Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego
fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.
O turnieju
Puchar Tymbarku jest jedną z największych tego typu rozgrywek dla dzieci w Europie – propaguje ideę piłki dla każdego (bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową). Od wielu lat popularyzuje ideę fair play i wychowania przez sport, rozpowszechnia zdrowy, aktywny tryb życia oraz wolontariat sportowy wśród coraz szerszego grona odbiorców. Dzięki turniejowi co roku wyłaniani są zdolni i obiecujący zawodnicy dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych.
W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. W poprzedniej edycji w rozgrywkach wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa.
Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność coraz mocniej akcentują dziewczynki. Do poprzedniej edycji zgłosiło się o 46 proc. więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej.
Jak wciąć udział w Pucharze?
Aby wziąć udział w turnieju, nie trzeba regularnie trenować, wystarczy chęć przeżycia wspaniałej przygody. Turniej skierowany jest do uczniów – dziewczynek i chłopców, rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych – do lat 8, 10 i 12.
Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele (wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej) oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl.
Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 r.
Co można zyskać?
każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;
- każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;
- każdy nauczyciel po zakończonej rywalizacji będzie mógł pobrać dyplom imienny, potwierdzający zaangażowanie w propagowanie zdrowego stylu życia oraz udział zespołu w danym etapie turnieju;
- drużyny mogą wziąć udział nie tylko w rywalizacji sportowej, ale również w konkursach kreatywnych na najlepszą nazwę oraz logotyp drużyny, w których do wygrania jest bon o wartości 5 tys. zł na sprzęt sportowy;
- zwycięska drużyna otrzymuje możliwość wyjazdu na mecze reprezentacji Polski, spotkania z kadrą narodową oraz treningu przed trenerami kadr młodzieżowych;
- uczestnicy Wielkiego Finału otrzymają możliwość rozegrania meczu na PGE Narodowym;
- szkoły mogą również otrzymać nagrodę specjalną w postaci sprzętu sportowego o wartości 5 tys. zł – w każdym województwie zwycięża jedna szkoła, która była reprezentowana przez największą liczbę drużyn.
Zachęcamy do udziału!
Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!