Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

21 marca 2024

Wspólne poszukiwanie wiosny. Powstały kolorowe plakaty

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Kiedy wreszcie przyjdzie wiosna, będzie ciepło i słonecznie.# Na poszukiwanie tej pięknej pory roku wybrały się Biedronki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle.

Dotarły do Biblioteki Dziecięcej, gdzie czekała na nie Żaba. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z wiosennymi zagadkami, naśladowały motylki, które przysiadały na kwiatku, wysłuchały wierszy na temat marca, kwietnia i maja, a także wyjaśniły znaczenie przysłów: "W marcu jak w garncu" oraz "Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata" Na koniec Biedronki wykonały przepiękne kolorowe motylowe plakaty. Teraz na pewno wiosna do nas zawita.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)