Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 maja 2024 0

Zajęcia z okazji Światowego Dnia Pszczół. Animacje i współna zabawa

Z okazji obchodzonego w maju Światowego Dnia Pszczół#, Wiejski Dom Kultury i Biblioteka w Ślesinie zorganizowały zajęcia edukacyjne połączone z animacjami dla „Jeżyków” i „Skrzatów” oraz „Biedronek” i „Słoneczek” z miejscowego przedszkola.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 6

Zmiany w planach nauczania od września. Podpisano rozporządzenie

Obowiązkowe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w ramach #godzin wychowawczych, rezygnacja z przedmiotu historia i teraźniejszość dla uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych – to najważniejsze zmiany, jakie wprowadza podpisane 20 maja br. przez Ministra Edukacji rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania. Rozporządzenie wchodzi w życie 1 września 2024 r.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

"Rój pomysłów wokół ula". Konkurs dla dzieci i dorosłych

Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkurs plastyczny #pt. „Rój pomysłów wokół ula” ma na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 8

Ponad 37 tys. zł emerytury. Zakończyła karierę zawodową w wieku 81 lat

Nie każdy po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego# od razu przechodzi na emeryturę. Część osób odkłada ten moment, licząc na wyższe świadczenie. Tak zrobiła emerytka z Bydgoszczy, która zdecydowała się skorzystać ze świadczenia po przepracowaniu 61 lat, kończąc karierę zawodową w wieku 81 lat. Dziś otrzymuje najwyższą w Polsce przyznaną kobiecie emeryturę w wysokości 37,4 tys. zł brutto.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 2
Wiadomości z regionu

Strażacy pomogli młodej sarnie. Zwierzę utknęło między prętami ogrodzenia

W środę 22 maja br., po godzinie 6 na Stanowisko Kierowania #Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o sarnie, która utknęła między prętami ogrodzenia przy stacji uzdatniania wody na ulicy Złotowskiej w Wituni.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 35

Posłowie PiS przyjechali do Nakła. Konferencja przed dworcem kolejowym

Posłowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w osobach #Krzysztofa Szczuckiego i Marcina Horały w miniony wtorek wzięli udział konferencji prasowej, która odbyła się na terenie nakielskiego dworca PKP. Głównym tematem rozmów była budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego dla regionu – w tym dla Nakła nad Notecią.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 30

Trwa kampania wyborcza. Europoseł Kosma Złotowski z wizytą w Nakle

20 maja w nakielskiej restauracji Cafe Emilia odbyło się# otwarte spotkanie z Kosmą Złotowskim – europosłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyła zaledwie kilkunastoosobowa grupa sympatyków PiS, jednakże tematów do dyskusji nie brakowało.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Prognozowane kolejne burze na terenie powiatu. Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne #opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 1

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Uroczystosć odbyła się we Włocławku

21 maja we Włocławku odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka# połączone ze 150. rocznicą utworzenia straży ogniowej we Włocławku. Podczas uroczystego apelu wicemarszałek Aneta Jędrzejewska i radny województwa Sławomir Kopyść uhonorowali włocławską drużynę medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 5

Poszukiwani wystawcy. Można zaprezentować swoje produkty

Zapraszamy Wystawców do zaprezentowania swoich #produktów oraz rękodzieła na stoiskach promocyjno-handlowych podczas tegorocznych Dni Szubina 2024.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 9

Auto wypadło z drogi. Jazda zakończona w zbożu (aktualizacja)

We wtorek, 21 maja w godzinach popołudniowych na drodze #w Chrząstowie doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 2

Piorun uszkodził dach budynku. Burzowy wieczór

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło #w niedzielę, 19 maja w Dziewierzewie. W jeden z budynków gospodarczych uderzył piorun.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 10

Piknik Ochotniczych Straży Pożarnych. Drużyna z Kcyni na I miejscu

W minioną sobotę, 18 maja odbył się III Piknik Strażacki #Ochotniczych Straży Pożarnych, który miał na celu rozwijanie aktywności sportowej Ochotniczych Straży Pożarnych, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracje środowiska strażackiego.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Międzynarodowy Turniej Tenisa Ziemnego. Sukces Stefana Grzegorka

W dniach od 17 do 20 maja 2024 r. reprezentant gminy# Nakło nad Notecią Stefan Grzegorek, uczestniczył w Międzynarodowym Turnieju Tenisa Ziemnego 65+ ITF Gdynia oraz w grze podwójnej 60+.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 3

Budynek szkoły zostanie wyposażony w windę. Podpisano umowę

Już wkrótce w Szkole Podstawowej #nr 2 w Nakle zamontowana zostanie winda. Budynek zostanie przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Zajęcia o tematyce rodzinnej. Dzieci wykonały "dłoń mocy"

Rodzina to przede wszystkim ciepło rodzinne#, wspólne posiłki i rozmowy, szczerość i tolerancja, a także szacunek i odpowiedzialność. Wszystkie te sytuacje, wydarzenia łączą członków rodziny i kształtują wspólne zainteresowania.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Filia otwarta do piątku. Załatw wszelkie formalności

Informujemy, iż Filia Ogólna w Nakle #nad Notecią, przy ul. Kazimierza Wielkiego 21 będzie otwarta dla czytelników tylko do piątku 31 maja.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Bezpłatne badania w kierunku HIV, HCV oraz kiły. Zapewniona anonimowość

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią zaprasza# do udziału w bezpłatnych, anonimowych badaniach w kierunku HIV, HCV oraz kiły.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 5
Wiadomości z regionu

Seat uderzył w drzewo. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku

Żnińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku#, do którego doszło w sobotę w miejscowości Cerekwica, gm. Żnin, gdzie kierująca seatem uderzyła drzewo. Z uwagi na poniesione obrażenia kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 3

Płonęły bele słomy. Wieczorna akcja gaśnicza

W poniedziałek, 20 maja w godzinach wieczornych #w Gorzeniu strażacy gasili pożar bel słomy.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 1

150 zł za niewykorzystany voucher. Sprawdź, czy dotyczy to również ciebie

Wziąłeś udział w promocji „Magia rabatów”, żeby taniej kupić #świąteczne prezenty? Nie wiedziałeś, że bonusowy voucher obejmuje tylko niektóre i niepełne kategorie produktów? Prezes UOKiK wydał decyzję zobowiązującą dotyczącą Jeronimo Martins Polska. 150 zł – tyle otrzymają konsumenci. Sprawdź, czy dotyczy to również ciebie.

(czytaj więcej)
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)