Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

Raport ligowy. Piłkarze dostarczyli wielu emocji

fot. Football Academy Nakło

fot. Football Academy Nakło

Raport ligowy Football Academy# Nakło.

Liga Trampkarza

W tej kolejce udaliśmy się do Szubina na mecz z Szubinianką. W pierwszym meczu u nas mieliśmy festiwal niewykorzystanych sytuacji i tylko remis. Tym razem taki wynik nas niesatysfakcjonował.

Od początku staraliśmy się narzucić nasze warunki gry. Z minuty na minutę realizowaliśmy nasze założenia. Znowu stwarzamy sobie sytuacje stuprocentowe i nie wykorzystujemy ich. Kwestią czasu jednak było strzelenie tego pierwszego gola.I tak się stało... po podyktowaniu dla nas rzutu karnego. Pierwsza bramka z jedenastki autorstwa Kuby Kubińskiego. Po tej bramce ruszyliśmy jeszcze bardziej. Następnie gol po indywidualnej akcji Antka Jopka. Trzecią bramkę zdobył po dośrodkowaniu Fabian Skarwecki strzałem głową. Był to najmniejszy możliwy wynik ale cieszą kolejne trzy punkty.

Niestety wyznaczony sędzia na mecz nie dotarł więc sędziowała pani wyznaczona przez gospodarzy.

Szubianianka - FA Mezar - 0-3

Bramki:  Kuba Kubiński, Antek Jopek, Fabian Skarwecki.

Liga Młodzika

Na Stadionie Miejskim w Nakle podejmowaliśmy zespół Gromu Więcbork. W pierwszym spotkaniu trochę nas poobijali -  zespół grający agresywnie mający rosłych zawodników. Dlatego też staraliśmy się grać z głową szybko operując piłką i szukać swoich szans w piłkach prostopadłych. I ta taktyka się sprawdzała. W pierwszej połowie częściej byliśmy przy piłce rozgrywając ją i stwarzając sobie sytuację bramkowe. Przeciwnik z kolei cały czas kontrował i robił to skutecznie. Mariusz Młodzik, który zastępował dzisiaj naszego bramkarza Janka którego nie mogło dzisiaj być, dwoił się i troi na bramce. Dwa razy jednak został przelobowany a raz wpadła bramka od słupka. Wynik pierwszej połowy nie oddawał jednak postawy  naszego zespoły.

W drugiej połowie zagraliśmy agresywnie. I się opłaciło. Piękną bramkę zdobył Maksiu Kalata po akcji bark w bark z dwoma obrońca.

FA Mezar - Grom Więcbork - 1-4

bramka - Maks Kalata

Od pasji do futbolu

Tuchola, Bydgoszcz, Szubin, Ślesin i Nakło były miejscowościami gdzie nasi mali piłkarze i piłkarki pograli w ligowych rozgrywkach "Od Pasi do futbolu". Jak zawsze swoimi meczami dostarczyli nam mnóstwo emocji przy ogromnym wsparciu swoich rodzin -  najlepszych kibiców na świecie.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i doping.

Materiał: Daniel Kloska / Football Academy Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)