Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

29 maja 2023 0

Zaproszenie na festyn rodzinny. "Coś dla ducha, coś dla ciała i coś dla brzucha"

Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku zaprasza na# festyn rodzinny „Zdrowe odżywianie, zdrowa rodzina”, który odbędzie się 4 czerwca 2022 roku w godzinach od 15.00 do 20.00 na placu przy szkole w Paterku.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Bezpłatne znakowanie rowerów. Ochrona przed kradzieżą

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią zachęcają miłośników# „dwóch kółek” do bezpłatnego oznakowania swojego roweru.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Czyje to psy? Straż miejska poszukuje właścicieli czworonogów

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenia o biegających psach w rejonie# Nakła i nakielskiej gminy. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa o pomoc w odnalezieniu ich właścicieli. Szczegóły poniżej.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 1

VI Zlot Samolotów Ultralekkich i Motolotni. Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu i nie tylko na VI Zlot Samolotów Ultralekkich i Motolotni #w Minikowie tereny Ośrodka Doradztwa Rolniczego w tą sobotę 27.05.2023 w godz 10-16.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 3

Hamburgery z bakterią. Trwa wycofywanie produktu ze sklepów

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes w partii #hamburgerów wieprzowych

(czytaj więcej)
24 maja 2023 4

Niedozwolona obecność środka ochrony roślin. Wycofano kilka partii wafli

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie określonych partii wafli ze względu na #zastosowanie składnika – kukurydzy, w którym stwierdzono niedozwoloną obecność środka ochrony roślin - chlorpiryfosu.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 11

Zaginął konik polski! Prośba o ostrożność na drodze nr 241 i 246 (odnaleziony)

Z zagrody w miejscowości #Studzienki uciekł konik polski.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

"Co w polu piszczy". Warsztaty dla wszystkich chętnych w najbliższy piątek

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach# polowych „Co w polu piszczy” organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Chrząstowie.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Konsultacja projektu LSR. Ostatnie spotkanie Zespołu Partycypacyjnego

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przypomina o trwającym procesie #opracowania wielofunduszowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2023-2029 „Człowiek siłą Doliny Noteci”.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 5

Przejazd przez wieś będzie niemożliwy. Utrudnienia do końca czerwca

Od wtorku, 23 maja do 30 czerwca w dni powszednie, od godzin rannych do #popołudniowych nie będzie możliwy przejazd przez Bielawy.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 0

Obowiązkowe szczepienie psów. Harmonogram dla Paterka

Informujemy , że w dniu 27 maja 2023 roku w Paterku odbędzie się obowiązkowe szczepienie# psów przeciwko wściekliźnie.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

"Komedia małżeńska". Zaproszenie na spektakl Kabaretu "Luzik"

22 maja o godz. 10.00 w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury wystąpi# Kabaret "Luzik", który zaprezentuje spektakl "Komedia małżeńska".

(czytaj więcej)
17 maja 2023 0

Wkrótce Jarmark św. Wawrzyńca. Nastąpi zmiana organizacji ruchu

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią informuje, że w związku z organizacją #XIII Jarmarku św. Wawrzyńca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach Powstańców Wielkopolskich i Gimnazjalnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
13 maja 2023 0

Projekt "Człowiek siłą Doliny Noteci”. Zaproszenie do wyrażenia opinii

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Nakielskiego, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do# wyrażenia swojej opinii/ zgłoszenia uwag do projektu Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2023-2029 „Człowiek siłą Doliny Noteci” (LSR), którą wspólnie tworzymy w celu pozyskania funduszy unijnych (ponad 20 mln zł) na rozwój regionu.

(czytaj więcej)
13 maja 2023 0

Wieża widokowa ponownie otwarta w niedzielę. W jakich godzinach?

W niedzielę, 14 maja w godzinach od 13.00 do #17.00 otwarta dla zwiedzających będzie wieża widokowa w Parku im. Jana III Sobieskiego.

(czytaj więcej)
12 maja 2023 9

Majówka pod gołym niebem. Gwiazdą wieczoru będzie Zenon Martyniuk

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński zaprasza na #Majówkę z Gminą Sicienko.

(czytaj więcej)
12 maja 2023 0

Straż Miejska poszukuje właściciela psa. Zwierzę nie ma prawego oka

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie o biegającym psie rasy mieszaniec po terenie# wsi Gorzeń. Był to samiec o białym umaszczeniu i wadze około 2-3 kg. Zwierzę nie miało prawego oka.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 1

"Diagnoza logopedyczna – wymiana doświadczeń”. Zaproszenie na spotkanie

Serdecznie zapraszamy logopedów z terenu powiatu nakielskiego na kolejne spotkanie w ramach #sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 23 maja 2023r. w godz.: 10.00 – 12.00 w sali terapeutycznej Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle nad Notecią, ul. Dąbrowskiego 46. Temat spotkania: „Diagnoza logopedyczna – wymiana doświadczeń”.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

"Dzień Dziecka jak za dawnych lat" . Dobra zabawa gwarantowana

Kiedyś to było, prawda? Więc już 3 czerwca zapraszamy dzieci w podróż do przeszłość! #"Dzień dziecka jak za dawnych lat" wystartuje o godz. 14:00 w Parku 700-lecia w Nakle nad Notecią!

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Samorząd Mieszkańców nr 7 organizuje Dzień Dziecka. W planach rejs i ognisko

27 maja 2023 roku Samorząd Mieszkańców nr 7 organizuje Dzień Dziecka dla dzieci #mieszkających na terenie Samorządu nr 7.

(czytaj więcej)
09 maja 2023 0

Zaproszenie do udziału w bezpłatnych warsztatach. Zgłoszenia do 15 maja

Zapraszamy do udziału w warsztatach "Komercjalizacja produktu turystycznego #Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego", które poprowadzi Hubert Gonera C.E.O. Landbrand z Poznania.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)