Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 marca 2023

Turniej brydżowy Klubu Żołnierzy Rezerwy. Pazderski i Popczyński najlepsi

fot. KP

fot. KP

Para Ludwik Pazderski i Krzysztof Popczyński zwyciężyła #w turnieju brydżowym w Nakle. Turniej z okazji „Dnia Kobiet” zorganizował Zarząd Klubu Żołnierzy Rezerwy, Ligi Obrony Kraju w Nakle.


Turniej rozegrany został w siedzibie Klubu w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 4 na Osiedlu Łokietka Nr 15 w Nakle w sobotę 4 marca. Imprezę otworzył prezes KŻR LOK w Nakle mł. chor. rez. Lechosław Draeger. Rywalizowano o Puchar Prezesa KŻR LOK.

W turnieju wzięło udział sześć par z powiatu nakielskiego. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Piotr Wołowski. W przerwie między turami można było posilić się kanapkami i ciastkami.

Zwyciężył duet z Nakła Ludwik Pazderski i Krzysztof Popczyński. Drugie miejsce zajęli Kazimierz Klebs i Janusz Paleczny. Trzecią lokatę uzyskał mikst Aleksandra Granowska i Mariusz Wróblewicz.

Trzy najlepsze pary zdobyły puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Kobiety, które zagrały w turnieju otrzymały od prezesa Draegera kwiaty. Wśród uczestników turnieju prezes wylosował nagrodę, którą uzyskał Jan Nowakowski. Warto podkreślić, iż w turnieju zadebiutowała nakielska juniorka Zuzanna Brzykcy.

Wyniki:
1. Pazderski Ludwik/Popczyński Krzysztof - 67.19%
2. Klebs Kazimierz/Paleczny Janusz - 64.29%
3. Granowska Aleksandra/Wróblewicz Mariusz - 51.47%

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa hal
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)