Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

25 lutego 2024

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Mł. asp. Ewa Kołodziej - Rotkiewicz z komendy w Nakle w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej przeprowadziła zajęcia z zawodnikami, którzy uczestniczyli w  feryjnych zajęciach nakielskiego klubu judo.

Dzieci usłyszały wiele cennych rad. Mundurowa przypomniała zasady bezpiecznego spędzania czasu w gronie rówieśników i korzystania z zimowego wypoczynku w czasie ferii. Wskazała na obowiązujące przepisy ruchu drogowego oraz tak istotne noszenie elementów odblaskowych, poprawiających widoczność w trakcie przemieszczania się po drogach.

Ponadto dzielnicowa wyjaśniała jak powinni zachować się młodzi judocy w przypadku kontaktu ze środkami odurzającymi i używkami, podając liczne przykłady obrazujące wskazaną tematykę.

Podczas zajęć policjantka przypomniała także o przepisach prawnych regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich zgodnych z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik / p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)