Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2024

Mistrzostwa województwa w lekkiej atletyce. 7 medali dla Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Po sukcesie na Mistrzostwach Powiatu Nakielskiego w Lekkoatletyce zawodnicy I Liceum# Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbył się 4 czerwca 2024 roku w Inowrocławiu.

W zawodach tych wzięło udział około 200 zawodników z naszego województwa. Sportowcy Z I LO w Nakle nad Notecią zdobyli aż 7 medali. „Krzywoustego” reprezentowali: Weronika Kunicka, Franciszek Okoniewski, Witold Fiałkowski, Sebastian Marasz, Mikołaj Garbaciak, Urszula Walkowiak, Zuzanna Pensko, Iga Jankowska i Zofia Gajewska.

Medale zdobyli:

1. miejsce – 800 m – Weronika Kunicka,

1. miejsce – 1500 m – Franciszek Okoniewski,

1. miejsce – rzut oszczepem – Mikołaj Garbaciak,

2. miejsce – 100 m – Urszula Walkowiak,

2. miejsce – sztafeta 4x100 m – Kunicka Weronika, Zuzanna Pensko, Urszula Walkowiak i Iga Jankowska,

3. miejsce – skok w dal – Iga Jankowska,

3. miejsce – 100 m – Zuzanna Pensko.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również Zofia Gajewska, która zajęła 6. miejsce w pchnięciu kulą, i Witold Fiałkowski z 8. miejscem na 100 m.

Weronika Kunicka trenująca w klubie Luks Start Nakło uzyskała wcześniej minimum na Mistrzostwa Europy na dystansie 800 m. Warunkiem uczestnictwa jest zdobycie 1. lub 2. miejsca na Mistrzostwach Polski.

Materiał: Agnieszka Góral  / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)