Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 października 2022

Zainaugurowano nową edycję.Pierwsza kolejka rozegrana

fot. Michał Nowak

fot. Michał Nowak

16 października została zainaugurowana kolejna edycja Nakielskiej #Ligi Siatkówki. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się sześć zespołów. Zagrają one najpierw systemem każdy z każdym mecz i rewanż, a potem czeka nas faza play- off. W sumie zaplanowano trzynaście kolejek.

MiSSM Trzecia Fala – Stara Gwardia NTS 0:2 (21:25, 23:25)

Nowy sezon zaczął się od mocnego uderzenia, bowiem poranne starcie to bój dwóch głównych kandydatów do tytułu. Na początku widać było, że obie ekipy muszą nieco odrdzewieć po wakacyjnej przerwie, pojawiało się zbyt wiele zepsutych zagrywek, jednak już od połowy pierwszego seta mecz nabrał rumieńców i stał na niezłym poziomie. Cały czas to Gwardziści byli z przodu, a duet Rohnka – Tomczyński zapewnił im kilkupunktową przewagę. Partia zakończyła się pewnym zwycięstwem NTS-u do 21. Druga miała zgoła odmienny przebieg, bowiem Trzecia Fala zaczęła grać znacznie lepiej, popełniając zdecydowanie mniej błędów. Prowadziła już nawet 19:11, ale wówczas, po kontrowersyjnej decyzji sędziego, dopuściła rywali do głosu. Gwardia wygrała fragment 13:2, wykorzystała pierwszego meczbola i mogła się cieszyć z pierwszych trzech punktów w tabeli. Najskuteczniejsi na parkiecie okazali się Tomczyński – 11 oraz Dawid Majewski – 9 oczek.

COL – MAR Elektryka – WDS Pińsko 2:0 (25:21, 25:8)

W kolejnym spotkaniu czwarta drużyna poprzedniego sezonu – COL –MAR – zmierzyła się z szóstą – WDS Pińsko. Oba zespoły występują w podobnym składach co w poprzednim roku, co sprawiło, że naturalnym faworytem byli zawodnicy z Mroczy. Nie zawiedli i pewnie sięgnęli po trzy punkty. W pierwszym secie WDS miał niezłe momenty, mimo nieudanego początku (3:11) potrafił niemal dogonić przeciwników (17:19), jednak w kluczowych momentach zabrakło mu umiejętności i przegrał do 21. Drugi to popis Mateusza Musiała, który zagrywką zdemolował graczy Pińska. Bezpośrednio tym elementem uzbierał aż sześć punktów i wyprowadził swój zespół ze stanu 12:7 na 24:7. Mecz chwilę później się zakończył, a mroczanie wykonali pierwszy krok do fazy play – off, do której zakwalifikują się cztery pierwsze ekipy rundy zasadniczej.

Strefa Łochowo – NTS Kadeci 0:2 (13:25, 15:25)

Nowa drużyna w rozgrywkach – Strefa Łochowo mierzyła się na zakończenie tej serii spotkań z NTS Kadetami, którzy nie są już outsiderem, jak miało to miejsce na początku zeszłego sezonu. Dobitnie przekonali się o tym łochowianie, gdyż nie mieli za wiele do powiedzenia w tym meczu. Co prawda początkowo prowadzili 8:5, ale ich przewaga wynikała głównie z błędów w przyjęciu rywali. Gdy te oni wyeliminowali, szybko zlikwidowali stratę i wyszli na czoło. Od tego momentu NTS nie dopuścił przeciwników do głosu. Zdobywał punkty seriami, dominował na siatce (w sumie siedem bloków) i bez większych problemów zarówno w pierwszej, jak i w drugiej odsłonie budował solidny zapas punktowy. 25:13 i 25:15 to wynik, który świadczy o ich sile i potencjale, bo Strefa nie grała wcale źle, a kilka jej akcji mogło się podobać. Najwięcej punktów na boisku zdobył środkowy Filip Koryluk – 7.

M-SCE NAZWA DRUŻYNY MECZE PUNKTY SETY MAŁE PUNKTY
1. NTS Kadeci 1 3 02:00 50:28:00
2. Col- Mar Elektryka 1 3 02:00 50:29:00
3. Stara Gwardia NTS 1 3 02:00 50:44:00
4. Trzecia Fala 1 0 00:02 44:50:00
5. WDS Pińsko 1 0 00:02 29:50:00
6. Strefa Łochowo 1 0 00:02 28:50:00

Następna kolejka odbędzie się za dwa tygodnie, 30 października.
Oto rozpiska spotkań II kolejki:
10:00 MiSSM Trzecia Fala – Strefa Łochowo
11:00 WDS Pińsko – Stara Gwardia NTS
12:00 NTS Kadeci – Col-Mar Elektryka

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

Materiał: Tomasz Marach

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)