Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Dzieci dowiedziały się o życiu pszczół. Tydzień pełen wydarzeń

fot. powierzone

fot. powierzone

Ostatni tydzień nauki w ZSS# Karnowo jest pełen ciekawych wydarzeń. W poniedziałek uczniowie uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, które poprowadził pan Łukasz Gonia.

Dzieci dowiedziały się o życiu pszczół, miały możliwość obserwować pszczelą rodzinę w szklanym ulu, poznać budowę ula, dowiedzieć się i zobaczyć co to jest wosk, kit, pierzga, pyłek i miód. Następnie same oczyszczały plastry miodu z wosku i odwirowywały miód. Najsmaczniejszą częścią warsztatów była degustacja miodu.

Uczniowie zrobili też świeczki z wosku . Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za tak ciekawą lekcję!

Materiał: Agnieszka Gumul / ZSS Karnowo

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)