes „wypadł” z drogi. Były utrudnienia w ruchu (ustalenia policji)

Służby interweniowały w# Występie (gm. Nakło), gdzie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 7

Kierowca zapłaci wysoki mandat. Na 3 miesiące stracił prawo jazdy

Mieszkaniec nakielskiej gminy na trzy miesiące stracił prawo# jazdy i został ukarany wysokim mandatem. Wszystko przez to, że w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 4

Wyczuwalny zapach gazu na klatce schodowej. Wezwano straż i policję

W jednej z nakielskich kamienic wyczuwalny był zapach gazu.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)