Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

30 stycznia 2023 0

Uwaga przedsiębiorcy! Jutro upływa termin zgłoszenia do małego ZUS plus

31 stycznia mija termin dla przedsiębiorców na zgłoszenie się do małego ZUS plus. Ci, którzy korzystali z ulgi w ubiegłym roku #i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 22

Podano wstępną kwotę. W Nakle zebrano ponad 92 tys. złotych

Sztab WOŚP w Nakle podał dzisiaj wstępną kwotę uzbieranych środków. To 92 210, 01 zł.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Trwają przygotowania do nowej wystawy. Od 1 marca "Wodą połączeni”

Już niedługo koniec stycznia, więc powoli zaczynamy przygotowywać się do montażu nowej wystawy. Już 1. marca 2023 roku otworzymy #nową wystawę czasową „Wodą połączeni. Wystawa z okazji 250. rocznicy rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego”. Data nie jest przypadkowa. 1 marca 1773 r. wbito pierwszą łopatę.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 1

Imprezy w naszym regionie. Nadal prowadzone są aukcje

Ostatnia niedziela stycznia odbyła się pod znakiem 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze #zostaną przekazane na walkę z sepsą. Na chwilę przed tradycyjnym światełkiem do nieba, na scenie toruńskiego sztabu marszałek Piotr Całbecki przekazał na licytację voucher na lot balonem dla 2 osób.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Uczniowie z miłą niespodzianką. Uśmiech na twarzach mieszkańców

Dzieci wraz z gronem pedagogicznym z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ze Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie# dnia 26 stycznia br. odwiedzili Mieszkańców naszego Domu by występem artystycznym uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka wywołując uśmiech na ich twarzach.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Bezpłatne internetowe webinarium. "Dotacje dla rolnictwa”

Zapraszamy rolników do udziału w bezpłatnym internetowym webinarium pn. „Dotacje dla rolnictwa”, które odbędzie w środę #1 lutego 2023 r. o godz. 11:00

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

"A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W nowym roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach, omawialiśmy książkę „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” autorstwa# Genki Kawamura.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Uświetnili Dzień Babci i Dziadka. "Pod Dębem” gościnnie w DPS

Z występami z okazji "Dnia Babci i Dziadka" w poniedziałek 23 stycznia br. odwiedziły nas Warsztaty Terapii Zajęciowej "Pod Dębem" z Paterka.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 1

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologami można# się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 2

Usługa e-Urząd Skarbowy. O czym należy pamiętać podczas rozliczania podatku?

W związku ze zbliżającym się terminem rozliczenia rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok, Naczelnik Urzędu #Skarbowego w Nakle nad Notecią zachęca do korzystania z usługi e-Urząd Skarbowy.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Wycieczka edukacyjno–rekreacyjna. Muzeum, biblioteka i jazda na łyżwach

20 stycznia 2023 r. uczniowie klas VIII B, VI B i VI C Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią wzięli udział w wycieczce# edukacyjno – rekreacyjnej do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o ostrożność

Opady śniegu i występująca miejscowo gołoledź powodują, że przemieszczanie się po trasach powiatu nakielskiego może być utrudnione.# Policjanci apelują do kierowców, by w tak niekorzystnych warunkach pogodowych zachowali szczególną ostrożność.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Opady marznącej mżawki lub deszczu

Ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczące marznących opadów, pierwszego stopnia dla 17 powiatów województwa kujawsko - pomorskiego.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 1

Prawie 3000 złotych na WOŚP. Rodzinny turniej dwójek

W sobotę 28 stycznia w sali ZSP 3 w Nakle nad Notecią odbył Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich z okazji 31. Finału Wielkiej Orkiestry# Świątecznej Pomocy. W turnieju organizowanym przez Nakielski Sport i NTS wzięło udział 27 par. Ostatecznie zwyciężyli bracia Leppert, na drugim miejscu uplasował się para Iga Nowak i Michał Nowak, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła para Markuszewski/Łęga. Pary te otrzymały puchary ufundowane przez Nakielski Sport.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 47

Występy, pokazy i licytacje. W NOK-u działo się naprawdę wiele

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które obchodzone było także w Nakle. Tego dnia w miejscowym ośrodku #kultury atrakcji nie brakowało!

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 1

Przedszkolaki jako bohaterowie bajek. Bal dostarczył wiele radości

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci#, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było Przedszkolu Wesoła Piątka, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 9

Program "Czyste Powietrze". Gdzie mieszkańcy złożyli najwięcej wniosków?

Podwyższenie progów dochodowych, podniesienie kwoty wsparcia finansowego, maksymalna dotacja z audytem nawet do #136 tys. 200 złotych – to tylko niektóre zmiany wprowadzane przez rząd w programie Czyste Powietrze od 3 stycznia 2023 roku.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 6

Pożar garażu. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji

W sobotę, 28 stycznia przy ulicy Paderewskiego w Nakle doszło do pożaru w garażu budynku mieszkalnego.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 45

Kawałek tynku z kamienicy spadł na kobietę. 20-latka trafiła do szpitala

Na ulicy Pocztowej w Nakle kawałek tynku jednej z kamienic spadł na idącą chodnikiem młodą kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 2

Mniej zdarzeń, więcej ofiar. Bilans nie jest optymistyczny

Zeszłoroczny bilans zdarzeń drogowych w powiecie nakielskim wcale nie jest optymistyczny. Mimo, że ogólnie spadła liczba# wypadków jak i kolizji, to w porównaniu do lat poprzednich pochłonęły one więcej ofiar.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 0

Kupiłeś taką sałatkę? Partia produktu wycofana z uwagi na ciało obce

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie partii produktu pn. Sałatka z buraczków i papryki ze względu na# stwierdzenie ciała obcego.

(czytaj więcej)
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)