Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2022

Ostatnie pożegnanie śp. Jana Krzyżanowskiego. Zakochany w piłce

fot. MM

fot. MM

15 listopada na cmentarzu w Rynarzewie odbył się pogrzeb śp. Jana Krzyżanowskiego# – prezesa oraz założyciela klubu LZS Iskra Zamość–Rynarzewo. Ceremonię pogrzebową poprowadził proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio w Zamościu ks. Roman Michalski.

– Pan Jan przez całe swoje życie był zakochany w piłce nożnej i był najwierniejszym kibicem naszego zespołu. Żegnamy go z wielkim żalem i składamy najszczersze kondolencje dla rodziny i najbliższych. Pan Jan pozostanie na zawsze w naszej pamięci – takimi słowami pożegnali zmarłego w wieku 74 lat śp. Jana Krzyżanowskiego członkowie LZS Iskra Zamość–Rynarzewo. Zmarłemu w jego ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, znajomi, brać wędkarska, piłkarska rodzina, przedstawiciele sołectwa Zamość oraz szubińskiego samorządu gminnego.

Kilka słów o zmarłym powiedział również sam proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio w Zamościu ks. Roman Michalski. – Śp. Jan Krzyżanowski był niemalże w każdej chwili zatroskany o to, co się dzieje w klubie. Dziękuję z tego miejsca za obecność jego piłkarskiej rodzinie. Dobrze wiecie, jak was bardzo kochał i jak całe swoje życie oddał, aby „Iskra” zawsze była kimś. Pan Jan oprócz piłki nożnej, miał także drugą pasję. Był bowiem zapalonym wędkarzem (...) Myślę, że będę wyrazicielem ogromnej większości naszych parafian i mieszkańców naszego zamojskiego gniazda, żeby właśnie tu w tym miejscu, gdzie żegnamy śp. Jana Krzyżanowskiego, zwrócić się do włodarzy naszej gminy, a także do członków rady miejskiej, aby zrobili wszystko, by nasz zamojski stadion został nazwany imieniem Jana Krzyżanowskiego. Uważam, że będzie to nasza ogromna wdzięczność dla wszystkiego tego, co uczynił dla naszej wspólnoty. Niech ta pamięć o nim, który stworzył to wszystko – przetrwa na wieczność. Taka jest moja prośba i myślę, że poparta przez wielu innych mieszkańców. Wszystko co robił, robił społecznie, bez oglądania się za siebie i brania dla siebie jakichkolwiek profitów. Niech ci młodzi, którzy będą rywalizować na tym stadionie, biorą z niego przykład. Jako proboszcz parafii i spowiednik mogę zaświadczyć i powiedzieć, że co do jego zbawienia możemy być pewni – powiedział proboszcz

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Poduszki świąteczne
40,00PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)