Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

19 maja 2022 0

„Mamy serce dla serca". Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Mamy

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu ARETE z okazji# Dnia Mamy " Mamy serce dla serca" w środę 25 maja 2022 r. o godz. 18.30 do sali widowiskowo – kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury przy ul. Mickiewicza 3.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Zapytaj ZUS o składkę zdrowotną. Kiedy odbędzie się dyżur?

25 i 27 maja odbędzie się dyżur telefoniczny z# ekspertami Inspektoratu ZUS w Lipnie i Tucholi.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 1

Uwaga! Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego

W najbliższych dniach w niektórych miejscowościach# powiatu nakielskiego nie będzie prądu. Spowodowane jest to planowanymi wyłączeniami. Poniżej zamieszczamy rozpiskę przygotowaną przez Sebastiana Kozłowskiego ze Starostwa Powiatowego w Nakle.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Bal, warsztaty kulinarne i nie tylko. NOK zaprasza na Dzień Dziecka

Nakielski Ośrodek Kultury z okazji dnia dziecka zaprasza na# „24 godziny z kulturą”.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 6

Przyjdź na piknik i wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

W najbliższą sobotę, tj. 21 maja rozpocznie się# nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. W Kujawsko-Pomorskiem pikniki zaplanowano w Kruszwicy i Golubiu-Dobrzyniu, gdzie od godz. 11.00 będą działały punkty rekrutacyjne, ale także będzie można m.in. obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Meteorolodzy prognozują przymrozki. Wydali ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje#, że 18 maja od północy do godziny 7.00 prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 1°C, przy gruncie do -3°C.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Elektroniczne formy kontaktu z ZUS. Eksperci wyjaśnią wątpliwości

Placówki ZUS w Bydgoszczy i# Golubiu-Dobrzyniu zapraszają do skorzystania z dyżuru telefonicznego dotyczącego elektronicznych formy kontaktu z ZUS-em oraz poprawnego wypełniania pełnomocnictw ZUS PEL.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Dyżur eksperta w nakielskim urzędzie. Sprawdź szczegóły!

W środę, 18 maja w godzinach 10.00-13.00 w# nakielskim ratuszu odbędzie się dyżur eksperta. Na mieszkańców czekać będą przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Spotkanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą lub planują ją rozpocząć. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
17 maja 2022 10

Zbliża się sesja radnych gminy Nakło. Znamy porządek obrad

Już w najbliższy czwartek, tj. 19 maja, w# sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbędzie się sesja radnych gminy Nakło. Transmisję z obrad będzie można śledzić w internecie.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

„Policjant, który mi pomógł”. Cały czas można zgłaszać kandydatów

Nakielscy policjanci przypominają o# trwającym konkursie „Policjant, który mi pomógł”. Kandydatów zgłaszać można do 31 maja br.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 1

Dzień Rodziny w Ślesinie. Zobacz, co zaplanowano!

W niedzielę, 29 maja w Ślesinie odbędzie się# Dzień Rodziny. Tego dnia zaplanowano kilka atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00 koncertem „Jak z bajki” w sali miejscowego WDK. Potem dzieci szkolne i przedszkolne przedstawią występ. Na uczestników będą czekać: zjeżdżalnie, gry, zabawy, malowanie twarzy, rysowanie kredą i pokazy strażackie. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Bydgoski ZUS zaprasza na szkolenie. Mało czasu na zgłoszenia

W piątek, 20 maja o godz. 10.00 bydgoski oddział# ZUS organizuje bezpłatne webinarium "Program PŁATNIK dla początkujących."

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

„Ballady i romanse Adama Mickiewicza” w wykonaniu bydgoskich aktorów

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w# Nakle nad Notecią zaprasza 19 maja (czwartek), godz. 16.30 na "Ballady i romanse Adama Mickiewicza" w opracowaniu i wykonaniu aktorów bydgoskich Wandy Dolman – Rzyskiej i Eugeniusza Rzyskiego. Wstęp wolny!

(czytaj więcej)
15 maja 2022 2

Uwaga! Od jutra zamiana organizacji ruchu na rondzie

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.05.2022 r. w godzinach# popołudniowych w Rynarzewie nastąpi zmiana w organizacji ruchu w rejonie budowanego ronda lewego węzła Rynarzewo.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Zapytaj eksperta ZUS o zasiłki. Specjalny dyżur już we wtorek

17 maja w godz. 9-11.00 odbędzie się specjalny dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 1

Zapytaj o świadczenia rodzinne. Kiedy odbędą się dyżury?

Świadczenie wychowawcze 500+, rodzinny kapitał opiekuńczy oraz# dofinansowanie pobytu w żłobku, będą tematem kolejnego dyżuru telefonicznego.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Dyżur nie tylko dla przedsiębiorców. Eksperci będą czekać na pytania

Osoby prowadzące lub rozpoczynające prowadzenie własnej firmy, a# także pracownicy biur rachunkowych mogą skorzystać z telefonicznych porad ZUS, które odbędą się 16, 17, 19 i 20 maja. Konsultacje dotyczyć będą m.in. ulg w spłacie zadłużenia w ZUS, korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, a także zasad rozliczania składki zdrowotnej- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Targi Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji. Zobacz, co zaplanowano!

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w# Minikowie zaprasza na Targi Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Masz pytania o kapitał początkowy? Zadzwoń do ZUS

Co to jest kapitał początkowy i dla# kogo jest ustalany? Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku? Kiedy można złożyć wniosek o ponowne ustalenie kapitału początkowego?

(czytaj więcej)
12 maja 2022 1

Noc Muzeów w regionie. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających

Noc Muzeów 2022 zbliża się wielkim krokami. To niepowtarzalna okazja#, by zwiedzić muzea całkowicie za darmo lub za niewielką opłatą. Marszałkowskie jednostki kultury - bydgoska Opera Nova, Galeria Sztuki Wozownia, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Pałac w Ostromecku - po raz kolejny włączają się w europejską akcję i nocą 14 maja otworzą się dla zwiedzającyc

(czytaj więcej)
11 maja 2022 1

Staszic Adventure Race 2022. Weź udział w rajdzie!

Powiat Nakielski we współpracy ze# Stowarzyszeniem „Aktywna Kcynia" oraz Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią organizuje rajd na orientację "Staszic Adventure Race 2022", który skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)