Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

28 maja 2023 8
Wiadomości z regionu

Motocyklista przewrócił się podczas jazdy. Mężczyzna trafił do szpitala

W niedzielę, 28 maja w Wojnowie (gm. Sicienko) motocyklista przewrócił #się na jezdnię podczas jazdy.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 6

Festyn z okazji dnia dziecka. Na dzieci czekało wiele atrakcji

Dwie imprezy biegowe i festyn dla mieszkańców z okazji dnia dziecka – to wszystko miało miejsce w #dniu wczorajszym w Potulicach. Mieszkańcy, i ci starsi i młodsi mogli spędzić aktywnie czas, a przy okazji dobrze się bawić.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

Kolejna impreza biegowa w Potulicach. Rywalizowano na dystansie 5 km

Po raz kolejny do Potulic zawitali biegacze, aby tym razem wziąć udział w VIII edycji Potulickiej Piątki# im. Ewy Gołaty. Pogoda dopisała, organizacyjnie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik a wszystko zostało dopełnione zacięta rywalizacją w atmosferze sportowego fair – play.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 4

II bieg o Liść Dębu w parku hrabiny Potulickiej. Rywalizacja była zacięta

W dniu wczorajszym na terenie miejscowości Potulice odbyła się kolejna impreza# biegowa dla dzieci. Rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych na różnych dystansach.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 2

Mistrzostwa województwa w Białych Błotach. 19 medali dla LUKS Start Nakło

27 maja 2023 r. w Białych Błotach 45 – osobowa drużyna LUKS Start Nakło wzięła udział w #Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego U13, U12, U11, U10 oraz U9. Zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając 19 medali. Gratulacje!

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę. Tradycja od 1939 r.

27 maja 2023 r. odbyła się VIII Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę, która zgromadziła około 20 000 pielgrzymów strażaków# Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z rodzinami, 55 orkiestr, 9 zespołów artystycznych oraz 500 pocztów sztandarowych, w tym 100 na wałach Jasnej Góry.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 3

"Bezpieczni lokalnie na drodze i wodzie”. Konferencja z udziałem blisko 100 osób

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz użytkowników kujawsko-pomorskich# akwenów wodnych w trakcie nadchodzącego sezonu wakacyjno-urlopowego były tematami przewodnimi podczas konferencji „Bezpieczni lokalnie na drodze i wodzie”.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

Duże postępy drużyny. Złoto na zakończenie sezonu

Zespół kobiet wraca z Lubasza ze złotym medalem. #Zrehabilitowaliśmy się z zeszłego roku wygrywając mecz z organizatorem Edukacja Lubasz, Absolwentkami Lubasz oraz Gminą Człopa.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

II rzut Wieloboju Atletycznego. Zawodniczki Studia Zielińscy na podium

W dniu 27.05.2023 w Sępólnie Krajeńskim odbył się #II rzut Wieloboju Atletycznego.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 1

Modernizacja gospodarstw rolnych. Można starać się o dofinansowanie

Od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane# m.in. z racjonalizacją produkcji, wprowadzaniem innowacji czy zmianą profilu swojego gospodarstwa będą mogli starać się o dofinansowanie. Wsparcie finansowane będzie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Wieczorna akcja strażaków. Pożar sadzy w przewodzie kominowym

W sobotę, 27 maja późnym wieczorem w# Małych Rudach (gm. Szubin) doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym jednego z domów mieszkalnych.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Medale w kategorii czwórek siatkarskich. Awans do Finału Mistrzostw Polski

Z Wojewódzkich Finałów Kinder Joy of moving wracamy z medalami# w kategorii "czwórek" siatkarskich.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 10

Ruszyła modernizacja ogrodzenia. Prace przy nakielskim szpitalu

Ruszyła modernizacja ogrodzenia frontowego nakielskiego szpitala. Przedsięwzięcie kosztować ma# 344 050,50 zł brutto.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Nabożeństwo majowe na „ Łokietku”. O oprawę zadbała orkiestra ZSŻŚ

27 maja 2023 roku tradycyjnie odbyło się# coroczne nabożeństwo majowe na statku szkolnym „Wł. Łokietek”, który zacumował u wybrzeża Noteci przy wylocie z ul. Hallera w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Zespół nie zawiódł. Brązowy medal dla drużyny MKS Krajna Nakło

Co za dzień, co za emocje! Drużyna męska MKS Krajna Nakło z #brązowym krążkiem! Nasz zespół pojechał na bardzo mocno obsadzony turniej i nie zawiódł.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Święcenia kapłańskie. "Do serca ks. Alberta Grudzki Bóg trafił poprzez rap"

„Jezus was pyta: czy kochasz Mnie? Odpowiedź, jakiej udzielicie Mu dzisiaj, będzie obowiązywać do# końca życia” – mówił w Katedrze św. Marcina i Mikołaja bp Krzysztof Włodarczyk.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 12

Sportowo-pożarnicza rywalizacja w Potulicach. Kto okazał się najlepszy?

27 maja na stadionie w Potulicach przeprowadzono zawody sportowo-pożarnicze #gminy Nakło nad Notecią. W rywalizacji wzięło udział 20 drużyn.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Rodzinny rajd rowerowy pamięci św. Jana Pawła II. Blisko 400 uczestników

Blisko czterystu rowerzystów wystartowało w rodzinnym rajdzie pamięci #świętego Jana Pawła II. Uczestnicy wyruszyli spod Zespołu Szkół Katolickich, który jest żywym pomnikiem papieża Polaka w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Dzieci opowiedziały o swoich mamach. Spotkanie w bibliotece

Dzień Matki to piękne święto, o którym nie mogliśmy zapomnieć. W dniu 24 oraz 26 maja Biblioteka Dziecięca gościła# w swoich progach Motylki i Żabki z Przedszkola „Wesoła Piątka”.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 31

Wybuduje firma z Koronowa. Powstanie biblioteka za 4,7 mln zł

Przetarg na nową siedzibę biblioteki został rozstrzygnięty. W ciągu nieco ponad #roku, powstanie nowy budynek połączony z Nakielskim Ośrodkiem Kultury.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)