Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Pogadanka o strachu. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W ostatnim czasie Filię Dziecięcą odwiedziły #Pszczółki z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią.

Dzieci wysłuchały opowiadania pod tytułem „Nie bój się, misiu”, po czym wzięły udział w pogadance o strachu. Przedszkolaki opowiedziały czego się boją, kto lub co im pomaga w przezwyciężeniu lęku. Dzieci próbowały wyjaśnić znaczenie powiedzeń: „Strach ma wielkie oczy”, „Strach chwyta za gardło”, itp. Pszczółki narysowały czarną kredką, jak ich zdaniem wygląda strach, a następnie spróbowaliśmy wesołymi kolorami, odczarować go. To była bardzo ciekawa lekcja.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)