Dziś mamy 24 lutego 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 lutego 2024 0

"Podwieczorek z historią i sztuką". Muzeum zaprasza na wykład

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią zaprasza na# kolejny "Podwieczorek z historią i sztuką". Podczas spotkania Anna Sergott wygłosi wykład z cyklu: "Magiczny świat kamieni szlachetnych: Część druga Ametyst - klejnot ryb".

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 4
Wiadomości z regionu

Samochód osobowy uderzył w bunkier. Nie żyją dwie osoby

Wczoraj, po godzinie 13 doszło do poważnego wypadku #na odcinku Drogi Wojewódzkiej nr 188 pomiędzy Piłą, a Skórką.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Straż Miejska poszukuje właściciela czworonoga. Pies błąkał się bez nadzoru

Dnia 22.02.2024 roku Straż Miejska# w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie o błąkającym się psie, bez nadzoru opiekuna na ul. Działkowej w Potulicach.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Wspólnie świętowali Dzień Kota. Nie zabrakło gimnastyki i zabawy

17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Podtrzymywanie kontaktu z rodziną. Readaptacja osób osadzonych

Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w procesie readaptacji #społecznej skazanych. Jest istotnym elementem w procesie resocjalizacji. Na terenie potulickiego więzienia systematycznie realizowany jest program readaptacji społecznej z zakresu integracji rodzin pn. Ojcem zostać łatwo. Znacznie trudniej nim być.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Koszt pompy ciepła do domu 100m2

Zastanawiasz się, jak sprawić, żeby# ogrzewanie Twojego domu było tańsze? Wymiana dotychczasowego urządzenia grzewczego na pompę ciepła może być znakomitym wyborem. Wiele osób boi się wysokich kosztów takiej inwestycji, jednak czy faktycznie są one tak duże? Sprawdź, jaki może być koszt pompy ciepła do domu 100 m2!

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 8

Zdarzenie z udziałem dwóch ciężarówek. Usterka techniczna (aktualizacja)

W czwartek, 22 lutego po godz. 11.00 na drodze wojewódzkiej #w Wieszkach doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Występowały utrudnienia w ruchu.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Przegląd tańców europejskich. Dzieci zachwyciły talentem i entuzjazmem

“Tańcem przez Europę” z takim przesłaniem 13 lutego wystąpili przedszkolacy# z Przedszkola nr 2 w corocznym przeglądzie tanecznym „Karnawałowy Taniec, Granie i Śpiewanie” . W tym dniu wystąpiły wszystkie dzieci uczęszczające do tej placówki.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Odbudowano dom Heleny Grossówny. Budynkowi groziła rozbiórka

Przy #ul. Wola Zamkowa w Toruniu można już zobaczyć odbudowany dom, w którym mieszkała Helena Grossówna. Trwają ostatnie prace, które zakończą się w marcu. Dziewiętnastowieczny budynek udało się ocalić dzięki inicjatywie marszałka Piotra Całbeckiego.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 8

Dotacja za szkody spowodowane suszą. Ile wynosi stawka pomocy?

Informujemy, że od 29.02.2024 r. do 15.03.2024 r. producenci rolni, w których# gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2023 r. suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich wyniosły powyżej 30 % średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w formie dotacji do powierzchni upraw rolnych, na których ww. niekorzystne zjawiska spowodowały utratę co najmniej 30% plonu.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 7
Wiadomości z regionu

Wybuch pralki w łazience. Pożar gasiły trzy zastępy straży

W środę 21 lutego br, po godzinie 19 na Stanowisko Kierowania #Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o wybuchu pralki w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Ogrodowej w Sypniewie, gmina Więcbork.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Kolejne umowy podpisane. Dotacje dla stowarzyszeń z powiatu

Kolejne umowy na dofinansowanie realizacji zadań publicznych# związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2024 r. zostały podpisane 20 lutego w gabinecie Starosty Nakielskiego. Umowy dotacyjne z ramienia Powiatu Nakielskiego podpisali: starosta nakielski Tadeusz Sobol, wicestarosta Tomasz Miłowski oraz skarbnik Natalia Zmudzińska.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Sprawdź, kiedy i gdzie nie będzie prądu. Planowane wyłączenia

Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego wg informacji #zamieszczonej na stronie www.wylaczenia-eneaoperator.pl

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 14

Samochód ciężarowy w rowie. Występowały utrudnienia (aktualizacja)

W czwartek, 22 lutego w godzinach rannych #w Gorzeniu samochód ciężarowy wpadł do przydrożnego rowu. Występowały utrudnienia w ruchu.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 2

Jeden pijany, a drugi pod wpływem środków. Kierowcy zatrzymani

Kierujących na „podwójnym gazie” i pod działaniem środków odurzających zatrzymali #podczas minionego weekendu mundurowi. Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i niebawem usłyszą zarzuty.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Dopłaty do kukurydzy. Do kiedy można składać dokumenty?

Biura Powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy #poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 30

Takiego protestu nie było od lat. Rolnicy nie odpuszczają

Na drodze ekspresowej S5 w Białych Błotach cały czas trwa jeszcze protest #rolników. Do kiedy potrwają utrudnienia?

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 38

Straż nie mogła dotrzeć najkrótszą drogą. Zderzenie dwóch aut

W środę, 21 lutego 2024 r. o godz. 17:01 #w Lipnikach przy ulicy. Różanej - zderzyły się dwa auta osobowe. Brak osób poszkodowanych.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 4
Wiadomości z regionu

Ciężarówka wpadła w rozlewisko. Noteć wystąpiła z koryta

W środę, 21 lutego na odcinku drogi #Szamocin-Białośliwie samochód ciężarowy wraz z naczepą przewrócił się na zalaną przez wodę łąkę. Występowały utrudnienia w ruchu.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 4

105. rocznica bitwy o pociąg pancerny. Podniosła uroczystość w Zamościu

18 lutego 2024 roku wzięliśmy udział w obchodach #105. rocznicy bitwy o pociąg pancerny pod Rynarzewem-Zamościem. Organizatorami wydarzenia było Sołectwo Zamość, Liga Kobiet Polskich w Zamościu i Stowarzyszenie Nasz Zamość.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 3
Wiadomości z regionu

Złapani na gorącym uczynku. Zatrzymano trzech włamywaczy

Policjanci z #bydgoskiego Szwederowa zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy włamali się do jednego z mieszkań na bydgoskiej starówce. Dla dwóch z nich nie był to pierwszy raz kiedy dopuścili się takiego czynu. Teraz czeka ich sprawa w sądzie.

(czytaj więcej)
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)