Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2024

Edukacyjne wydarzenie. Podsumowali wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

19 czerwca edukacyjnym wydarzeniem prowadzonym #przez Fundację Większe Mniejsze w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Paterku podsumowaliśmy wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody i biologii w kończącym się roku szkolnym.

Plenerowa impreza stworzyła okazję do sprawdzenia swoich wiadomości i zdobycia różnorodnych nagród w licznych konkursach. W przygotowanych stoiskach: leśnym, wodnym, pszczelarskim i przeciwpożarowym można było wygrać między innymi ekologiczne torby, wodoszczelne etui do smartfonów, książki, memory, piórniki i kredki. Największe emocje wzbudziła możliwość wygrania sadzonek jarzębiny, świerku lub kasztanowca. Dzieciom spodobało się również sadzenie zielistki i sianie lawendy oraz wspólne budowanie hotelu dla pszczół. Ukoronowaniem tej pracy była własnoręcznie skręcona świeczka z pszczelego wosku. Zabawę dopełniały unoszące się nad głowami mydlane bańki.

Miło żegnać się ze szkołą w gronie przyjaciół na łonie natury.

Materiał: Katarzyna Geruzel / Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)