Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2023

Emocjonujące zawody pływackie. Święto Niepodległości ze SWIM CLUB Nakło

fot. MM

fot. MM

W dniu upamiętniającym doniosłe – Święto Niepodległości - społeczność SWIM CLUB NAKŁO #zjednoczyła się w emocjonujących zawodach pływackich, które oddały hołd duchowi niepodległej ojczyzny.

Zorganizowane na basenie Naquarius w Nakle nad Notecią, zawody, zgromadziły entuzjastów pływania oraz ich rodziny.

Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i w wybranych przez siebie stylach. Każdy znalazł coś czym mógł pochwalić się przed publicznością. Najmłodsi adepci posiłkowali się przyborem a „weterani” pokazywali swoje umiejętności płynąc grzbietem, stylem dowolnym, klasykiem czy stylem motylkowym. Każdy styl wymaga posiadania umiejętności i techniki, które nabył w szkółce SWIM CLUB, a które powodują, że pływanie staje się sztuką. To nowe wyzwania, sprawdzające zarówno szybkość jak i technikę pływacką. Niejeden zawodnik pobił swój rekord.

Liczna widownia skupiona na każdym ruchu, nie szczędziła braw dla tych, którzy pokazywali nie tylko szybkość, ale także precyzję i technikę.

Podczas ceremonii wręczenia nagród nie zabrakło wzruszeń i dumy. Wszyscy młodzi pływacy otrzymali dyplomy, medale i puchary a ubrani zostali w niebieskie koszulki.

Warto pamiętać, że zawody pływackie to nie tylko rywalizacja, ale także integracja. Rodzina, przyjaciele i członkowie z różnych grup wiekowych, kibicowali zawodnikom, tworząc klimat świętowania.

Zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości stanowią doskonały sposób na połączenie sportu, patriotyzmu i integracji społecznej. To nie dotyczy tylko przekazów związanych z rywalizacją, ale także podkreśla wartość jednostki i wolności, które są podstawą naszej niepodległej ojczyzny.

Zawody organizowane przez SWIM CLUB NAKŁO zostały dofinansowane z projektu w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Materiał: Ksenia Jopek / SWIM CLUB NAKŁO

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)