Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

26 października 2021 0

12. Nakielski Rowerowy Rajd Niepodległości. Zbiórka o godzinie 9

Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią, Muzeum Ziemi Krajeńskiej w# Nakle nad Notecią oraz Klub Turystyki Rowerowej „Żegluga” Nakło serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w 12 Nakielskim Rowerowym Rajdzie Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2021 r. o godz. 9:15. Zbiórka uczestników będzie miała miejsce na Nakielskim Rynku o godz. 9:00.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Zasłużone zwycięstwo GLZS Sadki. Na trybunach było sporo kibiców

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu X kolejki rozgrywek# 3 grupy bydgoskiej B-Klasy zespół GLZS Sadki na własnym boisku podejmował drużynę Czarnych Nakło.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Niepodległościowy turniej tenisowy. Zapraszamy zawodników z gminy Nakło

Nakielski Sport Sp. z o.o. , UKS WDK Paterek, Sparta Nakło oraz# Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie zapraszają do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Już za moment ruszy Nakielska Ligia Siatkówki. Zgłosiło się siedem drużyn

7 listopada 2021 r. rusza jedenasta edycja# Nakielskiej Ligi Siatkówki sezonu 2021/2022. W tym sezonie do ligi zgłosiło się 7 drużyn. Mecze odbywać się będą w niedzielne przedpołudnie w sali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. Organizatorem ligi jest Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią we współpracy z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Rywalizacja była zacięta

We wtorek, 19.10.2021r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia# Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Młodzicy NTS-u rozpoczęli sezon ligowy. Kolejne zmagania w listopadzie

W niedzielę w Bydgoszczy odbyła się pierwsza kolejka# Gran Ligi młodzików. NTS rozpoczął sezon od rywalizacji z pierwszym i drugim zespołem bydgoskiego Chemika.

(czytaj więcej)
25 października 2021 4

Marcelina Woźniak wywalczyła II miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodzików

21-24.10.2021 w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do# lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Naszą sekcję reprezentowały trzy zawodniczki i jeden zawodnik. Wszystkie dziewczęta wróciły do Gołańczy z medalami.

(czytaj więcej)
23 października 2021 0

Mistrzostwa gminy w tenisie stołowym. Wybrano reprezentanta

20 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w# Ślesinie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w kategorii – Igrzyska dzieci (2009 i młodsi).

(czytaj więcej)
22 października 2021 2

Pechowa końcówka Czarnych Nakło. Zorza Ślesin przełamała się

Czarni Nakło w 9 kolejce rozgrywek piłkarskich o# mistrzostwo B – klasy podejmowali na własnym boisku Zorzę Ślesin. Słaba skuteczność gospodarzy, a także łut szczęścia gości spowodowały, że mecz zakończył się wynikiem remisowym.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Mistrzostwa województwa w szachach. Kto okazał się najlepszy?

W dniach 16-17 października w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyły się# 74 Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Szachach w ramach III Nakielskiego Festiwalu Szachowego.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Dali z siebie wszystko. Pływackie zawody w Wągrowcu

15 października 2021 r., liczna grupa uczniów# Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nakle nad Notecią, udała się na zawody pływackie do Wągrowca, gdzie, jako szkoła reprezentowaliśmy także województwo kujawsko – pomorskie.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Dobra passa trwa. Weekendowe zmagania zakończone zwycięstwem

W ubiegły weekend rozegraliśmy dwa mecze z drużynami z# naszej gminy i odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Turniej tenisowy w Toruniu. Uczestniczyli w nim członkowie NTT „Sokół”

W dniach 15-17 października na kortach krytych w# Toruniu, ul. Przy Skarpie 4, odbył się turniej tenisowy. W zawodach uczestniczyli członkowie NTT „Sokół”.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Turniej piłki siatkowej nauczycieli. Emocji na boisku nie zabrakło

16 października 2021 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w# Nakle nad Notecią rozegrany został XXII Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu wzięły udział 4 zespoły: ZSP 3 Nakło, ZSP Staszic, ZS Szubin i Żegluga.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Karate olimpijskie. W zawodach wystartowali członkowie Yamabushi

W dniach 16-17 października br. w zawodach Karate Olimpijskiego w# Bielsku-Białej udział wzięło 1 400 zawodników z 31 państw.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Mistrzostwa powiatu nakielskiego szóstek piłkarskich. Kto zwyciężył?

13 października br. w Nakle nad Notecią odbyły się# mistrzostwa powiatu nakielskiego szóstek piłkarskich.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Wysokie zwycięstwo Dębu Potulice. Murach strzelcem czterech bramek

Zieloni Zalesie nie mieli wiele do powiedzenia na# własnym boisku i wysoko ulegli piłkarzom Dębu Potulice. Bohaterem meczu okazał się Michał Murach, który zdobył 4 bramki w pierwszej połowie meczu.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Niespodzianka w Zamościu! Hutnik Tur odniósł drugie zwycięstwo w sezonie

Po raz pierwszy w tym sezonie, Hutnik Tur zdobył w# meczu 4 bramki, dzięki czemu sprawił niespodziankę i pokonał w Zamościu miejscowy zespół Iskry. Bohaterem gości okazał się Piotr Herzog, który ustrzelił dublet.

(czytaj więcej)
13 października 2021 2

Granowska i Wołowski górą. Poniedziałkowe zmagania brydżystów

Brydżowy mikst z Nakła Aleksandra Granowska i# Piotr Wołowski zwyciężył w turnieju brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
13 października 2021 2

Do pokonania mieli ponad 5 kilometrów. Poszło im rewelacyjnie

W niedzielę, 10 października, w Chełmnie odbyły się# 50. Ogólnopolskie Biegi Uliczne Memoriał Jana Schmeltera. Nie zabrakło tam zawodników SKRY. Do pokonania mieli dystans 5200 m i poszło im rewelacyjnie.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Za moment rozpocznie się Nakielska Liga Pływania. Zapisz się już dzisiaj

Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło wraz z# partnerami zaprasza na Krytą Pływalnię Naquarius uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu nakielskiego do udziału w zawodach pływackich pn. Nakielska Liga Pływania 2021.

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)