Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

O turnieju

Puchar Tymbarku jest jedną z największych tego typu rozgrywek dla dzieci w Europie – propaguje ideę piłki dla każdego (bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową).  Od wielu lat popularyzuje ideę fair play i wychowania przez sport, rozpowszechnia zdrowy, aktywny tryb życia oraz wolontariat sportowy wśród coraz szerszego grona odbiorców. Dzięki turniejowi co roku wyłaniani są zdolni i obiecujący zawodnicy dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych.

W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. W poprzedniej edycji w rozgrywkach wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa.

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność coraz mocniej akcentują dziewczynki. Do poprzedniej edycji zgłosiło się  o 46 proc. więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej.

Jak wciąć udział w Pucharze?

Aby wziąć udział w turnieju, nie trzeba regularnie trenować, wystarczy chęć przeżycia wspaniałej przygody. Turniej skierowany jest do uczniów – dziewczynek i chłopców, rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych – do lat 8, 10 i 12.

Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele (wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej) oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 r.

Co można zyskać?

każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;

  • każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;
  • każdy nauczyciel po zakończonej rywalizacji będzie mógł pobrać dyplom imienny, potwierdzający zaangażowanie w propagowanie zdrowego stylu życia oraz udział zespołu w danym etapie turnieju;
  • drużyny mogą wziąć udział nie tylko w rywalizacji sportowej, ale również w konkursach kreatywnych na najlepszą nazwę oraz logotyp drużyny, w których do wygrania jest bon o wartości 5 tys. zł na sprzęt sportowy;
  • zwycięska drużyna otrzymuje możliwość wyjazdu na mecze reprezentacji Polski, spotkania z kadrą narodową oraz treningu przed trenerami kadr młodzieżowych;
  • uczestnicy Wielkiego Finału otrzymają możliwość rozegrania meczu na PGE Narodowym;
  • szkoły mogą również otrzymać nagrodę specjalną w postaci sprzętu sportowego o wartości 5 tys. zł – w każdym województwie zwycięża jedna szkoła, która była reprezentowana przez największą liczbę drużyn.

Zachęcamy do udziału!

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)