Dziś mamy 24 lutego 2024, sobota, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2023

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Ewangelizacja poprzez sport

fot. Organizatorzy

fot. Organizatorzy

Kilkudziesięciu uczestników wzięło udział w rywalizacji#, jaka miała miejsce podczas „mikołajkowego” turnieju tenisa stołowego dla członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Miejscem rozgrywek były obiekty „Zawiszy” Bydgoszcz.

Wydarzenie o randze diecezjalnej zgromadziło zawodników w czterech kategoriach wiekowych. – W dużej mierze są to ministranci i księża. Gra była zacięta od samego początku, a wszystko odbywało się w duchu fair play. Każdy zakończył rywalizację z uśmiechem na twarzy – mówił Mateusz Dembecki, lektor z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy.

W kategorii klas 2-5 szkół podstawowych najlepsze miejsca kolejno zdobyli: Antoni Kaszuba z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, Dariusz Gołata z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy, Ryszard Magierowski i Jan Magierowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy.

W kategorii klas 5-8 szkół podstawowych zwyciężyli kolejno: Jan Kaszuba z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, Krzysztof Białkowski, Antoni Szczęśniak i Paweł Magierowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy.

W kategorii szkół ponadpodstawowych w pierwszej czwórce znaleźli się: Tymoteusz Błędowski z parafii św. Kazimierza w Łochowie, Aleksander Kudłacik z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy, Nikodem Zawiszewski z parafii św. Kazimierza w Łochowie i Filip Remlinger z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy.

Była również kategoria księża oraz lektorzy – tu najlepszymi okazali się kolejno: ks. Krzysztof Klóska z parafii św. Łukasza i św. Rity w Bydgoszczy, ks. Robert Szczepański z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, ks. Mateusz Nowak z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy i Dariusz Tkaczyk z parafii NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy.

Dla uczestników przygotowano puchary i nagrody. – „Kościół jest blisko sportu, ponieważ wierzy w grę i aktywność sportową jako miejsce spotkania ludzi, kształtowania wartości i braterstwa” – mówił Ojciec Święty Franciszek. W pełni się z nim zgadzamy i sami od lat doświadczamy ich realizacji. Tutaj nie tylko odbywa się rywalizacja, ale ewangelizacja. Młodzi ludzie mogą zobaczyć, że Kościół jest tą przestrzenią, w której mogą budować swoją przyjaźń i żywą relację z Jezusem – podkreślili duszpasterze sportu ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański, zachęcając księży do większego angażowania się w ewangelizację poprzez sport.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)