Dziś mamy 24 lutego 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

O turnieju

Puchar Tymbarku jest jedną z największych tego typu rozgrywek dla dzieci w Europie – propaguje ideę piłki dla każdego (bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową).  Od wielu lat popularyzuje ideę fair play i wychowania przez sport, rozpowszechnia zdrowy, aktywny tryb życia oraz wolontariat sportowy wśród coraz szerszego grona odbiorców. Dzięki turniejowi co roku wyłaniani są zdolni i obiecujący zawodnicy dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych.

W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. W poprzedniej edycji w rozgrywkach wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa.

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność coraz mocniej akcentują dziewczynki. Do poprzedniej edycji zgłosiło się  o 46 proc. więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej.

Jak wciąć udział w Pucharze?

Aby wziąć udział w turnieju, nie trzeba regularnie trenować, wystarczy chęć przeżycia wspaniałej przygody. Turniej skierowany jest do uczniów – dziewczynek i chłopców, rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych – do lat 8, 10 i 12.

Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele (wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej) oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 r.

Co można zyskać?

każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;

  • każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;
  • każdy nauczyciel po zakończonej rywalizacji będzie mógł pobrać dyplom imienny, potwierdzający zaangażowanie w propagowanie zdrowego stylu życia oraz udział zespołu w danym etapie turnieju;
  • drużyny mogą wziąć udział nie tylko w rywalizacji sportowej, ale również w konkursach kreatywnych na najlepszą nazwę oraz logotyp drużyny, w których do wygrania jest bon o wartości 5 tys. zł na sprzęt sportowy;
  • zwycięska drużyna otrzymuje możliwość wyjazdu na mecze reprezentacji Polski, spotkania z kadrą narodową oraz treningu przed trenerami kadr młodzieżowych;
  • uczestnicy Wielkiego Finału otrzymają możliwość rozegrania meczu na PGE Narodowym;
  • szkoły mogą również otrzymać nagrodę specjalną w postaci sprzętu sportowego o wartości 5 tys. zł – w każdym województwie zwycięża jedna szkoła, która była reprezentowana przez największą liczbę drużyn.

Zachęcamy do udziału!

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)