Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

31 stycznia 2023 0

Kolejne dyżury telefoniczne ZUS. Można dzwonić w środę, czwartek i piątek

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżury telefoniczne dotyczące Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz 500 plus.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Zgłoszenie o błąkającej się suczce. Poszukiwany właściciel psa

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie o błąkającym się psie na ogródku przy ulicy Dąbrowskiego 13.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 1

Program teleopieki domowej. Kto może skorzystać z oferty?

Marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej prowadzi otwartą rekrutację uczestników programu teleopieki domowej, opartego na# mobilnych urządzeniach, które monitorują funkcje życiowe i pozwalają w razie potrzeby przywołać pomoc, a nawet wezwać ratowników. Sprawdź, czy to oferta dla Ciebie lub seniora w Twojej rodzinie!

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Pomoc socjalna dla artystów i twórców. Rusza nabór wniosków

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi nabór wniosków o pomoc socjalną z Funduszu Promocji Kultury# dla artystów i twórców, którzy mają dorobek w zakresie działalności kulturalnej i znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Nabór potrwa do 1 grudnia 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 1

Można jeszcze wykorzystać bony turystyczne. Ważne do końca marca

Na Kujawach i Pomorzu właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. To dobra okazja do wykorzystania bonu turystycznego. Rodzice mogą nim płacić# tylko do 31 marca.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 1

”Otwarte strażnice” w czasie ferii. Akcja skierowana dla dzieci i dorosłych

W okresie ferii zimowych, w każdym powiecie woj. kujawsko-pomorskiego, można odwiedzić strażaków w jednostkach# ratowniczo-gaśniczych. Akcja skierowana jest dla dzieci i dorosłych. Funkcjonariusze zaznajomią zwiedzających z pracą strażaka, sprzętem na wyposażeniu PSP, udzielą praktycznych porad na temat radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 4

Pojazdy Rosenbauer SCD40 wycofane z użytkowania. Komendant zdecydował

Informujemy, że na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Inowrocławiu# (woj. kujawsko-pomorskie), podczas testów nowego samochodu specjalnego z drabiną SCD40 firmy Rosenbauer, doszło do awarii drabiny.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 4

Mogą wystąpić zakłócenia w ruchu drogowym. Remont sieci kanalizacyjnej

We wtorek, 31 stycznia przy ulicy Mickiewicza w Nakle rusząja prace remontowe sieci kanalizacji sanitarnej w jezdni. Mogą wystąpić #utrudnienia w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 5

Tłusty Czwartek na Krajnie i Pałukach. Warsztaty z degustacją

Wiejski Dom Kultury oraz Filia Biblioteczna w Paterku zapraszają dzieci na bezpłatne warsztaty, połączone z degustacją.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 2

Usługa e-Urząd Skarbowy. O czym należy pamiętać podczas rozliczania podatku?

W związku ze zbliżającym się terminem rozliczenia rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok, Naczelnik Urzędu #Skarbowego w Nakle nad Notecią zachęca do korzystania z usługi e-Urząd Skarbowy.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Opady marznącej mżawki lub deszczu

Ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczące marznących opadów, pierwszego stopnia dla 17 powiatów województwa kujawsko - pomorskiego.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 0

Kupiłeś taką sałatkę? Partia produktu wycofana z uwagi na ciało obce

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie partii produktu pn. Sałatka z buraczków i papryki ze względu na# stwierdzenie ciała obcego.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 1

Uważajmy na drogach! Synoptycy prognozują marznące opady

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (PIB), informuje# że na terenie gminy dnia 29.01.2023 r. od godz. 02.00 do godz. 10.00 prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 3

Dwa dyżury telefoniczne ZUS. Nie tylko dla seniorów

ZUS zaprasza na eksperckie dyżury telefoniczne. Wśród tematów przeliczanie emerytur i rent oraz ulgi w opłacaniu składek.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 1

W najbliższą sobotę. Dzień otwarty dla płatników składek bez PUE ZUS

Prowadzona przez ZUS szeroka akcja informacyjna skierowana do płatników składek, którzy nie posiadają jeszcze profilu #na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, przyniosła rezultaty. Pozostało już tylko 4,4 tys. płatników składek z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy muszą aktywować konto na PUE ZUS. Dane do logowania mogą uzyskać także w najbliższą sobotę, 28 stycznia.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Bezpłatne zajęcia plastyczne i zwiedzanie wystawy. Ferie z muzeum

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w czasie ferii zimowych zaprasza grupy zorganizowane na bezpłatne zajęcia plastyczne i zwiedzanie wystawy# Weroniki Dyląg „Formy nieoczywiste”.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Spotkanie autorskie z Krystyną Lewicką-Ritter. Prezentacja zbioru reportaży

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią zaprasza na spotkanie autorskie z Krystyną Lewicką-Ritter, będące jednocześnie# prezentacją książki "W Kujawsko-Pomorskiem – z Oskarem Kolbergiem pod rękę".

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Uważajcie, może być ślisko! Ostrzeżenie przed gołoledzią

Ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczące marznących opadów, pierwszego stopnia dla 10 powiatów województwa kujawsko - pomorskiego.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 0

Ferie w filiach nakielskiej biblioteki. Bezpłatne zajęcia dla dzieci

Jak co roku w filiach nakielskiej biblioteki w okresie ferii zimowych będą organizowane bezpłatne zajęcia dla dzieci.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 1

Program eko-PROFIT - REcycling to się opłaca. Projekty dla wybranych grup

Miło jest nam poinformować, że został uruchomiony program eko-PROFIT - REcycling to się opłaca, w ramach którego są realizowane projekty# ekologiczne, skierowane do wybranych grup Państwa mieszkańców:

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 0

Rozpoczęła się wysyłka deklaracji podatkowych. Kilka milionów formularzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych za 2022 rok. PIT otrzymają m.in. #emeryci, renciści, osoby, które pobrały zasiłki lub inne opodatkowane świadczenie z ZUS w ubiegłym roku. Formularz podatkowy można także sprawdzić na PUE ZUS. Jest do pobrania w zakładce ”Świadczeniobiorca”.

(czytaj więcej)
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)