Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Dwa złote medale dla nakielanki. Doskonałe wieści z Tajlandii

fot. Sekcja Podnoszenia Ciężarów START Bydgoszcz

fot. Sekcja Podnoszenia Ciężarów START Bydgoszcz

Świetne mikołajkowe wieści płyną do nas z Tajlandii#, bowiem Paulina Przywecka-Puziak wywalczyła swoje pierwsze złote medale rangi międzynarodowej w seniorskiej karierze.

Zawodniczka Sekcji Podnoszenia Ciężarów START Bydgoszcz zaliczyła wszystkie podejścia na ciężarach 90, 97 i 101 kg, co w rezultacie przyniosło złoty medal w kategorii wagowej do 61 KG oraz w totalu, czyli sumie zaliczonych podejść.

Gdyby tego było mało to nakielanka awansowała w rankingu kwalifikacyjnym do igrzysk paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku, z miejsca 13 na 8. Gratulujemy zawodniczce, trenerowi Damianowi Sikorskiemu i całemu klubowi START Bydgoszcz.

Na drodze do Paryża, na przełomie lutego i marca przyszłego roku, jest jeszcze Puchar Świata w Dubaju. Trzymamy kciuki!

Materiał: Maciej Łuczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Źródło: Nakielski Sport Sp. z o.o.

Oceń artykuł: 46 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)