Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

28 września 2022 0

Chcesz uratować komuś życie? W przyszłym tygodniu możesz oddać krew

Wychodząc naprzeciw potrzebie gromadzenia zapasów krwi #dla osób ciężko chorujących lub poszkodowanych w wypadkach, organizujemy kolejną zbiórkę krwi.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Uwaga mieszkańcy. Jutro przerwa w dostawie zimnej wody

Jutro w jednej z miejscowości z gminy Nakło nie będzie zimnej wody.

(czytaj więcej)
27 września 2022 0

Zarząd wybierze Wolontariusza Roku. Czas na zgłoszenia do 21 października

Zarząd Powiatu Nakielskiego ogłasza XIII edycję konkursu # „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

(czytaj więcej)
27 września 2022 10

Wygodna płatność w kasie urzędu dostępna. Wystarczy telefon

Jedną z form płatności bezgotówkowych jest metoda # płacenia BLIK-iem. Taka wygodna usługa jest dostępna w kasie nakielskiego urzędu.

(czytaj więcej)
26 września 2022 0

Wracają "Lekcje z ZUS". Szkoły mogą zgłaszać swój udział

Po raz kolejny ruszają „Lekcje z ZUS” dla szkół # ponadpodstawowych. To już dziewiąta odsłona tego wydarzenia. Co roku uczestniczący w niej uczniowie mają szansę opanować solidną dawkę wiedzy, którą mogą wykorzystać, biorąc udział w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

(czytaj więcej)
26 września 2022 1

Marek McCarron Motyka w Nakle. Koncert już w najbliższy piątek

Marek McCarron Motyka jest bez wątpienia jednym z najbardziej# oryginalnych i rozpoznawalnych Artystów bluesowych ostatnich lat na muzycznej mapie Śląska. Muzyk czerpie pełnymi garściami ze starych śląskich tekstów i światowej poezji tłumaczonej na język śląski, przybliżając nam uniwersalne prawdy życiowe, obyczajowość oraz spuściznę kulturową Śląska wpisaną w kulturę europejską.

(czytaj więcej)
26 września 2022 0

Stypendia dla prymusów. Wnioski można składać do piątku

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać najbardziej pracowici i # utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznane zostaną w ramach trzech marszałkowskim programów. Wnioski można składać do piątku (30 września).

(czytaj więcej)
26 września 2022 6

Ogólnopolska akcja sadzenia drzew. Ponad milion sadzonek dla obywateli

Czwarta edycja akcji #sadziMY odbędzie się # 29 i 30 września. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

(czytaj więcej)
26 września 2022 0

Konkurs dla miłośników twórczości Stephena Kinga. Sprawdź szczegóły

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w # Nakle nad Notecią zaprasza wszystkich miłośników twórczości Stephena Kinga, którzy ukończyli 16 lat do wzięcia udziału w konkursie na napisanie recenzji dowolnej książki pisarza.

(czytaj więcej)
24 września 2022 0

„Toksyczna agentura III”. Spotkanie autorskie z Adamem Węsierskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią# zaprasza na spotkanie autorskie promujące książkę Adama Węsierskiego „Toksyczna agentura III”, 30.09, g.17.00, ul. Bartkowskiego 1 Wstęp wolny!

(czytaj więcej)
24 września 2022 0

Akcja potrwa do godz. 14:00. Trwa motocyklowa zbiórka krwi

24 września od godz. 9:00 trwa Motocyklowa Zbiórka Krwi przy Nakielskim Ośrodku Kultury. Akcja potrwa jeszcze tylko kilka godzin.

(czytaj więcej)
24 września 2022 0

Zapytaj o 500 plus dla niesamodzielnych. Dyżur eksperta ZUS

Osoby, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji#, mogą ubiegać się o świadczenie uzupełniające 500 plus.

(czytaj więcej)
23 września 2022 13

Doszło do awarii. Prądu nie będzie przez kilka godzin

W rejonie Nakła doszło dzisiaj do awarii. Nie ma prądu.

(czytaj więcej)
23 września 2022 0

83. Rocznica Zbrodni Pomorskiej. Uroczystości odbędą się w Paterku

83 lata temu miała miejsce Zbrodnia Pomorska, która dotknęła również Gminę Nakło nad Notecią, a dokładniej Paterek.

(czytaj więcej)
23 września 2022 0

Noc Bibliotek już niedługo. Na uczestników czeka moc atrakcji

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle #zaprasza dzieci w wieku szkolnym na Noc Bibliotek, która odbędzie się 1 października (sobota), w godz. 19.00-24.00 w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 września 2022 0

Zapraszamy na turniej słowa. Konkurs recytatorski i ilustratorski dla dzieci

Nakielski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci ze szkół powiatu #nakielskiego do udziału w Turnieju Słowa „Dzieci mają głos.”

(czytaj więcej)
22 września 2022 0

Błąka się od trzech tygodni. Straż Miejska prosi o informacje

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie o # błąkającym się psie od około 3 tygodni w miejscowości Paterek.

(czytaj więcej)
22 września 2022 0

Wysokie koszty energii dotknęły pływalnię. Są ważne zmiany

Spółka Nakielski Sport wydała oświadczenie dotyczące # zmian w funkcjonowaniu pływalni Naquarius.

(czytaj więcej)
22 września 2022 0

Konferencja. „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie"

Fundacja „Salus Homini” oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno# – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zapraszają pedagogów/psychologów szkolnych lub zainteresowanych przedstawicieli Rad Pedagogicznych szkół, przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny na konferencję: „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie- kontynuacja. Parę słów o odporności psychicznej dla starszych i młodszych.”

(czytaj więcej)
21 września 2022 0

Stalowe Anioły dla działaczy społecznych. Wnioski do 30 września

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy# społecznej zostaną po raz szesnasty uhonorowani nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
20 września 2022 0

Policjanci zachęcają do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody

Nakielscy policjanci organizują fotograficzny konkurs profilaktyczny# pn.: „Bliżej pasji dalej od uzależnień”. Prace można nadsyłać do 24 października, a na zwycięzców czekają nagrody.

(czytaj więcej)
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)