Zakończenie dwóch przedsięwzięć. Spotkanie z wolontariuszami

fot. powierzone
17 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle odbyło się spotkanie pani Dobrosławy Jedynak, prezes Fundacji „Salus Homini”, z dyrekcją, nauczycielami i wolontariuszami naszej szkoły.
Celem spotkania było oficjalne zakończenie dwóch ważnych przedsięwzięć szkolnego wolontariatu: wręczenie certyfikatów i podsumowanie działalności.
Uczniowie z klasy 3 bch brali udział w Szkoleniu Podstawowym Wolontariuszy Hospicyjnych oraz Kursie Podstawowej Pomocy Przedmedycznej zorganizowanym dzięki współpracy z Fundacją „Salus Homini” w Nakle nad Notecią.
W ramach tego szkolenia odbył się szereg wykładów obejmujących filozofię i historię ruchu hospicyjnego oraz wybrane aspekty opieki medycznej w tym pielęgniarskiej, duchowe aspekty cierpienia, psychologiczne potrzeby chorych i ich rodzin w okresie choroby oraz zagadnienia z profilaktyki onkologicznej.
W edukację młodzieży z „Krzywoustego” zaangażowały się wyjątkowe osoby, które poświęciły swój czas wolny: Dobrosława Jedynak – psycholog, psychoonkolog, lek. med. Mirosława Walczyk-Małycha, Katarzyna Adamczewska – pielęgniarka, ks. Wiesław Straub z parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle, Zofia Fiałkowska – wolontariuszka Fundacji „Salus Homini”. Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej przeprowadził z uczniami pan Andrzej Pyszka z Maltańskiej Służby Medycznej w Bydgoszczy.
Podziękowano również pani Ewie Kistowskiej – dyrektor Domu Pomocy Społecznej za spotkanie z uczniami I LO oraz umożliwienie przeprowadzenia praktyk pod okiem opiekunów stażu w DPS w Nakle.
Serdeczne podziękowanie skierowano do pani Dobrosławy Jedynak za zaangażowanie, pasję i bezinteresowne poświęcenie czasu, które stały się wzorem do naśladowania dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle.
Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria





















Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)