Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

22 marca 2024

Przedszkolaki radośnie witały wiosnę. Zgodnie ze starym obyczajem

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W środę, 20 marca przedszkolaki# ze Ślesina radośnie powitały Wiosnę. Zajęcia zorganizowane przez Wiejski Dom Kultury oraz Bibliotekę były świetną okazją, aby uzmysłowić dzieciom siłę i bogactwo, jakie niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Żeby wiosna mogła zacząć królować na świecie dzieci musiały najpierw pożegnać zimę, po czym jak nakazuje stary obyczaj wywiozły Marzannę – słomianą kukłę symbolizującą mijającą porę roku. Na zajęciach nie zabrakło oczywiście zabaw przy muzyce: „taniec kwiatów”, „bocian idzie” oraz konkurencji sportowej  „żabki do stawu”. Na koniec tradycyjnie wykonano kolorowe gaiki, nieodzowny wiosenny symbol.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)