Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

15 lutego 2024

Wiktoria pokazała niesamowitą determinację. Drugi medal dla Polski

fot. pzpc.pl

fot. pzpc.pl

Fenomenalne wieści z Mistrzostw Europy w Sofii! #Mamy drugi medal, a wywalczyła go Wiktoria Wołk w kategorii 64 kg!

W rwaniu, mimo pierwszych dwóch nieudanych prób, Wiktoria pokazała niesamowitą determinację i w trzeciej próbie zaliczyła ciężar 94 kg!

Ale to jeszcze nie koniec emocji! W podrzucie nasza zawodniczka dawała z siebie wszystko, pokonując w pierwszej próbie ciężar 115 kg, a w kolejnej 118 kg, co na tamtą chwilę dawało jej drugie miejsce w tej części rywalizacji.

A potem nadeszła chwila triumfu! Rywalki zaczęły "palić" swoje podejścia, po czym było już wiadomo, że Wiktoria sięgnie po medal w podrzucie! Została jej jedna próba, którą wykorzystała w stu procentach - założyła na sztangę tyle, ile trzeba było by zdobyć upragniony medal. Bezbłędnie poradziła sobie z ciężarem 121 kg, zdobywając brązowy medal w dwuboju z wynikiem 215 kg i dodatkowo złoto w podrzucie!

Wyniki 118 i 121 kg w podrzucie oraz 215 kg w dwuboju to nowe rekordy Polski Elite i U23!

Złoty medal wywalczyła reprezentantka Ukrainy, Hanna Davydova, z wynikiem 220 kg (100+120), a srebro przypadło jej rodaczce, Svitlani Samuliak - 219 kg (101+118).

Zawodniczki dekorował dumny Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Waldemar Gospodarek.

Ogromne brawa dla Wiktorii!

Źródło: pzpc.pl

Oceń artykuł: 16 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Kibic sportowy, w dniu 15-02-2024 20:36:48 napisał:

  Gratulacje!

  odpowiedz

  • 3 (3)

  J, w dniu 15-02-2024 23:21:00 napisał:

  Wiktoria jesteś najlepsza !!!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Dominik, w dniu 16-02-2024 08:33:35 napisał:

  Gratuluję z catego serca

  odpowiedz

  • 1 (1)

  kula, w dniu 17-02-2024 01:00:54 napisał:

  Super dziewczyna , ale sa dwie strony medalu , ta dziewczyna ryzykuje zdrowiem i nie tylko , dlaczego w tej pisowsko peowskiej zaklamanej mroczy nie mam zadnych firm aby pracowac co , juz wam pisze bo te osly wlasnie przykrywaja wazne problemy mlodych ludzi nie mam pracy nie mam nic ZADNYCH PERSPEKTYW W TYM CHORYM KRAJU PISOWSKO PEOWSKIM , MLODZI NIECH WYJADA LEPIEJ NIZ ROBIC NA TYCH SZKODNIKOW co siedza w gmine w powiecie rzadzie niszczycie MLODYCH ..................

  odpowiedz

  • 1 (1)

  zulus, w dniu 17-02-2024 01:11:18 napisał:

  Do tej Nieudacznej gminy pisze Fachowiec 42 LATA , gdzie mlodzi maja pracowac pytam sie jak juz to za ile , czy wy jestescie naprawde tak beznadziejni i nieudaczni bo ja jusz nie moge na was patrzec , pytam sie co macie do powiedzenia MLODYM aby nie wyjechali za chlebem wy GNIDY i DARMOZJADY Z PODATKOW do niemiec i tak dalej ... Lajzy zyjace z podatkow PISOWSKO,,, PEOWSKIE,,, ESELDOWSKIE,,, GOWNO CO NISZCZY MLODYCH I ICH POMYSLY I TWORCZOSC

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytoriasów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)