Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

18 listopada 2019 9

Wystartowała XXI edycja NHLPN. Wyrównana stawka zespołów w II lidze?

W sobotnie popołudnie na hali sportowej ZSP nr 4 w Nakle odbyła się # pierwsza kolejka XXI edycji Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W rywalizacji bierze udział 9 zespołów.

(czytaj więcej)
18 listopada 2019 0

Druga runda rozgrywek w ligach brydżowych. Dobry występ Eurobac

Grający w trzeciej lidze brydżyści z Nakła z Eurobac 1 zanotowali # kolejny dobry występ. Kiepskie wyniki osiągnęli Szubinianie. Drugi zespół Eurobac, grający w lidze okręgowej zagrał na miarę swych możliwości.

(czytaj więcej)
18 listopada 2019 0

Szachiści zainaugurowali sezon. Rozegrano pierwsze potyczki

17 listopada szachiści Feniksa Mroczy zmierzyli się u siebie z # drużyną OSiR POZKAL Inowrocław w meczu 1. kolejki IV ligi Drużynowych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
17 listopada 2019 2

Mistrzostwa Warszawy w Karate WKF. Klub YAMABUSHI przywiózł kilkanaście medali

Piętnaścioro najmłodszych zawodników Klubu „YAMABUSHI” wzięło udział w #Otwartych Mistrzostwach Warszawy w Karate WKF, które odbyły się w dniu 16 listopada 2019 r.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 0

Medalowo w mieście Kopernika. Zawodnicy nie zwalniają tempa

Dnia 9 listopada 2019 roku na Pływalni Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w #Toruniu odbyły się zawody pływackie pn. PŁYWAM NA MEDAL. Udział w zawodach potwierdziło prawie 400 pływaków z kilku województw.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 10

Podsumowanie sezonu LUKS Start Nakło. Wręczono pamiątkowe statuetki

W piątek w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano #spotkanie podsumowujące sezon 2019 w wykonaniu Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego Start Nakło. W uroczystości wzięło udział ok. 180 osób związanych z klubem.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

Rozegrano Międzynarodowy Turniej Tenisa. Rywalizowało 27 zawodników

Dnia 9 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w # Ślesinie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Miast Partnerskich.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 3

Druga kolejka NLS. Stara Gwardia NTS liderem rozgrywek

W niedzielę, 10 listopada rozegrano drugą kolejkę spotkań # Nakielskiej Ligi Siatkówki. Wszystkie cztery mecze zakończyły się w dwóch setach.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 2

Niepodległościowy Turniej w Brydżu Sportowym. Krzoska i Wróblewicz najlepsi

W piątek 9 listopada w sali strzelnicy SP nr 4 w Nakle rozegrano turniej brydża sportowego z # okazji 101-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 1

Wysoki poziom zawodów. Aż dwie pary uzyskały wynik ponad 60%

Aż dwie pary uzyskały wynik ponad 60% w turnieju brydżowym w # Nakle.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

Pewne zwycięstwo piłkarzy Orła. Mecz ligowy połączony ze zbiórką pieniędzy

W sobotę seniorzy kcyńskiego „Orła” rozegrali ostatni mecz ligowy # rundy jesiennej. Przeciwnikiem była drużyna Czarnych Nakło.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 11

Zakończyli zmagania w rundzie jesiennej. Wicelider nie miał szans w Potulicach

W ostatnim meczu rundy jesiennej, broniąca pozycji wicelidera Skra Paterek udała się do # Potulic na pojedynek z miejscowym Dębem. Gospodarze dzięki pewnej wygranej, przeskoczyli rywali w tabeli.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

Udane rozgrywki ligowe. Drużyny SF Junior Nakło rozegrały mecze

W miniony weekend swoje rozgrywki ligowe zakończyły zespoły młodzieżowe # Szkoły Futbolu Junior Nakło.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 0

I kolejka NLS 2019/2020 za nami. To już dziewiąty sezon rozgrywek

Zainaugurowany został kolejny, dziewiąty już sezon # Nakielskiej Ligi Siatkówki. W niedzielę, 3 listopada w sali gimnastycznej ZSŻŚ rozegrano cztery spotkania w ramach pierwszej kolejki rozgrywek.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 23

Nieco ponad 27 minut zapewniło zwycięstwo. Biegacze rywalizowali w Paterku

Gmina Nakło nad Notecią przy współpracy z LZS "Skra" Paterek z okazji zbliżającej się kolejnej # rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowała bieg terenowy. Na starcie stanęło 106 zawodników.

(czytaj więcej)
30 października 2019 14

K-PZPN podjął decyzję ws. napaści na sędziego. Piłkarz Tarpana ukarany!

28 października br. podczas meczu rozgrywek B – klasy, który odbył w # Tucholi, pomiędzy miejscowym TKP a Tarpanem Mrocza, zawodnik gości zaatakował głównego sędziego. K – PZPN nie był pobłażliwy i w związku ze zdecydowanym potępieniem tego typu zachowań, zawodnik, jak i klub zostali ukarani.

(czytaj więcej)
30 października 2019 1

AMAN Mini Volley Cup za nami! Poznaliśmy najlepsze zespoły

W piątek i sobotę w sali ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią rozegrano turniej # minisiatkówki chłopców pn. AMAN Mini Volley Cup.

(czytaj więcej)
29 października 2019 2

Grand Prix w Brydżu Sportowym. Kudła i Nowakowski zwyciężają

W poniedziałek, 28 października rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego zaliczany # do klasyfikacji generalnej Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2019.

(czytaj więcej)
29 października 2019 0

Młodzicy awansowali do I ligi. Zawodnicy rozegrali świetny turniej

27 października w Bydgoszczy odbyła się druga kolejka II ligi wojewódzkiej # ligi młodzików. W turnieju wzięły udział 4 zespoły, a najlepszą okazała się drużyna z Nakła.

(czytaj więcej)
29 października 2019 2

Zwycięstwo w meczu na własnym boisku. Skuteczność wołała o pomstę do nieba

Pojedynek ze zdecydowanym outsiderem grupy III, rozgrywek B – klasy, czekał w # miniony weekend Skrę Paterek. Osłabieni rywale nie byli w stanie oddać ani jednego celnego strzału na bramkę.

(czytaj więcej)
28 października 2019 0

Sprawdzili swoją celność. Zawody w Kowalewku już za nami

W miniony weekend 26 października na terenie strzelnicy w # Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie w konkurencjach pistolet centralnego zapłonu dystans 25m, karabin centralnego zapłonu dystans 100m, oraz strzelania dynamiczne SPEED STEEL, 3GUN, oraz IPSC.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)