Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

fot. powierzone
Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!
Poprzednie edycje kampanii cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego w tym roku powracamy z nową energią i jeszcze większym zaangażowaniem, aby rozwiewać mity, zwalczać dezinformację i promować zdrowe nawyki żywieniowe. Kampania "Lowe Krowe" odgrywa fundamentalną rolę w procesie budowania i rozwijania świadomości społecznej dotyczącej mięsa wołowego. To nie tylko inicjatywa promująca hodowlę w Polsce, ale przede wszystkim ważny projekt edukacyjny, który ma na celu informowanie społeczeństwa o znaczeniu zrównoważonego spożycia mięsa oraz o odpowiedzialnej hodowli.
Rozpoczęta w kwietniu bieżącego roku, trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe" prowadzona jest z inicjatywy Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego i realizowana przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Kampania, która potrwa do końca marca 2025, demonstruje zaangażowanie PZPBM w promocję zdrowych nawyków żywieniowych oraz odpowiedzialnej hodowli, stanowiąc fundament dla długoterminowych zmian w postrzeganiu mięsa wołowego w Polsce. Nasze cele: Stawiamy na mięso wołowe w diecie!
1.
Promujemy wołowinę jako element zdrowej diety. Podkreślamy, że mięso jest kluczowym składnikiem zdrowej i zbilansowanej diety. Jego całkowite wyeliminowanie może prowadzić do niedoborów, które negatywnie wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne.
2.
Obalamy fałszywe informacje dotyczące negatywnego wpływu hodowli bydła na środowisko. Przemysł, energetyka i transport mają znacznie większy udział w zmianach klimatycznych niż hodowla zwierząt. Rezygnacja z mięsa nie przyniesie znaczącej poprawy sytuacji klimatycznej.
3.
Polska powinna inwestować w hodowlę zwierząt. To sposób na efektywne wykorzystanie nadwyżek zbóż, co nabiera szczególnego znaczenia w kontekście aktualnych wyzwań geopolitycznych, takich jak agresja Rosji na Ukrainę.
4.
Dostarczamy dowody na wysoki standard w polskich hodowlach. Pokazujemy, że polscy hodowcy są mistrzami pod względem dobrostanu zwierząt, czego dowodem są liczne certyfikaty i nagrody.
5.
Jesteśmy zawsze po stronie polskiego rolnika i hodowcy. Wspieramy takie inicjatywy jak długoterminowe członkostwo Ukrainy w UE przy zachowaniu odpowiedniego planu wdrożeniowego, czy reformę Wspólnej Polityki Rolnej, która nie dopuści do skierowania większości dopłat do agro-holdingów.
Nasze działania przyczyniają się do wzrostu świadomości społecznej, co prowadzi do zdrowszych wyborów żywieniowych i lepszego zrozumienia przemysłu mięsnego w Polsce. To kluczowy krok na drodze do trwałej zmiany sposobu, w jaki postrzegane jest mięso wołowe w naszym kraju. Dołącz do nas i bądź częścią zmiany! Zaangażuj się w nasze inicjatywy i pomóż kształtować przyszłość.
• Twitter: https://twitter.com/lowe_krowe
• Facebook: https://www.facebook.com/kampania.lowekrowe
Materiał: Biuro Prasowe LoweKrowe
Czytaj również
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!